Pokazuje rezultate 1 do 41 od 41

Tema: pripreme za maturu - tečaj ZG

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno pripreme za maturu - tečaj ZG

    Poklonila bih tečaj pripreme za maturu za viši stupanj matematike i engleskog, a kako sam još daleko do toga sa svojom djecom ništa ne znam o tome ...

    Gdje ima takvih tečajeva u ZG (centar, pa prema istoku grada bi bilo idealno; subotom)?
    Što djeca govore - gdje je najbolje?
    Koliko košta?

    I slične info mi trebaju.
    Hvala.

  2. #2
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    O ovome sam čula pohvale: http://www.trinom.hr/.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Mali update u vezi priprema za maturu - moj mlađi je nedavno krenuo na pripreme za maturu u organizaciji Algebre. Kaže da je inicijalni test iz matematike bio jako lagan, na što smo mu mm i ja rekli da je to INICIJALNI, a ne matura... Kako god bilo, kaže da su krenuli od samih početaka (skupovi brojeva), a isto tako i s gradivom fizike (mjerne jedinice, čitanje grafova).

    Nije mi krivo što smo ga upisali, jer tako će lakše planirati vrijeme potrebno za ponavljanje gradiva. Kad je rekao da gradivo nije teško, odmah ga je stariji brat prizemljio i rekao "JOŠ nije... postat će teže!"

  4. #4
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Danas slušam dvije cure u busu kako prestravljeno jedna drugoj govore da nema šanse da polože maturu.
    Morala sam ih pitati odakle im taj zaključak?!?
    Svi tako pričaju, rekoše.
    Ma ko to- svi?!?!?
    Pa svi, bez priprema ništa, a one ne idu na pripreme i to je to. Neće proći.
    Ok, cure, a u kojoj ste školi?
    Petoj gimnaziji!
    Imate li pripreme u školi i učite li redovito?
    Pa da, obje su odlikašice.
    Ok, proći ćete maturu, bez brige.
    Samo redovito učite i nemate brige.
    ...
    Dakle, fama oko tih plaćenih priprema je postala prestrašna.
    Toliko daleko je sve otišlo da odlikaši iz Pete gimnazije smatraju da neće položiti maturu bez toga.
    Djecu su bez veze plaši, a roditelje pljačka, a zašto?
    Zato da bi privatnici zarađivali na tuđem strahu i jadu.
    Da ne zaboravim spomenuti da dosta profesora iz najjačih gimnazija predaje na tim pripremama.
    I onda platiš, zadužiš se na sto rata da bi ti dijete podučavao njegov prof iz gimnazije. Ma svašta.
    Da ne zaboravim reći kako niti jedna kolegica od moje kćeri, a koje su išle na pripreme, nije upisala željeni faks.
    Dok recimo na Medicini Zg, se upisalo puno djece iz V gimnazije, ali i iz Metkovića, Belišća, Osijeka, Pule... koji su završili lokalne opće gimnazije.
    Bez problema su položili maturu bez plaćenih priprema, položili prijemni i sad uspješno studiraju.
    Tako da iz iskustva tvrdim da djeci koja imaju radne navike (a moraju ih imati jer je gimnazijski program opsežan i ne trpi kampanjce) i završavaju gimnazije ne trebaju nikakve plaćene pripreme.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Slažem se... Moj stariji nije išao na pripreme, pa je svejedno položio maturu sa super rezultatima. Mlađi isto nije namjeravao, ali im je odlična profesorica iz matematike (koja je predavala i redovnu matematiku i fakultativnu) krajem prvog polugodišta otišla na dulje bolovanje, tako da je on sam rekao "bolje puhati na hladno" i umjesto u Trinom upisali smo ga u Algebru, doslovno za svaki slučaj.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    ...
    Dakle, fama oko tih plaćenih priprema je postala prestrašna.
    Toliko daleko je sve otišlo da odlikaši iz Pete gimnazije smatraju da neće položiti maturu bez toga.
    Djecu su bez veze plaši, a roditelje pljačka, a zašto?
    Zato da bi privatnici zarađivali na tuđem strahu i jadu.
    Da ne zaboravim spomenuti da dosta profesora iz najjačih gimnazija predaje na tim pripremama.
    I onda platiš, zadužiš se na sto rata da bi ti dijete podučavao njegov prof iz gimnazije. Ma svašta.
    Da ne zaboravim reći kako niti jedna kolegica od moje kćeri, a koje su išle na pripreme, nije upisala željeni faks.
    Dok recimo na Medicini Zg, se upisalo puno djece iz V gimnazije, ali i iz Metkovića, Belišća, Osijeka, Pule... koji su završili lokalne opće gimnazije.
    Bez problema su položili maturu bez plaćenih priprema, položili prijemni i sad uspješno studiraju.
    Tako da iz iskustva tvrdim da djeci koja imaju radne navike (a moraju ih imati jer je gimnazijski program opsežan i ne trpi kampanjce) i završavaju gimnazije ne trebaju nikakve plaćene pripreme.
    Ako su kolegice išle u istu školu kao i kći, kako je onda moguće da nisu upale na željene fakultete iz tako jake gimnazije pa još i uz pripreme?

  7. #7
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ako su kolegice išle u istu školu kao i kći, kako je onda moguće da nisu upale na željene fakultete iz tako jake gimnazije pa još i uz pripreme?
    Pa eto, moguće je.
    Što je tu čudno?
    Nisu svi u Miocu, 5,0.
    Ima ih iz iste škole koji pauziraju godinu i sad će ponovno polagati maturu i ponovno pokušati upisati željeni fakultet.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #8
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Vjerojatno neke fakseve kojima matematika nije primarna.

    Tipa farmacija, medicina, stomatologija - ne znam, samo nagađam i odmah se sjetim liste svog geliptera, na kojoj se čak našla i komparativna književnost.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Čudno je samo utoliko što nije u skladu sa zadnjom rečenicom u ranijem postu:

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Tako da iz iskustva tvrdim da djeci koja imaju radne navike (a moraju ih imati jer je gimnazijski program opsežan i ne trpi kampanjce) i završavaju gimnazije ne trebaju nikakve plaćene pripreme.
    Inače je samo po sebi razumljivo da se ne upisuju svi maturanti neke škole na željene fakultete, da ima i onih koji ne uspiju, upisuju nešto drugo ili pauziraju. Ali sva su ta djeca završila gimnazije koje imaju opsežan program i ne trpe kampanjce. Zato ne treba poopćavati u zaključcima. Što se tiče plaćenih priprema, to bi svatko trebao procijeniti za sebe, trebaju li mu ili ne.

  10. #10
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja moram priznati da ne kužim u čemu je problem.
    Postoji škola. Uči se gradivo 4 godine, često se nešto što se naučili u prvom više nikad ne spomene, ili je profesor loš, ili su se mijenjali cesto ili je dijete bilo bolesno pa izostalo neki veći dio gradiva, ili je ipak kampanjac (jer se i "top" gimnaziju može proći s odličnim uspjehom i pri tom bit kampanjac, što znam iz vlastitog primjera ).

    I onda dijete može odlučiti samo spremati maturu (bar materijala ima koliko hoces) ili upisati tečaj na kojem će u relativno kratkom periodu sustavno proći svo gradivo mature. To može odraditi kvalitetno, popuniti rupe, steći sigurnost itd, ili ofrlje pa opet ne nauciti. Ali ovaj put bez izgovora da je loše objašnjeno (jer se na to nisam nikog čula da bi se zalio).

    Ako roditelj želi platiti pripremu - plati je, ako ne želi - ne plati je. Nikog se ne tjera ni ucjenjuje na upisivanje. Pa kako tko hoće.

    Osobno, ako će mi dijete htjeti i ja moći platiti ne vidim razlog zašto da ne, uvijek je pozitivno uložiti vrijeme i novce u znanje...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Samo ima dodatni problem - navela ga je tanči u svom postu...
    Među djecom u ZG se raširio strah - ako ne ideš na plaćene pripreme, nećeš proći...
    Teško se boriti protiv toga.
    I što ako ja ostanem pri svome da neću platiti i dijete padne maturu? (Znam ja dobro da nema tih priprema koje mogu nadoknaditi četverogodišnje učenje i svjesna bih bila zašto je dijete palo...)
    Mislim da bi nastao rat...

  12. #12
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerojatno neke fakseve kojima matematika nije primarna.

    Tipa farmacija, medicina, stomatologija - ne znam, samo nagađam i odmah se sjetim liste svog geliptera, na kojoj se čak našla i komparativna književnost.
    U sridu!
    Jedna nije uspjelx na farmaciju, a druga na medicinu.
    Ova druga pauzira.
    A nisu uspjele jer su kasno počeke učiti. Nije im se dalo i uzdale su se u sreću.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #13
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Evo me friško s roditeljskog. Veli raska da su svi jako opušteni vezano uz maturu. Pretpostavljam da dosta djece ima direktan upis ali o tome nije bilo govora. Već pretpostavljam da zbog proograma koji su odabrali u gimnaziji vjerojatno namjeravaju kretati prema tehnici , a za to su valjda spremni. ne znam ima lo djece koja žele na medicinu, stomatologiju, farmaciju i slične atraktivne fakultete a koji nemaju toliko veze s pojačanom satnicom matematike koju oni imaju.

    I nisu se roditelji izjasnili idu li ima djeca na pripreme - znam da neki idu neki ne, ali ne znam u kojem omjeru

  14. #14
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Ja ne bih uopćavala... moj nećak je išao na te pripreme i koristile su mu itekako, upisao je željeni faks.
    Doduše nije išao u gimnaziju, nego u strukovnu, upravnu srednju.

  15. #15
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Kao roditelj maturanta iz V gimnazije, tanči , opet pričaš gluposti.
    85 posto njegovih kolega iz skole ide na pripreme.
    I priprema nema u školi. Na prvom roditeljdkom ove godine su nam izričito rekli da se oni time ne bave.

  16. #16
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Kao roditelj maturanta iz V gimnazije, tanči , opet pričaš gluposti.
    85 posto njegovih kolega iz skole ide na pripreme.
    I priprema nema u školi. Na prvom roditeljdkom ove godine su nam izričito rekli da se oni time ne bave.
    A ti opet naskakuješ na mene i vrijeđaš.
    Ajde sjaši.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #17
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Kao roditelj maturanta iz V gimnazije, tanči , opet pričaš gluposti.
    85 posto njegovih kolega iz skole ide na pripreme.
    I priprema nema u školi. Na prvom roditeljdkom ove godine su nam izričito rekli da se oni time ne bave.
    mislim da 85% djece XV gimnazije ne ide na pripreme za maturu

  18. #18
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da 85% djece XV gimnazije ne ide na pripreme za maturu
    Dobro ,i?
    Iz pete idu. Ne kuzim komentar

  19. #19
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro ,i?
    Iz pete idu. Ne kuzim komentar
    Kako ne kužiš.
    (ne treba mi ban)

  20. #20
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Skuzila sam naknadno.
    Šta ćeš, nek djeca moraju u ne baš dobro škole. Poput V gimnazije i Preloga

  21. #21
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Skuzila sam naknadno.
    Šta ćeš, nek djeca moraju u ne baš dobro škole. Poput V gimnazije i Preloga

  22. #22
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Nakon kraćeg zagrijavanja, pozivam sve učenice da dostojanstveno i bez vrijeđanja nastave prezentirati svoju školu.

  23. #23
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro ,i?
    Iz pete idu. Ne kuzim komentar
    Pa ni ja ne kužim tvoj komentar. Već je netko napisao da je negdje pročitao da "samo" 14 % djece ne ide na pripreme za maturu. To je znači nekakav prosjek od svih škola, pa sada ti sama izvedi zaključak. U nekim slučajevima djeca žele ići u nekim roditelji forsaju, u nekim su složni i tako to. Napisala sam gore svoj osvrt nakon roditeljskog - pretpostavljam da su djeca tako opuštena oko mature jer ih dosta ima direktan upis na tehničke fakultete koji se dobiva rezultatima na natjecanjima/olimpijadam šta ja znam gdje.

    Cure su i na forumu pisale da im već sada djeca imaju direktan upis i sad fakat ne kužim u čemu je problem sprdanja. Ima djece koja se vole natjecati. A i postižu dobre rezultate

  24. #24
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    I da se nadovežem na Nano,
    Ne trebaju pripreme.
    A škola u kojoj 85% djece ide na pripreme ne postoji jer bi to onda bila jako loša škola i nesposobni nastavnici i učenici.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #25
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Pa ima. A neka djeca idu na natjecanja iz predmeta koji im na faksu niš ne značie i drzavni su prvaci, pa svejedno idu na pripreme iz jezika, kao npr. frend od mog T.
    Ne moraju svi ići n apripreme iz matematike.

  26. #26
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Naravno, al meni 85 % zvuči jako puno. Iako tu mnogi skaču na zadnje noge čim se spomene XV. gimnazija - al fakat , škola je malo specifična po tome kaj se djeca stvarno puno natječu (moji ne, odmah se ograđujem) a i zbilja ih puno upisuje koji se se već davno odlučili za kompjutere, odnosno FER. Tako je kako je, i ne kužim u čemu je problem.

    A da 85% djece iz V.te ako je istina - to je teško provjeriti, ide na preipreme je meni veliko iznenađenje. Stvarno mislim da je dio toga ili "pomodarstvo" ili kao nekakva sigurnost - idem na pripreme pa ću upast na faks. Ali negdje se baš povlačila tema, sad se ne mogu sjetiti, da se lakše upisat na faks neg u željenu srednju

  27. #27
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    i pomodarstvo i sigurnost. ali da djeca idu, idu

    Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

  28. #28
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Koliko ja znam na FER se direktno mogu upisati prva tri mjesta sa tri natjecanja (matematika, fizika, informatika) i to u 3. i 4. razredu, tako da to baš i nije puno djece.
    Plus oni koji idu na međunarodne olimpijade, ali mislim da se to bira prema mjestima na državnim natjecanjima, pa su to vjerojatno uglavnom ista djeca.

    Inače kad sam ja išla u školu svih škola, masovno smo išli na pripreme, naravno ne znam postotke, ali većina mog razreda je išla. Ja sam se zapravo upisala na pripreme kad sam čula da "svi idu".
    Doduše pripreme tada nisu imale veze s ovim što se danas radi, jasno da je ovo što danas postoji jako usmjereno na zaradu, ali mislim da je moment zbog kojeg djeca idu prije svega psihološki, jer sva konkurencija ide.

  29. #29
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Mislim da je 85% prilično realna brojka djece koja idu na neki oblik priprema za maturu. Imam maturanticu doma i dobar pregled ekipe vršnjaka.
    Čak i ona, superodlikašica jake zagrebačke gimnazije ide na instrukcije iz dva predmeta za koja je zaključila da ima rupe u znanju jer nisu u školi obradili gradivo onako detaljno kako to matura traži. Ne ide na organizirane pripreme već privatne instrukcije, no i to je oblik priprema.
    I iskreno, ne vidim u tome ništa loše.
    Nažalost, srednjoškolski program rada je manjkav, pun rupa, jako ovisan o konkretnom profesoru konkretnog predmeta.
    Kad bi se intenzivno radilo na kvaliteti rada u srednjim školama manje bi bilo potrebe za pripremama, ovo nam je jasan odraz školstva, a ne (samo) rezultati državnih matura i upisa na fakultete.

  30. #30
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ja mislim da se gradivo u svakom slučaju mora ponoviti, a to je sigurno lakše napraviti ako ti netko organizira i pomaže oko ponavljanja, nego sam.

  31. #31
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Moja, koja je prošle godine završila jezičnu, nije išla na te organizirane pripreme. Pitala sam je zašto i rekla da oni takvom brzinom prolaze gradivo da djeca nemaju ni vremena pitati ako im nešto nije jasno pa je od toga odustala.
    Našli smo jednu curu, s kojom je prošla svo gradivo od 1-4. , a kasnije je sama vježbala. Njoj je bilo bitno da joj se objasni,ako nešto ne razumije.
    Biologiju je sama učila, kemiju također.

  32. #32
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Mima, ti si nešto mlađa od mene - ne mogu procijeniti - al mi nismo išli masovno na pripreme.

    Znam samo da se frendovi koji su pucali na medicinu išli na fakultativni ili izborni, više se ne sjećam latinski (u 4 razredu) jer ga u to vrijeme nismo imali u redovnoj nastavi.

    na nekoj drugoj temi je spomenut taj broj od 14% djece koja na pripreme ne idu. Kako se došlo do tog podatka, ne znam. Ono kaj sam napisala, napisala sam iz iskustva razreda/škole mog djeteta

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Latinski nije bio predmet za upis na medicinski faks
    Nego fizika kemija bio

  34. #34
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ne znam kako ste došli do 85%, istraživanja i ankete drže se broja 60-67% ukupnog broja srednjoškolaca koji izlaze na maturu, a koji pohađaju BILO KOJI oblik priprema.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 04.03.2020. at 16:50

  35. #35
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Ja sam vrć pisala da moje dijete ide jer je lijen i komotan. Pa si je sam nametnuo strukturu koja ga tjera da svaki tjedan za sad, a uskoro i svaki dan odvoji vremena da pogleda sto su radili, napravi zadaću koju tamo dobiju, uključi vijuge i prisjeti se.
    Na matematici nije baš sretan, idu mu presporo, ali on dolazi iz mat razreda mat gimnazije i navikao je na jači ritam. Nema veze, ovo je ponavljanje.
    Samo od priprema ionako nitko neće poloziti maturu, učiti moraju svi, samo nekima treba malo poticaja i nama/njemu pripreme tome sluze.

    On ide na osnovne predmete, a fiziku je samo kopirao skriptu od frenda i radi sam, doma. Filozofiju i povijest će isto učiti sam, a i likovni.
    Ići će još na pripreme crtanja.

    I zanimljivo, kod njega u školi već generacijama nitko ne prijavljuje B razinu. Kaze da se podrazumijeva da ce svi na A

  36. #36
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kako ste došli do 85%, istraživanja i ankete drže se broja 60-67% ukupnog broja srednjoškolaca koji izlaze na maturu, a koji pohađaju BILO KOJI oblik priprema.
    Pa ukupnog. Ja pričam samo o školi mog djeteta.

  37. #37
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Latinski nije bio predmet za upis na medicinski faks
    Nego fizika kemija bio
    ne, nego su išli zato kaj iom je poslije trebao.

    Hvala čoksa - meni isto to 85 % zvuči puno, al kaj ćeš kad ima tu puno eksperata

  38. #38
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Ok ako si imao položeni lat onda nisi trebao polagati isti na prvoj godini faksa

  39. #39
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    babyboys je govorila za postotak u 5. gimnaziji, a onda su svi prihvatili da "u HR samo 15% djece ne ide na pripreme".
    ovih 60-67% podatak je na nivou države. vjerujem da je koncentracija priprema najjača u Zagrebu.

  40. #40
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam vrć pisala da moje dijete ide jer je lijen i komotan. Pa si je sam nametnuo strukturu koja ga tjera da svaki tjedan za sad, a uskoro i svaki dan odvoji vremena da pogleda sto su radili, napravi zadaću koju tamo dobiju, uključi vijuge i prisjeti se.
    Na matematici nije baš sretan, idu mu presporo, ali on dolazi iz mat razreda mat gimnazije i navikao je na jači ritam. Nema veze, ovo je ponavljanje.
    Samo od priprema ionako nitko neće poloziti maturu, učiti moraju svi, samo nekima treba malo poticaja i nama/njemu pripreme tome sluze.

    On ide na osnovne predmete, a fiziku je samo kopirao skriptu od frenda i radi sam, doma. Filozofiju i povijest će isto učiti sam, a i likovni.
    Ići će još na pripreme crtanja.

    I zanimljivo, kod njega u školi već generacijama nitko ne prijavljuje B razinu. Kaze da se podrazumijeva da ce svi na A
    Podaci iz školskog e-rudnika pokazuju da je u 2017/18 iz 5. gimnazije B razinu položilo 26% učenika HJ, 5% MAT i 17% ENG

  41. #41
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Vidiš kod mojeg u X većina ih prijavila eng b i hrv a

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •