Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: pobačaj

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    14

    Početno pobačaj

    veliki pozdrav svima! htjela sam samo upitati da li netko ima iskustava sa pobačajem u osjeckoj bolnici? da li daju opcu anesteziju? i po vasem misljenju da li mi je pametnije otici u vinogradsku u zagebu ili ostati u osijeku,jer ne znam koliko je pametno putovati nakon kiretaze,a strah me osjecke bolnice jer mi je jedna sjevojka pricala da kada je radila abortus prije 10 godina kiretazu su joj radli dva puta jer je nisu upijeli ocistiti prvi puta,te da nisu koristili opcu anesteziju.tada je abortus kostao 1050kn u osijeku a sada je 1600.da li moguce da su sada oprezniji i da daju opcu anesteziju? unaprijed hvala

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Pokušat ću ti poslat privatnu poruku vezano za iskustvo sa ZG bolnicama i kiretažom, nadam se da ćeš preko PP-ova dobit više informacija, sumnjam da će razmjena ići javno. Ako ne uspije PP, onda ću ti napisat na otvorenome.

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ne ide privatna poruka, evo infoa za kiretažu:

    Vezano za ZG i status kod kiretaža, davanje opće anestezije ovisi od bolnice do bolnice i od trenutka do trenutka, ali neke bolnice to ipak rađe rade u općoj, a druge ne.

    Mislim da su neke i u prizivu savjesti, tako da se može dogoditi da rade kiretaže bilo sa, bilo bez opće anestezije, ali možda ne rade abortuse ili je to otežano (kada se plod prestane razvijati sam od sebe), ne znam točno kakva je podjela.

    Za Vinogradsku ne znam točno kakav je status, niti ide li opća (mislim da ide češće kiretaža s općom anestezijom, nego na Sv. Duhu, di mislim da uglavnom ide kiretaža s lokalnom anestezijom, osim ako nisu neke specijalne okolnosti), ali ne znam kakav je status vezano za priziv savjesti (to jest, rade li samo kiretaže ili i abortuse - za Vinogradsku mislim).

    Ja sam imala kiretažu na Sv. Duhu na trudnoću trajanja 10 tjedana, plod je bio veličine nekih 8 tjedana (bio je to missed ab, tj. plod je zaostajao s rastom pa je u nekom trenu prestao rad srca i plod se resorbirao, ali spontani pobačaj nije bio ful završen i bilo je materijala za kiretažu). Rađeno je u lokalnoj anesteziji i nije bilo bolno - barem meni nije tada.

    Nakon te lokalne anestezije ide se za 2 h doma, ali ne možeš, recimo, ti voziti, možeš se voziti.

    Vezano za potrebu za opetovanim čišćenjem, bojim se da je to kako ti padne grah - neke moraju raditi i novu kiretažu, neke ne, i to je, barem ako sam ja dobro skužila - nevezano s bolnicom i doktrom, nego je neko loše sreće, a neko bolje sreće. Ako imaš temperaturu ili krvarenje, to je znak da je ipak zaostalo nešto i da moraš na rekiretažu.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Ja sam imala 2 kiretaže ali u zgb.bolnicama. Prva prije 5 godina u Merkuru radi nerazvijanja ploda, 8 tj trudnoća, opća anestezija... za 2,3 sata sam išla doma. Druga kiretaža na Sv Duhu prošle godine, 14 tjedana, dobila sam opću anesteziju NA ZAHTJEV inače bi mi radili s lokalnom, a s obzirom da mi je beba bila jako jako bolesna i da su me vozali po bolnicama i odjelima s dijagnozama nisam si željela priuštiti još i da budem svjesna svega prilikom lokalne.. i poslušali su me, ali sam morala čekat ekipu anesteziologa. isto ideš doma nakon par sati. Mora te netko vozit doma nakon kiretaže, ja sam bila gladna cijelo jutro jer moraš doć natašte i poslije anestezije mi se jako vrtjelo. za osječku bolnicu ti ne znam ništa...

  5. #5
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    U Petrovoj ne rade pobačaje. Vinogradska i Sv. Duh još rade. To je sve kaj znam, fala Bogu. Sretno!

  6. #6
    tina2701 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    481

    Početno

    ..mislim da u osijeku ne daju opću anesteziju..kad sam bila tamo..jedna cura je išla i samo je dobila nešto lokalno mislim...

  7. #7
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    samo lokalna anestezija...prije 2 godine imala kiretazu u osjeckoj bolnici i sve je proslo o.k...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    14

    Početno

    joj nadam se da ce sve proc ok,uhvatio me neki strah,dobila sam onaj papir sa uputama i mogucim posljedicama...strah me upale maternice i jajnika ...citala sam da se zenama to dogadalo...narucena sam za 3.1. u osjeckoj bolnici

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    14

    Početno

    narucena sam za 3.1. u osjeckoj bolnici..sve me strah posljedica,i naravno lokalne anestezije..zelim imati jos djece za koju godinu i strah me da se nesto ne zakomplicira.dali su mi neki papir na kojem pise milijun mogucih komplikacija,niije me strah ni boli koliko toga.

  10. #10
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Posljedice su uvijek moguće, ali isto tako i ne mora ih biti.

    Veće su psihičke posljedice ako nisi sigurna da je pobačaj pravo rješenje.

    Ne želim se miješati, ali moram oitati postoji li možda negdje neki razlog protiv pobačaja? Da li je beba u redu i ti si zdrava? Možda ne trebaš čekati nekoliko godina? (Zanemari moje riječi ako te smetaju.)

  11. #11
    vitika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    205

    Početno

    ja sam morala na kiretazu jer je beba bila jako bolesna kao i savjetovali su me ako ikako mgu podnjeti psihicki da idem na lokalnu anesteziju. razlog tome je kad ides na opcu onda je usljed anestezije i maternica puno mlohavija i veca je opasnost da se osteti stijenka maternice. ja sam to obavila na sv. Duhu, isla sam doma za dva sata. prvo su mi dali neku injekciju za smirenje koja me dosta omamila tako da sam sve to mogla nekako podnjeti. poslije nisam osjecala nikakvu bol, samo slabost.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    14

    Početno

    samo me nesto zanima.test sam napravila pocetkom 12.mjeseca, negdje 6. ili 7.12. i vjerujem da sam tada trebala biti trudna odredeno vrijeme da bi test pokazao pozitivno.a kada sam prije tjedan dana bila na pregledu na uzv-u se vidi samo gestacijska vreca,sto se vidjelo i prije 2 tjedna 16.12. na prvom pregledu.pisalo je takoder bez odjeka,sto znaci da se embrio ne vidi? ne znam da li sam sad paranoicna,ali na mojim slikama uzv-a od prvog dijeteta se vec vidi sa 7 tjedana mali embrio.da li je moguce da se trudnoca ne razvija pravilno?? to pitanje me muci neko vrijeme,ne znam kako da provjerim.

  13. #13
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj aleris prvotno napisa Vidi poruku
    samo me nesto zanima.test sam napravila pocetkom 12.mjeseca, negdje 6. ili 7.12. i vjerujem da sam tada trebala biti trudna odredeno vrijeme da bi test pokazao pozitivno.a kada sam prije tjedan dana bila na pregledu na uzv-u se vidi samo gestacijska vreca,sto se vidjelo i prije 2 tjedna 16.12. na prvom pregledu.pisalo je takoder bez odjeka,sto znaci da se embrio ne vidi? ne znam da li sam sad paranoicna,ali na mojim slikama uzv-a od prvog dijeteta se vec vidi sa 7 tjedana mali embrio.da li je moguce da se trudnoca ne razvija pravilno?? to pitanje me muci neko vrijeme,ne znam kako da provjerim.
    neka ti naprave uzv prije zahvata ako imaš dvojbe (ja sam imala zadržani pobačaj tj. plod se nije razvijao i srce je prestalo kucati, pa sam svejedno tražila još jedan uzv neposredno prije samog zahvata).

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    14

    Početno

    evo samo sam htjela reci da sam danas ujutro isla na ab i prvo smo ja i moj decko sa drugim djevojkama cekali sat i pol u hodniku,a onda jos pola sata medu trudnicama koje su slusale otkucaje srca svojih beba i kad sam napokon trebala otic uplatit novac nisam mogla.doslovno nisam mogla uc i platit i otic napravit to.nista nisam rijesila s tim ni ne znam sto cu i sto bih,decko je isto prvo bio za bebu,a onda se pomirio da idem na ab i sad ni on ne zna sto bi.i tako smo oboje jako potreseni sa svime i zbunjeni i ne mozemo se odlucit sto ucinit. i jedno dodatnop pitanje,prije sat vremena mi je pocela liptat krv iz nosa u tolikoj mjeri da sam drzala ulozak na nosu i da je ispod mene bla lokva krvi.jel to normalno? mama je rekla da je mozda tlak ili stres...ako znate mozda?

  15. #15
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    koliko laički mogu pretpostaviti, možda tlak uzroovan stresom
    imala sam jednom takvo iskustvo isto u trudnoći
    al pred porod...

    a za bebu
    ne znam što bih ti rekla...
    da vidiš sve aspekte...da pogledaš na uzv koga nosiš (dio svog dečka i dio sebe)...
    Posljednje uređivanje od zmaj : 03.01.2012. at 15:43

  16. #16
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Krvarenje iz nosa je normalno u trudnoći, rekla bih, jednostavno se pojačava prokrvljenost pa se događaju ta krvarenja, ja sam jako krvarila iz nosa u trudnoći, a nikad prije, a u trudnoći nisam imala stresova.

    Vezano za ovo drugo, možda je najbolje da odete kod psihologa na savjetovanje vezano za vašu odluku, možda vam to pomogne.

  17. #17
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    zna li netko do kojeg se tjedna trudnoće radi pobačaj, a od kojeg tjedna to postaje inducirani porod? Znam da je uostalom u HR pobačaj dozvoljen samo do 10.tj. Nego ako se pokaže da je nešto jako pošlo po zlu, a prošlo 10. tjedana...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    Od 14 tjedna ide inducirani a sve manje od toga se radi kiretaza,i zao mi je sto je poslo po zlu

  19. #19
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Hvala na odgovoru adal! Ali nije, nije! Ne daj Bože! Samo pitam, čisto informacije radi.

  20. #20
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj manal prvotno napisa Vidi poruku
    zna li netko do kojeg se tjedna trudnoće radi pobačaj, a od kojeg tjedna to postaje inducirani porod? Znam da je uostalom u HR pobačaj dozvoljen samo do 10.tj. Nego ako se pokaže da je nešto jako pošlo po zlu, a prošlo 10. tjedana...
    Nakon 14. a mozda cak i 15. Ako se ranije ustanovi da nesto nije u redu s bebom rok za pobacaj tj. porod je 24 tj. uz dozvolu eticke komisije. Kasnije se radi samo ako beba nije ziva.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    Citiraj manal prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na odgovoru adal! Ali nije, nije! Ne daj Bože! Samo pitam, čisto informacije radi.
    Sory do mene je nisam fino procitala,drago mi je da je sve ok i da sam se zaj....

  22. #22
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj manal prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da je uostalom u HR pobačaj dozvoljen samo do 10.tj.
    BTW, ovdje je važno znati da se trajanje trudnoće računa po veličini fetusa, a ne po datumu z.m. (jer kao žene to mogu i lažirati, plus bolestan plod u 10. tjednu zna i 2 tjedna zaostajati za normalnim, tako da je taj 10. tjedan, de fakto 8. tjedan, a nije da uvijek klapa za legalni pobačaj pada u 10. tjednu, računavši od datuma z.m.).

    Doduše, jako puno to i priroda razriješi pa se spontani pobačaji i dogode tako oko 10. tjedna. Ali, naravno ne uvijek.

    Svima sretno!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Ja se ispricavam upadam,imam pitanje,radila sam prekid trudnoce prije tri dana u 8 sedmici.Krvarenja skoro nema,samo ponekad kao koncic,ali je zato prisutna bol ispod stomaka.Od tableta pijem Ampicilin,dr. Je rekao da nema potrebe za ergonometrinom.Hvala Bogu nemam temperaturu.Samo ta jaka bol ispod stomaka

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Vidim da nitko nije odgovorio. Mislim da je to normalno. Ja nisam imala bolove, mene je boljela zdjelica prilikom hoda. Je li sve bilo ok na kraju?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •