Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 313

Tema: Da sam ja Vlada.....

  1. #101
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ova mala rasprava je primjer da će Vladi biti jako teško
    jer gdje god probali uštedjeti naći će se oni koje će ta odluka zakinuti i koji će se naravno buniti

    većina ljudi kaže treba razotkriti lažne invalide, i vojne i civilne
    ali se u to nitko neće usuditi dirati
    već se prijeti tužbom nakon najave objave registra branitelja
    i na kraju od toga neće biti ništa
    kad je MM ˙95 išao u Oluju šef mu je uz smijeh rekao "tko se nije skrio magarac je bio"
    mislite da nema status branitelja

    čim su se spomenule božićnice, regres, svi su skočili
    i meni taj novac jako puno znači
    bez božičnice ne bi uspjela zatvoriti financijsku konstrukciju za ovu godinu
    ali se bojim da nam je to zadnja za dugo razdoblje
    neće se imati od kud davati

    znam da će sada isto mnogi reagirati
    ali ja bi stvarno uvela strogu kontrolu bolovanja
    kao prvo ginekoloških i psihijatrijskih
    jer po ginekolozima ni jedna trudnica ne bi radila
    a po psihijatrima nitko
    nemojte reći da je to ništa prema drugim troškovima
    sve je to na hrpi ogroman novac

    ali sva ta rezanja neće puno napraviti dok se ne pokrene proizvodnja
    većina tvornica kod nas je uništena
    što privatizacijom, što radi situacije na svjetskom tržištu
    da se tu uspije nešto napraviti, da mi nešto proizvodimo, prodajemo, bilo bi novaca za sve
    i božićnice, i regrese i bolovanja...
    Odlican post.

    I sad cu ja malo onako, tudjim penisom po plotu, jel (barem do daljnjeg). No i mojim se mlati, samo na drugaciji nacin. Ni jedna zemlja nije savrsena.

    A propos bolovanja, jest frustrirajuce kad ih nema ili je do njih jako tesko i jest mi toplo pri srcu kad se sjetim sto sam, a i kako sam mogla doma u Zagrebu, ali da je sve to skupa lose - lose je. Istina je negdje izmedju onoga u Hrvatskoj i ovoga sto imam ovdje, nazalost. Ili na srecu.

    Da funkcionira sve redom, od proizvodnje, do postivanja zakona, kontrole i svega redom, onda bozicnice ne bi bile bitne. Gdje bi ih bilo (i bozicnica, regresa, uskrsnica, nagradnih placa i cega god), bile bi zgodan dodatak, gdje ih ne bi bilo, a sta sad. Zivot bi isao dalje. Ovdje tih dodataka u pravilu nema, osim u super likvidnim firmama koje isplacuju dodatke na placu svako toliko. Kod muza u firmi su poklonili svakom zaposleniku purana za Thanksgiving, a onda i sunku za Bozic. U mojoj firmi su poklonili jedan slobodan dan za svaki od tih praznika i to je to.

    Gledano iz ove perspektive, gdje stvari barem donekle funkcioniraju (opet bi neka idealna situacija bila na pola puta izmedju americke i hrvatske krajnosti), putni troskovi su smijesni - molim da se primijeti naglasak na ovu perspektivu, prije nego li me netko pogodi necim usputnim. Ovdje ljudi nisu dozivotno vezani uz svoju imovinu i ne smatraju kucu/stan/dom jedinim i vjecnim. Dakle, ako zivis u mojem gradu, a radis 20, 50 ili 120 kilometara dalje, to je apsolutno tvoj problem, ne problem tvojeg poslodavca. Ako si im jako bitan, kompenzirat ce nesto, ali najcesce nisi nezamjenjiv pa ako ne dogovoris placu koja ti odgovara, a da onda pokrije i bilo kakve putne ili druge troskove, onda ces lijepo biti u manjku. I traziti novi posao. Ljudi sele zbog posla cijelo vrijeme i prodaju kucu, ostavinu, rodnu grudu, sto god i idu za poslom. Nebitno je. Ponekad nekome bude zao, ali uglavnom svi skupa prezive

    Tako da... da, kad bi stvari funkcionirale kako treba, bilo bi skroz za ocekivati da placenih putnih troskova nema.
    Posljednje uređivanje od Kaae : 29.12.2011. at 16:57

  2. #102
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Definitivno treba uvesti porezno praćenje novčanih i ostalih materijalnih sredstava u religijskim i kulturnim ustanovama. Zašto neki ne moraju plaćati porez na dohodak?
    to kažeš ti
    to kažem ja

    drugi će reći "opet komunjare i nevjernici maltetiraju crkvu"
    uz komunjare će biti i još po koji epitet, pogotovo za pojedine članove Vlade

    crkva je prejaka, ne vjerujem da će se Milanović usuditi taknuti u nju

  3. #103
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Kaae, uvijek lijepo piše, čak i na ovakvu temu Ja tehničarka pa odmah u glavu

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    A propos bolovanja, jest frustrirajuce kad ih nema ili je do njih jako tesko i jest mi toplo pri srcu kad se sjetim sto sam, a i kako sam mogla doma u Zagrebu, ali da je sve to skupa lose - lose je. Istina je negdje izmedju onoga u Hrvatskoj i ovoga sto imam ovdje, nazalost. Ili na srecu.
    Prema mom osobnom iskustvu, to nešto između je taman ono što postoji u starim zemljama EU. Iako mi je i tamo moja draga liječnica nudila bolovanje zbog stresa na poslu (da sam ga uzela, možda ne bih morala na operacije kasnije, a možda i bi, tko zna...).

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    putni troskovi su smijesni - molim da se primijeti naglasak na ovu perspektivu, prije nego li me netko pogodi necim usputnim. Ovdje ljudi nisu dozivotno vezani uz svoju imovinu i ne smatraju kucu/stan/dom jedinim i vjecnim. Dakle, ako zivis u mojem gradu, a radis 20, 50 ili 120 kilometara dalje, to je apsolutno tvoj problem, ne problem tvojeg poslodavca. Ako si im jako bitan, kompenzirat ce nesto, ali najcesce nisi nezamjenjiv pa ako ne dogovoris placu koja ti odgovara, a da onda pokrije i bilo kakve putne ili druge troskove, onda ces lijepo biti u manjku. I traziti novi posao. Ljudi sele zbog posla cijelo vrijeme i prodaju kucu, ostavinu, rodnu grudu, sto god i idu za poslom. Nebitno je. Ponekad nekome bude zao, ali uglavnom svi skupa prezive
    Nema ih ni u ovim EU zemljama gdje sam ja radila. Mladi se ljudi jako često sele. Tu je onda i s prijateljstvima kompliciranije. Nova je teško steći, a ona koja imaš njeguješ. Družimo se totalno organizirano. Nekoliko mjeseci unaprijed se planira susret nas 15tak. Više nitko ne živi u istom gradu. Ponekad odemo svi kod jednih što su iznajmili veliku kuću usred ničega, a nekad doslovno iznajmimo sobe u istom hotelčiću jedan vikend i tu se svi sastanemo uz neki program koji si organiziramo. Mislim da je to još dosta daleko od domaćih navika. Iskreno, psihički se puno lakše preseliti iz Linza u Avignon, nego iz Splita u Gospić. Osim toga, dogovaranje plaće u Hrvatskoj je rijetka privilegija.

  4. #104
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    samo apropos državnih firmi, mi ove godine nismo dobili božićnicu - plaću nam isplaćuje Grad Zagreb - firma je državna
    tako da eto, nisu ni svi državni službenici isti, pa molim da se ne generalizira, jer nam dijelom zato i jest tako kako nam je
    i meni je bilo malo teže zatvoriti financijsku kontstrukciju bez božićnice, a koju sam očito dobila - bar tako misle svi oni koji znaju gdje ja radim

    dakle, može se i bez božićnice i regresa i sa nešto većim porezima...
    ja pristajem na razne rezove na neko vrijeme, ako će nam stvarno biti bolje i ako nas to izvuče iz g.vana
    ja ću ipak morati samu sebe ispraviti
    božićnicu smo dobili u srpnju
    bio je dogovor isplata tada cijeli iznos (predviđen da regres i božićnicu), ili dio tada, a dio za Božić
    eto, raspitala sam se, pa saznala, i zato isprika na neprovjerenim informacijama

  5. #105
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    ja ću ipak morati samu sebe ispraviti
    božićnicu smo dobili u srpnju
    bio je dogovor isplata tada cijeli iznos (predviđen da regres i božićnicu), ili dio tada, a dio za Božić
    eto, raspitala sam se, pa saznala, i zato isprika na neprovjerenim informacijama
    Jesi sigurna?

  6. #106
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Koliko ja znam ono je bio samo regres. Božićnicu niste dobili.

  7. #107
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Pa da, bilo je baš tako kako rahela kaže, sindikat je mijenjao manji regres i sigurnu božićnicu za veći regres i božićnicu "ovisno o proračunu".

    Whatever, božićnice/regresi nikoga neće spasiti, nego, kao što kaže aleks, treba pokrenuti proizvodnju.

  8. #108
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    Citiraj mama od formata prvotno napisa Vidi poruku
    Neovisno o tome kakva je moja plaća sigurna sam da bi većina radije prihvatila takvo rješenje nego smanjenje plaće od 10%.
    Bojim se da ne bi bilo i jedno i drugo, lako je moguće.
    Udaraca će biti, a uvijek je bilo najlakše udariti po javnim i državnim službenicima jer za to i ne treba neki napor i puno posla za razliku od uvođenja reda među privatnike, njihov rad i poduzeća.

    Btw nisam mislila da se komentieaju moji prijedlozi nego da čujemo vaše, konkretne.
    eto, a možda da se uvede da državne firme plaćaju svoje obaveze prema privatnicima koji za njih odrađuju posao po ugovoru i u roku, a ne da ih se mora ganjati mjesecima za naplatu...
    eto zbog takvih DRŽAvnih firmi čiji su radnici uredno dobili i božićnicu i regres i dar za dijete, ja i moje kolege smo ostali bez 20% odnosno 30% plaće, bez božićnice, bez dara za dijete, i sad se uredno pitamo kako ćemo sljedeće godine uopće poslovati jer DRŽAVA ne odrađuje svoj dio dogovora...
    druga stvar ja sam tri godine radila u državnoj službi i znam kako 80% ljudi tam radi....zar stvarno treba 5 referentica za izdavanje rodnog lista?, a da ne govorim o dobivanju dozvola za gradnju i slično...di se u uredu za izdavanje građevinskih dozvola svaki drugi dan žderao roštilj i pilo, dok su obični smrtnici čekali pred vratima da gospdi prođe pauza od dva sata...

    i da udarila bi po državnim firmama i službenicima (ne po profesorima, medicinarima (izuzev opće prakse, njih bi ukinula), vatrogascima, policiji i još ponekim) nego po onima koji besposličare po ministarstvima, općinama, gradovima, županijama, HAC-u....HŽ, Zet-u....jer oni su zaštićena vrsta i oni su ti koji izjedaju sustav....

  9. #109
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma da, pa sto ce ti opca praksa. Bolje da se svi skupa vucaraju po bolnicama zbog upale grla, ili da svaki put ides drugom doktoru kad ti nesto treba. Pa onda sa svakim ispocetka, od Kulena Bana.

  10. #110
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Na mjestu ove Vlade prvo bih sebi oduzela lovu, tj. skupe aute, velike plače, hrpe ljudi iz osiguranja oko sebe (tko ih uopće želi napadat?!), čuvane rezidencije i stanove, urede na atraktivnim elitnim lokacijama. Zatim bih tražila ratnu odštetu od Srbije i s tim pokrenula proizvodnju, izgradila još vrtića i škola, zdravstvenih ustanova. Kad bi ljudi imali posao smanjila bi se davanja za socijalu, pa bi i PDV mogao biti veći. PDV na hranu nebih nikad dizala.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    -revizija svih povlastica
    -porez na luksuzne proizvode
    -kontrola plaćanja/dugova državnih firmi prema manjim poduzetnicima,
    smanjenje valute na 30 dana, tim putem krenuti sa povećanjem proizvodnje
    -red u određenim javnim/državnim službama
    i potpis na a70v

  12. #112
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da, pa sto ce ti opca praksa. Bolje da se svi skupa vucaraju po bolnicama zbog upale grla, ili da svaki put ides drugom doktoru kad ti nesto treba. Pa onda sa svakim ispocetka, od Kulena Bana.
    da baš tako, jer eto zbog jedne obične upale uha i temperature koja ne silazi, mene jo moj osobni lječnik poslao doma i rekao da pijem čaj i lupocet, da je to sve zbog poroda i dojnja i da malte ne glumim, da nisam dva dana nakon toga završila na hitnoj tko zna kad bi me on poslao na pretrage i ustanovio da imam tumor...
    drugi primjer, je moj suprug kojeg je eto isti taj lječnik zbog bolova u želudcu slao na pretrage koje su trajale mjesecima, da jednu noć zbog jakih bolova nije završio na hitnoj di su mu nakon pretraga dijagnosticirali žučni kamenac i poslali da se javi na operaciju....
    čemu takvi lječnici kad jedino što od njih dobijem je uputnica, doznaka i recept...
    i

  13. #113
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Mene sad zanima kako bi to po tvom izgledalo. Recimo tko bi i kada odlučio kojem specijalistu otići, kada otići vadit krv (ja znam da bi moja sveki barem svaki tjedan bila u labu da se vidi kako je stanje jel ako bi na svoju ruku išla). Evo recimo ja sam imala upalu limfnih čvorova, otkuda da ja znam kod kojeg specijalista se javit na orl, na zaraznu ili na mfk ili da lutam po bolnici dok me netko ne odšacuje na onoj porti da bi mogla kod njih. Možda postoji i neki četvrti specijalist za kojeg ja nisam čula a baš taj bi mi mogao pomoći. Da ne pričam kako bi to izgledalo kod mojih baba i deda, mojoj baki je neurolog i urolog, a urolog jako sličan kome da se javi.
    Kata.klik tebe je u svom tom zlu zakačilo i da imaš lošeg lječnika, ja bi ga momentalno promjenila da sam na tvom mjestu.
    Tu sam pisala samo o uputnicama, nisam pisala o svim drugim boleštinama koje je moja dr izlječila, nisam pisala o satima provedenima u razgovoru i analizieanju kad je mm imao alopeciju, kada je ma...ima toga puno.
    Dr opće prakse su nam jako potrebni.

  14. #114
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    i ja sam za ukidanje opće
    i da se sve liječnike opće prakse odmah pošalje u mirovinu
    povlaštenu

  15. #115
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    I meni je važno imati dr. opće prakse. S obzirom na moj podeblji medicinski karton, ja bih mogla slično napisati za ostale specijaliste, ne baš da nam ne trebaju, nego da ih ima dosta koji su loši dijagnostičari. Ja sam hitno dovežena na SD, 11 dana bila na pretragama u bolnici i ništa, onda sam obišla još i vrhunskog privatnika koji me poslao vrhunskom specijalistu u Merkuru i ništa, pomirila sam se sa sudbinom, mama je bila sigurna da ću umrijeti (gubila sam rapidno masu). I onda sam otišla u svoj rodni grad k njezinoj prijateljici privatnici, koja je zvala k sebi i drugu specijalisticu iz bolnice i poslale su me u Vinogradsku gdje sam hitno operirana. I danas sam opet zdrava i debela

    Da sam ja ministar zdravlja, osigurala bih jednom mjesečno svim liječnicima jednodnevni seminar, za održavanje forme, pogotovo opće prakse koji su dosta izolirani u svojim ordinacijama.

    A drugo još važnije - nešto se mora promijeniti s ginekolozima. Moj je dobar liječnik, al mislim da bih lakše dobila termin kod Josipovića, nego kod njega. Svaki put mi je muka kad nešto trebam. Ne pada mi na pamet da se selim kod nekog tko nema UZV, a većinom se ni ne možeš prebaciti jer su svi prepuni.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 30.12.2011. at 10:19

  16. #116
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Da sam ja Vlada(nebitno da li u Hrvatskoj ili Bosni) provela bih kontrolu :
    privatnog sektora i sive ekonomije
    svih socijalnih i penzionih davanja
    privatnog zdravstvenog sektora
    privatizacije
    banaka
    carine

    S druge strane, poticala bih:
    otvaranje održivih preduzeća
    stvaranje konkurentskih proizvoda
    inovacije
    besplatno visokoobrazovanje za dobre studente(mislim vrijedne)
    sport još u osnovnim školama( pronalaženje talenata)
    rađanje djece, odnosno natalitet
    nove oblike turizma
    volonterizam kao svakodnevnicu

    Još Tito je govorio da je onj svoj socijalizam preslikao iz nordijskih zemalja, koje vode računa o radniku, i iako su kapitalističke, jake su socijalne države.

  17. #117
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Eris, bravo za ideju volonterizma kao svakodnevnice, ne poticati nego još davati i poreznu olakšicu za to!!!

  18. #118
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    eris, lijepo
    osim pronalaženja sportskih talenata. meni je to sfera privatnog, nije od općeg interesa.
    u duhu citiranja velikana nesvrstanih, Gadafi je rekao da na stadionima treba porušiti tribine i sve uvesti u igru

    @Jelena, ono kod obrtnika=sreća (iznimka), ostalo ne znam
    što me podsjeti, znam da puno malih firmi i obrtnika fiktivno isplaćuje božićnice i ostala slična neoporeziva davanja, radnici ne vide ni kune od toga-vlasnik sebi umanji poreznu obvezu (porezno priznati trošak do određenog iznosa)-da sam ja Vlada, i tome bi odzvonilo.

  19. #119
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Protiv ukidanja liječnika opće, bar dok u mom selu ne izgrade bolnicu

  20. #120
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj mama od formata prvotno napisa Vidi poruku
    Nikako ih ne treba ukinuti, ali da li je fer da Bara zato ima višu mirovinu samo zato jer joj je muž uplaćivao veće doprinose nego susjedin muž, a susjeda se svako jutro 40 god dizala raditi u neku tvornicu dok je Bara 40 god. spavala do podne?
    Može se dogoditi da su i susjeda i njezin muž kad se zbroji uplaćivali više doprinosa nego Bara i njezin muž, ali eto ispada da se Bara samo bolje udala i time dobila veću mirovinu jer se može dobiti samo jedna.
    a ko kaže da je Bara spavala do podne, recimo jedna takva Bara je bila u mojoj kući muž radio, ona bila doma s djecom, radila od jutra do mraka, i umrla prije Franceka. Ima i puno Bara koje su isto se budile prije tebe, i uživaju u Francekovoj mirovini, znam i puno takvih.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    Ne znam da li postoji firma u vlasništu RH a koja nije pokradana, gdje ne vlada mito i korupcija... Svaki dan je nešto novo u medijima i ništa se ne poduzima. Ok, u zatvoru je ekipa, sudi im se... Oni imaju milijune da plate jamčevinu i razbacivaju se s time kao da su to pošteno zaradili, kao i sve one garancije za premijera nam dragoga. Njima treba sve oduzeti i namiriti dugove koje su nagomilali, da ja sada kad plaćam odvoz smeća zapravo plaćam stanove na Sopnici ali nikada neću biti vlasnik ni jednog kvadrata tog stana...
    Drugo su socijalno ugroženi a koji to nisu, branitelji a koji zapravo nisu i još stotine privilegiranih a zapravo nebi trebali biti....
    Treće... usaditi građanima svijest, jer najlakše je platiti.... da dođeš do dobrog doktora, da upišeš djete u školu/fakultet... da se ne nabrajam. Svako bi trebao gledati od sebe i držati se moralnih načela. Gledam iz primjera svog posla i kako danas uspjevaš u trgovini na veliko recimo softwareom koji bi se sam po sebi trebao prodavati ali se ne prodaje, zašto? Zato što ja ne želim gospodinu iz nabave koji radi u velikoj firmi dati tzv proviziju od 20% koju će sebi staviti u džep i prešutiti direktoru ofkors... Naravno, dalje ne moram ni reći što se događa...

    prima to što kažeš na oporezivi trošak je živa istina ali računaj da je to iznos od 2500 po djelatniku po godini i u to spada sve- božićnica, regres, dar za djecu... Recimo da imaš obrtnika s 3 zaposlenih, ispade 7500 na godinu priznatog troška.... Koliko je taj isti obrtnik uštedio reci mi ti sama... Daleko od toga da nije u redu ali eto... Dali je u redu da ja svojim djelatnicima moram plaćati doprinose u visini 60-70% plaće, da li je uredu da ja i mm kao poduzetnici nemam pravo na dječji doplatak a imamo troje djece i da poslujemo više manje s nulom i poslujemo pošteno? Jel u redu da moja djece danas sutra neće imati besplatne knjige jer su roditelji poduzetnici? I da li je u redu da svako malo pročitam na ovom forumu da mi krademo, potkradamo i nemam pojma šta sve ne.

    U svom knjigovodstvu sam srela divnog gospodina koji je ostao bez sve svoje imovine i obrtničke i privatne jer mu grad nije platio dug, on nije platio dugovanja i pih ostao bez svega. Taj isti grad koji mu duguje sada mu je uzeo i kuću...

    Po meni su to strašnije stvari od ovih o koima vi pričate... Briga me momentalno za mirovine, regrese uostalom i moju plaću koja je godinu dana volonterska... Neka se riješe mito i korupcija i milijunske krađe...

  22. #122

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    A da i oo što me najvišeeeeeeee od svega živcira....
    Evo i sada se vrti reklama od Udruge srca s pozivom na broj za donaciju... Sto puta bi nazvala ali nedam PDV, mislim zar i na humanitarnim novcima država mora ubirati harač.... fuj

  23. #123
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Kada smo već kod udruga, smanjiti njihov broj. Svaka tri pijanca mogu danas osnovati udrugu i tražiti pare od države. Neka se udruže i gotovo. Ne mislim pritom na humanitarne udruge

  24. #124
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj mlukacin prvotno napisa Vidi poruku

    prima to što kažeš na oporezivi trošak je živa istina ali računaj da je to iznos od 2500 po djelatniku po godini i u to spada sve- božićnica, regres, dar za djecu... Recimo da imaš obrtnika s 3 zaposlenih, ispade 7500 na godinu priznatog troška.... Koliko je taj isti obrtnik uštedio reci mi ti sama... Daleko od toga da nije u redu ali eto...
    nije sve u te 2500 kn, nego je božićnica i regres 2500, pa posebno : dar djetetu, dar radniku u naravi, dar za rođenje djeteta, potpore za bolest, invalidninu, smrt, putni troškovi, otpremnine...nabere se tu cifra ohoho veća od 2500 po radniku, sve se to koristi (lažno prikazuje) do granice koliko je pojedinom poduzetniku potrebno da izbjegne plaćanje poreza.
    i naravno da je ispravna računica gledati ukupan broj zaposlenih u obrtu i malim poduzećima čiji vlasnici na taj način varaju,pa to pomnoži sa 2500 ili , bliže istini sa 15000, a ne uzeti jedan obrt sa 3 zaposlena i reći, pih ne'š ti, nije neka krađa. po tom kriteriju i onima iz prvog pasusa bi se štošta dalo oprostiti-ono, kad ukradu tank goriva po šefu mjesečno . A osim ovakvog načina varanja, u istim tim obrtima i malim poduzećima je izrazito raširena i praksa prikazivanja samo dijela prihoda, isplate dijela plaće na crno, uguravanje privatnih troškova u poslovne...da ne nabrajam. Skroz je druga priča da dio tih poduzetnika ne bi ni opstao na tržištu da rade 100 % zakonito, što bi dovelo do novih socijalnih problema, i da im država jako otežava rad previsokim poreznim i paraporeznim opterećenjima, i da nemaju čist okoliš za rad ( u smislu da su prečesto biraju između davanja mita i ispadanja iz posla)

    Citiraj mlukacin prvotno napisa Vidi poruku
    Dali je u redu da ja svojim djelatnicima moram plaćati doprinose u visini 60-70% plaće, da li je uredu da ja i mm kao poduzetnici nemam pravo na dječji doplatak a imamo troje djece i da poslujemo više manje s nulom i poslujemo pošteno? Jel u redu da moja djece danas sutra neće imati besplatne knjige jer su roditelji poduzetnici?
    po mom mišljenju doprinosi su preveliki, i treba napraviti veeliku čistku u HZZO i HZMIO, ukinuti HZZ (ostaviti dop.za zapošljavanje i naknade za nezaposlene, ali HZZ kao instituciju-ukinuti).
    ti i tm kao poduzetnici imate pravo na dd po istim kriterijima kao i svi ostali - prihodovni cenzus, poduzetništvo nema ama baš nikakve veze s tim. Obitelj 2 roditelja i 3 djece ima pravo na dječji ako im je mj. dohodak manji od 8300 kn. za besplatne knjige neznam koji su kriteriji, svakako poduzetništvo nikako ne bi trebalo biti kriterij.

    Citiraj mlukacin prvotno napisa Vidi poruku
    I da li je u redu da svako malo pročitam na ovom forumu da mi krademo, potkradamo i nemam pojma šta sve ne.
    neznam što točno čitaš, ali ja imam puno saznanja o konkretnim krađama, i ne libim se o tome govoriti ni na forumu ni pred državnim inspektoratom, kojeg kontaktiram kad imam dokaze

  25. #125
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Kada smo već kod udruga, smanjiti njihov broj. Svaka tri pijanca mogu danas osnovati udrugu i tražiti pare od države. Neka se udruže i gotovo. Ne mislim pritom na humanitarne udruge
    što se mene tiče broj može ostati isti ili biti i veći,i ona 3 pijanca slobodno mogu tražiti pare, ali ih ne bi dobili
    treba značajno izmjeniti kriterije po kojem se novac dijeli , onako-u prvoj godini možeš (a i ne moraš) dobiti nešto sitno temeljem plana i programa, a u narednim godinama isključivo temeljem rada i rezulta

    da sam ja vlada roda bi bila bogata a patriot bi živio od članarine i privatnih donacija

    a humanitarne pod naročito povećalo- i tu ima prevara
    Posljednje uređivanje od prima : 30.12.2011. at 17:03

  26. #126

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Kada smo već kod udruga, smanjiti njihov broj. Svaka tri pijanca mogu danas osnovati udrugu i tražiti pare od države. Neka se udruže i gotovo. Ne mislim pritom na humanitarne udruge
    Tražiti i dobiti.

    Slažem se, ali ja bih stavila pod povećalo i razne humanitarne udruge, i tu ima prostora.
    Ne znam zašto bi udrugu financirala država, nek traže sponzore, nek imaju članarine....ionako od udruga nitko ne bi trebao živjeti niti da im je udruga radno mjesto.

  27. #127
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj kata.klik prvotno napisa Vidi poruku
    da baš tako, jer eto zbog jedne obične upale uha i temperature koja ne silazi, mene jo moj osobni lječnik poslao doma i rekao da pijem čaj i lupocet, da je to sve zbog poroda i dojnja i da malte ne glumim, da nisam dva dana nakon toga završila na hitnoj tko zna kad bi me on poslao na pretrage i ustanovio da imam tumor...
    drugi primjer, je moj suprug kojeg je eto isti taj lječnik zbog bolova u želudcu slao na pretrage koje su trajale mjesecima, da jednu noć zbog jakih bolova nije završio na hitnoj di su mu nakon pretraga dijagnosticirali žučni kamenac i poslali da se javi na operaciju....
    čemu takvi lječnici kad jedino što od njih dobijem je uputnica, doznaka i recept...
    i
    S obzirom da je isti lijecnik, onda ga - promijenite.


    Nece valjda zbog njega jedinog svi u mirovinu... (osim ako je povlastena, jel).

  28. #128
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    da sam ja Vlada krenula bih od same sebe
    limitirala bih plaće svim visokim dužnosnicima, limitirala službeni prijevoz i korištenje telefona,
    ukinula im ostale privilegije
    ostavila bih pravo na ne znam, recimo pristojno odijelo ili dva, kad negdje putuju da ne idu neuljuđeni, ostalo nek se brinu sami


    ubrzala procese oko utvrđivanja krivnje za kriminalne radnje i protuzakonito stjecanje mat. dobiti te ratno profiterstvo
    tu i takvu imovinu oduzela po kratkom postupku i uložila je u korist države i građana
    otvorila proizvodne pogone
    uvela najrigoroznije kazne na korupciju
    uvela porez crkvi
    uvela predmet pod nazivom etika i moralnost, i to od predškolske dobi
    isto tako i predmet osnove komunikacije
    uvela predmet sexualni odgoj

    i napokon, smanjila količini hebenih knjiga koju jadna djeca nose na svojim nejakim leđima da bi netko mogao fino profitirati

  29. #129
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    i zabranila dječje filmove iza 20 sati

  30. #130
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Ma kakvo češljanje, kakvi nameti, naći će se da ljudi rade ispod pulta jer se od birokracije, administracije i nameta ne može živjeti. I time se uništi ono malo poduzetništva.

    Treba drastično osloboditi poduzetništvo, olakšati zakone i smanjiti namete i omogućiti da se radi bez nameta prve dvije godine, što ima kao praksa u nekim zemljama. Umjesto da se čovjeku daje socijalna pomoć, neka mu se da da radi što zna bez početnih davanja. I bez straha da će biti dužnik ako ne uspije. Probao, vidio, pa nikom ništa. To će oslobiti ljude za rad.

    Isto treba sustavna ideja o tome što će se u ovoj zemlji proizvoditi i ulagati u to, stimulirati dok se ne zarula i dok ne počne donositi željeni profit. Vlada treba mislit, imat jasnu viziju, motivirati ljude i promijeniti klimu u zemlji. Samo to.

    Kad se vidi jasna slika, kad se vidi slika poboljšanja ljudi automatski lakše pristaju i na rezove i poteškoće. Ali kada uzmu jednima da daju drugima i onda tim drugima da daju prvima i putem sve dublje tonemo - nije pravedno nikome uzeti.

    Ako je situacija takva da će se nekim potezima olakšati život svima, ja sam da se uzme svima, proporcionalno. Ako je i dalje debilana kakva je bila, mislim da je svako oporezivanje imovine, dobiti, mozga, zraka koji dišemo čista krađa i smatram da je rad u sivoj zoni opravdan, čime smo opet nigdje.

    Moraju ljudi radit i mora se stvorit baza malog i srednjeg poduzetništva. Sve ostalo je kupovanje vremena.

  31. #131
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Državne plaće nisu velike, nego nije optimiziran broj i omjer zaposlenih. Vjerovali ili ne, neki državni službenici umiru od posla.
    Prioriteti u području državnog ulaganja su smješni, ne gledajte kapitalna ulaganja samo.
    Ali najveći problem u Hrvatskoj je poslovanje malih firmi, neplaćanje, a država se naplaćuje, birokracija, blokirani računi. Najteže je u Hrvatskoj biti mali poduzetnik, poslovati fer, plaćati ljudima plaće, sva davanja državi i preživjeti.
    Inače, slažem se s cvijetom, puno toga u RH nije onako kako se čini, ni blizu, počevši od činjenice da puno Hrvata ima nekretnine u prometu (bilo za najam, bilo za turizam), koje nisu popraćene papirologijom.

  32. #132
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Ma kakvo češljanje, kakvi nameti, naći će se da ljudi rade ispod pulta jer se od birokracije, administracije i nameta ne može živjeti. I time se uništi ono malo poduzetništva.

    Treba drastično osloboditi poduzetništvo, olakšati zakone i smanjiti namete i omogućiti da se radi bez nameta prve dvije godine, što ima kao praksa u nekim zemljama. Umjesto da se čovjeku daje socijalna pomoć, neka mu se da da radi što zna bez početnih davanja. I bez straha da će biti dužnik ako ne uspije. Probao, vidio, pa nikom ništa. To će oslobiti ljude za rad.

    Isto treba sustavna ideja o tome što će se u ovoj zemlji proizvoditi i ulagati u to, stimulirati dok se ne zarula i dok ne počne donositi željeni profit. Vlada treba mislit, imat jasnu viziju, motivirati ljude i promijeniti klimu u zemlji. Samo to.

    Kad se vidi jasna slika, kad se vidi slika poboljšanja ljudi automatski lakše pristaju i na rezove i poteškoće. Ali kada uzmu jednima da daju drugima i onda tim drugima da daju prvima i putem sve dublje tonemo - nije pravedno nikome uzeti.

    Ako je situacija takva da će se nekim potezima olakšati život svima, ja sam da se uzme svima, proporcionalno. Ako je i dalje debilana kakva je bila, mislim da je svako oporezivanje imovine, dobiti, mozga, zraka koji dišemo čista krađa i smatram da je rad u sivoj zoni opravdan, čime smo opet nigdje.

    Moraju ljudi radit i mora se stvorit baza malog i srednjeg poduzetništva. Sve ostalo je kupovanje vremena.
    hebate, potpisat ću ifigeniju

  33. #133
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    kata.klik, ako čovjek u državnoj službi nema posla, nije čovjek tome kriv, ti bi "udarila po njima". Državne poslove se treba adekvatno sistematizirati i optimizirati, a to ne mogu zaposlenici.
    PItajte ljude koji su radili na predpristupnim pregovorima ima li se u državnoj službi posla
    pitajte one koji rade npr. novi zakon o xyz, nečem relevantnom npr. i imaju 7000kn plaću ko viši stručni savjetnici. Ne one koji adaptiraju strane.
    Pitanje je bili se trebao mijenjati ukupan zbir plaća u drž. službi ili se samo preraspodijeliti sredstva? Ja mislim ovo drugo.
    al ajde ti budi hrabar, imaj mu*a, pa daj 10000 otkaza i zaposli iz tržišnog sektora 1000 vrhunskih stručnjaka u ministarstvo (npr. odvjetnika u Min.prav.) i daj im plaće kakve su imali tamo?!

  34. #134
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    još da alex potpišem, kad sam se navila.
    svak bi rezao, al svak bi rezao drugdje.
    kad se spomenu trudnice na lažnom bolovanju, ustanak
    i tako za sve
    nekad imam dojam da svak cica koliko može, a oni što cicaju manje, to je samo zato jer nisu sposobni biti na mjestu di se cica više.
    tužno

  35. #135
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Rekla bih da će država najbolje uštedjeti ako počne provoditi zakone koje je sama napisala, osobito ako počne kontrolirati njihovu primjenu. Kod nas je sasvim normalno da se "malo" krade, a ako ukradeš puno onda si pravi frajer, dapače - sposoban. Koliko se samo novaca ukralo na velikim projektima, u državnim firmama, kroz javnu nabavu, "bojanje tunela"...
    Slažem se, Čoksa.

    No, za to je uvijek potrebno krenuti od sebe, a imam osjećaj da ljudi uvijek smatraju da imaju pravo malu mrvicu nategnuti zakon ili u njemu potražiti (i pronaći, i iskoristiti) rupu, jer "ako mogu svi, zašto ne bi i ja...", "ovo moje je sitnica u odnosu na..."

    Zapravo, mislim da bi najprije trebalo kod što većeg broja ljudi (idealno, kod svih) osvijestiti (ne pitaj me kako) činjenicu da država nije tamo neka čudna konstrukcija koje se bojimo, od koje bježimo, koju kritiziramo i koju slobodno potkradamo, već da je to uslužni aparat svih građana, kojeg financiramo sami svojim vlastitim novcem i koji bi nam trebao omogućiti što bolji i kvalitetniji život. Ergo, prevarimio li državu, ne varamo nekog nepoznatog ili apstraktnog, već sami sebe.

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ali sva ta rezanja neće puno napraviti dok se ne pokrene proizvodnja
    Potpisujem ti cijeli post, s posebnim osvrtom na citirani dio.

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    da sam ja Vlada krenula bih od same sebe
    limitirala bih plaće svim visokim dužnosnicima, limitirala službeni prijevoz i korištenje telefona,
    ukinula im ostale privilegije
    ostavila bih pravo na ne znam, recimo pristojno odijelo ili dva, kad negdje putuju da ne idu neuljuđeni, ostalo nek se brinu sami
    Flopice, slažem se da mnogi ljudi prvi vrhu državnog aparata uživaju u povlasticama koje su u apsolutnom nesrazmjeru sa životnim standardom prosječnog građanina, no daj mi, molim te, objasni, kako bi ti, konkretno, da si premijerka, u svoju vladu privukla vrhunske kadrove? Čime? Što bi im ponudila u zamjenu za njihov rad, zalaganje, odgovornost?

    Znanje i sposobnost ne dijele se na ulici, do njih se dolazi prilično napornim radom i ljudi koji su uložili godine (desetljeća) u svoje obrazovanje i usavršavanje to isto žele i naplatiti, što je sasvim u redu. Ali poanta je u tome da se visoke plaće i privilegije daju istinskim stručnjacima, a ne ljudima odabranim po kriteriju političke pripadnosti, rodijačkih veza i sl.

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Državne plaće nisu velike, nego nije optimiziran broj i omjer zaposlenih. Vjerovali ili ne, neki državni službenici umiru od posla.
    Potpis.

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    svak bi rezao, al svak bi rezao drugdje.
    kad se spomenu trudnice na lažnom bolovanju, ustanak
    i tako za sve
    nekad imam dojam da svak cica koliko može, a oni što cicaju manje, to je samo zato jer nisu sposobni biti na mjestu di se cica više.
    tužno
    I još jedan.

  36. #136
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Sanja
    poanta mog posta je bila u naglašavanju nesrazmjera između općeg siromaštva s jedne i posvemašnjeg razbacivanja s druge strane
    u vrijeme kad se na sva zvona najavljuju prilično oštri rezovi i udari na naš ionako ugrožen standard
    pomislih da bi bilo korektno krenuti od sebe, odreći se određenih privilegija, pokazati na vlastitom primjeru želju i namjeru za stvarnom promjenom. osim toga, budimo realni da li ti misliš da recimo ovima koji više nemaju mandata treba prijelazna plaća u narednih 6 mjeseci?
    koju ćemo financirati mi, kojima su od recimo 50000 kuna već uzeli određeni iznos?

    ja se ne sjećam da mi je itko ponudio neka sredstva da se snađem za prijelazno razdoblje nezaposlenosti
    od pune dvije godine, od stjecanja diplome visoke stručne spreme pa do pronalaska posla
    ni lipe, ni pare, zero

    a diplomu sam stekla krvavo radeći i učeći, sama plaćajući školarinu, put itd.itd. tako da ako je netko spoznao krv, znoj i suze ta sam.
    ti ljudi su vjerojatno zbrinuti i neće im se desiti da ne znaju kako će platiti račune dok se ponovo ne uhljebe
    barem su imali šansu da uštede neku lovu
    kad im je već ranije bilo puno toga plaćeno, od telefona do šofera, valjda su mogli sklonuti koju kunu.

    ne želim da se stekne dojam da bagateliziram nečiju kompetentnost i stručno znanje, dapače
    ali ne mogu da se ne zapitam koliko je takvih uistinu?
    i gdje su sve ovo vrijeme?
    ne mogu od parazita koji znamo na koje načine dobivaju prilike i statuse i novce
    sve preko naših leđa.
    neka se stručnjaci dokažu, neka pronađu izlaz, rješenje
    pa neka i primaju plaću na kraju u skladu s rezultatima

    ali da imaju 3 puta veću plaću uz sve druge ine pogodnosti, i samo zato jer ih je postavila politika, hm?

  37. #137
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Ja bih da se izgradi Pelješki most

  38. #138
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    hebate, potpisat ću ifigeniju
    Eto, vidiš da se slažemo u bitnom.

  39. #139
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se, Čoksa.

    No, za to je uvijek potrebno krenuti od sebe, a imam osjećaj da ljudi uvijek smatraju da imaju pravo malu mrvicu nategnuti zakon ili u njemu potražiti (i pronaći, i iskoristiti) rupu, jer "ako mogu svi, zašto ne bi i ja...", "ovo moje je sitnica u odnosu na..."

    Zapravo, mislim da bi najprije trebalo kod što većeg broja ljudi (idealno, kod svih) osvijestiti (ne pitaj me kako) činjenicu da država nije tamo neka čudna konstrukcija koje se bojimo, od koje bježimo, koju kritiziramo i koju slobodno potkradamo, već da je to uslužni aparat svih građana, kojeg financiramo sami svojim vlastitim novcem i koji bi nam trebao omogućiti što bolji i kvalitetniji život. Ergo, prevarimio li državu, ne varamo nekog nepoznatog ili apstraktnog, već sami sebe.



    Potpisujem ti cijeli post, s posebnim osvrtom na citirani dio.



    Flopice, slažem se da mnogi ljudi prvi vrhu državnog aparata uživaju u povlasticama koje su u apsolutnom nesrazmjeru sa životnim standardom prosječnog građanina, no daj mi, molim te, objasni, kako bi ti, konkretno, da si premijerka, u svoju vladu privukla vrhunske kadrove? Čime? Što bi im ponudila u zamjenu za njihov rad, zalaganje, odgovornost?

    Znanje i sposobnost ne dijele se na ulici, do njih se dolazi prilično napornim radom i ljudi koji su uložili godine (desetljeća) u svoje obrazovanje i usavršavanje to isto žele i naplatiti, što je sasvim u redu. Ali poanta je u tome da se visoke plaće i privilegije daju istinskim stručnjacima, a ne ljudima odabranim po kriteriju političke pripadnosti, rodijačkih veza i sl.



    Potpis.



    I još jedan.
    I još jedan, na Sanju i na Krumpirić.

  40. #140
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Meni su te raspre oko toga kome uzet koliko tko je kriv tko je krao kao kad dođeš među posvađanu djecu i sad ti ustanovi tko je kome što uzeo i tko se kome koliko beljio. Ako upadneš u tu raspru, gotovo, piši kući propalo od bilo kakvog reda, psihičkog zdravlja i boljitka. Nije vlast da se raspravlja s trudnicom, ratnim veteranom i prekupcem krumpira koji je kriv i više uzeo, nego kao dobar roditelj (ajmo to aproksimirat) imati ideju, smjer i vodstvo i stvorit okolnosti da svi žive dugo i prosperiraju, sviđao im se proces ili ne.

    Koji god zakon da se donese netko će ga mimoić, netko stradat, a netko iskoristit, ali čemu se baviti time? Treba se bavit ljudima koji stvaraju dodanu vrijednost, dapače, potaknut svih da stvaraju dodatnu vrijednost, a ako tko kome putem i uzme, neka uzme, dobro je dok se ima odakle uzimat, a institucije nek rade svoj posao.

    Mene kao čovjeka koji živi od poduzetništva uopće ne zanimaju lijeni državni službenici kao prva tema, ni trudnice, ni lažni veterani. To treba sredit, al je hitnije upucat injekciju i zakona i love i poticaja gospodarstvu. Vjerujem da ima ljudi koji su sposobni namaknut novce za svih njih, i sebe, i druge, samo da im se da da rade. Radije bih da i dalje aparat radi kako radi i da svi kradu positno, uz to da se naprave pravi potezi za poticanje gospodarstva, nego da se cjepidlači oko tih sitnih izdataka, a da ekonomski ostanemo tamo gdje jesmo.

    Ja se nadam da je Milanović bahat kao što ostavlja dojam i da će mirne duše napravit bolne rezove, a onda otić na ručak i ne trepnut okom i ne skontat uopće što je napravio, tako da može dalje rezat kako treba. Al da mu netko kaže što treba napravit, po mogućnosti netko pametan.

    Ovo s nametima na imovinu i PDV je put da nas naprave radnicima u Nike tvornici, skupa s djecom koju rađamo.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    1. birokracija - pročešljat državne službenike i sve te koji ne znaju upalit komp(vidjela neke osobno) bi ili hitno usavršavanje ili otkaz Firmu bi trebalo biti moguće otvoriti u roku 24h, dobit građevinsku dozvolu i sl. prije nego posijediš.plaćamo vojsku službenika da bi nas oni na kraju spriječavali da radimo i stvaramo ( ne mislim da su svi loši nego da 1/5 se ubija od posla i radi za ove 4/5 koje su dobile posao po vezi i ne rade ništa)

    2. ukinuti toliko jedinica samouprave(ne treba na toliko županija, općina i gradova, stvarni broj bi bio jedna trećina sadašnjih)

    3. početi kroz sustav obrazovanja učiti ljude kako stvarati i postati poduzetnici a ne kao dosad stvarati samo radnike koji će raditi za nekog drugog

    4. oporezivati banke i uvesti regulativu da ne mogu ovako lihvarski guliti građane i poduzetnike, pogledajte samo podatke da u ove vije godine krize njihova dobit nikad veća. ja za svoj stančić kroz kredit moram dati još 110% kamata, to niti kmetovi nisu morali.

    5. pročešljati mirovine i pronaći lažne invalide i branitelje te im oduzeti povlastice, ukinuti povlaštene saborske mirovine, (grrr ovo me jako ljuti, ljudi koji su na uvalili u ovakvo stanje još bivaju i osebno plaćeni do kraja života za to )

    6. Napraviti plan na nivou države, pa potom regija i lokalnih zajednica koje djelatnosti i na koji način poticati i omogućiti ljudima da se počnu bavit s tim i živjti od toga

    7. na ključnim mjestima bi trebali biti sposobni a ne podobni i to je najvažnija stavka koja bi sve rješila ali je najteže provediva

    8. prestanak financiranja profesionalnog sporta

    Socijalne, porodiljne i ostale naknade ne bi dirala, već samo uvela malo strožu kontrolu istih. Porodiljne naknade bih i povećala radi stimulacije nataliteta, kao i ulaganje u djecu i mlade.

  42. #142
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    ivanas, ne pišem puno po posvojiteljskom, ali bacim pogled svako malo i volim tvoje postove! Ovaj post je samo potvrdio moje članstvo u tvom fan clubu Lijepo si to sročila! Sve potpisujem. Pogotovo točku 3!
    Posljednje uređivanje od Jelena : 02.01.2012. at 10:48

  43. #143
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    da sam Vlada uvela bi neradni 02.01. a ukinula 06.01. (mislim, ne bi ja radila ni na jedan datum, ali moramo priznati da ima dosta neradnih dana kod nas, onda bolje ovako u komadu nego rascjepkano)
    Posljednje uređivanje od aleksandra70vanja : 02.01.2012. at 13:40

  44. #144
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    a70v

    Koliko znam Bavarska je najrazvijenija njemačka pokrajina, a ima najviše slobodnih dana. Stoga, da sam ja Vlada bih uvela barem toliko slobodnih dana koliko ih ima Bavarska, ako ne i više, kako bismo mi bili još i bolji od njih.

  45. #145
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Flopica, kužim tvoju poantu i tvoj stav, s velikim se dijelom i slažem, ali i dalje me zanima - ukoliko bi stručnjacima koji rade u državnim službama (a sad pričamo o ljudima koji bi barem u teoriji trebali biti vrhunski ekonomisti, pravnici, inženjeri...) dala male plaće i ukinula dodatne pogodnosti, kako bi ih privukla da rade za državu?

    Ozbiljno te pitam, zamisli da si odgovorna za kadrovsku politiku državnih službi i da imaš odriješene ruke za određivanje plaća i ostalog - čime bi privukla vrhunske kadrove?
    Posljednje uređivanje od Sanja : 02.01.2012. at 14:03

  46. #146
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Sanja, dobro ti je pitanje! Ne nudim odgovor, nego dodatna pitanja. Kao inženjer mogu reći da su do ove krize, inženjeri u privatnom sektoru zarađivali barem 50% više nego u državnom sektoru. Podsjetit ću da recimo 2006., 2007. nije bilo uopće inženjera na burzi u Zagrebu, 0 komada, znači inženjeri mlađi od 40 godina, i stariji pravi stručnjaci su mogli birati. Dio njih voli određenu sigurnost i pristali su na manje plaće u državnom sektoru, dio radi privatno, za sebe ili druge, dio se, ispričavam se na izrazu, prostituira u bankama. Danas ovi državni imaju usporedivu ili čak bolju od onih u privatnom koji rade za nekog drugog (ne za sebe), jer su proizvodnja i građevina uništene. Državni su računali s takvim scenarijem i zato su tu (inženjeri u pravilu računaju ). Treba li im sad rezati plaće? U biti čak ni ja koja sam iz inženjerskog svemira nemam dobar uvid u to što sve rade inženjeri u državnim tvrtkama. Koliko "državnih" radi vrhunski odgovorni posao? Kladila bih se da ne puno njih. A razlog vidim isključivo u bolesnom okruženju. Najbolesniji mi je primjer asistenata na tehničkim fakultetima koji zarađuju manje od portira na tehničkim fakultetima, jer ovaj ima više staža i radi u smjenama. Činjenica je da tehničke fakultete završavaju (što je jako različito od - upisuju) pametni ljudi. Od tih pametnih 10% najboljih smije ostati raditi na fakultetima. Zamislite da su to vaša djeca i da im je plaća 4, 5, 6 godina manja od plaće portira.

    U mom se okruženju sustav lagano sam korigira. Vrlo polako, ali u dobrom smjeru. Ali to nije moguće u svim sektorima. Kod nas naprosto ima ljudi koji znaju povući, imaju network u EU, US itd., rade dobre stvari i oni si biraju interno od naših inženjera s kim će raditi od onih koji JOŠ ne znaju sami povući, ali idu u dobrom smjeru. Ostali, mlađi će ostati bez posla, a stariji mogu cugati do penzije, podmetati ovima koji rade, ali nije to baš više efikasno. Prezreni su od strane radnika, a radnici ipak u prosjeku dosta bolje zarađuju od neradnika i sve ih je veći udio, bogu hvala.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 02.01.2012. at 16:02

  47. #147
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa Vidi poruku
    Flopica, kužim tvoju poantu i tvoj stav, s velikim se dijelom i slažem, ali i dalje me zanima - ukoliko bi stručnjacima koji rade u državnim službama (a sad pričamo o ljudima koji bi barem u teoriji trebali biti vrhunski ekonomisti, pravnici, inženjeri...) dala male plaće i ukinula dodatne pogodnosti, kako bi ih privukla da rade za državu?

    Ozbiljno te pitam, zamisli da si odgovorna za kadrovsku politiku državnih službi i da imaš odriješene ruke za određivanje plaća i ostalog - čime bi privukla vrhunske kadrove?
    Da ih se plaća prema učinku? možda da se kraj šaltera stave anketne kutije koje bi korisnici ispunjali, da se mogu potužiti, pohvaliti- najviše pritužbi=otkaz, najviše pohvala=povišica?

  48. #148
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Da ih se plaća prema učinku? možda da se kraj šaltera stave anketne kutije koje bi korisnici ispunjali, da se mogu potužiti, pohvaliti- najviše pritužbi=otkaz, najviše pohvala=povišica?
    Neke stvari koje si navela otvaraju nova pitanja (npr. kako procijeniti učinak pojedinog zanimanja), a neke su nemoguće, budući da vrhunski kadrovi ne rade na šalterima niti je šira javnost dovoljno dobro obrazovana/upućena da bi se smjela upustiti u ocjenjivanje takvog tipa rada. (Pustimo sad mentalitet seoske krčme u kojoj svi misle da mogu biti premijeri, izbornici nogometne reprezentacije, neurokirurzi, ravnatelji škola, gradonačelnici i ministri turizma istovremeno.)

  49. #149
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa Vidi poruku
    Neke stvari koje si navela otvaraju nova pitanja (npr. kako procijeniti učinak pojedinog zanimanja), a neke su nemoguće, budući da vrhunski kadrovi ne rade na šalterima niti je šira javnost dovoljno dobro obrazovana/upućena da bi se smjela upustiti u ocjenjivanje takvog tipa rada. (Pustimo sad mentalitet seoske krčme u kojoj svi misle da mogu biti premijeri, izbornici nogometne reprezentacije, neurokirurzi, ravnatelji škola, gradonačelnici i ministri turizma istovremeno.)
    xxx

  50. #150
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Samo što mi živimo u zemlji koja je cijela tog mentaliteta iz Sanjine zagrade. A to se vidi već, ako ne i ranije, kad nam podmladak preuzmu institucije, koje su vječno nesposobnije od nas samih.
    Zato vjerujem da je koncept nevidljivog stručnog kadra ponekad teže shvatljiv.

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •