Pokazuje rezultate 1 do 43 od 43

Tema: Izdajanje - hitno!

  1. #1
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno Izdajanje - hitno!

    Ne kuzim princip a hitno mi je. Sutra popodne cu izbivat neka 4 sata. Planirala sam izdajat se pomalo od veceras, sutra mu dat sisu prije nego idem, MM mu za dva sata da izdojeno i ja se taman za sljedeca 2 vratim i opet dojimo. Tako i trazi, svaka 2. Veceras sam malo poslje podoja izdojila nekih 30 ml. Mali je maloprije zaspao pa sam sad planirala opet izdajat i tako sutra ujutro. Nemam pojma kolko mi uopce treba.
    Ustvari me muci, smijem li ja to tako? To mlijeko stalno vadit iz frizidera pa u njega izdajat frisko pa opet u frizider... I kolko otprilike mi treba za petomjesecnu bebu?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ne znamsmije li se to tako, ali ja sam tih 5 puta što sam s troje djece izdajala radila upravo tako. I imam neke glupe sise iz kojih mlijeko neće van bez bebe, pa bih doslovce izdojila po 10 ml po pokušaju. A mlijeka je bilo, i čakmi je i babica, obiteljska prijateljica, pokušala izdojiti, ali očito mi se nešto u organizmu zakoči pa ne može. Najučinkoviti mi je biloizdajat iz jedne dok drugom dojim. I čini mi se da je oko 120 ml mjera. Čini... nek se javi netko pametniji.

  3. #3
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Pa i ja cu tako ako mi se ne javi neko od savjetnica ili iskusnih izdajateljica.
    Ne mogu iz jedne izdajat dok je mali na drugoj je on kod svakog hranjenja pojede obje. Nije mi on nuzno potreban da izdojim ali treba malo duze da krene, za ovih 30 ml mi je trebalo 20 minuta. Al dobro, ipak je to bilo nakon podoja.
    I meni se cini da sam negdje procitala 120 ml da treba...

  4. #4
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Joooj meni je to izdajane koma, jednostavno se ne mogu opustiti i to je to. Ako izdojim 20 ml u pola dana super je.
    Ja sam prije par dana morala isto hitno izaći i ostavila sam curu prijateljici koja inače doji.
    Ne znam kako bi drugačije, jer ad ne bi dala niti u ludilu (što ću takva sam).

  5. #5
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Eto sad i kod mene neka blokada...Ne mogu vjerovat al ni kap nisam uspjela izdojit u 15 minuta. Nista!! I masiram i radim kompresije i udobno se smjestim, mislim na bebu...al ne...
    Probat cu nakon sto sljedeci put pojede. A ako bas nikako nece ic dobit ce taj jedan obrok AD. Prvi i nadam se zadnji put.

  6. #6
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ja sam isto sigurna da je kod mene blokada, jer s prvom curom sam ručno izdajala i baš sam se bila dobro naučila izdajati na taj način.
    Sada jednostavno ne mogu, često pokušam, ne bi li kad se desi refleks opuštanja mlijeka dobila neko samopouzdanje, ali ne ide...

    koksy samo pazi da se ne desi da neće ad pa si u još većem problemu. A da prije toga probaš, samo da vidiš prihvaća li...

  7. #7
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ma dobro, necu ja bit daleko, bas da se dogodi da odbije AD ja se za 10 min vratim doma. Sad je jeo i nakon toga sam uspjela maaaaalo izdojit. Probat cu opet za 15-20 minuta.
    I ja sam se s prvim izdajala par puta i islo je bez problema, doduse to je bilo u onim prvim tjednima kad mlijeka ima i previse ali ipak, znam tehniku. A i veceras sam se vec izdajala i islo je bez problema, zato mi sad nije jasno di je zapelo. Ovim tempom tesko da cu izdojit dovoljno...

  8. #8
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Moja preporuka je da mu ne daješ AD nego vodu ili čaj, jer i ja sam tako izbivala zbog zubara.MM dao AD i ond aje mali povraćao cili dan i noć jednostavno mu nije dobro palo.
    Što se izdajanja tiče, kupi one sterilne kutijice za urinokulturu u ljekarni i u to stavi svaki put kad izdojiš, svako izdajanje nova čašica. Ako ti to nešto znači bolje se možeš izdojiti kada on plače.

  9. #9
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ne smije se mijesati izdojeno mlijeko razlicitih temperatura.
    Znaci ako se izdojis i srtavis u frizider, mlijeko od sljedeceg izdajanja stavi u drugu casicu pa u frizider i spoji kad bude oboje iste temperature.
    Razlog tome je sto bi se ono hladno, prvo izdojeno opet malo ugrijalo kad bi dodala tek izdojeno- i bilo bi lako kvarljivo jel bi se hladilo/grijalo/hladilo...
    Kolicina je individualna, mozda ce mu biti dosta a mozda i nece.
    Ja sam za takve situacije uvijek imala jednu dozu izdojene rezerve u zamrzivacu

  10. #10
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ma nista, odustajem, rade cu se vratit doma. Htjela sam samo s prijateljicom koja mi dolazi izdaleka i koju vidim mozda jednom godisnje provest popodne al ne vrijedi to tolikog nerviranja oko izdajanja, pohranjivanja i eksperimentranja s AD-om.
    Hvala svima na odgovorima!

  11. #11
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    A da vodis dijete sa sobom ili da prijateljica dode kod tebe?

  12. #12
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Onda to nije opusteno druzenje s frendicom jel da?

    Nek ja sad zvucim ko nemajka ali nakon 5 mj. potpune izolacije od vanjskog svijeta, napokon sam docekala da je MM malo doma i da pricuva klince dok se ja maknem barem 500 metara od kucne adrese.
    Al vratit cu se ja doma nahranit malog pa sam opet onda 2 sata mirna.

  13. #13
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Onda to nije opusteno druzenje s frendicom jel da?
    Joj možda će me sad netko popljuvati, ali ja sam uvjerena da bi djeca bila zadovoljna, trebaju zadovoljnu majku!!! Ako to znači da će mama otići frizerki ili frendici na kavu, onda to mama treba napraviti! Ako je dijete na sigurnom, s osobom u koju imaš povjerenja, ja ne vidim gdje je problem!

    E sad što se tiče izdajanja, nisam sigurna da je dobro mješati mlijeko koje je izdojeno prije par sati i ono od prije pol sata...
    mislim da bi svaki podoj trebao ići u svoju posudu. Negdje u primozgu imam takav podatak i ja svojima nisam nikad mješala. Beba od 5 mjeseci bi trebala moći bez problema izdržati 4 sata bez jela, pa ja ni tu ne vidim neki bed.
    Ja bih nahranila dijete, otišla frendici, a ako zagusti, rekla bi im da djetetu daju vode ili izdojeno mlijeko. Ako ni to nebi pomoglo...tek kao zadnja varijanta...vratila bih se doma!

  14. #14
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    [QUOTE=koksy;2032674
    Al vratit cu se ja doma nahranit malog pa sam opet onda 2 sata mirna.[/QUOTE]

    Po meni najbolje rješenje.
    I uživaj, neki si ti lipo sama da si daš malo vremena i za sebe!
    Sretno!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Niti ja nisam uspjevala izdojiti a morala sam više puta zubaru dok je maleni imao 2 mjeseci i dojio i češće od svaka dva sata.
    Jednom je MM probao dati AD, drugi put probao dati čaj - ništa nije prolazilo jer maleni nije znao što bi s dudom od bočice pa ga je nunao dok ja nisam došla. Onda smo kao rješenje našli dojenje prije odlaska, MM nas sve vozi zubaru i oni šeću dok sam ja kod zubara. Kad je ogladnio, MM nazove i ja siđem i podojim u autu i natrag zubaru. Naravno to je rješenje za toplo vrijeme, ali meni je to bilo manje stresno nego razmišljati hoće li prihvatiti bočicu ili neće.
    I napravila bih ovako kao što je koksyna zadnja varijanta - opušteno sjedim s frendicom, mob kraj mene, ak zazvoni odem doma (nije valjda pol sata vožnje), podojim, vratim se i opet ćakulam

  16. #16
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Koksy, a nemaš izdajalicu?
    Ja sam sa Adventovom izdajalicom uspijevala lijepo 2-3puta koja sam izbivala u cijeeeeeeelihhhhh duuuuuugih godinu dana izdijiti lijepu količinu.
    I prvo se moraju izjednačiti temperatura mlijeka pa onda pomiješati...znači u par posudica se izdajaš, pohranjuješ u friž i kad se temperatura izjednači pomiješaš, nikako toplo izdojeno u hladno iz friža stavljati

  17. #17
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Naravno da imas pravo opusteno uzivati s prijateljicom, to uopce nije upitno. Stvar je samo dobre pripreme i organizacije. Ja sam bila najmirnija kad sam imala zamrznuto u zamrzivacu za svaki slucaj.
    Jednom kad sam isla na vjencanje (beba je imala 3 mj) ostavili smo bebu kod mojih od 19 h do 5 ujutro bez nas.
    Ostavila sam 6 doza koje sam izdajala 10 dana. Buduci da moji zive 200 km od nas, isli smo 2 tjedna ranije par dana da sve to izdojim i zamrznem. Onda smo se vratili kuci i na dan vjencanja opet isli kod mojih da ostavimo bebu i odemo na vjencanje.

    Bit ce puno lakse negdje otici kad pocme dohrana, tj kad se dohrana uhoda...

  18. #18
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Evo da vam javim da sam nakraju napravila kako sam i rekla, otisla doma, nahranila malog, podrignula ga, poljubila, predala mm-u i otisla nazad u grad. Sve skupa je trajalo 20 minuta. Srecom imam dijete koje isprazni obje za 10 minuta.
    Inace, imam (kršitelj koda)ovu izdajalicu i stvarno ne znam gdje je bio problem tj. zasto ja nisam nikako mogla izdojt.
    Hvala vam svima na odgovorima, sad cu znat za to mijesanje mlijeka ako ce trebat za neki drugi put.
    Jedino sto me izlazak kostao sto sad imam temp 38 cijelu noc, curi mi nos i boli me grlo. Mislim, znam da to nije od izlaska al je upropastilo dojam...

  19. #19
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    ajde super da je sve odlično prošlo...
    ali evo napisati ću da druge ako bude trebalo...

    E. mi je bila nedonošće i prvih mjesec dana je bila sama u drugoj bolnici...
    cicu nikad nije prihvatila, međutim ja sam se izdajala 4,5 mjeseca...
    za početak imala sam N.k izdajalicu i to onu u obliku cilindra gdje sam stvaraš tlak za izdajanje...ta je najjača i jedino sam s njom uspijevala izdajati...
    također prvih tjedan prethodno sam uštcala u nos onaj Sintocinon sprej (mislim da se tako zove) i mlijeko bi samo krenulo
    treća stvar, što se tiče pohranjivanja mlijeka: svaki podoj (rok od 24 sata) sam izdajala u svoju bočicu (svaka 3 sata) i na kraju sve izmiješala i tako odnijela u bolnicu

  20. #20
    Gabrielle avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    86

    Početno

    Bok, evo da ne otvaram novu temu, podižem ovu Idući tjedan bi trebala ostaviti malca na minimum tri sata, bit ćemo kod sveki u križevcima, ja moram na ispit u zg, pa sad, ovisi hoću li uspjeti ubaciti se prva na usmeni, kako vlakovi idu, itd. To bi bilo prijepodne, znači ujutro kad se probudi odmah cica, i onda ide obrok dohrane nakon toga. ON nakon obroka nekad u roku pol sata hoće cicati, a nekad za par sati - dojim i dalje na zahtjev. Malac ima a. dermatitis pa mu tim više ne bih htjela uzimati nekakvo adaptirano. Tako da bi se očito trebala izdojiti pa da mu baka to da, ali pokušala sam se izdajati samo jednom, imala sam užasne ragade na desnoj dojci na početku pa sam pokušala ručno, ali nakon cca pol sata izašlo je 20 ml ne ide mi to baš (pokušala sam marmetovu tehniku), pa me zanima za ove ručne izdajalice, posudila bi od kolegice, kako to ide? mogu li oštetiti dojku s tim? da prethodno stavim topli oblog? i koliko vremenski treba za to? da se izdojim do kraja ili? koliko ml bi uopće njemu bilo potrebno - 6, 5 mjeseci bebač? joj najrađe bi ga povela sa sobom, em mi muka što ga prvi put tako ostavljam, em zbog dojenja. zlato moje malo

  21. #21
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Do iduceg tjedna imas par dana x 20 ml = posten obrok

    Procitaj tekst o pohranjivanju majcina mlijeka na rodinom portalu.

    Sve ce bit ok, to ti je vise psihicki.

  22. #22
    Gabrielle avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    86

    Početno

    A znam, veca mi je frka ostaviti ga nego zbog ispita... E da mi je netko prije to rekao, al bi mu se smijala.... )) hvala na info!
    Posljednje uređivanje od Gabrielle : 25.05.2012. at 23:54 Razlog: pravopis

  23. #23
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Znam tocno o cemu pricas. Ta prva odvajanja su uvijek stresna. A na kraju uvijek ispadne sve dobro. Al valjda je to taj majcinski zastitnicki nagon.
    Svako topliji oblog prije izdajanja i koliko ide. Ako ne ide koliko bi htjela onda stani pa kasnije opet pokusaj.
    Ni meni nije islo izdajanje, pogotovo kasnije kad su ponuda i potraznja bile uskladene i nije bilo viskova.

  24. #24
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Evo da pitam ovdje u vezi izdajanja!
    Moj mali ima 9 mjeseci i trebala bi se izdojiti jer planiram neka dva mala izlaska!
    E sad, kad da se izdajam? Nakon podoja?
    Da li izdajam iz one dojke iz koje je jeo?!

    Iz gore navedenog sam shvatila da se mora u odvojene casice izdajat? No moze li mlijeko neko vrijeme biti na sobnoj temp pa da onda to spojim?
    Koliko dugo moze mlijeko biti u fridju?!

    Kako se to priprema?! Iz frizidera u bocicu pa pod toplu vodu ili?!

    Koliko maksimalno smijem izdojiti?! Jel moguce da pretjeram pa da se ne daj Boze desi neka upala?'

    Izdajala sam se jednom kad sam tek rodila i nikako nije islo, a mlijeka na izvoz! Nemos vjerovat!

  25. #25
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    http://www.roda.hr/article/print/poh...jcinog-mlijeka

    Tu imas koliko se smije cuvati na kojoj temperaturi.

    Ma nece ti se nista lose dogoditi
    Ako izdajanje i ne uspije malac ti je veliki i moze jesti nesto drugo dok se ti ne vratis.

  26. #26
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    U tome i je problem! Ne zeli jesti nista drugo
    Ok hvala, procitat cu tekst! Nadam se da pise i da li izdajam odmah nakon podoja ili izmedju!
    I da li izdajam cicu s koje je netom jeo ili onu drugu?!

  27. #27
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Pa hoces li imati mlijeka u cici nakon sto on podoji? Ako ne onda malo sacekaj... Buduci da se radi o jednom izdajanju a ne svakodnevnom, neces nista faliti ako izdojis prvo/zadnje mlijeko ... Samo nek izadje da nesto imas i to je to

  28. #28
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Mene kod izdajanja muči nešto sasvim primitivno - higijena, odn. sterilizacija.

    Dosad sam više puta morala van, a Mini je ostajala s bakom. Bez problema se izdojim. Imam dobru izdajalicu, mlijeko šiba k'o blesavo... uglavnom, tehnika i količina nisu problem. Problem je što ne znam kako prati tu izdajalicu, a da ona bude sterilna. Odnosno, ona očito nikad ne može biti sterilna pa me zanima koliko te bakterije mogu biti opasne. Naime, operem ja to sve lijepo vodom i deterdžentom i onda skurim sve kipućom vodom. E onda to treba malo odstajati da se ohladi... a gdje će stajati, nego na zraku... Pa onda dok ja pospajam sve te dijelove... Da ne duljim, bojim se te izdajalice k'o vraga jer me strah da nije dovoljno čisto i da se nešto može namnožiti u mlijeku. Inače sam si kupila i parni sterilizator ali to je isto jedno golemo s*anje - kad završi sa sterilizacijom, sve bude posve mokro pa opet moram ostaviti na zraku da se posuši.

    Ručno mi ne ide pa se i ne trudim...

    Ima netko neku pametnu za mene?

  29. #29
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Ja se izdajam skoro 8 mjeseci, sterilizator nemam, perem vrućom vodom i ne spajam ga u rukavicama. Dijete sretno, zdravo i veselo. Ne brini oko toga.

  30. #30
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se izdajam skoro 8 mjeseci, sterilizator nemam, perem vrućom vodom i ne spajam ga u rukavicama. Dijete sretno, zdravo i veselo. Ne brini oko toga.
    Hvala. Drago mi je to čuti od nekog s konkretnim iskustvom.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    73

    Početno

    potpisujem palčicu, situacija kod mene ista.
    ja sam jedna od onih što općenito sterilizira bočice i dudice svakih 3 mjeseca ako i toliko. mislim da je bolje što manje sterilizirati. nisu to bakterije koje mogu ubiti, ali mislim da mogu otežati kasnije život s alergijama ako ih nema.
    vruća voda + detergent i to je to.

  32. #32
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Prije sam bila bakteriofob, ali otkad imam dijete, prestala sam biti. Znam da mora iz nečega stvoriti imunitet pa ne pretjerujem s dezinficiranjem. No, te me bakterije u mlijeku (odn. izdajalici) ne brinu radi dezinfekcije, nego od straha da se mlijeko ne pokvari. Pa samo mi još treba Mini s trčkalicom. I ovako je dovoljno prohodna.

  33. #33
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Potpis! Ja sam kupila sterilizator, koji je, po mom msljenju obicna glupost. Mislim, vruca, vodena para... MOgla sam ustedjeti tako da bacim flasicu u vrucu vodu. Princip je isti. Eh, da mi je tad bila ova pamet

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se izdajam skoro 8 mjeseci, sterilizator nemam, perem vrućom vodom i ne spajam ga u rukavicama. Dijete sretno, zdravo i veselo. Ne brini oko toga.

  34. #34
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Majcino se mlijeko ne kvari tako lako. Cak i nakon 12 sati sto je bilo na sobnoj temperaturi je bilo uporabljivo. Vjerojatno je tako zbog antitijela.

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    Prije sam bila bakteriofob, ali otkad imam dijete, prestala sam biti. Znam da mora iz nečega stvoriti imunitet pa ne pretjerujem s dezinficiranjem. No, te me bakterije u mlijeku (odn. izdajalici) ne brinu radi dezinfekcije, nego od straha da se mlijeko ne pokvari. Pa samo mi još treba Mini s trčkalicom. I ovako je dovoljno prohodna.

  35. #35
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Je, na SOBNOJ temperaturi od 21, 22 stupnja. Al' kad se griješ na toplanu, ponekad ne možeš rashladiti stan na manje od 27. Mi nikako nismo uspjeli spustiti temperaturu ispod 23, čak uz ugašene radijatore.

  36. #36
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Istina
    Ne znam koliko dugo izdrzi na 27, ali, jako sam se iznenadila kako dugo moze stajati vani. Znam da kravlje svijeze mlijeko izdrzi svega par sati...

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    Je, na SOBNOJ temperaturi od 21, 22 stupnja. Al' kad se griješ na toplanu, ponekad ne možeš rashladiti stan na manje od 27. Mi nikako nismo uspjeli spustiti temperaturu ispod 23, čak uz ugašene radijatore.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    33

    Početno Izdajanje - dojenje i fakultet

    Drage mame i savjetnice... ohrabrite me malo! Počinju mi predavanja, bebu mi mama čuva, a ja se planiram izdajati da ju ima čime nahraniti kad mene nema jer ne želim joj dati ništa osim svog mlijeka (a ima ga i previše). Kod izdajanja nemam problem, i izdajalica i ručno oko 100 ml pa i više iz jedne dojke... a za sat-dva opet (valjda prehrana utječe).. Međutim, imam jedan strah koji me ograničava... prvi put sam joj dala izdojeno mlijeko zbog poteškoća s dojenjem, i taj dan je bila na bočici, a moje bradavice su se odmorile. Ali zato su nam trebala 2 dana plakanja i nervoze da ponovno prihvati dojku! Dudu je odmah u startu odbila ali bočicu prihvati. U zadnje vrijeme ako idem negdje izdojim mlijeko, mama ju nahrani a ja čim dođem jedva čekam da traži ciku da se smirim i shvatim da nije zaboravila i da nam jedna bočica nije pokvarila ovo predivno dojenje koje smo postigle uz puno muke, boli, strpljenja.... a sad jedva čekam da se probudi da gledam u te okice .
    napominjem da ima 2 mjeseca samo. A morati ću izdajati .. Kako da se opustim??

  38. #38
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    jedino misleći na nju, znam da ti nije lako

  39. #39
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Možeš se dogovoriti s mamom da je hrani nekom alternativnom metodom - žlicom, čašicom, kapaljkom, čašom s kljunom.

  40. #40
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Ja imam isti problem, ali kad se izdojim MM mu da na flašicu jer je to jednom dnevno max dva puta tak da se ne stigne previše opustiti. Možda da probaš za vježbu dva puta tjedno jedan obrok dat na flašicu. Meni je tak ok, ne odvikne se od cice.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj aleksandra_catrice prvotno napisa Vidi poruku
    Drage mame i savjetnice... ohrabrite me malo! Počinju mi predavanja, bebu mi mama čuva, a ja se planiram izdajati da ju ima čime nahraniti kad mene nema jer ne želim joj dati ništa osim svog mlijeka (a ima ga i previše). Kod izdajanja nemam problem, i izdajalica i ručno oko 100 ml pa i više iz jedne dojke... a za sat-dva opet (valjda prehrana utječe).. Međutim, imam jedan strah koji me ograničava... prvi put sam joj dala izdojeno mlijeko zbog poteškoća s dojenjem, i taj dan je bila na bočici, a moje bradavice su se odmorile. Ali zato su nam trebala 2 dana plakanja i nervoze da ponovno prihvati dojku! Dudu je odmah u startu odbila ali bočicu prihvati. U zadnje vrijeme ako idem negdje izdojim mlijeko, mama ju nahrani a ja čim dođem jedva čekam da traži ciku da se smirim i shvatim da nije zaboravila i da nam jedna bočica nije pokvarila ovo predivno dojenje koje smo postigle uz puno muke, boli, strpljenja.... a sad jedva čekam da se probudi da gledam u te okice .
    napominjem da ima 2 mjeseca samo. A morati ću izdajati .. Kako da se opustim??
    Isto je kod nas bilo kad je Z bila tako mala, ajme muke kad se sjetim. Naviknu se oni tako lako na tu flasicu jer I'm puno lakse ide mlijeko I stalno, dok iz grudi ide na mlazove. Mi smo se nekako krpali sa spricom kad sam se ja morala izdajati zbog ranica na bradavicama (imas kupiti u ljekarni onih os 10ml a mislim da imaju cak I vece) ali I to je bilo problematicno...

  42. #42
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Pročitaj malo ovo: http://www.roda.hr/article/read/alte...tode-hranjenja pa vidi ako vam je nešto prihvatljivo.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    33

    Početno

    Upravo sam procitala jos neke savjete na drugoj stranici, inace dok me nema funkcioniramo nekako na zlicicu jer dogodio se suprotan problem-odbija bocicu. Navikla se je na ciku i nema nista tako dobro izgleda

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •