Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 63

Tema: Slow cooker, crock pot - koristi li tkogod?

  1. #1
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno Slow cooker, crock pot - koristi li tkogod?

    Već neko vrijeme čekam da vidim koristi li netko od vas slow cooker, da možemo mijenjat iskustva i recepte, ali nisam prijetila. Pri razgovoru o ekspres loncu na drugoj temi sam se ubacila, jer slow cooker, iako je kontra od ekspres lonca služi istoj svrsi - da se nakon dolaska doma brzo jede.

    Ja sam si dugo željela slow cooker jer mi je ideja da on skuha dok sam ja vani, i da ja samo otvorim i jedem raj rajeva (plus onaj miris kad uđem u kuću), i kad sam ga dobila mojoj sreći nema kraja.

    Ima li tko slow cooker? Ako i nema - da se hvalim. To je najbolji aparat za po kući ikad, uz suđericu, perilicu, usisavač, pekač kruha, mulipraktik, mikser i pekač za muffine

    Tko ne zna - to je nešto tipa pekača za kruh, vani je električno kučište, unutra zdjela u koju se slaže hrana, poklopiš, naviješ na gumb i on lagano skuha hranu kroz 4-6 sati bez rizika zagaranja, požara, kipljenja i slično.

  2. #2
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    ma da? prvi put cujem! ajde reci di si to nabavila i stavi neki link za slikicu

  3. #3
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    To je nezaobilazna naprava svakog nesposobnog americkog kucanstva. Prvenstveno, jel.

    Zasto? Zato sto kuha satima, samo od sebe, na jako laganoj vatri. Unutra ubacis sto zelis (najcesce nekakvo meso, povrce i krumpir, malo zalijes pivom ili vinom) i onda se to kuha 8 - 12 sati, ako ne i duze. Ponekad krace. Ono sto izadje van je uglavnom jestivo, pogotovo u usporedbi s onim sto bi servirao neki drugi nasumicni Amerikanac.

    Kod malo sposobnijih, jelo se ipak kuha na stednjaku, u normalnom loncu, a kasnije se servira u ovoj laganogrijacoj blesavoj posudi. Idealna stvar za odvratne svedske stolove gdje se u ovim kadicama pracakaju uzasni meatballsi ili slatki zapeceni grah. Ponekad i kakav kvazi-chili.

    Dobili smo, naravno, jedan ovakav aparatic kao vjencani poklon i nisam ga niti jednom izvukla iz spilje u kojoj stanuje. Stvarno ne znam sto bih s tim, a moram priznati da me uopce ne privlaci ostavljanje elektricne naprave s krckajucim jelom na pultu ili stednjaku dok nisam kod kuce. Neka, hvala, meni je moj dom drazi, a i ne patim zato sto kuham kad sam, zapravo, prisutna.

    Rijec je o posudi koja se pere, utaknutoj u drugu posudu, najcesce plasticnu, koja se usteka u struju. Namjesti temperaturu, procitaj kakav prirucnik za americko trziste (iliti kuharicu koja kuhanje jajeta pretvara u visinske pripreme za nordijsko skijanje) i - udri.

    Bljak.

  4. #4
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

  5. #5
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    ok, sad vise nisam zainteresirana

  6. #6
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    O, da, postoje i plasticne vrecice kojima se oblaze ova posuda u kojoj se kuha jelo, cisto zato da je poslije ne moras prati.

    Ono, helou dragi gosti, evo vam grah. Iz vrecice.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    O, da, postoje i plasticne vrecice kojima se oblaze ova posuda u kojoj se kuha jelo, cisto zato da je poslije ne moras prati.

    Ono, helou dragi gosti, evo vam grah. Iz vrecice.
    padam u nesvijest!!!

    ja ni mikrovalnu nemam...

  8. #8
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    uh.imala sam prilike vidjeti i okusiti jelo iz te naprave.Cim sam cula naziv shvatila sam da tu nekaj ne štima.
    Na moje pitanje što rade s tom napravom odgovorili su mi-ma to ti je super.dodjes doma a jelo te ceka.Ja pitam pa kakvo jelo?pa npr. mesna štruca ??!!!!!
    jos mi nije jasno zast nesto sto u pecnici ispeces za 45 minuta zelis u tom cudu peci 8-12 sati.
    Mada opet s druge strane-ameri i njihove prehrambene navike su mi jako upitni.Mi smo jednostavno drugaciji.


    A sto se tice plasticne vrecice koju umetnes unutra da nemoras prati tu sam bez teksta.mada ista takva varijanta postoji i za djeciju flasicu kako ju nebi nedaj boze trebalo oprati nakon upotrebe

  9. #9
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Ne znam zašto ste tako protiv. I nekada su se jela kuhala dugo i polako, npr:
    http://www.google.hr/imgres?imgurl=h...9QEwAQ&dur=601

    Ja nemam nešto takvo, ali možda nije loše, treba probati. Vjerujem da je bolje i zdravije od mikrovalne - u kojoj isto ne radim ništa osim pop-corn.

  10. #10
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa probala sam.
    Odvratno.
    Bljak.

    Mislim, jela sam sto su mi drugi dali, samoj mi se ne da unistiti hranu kad znam sto je rezultat.

  11. #11
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    Ifingenija, gdje si to kupila? Ja to definitivno zelim nabavit! Nisam znala da se to ima ovdje kupit!

    Kao netko tko je odrastao u Americi i koji roditelji to koriste, I take offense to Kaae's comment 'To je nezaobilazna naprava svakog nesposobnog americkog kucanstva'. Takav komentar mi spada u istu kategoriju osobe koja ne razumije zasto bi netko koristio susilicu ili perilicu za sudje ili internet bankarstvo.

    Za onoga koga zanima, slow cooker je idealan za nekoga tko radi cijeli dan i nema vremena stati nad spaker sat, dva kuhati rucak. Ubacis sve sastojke ujutro, dodjes popodne kuci i rucak te ceka. Ne mora se nista mijesit, pazit, gledat kao inace kad se kuha. Posto se hrana kuha na duze vrijeme, izvuku se svi najbolji okusi iz mesa, povrca, zacine, itd tako da jelo bude za prste polizat. Koristi skoro nista struje... ma zakon sprava!!

  12. #12
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    nemam slow cooker ali je ovdje cesta pojava. nisam jela hranu iz njega (morat cu se potrudit da me tkogod pozove na rucak ), ali ne vidim zasto bi hrana koju bih ja spremila u njemu bila nejestiva...

    jedino sto mene odbija jest to da meso treba termicki obraditi prije nego se stavi na kuhanje, jer su temperature kuhanja u njemu preniske i vrlo pogodne za razvoj bakterija (citaj - kvarenje mesa i jela)...

    bio je topic na ovu temu, sjecam se da je danci nesto pisala o pripremanju divljaci...

  13. #13
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Radim cijeli dan kao i svaki drugi Amerikanac, iako nemam americko drzavljanstvo i iako nisam ovdje odrasla. Zapravo, drago mi je da sam odrasla negdje drugdje pa da me okruzenje naucilo kako se koristi kuhinja i kako se raspolaze vremenom. Imali bi vremena i kupiti hranu (ne kutije, vec hranu, pripremiti je, pojesti, oprati i svastanesto. Vid' vraga, ja stignem cak i bljezgariti po internetu i otici van. Kad imam s kim, jel, jer vecina zapravo ima i problem u tzv. social departmentu.

    Susilicu ne koristim, osim za plahte, ako te bas zanima. I super mi je. Susim k'o baba Jaga, na susilu. Em mi je footprint manji, em mi roba ljepse mirisi i manje se ostecuje.

    S internet bankarstvom nemam problema, bas mi dobro dodje. Neces vjerovati, ali koristila sam ga puno vise u Hrvatskoj nego ovdje, jer ovdje zaboravljaju na bilo sto osim osobne cekove koje su, jelte, malo zastarjela metoda placanja.

    Enivej.

    Hrana iz slow cookera je uglavnom odvratna, a ta naprava je skroz bespotrebna nekome tko zna kuhati i normalno koristiti kucanske aparate i/ili lonce.

    I nema sansi da ce me netko tko je odrastao u Americi i ciji roditelji to koriste uvjeriti da to valja. Jedemo kuhanu domacu hranu gotovo svaki dan, a slow cookera nikad vidjela. Hrana, ne ja.

    Mislim, no hard feelings, jel.

  14. #14
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma, litala, vjerujem da postoji tu i tamo nesto sto se u tom cudu moze skuhati, a da valja. Ali teoretski, vjerujem da netko moze pripremiti i posve jestiv, ako ne i ukusan obrok i u mikrovalnoj. A ponekad i nesto iz kutije takodjer valja.

    No ipak mi ne pada na pamet tako kuhati, niti se to mrcvarenje od osam sati na kraju isplati.

    Mislim, bez uvrede Amerikancima, ali otkako sam dosla zabavljam se na racun visinskih priprema koje prosjecna kuharica obavi kad zeli ispeci meso ili skuhati juhu (iz tetrapaka, najcesce). Ne kazem da nema poneka obitelj u kojoj netko stvarno kuha, ali... ja ih stvarno ne poznajem. Ni na poslu, ni u krugu prijatelja, ni rodbine, ni poslovnih partnera... nigdje.

  15. #15
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    a ne znam sta da ti kazem...

    preseli se nekamo :D

    jer ja sam isto okruzena mnostvom "tipicnih" ozija (sto spada u sociokulturoloske predrasude i generaliziranja, a ne bismo o tome, jelda?) pa uz svu skromnu brojku ljudi koje poznajem i jos skromiju onih s kojima se stvarno druzim, poznajem i one koji ne koriste susilicu nonstop, neki cak ni internet bankarstvo, mnogi kuhaju "from scratch", a nekima je, vjerovala ili ne, cak i vrlo vazno sto stavljaju na stol (porijeklo namirnica, nacin pripreme...)


    no, nebitno za temu... i dalje mislim da presnazno reagiras na temu u kojoj uopce nemas osobnog iskustva

  16. #16
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim, bez uvrede Amerikancima...
    Ja mislim da nitko nije pomislio da želiš uvrijediti Amerikance.

  17. #17
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da nitko nije pomislio da želiš uvrijediti Amerikance.
    Pa evo, riba se nasla uvrijedjena. No, istina, ne znam je li Amerikanka, ili je samo tamo odrasla.

    No daj skuhaj jednu moralnu, u slow cookeru, za svaki slucaj. Mozda nekome bude ukusno.

  18. #18
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ajde, Kaae, ne sviri.
    Pari da pišeš izvještaje s one strane tunela s tajanstvenim svjetlom na kraju. Uuu, nitko od nas ne zna šta je tamo, ti nam sve ispričaj.
    Posljednje uređivanje od vertex : 05.01.2012. at 00:24

  19. #19
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Hm... Moja svekrva kuha, ti. njezina obična teća kuha ili cijelu noć ili dok je na poslu. Ja mislim da je to mrcvarenje hrane, ali moja djeca uglavnom to obozavaju jesti.

  20. #20
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde, Kaae, ne sviri.
    Pari da pišeš izvještaje s one strane tunela s tajanstvenim svjetlom na kraju. Uuu, nitko od nas ne zna šta je tamo, ti nam sve ispričaj.
    Ti slobodno preskoci, ne bih rekla da te netko tjera da citas.

    Ja recimo nisam imala pojma sto ima na ovom kraju svijeta gdje sam sad. A mnogi su vidjeli Amerike prije mene i pricali mi o tome. Velika ti je to zemlja, znas. Recimo ja ti bas ne znam sto sve ima u Hrvatskoj, u svakom zakutku. A 32 godine sam prozivjela bas u njoj.

    No whatever, stvarno.

  21. #21
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    malo mi je cudno da hrana skuhana "na polako" nema fini okus, prozimanje sokova i to... jedino mi se ne svida ovo da moras prije termicki obraditi meso, koji je onda point? bas ne olaksava puno kuhanje. ali ako cemo o zdravlju namirnica, definitivno je zdravije jesti sto vise sirovog ili al dente povrca jer ostaje vise vitamina u takvoj hrani, ovo raskuhavanje mozda unisti vitamine i minerale?

  22. #22
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nisam cula da bilo tko (ovdje, sorry vertex) termicki obradjuje meso prije slow cookera, a ne sjecam se ni da je ijedan od recepata to spominjao. No nisam bas jako detaljno proucavala bas zbog nezainteresiranosti.

    Jedino sto je meni iole bilo jestivo jest govedina s povrcem i vinom (ili pivom?) s malo mrkve ili krumpira. Slicno mesu i povrcu iz juhe, ali nekako raskasenije. Kao na primjer juha koju netko zaboravi preko nekoliko sati na stednjaku pa se unutra sve poraspada.

  23. #23
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Crockpot jela iz ovih krajeva:

    Pulled pork - dolazi i u varijanti s govedinom i, nesto rjedje, piletinom ili puranom, jede se u spuzvastom pecivu s barbecue sosom.

    Crockpot chili - finiji mi je obican, ovaj se malo raskasi.

    Podnosljivi crockpot

    Raskuhani crockpot

    Meatballsi iz crockpota

    I onda ima bezbroj varijacija na temu.

    Malo mi je dosadno pa se zabavljam... dok mi ne zavrsi radno vrijeme. Ako netko ima nesto ukusno i lijepo izgledajuce iz te naprave, rado bih vidjela. A mozda i napravila, cisto da ne trune u spilji.

  24. #24
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Ifigenija, mozes li staviti kakav recept? Malo opisati kako hrana izgleda? Kasasto?
    Povrce me najvise zanima.
    Jesi li radila bolonjez u tome?

    Meni se zapravo svidja ideja sporog kuhanja u onim glinenim posudama, ali ja se ne usudim nista ostavljati dok sam vani.

  25. #25
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Kae, ja sam u šoku pred napadom na slow cooker (to vrlo osobno doživljavam hahaha), a i Amerikance.

    I uopće nije plastično, ne znam što Ameri imaju, moj je engleski, posuda je od guste, teške keramike, pa me više podsjeća na ono starinsko kuhanje moje bake nego na neki galofak http://www.breville.co.uk/products/cooking/breville-5-5-litre-slow-cooker.html



    Za sad sam radila sarme (idealno!), složiš, odeš, jedeš!

    Hit su krumpiri u alu-foliji na koje stavim pile i pečem. Krumpiri se skuhaju u svom soku, a pile bude njam!

    Pa onda obično rezani krumpiri i gore hrga mesa. Radila sam marinara umak (na veliko) i super je ispao. Kuhala sam čili, pileći paprikaš, bolognese, variva, ričet, ma svašta.

    U biti kuham kao po našim receptima - ne nalazim se u američkim receptima jer su mi čudni i često nemam namirnice koje oni spominju.

    I što ga više koristim, to zapravo više radim tako da napravim pripremu - prepržim meso ili luk, ili sve, i onda prebacim u slow cooker da se krčka, to je preporuka proizvođača. Onda ispadne onako, po naški.

    Jer se on lagano grije (u tome i je poanta), pa nemreš dočekat da zasmeđi luk. Ja zasmeđim na keramičkoj tavi, dodam meso, začine, i kad to malo prodinstam, stavim u slow cooker i idem za svojim poslom, a ručak me čeka.

    Još ga istražujem, dobila sam ga od muža tek prije tri mjeseca, pa nisam dostigla sve isprobati, ali sam ga dugo željela, pa se i veselim.

    Inače, skuhala sam goleme količine zimnice u njemu - jer ne može zagoriti, pa se može lijepo lagano kuhati, znala sam staviti kroz noć, pa jednu turu kroz jutro, i jednu poslijepodne. Cijeli dan se kuha, a možeš doslovce biti s djecom u parku.

    Meni je to čudo tehnike i totalno mi je super. Kažu ljudi i da peku kolače i kruh u tom aparatu, ali ja još nisam problama (kad imam svoj pekač u koji sam isto zaljubljena).

    Bilo bi mi drago da mi lokalne isprobamo svoje recepte, jer dijelom se slažem s Kae. Recepti koje oni daju za slow cooker meni nisu baš nešto.

    Ali paprikaš od pileta moje bake u njemu - to je nešto

    Eto, ako koja nabavi, rado ću mijenjati iskustva i recepte!

  26. #26
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Marija P - ja radim naške obične recepte i koristim ga kao lonac, odnosno pećnicu. Ako ne želim da mi meso baš pliva u vodi, ili krumpiri, smotam aluminijsku foliju u kuglice i podignem meso. On ne pušta van vodu, pa sve bude saftno, ali ako pred kraj digneš poklopac, isto ispari.

    Obični bolognese, obični gulaš, obična sarma, obično meso s krumpirima, obična jetra na dinstanom luku već kako tvoja familija voli - sve to možeš skuhati.

    Istina, treba malo vježbe jer voda ne isparava i nisi kraj lonca da stalno dodaješ i oduzimaš, ali nakon jednog kuhanja određenog jela već skužiš koliko moraš smanjiti koičinu vode. Ameri kako očito ne znaju inače kuhat rade od toga kunst, al ije.

    Da se razumijemo, klasično kuhanje je zakon, i naravno da najviše volim biti prisutna u svakom koraku kuhanja, i sve, ali objektivno, onako, za život i svaki dan slow cooker me spašava jer ne mogu stajati za štednjakom, a želim imati finu domaću i zdravu hranu. Ovo je upravo to. Nije za neke gastro-vrhunce... iako - ma i može biti, treba samo skontati i poštivati načela, tj. prilagoditi recept slow cookeru. To obično znači manje vode i napraviti dobru pripremu.

    Što se izgleda jela tiče - ovisi kako staviš, koliko kuhaš. Može izgledati apsolutno isto kao i ono što skuhaš u loncu, možeš ga raskuhati, ali to je tako i sa običnim posuđem, zar ne?

  27. #27
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Mene je isto brinulo ostaviti ga, ali smo puno čitali, i siguran je, plus kad vidiš kako je napravljen, jasno ti je da se nema što dogoditi. Plus, jačina tog uređaja je kao malo jača žarulja.

  28. #28
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj mala-vila prvotno napisa Vidi poruku
    malo mi je cudno da hrana skuhana "na polako" nema fini okus, prozimanje sokova i to... jedino mi se ne svida ovo da moras prije termicki obraditi meso, koji je onda point? bas ne olaksava puno kuhanje. ali ako cemo o zdravlju namirnica, definitivno je zdravije jesti sto vise sirovog ili al dente povrca jer ostaje vise vitamina u takvoj hrani, ovo raskuhavanje mozda unisti vitamine i minerale?
    Ne moraš! Nego je kao malo finije ako prvo spržiš na ulju - ali ja to radim i ako pečem, dinstam, pržim, da zasmeđi, onako po Julii Childs. Ispadne fino i bez pripreme.

  29. #29
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    meni zvuči bajno, pogotovo za zimska jela na žlicu, gulaše......
    mada mi se sviđa i ideja o gotovom ljetnom ručku kad dođeš sa plaže
    Ifigenija, samo nisi odgovorila na pitanje: koliko para
    Posljednje uređivanje od maxi : 05.01.2012. at 11:17

  30. #30
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Maxi, moj je bio na akciji 350 kn.

  31. #31
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    citam ovo i mislim se kako bi ovaj aparat da ne zauzima puno mjesta spasio Apri za njen bolonjez

  32. #32
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    moja kuhinja je dovoljno velika da podnese i deset takvih naprava, ali ja za sporo kuhanje ipak radije koristim zemljanu posudu nego ova čuda tehnike.a i kod mene se bolonjez kuha jednom godišnje, tako da me ovo čudo ne bi spasilo.

  33. #33
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Pa probala sam.
    Odvratno.
    Bljak.
    Na ovo se u vrtiću kaže "Ne govorimo fuj i bljak za hranu ",nego npr "Nije mi ukusno/fino, ne, hvala"

  34. #34
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    evo ja pretvorila frižider u slowcooker

  35. #35
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ne znam, meni je muka (al ignoriram) što su mi neki uređaji ukopčani u struju i na produžne dok me nema, a kamoli da mi se nešto kuha dok me nema doma. Ja ni kruh u pekaču ne pečem dok me nema.
    A ne vjerujem da ne bi moglo biti fino.
    Jedino me muči kuhanje bez postizanja zadovoljavajuće temperature. Vjerujem da je u jamerici već sve pre-cooked, preobrađeno pa oni s tim nemaju problema, al što se mene tiče, ako ne kipi, ne kuha se.

  36. #36
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma i moja posuda je od teske keramike, Ifi, ova unutarnja. Ostatak aparata je najcesce plastican, a ako zelis platiti vise, onda od nekakvog metala, nekakvog inoxa valjda.

    A oko cookera nitko ne radi drame bas zato sto je namijenjen onima koji ne znaju skuhati nista na redovnom stednjaku. Ovo ostavis unutra pa se nekako skuha samo.

    Naravno, opet pricam o specijalitetima koje sam probala ili vidjela pa odlucila niti ne jesti. A sva sreca da nisam u vrticu.

  37. #37
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    al što se mene tiče, ako ne kipi, ne kuha se.
    E ovo i mene mori

  38. #38
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, meni je muka (al ignoriram) što su mi neki uređaji ukopčani u struju i na produžne dok me nema, a kamoli da mi se nešto kuha dok me nema doma. Ja ni kruh u pekaču ne pečem dok me nema.
    A ne vjerujem da ne bi moglo biti fino.
    Jedino me muči kuhanje bez postizanja zadovoljavajuće temperature. Vjerujem da je u jamerici već sve pre-cooked, preobrađeno pa oni s tim nemaju problema, al što se mene tiče, ako ne kipi, ne kuha se.
    Ja paranoik sam ispitala sve prije nego je mužić dobio zadatak da donese slow cooker. FDA i svjetska zdravstvena su odobrile slow cooker, nema opasnosti od razvoja bakterija, temperatura je dovoljna, a naravno da i kipi. Treba mu par sati da zakipi, ali onda kipi. U biti znaš da je gotovo kad kipi. super je što nema neke fiksne točke kad je gotovo, kad prekuhano jer sve ide sporo, ali em kipi, em je temperatura sigurna.

    Jedino što se ne smije, iako to propovijedaju po Internetu pa treba biti oprezan, je kuhati grahorice. One mogu biti toksične ako nisu x vremena bile na y temperaturi, a to je u slow cookeru na rubu, pa je bolje izbjegavati. Skuhati prije, pa dodati u jelo, to da, ali kuhati njih u slow cookeru nije najbolja ideja. Kao niti stavljati zamrznuto meso.

  39. #39
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    jel ti sama mozes narihtati temperaturu (i vrijeme kuhanja) i koja je max. temp?

  40. #40
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Imaš razne slow cookere, moj ima tri funkcije - auto - četiri sata na višoj temperaturi kuha, a onda podgrijava dok ne dođeš, slow - niža temperatura koja kuha dok ne isključiš, i high - četiri sata visoke temperature nakon čega se isključi. Ima i sofisticiranijih od mog.

    MIslim da je temperatura od 76 do 100 stupnjeva celzija, ali ti ne znam točno. Mogu pogledati, pa ti javiti kad stignem.

  41. #41
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    u tom slučaju to zvuci kao cisto korisna naprava, mozes onda i grahorice kuhati i meso i ostalo, po potrebi mjenjas temp. i vrijeme kuhanja a ne moras biti prisutan- kao neki siguran kuhač kad nisi doma ilitiga netko ti skuha dok si ti u parku s djetetom ili gdje bilo. ja sam isprva shvatila da mora biti na nekoj najnizoj temp i duuugo se kuhati, sto je super za one koji rade po 8 sati, ali dokonim kucanicama nije potrebno. jos sam te htjela piati kolika je zapremina/ koliko litara stane u njega?

  42. #42
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Grahorice ne preporučaju, pa ih ja kuham dok sam doma i ubacujem u jelo - ako mi treba, kad mi treba, npr. za chili.

    Zapremine imaš svakakve. Moj je ogroman - 8 L, ali može unutra druga zdjela od keramike ili stakla, pa je to kao pećnica. Kad kuham, stavim obično za dva dana, ili zamrzavam ili ga ne napunim do kraja, ili stavim, kao što rekoh, drugu zdjelu unutra. Mi smo uzeli ovaj veliki da možemo peći velike komade mesa za partije, raditi zimnicu i slično.

    Ali imaš ih u svim veličinama za kupit, od malih, do ogromnih, do tri zdjele na jednom nosaču (to mi je zgodno, u jednoj meso, u jednoj varivo, u jednoj krumpir). Mi ćemo nabavljat još jedan ili dva, da mogu onda stvarno mozak na pašu kad idem negdje.

    Meni je ovaj aparat divan nedjeljom. Sve stavim, i odemo na misu, u šetnju, a kad dođemo, kao da je baka skuhala

    S time da nisam ortodoksna, nastojim fičure ovog aparata koristit tako da meni paše. Nekad imam skoro gotovu hranu, prebacim u slow cooker na lagano, npr. dva sata, čisto da me čeka podgrijano, da ja mogu odat okolo. To mi je zgodno jer moji vole krumpir, a on je šugav ako čeka, a šteta mi je doć pol sata ranije sa sunca (posebno zimi, kad je dan kratak) da se skuha.

  43. #43
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vidis, da se stvarno ne smije kuhati grahorice, valjda bi ovdje svi otegli papke, s obzirom da je chili iz slow cookera jedno od najpopularnijih jela.

  44. #44
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Ja vjerujem da oni ne kuhaju suhi ili mladi grah, vjerujem da ubacuju kuhani iz konzerve. Kao i ja ustalom, to mi je omiljeni fast food.

  45. #45
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Moguce, iako je jedna od (meni) zacudjujucih stvari kolicina suhog graha koja se moze kupiti po ducanima, a cisto u usporedbi s nepostojecim kolicinama puno drugih stvari.

  46. #46
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Evo, danas smo tijekom izleta na Jarun o slow cookeru govorili s ljubavlju preko nekoliko puta. Baš mi je to super! Napacala sam svinjsko meso, prepržila ga kroz par minuta na tavi, i ubacila u slow cooker na auto program - četiri sata jako kuha, a onda podgrijava. Doma smo došli, podgrijali juhu, izvadili meso, dan prije sam skuhala salatu od ječma i grahorica, a od tekućine od pečenja napravili sos i imali ručak kao da se neka baka klatila kraj peći u stolici za ljuljanje. Njam!

    Sve ovo pišem jer se nadam da ću naići na još nekoga tko koristi ovo čudo pa da dijelimo iskustva. Samotno mi je ovo

  47. #47
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    taj slow cooker mi se čini ko naprava za ljude koji ne vole kuhati a nemaju novaca da se svakodnevno hrane po restoranima (da netko kuha umjesto njih). gdje je tu uživanje u kuhanju?
    na žalost, većini domaćica je kuhanje obaveza a ne zadovoljstvo. šteta.
    doduše, jasno mi je kad netko radi 9 to 5 da će možda koristiti tu napravu...

  48. #48
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    ja uživam u kuhanju, ali ono, fakat
    tu ljubav prenosim i na dijete pa čim ujutro vidi da nešto rezuckam, dolazi pitati mogu li ti pomoći
    svaki dan kuham, svaki dan svježe, pazim na sve namirnice, hranu stavljamo sa štednjaka na stol

    no, isto tako volim prošetati sa svojim djetetom pa sam često raskidana između te zdrave hrane i šetnje
    koliko mi se puta dogodilo da odemo van pa se moramo vratiti u pol igre jer moram skuhati
    da ne pričam da bi se uvijek to kuhanje otegnulo (nepredviđene situacije poput moram piškiti dok ja rezuckam luk) pa bi išla kasno spavati...

    koliko puta se dogodi da krenem kuhati odmah ujutro, napravim 75 posto jela pa dođemo kući i kao, završit ću za 15 minuta
    onda vani ostanemo duže nego inače, bla bla...

    meni se ovo čini kao sjajan aparat jer svaki puta kad pečem meso u rerni s krumpirom ili kakvim drugim povrćem mogu zaboraviti izlazak van s djetetom jer je to zaista klopa koja ide sa štednjaka, odnosno rerne na stol
    grah, perkelt, sarma, filovana paprika i sva ta jela se mogu skuhati noću (često to radim kako bih imala slobodno prijepodne), no zašto bi ako se mogu kuhati dok se dijete i ja šetamo

    jedino ne znam koliko bi paranoični MM prihvatio ovako nešto u kući
    no, ako ga ne bedira pekač za kruh koji je uključen osam sati noću, valjda ga ne bi bediralo ni ovo

  49. #49
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    ja uživam u kuhanju, ali ono, fakat
    tu ljubav prenosim i na dijete pa čim ujutro vidi da nešto rezuckam, dolazi pitati mogu li ti pomoći
    svaki dan kuham, svaki dan svježe, pazim na sve namirnice, hranu stavljamo sa štednjaka na stol

    no, isto tako volim prošetati sa svojim djetetom pa sam često raskidana između te zdrave hrane i šetnje
    koliko mi se puta dogodilo da odemo van pa se moramo vratiti u pol igre jer moram skuhati
    da ne pričam da bi se uvijek to kuhanje otegnulo (nepredviđene situacije poput moram piškiti dok ja rezuckam luk) pa bi išla kasno spavati...

    koliko puta se dogodi da krenem kuhati odmah ujutro, napravim 75 posto jela pa dođemo kući i kao, završit ću za 15 minuta
    onda vani ostanemo duže nego inače, bla bla...

    meni se ovo čini kao sjajan aparat jer svaki puta kad pečem meso u rerni s krumpirom ili kakvim drugim povrćem mogu zaboraviti izlazak van s djetetom jer je to zaista klopa koja ide sa štednjaka, odnosno rerne na stol
    grah, perkelt, sarma, filovana paprika i sva ta jela se mogu skuhati noću (često to radim kako bih imala slobodno prijepodne), no zašto bi ako se mogu kuhati dok se dijete i ja šetamo

    jedino ne znam koliko bi paranoični MM prihvatio ovako nešto u kući
    no, ako ga ne bedira pekač za kruh koji je uključen osam sati noću, valjda ga ne bi bediralo ni ovo
    E, isto ovako kod mene! Želim fino jesti, ali ne želim robovati tom procesu koji me ionako ne treba (kad se jelo kuha samo sa sobom). Što se sigurnosti tiče, i mi smo dooobro promislili, informirali se i provjerili. Aparat je dizajniran za to da ga se ostavi, to mu je glavi fičur, i tu je siguran.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno


Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •