Pokazuje rezultate 1 do 45 od 45

Tema: bolovi u ranoj trudnoci

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    93

    Početno bolovi u ranoj trudnoci

    oprostite ako ova tema vec postoji ,ali ja sam sva u panici...
    trudna sam 5plus 1,i od 11 sati sam pocela osjecat jaku bol u desnom jajniku...trajalo je pol sata,sad me malo boli nista ne izdrzivo kao da mengu trebam dobit
    bila sam prekjucer kod gina nije me htio ni pregledat nego narucio za tjedan dana
    imala sam vec 2 spontana i sad me jako strah
    jel imo tko takva iskustva?
    hvala

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    108

    Početno

    lezi i odmaraj uzmi jedan normabel(meni je propisao dr u prvoj trudnoći) a ako ti je jako neizdrživa bol odi kod doktora ili ga nazovi
    neznam kako da ti pomognem drukčije
    sretno

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    93

    Početno

    e da bar mogu,na poslu sam....samo mi nije jasno zasto me nije htio pregledat i dat neke hormone radi prijasnjih spontanih??

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    93

    Početno

    jel si i ti osjecala bol u ranoj trudnoci,onako kao da m moras dobit svaki cas?
    sva sam isprepadana stvarno ne znam kako bi prezivjela jos jedan nedaj boze ne smijem ni napisat tu rijec...
    Posljednje uređivanje od caruska : 22.12.2011. at 16:56

  5. #5
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Ja bi na tvom odmah promjenila ginekologa!
    Kako može da ta ne pregleda ako ti nije dobro!
    Možda mu je još prerano jer možda još nebi mogao da išta vidi, pa te naručio za tjedan dana.
    U svakom slučaju odmaraj, popi normabel i polako s poslovima!
    Ako ti zbilja bude loše, odi natrag doktoru!

  6. #6
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj caruska prvotno napisa Vidi poruku
    jel si i ti osjecala bol u ranoj trudnoci,onako kao da m moras dobit svaki cas?
    Ako je bol kao m onda sam i ja to osjećala, ali u prvoj trudnoći.
    Sjećam se u ranoj trudnoći da sam otišla na hitnu jer mi se činilo da boli previše.
    ...s obzirom na dva ... ja bi svakako tražila pregled.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    93

    Početno

    spontani jutros u pol 5....

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    A joj ne mogu vjerovat,bas mi je zao to je zaista previse
    moj ti je savjet promjeni ginekologa i prije sljedeceg pokusaja uradite i ti i TM sve moguce briseve moras naci uzrok zasto se to desava jer zaista ne znam kako bi podnijela sve to...drzi se

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    žao mi je
    tvoje stanje, a to je sada veš treći spontani, prije sljedećeg pokušaja zahtijeva dodatne pretrage
    sad prvo dođi k sebi nakon svega, a onda razmišljaj kako ćeš i kome dalje

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    93

    Početno

    sto se tice pretraga sve sam obavila i briseve i papu sve je ok sem ureoplazme koja mi je bila izolirana i za to sam bila dobila terapiju...
    i nađen mi je mali miom koji je dok reko da ne smeta trudnocama...jako sam zbunjena,,,

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Citiraj caruska prvotno napisa Vidi poruku
    sto se tice pretraga sve sam obavila i briseve i papu sve je ok sem ureoplazme koja mi je bila izolirana i za to sam bila dobila terapiju...
    i nađen mi je mali miom koji je dok reko da ne smeta trudnocama...jako sam zbunjena,,,
    jesu li ovo jedine pretrage koje su ti radili nakon spontanih?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    93

    Početno

    da,nakon spontanih...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    93

    Početno

    poz cure nisam bila blizu interneta pa vam se nisam mogla javit...dakle neko jutro sam prokrvarila i poucena prijasnjim spontanim nisam isla kod doca(znam neodgovorno od mene,ali sama pomisao na ponavljanje svega ,ne mogu nemam snage) nazvala sam ga i reko mi je ako je slabo krvarenje da mirujem ,a ako je spontani da bolje to sama obavim nego da me kiretiraju
    narucio me u srijedu
    e,sad mene zanima ja od tada jako malo krvarim,tj.samo smeđi iscjedak mi zaprlja ulozak i pijem duphastone do srijede...
    ima li kakve nade za moju mrvicu?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj caruska prvotno napisa Vidi poruku
    poz cure nisam bila blizu interneta pa vam se nisam mogla javit...dakle neko jutro sam prokrvarila i poucena prijasnjim spontanim nisam isla kod doca(znam neodgovorno od mene,ali sama pomisao na ponavljanje svega ,ne mogu nemam snage) nazvala sam ga i reko mi je ako je slabo krvarenje da mirujem ,a ako je spontani da bolje to sama obavim nego da me kiretiraju
    narucio me u srijedu
    e,sad mene zanima ja od tada jako malo krvarim,tj.samo smeđi iscjedak mi zaprlja ulozak i pijem duphastone do srijede...
    ima li kakve nade za moju mrvicu?
    po mom skromnom mišljenju bilo bi najbolje da napraviš beta hcg iz krvi da vidiš kakvo je stanje, da li si uopće još trudna i ako jesi da li beta raste ili pada

    bez ikakvog onda roštanja po tebi od strane ginekologa

    ukoliko je nalaz bete pozitivan znači da je trudnoća još prisutna, a pravilan rast bete pokazat će ti da se trudnoća odvija u redu
    ako beta spontano pada znači da je spontani u tijeku ( vadi se opet nakon 2 dana )
    bitno je pratiti ako pada da padne ispod granice, pa si sigurna da ne moraš na kiretažu

    od sveg srca ti želim da se mrvica izbori i da sve bude u redu

  15. #15
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    ja sam u prošloj trudnoći krvarila što smeđe što crveno jako dugo i sve je bilo ok. bila sam na duphastonima. sad u ovoj sam isto imala smeđi iscjedak. bila sam na utrogestanima, na pregledu se pokazalo da je sve ok. nadam se će i kod tebe bit ok.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    caruska nije mi namjera da te prepadnem ili uznemirim svojim iskustvom, pa te molim da to uzmeš u obzir.

    ja sam prvi puta prokrvarila sa 5+4 tt, pila duphastone, ali sam konstantno imala bolove u trbuhu, osobito u predjelu desnog jajnika. nažalost u 7 tt sam imala missed ab, s tim da se kod mene uvijek vidjela samo vrećica bez bebe.

    što se tiče bolova i krvarenja, doktori su rekli da je kod ovako ranih trudnoća teško nešto reći, bolovi mogu biti posljedica širenja maternice, krvarenje implantacije bebe u maternicu, znam da su neke moje prijateljice imale puno jače bolove, krvarile puno duže i sve je na kraju bilo u redu.
    rečeno mi je da je najvažnije da je beba tamo gdje treba biti i da kuca srce, to je jako dobar znak, ne znam kako je kod tebe, jel se išta vidi pošto je tako rana trudnoća.

    odi si izvadi svakako betu, čudi me jedino da te nisu slali poslije drugog spontanog na dodatne pretrage. možda bi se vidjelo gdje je problem. znam da ginekolozi znaju biti škrti na uputnicama.

    držim ti fige, nadam se da će sve biti u redu, od srca ti to želim.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    93

    Početno

    hvala ti draga..
    gin mi nije da nit da vadim betu niti hormone,duphastoni su mi ostali od prosle t pa sam ih samoinicijativno pocela pit jer je ocito da moram mjenjat gina.
    necu ni komentirat jedan slucaj od poznanice(imamo istog gina)
    ženi su izvadili desni jajnik,dosla ona na kontrolu kod njega na uzv i on njoj molim vas lijepo trazi desni jajnik i veli joj tu meni nesto ne stima ne mogu vam nac desni jajnik???!!!!!
    stvarno ga moram mjenjat

    i dalje krvaruckam ali jako smeđe...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Citiraj caruska prvotno napisa Vidi poruku
    ...hvala ti draga..
    gin mi nije da nit da vadim betu niti hormone,duphastoni su mi ostali od prosle t pa sam ih samoinicijativno pocela pit jer je ocito da moram mjenjat gina.
    i dalje krvaruckam ali jako smeđe...
    baš mi je žao, znam kako loši ginekolozi mogu zeznuti stvar.
    svakako mijenjaj ginekologa, ne mogu vjerovati da ti ginekolog nije dao niti duphastone.

    ne znam iz kojeg si grada, ali ako još nisi odi u bolnicu na hitnu da te pogledaju, tamo te moraju primiti.
    ako nisi tamo zadovoljna imaš kako adal veli privatnih ginekologa i laboratorija, bar zbog svog mira.
    nažalost iz mog iskustva je tako da se moraš sama boriti ako nešto želiš.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    Pa potrazi misljenje nekog doktora privatno da znas sta se desava jel trudnoca stoji ili ne?Ja ti zelim puno srece i da sve bude ok....

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj adal prvotno napisa Vidi poruku
    Pa potrazi misljenje nekog doktora privatno da znas sta se desava jel trudnoca stoji ili ne?Ja ti zelim puno srece i da sve bude ok....
    dal je moguce da ipak nisam imala spontani jer svi simptomi trudnoce su mi i dalje prisutni unatoc laganom krvarenju! Oprostite sto vas gnjavim sa ovakvim pitanjima,al ja sam vec luda! Sutra idem kod gina pa cu vam javit sta mi je reko,a odmah idem i kod privat.ako skupim novce

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    A sve je moguce zato ti i kazem odi provjeri radi sebe i svoga mira da mozes se radovati i biti na miru...zelim ti puno srece sutra i da sve prodje super i da je beba ipak tu....sretnooo

  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    93

    Početno

    danas sat prije pregleda je izaso iz mene veliki ugrusak...na uzv se vidjelo da je jos malo ostalo i dobila sam ergometrin tablete...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Citiraj caruska prvotno napisa Vidi poruku
    danas sat prije pregleda je izaso iz mene veliki ugrusak...na uzv se vidjelo da je jos malo ostalo i dobila sam ergometrin tablete...
    baš mi je žao.
    ako mogu biti toliko slobodna, svakako odi prije iduće trudnoće napraviti opsežne pretrage, mislim da ima tu na forumu popis pretraga koje se rade nakon spontanog, ako se ne snalaziš ili išta trebaš javi na pp.
    drž se...

  24. #24
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    a sad moja nije baš tako rana trudnoća, 14+3, ali sad da ne otvaram novu temu. danima me malo probada tako donji dio trbuha, nije ko menga, manje, drugačije. mogu zanemariti, pa da ne budem sad neka tu mimoza, zanemarim. znam da nekad nešto zaboli, pa hajd. ali danas kad sam pravila ručak, tako me je bolilo, da nisam više mogla stajati. jedva sam ja to završila. nije što je bol bila tako jaka, nego jednostavno osjetim da ne mogu/ne trebam više stajati i da odmah moram sjesti. ne znam kako bi opisala. sad me poslije odmaranja onako malo boli, tek toliko da osjetim. kao da je bio neki grč, pa prošao...
    uglavnom, da odem do doktorice? ne bi da pretjerujem s pregledima, možda ste i vi imale nekad jače bolove, pa ništa... ?

  25. #25
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Bolovi su individualna stvar. Može biti rastezanje maternice, može biti bilo što. Da sam na tvom mjestu, svakako bih razgovarala s liječnikom.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    102

    Početno

    Svaka jača bol zahtijeva neodgodivu posjetu ginekologu, tako su mi rekli u bolnici..To bi bila takva, kad ne možeš više stajati..One manje, tipa probadanje u visini prepona, "pikanje" i lagani grčevi ( ne kao kod menge ) nisu opasni, popratne su pojave u trudnoći. No pri krvarenju kao kod mene sa svim si oprezan - radije provjerim s liječnicima.

  27. #27
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    hvala cure. a u utorak ionako idem na pregled, pa ne bi išla ranije. ako me međutim opet bude tako bolilo, otići ću. samo ne volim da me zakači vikend s nekim simptomom, jer onda treba do bolnice, a tamo su koma. ali sutra neću praviti ručak, nek pravi mm!
    Posljednje uređivanje od manal : 25.01.2012. at 23:02

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    102

    Početno

    Lezi koliko možeš, kad god uloviš vremena..Ja sam se u bolnici zbilja naležala tih dana ali isplatilo se, sve se smirilo..Škicni možda nešto imaš u zamrzivaču u slučaju da TM nije masterchef.. Sve će biti ok.

  29. #29
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    hvala Franka 35! mm zna fino skuhati, ali mi je sad tako svejedno, kad sam zadnja dva ručka povratila sad i moram leći jer mi je opet tako muka... totalno sam beskorisna...

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    102

    Početno

    Mene su mučnine srećom napustile, ali zato me grudi bole uff.. prvo krene bol, pa pečenje iznutra, prilično jako.. Na leđima nisam navikla spavati, ali druge nema.. Dok ležim na boku zna me bockati bol u preponama..Btw, ja sam sad prvak u beskorisnosti, samo ležim i čitam već tjednima, tako da psst..

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    pula
    Postovi
    11

    Početno

    kad vec tipkate o krvarenju i duphastonu....da vas pitam nešto...i oprostite ako sam van teme....bila sam u 11 tt,prokrvarila jako jako,bila u bolnici 6 dana,od tada tablete i strogo mirovanje...sada krvarim malo ali tamno,staru krv....beba je ok i sa njom je sve super,međutim zanima me...to krvarenje traje dugo,kratko,cijelu trudnocu,hocu li cijelu trudnocu morat ležati? da li je netko imao slicnih iskustava?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    pula
    Postovi
    11

    Početno

    e da...zaboravila sam napisati da i mene stalno bolucka donji dio stomaka...nekad slabije,nekad jače

  33. #33
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Boluckanje je u redu, ali bolovi kao kod menstruacije, to nije ok.
    Obično se leži dok postoji velika opasnost pobačaja.

  34. #34
    Shania avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    202

    Početno

    Mene danas pomalo "pika" i to iznad stidne kosti i prema desnom jajniku, trudna sam 9+5 tjedana.. Nije bol normalno funkcioniram ali me zabrinulo što prilikom mokrenja osjećam pritisak i jak nagon na mokrenje...bojim se da se nisam prehladila.

    caruska, strašno mi je žao

    ja ću sutra svakako otići pitati jer mi je nalaz urina kod nje (elektronski poslan) a na pregled trebam doći tek 6.02.
    Posljednje uređivanje od Shania : 26.01.2012. at 19:19

  35. #35
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    nya, mislim da nećeš krvariti cijelu trudnoću, pa to bi moralo stati. sad za mirovanje, ne znam. ja sam u prvoj t mirovala do ca. 20. tj. isto zbog krvarenja, pila sam utrogestan. nadam se da ćeš još i uživati.
    shania, mislim da pritisak ne mora biti prehlada. i ja ga osjetim, ali ne mokrim često. vidjet ćeš doduše sutra.
    Franka 35, ja čuvam rekord u beskorisnosti iz prve trudnoće, ležanje i ležanje do 17.tj. sigurno, a možda i više koliko si ti sad trudna, pa da vidimo hoćeš me nadmašiti?

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    102

    Početno

    U nedjelju će nam biti 15 tjedana punih, sljedeći tjedan kontrola u bolnici da se vidi kako je s hematomom..Krvarim još pomalo, a do kada će, ne zna se, sestra u bolnici mi je rekla da bi moglo potrajati ( temeljem iskustva ). Mirovanjem otječe pomalo, pa manje ugrožava trudnoću. Rado bi prepustila rekord samo da mi je malo bar kretanja po friškom zraku! Inače, čaj od brusnice mi je super, i evo urinokultura bila savršena.

  37. #37
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Franka 35 prvotno napisa Vidi poruku
    U nedjelju će nam biti 15 tjedana punih
    aha, znači tu smo! pa možda ti je i termin kao moj? samo ti miruj onda, držim fige da uskoro možeš na zrak.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    pula
    Postovi
    11

    Početno

    hvala curke na odgovorima...meni je u srijedu 1.2. bio 15 tjedan....i bila sam na kontroli...sa bebačem je sve super....kaže da misli da je curica ))))))) ali to još nije sigurno...velika je 17 cm...je to normalno za tu dob?...svugdje gdje čitam 17 cm je 18,19 tjedan....inace...trenutno mi je iscjedak jako jako slab....ali dokt kaže do slj kontrole,a ona je za 4 tjedna...mirovanje,ležanje...tako da ja mislim da cu vas sve dostici nažalost...

  39. #39
    Shania avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    202

    Početno

    kako mi je ginekologica bila na službenom putu otišla sam opće prakse, dala urin i vadila krv na hitno sve je OK. Nikakva "pikanja" više nemam, skužila sam što je kod mene problem kako imam Chronovu bolest to su bila crijeva, sad sam se navikla, kad me presiječe u trbuhu ne prestrašim se, znam da ću ubrzo na wc

    a i u pon. idem na kontrolu, koliko se veselim tolko me strah 11+3..idu dani polagano

  40. #40
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    shania
    Samo se pridržavaj što ti dr kaže i bude sve dobro.

  41. #41
    Shania avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    202

    Početno

    Citiraj ardnas prvotno napisa Vidi poruku
    shania
    Samo se pridržavaj što ti dr kaže i bude sve dobro.
    hvala)
    idem još svom gastroenterologu po par savjeta, obradovat će se kad čuje, jer me već 4 godine "nagovara" na trudnoću i upozorava da je pravo vrijeme za dijete

  42. #42
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Citiraj nya prvotno napisa Vidi poruku
    hvala curke na odgovorima...meni je u srijedu 1.2. bio 15 tjedan....i bila sam na kontroli...sa bebačem je sve super....kaže da misli da je curica ))))))) ali to još nije sigurno...velika je 17 cm...je to normalno za tu dob?...svugdje gdje čitam 17 cm je 18,19 tjedan....inace...trenutno mi je iscjedak jako jako slab....ali dokt kaže do slj kontrole,a ona je za 4 tjedna...mirovanje,ležanje...tako da ja mislim da cu vas sve dostici nažalost...
    samo lezi i odmaraj i uživaj u svakom danu

  43. #43

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Bok curke, evo da se i ja prikljucim. Nedavno sam saznala da sam trudna i to nakon inseminacije. Vadila sam betu i bila je 360 , a 4 dana kasnije 1400, sto je dobar pokazatelj.

    Problem je u tome sto me jako navecer trbuh probada, kao da cu dobiti mengu, pa sam odlucila nakon 5 t otici na UZV. Dr je rekao da je EO 2 mm, ali da ga brinu luteinske ciste od 7 cm na oba jajnika i da postoji opasnost od torzije. Da li je koja od vas imala sličnih iskustava? Jako sam zabrinuta jer smo jedva zatrudnili (

  44. #44
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    ja sam imala jednu tu luteinsku cistu, nije dr spominjala nikakve opasnosti, samo smo je malo pratili. U obje trudnoće sam to imala. Nadam se da ni tebi neće biti problem i sretno dalje! Držimo fige! ~~~~~~~~~~~

  45. #45
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    I ja imam lagane bolove u donjem dijelu trbuha, ne konstantno samo ponekad onda se legnem ili malo smirim. Trudnoća je rana, nekih pet tjedana, ne sjećam se tih simptoma u prvoj trudnoći, izgleda da je svaka posebna

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •