Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 313

Tema: Da sam ja Vlada.....

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno Da sam ja Vlada.....

    što bih učinila da nađem tih nekoliko milijardi za uštedu i spriječim kolaps države? Kako je ovo Kutak za filozofski trenutak ne očekujem odgovore na razini ministra financija ili dr.sc. ekonomskih znanosti nego običnih ljudi.
    Kome bi uzeli, koliko, zašto?
    Nabrojit ću ono što meni pada na pamet.
    1. u Zagrebu su tisuće i tisuće stanova koji se iznajmljuju, a to nigdje nije prijavljeno niti se plaća porez.
    2. razni poticaji bez potrebe stvaranja računa i obveza
    3. mogućnost da se kupe cipele,naočale pa i pelene na račun firme, i što još sve ne
    4. da zaživi oib pa da razne doplatke i pomoć, od besplatnih busnih karata do besplatnih knjiga, se ne prima na temelju plaća nego na temelju imovine pojedinca koja može biti ogromna, a recimo bračni par ne radi, a sva djeca imaju doplatak iako tata vozi Mercedes
    5. oporezivanje imovine koja ne služi za stanovanje
    6. u državnim službama bih tražila da se ne plaćaju putni troškovi kao sad nego da im se plati mjesečna karta s imenom i prezimenom osobe, a ne da su kao sada mnogi prijavljeni i 80km dalje od mjesta gdje stvarno žive pa državi uzmu godišnje i više od 10000kn

    Ovo je za početak, kako mi je padalo na pamet, možda su uštede i male, ali od nečega se mora početi.

    Vaše razmišljanja i prijedlozi?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Plaće ne bih dirala ali bih na neko vrijeme ukinula božićnice, regrese i dar za dijete.

  3. #3
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    uglavnom se slažem, a kad nađem vremena možda nabacim koji prijedlog
    Ono s čim se ne slažem je dio točke 3. Da, perverzija je kupovati pelene na firmu, ali cipele i odjeća su meni ok. ja povremeno radim s ljudima i neki od tih sastanaka zahtjevaju od mene odjeću/obuću kakvu ja sebi ne bih nikad kupila, zašto to ne bi uzela na firmu? Ako varioc može dobiti radno odjelo i kacigu koja ga štiti, zašto ja ne bih sebi kupila naočale, cijeli dan sam pred kompom, trebam antirefleksni premaz. Ne trošim na to tisuće kuna mjesečno.
    Ukidanje božićnica, regresa i dara - pretpostavaljam da govoriš od državnim i javnim tvrkama. Malo je privatnika koji sve to isplaćuju svojim radnicima, posebno regres.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    73

    Početno

    Prvenstveno uredila i ooboljsala ono najbitnije:

    Zdravstvo
    Obrazovanje
    Socijalnu skrb

    Ako to sljaka kako treba, dalje sve ide lakse.

  5. #5
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj mama od formata prvotno napisa Vidi poruku
    Plaće ne bih dirala ali bih na neko vrijeme ukinula božićnice, regrese i dar za dijete.
    i opet po građanima...

  6. #6
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno

    Citiraj mama od formata prvotno napisa Vidi poruku
    Plaće ne bih dirala ali bih na neko vrijeme ukinula božićnice, regrese i dar za dijete.
    očito imaš jako dobru plaču da ti ovo netreba,moj suprug radi kao pol. službenik i ima plaču manju od četri tisuče tako da nam ovo dođe ko spas.

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Da sam ja Vlada stavila bih da pdv bude 25 % pa bih tako sigurno namaknula novac koji fali na račun građana (a prije nego što bih podignula pdv na 25 % , pustila bih svakodnevno vijesti da Vlada još razmatra koliko će dignuti pdv. Da li 25%, 26% ili možda 27% ?? Tako da građani budu sretni kad na kraju bude 25% i mogu obrisati znoj sa čela uz uzdah -"kako smo dobro prošli, mogli smo i gore." Molim obratite pažnju na izvještaje sa sastanaka Vlade, možda vam se komentari nakon njih učine poznati. )
    Posljednje uređivanje od sirius : 28.12.2011. at 15:45

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    73

    Početno

    Plaće ne bih dirala ali bih na neko vrijeme ukinula božićnice, regrese i dar za dijete.
    i opet po građanima...
    Vala bas! I ja se nesto mislim, pored toliko bitnijih i vecih izdataka i nerijesenih problema, ovo bi mi bilo na zadnjem mjestu.
    Tj. to bi bilo dobro uvesti kao obavezno, ali u svim firmama.
    Posljednje uređivanje od Zelim Blizance : 28.12.2011. at 15:47

  9. #9
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno

    a i ova stavka 6 mi ne štima ,što je sa onima koji nemaju javnog prijevoza,znaš ne žive svi u Zagrebu i da imaju sve pred nosom,kao npr javni prijevoz.

  10. #10
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj mama od formata prvotno napisa Vidi poruku
    Plaće ne bih dirala ali bih na neko vrijeme ukinula božićnice, regrese i dar za dijete.
    Ukinuli su već mnogima, npr. vatrogascima u RI. Uostalom, čemu vatrogasci...

    Nadam se da će nova Vlada to vratiti, a ne ukinuti i drugima.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Citiraj BOZZ prvotno napisa Vidi poruku
    očito imaš jako dobru plaču da ti ovo netreba,moj suprug radi kao pol. službenik i ima plaču manju od četri tisuče tako da nam ovo dođe ko spas.
    Neovisno o tome kakva je moja plaća sigurna sam da bi većina radije prihvatila takvo rješenje nego smanjenje plaće od 10%.
    Bojim se da ne bi bilo i jedno i drugo, lako je moguće.
    Udaraca će biti, a uvijek je bilo najlakše udariti po javnim i državnim službenicima jer za to i ne treba neki napor i puno posla za razliku od uvođenja reda među privatnike, njihov rad i poduzeća.

    Btw nisam mislila da se komentieaju moji prijedlozi nego da čujemo vaše, konkretne.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Citiraj BOZZ prvotno napisa Vidi poruku
    a i ova stavka 6 mi ne štima ,što je sa onima koji nemaju javnog prijevoza,znaš ne žive svi u Zagrebu i da imaju sve pred nosom,kao npr javni prijevoz.
    Moralo bi se naći pošteno rješenje za sve. Rijetki su slučajevi gdje nema javnog prijevoza,kakvog takvog, ali i u tom slučaju bih pronašla poštenije rješenje.
    Puno su češće lažne prijave prebivališta.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Naravno da ne žive svi u Zagrebu, ali ljudi bi trebali biti fleksibilniji, prilagođavati se i mjestu i uvjetima posla, ne pod svaku cijenu,ali nekakav kompromis je bitan.
    Ne mogu očekivati da živim 70 km od Zagreba, bogu iza nogu, gdje nema javnog prijevoza i oNda očekivati da to riješi moj poslodavac u Zagrebu tako da mi isplati troškove benzina. Jednostavnija i logičnija je varijanta uzeti drugog radnika.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    i opet po građanima...
    Tko to nije građanin?

  15. #15
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj mama od formata prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da ne žive svi u Zagrebu, ali ljudi bi trebali biti fleksibilniji, prilagođavati se i mjestu i uvjetima posla, ne pod svaku cijenu,ali nekakav kompromis je bitan.
    Ne mogu očekivati da živim 70 km od Zagreba, bogu iza nogu, gdje nema javnog prijevoza i oNda očekivati da to riješi moj poslodavac u Zagrebu tako da mi isplati troškove benzina. Jednostavnija i logičnija je varijanta uzeti drugog radnika.
    je, to je odlična varijanta. Bilo bi najbolje da svi izvan velik mjesta budu nezaposleni ili da se dosele u zone javnog prijevoza da bi plaćali podstanarske stanove. Ne misliš da je netko smislio tako nešto da bi smanjio nezaposlenost u manjim mjestima, što znaći zaposlio ljude da državi plaćaju porez, a ne da su na socijalnoj pomoći te da ih drugi financiraju?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    je, to je odlična varijanta. Bilo bi najbolje da svi izvan velik mjesta budu nezaposleni ili da se dosele u zone javnog prijevoza da bi plaćali podstanarske stanove. Ne misliš da je netko smislio tako nešto da bi smanjio nezaposlenost u manjim mjestima, što znaći zaposlio ljude da državi plaćaju porez, a ne da su na socijalnoj pomoći te da ih drugi financiraju?
    Pretjeruješ. Kao da sa Zagrebom prometno nisu povezana skoro sva mjesta u bližoj i daljoj okolici.
    I u manjim gradovima postoje redovne linije između sela i gradova.

    I nigdje nisam napisala da bih ukinula putne troškove već da bih tu uvela neki red.
    Posljednje uređivanje od mama od formata : 28.12.2011. at 16:11

  17. #17
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno

    Citiraj mama od formata prvotno napisa Vidi poruku
    Neovisno o tome kakva je moja plaća sigurna sam da bi većina radije prihvatila takvo rješenje nego smanjenje plaće od 10%.
    Bojim se da ne bi bilo i jedno i drugo, lako je moguće.
    Udaraca će biti, a uvijek je bilo najlakše udariti po javnim i državnim službenicima jer za to i ne treba neki napor i puno posla za razliku od uvođenja reda među privatnike, njihov rad i poduzeća.

    Btw nisam mislila da se komentieaju moji prijedlozi nego da čujemo vaše, konkretne.
    Pa zato nam i je tako jer se radi ono što je lakše,a ne što je pravednije,sit gladnom nevjeruje ja kažem,a mi u selima bi tebali raditi za prijevoz ili biti na socijali,komentiram kaj hoću,ovo je kutak za filozofski trenutak,i znaš kaj sva sreča da nisi ti vlada...

  18. #18
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Da sam ja Vlada stavila bih da pdv bude 25 % pa bih tako sigurno namaknula novac koji fali na račun građana (a prije nego što bih podignula pdv na 25 % , pustila bih svakodnevno vijesti da Vlada još razmatra koliko će dignuti pdv. Da li 25%, 26% ili možda 27% ?? Tako da građani budu sretni kad na kraju bude 25% i mogu obrisati znoj sa čela uz uzdah -"kako smo dobro prošli, mogli smo i gore." Molim obratite pažnju na izvještaje sa sastanaka Vlade, možda vam se komentari nakon njih učine poznati. )
    ovo ti je Orwell i info. o čokoladi
    posudila sam knjigu, pa nemrem citirat, al ide u smjeru u kojem si pisala. za ne povirovat
    evo, našla na webu:
    "Ispadalo je da su čak bile organizirane manifestacije u znak zahvalnosti Velikom Bratu zato što je obrok čokolade povećan na dvadeset grama tjedno. A još jučer, razmišljao je, bilo je objavljeno da će se obroci čokolade smanjiti na dvadeset grama tjedno. Je li moguće da svi ovi ljudi mirno gutaju takvu laž poslije samo dvadeset i četiri sata?"

  19. #19
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj mama od formata prvotno napisa Vidi poruku
    Pretjeruješ. Kao da sa Zagrebom prometno nisu povezana skoro sva mjesta u bližoj i daljoj okolici.
    I u manjim gradovima postoje redovne linije između sela i gradova.
    Da živiš tamo znala bi koliko su loše povezana i da ljudi putuju automobilom iz potrebe, a ne hira (moja kolegica iz gornjeg stupnika je radnim danom u špici imala vezu sat vremena, a nedjeljom samo tri autobusa cijeli dan, a stupnik je skoro u zagrebu.)

    Ali imaš pravo. Ja nisam Vlada, samo sam obićna građanka koja niti u snovima ne može biti upućena u sva područja kojima se Vlada bavi, ali očekujem da oni koji jesu u njoj budu: pametniji, upućeniji, proračunatiji i sa dugročnim planom da bude bolje .

  20. #20
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno

    Citiraj mama od formata prvotno napisa Vidi poruku
    Pretjeruješ. Kao da sa Zagrebom prometno nisu povezana skoro sva mjesta u bližoj i daljoj okolici.
    I u manjim gradovima postoje redovne linije između sela i gradova.

    I nigdje nisam napisala da bih ukinula putne troškove već da bih tu uvela neki red.
    pa vidiš kod mene je linija tri put na dan,a moj suprug koji radi u smijenama bi nočnu trbo iči pješke 15 km ili možda stopom...kaj misliš

  21. #21

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj mama od formata prvotno napisa Vidi poruku
    Neovisno o tome kakva je moja plaća sigurna sam da bi većina radije prihvatila takvo rješenje nego smanjenje plaće od 10%.
    Bojim se da ne bi bilo i jedno i drugo, lako je moguće.
    Udaraca će biti, a uvijek je bilo najlakše udariti po javnim i državnim službenicima jer za to i ne treba neki napor i puno posla za razliku od uvođenja reda među privatnike, njihov rad i poduzeća.
    Ma ima toliko drugih nacina za ustedjeti budzetske pare, da uopste se ne moraju ni smanjivati ni osnovne plate sluzbenika, ni ekstra prihodi. kamo srece kad bi se to regulisalo pa da ih imaju svi u stabilnim i vecim firmama barem.

    Nemoj "sminkati" trenutno stanje, daj nesto novo i puno bolje rjesenje.

    A bagra na celu uvijek gleda da ide na to smanjivanje prihoda drzavnim sluzbenicima, jer tako ce se najbolje cuti da nesto stede, navodno.
    Jadni narod "drzavnog sluzbenika" poistovjecuje sa slikom nekog teskog neradnika koji pije kave ili lakira nokte na poslu, prima ogromnu platu nizasta, a nisu ni svjesni da medju njima ima i dobar dio onih koji su jako slicni njima i prehranjuju nekoliko osoba, te zbilja crnce i rade svoj posao.

  22. #22
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    ovo ti je Orwell i info. o čokoladi
    posudila sam knjigu, pa nemrem citirat, al ide u smjeru u kojem si pisala. za ne povirovat
    evo, našla na webu:
    "Ispadalo je da su čak bile organizirane manifestacije u znak zahvalnosti Velikom Bratu zato što je obrok čokolade povećan na dvadeset grama tjedno. A još jučer, razmišljao je, bilo je objavljeno da će se obroci čokolade smanjiti na dvadeset grama tjedno. Je li moguće da svi ovi ljudi mirno gutaju takvu laž poslije samo dvadeset i četiri sata?"
    Bilo je tako nešto jućer na Dnevniku, i zaparalo mi uho. Toliko nam ispiru mozak mediji da sam već izoštrila sluh (a jela sam gulaš i pila vino kod prijatelja, možda sam zbog toga imala tako izoštrena osjetila).

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    treba uvesti porez na dividende i na prihod od špekulacija dionicama na burzi

  24. #24
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Moram Orwella pročitati, do sad još nisam, ali čini se da slično mislimo.

  25. #25
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno

    ja mislim da su banke država u državi,pa bi ih malo trebalo po repu,previše ovlasti imaju

  26. #26
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    evo, mogli bi ukinuti saborske povlaštene mirovine

    i mogli bi odredit, jao sad se ne sjećam kak je to bilo, ono da i političarke moraju radit do 60god., kao i sve ostale žene...a ne kak je bilo da su sebi smanjile dob za redovnu mirovnu na 55..dok se istom govorilo da će ženama (ak već nisu uveli..ne pratim) uvest do 65godine..divno

  27. #27
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Moram Orwella pročitati, do sad još nisam, ali čini se da slično mislimo.
    ej, znaš kak se čovjek gorko nasmije...ma za ne povirovat
    Orwell "1984"... da vidiš koja propaganda....aaaaaaaa

  28. #28
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    mama od formata, a ma nemoj, a zakaj ne bi komentirali tvoje prijedloge? I dobro znaš što mislim pod pojmom "građani"!

  29. #29
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Ja da sam vlada stavila bi sve ministre i njihove obitelji na pola godine na prosjecnu hrvatsku placu (darezljiva sam, znam) sa zabranom trosenja ijedne kune iz nekih drugih racuna, pa im dala da podmire sve svoje mjesecne troskove (pa ako ih sluzbeno voze, bar da plate benzin).

    Time bi barem djelomicno dobili sliku kako zive prosjecni ljudi i mozda izvukli neku pouku.

  30. #30
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno

    trba pročešljati kvazi umirovljenike od 35.g na dalje koji su kupili svoju mirovinu od dr,Rubala i drugih kvazi doktora za 1000 e na dalje,jer opće je poznato da jedan radnik radi za tri umirovljenika,i da ispaštaju naši roditelji koji zbog njih nemogu dobiti zasluženu mirovinu dostojnu za život, a ne za puni staž i 65 godina rada dobije 1800 kn

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,030

    Početno

    Citiraj Teta Eta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja da sam vlada stavila bi sve ministre i njihove obitelji na pola godine na prosjecnu hrvatsku placu (darezljiva sam, znam) sa zabranom trosenja ijedne kune iz nekih drugih racuna, pa im dala da podmire sve svoje mjesecne troskove (pa ako ih sluzbeno voze, bar da plate benzin).

    Time bi barem djelomicno dobili sliku kako zive prosjecni ljudi i mozda izvukli neku pouku.
    Potpisujem, samo ja ih ne bih stavila na prosječnu plaću jer je ta prosječna plaća velikom broju ljudi nedostižna . Stavila bi ih na plaću trgovkinje u Konzumu i sličnim centrima. Mislim da bi im to bila velika motivacija da bolje rade svoj posao. A dok primaju ovakve plaće, boli ih briga.

  32. #32
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Teta Eta prvotno napisa Vidi poruku
    Time bi barem djelomicno dobili sliku kako zive prosjecni ljudi i mozda izvukli neku pouku.
    e da.
    a dok tako žive prosječni ljudi, i s puno manje, istovremeno jedino što u hrvatskoj raste je - štednja građana . štedni i oročeni depoziti građana u bankama.
    ajde vi meni recite kako je moguće da u hrvatskoj gdje potrošačka košarica premašuje prosječnu hrvatsku plaću (koja je nedostižna za mnoge), štednja građana iznosi vrtoglavih nemam pojma, 160 milijardi kuna. i stalno raste.
    kako?
    ok, ima bogatih, i ti bogati štede. nek dio oni uštede, šta je s ostatkom?
    ja jedva dočekam kraj mjeseca, kakva štednja pobogu?
    od kud?
    crna lova.
    to bih ja prvo pročešljala.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Ili na plaću toliko prozivanih državnih službenika, pa da ih vidim.

  34. #34
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Evo, ja cu ti objasniti...
    To ti je umijece prezivljavanja i strah za buducnost. Moja mama ima penziju 2800 kuna, rezije su joj oko 1000. I ustedila je u malo vise od godinu dana 2/3 novaca tati za spomenik.

    Djelomicno zbog toga raste stednja gradjana, zbog straha, zbog toga sto neki ljudi stede maksimalno koliko mogu jer nisu sigurni sta im sutra donosi.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Negdje sam pročitala da se ta oooogromna štednja odnosi na oko 2% građana, barem velika većina štednje.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Citiraj Teta Eta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja da sam vlada stavila bi sve ministre i njihove obitelji na pola godine na prosjecnu hrvatsku placu (darezljiva sam, znam) sa zabranom trosenja ijedne kune iz nekih drugih racuna, pa im dala da podmire sve svoje mjesecne troskove (pa ako ih sluzbeno voze, bar da plate benzin).

    Time bi barem djelomicno dobili sliku kako zive prosjecni ljudi i mozda izvukli neku pouku.
    Dobro zvuči, ali ipak treba čovjeka motivirati za taj posao. Ako želimo da nas iz krize izvuku ljudi koji su uspješni u svom poslu, koji imaju rezultate iza sebe tada ti ljudi uglavnom i imaju dobre plaće. Koji bi to ekonomski stručnjak koji npr. uspješno radi za Agrokor za 25 tisuća kn-a došao u Vladu za 3500kn? Budimo realni, ne bi ni vi.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Citiraj BOZZ prvotno napisa Vidi poruku
    trba pročešljati kvazi umirovljenike od 35.g na dalje koji su kupili svoju mirovinu od dr,Rubala i drugih kvazi doktora za 1000 e na dalje,jer opće je poznato da jedan radnik radi za tri umirovljenika,i da ispaštaju naši roditelji koji zbog njih nemogu dobiti zasluženu mirovinu dostojnu za život, a ne za puni staž i 65 godina rada dobije 1800 kn
    S ovim se slažem, nadam se da će se početi s tim ali bojim se da se nitko neće usuditi. I što se tiče vječnih bolovanja i mirovine.

  38. #38
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Odličan prijedlog! Budem prodala obiteljsku kuću na Pelješcu u kojoj nas živi devetero, da uzmem stančić u Orašcu gdje mi radi muž, prijaviti djeda i baku u dom za nezbrinute na račun države, prijaviti svekra i svekrvu kao nezaposlene, jer bez zemlje više ne mogu biti poljoprivrednici, i živjeti ko bubreg u loju!

  39. #39

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    mama od formata, a ma nemoj, a zakaj ne bi komentirali tvoje prijedloge? I dobro znaš što mislim pod pojmom "građani"!
    Naravno da možeš komentirati, ja znam što je građanin ali me zaista zanima šta ti smatraš pod tim "građanin" kad kažeš da će jedino oni ispaštati.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Al ga serete svi, da moram bit prost...

  41. #41

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Odličan prijedlog! Budem prodala obiteljsku kuću na Pelješcu u kojoj nas živi devetero, da uzmem stančić u Orašcu gdje mi radi muž, prijaviti djeda i baku u dom za nezbrinute na račun države, prijaviti svekra i svekrvu kao nezaposlene, jer bez zemlje više ne mogu biti poljoprivrednici, i živjeti ko bubreg u loju!
    Nitko tvom mužu ne bi uzeo putne troškove. Samo treba uvesti red da se putni troškovi zaista koriste za putne troškove.

    I ne bi dopustila didama i bakama besplatni smještaj u Dom za nezbrinute ako su u dogledno vrijeme prodali kuću na Pelješcu pa podijelili sve unucima i sad su namjerno socijalni slučajevi bez kune u džepu. To po meni nije socijala u pravom smislu riječi.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Citiraj Moover prvotno napisa Vidi poruku
    Al ga serete svi, da moram bit prost...
    Pa seri i ti......

  43. #43
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Vidi se da ne znaš koliko košta kvadrat stana u Orašcu. Ono što bi im ostalo ne bi dostajalo ni za otrguz papir

  44. #44
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno

    Citiraj Moover prvotno napisa Vidi poruku
    Al ga serete svi, da moram bit prost...
    pa da kenjaj i ti koti brani brate mili...

  45. #45
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Treba se riješiti višaka u državnom aparatu, silnih općinara koji sjede na guzici i organiziraju ručkove na kojima tračaju ko babetine. Pročešljati konačno registar branitelja i skinuti lažne invalide s grbače. Organizirati radne akcije (plaćene) za nezaposlene, tipa berba naranača...

  46. #46

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Organizirati radne akcije (plaćene) za nezaposlene, tipa berba naranača...
    Znaš ti koliko bi ih se javilo? Jedva tko. Kod nas se sezonski traže radnici za rad na zemlji, vinogradima, ali tad dosta tih nezaposlenih trči liječniku po razne potvrde da nisu sposobni za rad. Jer imaju malu djecu kod kuće, jer ih boli kičma, jer baš tad idu u posjet kćerki u Njemačku bla, bla.
    Ne prolazi to kod naših nezaposlenih sve dok se od socijale može živjeti kao i uz rad.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Red u socijali u smislu da nezapsolena osoba od socijalne pomoći i raznih doplataka NIKAD ne može imati prihod kao zaposlena osoba na minimalcu.

    I što se tiče mirovina, da obiteljska mirovina ne može iznositi više od najmanje mirovine osobe s punim radnim stažem. Nevjerojatno mi je da moja susjeda nakon 40 god staža ima manju mirovinu, crkavicu za razliku od žene koja nikad nije radila i sad ima tu sreću da ima mirovinu od pokojnog muža.

    Koliko je samo udovica branitelja koje sada na temelju par godina braka primaju po devet tisuća kn mirovine. Svaka čast braniteljima, pomogla bih njihovoj djeci u svakom smislu, ali davanje TOLIKIH iznosa njihovim udovicama ili roditeljima po meni je čisto bacanje proračunskog novca.
    Posljednje uređivanje od mama od formata : 28.12.2011. at 18:40

  48. #48
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno

    Citiraj mama od formata prvotno napisa Vidi poruku
    Red u socijali u smislu da nezapsolena osoba od socijalne pomoći i raznih doplataka NIKAD ne može imati prihod kao zaposlena osoba na minimalcu.

    I što se tiče mirovina, da obiteljska mirovina ne može iznositi više od najmanje mirovine osobe s punim radnim stažem. Nevjerojatno mi je da moja susjeda nakon 40 god staža ima manju mirovinu, crkavicu za razliku od žene koja nikad nije radila i sad ima tu sreću da ima mirovinu od pokojnog muža.

    Koliko je samo udovica branitelja koje sada na temelju par godina braka primaju po devet tisuća kn mirovine. Svaka čast braniteljima, pomogla bih njihovoj djeci u svakom smislu, ali davanje TOLIKIH iznosa njihovim udovicama ili roditeljima po meni je čisto bacanje proračunskog novca.
    e sa ovim se slažem

  49. #49
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj mama od formata prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko je samo udovica branitelja koje sada na temelju par godina braka primaju po devet tisuća kn mirovine. Svaka čast braniteljima, pomogla bih njihovoj djeci u svakom smislu, ali davanje TOLIKIH iznosa njihovim udovicama ili roditeljima po meni je čisto bacanje proračunskog novca.
    Ja bih to ukinula samo za one koje su se ponovo udale.

  50. #50
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj mama od formata prvotno napisa Vidi poruku
    5. oporezivanje imovine koja ne služi za stanovanje

    Vaše razmišljanja i prijedlozi?
    s ovim bi uništila beskućnike. Ima ih hrpa koji imaju zemlju na kojoj se nemože graditi, a ljudi nemaju novaca ili zdravlja da na njoj rade nešto drugo. Imaju zemlju koju ili moraju prodati ili za nju plaćati porez, a nitko je neće jer se na njoj nemože ništa raditi, a na temelju te zemlje gube ostala prava koja imaju beskućnici koji nemaju nikakve imovine.

    Ja da sam vlada moj glavni cilj bi bio srezati birokraciju, ubrzati i komojuterizirati sustav. Izbaciti lijenčine koje ništa ne rade. Omogućiti otvaranje firmi i obrta online u dan dva. I naravno i dalje rezati korupciju. Smanjiti PDV toliko da tvrtkama bude isplativije raditi na bijelo nego na crno. Ako je PDV mali onda će svatko htjeti raditi preko računa jer sve što uzmeš preko računa odbija ti se od porezne osnovice. Ali ljudi to ne rade jer je pdv skuplji od poreza koji moraš platiti na kraju godine.

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •