Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 70

Tema: operacija stitnjace, gusa ili struma

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno operacija stitnjace, gusa ili struma

    ja vec godinama sa tim muku mucim, pa evo izgleda da cu morat na operaciju. Imam jos hrpu nalaza uradit, ali operacija bi mogla biti pocetkom iduceg mjeseca.
    Kod mene se gusa strasno primjeti, tako da mi je doktorica rekla da je vise manje sigurno da cu to operisati. A mozda je i bolje da se toga rijesim.

    E sad, nemojte me prepadat. Taman sam se izlijecila od hipohondrije, pa sam hladnokrvno prihvatila cinjenicu da to moram operisat.
    Cula sam da je to jedna jednostavna operacija (znam sve moze imati posljedice, ali razmisljam pozitivno).

    Znam da su Zrinka, Ivarica, Poslid i jos mnoge cure sa Foruma operisale stitnjacu sa raznim dijagnozama, pa ih molim ako mi mogu reci koliko traje operacija, koliko se ostaje u bolnici, kako su se osjecale nakon hirurskog zahvata i sl. :?

    Molim vas bez ruznih stvari, jer me je uzasno strah, pa pokusavam taj strah negdje da potisne i ne razmisljam mnogo o tome.
    Znam da je rizik operacije da ti mogu prerezat glasne zice ili povrijedit, ali se nadam da necu biti toliki peh, jer se to rijetkooo desava. :/

    hajte malo potitivnih vibri i informacija u vezi operacije :D
    Mislim, cula sam za razne komlikcije na stitnoj zlijezdi, ali isto nikad nisam cula da je neko od toga odapeo.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    zadnji put dijagnoza je bila- hladni cvorovi na oba reznja :/
    Nisam imala nikakve hormonalne poremecaje.
    Pregled je zakazan za 21.2. 2006, a na operaciju se ceka 15-ak dana

    Prije toga moram otici na pregled kod otorinca (fakat ne znam izgovorit otorinolaringolog, ili znam )
    taj pregled se radi cisto radi osiguranja, da bi se dokazalo da mi glasne zice vec nisu povrijedjene.
    U slucaju da naprave neko sranje na operaciji, mogla bih ih oglobit, pa se oni tim pregledom stite

    Operisat cu se u Austriji

  3. #3
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ej draga
    ma pis of kejk

    iskreno, malo je neugodno prvi dan nakon operacije, ali brzo se oporavis
    ja sam ostala 6 dana u bolnici, operirana sam u splitu, rez se skoro pa ne vidi, nalaz poslije je bio ok, nakon toga zatrudnila, rodila i evo drugi put trudna...nemam nikakve frke

    i janica je operirala, i blanka vlasic

    nista strasno, vjeruj mi

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    ma znam i ja msau zena sto su operisale stitnjacu.
    Uostalom, bez nje se moze i zivjet.

    Interesuje me i ovo; posto imam cvorove na oba reznja, jel se to moze sredit jednom operacijom, ili moram na dvije?

  5. #5
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    ja ću samo zavibrrrrrrrrrrrrrrrati i poslati za ohrabrenje.

  6. #6
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    i ja sma imala na oba reznja
    ma naravno, sve u jednoj operaciji
    meni ostala jedna trecina jednog i drugog reznja

  7. #7
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    snorki, moja frendica je imala karcinom. operacija, terapija i super se oporavila. rodila je poslije dvije slatke curice i dojila ih. rez se jedva vidi.

  8. #8
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    snorki, biti će sve ok. Još ako se baciš na sport biti ćeš bolja i od Janice!!!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    snorki, ma bilo bu sve super! buš vidla...sad ti je panika, a nakon par mjeseci buš sretna da si sve to riješila! pa nemre niš krenuti po zlu kad ti toliko nas drži fige :D

    molila bi cure iz zg, koje imaju iskustva, da mi kažu da li je bolje ići kod privatnika (ako da-kojeg) ili na VV (isto molim preporuku doktora;koliko se čeka na pregled)? hvala

    evo ti još dobrih vibri snorki :D :D :D

  10. #10
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Ja sam bila na Klinici za tumore. Izvrsna bolnica - što se tiče odnosa prema pacijentu, stručnosti, a i klopa je izvrsna.

    Operacija ne znam koliko traje, ali nije dugo. Ako vadiš samo jedan režanj poslije ideš odmah u običnu sobu, a ako vadiš cijelu, ideš u šok sobu. Operacije se provodi pod punom narkozom. Nakon operacije ostave ti cijevčicu za dren koja se skida 2 dan od operacije i to je malo neugodno, ali nije strašno. Nakon operacije boli te grlo kao da imaš gnojnu anginu i isto tako prolazi.
    Ako ćeš vaditi cijelu štinjaču, ostat ćeš u bolnici tjedan dana jer moraju kontrolirati kalcij, a one koje su vadile samo pola ili dio puštali bi doma nakon vađenja drena ako su bile iz zagreba. Konci se vade za tjedan dana. Nakon mjesec dana ide se na "jodiranje" ako imaš karcinom ili strumu (znači tvoj slučaj) i nakon toga dobiješ svoje tabletice i to je to. Kontrola za tri mjeseca.

  11. #11
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    molila bi cure iz zg, koje imaju iskustva, da mi kažu da li je bolje ići kod privatnika (ako da-kojeg) ili na VV (isto molim preporuku doktora;koliko se čeka na pregled)? hvala
    na VV kod dr. Žmire.
    odličan je, stvarno.
    mislim da jednom u tjednu prima i privatno, pa ti nazovi VV i vidi koliko se čeka kad ideš s uputnicom, a koliko privatno.
    ja sam najduže čekala mjesec dana na pregled, a najkraće jedan dan.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj Poslid prvotno napisa
    Ja sam bila na Klinici za tumore. Izvrsna bolnica - što se tiče odnosa prema pacijentu, stručnosti, a i klopa je izvrsna.

    Operacija ne znam koliko traje, ali nije dugo. Ako vadiš samo jedan režanj poslije ideš odmah u običnu sobu, a ako vadiš cijelu, ideš u šok sobu. Operacije se provodi pod punom narkozom. Nakon operacije ostave ti cijevčicu za dren koja se skida 2 dan od operacije i to je malo neugodno, ali nije strašno. Nakon operacije boli te grlo kao da imaš gnojnu anginu i isto tako prolazi.
    Ako ćeš vaditi cijelu štinjaču, ostat ćeš u bolnici tjedan dana jer moraju kontrolirati kalcij, a one koje su vadile samo pola ili dio puštali bi doma nakon vađenja drena ako su bile iz zagreba. Konci se vade za tjedan dana. Nakon mjesec dana ide se na "jodiranje" ako imaš karcinom ili strumu (znači tvoj slučaj) i nakon toga dobiješ svoje tabletice i to je to. Kontrola za tri mjeseca.
    Poslid, ti vise nemas nikakvih problema

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    hvala ti lutonjica

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Sta su hladni cvorovi? Tj. kakvi jos postoje osim hladnih?

    Prije par dana svratim kod doce i zena me iznapada da ne uzimam vremena za sebe, ustvari svoje zdravlje :kolut: jer do sada sam imala dva ultrazvuka stitne i na drugom koji je bio sad vec skoro prije godinu se vidi da su se neki cvorovi povecali u odnosu na prvi puta. Nakon tog drugog ultrazvuka je ja nisam nazvala da mi kaze rezultate jer da jesam odmah bi me ko fol stavila pod nadzor (aha, jasta!)

    Uglavnom, iduci tjedan moram ponovo na ultrazvuk i poslala me na kontrolu krvi tj. hormona stitne (ti su do sada uvijek bili u granici normale).


    Sad se pitam (posto ne bih na operaciju) u kojem trenutku i zasto su vas poslali na operaciju. Jer je stitna porasla, jer se poremetila kolicina hormona,....?

    ne znam kakvi su scenariji moguci.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj Lilly prvotno napisa
    Sta su hladni cvorovi? Tj. kakvi jos postoje osim hladnih?

    Prije par dana svratim kod doce i zena me iznapada da ne uzimam vremena za sebe, ustvari svoje zdravlje :kolut: jer do sada sam imala dva ultrazvuka stitne i na drugom koji je bio sad vec skoro prije godinu se vidi da su se neki cvorovi povecali u odnosu na prvi puta. Nakon tog drugog ultrazvuka je ja nisam nazvala da mi kaze rezultate jer da jesam odmah bi me ko fol stavila pod nadzor (aha, jasta!)

    Uglavnom, iduci tjedan moram ponovo na ultrazvuk i poslala me na kontrolu krvi tj. hormona stitne (ti su do sada uvijek bili u granici normale).


    Sad se pitam (posto ne bih na operaciju) u kojem trenutku i zasto su vas poslali na operaciju. Jer je stitna porasla, jer se poremetila kolicina hormona,....?

    ne znam kakvi su scenariji moguci.
    Hladni proizvode vise hormona, a vruci manje. To sam nedavno procitala na Internetu. Ni meni nije jasno kako ja mogu imat hladne cvorove, kada je svaki put kontrola krvi pokazala uredan hormonski nalaz.
    na operaciju se ide u slucaju nekakvih problema poput rasta guse (kao kod mene), karcinoma i sl....
    ne znam kako je kod vas, ali kod mene se to golim okom itekako primijeti. Gusa te moze pocet gusit (ako se oslanja na dusnik), pritiskat razne nerve i sl.

    Sve ovisi kolika ti je gusa. To su ustvari cvorovi na stitnoj zlijezdi.

  16. #16
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ja se lijecim od svoje 6. godine i uvijek, uvijke su mi hormoni bili u granicama normale...
    ali ona nije radila dobro i da bi sebi stvorila hromona koliko joj je potrebno, morala je rasti...
    a cvorova je bilo kao u prici

    meni je indikacija za operaciju bio jedna 'sumnjivi' cvor, inace sam ih kontrolirala uvz, punkciju, scintigrafijom...

    zbog tog cvora isla sam na oeprcaiju, skinuli su njega i ostale, nakon patohistoloskog nalaza, sve je bilo ok....

    medjutim, lijecnik koji me je tada lijecio, nije mi pogodio pravu dozu hormona koje sam morala uzimati, tako dammi je sad i ova zdrava trecina stitnjace, nakupila se cvorova, ali svi su zasad ok, nema nista sumnjivo...
    25 godina pije eutyrox, i dalje cu, kontroliram se redovito i to su sve muke koje imam zbog nje....

    naucila sma da je najbitnije imati dobro endokrinologa koji ozbiljno shvaca vas slucaj i pristupa mu kako treba, niposto ne smije biti povrsan...

    vise mi se ne da ici u zagreb, ali tko ima mogucnost, ekipa na vuk vrhovcu je super, pogovoto dr zmire

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Koliko ja znam, hladni su čvorovi oni koji nakupljaju manje radioaktivnog joda od okolnog tkiva, a vrući oni koji nakupljaju više. Nakupljanje joda bi trebalo biti pokazatelj proizvodnje hormona :?

  18. #18
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    tako nekako ko zika i ja mislim, ustvari da vruci proizvode hormone, a hladni ne.
    ja sam pred 15 godina operirala stitnjacu, adenom, u vinogradskoj.

    jesi radila punkciju?

    sto se tice otorinca, sjecam se da sam jednom dosla na kontrolu na UZV i kaze meni zena - a vas glas je takav nakon operacije. ja - ne ne, oduvijek tako pricam bilo joj je malo neugodno, ali sto ces.

    ostala sam u bolnici 7 dana, a prvi dan sam cijeli provela u bunilu, nikako se nisam mogla probuditi iz opce, mislila da ce zauvijek ostati tako.
    a vec sutradan sve super. isla sam setati u butigu, u kafic, s mamom umirala od smijehga da je jedan doktor koji je bio na pauzi prisao i rekao da se ne smijem toliko smijati jer ce mi sve popucati.

    u vinogradskoj operiraju tako da ti glava skroz visi s ruba stola prema dolje i rez je jaaako mali, ali me zbog tog polozaja kod operacije glava par dana boljela, ali to je sve i nista strasno.

    rez je super, vecina ljudi ga nije nikad ni skuzila, sad s godinama postaje vise vidljiv.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Ivarice, sve sam pregleda radila ali davno.
    U trudnoci rade i pregled krvi za stitnu, ali nije bilo nikakvih problema cim mi nista nisu rekli. Vjerovatno mi je nalaz krvi uredan.
    Pregled je zakazan za iduci utorak (za sedam dana)
    Polako me hvata strah, iako su vasi postovi dosta optimisticni.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    jos mi niko ne rece da li vam se to vidjelo na vratu (mislim golim okom)?

  21. #21
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    meni bas i ne
    mozda kad se dobro zagledas ili se nagnes i postavis tako da se vidi

  22. #22
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj snorki prvotno napisa
    jos mi niko ne rece da li vam se to vidjelo na vratu (mislim golim okom)?
    meni je, imala sam dobrocudni tumor velicine sljive, a bila sam mrsavica od manje od 50 kila.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    Citiraj snorki prvotno napisa
    jos mi niko ne rece da li vam se to vidjelo na vratu (mislim golim okom)?
    meni je, imala sam dobrocudni tumor velicine sljive, a bila sam mrsavica od manje od 50 kila.
    i kod mene je tako. Ko sljiva.
    Mislim, medicinski se svaki izrastak na tijelu zove tumor.

    Ali, nemojmo o tumorima.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    definitivno je da idem na operaciju.
    Danas su mi radili sve nalaze i imam pravo veliki cvor (mjesavina hladnog i vruceg cvora)
    Sad cekam sedam dana rezultate punkcije i krvi, pa onda kod kirurga.
    Mislila sam da cu se rasteretit, ali me sad strah rezultata punkcije

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    držim fige da nalaz bude dobar

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    i ja

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    I ja drzim fige

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    ljudi, zar ultrazvuk i sincigrafija (valjda se tako kaze) ne moze ukazati na nesto strasno (pu, pu, pu)

    Ja ovo imam godinama . da imam nesto do sada bih odapela.

  29. #29
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    mislim da ne, da je potrebna punkcija.

    Ja ovo imam godinama . da imam nesto do sada bih odapela.
    8)

  30. #30
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    snorki, nista se ne boj
    sve ce biti OK

  31. #31

    Početno

    Drzi se!

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj snorki prvotno napisa
    ljudi, zar ultrazvuk i sincigrafija (valjda se tako kaze) ne moze ukazati na nesto strasno (pu, pu, pu)
    nažalost ne.

    znam da nije utješno,ali MM je imao puno kvržica tj. karcinom štitnjace i doc je rekao da se to razvijalo nekih 8 godina.
    nakon svega što su mu izvadili,on je sada super i brzo se oporavio

    razmišljaj pozitivno i bit će sve ok

  33. #33

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    joj dolega
    imas pp

  34. #34

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    dolega, pitat cu mm jel sincigrafija isto sto i magnetna rezonanca.

    samo da kazem curama koje su trudne da niposto ne smiju raditi ultrazvuk i ostale preglede stitnjace (osim krvi naravno) u trudnoci.
    Mene su 100 puta pitali jesam li trudna

    prije sam preglede radila u Sarajevu na Nuklearnoj koja je odlicno opremljena. Medjutim, aparat sincigrafije sad izgleda potpuno drugacije. Valjda je tehnologija uznapredovala.
    U Sarajevu si mi davali kontrasno sredstvo, pa onda lezis ispod aparata 15 min.
    Ovdje samo naslonis vrat na aparat (sjedis cijelo vrijeme), te za tri minute snimak bude gotov.
    I u Austriji je pod obavezno da ides na retgene. Meni su snimili pluca, srce, dusnik i kicmu. Sve je ok hvala Bogu.

    Po vasim postovima, nekako mi moj slucaj izgleda skoro pa identican kao kod Ivarice :/

  35. #35
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    I, kad ce sve biti gotovo
    pa da onda idemo na burek?

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Možeš raditi ultrazvuk štitnjače u trudnoći, samo je problem da je na tim odjelima za dijagnostiku štitnjače šansa da se ozračiš. Jedna od većih opasnosti su ljudi koji su dobili radioaktivni jod za terapiju hipertireoze ili tumora, jer oni zrače. Ali nikad ne znaš da li si sjedila kraj nekog takvog u tramvaju...

  37. #37
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    naravno da mozes raditi uz stitnjace u trudnoci
    i punkciju

    samo ne scintigrafiju zbog kontrasta kojeg moras primiti

    snorki, meni su i uz i punkcija i scinti pokazivale cvorove i jedna je bio sumnjiv i jedino vadjenjem tog cvora operacijom i slanjem na analizu se moglo vidjeti jel maligni cvor ili ne...
    srecom, nije bio....

    ali, postoje cvorovoi koji su im manje ili vise sumnjivi pa onda odluce da li ce se skinuti ili ne...

  38. #38

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    uh, cure ja ovim zatvaram temu do daljnjeg (jest da nisam moderator, pa necu zakljucat ), jer sebi trazim dijgnozu, a najvjerovatnije je da nije nista prestrasno.
    Uglavnom, na operaciju idem sigurno, jer je gusa velika.
    Rezultat punkcije je u utorak, pa cu vam javit sretne vijesti.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Možeš raditi ultrazvuk štitnjače u trudnoći, samo je problem da je na tim odjelima za dijagnostiku štitnjače šansa da se ozračiš. Jedna od većih opasnosti su ljudi koji su dobili radioaktivni jod za terapiju hipertireoze ili tumora, jer oni zrače. Ali nikad ne znaš da li si sjedila kraj nekog takvog u tramvaju...
    oni koji piju radioaktivni jod su 48 h izolirani,tak da ti se ne može dogoditi da pored takvog sjediš u tramvaju

  40. #40
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ma daj, mene nitko nije izolirao.
    doduse bila sam u bolnici u to vrijeme ali nisu sestre u skafanderima i sa g.brojacem dolazile do mene

  41. #41

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    ma dajteeeeeeeeeeeeeee
    odmah sam se sjetila filma Variola vera

  42. #42
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    snorki, tebi bi za početak trebalo kirurški odstraniti prebujnu maštu

  43. #43

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    najbolja terapija je terapija mog muza.
    Kad podjem fantazirat samo kaze " hajd majke ti, zaleti se glavom od zid"

    Stvarno me oraspolozi (mislim, ne bubanje glavom od zid, nego njegova zezancija)

  44. #44
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    sasvim u duhu nadrealista :D

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    ma daj, mene nitko nije izolirao.
    doduse bila sam u bolnici u to vrijeme ali nisu sestre u skafanderima i sa g.brojacem dolazile do mene
    valjda su te malo jodirali

    MM ide već 5 godina na jodiranje i prve tri je bio zatvoren 48 h u sobu bez wc-a (samo kanta) u kojoj je bilo predsoblje gdje bi sestra ostavila hranu.nitko nije smio unutra.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Samo da vam javim da sam vec dobila nalaz punkcije i da je super :D :D :D :D :D :D

  47. #47
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno


  48. #48

    Početno

    Odlicno!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    cak su i hormoni u normalnim granicama.
    imam jos nekakve nalaze mimo stitnjace, a potrebne za operaciju uradit, pa onda cu zakazat termin.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    super snorki! baš mi je drago! :D :D
    mogle bi i mi malo na terapiju kod tvog muža kad nas uhvate crne misli...vidim da terapija sa zidom djeluje!

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •