Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 70 od 70

Tema: operacija stitnjace, gusa ili struma

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    64

    Početno

    snorki,operacija je stvarno ni spomena vrijedna-meni je carski teze pao.ja sam operirana u vinogradskoj,pa mogu reci da nema veze vade li ti cijelu stitnjacu ili samo jedan rezanj-svaka pacijentica nakon operacije ide na jedan dan u sok sobu.dren se vadi najranije treci-cetvrti dan-ovisi o rani,a doma se ide kad se izvade konci-peti,sesti dan.sve u svemu,nista posebno,iako je to vrat.ja sam operirana prije godinu i pol-izvadjen mi je lijevi rezanj,imala sam onkocitom,vidio se golim okom ko izraslina ili oteklina na vratu,i rez se vise ni ne vidi.sretno

  2. #52

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    snorki,super za nalaz :D

  3. #53

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    cure, hvala vam na podrzci.
    Ja sam danas zavrsila sa detaljnim pregledom. Imala sam generalni remont; pluca, srce, kicma, dusnik, stitnjaca uzduz i poprijeko...
    Sve je ok, a MM je izludio samnom. Uzasno sam bila
    Dok doktorica skupi sve nalaze idemo zakazat termin za operaciju.

  4. #54
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    jao, snorki, šta ćeš sad?!
    brzo na novu trudnoću - moraš pronaći nove razloge za kuknjavu

  5. #55

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Stvarno sam grozna!!!
    Doslo je dotle da mi je muz zabranio upotrebljavat rijec rijec strah.
    Nadam se da nece ovdje zavirit, pa ce vidjet da sam je napisala
    Nisam spavala, nisam jela... 3 kg sam smrsala za 15 dana
    Zesca psihoza.
    A mm kako radi u bolnici stalno mi pominje kako se kod njega na Internoj , 70 % bolesnika lijeci od psihe. Samo njih 30 % imaju nesto organsko.
    Srecom pa je muz ovakav kakav jeste.
    Zah....i Bosanac

  6. #56

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    priblizava se termin, a ja umirem od strahaaaaaa
    izvadila sam jos neke nalaze poput EKG-a. Puls mi je bio 113, a kardiolog me pita je li trcim. Puls kao u sportiste.

    Izvadila sam krvni nalaz i oslican je. Ali, ja sam kukavicaaaaaa

  7. #57
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    snorki, mozes ti to!

    uz sve nas ovdje koje cemo misliti na tebe i slati ti dobre vibre, nema razloga za brigu

  8. #58

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj snorki prvotno napisa
    priblizava se termin, a ja umirem od strahaaaaaa
    izvadila sam jos neke nalaze poput EKG-a. Puls mi je bio 113, a kardiolog me pita je li trcim. Puls kao u sportiste.

    Izvadila sam krvni nalaz i oslican je. Ali, ja sam kukavicaaaaaa
    doktor predpostavlja da mi je püuls ovako jak zbog stitnjace, iako je ona kod mene hormonski ok.
    Onda ja njemu objasnim da je mene uzasno strah, a covjek me pogleda slusalicama i zino od cuda cega se toliko bojim. Srce tup-tup

    dogovorila sam i skidanje benova. Imam jedan koji se razvuko u trudnoci. Kako je stomak ispuco, tako je koza povukla ben, pa grozno izgleda. E sad me je toga strah

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    bit će sve ok.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj snorki prvotno napisa
    dogovorila sam i skidanje benova.
    Šta je to ben?

  11. #61

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    ne znam razliku izmedju benova i madeza.
    Ko mene su smedji i krupni. Imam ih od rodjenja, a familijarno smo benasti.

    Ljudi, samo nemojte crnjaka
    U zadnje vrijeme slusam samo o ruznim stvarima

  12. #62

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    cure, u srijedu idem u bolnicu. Cula sam da stavljaju nekekve metalne konce. Nikad cula.
    Nego, da pripremim kakve marame za prvi mjesec, dva...
    U bolnici se navodno ostaje tri dana. Kazu da rana boli prvi dan, poslije ne.
    Pomagajtee

  13. #63

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    ma nije to ništa strašno.
    sve ćeš bez problema prebroditi i za cas se oporaviti

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    64

    Početno

    ma ne boli-odmah mozes traziti injekcije protiv bolova-ja jesam,pa valjda ni ne pamtim da je ista boljelo-neugodno je,zbog drena,spavanja-tj.nespavanja-prve dvije noci nakon operacije,cimerica i ja nikako nismo mogle spavati,pa smo setale hodnicima u tri ujtro.
    za marame-tvoj izbor-ja nikada nista nisam nosila,jednostavno mi nije bio problem sto je to rez na vratu i sto se vidio,ali ako ces se ti tako osjecati bolje,u nabavku marama
    za te metalne konce ni ja nisam cula,no dok ti ih ne skinu-kakve god,imat ces vezan-zaljepljen vrat,pa ih ni ne budes vidjela
    sretno
    p.s.meni je jedino bila koma budjenje iz anestezije-strasno,taj sam cijeli dan provela u bunilu i povracanju,a i moje tri cimerice u sok sobi...ne znam zasto,nakon carskog i budjenja iz anestezije sam bila super...ovo uzas.no sve prodje.drugi dan vec normalno papas-kasastije,ali normalno!

  15. #65

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj Sandra028 prvotno napisa
    ma ne boli-odmah mozes traziti injekcije protiv bolova-ja jesam,pa valjda ni ne pamtim da je ista boljelo-neugodno je,zbog drena,spavanja-tj.nespavanja-prve dvije noci nakon operacije,cimerica i ja nikako nismo mogle spavati,pa smo setale hodnicima u tri ujtro.
    za marame-tvoj izbor-ja nikada nista nisam nosila,jednostavno mi nije bio problem sto je to rez na vratu i sto se vidio,ali ako ces se ti tako osjecati bolje,u nabavku marama
    za te metalne konce ni ja nisam cula,no dok ti ih ne skinu-kakve god,imat ces vezan-zaljepljen vrat,pa ih ni ne budes vidjela
    sretno
    p.s.meni je jedino bila koma budjenje iz anestezije-strasno,taj sam cijeli dan provela u bunilu i povracanju,a i moje tri cimerice u sok sobi...ne znam zasto,nakon carskog i budjenja iz anestezije sam bila super...ovo uzas.no sve prodje.drugi dan vec normalno papas-kasastije,ali normalno!
    ja sam nakon poroda sa Samijem imala kiretazu pod totalnom anestezijom. I poslije sam se sjajno osjecala, iako sam bila prikopcana na infuziji. Odmah sam mogla ustat. I nikad bolje nisam spavala i ljepse sanjala.
    Sa mm-om radi zena koja je prije 1, 5 mjesec isto operisala stitnjacu. Kaze, da se anestezija daje iz dva dijela. Prvo nekakva tableta, pa potom ono uspavljivanje na njusku
    Kaze da ju je prvi dan boljelo, posebno glava. Poslije je bila super.
    konce vade nakon 2-3 dana. tri dana se ostaje u bolnici, pa nekad u tom periodu.
    Joj cure drage. Nisam ni znala da sam ovolika kukavica. Ljuta sam na sebe. Jos kad pogledam djecu, dodje mi da placem. Oni ce ostat sa mojom mamom, pa sam sa te strane rasterecena, jer ona sa njima zna super. MM je slobodan devet dana, pa ce mi biti podrska.

  16. #66
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Snorki, bit će to pisofkejk!
    Jedva čekamo drugu subotu da nam natipkaš dojmove o kirurgu i anesteziologu

  17. #67

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    nego, jeste li se smejle naprezat nakon operacije? Ako, niste, koliko to dugo traje? Mislim na nosanje djece i sl. MM vec krajem mjeseca planirao godisnji odmor
    Koliko traje oporavak? ja bih najradije sad na operaciju, ali znam da u srijedu necu moc nogom zakoracit od straha. jos imam tovar benova za skidanje.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    64

    Početno

    ne,morat ces se postedjeti djecice-u smislu nosenja i sl.moj muz je uzeo godisnji kad sam dosla iz bolnice,pa je radio aps.sve oko djecice...mislim da ce ti lijecnik preporuciti da se neko vrijeme ne bavis djecom-ne u doslovnom smislu,naravno

  19. #69

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj Sandra028 prvotno napisa
    ne,morat ces se postedjeti djecice-u smislu nosenja i sl.moj muz je uzeo godisnji kad sam dosla iz bolnice,pa je radio aps.sve oko djecice...mislim da ce ti lijecnik preporuciti da se neko vrijeme ne bavis djecom-ne u doslovnom smislu,naravno
    Sandra, kad i gdje si se operisala? Koja ti je dijagnoza bila?
    Kod mene je tipicna gusa i to povelika.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    64

    Početno

    u 9.mj.ce biti dvije godine-u sestara milosrdnica.dijagnoza struma-onkocitom,bio je oko 3cm-onkocitomi spadaju u dobrocudne tumore,vecinom,ali tek kad su ga izvadili,tj.nakon hist.nalaza mogli su potvrditi da je bio dobrocudan maknut mi je samo lijevi rezanj na kojem je bio tumor,desni imam i nisam-jos-ni na kakvim hormonima,idem redovito na kontrole.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •