Stranica 5 od 7 PrviPrvi ... 34567 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 313

Tema: Da sam ja Vlada.....

  1. #201
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a kad to? ja sam zadnje išla 2010

    sve te tvoje uvjete smo imali i svaki put smo morali ići skupa, dete je čekalo u sjedalici dok ga prijavimo

  2. #202
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja sam svoje prijavljivala 2005. i 2007.

    koliko se sjecam jedino se pri davanju imena morala biti oba roditelja, ali sve ostalo jedan. osim policije u navedenim slucajevima.

    ja sam imala pristanak za ime ovjeren kod JB tako da je MM mogao ici sam.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 19.11.2019. at 11:50

  3. #203
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    pa o tome pričam o davanju imena, sad ne mora, nego dođe jedan i sve složi
    policiju i hzzo je rješavao muž, ja sam imala prečeg posla

    ok to je prošlost definitivno

  4. #204
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    ovako gledam na trenutnu situaciju - zemlja je u izvanredno teškom stanju,svi ali svi trebaju upregnuti
    i dati koliko mogu
    ako to znači da pojedini vrhunski stručnjak ili samo stručnjak čija bi nam pomoć dobrodošla treba malo srezati očekivanja što se tiče materijalnih stimulansa, pa nek ih smanji. privremeno dok se ne steknu uvjeti da se njegovo rad adekvatno vrednuje. tj. kad će se imati iz čega naplatiti. od vrhunskih umova očekujem i suosjećanje i ljudskost.

    na kraju krajeva ova je zemlja od svih nas, nju ostavljamo svojo djeci, moramo li biti sebični i očekivati nerealnu plaću
    u očito osiromašenoj blagajni.
    dobro, ne treba čovjeka omalovažiti i izjednačiti njegovu plaću s drugim koji ima 20 godina manje škole i isto toliko manje vještina i znanja
    ali dok se nema, nema se.

    kome ne odgovara neka ide trbuhom za kruhom, negdje će sigurno moći unovčiti svoje znanje
    ako si vrhunski u nečemu nisi ni ograničen samo na sad i ovdje, zar ne?

    s tim da ipak detaljne i razrađene strategije privlačenja stručnih kadrova ostavljam opet onima čiji je posao da smisle takve mjere
    ovo nije radni plan vlade već jedan obični forum...
    nisma uopće čitala sve postove, ne stignem.

    A Flopice svaka ti čast , jedna si od rijetkih koja realno sagledava situaciju. Ovo što si navela je JEDINI način. I sama radim u financ.sektoru i jako dobro znam kako stvari funkcioniraju i kako bi trebale funkcionirati. Nemam vremena za raspisat se. Gužvetinaaa na poslu.

  5. #205
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    moj stav draga Jelena ne bi trebala shvatiti na ovakav način
    moj stav ne omalovažava ničije bogatstvo, što znanje svakako jest
    moj stav ako dopustiš, ne veliča neradnike neznalice i parazite
    moj stav je da sad u ovom trenutku za koji se nadam da se neće previše zadržati svi trebamo smanjiti očekivanja
    svi trebamo biti realni

    i nemoj mi se ubuduće obraćati s visoka jer ti tvoje posjedovanje informacija i tvoje obrazovanje na to ne daju apsolutno nikakvo pravo
    niti znaš moju priču, niti znaš kako se ja osjećam ni koji su putevi iza ili ispred mene.


    flopica bi bila najsretnija da se jednom već uistinu struka stavi ispred svega ostalog i da se stručnjaci imaju iz čega naplatiti
    i život moje obitelji bi u tom slučaju dobio jednu sasvim novu dimenziju
    i na ovaj post X ko kuća.

  6. #206
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    nisma uopće čitala sve postove, ne stignem.

    A Flopice svaka ti čast , jedna si od rijetkih koja realno sagledava situaciju. Ovo što si navela je JEDINI način. I sama radim u financ.sektoru i jako dobro znam kako stvari funkcioniraju i kako bi trebale funkcionirati. Nemam vremena za raspisat se. Gužvetinaaa na poslu.
    Lili, vidim da nisi čitala postove. Ovaj je iz 2012., a po meni je potpuno promašena reakcija na moj post. Jedino što je zaniljivo da je (tebi) i nakon 7 godina aktualan, a preporuka da stručnjaci odu van je uvelike prihvaćena, posebno među onih 10% najboljih mladih koje sam u odgovorima napomenula, kojima je ponižavajuće da si ne mogu ni stan platiti od plaće u Zagrebu.

    Ima sad već nekih godinu-dvije, kad sam zbog nehumanih uvjeta na poslu (nemam klimu), uzela papire i otišla raditi u obližnji kafić s klimom. Došla mi je neka stara pravnica pitala može li sjesti za moj stol, pustila sam ju i nastavila raditi. Njoj naravno nije bilo dovoljno to što mi je sjela za stol, nego mi nije dala mira da radim pa mi je krenula poznatom retorikom ekstremne desnice objašnjavati stanje u zemlji i onda je završila s poznatim - pa kome nije dobro ovdje, neka ide. WTF?!
    Posljednje uređivanje od Jelena : 19.11.2019. at 14:27

  7. #207
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, vidim da nisi čitala postove. Ovaj je iz 2012., a po meni je potpuno promašena reakcija na moj post. Jedino što je zaniljivo da je (tebi) i nakon 7 godina aktualan
    Ajme sramote sorička
    Nemilosrdan mi je tempo na poslu, zaista ne stignem, samo virnem. A ni meni nitko neće dati kunu više za sve ove extra sate posla na dnevnoj bazi i specifična znanja i vještine koje su trenutno potrebne za posao koji radim, a koji je jako odgovoran. No u konačnici mi ne smeta, tako sam si posložila da trenutno radim za "više dobro" i preživjet ću tih 9 mjeseci ovakvog tempa.

    No ne bih na to pristala da mi je tako stalno. Žalosno je da Vlada nije prepoznala ovaj posao koji je od prioritetnog interesa za državu da barem minimalno nagradi ljude koji su izloženi takvom stresu i tempu. No kažem ne radim samo za novce, neke stvari radimo jer ih volimo, zanimljive su nam, osjećamo se korisnima, radimo velike projekte i tako...da ne idem u filozofije...
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.11.2019. at 15:06

  8. #208
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme sramote sorička
    Nemilosrdan mi je tempo na poslu, zaista ne stignem, samo virnem. A ni meni nitko neće dati kunu više za sve ove extra sate posla na dnevnoj bazi i specifična znanja i vještine koje su trenutno potrebne za posao koji radim, a koji je jako odgovoran. No u konačnici mi ne smeta, tako sam si posložila da trenutno radim za "više dobro" i preživjet ću tih 9 mjeseci ovakvog tempa.

    No ne bih na to pristala da mi je tako stalno. Žalosno je da Vlada nije prepoznala ovaj posao koji je od prioritetnog interesa za državu da barem minimalno nagradi ljude koji su izloženi takvom stresu i tempu. No kažem ne radim samo za novce, neke stvari radimo jer ih volimo, zanimljive su nam, osjećamo se korisnima, radimo velike projekte i tako...da ne idem u filozofije...
    Lili, a što bi bilo da ne radiš tako samo tih 9 mjeseci, nego godinama ili 10, 15, 20... godina radiš tako da imaš normalna razdoblja od "samo" 40 sati rada tjedno u nekim mjesecima, plus razdoblja od 4 ili 6 ili 9 ili 12 mjeseci gdje radiš ovako?
    (tako ja npr. radim u privatnom sektoru, ali nije tema...). Bi li onda podmetnula leđa za samo "9 mjeseci extra truda za opće dobro"? Evo i sama si napisala da ne bi. A može li se promijeniti stanje u državi ako samo Lili i kolege jednom u životu podmetnu leđa 9 mjeseci?

    Zbog specifičnosti mog posla znam detalje o desecima javnih projekata koji su financirani nekim vanjskim novcem, ili se rade za potrebe i obveze prema EU, ili ih financira i uvjetuje Svjetska banka i slično.
    I za svaki, ali baš za svaki od desetke njih s kojima sam upoznata javna administracija i rad na projektu uvijek i svaki put kasne, ne malo, par dana ili par tjedana - svaki baš svaki se kasni ili mjesecima ili čak i po 1,2,3... godine.

    Zašto? E pa zato što bi da se stigne odraditi zadani posao u propisanim rokovima na svakome od njih trebalo 9 mjeseci (ili x mjeseci ili 1-2 godine raditi ovako kako ti sad radiš. Tko će to i kada raditi? Vrlo rijetki koji okupe sposobnog i voljnog voditelja/nadređenog i okupe tim ljudi koji će raditi besplatno prekovremeno.

    Kada će u Hrvatskoj to postati masovnija pojava? Nikada.

    I zato će nam trebati desetljeća, a ne godine da se naprave pravi pomaci kakve svi žele i očekuju u funkcioniranju javnih servisa.

    Mislim, ne želim reći da bi ljudi trebali masovno raditi besplatno prekovremeno, nego je opća klima da nema uprezanja za opće dobro ako tu nema ništa za mene.

  9. #209
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    nikako nisam za cilj da svi rade silne neplaćene prekovremene za opće dobro
    posao je posao, a volontiranje je volontiranje

    kad bismo došli do toga da velika većina radi savjesno u tih 8 sati posla, to bi već bio super napredak
    a ne ko ovaj moj jedan iz gradske uprave, do 11 je u uredu, u 11 navodno ide na teren, međutim kako naš prozor gleda na kuću njegovog rođaka, znamo da doslovno svaki dan bez iznimke taj teren se nalazi u rođakovoj kući, iz koje izlazi u 15 do 3 i ide nazad u ured tuć kartu za odlazak.
    vjerojatno u toj istoj gradskoj upravi netko drugi radi neplaćene prekovremene.

  10. #210
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Na EU projektima, projektima racionalizacije, promjene, reforme i sl. za što ti EU ili Svjetska banka daju x miliona nečega ne možeš odraditi to što su ti zadali u nekom roku ako radiš samo 40 sati tjedno.
    Odnosno, onda svi baš svi koji rade na tim projektima rade ovako kako ti opisala. Inače mi nije jasno kako se na nečemu može kasniti mjesecima ili godinu-dvije.
    Ili nitko ništa ne radi i uopće ne odrade tih 40 sati.
    Ili imaju hrpu toga pa im 40 sati nije dovoljno.
    Ali kasne uvijek i sa svime... zaguglajte prvo čega se sjetite, pogledajte zadane rokove i stanje u kojem je uprava trenutno s tim.

  11. #211
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Evo... natječaj za cestu do pelješkog mosta? je l otvoren na vrijeme?

  12. #212
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    BB
    Lili je previse puta podmetnula.ledja na puno duza razdoblja od 9 mj, bila mazga koja uče na kub,ali Lili je sad mudrija i iskusnija i ne bi vise nikad dozvolila takva iskoristavanja.

    Dakle to kako vi stalno radite ne da nije preporucljivo nego je nedopustivo. Nema tog opravdanja draga, iako ga ti stalno iznalazis za svog poslodavca. Ja sam.se takvih podlodavaca previse nagledala i "nauzivala" da takvi vise nemaju nikakve sanse kod mene da mi daju milijune.

    Planiram zivjet dugo i sretno, bit zdrava,ostarit zdrava a ne obolit. Amen.

    Svatko za sebe zna.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.11.2019. at 13:43

  13. #213
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Jurim dalje, to je bilo sve od mene, tipkaram na rucku. Fino ovo kelj varivo.

    BB tebi veliki

  14. #214
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Lili, čini se da ćemo morati pričekati da prođe tih 9 mjeseci da ti počneš čitati postove .


    Ja ne iznalazim opravdanja za svog poslodavca. Ja poznajem oko 200 do 300 ljudi koji rade u mojoj branši u HR, što kod mog poslodavca, što kod nekog od 10-tak drugih. Svima nam je svih ovih desetljeća uvijek isto.

    Jedanaestog poslodavca u HR je nedavno njihova svjetska podružnica zatvorila jer su imali godišnji rast od samo 10%. O mojoj plaći i uvjetima rada odlučuje tržište, naš rast na tržištu i tamo neki striček na vrhu u jednoj dalekoj europskoj zemlji koji se zove striček CEO. To se zove kapitalizam. O meni ne odlučuje neki moj lokalni škrti klipan koji vozi Mercedesa, a nas iskorištava. Nego o meni odlučuje to čudno i čarobno tržište.

    Ja mogu promijeniti svog poslodavca i otići kod drugog iz branše, ali bit će mi identično, tj. čak i gore jer to nije poslodavac kojeg poznajem 20 godina. Ako želim da mi bude nekako drugačije, ja bih trebala otići skroz u drugu branšu, a to za sada ne želim.


    Ali to nije bilo uopće ono što sam govorila... govorila sam da se u državi vječno i uvijek kasni sa svime. A ja ne znam zašto.

  15. #215
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, čini se da ćemo morati pričekati da prođe tih 9 mjeseci da ti počneš čitati postove ..
    ajme opeet se osramoti, sorry

  16. #216
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Kužiš, ovaj dio Lili ne razumijem (pa mi odgovori kad prođe tih 9 mjeseci)…

    Zašto ti kažeš "Žalosno je da Vlada nije prepoznala ovaj posao koji je od prioritetnog interesa za državu da barem minimalno nagradi ljude koji su izloženi takvom stresu i tempu."...

    Dakle, koji je to prioritetni interes za državu sada? Ajmo reći da radiš na nadolazećem predsjedavanju Vijećem EU (npr., recimo, nemam pojma što radiš, ali to predsjedavanje zvuči važno)... priznajem, vrlo važno... ne bi bilo baš lijepo da se užasno osramotimo (a vjerojatno hoćemo ). E, i ti odmah kažeš da ti nije problem malo potegnuti, ali da ti je žalosno što vas Vlada barem minimalno ne nagradi.

    A koliko ima takvih prioritetnih poslova, ne samo za državu, nego valjda za njezine građane....
    - reforma školstva
    - reforma pravosuđa
    - reforma javne uprave
    - uređenje katastara i gruntovnice
    - provedba svih projekata za koje su dobivene EU pare
    - dokle uopće da nabrajam...

    Mogu li se svi ti poslovi odraditi za manje od 50 godina i kako treba, ako nitko ne potegne?
    Pa ja mislim da ne mogu.
    A tko će potegnuti, i tko će koga nagraditi, a koga ne... pitanje je sad.

  17. #217
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Sad cu tu upasti totalno kao padobranac jer nemam pojma sto ti BB radis i ne znam jesi li to napisala, ali ako ti radis u bransi koja vec desetljecima "poteze" i radi prekovremeno i to svi zapisleni, onda vas realno ima premalo i trebalo bi zaposljavati nove ljude, a ne ocekivati da se unedogled "poteze" i to smatrati normalnim...
    Ja sam bila u bransi u kojoj sam "potezala" i nakon 5 godina tako i nekih zdravstvenih problema , ne bih vise nikad, hvala lijepo

  18. #218
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pisali smo dosta o mom poslu na nekim drugim temama... problem moje branše je taj što posao dolazi u ciklusima... i ne postoje nigdje stručni ljudi sa specifičnim iskustvom koje bi mogao angažirati samo za taj "kraći i nikad ne znaš kad će doći ciklus", a koji bi ga mogli odraditi uz stalno zaposlene. U cijeloj zemlji nas ima xy i kad dođe ciklus posla jednostavno svi znaju da moraju potegnuti.

    Druga opcija s kojom pojedinci mogu u životu proći je ta da tada taj ciklički posao naprave ofrlje, daju ga studentima da ga naprave polovično i slično... što će neki u mojoj branši napraviti, a ja osobno neću pa uvijek o tome raspravljamo po forumu .

  19. #219
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Aaa, u ciklusima...ja sam shvatila da je tako stalni

  20. #220
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Kužiš, ovaj dio Lili ne razumijem (pa mi odgovori kad prođe tih 9 mjeseci)…

    Zašto ti kažeš "Žalosno je da Vlada nije prepoznala ovaj posao koji je od prioritetnog interesa za državu da barem minimalno nagradi ljude koji su izloženi takvom stresu i tempu."...

    Dakle, koji je to prioritetni interes za državu sada? Ajmo reći da radiš na nadolazećem predsjedavanju Vijećem EU (npr., recimo, nemam pojma što radiš, ali to predsjedavanje zvuči važno)... priznajem, vrlo važno... ne bi bilo baš lijepo da se užasno osramotimo (a vjerojatno hoćemo [emoji38]). E, i ti odmah kažeš da ti nije problem malo potegnuti, ali da ti je žalosno što vas Vlada barem minimalno ne nagradi.

    A koliko ima takvih prioritetnih poslova, ne samo za državu, nego valjda za njezine građane....
    - reforma školstva
    - reforma pravosuđa
    - reforma javne uprave
    - uređenje katastara i gruntovnice
    - provedba svih projekata za koje su dobivene EU pare
    - dokle uopće da nabrajam...

    Mogu li se svi ti poslovi odraditi za manje od 50 godina i kako treba, ako nitko ne potegne?
    Pa ja mislim da ne mogu.
    A tko će potegnuti, i tko će koga nagraditi, a koga ne... pitanje je sad.
    Dokle god placa dodje desetog bilo ovo odradjeno ili ne, nece biti odradjeno.

  21. #221
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ma radi se na tome, vide se pomaci zadnjih godina, ali sve traje dugo i sporo... i prema očekivanjima građana i prema rokovima koji su za te stvari u startu zadani ili bili nužni da se nametnu.

  22. #222
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Kužiš, ovaj dio Lili ne razumijem (pa mi odgovori kad prođe tih 9 mjeseci)…

    Zašto ti kažeš "Žalosno je da Vlada nije prepoznala ovaj posao koji je od prioritetnog interesa za državu da barem minimalno nagradi ljude koji su izloženi takvom stresu i tempu."...

    Dakle, koji je to prioritetni interes za državu sada? Ajmo reći da radiš na nadolazećem predsjedavanju Vijećem EU (npr., recimo, nemam pojma što radiš, ali to predsjedavanje zvuči važno)... priznajem, vrlo važno... ne bi bilo baš lijepo da se užasno osramotimo (a vjerojatno hoćemo ). E, i ti odmah kažeš da ti nije problem malo potegnuti, ali da ti je žalosno što vas Vlada barem minimalno ne nagradi.

    A koliko ima takvih prioritetnih poslova, ne samo za državu, nego valjda za njezine građane....
    - reforma školstva
    - reforma pravosuđa
    - reforma javne uprave
    - uređenje katastara i gruntovnice
    - provedba svih projekata za koje su dobivene EU pare
    - dokle uopće da nabrajam...

    Mogu li se svi ti poslovi odraditi za manje od 50 godina i kako treba, ako nitko ne potegne?
    Pa ja mislim da ne mogu.
    A tko će potegnuti, i tko će koga nagraditi, a koga ne... pitanje je sad.
    Sve si pogodila o cemu se radi
    Da to je jako veliki reputacijski rizik, a druga prilika za popravni se dobiva tek za 14 god.

    Ja ZNAM da se moj resor nece osramotiti nego ce bit na cast i ponos jer na tome full predano radimo vec 2 godine. Kod drugih ne znam, moglo bi bit svasta.

    Novinari ce ionako pisati i traziti samo negativno i to ne strani novinari nego domaci lesinari.

    A ovo drugo sto si nabrojala bih jednako kao i ti da se sve popravi. I slazem se s tobom, vide se pomaci, idu neke stvari nabolje, al moglo bi to sve ipak brze.

    Evo procitala sam cak 3-4 zadnja posta u miru i posteno odgovaram s razumijevanjem i bez tipfelera
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.11.2019. at 18:29

  23. #223
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ali nisi napisala ono sto sam zapravo pitala, a referiram se na prvi post gdje se slažeš s flopicom...

    Da je zemlja (i 2012. i 2019.) u izvanredno teškom stanju, i da bi svi trebali se upregnuti, a vrhunski stručnjaci istovremeno uspregnuti svoja materijalna očekivanja, pa se ti slažeš s time, ali istovremeno kažeš da si na to spremna samo 9 mjeseci i to samo na ekstra važnom poslu za reputaciju zemlje i istovremeno ipak imaš materijalna očekivanja i žališ sto neće biti nagrade...

    Pa dakle, ne kužim koja logika onda stoji iza toga i tko bi to zapravo trebao upregnuti i supregnuti se na komplesnijim višegodišnjim projektima koji bi trebali donijeti promjene u mnogim javnim područjima?

    Kažeš x kako kuća, stavis pehar, to je JEDINI način, a istovremeno si sama spremna na “samo 9 mjeseci” i “samo ovaj put”, i “jako mi je zao sto nećemo dobiti nagradu”.

    Koji bi onda motivaciju trebao imati jedan nastavnik da potegne za kurikuralnu reformu (7. put u 30 godina) ili službenik u katastru?

  24. #224
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Kao dan je jasno da uciteljima treba veca placa jer se u protivnom radi neg. selekcija, a obrazovanje je kljuc...kad vazem to i predajedanje eu, nema uopce usporedbe npr sto je vaznije za gradjane. Tko od nas moze placat privat skolstvo (sto je vec pocelo sa zdravstvom)? A prema tome neg. selekcijom idemo. Kakvo zrtvovanje, dok se kupuju avioni, ministrice skrivaju nesrece i bezocno lazu i zanima ih samo pr. Sta ce nam toliko lokalnih samouprava, spasavanje gubitasa koji vise u tom obliku s toliko zaposlenih nigdje ne postoje. Obrazovanje je zadnji al stvarno zadnji bastion normalne zemlje, po meni, i THE prioritet.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.11.2019. at 20:49

  25. #225
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Da sam ja Vlada, zapjevala bih.

  26. #226
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ZNAM da se moj resor nece osramotiti nego ce bit na cast i ponos jer na tome full predano radimo vec 2 godine. Kod drugih ne znam, moglo bi bit svasta.

    Novinari ce ionako pisati i traziti samo negativno i to ne strani novinari nego domaci lesinari.
    Ja sam iz dva različita sektora čula upravo suprotno, o neorganiziranosti i kaosu koji vlada, a kraj studenog je.

  27. #227

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    A ja mislim da je to predsjedavanje debelo napuhane važnosti. Vjerujem da je lili koja radi u tom sektoru važno, ali da je za opću populaciju sporedno. Jasno mi je i da vlada izgubi kompas pa se bavi time, i novinari. Ali da mi ostali koji smo u debeloj većini trebamo na časti vlastitoj imati to predsjedavanje ne razumijem.

  28. #228
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne da je za opću populaciju sporedno, nego ih pola sigurno nema blage veze da će se to uopće dogoditi. I da, jedino je bitno ljudima koji to rade na tome, samoj vlasti, diplomaciji i sl..

    Ne želim sad gnjaviti jadnu Lili pod stresom, ali samo želim reći da ja nisam ni novinar obični ni novinar lešinar, ali da svejedno mislim da je i sve oko predsjedavanja u istoj totalnoj banani kao i sve ostalo. I da se možda tamo nekih x ljudi trenutno jako grči oko toga... no istovremeno 2 mjeseca prije visokopozicioniran dužnosnik novinarki na pitanje o tome kaže “to nam još nije prioritet” - 2 mjeseca prije!!!! Koji su uopće glavni prioriteti koje HR želi nametnuti u tom presjedanja? Kakvu lijepu web stranicu ima Finska, a našu valjda ne znam izguglati. A možda to tako i treba biti, što novinari i građani imaju znati o tome prije, pa saznat ću sve o tome 1.7.2020. kad završi.

    Nisam novinar samo frustrirani građanin koji misli da je sve u banani .
    Čujemo se Lili u srpnju 2020., sretno!
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 21.11.2019. at 07:07

  29. #229
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ako je i bitno za Hrvatsku Vlada se nije nimalo potrudila da ikome objasni zašto je bitno... toliko nas gradjane (ne)cijene i (ne)misle da bi trebali bit informirani. Umjesto toga misle da je dovoljno da nam kažu "bitno je" a mi da odblejimo "jeeee bitno jeeee"
    Posljednje uređivanje od sillyme : 21.11.2019. at 07:29

  30. #230
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Negdje sam procitala da smo postali PR drzava. samo PR vidimo, a ostalo je nebitno.
    primjer koji sam jutros cula, ne na vijestima od lesinara, ne na portalima i novinama vec u realnom zivotu.
    Dakle nekad jesenas je Tolusic (sad ex ministar) potpiso s Divljak neki papir o stipendijama za studente agronomije. one koji su na diplomskom studiju. bilo je u svim medijima. danas u 11. mjesecu o stipendijama ni bu ni vu ni mu. kad misle raspisati te stipendije? u 6 mjesecu? e tu informaciju ne mozes naci.

    dakle transparentnost prema jednom obicnom gradjaninu je vrlo mizerna. dolazak do informacije konkretne nije jednostavno. iako sve negdje pise. ali naci gdje je SF.
    mozda nisam dovoljno informatici pismena pa ne mogu naci, za dobrobit ove drzave bih rado da je to. no cini mi se da ipak nije do mene.
    glavno je da pozitivni PR radi, ali rezultati tih najava cesto su nevidjljivi.

  31. #231
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    A ja mislim da je to predsjedavanje debelo napuhane važnosti. Vjerujem da je lili koja radi u tom sektoru važno, ali da je za opću populaciju sporedno. Jasno mi je i da vlada izgubi kompas pa se bavi time, i novinari. Ali da mi ostali koji smo u debeloj većini trebamo na časti vlastitoj imati to predsjedavanje ne razumijem.
    predsjedanje je vazno samo i jedino za vladu. za obicnog covjeka ne da nema koristi nego ide na stetu. jer ce se sav kadar, vrijeme i trud sljedecih 7/8/9/10 mjeseci usmjeriti na to, a ne na bitno.
    jer jedino bitno je obrazovanje i zdravstvo. a to je u govnima.
    sto ako predsjedanje ne bude vrh vrhova. sto ce se lose za obicnog covjeka izroditi? nista. ama bas nista. vlada ce se osjecati posranom pa ce svu krivnju svaljivati na lijeve/zute/novinare...
    ponasamo se kao siromasni seljak kad mu bogati rodak iz amerike dolazi u goste, pa dize kredite da ga ugosti iznad svojih mogucnosti. i zapostavlja osnovno. e to mi sad radimo
    Posljednje uređivanje od magriz : 21.11.2019. at 07:42

  32. #232
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    kad smo kod predsjedavanja, iseljena je gruntovnica. zasto?
    u zagrebu jedino mjesto di se moze odrzavati to famozno predsjedanje je u sklopu svucilisne knjiznice? ajd me nemoj........
    a imamo neku zgradu, tamo kraj velesajma, nova, neusljene. izgradjena EU novcima. prazna, trebala je imati neku funkciju. i sta sad ona i dalje zjapi prazna, a gruntovnicu saljemo u privatne zgrade, placamo najam.
    pa kao i do sad za PR ima se para ima se s cim, ali za stvari bitne njenim gradjanima jok.


    Nego kad smo na temi, a Lili ti si sva u tome, ajd ti meni priprostoj osobi objsani zato je meni, mojoj familiji bitno to predjsedanje? sta cemo dobiti mi s tim. Ne mislim da cu dobiti neke novce, ali sta jedna obicna HR obitelj s tim dobija? kad nam je to tako vazno. jer ocito vecina nas misli da je to samo vazno za osobe koje su ukljucen u to. Jer ce sa svojim PRom moci se probiti mozda u Brisel.

    edit: pod ovim dobija, opet nagalsavam da materijalno u vidu novaca mi nije najbitnije. npr. hoce li se konacno uprava digatilizirati? hoce li drzava kad napise natjecaj za EU fondove konacno i uspjeti novce dati u roku? a ne nakon godinu i pol dati konacno obznaniti ko je prosao a ko ne, pa onda jos pocinju pregovori oko financiranja. a ti koji si morao oformiti tim vise nemas ni tima ni nicega do pocetka projekta. ljudi su otisli. kome se da cekati dvije godine do prvog posla?
    Posljednje uređivanje od spajalica : 21.11.2019. at 08:05

  33. #233
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    kad smo kod predsjedavanja, iseljena je gruntovnica. zasto?
    u zagrebu jedino mjesto di se moze odrzavati to famozno predsjedanje je u sklopu svucilisne knjiznice? ajd me nemoj........
    a imamo neku zgradu, tamo kraj velesajma, nova, neusljene. izgradjena EU novcima. prazna, trebala je imati neku funkciju. i sta sad ona i dalje zjapi prazna, a gruntovnicu saljemo u privatne zgrade, placamo najam.
    Živim kraj te zgrade, i stalno se čudim zašto to nije isto bila afera nad aferama po medijima. Jer zgrada nije gotova, iako je građena EU novcem. Netko je nešto očito maznuo, i sve je stalo i propalo.
    Mislim da je tu trebalo upregnuti da se zgrada dovrši, umjesto da su iselili gruntovnicu pa tamo upregnuli.

  34. #234
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Inace na temu PR - mislim da jedan od razloga što nemamo nikakvih informacija da su sve preuzeli profesionalni PR-ovci koji pojma nemaju o suštini onog o čemu pričaju nego samo zapakiraju u celofan koji god drek im kažu da nam serviraju.
    Prije smo bar čuli što govore ljudi koji nesto trebaju znat o temi, sad nam samo priopćavanju ljudi koji znaju kako govoriti, pa tako i govore - površno. Pokondirene tikve svi redom..


    Što se predsjedanja tiče to nije nikakva ne znam kakva čast privilegija prilika, stogod, od prvog dana se zna da je rotacijsko predsjedanje i da ćemo i mi prije ili kasnije doc na red. Big deal... A zgrada stoji prazna jer naravno nije dovršena. Jer naravno nasa vlada ni jednu sugavu zgradu ne zna izgradit bez cirkusa i kašnjenja...

    PD bilo je u "lesinarskim" medijima zašto nije gotova, uobičajene pizdarjja s javnom nabavom žalbama i sl..
    Posljednje uređivanje od sillyme : 21.11.2019. at 08:14

  35. #235
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ak ništ gruntovnica ni je sad bliže, ali nemam baš kaj raditi u njoj. inaće je preseljena još u proljeće

  36. #236
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Živim kraj te zgrade, i stalno se čudim zašto to nije isto bila afera nad aferama po medijima. Jer zgrada nije gotova, iako je građena EU novcem. Netko je nešto očito maznuo, i sve je stalo i propalo.
    Mislim da je tu trebalo upregnuti da se zgrada dovrši, umjesto da su iselili gruntovnicu pa tamo upregnuli.
    Ako nešto što je financirano EU novcima nije u uporabi, novci se moraju vratiti uniji a troškovi (sav trošak) se preknjižavaju na nacionalne izvore
    i onda nemamo za plaće zdravstvu, školstvu...

  37. #237
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Što se predsjedanja tiče to nije nikakva ne znam kakva čast privilegija prilika, stogod, od prvog dana se zna da je rotacijsko predsjedanje i da ćemo i mi prije ili kasnije doc na red. Big deal...
    Bas tako silly. znas kad si na redu, znas sto ti je raditi. odradi to i ne radi cirkus od toga.
    Doci ces opet na red. Nije da smo aplicirali za to pa u konkurenciji od 28 zemalja pomeli konkurenciju i dobili taj posao.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 21.11.2019. at 08:21

  38. #238
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Što se predsjedanja tiče to nije nikakva ne znam kakva čast privilegija prilika, stogod, od prvog dana se zna da je rotacijsko predsjedanje i da ćemo i mi prije ili kasnije doc na red. Big deal...
    X

  39. #239
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Ako nešto što je financirano EU novcima nije u uporabi, novci se moraju vratiti uniji a troškovi (sav trošak) se preknjižavaju na nacionalne izvore
    i onda nemamo za plaće zdravstvu, školstvu...
    e to kao znamo svi, ali taj trosak neces vidjeti nigdje.

    kao sto smo prodali sve rezerve zlata, pa eto o tome niko ne pise, niti je itko odgovarao.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 21.11.2019. at 08:19

  40. #240
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Uf puno.ste napisale, sad ne stignem, ako ulovim za vikend.

    Prica je punooo kompleksnija nego na prvu izgleda.

    Evo ta odlicna zgrada Secela kod Angie, firma je"jednostavno" otisla u stecaj, bio novi natjecaj pa zalbe i sad je gotovo, rokovi se ne mogu stici. Glupi splet okolnosti

    Mogu odgovorit na sve upite al kad ulovim vremena.
    I da s punim pravom pravom sve pitate jer info uopce nisu dostupne javnosti.

    Ok neke ni ne smiju biti npr sluzb. webstranica ne smije postojati dok traje finsko predsjedanje takva su pravila,a teme s PRES-a (predsjedanja) itekako se ticu dzepa gradjanina kako RH tako i EU.

    Prije par dana sam bila u Bxl i u Vijecu je bila ministrica Divjak sa svojom temom.

    Al molim vas shvatite da ne mogu bas ni ovdje javno pisati neke stvari jer mnogi s foruma znaju tko sam.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.11.2019. at 08:24

  41. #241
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Pa da. Unija štiti svoje novce. Svaki cent mora biti prebrojan i utrošen pažnjom dobrog gospodarstvenika.
    A mi lupamo milijune u prenapuhane javne nabave, u betone koji ničemu ne koriste...

  42. #242
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Pobjeze... teme.se ticu dzepa gradjanina kao i podrucja koja ste naveli.

    Prioritete RH vjerujem da mozete naci na webu, al pisani su dosta opcenito (jer nas tako traze).
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.11.2019. at 08:28

  43. #243
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    u nasoj zemlji svaka presuda je kompleksna.
    svako financiranje je kompleksno.
    sve je kompleksno
    ja bih rekla da smo mi iskompleksiran narod pa stvari cinimo jako kompleksnim.

  44. #244
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Kazem da je cijeli proces priprema i tijek PRES -a komplexan, u svakoj DČ pa tako i RH.
    Tko je u tome, znat ce o cemu pricam.

    Osobno sam.tip koji sve pojednostavljuje al ne mozes procedure i pravila EU birokracije.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.11.2019. at 08:31

  45. #245
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    a teme s PRES-a (predsjedanja) itekako se ticu dzepa gradjanina kako RH tako i EU.
    pa teme se ticu gdjegod predsjedanje bilo, zar ne?

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ta odlicna zgrada Secela kod Angie, firma je"jednostavno" otisla u stecaj, bio novi natjecaj pa zalbe i sad je gotovo, rokovi se ne mogu stici. Glupi splet okolnosti
    tipicna rvatska posla, nista novo u ovoj zemlji

  46. #246

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Objasnjenje čime tocno RH predsjedava u slj 6 mj sam procitala intervjuu objavljenom u casopisu Croatie Airlines u avionu!?!?!
    Prvo, koliko građana čita taj časopis!?!?
    Drugo, da sažmem, glavni zadatak RH tijekom tih 6mj je, pazi sad!, da predlaze dnevni red na sjednicama Vijeća EU!!!!
    I detaljno je objašnjeno da EU nema tijelo koje predsjedava EU, da je Vijeće EU samo tek eto jedno tijelo koje daje neke preporuke...
    Citam taj članak i ne vjerujem..

    Da citiram neke drage žene tu
    isam znala ništa, a odtada sam ...

    "Pametnom dosta"

  47. #247
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    pa teme se ticu gdjegod predsjedanje bilo, zar ne?
    Mi bi kao trebali vuči vodu na svoj mlin pa otvarati teme koje su nama od značaja, a ne popuštati raznim lobistima i pritiscima.
    Sad, pitanje je koliko smo uspješni i umješni u tome.

  48. #248
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Mi bi kao trebali vuči vodu na svoj mlin pa otvarati teme koje su nama od značaja, a ne popuštati raznim lobistima i pritiscima.
    Sad, pitanje je koliko smo uspješni i umješni u tome.
    i koliko je predsjedajucima u interesu zemlja ili njihovo dupe

  49. #249
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Mi bi kao trebali vuči vodu na svoj mlin pa otvarati teme koje su nama od značaja, a ne popuštati raznim lobistima i pritiscima.
    Sad, pitanje je koliko smo uspješni i umješni u tome.


    pa zna se

  50. #250
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Mi bi kao trebali vuči vodu na svoj mlin pa otvarati teme koje su nama od značaja, a ne popuštati raznim lobistima i pritiscima.
    Sad, pitanje je koliko smo uspješni i umješni u tome.
    joj
    iz iskustva znam da to "predlaganje dnevnog reda" EU institucijama je samo per la finta
    njihova je zadnja i da se na trepavice postaviš taj dnevni red neće proći dok ga ne pregleda i amenuje desetak njihovih službenika
    "predlaganje dnevnog reda" se svodi na entertainment dio, tu te puste da se razmašeš

Stranica 5 od 7 PrviPrvi ... 34567 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •