Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 313 od 313

Tema: Da sam ja Vlada.....

  1. #301
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Dobro ako tako želite / odlučite na referendumu.
    Ali nemojte nam poslije kukati kad vam dođemo na more, da blago nama kako nam je uređena zemlja!

  2. #302
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno


  3. #303
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno


  4. #304
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mm predlaze da kupimo vinjetu, objavimo rat Austriji i odma im se predamo.

  5. #305
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam radila u više AT firmi... uglavnom ne bi nikad njih odabrala za nove/stare "gazde". Da, država funkcionira, ali korupcija, predrasude prema nama i sl... ima toga tamo na izvoz. Radije nijemci... ili slovenci, oni su nam ipak duhom bliži

  6. #306

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja sam za Nijemce, ali sumnjam da bi se oni s nama za... Ako ti to bubilo dogovoriš s njima, ja vodim kampanju u Dalmaciji. Zamisli sami Nijemci gosti...pa to bi bio raj na zemlji. Zovnu ti Angelu, pa javi☎️

  7. #307
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno


    ne mogu se odlučiti koja ideja mi je najbolja

  8. #308

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Lastane, što sa mnom nije u redu? Smijem se i istovremeno me štreca oko srca..

  9. #309
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Pa Austrijanci itekako svojataju opatijsku rivijeru i Kvarner. Ne bi im tesko palo. Al i ja vise volim njemacke sefove. Probala sam i Nijemce i Austrijance.

  10. #310
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Da pridonesem malo općem nezadovoljstvu državom opisom još jednog lijepog našeg apsurdića…

    Dakle, ako se sjećate, dijete mi ide na vještačenje za invalidninu i tim povodom dobivam službeno pismo od CZSS-a da dostavim potvrde iz porezne, katastra i gruntovnice koji dokazuju da dijete nije bogato.

    Ja se ljutim jer mi je tlaka sve to skupljati, tim više jer saznam da CZSS teta to može i sama dobiti ako službeno zatraži, no krenem ja skupljati. Nije mi dala puno radnih dana za skupiti to u tom dopisu, i na kraju ja nikako ne uspijevam otići u gruntovnicu. Jer prvo moram u katastar po papir, pa s tim papirom u gruntovnicu. A je l te imam i radno vrijeme, a oni popodne rade samo 2x tjedno, pa ne uspijem sve to u zadanom roku. A i zlo mi je od same pomisli da se u 17h vozim kroz grad u Špansko i vraćam doma na drugi kraj grada nakon par sati radi jednog papira kojeg netko ionako može dobiti po službenoj dužnosti.

    No, frendica mi se domisli da zašto ja uopće planiram u Špansko u gruntovnicu kad ima gruntovnica u Novom Zagrebu i da pokušam tamo. Reko, ne živimo tu, ali mi je blizu posla, pa nemam što izgubiti. Izađem na pauzi, i zbilja u roku od 30 minuta se i vratim na posao, i imam papir iz gruntovnice.
    I gledam ja papir, gleda on mene, a na njemu piše:

    Općinski građanski sud u Novom Zagrebu
    Zemljišnoknjižni odjel Novi Zagreb
    Izdaje potvrdu da XY nije upisan kao vlasnik u zemljišnim knjigama čije je vođenje u nadležnosti ovog zemljišnog knjižnog odjela. Ova potvrda se izdaje za ostvarivanje prava iz mirovinskog, invalidskog i zdravstvenog osiguranja te socijalne skrbi.


    I mislim si ja, dakle, sad sam zapravo dobila potvrdu da moje dijete nema vlasništvo na području Novog Zagreba? Mislim si tko je tu lud, što sam bezveze potrošila tih pola sata, opet ću morati u Špansko.
    Iskopam potvrdu od prošle godine kad sam to nosila i vadila u gruntovnici u NSB-u. Na njoj pak piše:

    Općinski građanski sud u Zagrebu
    Zemljišnoknjižni odjel Zagreb
    Izdaje potvrdu da XY nije upisan kao vlasnik u zemljišnim knjigama čije je vođenje u nadležnosti zemljišnogknjižnog odjela Općinskog građanskog suda u Zagrebu što se ne odnosi na stalne službe u Sesvetama, Dugom Selu i Svetom Ivanu Zelini. Ova potvrda se izdaje za ostvarivanje prava iz mirovinskog, invalidskog i zdravstvenog osiguranja te socijalne skrbi.


    Dakle, sustav socijalne skrbi provjerava koliko je netko bogat po tome da se donose potvrde za to da nemaš nekretninu/zemljište u vlasništvu samo na jednom jedinom području. Tamo neka teta u Novom Zagrebu izdaje potvrdu ljudima da nemaju ništa na području Novog Zagreba (dok sam ja čekala u redu, prije mene su izdali još 3 takve potvrde) i to je valjani dokument negdje i nekome da ostvari socijalne naknade. A da moje dijete ima vilu u Svetom Ivanu Zelini, na Krku ili u Dubrovniku, to se na toj potvrdi ne bi vidjelo. Veću bi pravnu težinu imao papir na kojem sam ja napisala „nema ništa“, ovjerila kod javnog bilježnika i donijela im, nego ta dva papira iz gruntovnice i katastra.

    No, imam dakle papir očito iz krive gruntovnice, ne stignem više u Špansko jer ne rade taj dan popodne, zovem tetu u CZZS može li mi pomaknuti rok i objašnjavam joj besmisao tih papira. Ona ništa ne razumije što joj govorim, no kaže mi da ipak dođem da će ona provjeriti s kolegama moram li u Špansko ili ne, a možda će i sama zatražiti po službenoj dužnosti. Mislim, otići ću na taj izlet sad u Špansko tek toliko da odem, ali molim novinare koji čitaju forum u potrazi za idejama da malo pišu o ovome, ja sam se umorila od slanja mailova gospođi Republici Hrvatskoj, pod nazivom Apsurdska.

    E da, ne samo ovo... nego... Ne da su prije 5 godina dobili pare da spoje gruntovnicu i katastar koji očito još nisu spojeni, nego nisu spojene ni gruntovnica "Novi Zagreb" i gruntovnica "Zagreb".

    Bit ću jako sretna ako mi netko napiše da sam u krivu i da sam sve krivo shvatila.

    P.S. Tang, jesi vidjela da na HRT_u ide serija dokumentaraca pod nazivom „Apsurdistan“, cccc

  11. #311
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Vidjela sam neki dan na tv-u da bi do 2023. trebali sve digitalizirati. Nekih 300 uprava. Mislim si otkud toliko toga, ali ajde.

    Mislim da Apsurdistan nije uvredljivo za zemlje koje završavaju na stan jer su tamo ljudska prava zadnja rupa na svirali i sve je kao i kod nas nesređeno.

  12. #312
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku

    Mislim da Apsurdistan nije uvredljivo za zemlje koje završavaju na stan jer su tamo ljudska prava zadnja rupa na svirali i sve je kao i kod nas nesređeno.
    U Turskoj smo Hrvatistan

  13. #313
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Upitali su ministra pravosuđa Bošnjakovića koji su plusevi ove godine i kaže da su digitalizirali i povezali trgovačke sudove. Da se sad može otvoriti trgovačko društvo preko egrađana.

    Laže pred kamerama. Ništa nisu povezali.

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •