Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 111

Tema: Gle čuda,prof. Šimunić u novom povjerenstvu za medicinsku oplodnju................

  1. #51

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Ne znam, fakat sam u nevjerici...
    Čitam sve ovo vrijeme, i nemam želudca pisat, fakat nisu normalni...
    Znala sam da će ispast sran*e, ali da će ispast baš toliko, stvarno mi nije ni na pamet palo...

  2. #52
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    Liječnici i dalje šute - šteta - osim što se prof. Vrčić ipak malo osokolio i otvoreno priča na TV-u o zakonu.............. i tako saznajemo još detalja vezanih za novi zakonski prijedlog. Kaže prof. Vrčić na oplodnju maks. 8 jajnih stanica po postupku:


    Krasno, eto nas opet (to i Milinović najavljivao) kao pionire u IVF-u, moš mislit

    i onda nastavlja objašnjavati da je on struka i da se struku mora slušati a da Rodina predstavnica u studiju ipak nije studirala na njegovom fakultetu, (krasna argumentacija - e Vrčiću, moj Vrčiću, pa jel se tako razgovara s pacijentima na TV )

    Ali evo i ovdje ću još jednom, koliko će centara uopće uspjeti preživjeti namete najavljene o obaveznom broju stalno zaposlenih biologa i liječnika = obavezno ginekologa i subspecijalista humane reprodukcije sukladno broju obavljenih postupaka, koliko centara takve namete u ovom trenutku uopće ispunjava:

    Lučinger i IVF centar NE
    pol. Vili vjerujem NE
    pol Cito u Splitu također vjerujem NE
    Podobnik - NE
    IVF poliklinika DA
    gle opet čuda, da mi je znati tko je predlagao ovakve restrikcije koje u ovom trenutku od privatnika sigurno ispunjava samo poliklinka prof. Šimunića, ja se ovome jednostavno ne mogu načuditi, kako je ovo transparentno i očito, e moji članovi Nacionalnog povjerenstva

    Have a nice weekend & to be continued...................................
    Iz navedenog bi se mogle formulirati 3 dogme "struke":

    1. Svi obavezno "struku" slušati,ipak ona zna najbolje.
    2. Ne razmišljati svojim glavama,iako su vas to slučajno učili na "onim drugim" fakultetima.
    3. Svi ići na oplodnju samo kod one "struke" koja bude ispunjavala novozakonske uvjete.

  3. #53
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Zaista je prepotentno misliti da će cijeli svijet slijediti neka sumanuta ograničenja proizašla od nekoliko ginekologa iz Zagreba. Ako neki "stručnjak" ne želi oploditi sve stanice, nek oplodi maksimalno 8, baš me briga, al cure s PCOS-om i slučajevi poput mojeg moraju imati zakonski pokrivenu mogućnost oplodnje svih stanica. Onda ću si odabrati polikliniku gdje radi netko tko je svjestan činjenice da meni nije bilo dovoljno 19 embrija i da nema opasnosti pokušati oploditi 10 stanica ako ih slučajno dobijem.

    Nije ni bitno što me osobno više ne zanima niti najbolja klinika u svemiru. Žao mi je onih koji će proći mojim putem i koji će morati više puta na stimulaciju pa će onda na kraju umjesto da imaju mlade js 28godišnjakinje, doći do 36., 37. godine, a sa 38 će im biti pun kufer naših samozvanih "stručnjaka".

    Ono što ipak cijenim u ovom je da će ovu preporuku ipak to vijeće potpisati pa će barem biti jasno tko je kriv za neke tužne sudbine.

  4. #54
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    prošlo opet dosta vremena, kaže Ministar da je javna rasprava u tijeku (a nitko kažu nije dobio officially zakonski prijedlog), a Vi profesore šutite? Vi koji ste u Nacionalnom povjerenstvu? Nema nikakvih javnih tribina, medijskih izjava?

    ali, evo.... opet vidimo da će firma CONTRES projekti d.o.o. organizirati kongres u svibnju....
    hm.... povijest se profesore ponavlja?

    http://www.vecernji.hr/vijesti/simun...-clanak-131280

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    152

    Početno

    Vrana vrani oči ne kopa! Ruka ruku mije!

    Ministre ZAŠTO STE NAM LAGALI????!!!!

  6. #56
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Osim što firma Contres u kojoj Vaša kćer profesore radi organizira kongres (na koji Vi kao predsjednik Hrvatskog društva za humanu reprodukciju pozivate), što se još događa?

    Aha, izašao je novi zakonski prijedlog i u njemu jedan dio sukladno kojeg danas više od pola klinika, gotovo sve mogu zaključati svoja vrata za pacijente, zatvoriti butigu ili jednostavno prestati raditi!!! Srećom Vaša poliklinika, gle opet slučaja, ispunjava baš te uvjete kao i Petrova u kojoj također radite.... ČESTITAM, profesore!

  7. #57
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Ma glavno da je tekst opisa MPO metoda na stranicama IVF poliklinike u potpunosti usklađen s tekstom novog prijedloga Zakona, i to prije objave. Šta je bilo prije, kokoš ili jaje?!
    Zato imamo onu notornu glupost u zakonu gdje se zigote i gamete prenose isključivo u jajovod
    Nema više transfera u uterus, jok curke - šta je bilo, bilo je

    ZIFT, kao jedna od najinvazivnijih metoda MPO-a, upotrebljava se kod svega 1% parova i u otprilike 35% izaziva višeplodne (znači rizične) trudnoće. Ali mi smo se u Hrvatskoj već navikli na struku koja podržava eksperimentalne metode. Ne tako davno dala se stručna podrška fertilizaciji 3 jajne stanice i krioprezervaciji ostalih pod parolom da će cijela Europa, čak i svijet, slijediti naš primjer. Evo, potrgali su se trčeći... A sad nam slijedi boom GIFTa i ZIFTa u svijetu

    A opet, tko zna, možda IVF Poliklinika jedina izvodi GIFT i ZIFT, pa je onda potpuno irelevantno tko će i hoće li itko dobiti licencu za rad?

  8. #58
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Ja ću ovdje čestitati prof. Šimuniću na sjajnom nasljedniku i, rekla bih, glasnogovorniku Prof. Vrčiću. Dostojan zamjenik - nema što.
    Prof. Vrčiću, na početku današnje emisije HRT-a In Medias Res ste rekli kako vas (struku) prilikom donošenja "Milinovićevog zakona" nitko nije konzultirao...
    Pitam se, zašto onda niste stali uz svoje pacijente i jasno rekli da je zakon loš?
    Aha, zapuhao je krivi vjetar...
    Zašto ste sa svojih 10 kolega potpisali dokument/priopćenje za medije u kojem potvrđujete istinitost (lažnih) Milinovićevih statistika?
    Da podsjetim:
    http://forum.roda.hr/threads/56122-P...skom-oplodnjom
    Opet vjetar...
    Danas pričate neku drugu priču...
    Ovaj ću put ja reći: POBUDE SU JASNE

  9. #59
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Citiraj tonili prvotno napisa Vidi poruku
    Prof. Vrčiću, na početku današnje emisije HRT-a In Medias Res ste rekli kako vas (struku) prilikom donošenja "Milinovićevog zakona" nitko nije konzultirao...
    Tonili, ako se on smatra strukom, nadam se da to ne misliš i ti. Jer kakva je to struka koja koristi iste (znanstvene ) argumente za podupiranje ograničenja prvo 3, pa 8, pa 12 jajnih stanica sukladno trenutnoj političkoj struji i usprkos mišljenju svjetske znanstvene zajednice. To nije struka, već prostituiranje iste

  10. #60
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Tonili, ako se on smatra strukom, nadam se da to ne misliš i ti. Jer kakva je to struka koja koristi iste (znanstvene ) argumente za podupiranje ograničenja prvo 3, pa 8, pa 12 jajnih stanica sukladno trenutnoj političkoj struji i usprkos mišljenju svjetske znanstvene zajednice. To nije struka, već prostituiranje iste
    Eh, draga moja Big Blue - jasno je što ja mislim, a kristalno jasno je i što ( i na što) misli prof. Vrčić. ( kad je ta fotelja toliko slatka da moraš bit vjetrenjača...)

  11. #61
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Citiraj tonili prvotno napisa Vidi poruku
    kad je ta fotelja toliko slatka da moraš bit vjetrenjača...
    da, nažalost... razlika između čovjeka koji sjedne u fotelju i čovjeka na kojega sjedne fotelja je u veličini dotičnog...

  12. #62
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    A sada pitanje za prof. V. (znam da čitate) i profesora Š. (prenijet će mu nasljednik):

    Profesori kolika se je masa novaca potrošila na postupke "starijih žena"?
    Dajte nam te podatke i izvor podataka u javnost!
    Profesori, može li se govoriti o novcu ako se iz postupaka u žena iznad 42. rodi makar jjedno jedino dijete?
    Ako su MPO postupci na ženama starijima od 42. godine neisplativi, znači li to da dijete ima cijenu?
    Znači li to da je liječenje profitna djelatnost?

    Profesori, objasnite nam koliko novaca je puno za jedno dijete?
    Profesori, je li mi možete reći koliko košta jedno dijete?
    Profesore, zašto dobno ograničenje u zakonu? Zar vaše kolege koji nas liječe ne mogu savjetovati pacijenticu odnosno par kad je liječenje neizgledno već ima vi morate propisati zakonom kako će raditi?

    Profesore, zašto ne bi pokušale imati dijete i kad navršimo 42.? Neisplativo je?!

    A npr. transplantacija jetre ljudima koji su i dalje ovisnici o alkohollu i koji će novu, transplantiranu jetru opet uništiti pićem, to je isplativo?
    Liječiti posljednice pušenja i pretilosti je isplativo? Izgleda da svi imaju pravo na liječenje osim žena koje su navršile 42. a neplodne su ili su im partneri nepodni.
    Sramota!!!

  13. #63
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    hvala dr. Kniewaldu i Radončiću, kao i našoj forumašici iz priloga!
    najveće hvala i naklon do poda našoj dragoj Jeleni na odlično odrađenoj emisiji i lavovskoj borbi za sve nas!

    profesore Vrčiću (ili možda može i Hrco? mislim...kad ste si već s Krešicom tak dobri, kaj ne bi bili i s nama, neee??!!), biste li se Vi napokon odlučili da li bi piškili ili kakili??!! jeste li svjesni da ste samo u ovoj emisiji nekoliko puta sami sebe demantirali? s jedne strane pričate o 15 embrija dobivenih od 15 js i kako se po te embrije parovi nakon postignute trudnoće neće vratiti jer ne žele više djece, a onda i sami priznajete kako je u prosjeku potrebno 12 js za 1 bebu! i na kraju to malo začinite činjenicom da je 30-40% dobivenih js ionako nekvalitetno! i? kad ćete se odlučiti što je od toga istina?

    i, molim lijepo, koja je to struka radila na ovom zakonu? Vi i prof. Šimunić koji ste se debelo kompromitirali poduprijevši Zakon iz 2009.g., a sada ste se naglo predomislili i odlučili da i nije tako dobar?! a gdje ste bili zadnje 3 godine kada smo vas molili za pomoć i podršku? aha, da - Milinoviću uz bok!

    i debelo potpisujem macu papucaricu - žalosno je da vaša interna neslaganja i zamjerke rješavate preko grbača pacijenata!
    Joj frka, da Hrco

    Ovo tepanje Krešeku me podsjeća na onaj stari Pervanov skeč "vu našem selu nema diskriminacije" (Raade... brate...), ali vrhunac je stvarno bio sahranjivanje embrija...

    Ha dobro, sad bar znamo zašto je zakon o grobljima, a ne MPO zakon išao u hitnu saborsku proceduru

  14. #64
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Došao je i trenutak kongresa na koji poziva prof. Šimunić kao predsjednik hrvatskog društva za ginekološku endokrinologiju i humanu reprodukciju:

    2. hrvatski kongres o reprodukcijskom zdravlju, planiranju obitelji i kontracepciji


    zanimljivo, prepuno tema vrlo zanimljivih - kopiram i zacrvenila sam nama vjerujem zanimljive teme, komentirat ću kasnije


    PETAK, 11. svibnja 2012.


    10.00 OTVARANJE KONGRESA
    Predsjednik HDGEHR - Velimir Šimunić
    Predsjednik HDGO - Dubravko Barišić
    Predsjednik HLZ - Željko Metelko
    Ministar zdravlja RH - Rajko Ostojić
    PLODNOST I NEPLODNOST ČOVJEKA
    Predsjedavajući: Marina Šprem Goldštajn i Željko Metelko
    10.30 V. Šimunić: Što utječe na plodnost čovjeka?
    10.50 M. Koršić: Debljina i mršavost - utjecaj na reprodukciju
    11.10 T. Čanić: Smjernice za kirurško liječenje endometrioma
    11.30 M. Dumić: Disfunkcija štitnjače uz neplodnost i trudnoću
    11.50 M. Šprem Goldštajn: Onkofertilitet - novi izazov u reprodukcijskoj medicini
    12.10 S. Ciglar: Kontracepcija i spolna disfunkcija
    12.30 Ž. Metelko: Dijabetes i reprodukcija
    12.50 RASPRAVA
    13.00 SANDOZ - mini simpozij
    D. Pavičić Baldani: Kada primjeniti vaginalni probiotik?
    B. Radaković: Belara - novost u oralnoj hormonskoj kontracepciji
    13.40 Ručak - Hotel “Club Funimation Borik”
    KONTRACEPCIJA
    Predsjedavajući: Dinka Pavičić Baldani i Renato Bauman
    15.00 D. Pavičić Baldani: Individualizacija u odabiru OHK
    15.20 T. Pavelić Turudić, R. Bauman: Ultrazvuk i kontracepcija
    15.40 M. Podgajski: Pilule i neuredno krvarenje iz maternice
    16.00 M. Šprem Goldštajn: Ulipristal acetat - najdjelotvornija hitna kontracepcija
    16.20 RASPRAVA
    16.40 NOVARTIS - mini simpozij
    S. Orešković: Prekomjerno aktivni mokraćni mjehur - liječenje EMSELEXOM
    M. Šprem Goldštajn: Klinički prikaz bolesnica
    17.20 D. Barišić: CICATRIDINA - reparacija vaginalne stijenke hijaluronskom
    kiselinom
    UČE NAS MLADI
    Predsjedavajući: Maja Banović i Ana Micevska
    17.40 M. Banović: Kirurški zahvati na cerviksu i plodnost
    17.55 J. Juras: Utjecaj tjelesne mase na trudnoću
    18.10 V. Sokol: Mutacija faktora V Leiden kao najčešća trombofilija
    18.25 A. Micevska: Učestalost borderline tumora jajnika u žena liječenih
    pomognutom oplodnjom
    18.40 K. Kurdija: Pouzdanost sono-HSG, rtg-HSG i laparoskopije u ocjeni jajovoda
    18.55 I. Jurković: Spolno prenosive bolesti
    19.10 RASPRAVA
    20.30 SVEČANA VEČERA U HOTELU “CLUB FUNIMATION BORIK”


    SUBOTA, 12. svibnja 2012.


    NEPLODNOST I MEDICINSKI POMOGNUTA OPLODNJA
    Predsjedavajući: Branko Radaković i Krunoslav Kuna
    09.00 A. Despot: Može li UZV biti alternativa histeroskopiji?
    09.20
    B. Ujević, T. Pavelić-Turudić: Na-Pro tehnologija - zamjena za IVF
    09.40 B. Radaković: Može li antiMüllerov hormon predvidjeti rezultat IVF-a?
    10.00 M. Strelec: Koterapija heparinom u MPO
    10.20
    V. Šimunić: Puregon i Orgalutran - optimalni partneri u stimulaciji ovulacije
    10.40
    M. Kasum: Prevencija hiperstimulacije jajnika
    11.00 K. Kuna: Embrio transfer - taktilno ili pomoć UZV?
    11.20
    N. Gelo: Kako poboljšati rezultate IVF-a? - evidence based practice
    11.40 RASPRAVA
    11.50
    MERCK-SERONO mini simpozij
    H. Vrčić: Prednosti Gonal-F štrcaljke (pen) u stimulaciji ovulacije
    V. Šimunić: Optimalna pomoć žutom tijelu
    12.30 Ručak - Hotel “Club Funimation Borik”
    NEPLODNOST I IVF
    Predsjedavajući: Snježana Škrablin i Neda Smiljan Severinski
    14.30 T. Čanić: Duphaston - učinak na receptivnost endometrija i trudnoću
    14.50
    H. Vlašić: Prirodni ciklus- uspjeh IVF-a
    15.10 P. Stanić: Kumulativni uspjeh IVF-a je značajan doprinos
    15.30 N. Smiljan Severinski: Kratki ciklus i uspjeh MPO
    15.50
    T. Tramišak Milaković: AntiMüllerov hormon - pokazatelj kvalitete jajnih
    stanica i embrija
    16.10 M.Š. Alebić: Nesukladnost razine AMH i broja antralnih folikula
    16.30 S. Vujisić Živković, D. Hafner, M. Stojčić: TESE/ ICSI postupak - naša iskustva
    16.50
    J. Marušić, M. Šunj, T. Budimir: Single embrio transfer - prednosti i nedostaci
    17.10 S. Škrablin: Periimplantacijske pogreške - možemo li umanjiti?
    17.30 A. Milostić Srb: Monozigotni blizanci nakon IVF/ ICSI
    17.50 M. Tandara, A. Bajić, M. Šunj: Klinička važnost DNA fragmentacije spermija
    - naša iskustva
    18.10 RASPRAVA
    18.30 Sastanak sekcije ginekologa u PZZ
    20.00 ZAJEDNIČKA VEČERA


    NEDJELJA, 13. svibnja 2012.


    09.00
    Rasprava za okruglim stolom
    IVF u Hrvatskoj
    Novi Zakon
    Hrvoje Vrčić - moderator, Dinka Pavičić Baldani, Marina Šprem Goldštajn,
    Tomislav Čanić, Sanja Vujsić Živković, Alfred Kniewald, Krunoslav Kuna,
    Renato Bauman, Andrea Milostić Srb, Neda Smiljan Severinski,
    Miro Šimun Alebić, Pavle Romac, Boris Poljak, Marijan Tandara,
    Patrik Stanić, Velimir Šimunić
    10.00 Sastanak HDGEHR
    - svi članovi
    - dosadašnji rezultati i budućnost Društva
    - planovi za izbornu Skupštinu
    11.00 ZATVARANJE KONGRESA

  15. #65
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    ja bih jako voljela vidjeti zbornik radova sa kongresa.

  16. #66
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    17.30 A. Milostić Srb: Monozigotni blizanci nakon IVF/ ICSI -zanimljiva tema za Osijek

  17. #67
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Meni se sve ovdje čini zanimljivo i ja bih rado čula ta izlaganja

  18. #68
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    O da, ima tu svašta zanimljivog.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 11.05.2012. at 18:37

  19. #69
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Hop!
    Vidim ja kako prof.u medijima brani novi zakon.
    Profesore, to radi pacijenata ili?

  20. #70
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...rasivanja.html

    o da, evo promjene retorike profesore Šimuniću - nadimak suncokret LOL

    'Izvantjelesna oplodnja se koristi kad su iskorištene sve druge metode liječenja i u današnjim uvjetima radi se u 135 zemalja u svijetu. Uopće je smiješno da je netko protiv takvog liječenja sve dok se ne pokaže neko bezazlenije, kvalitetnije i uspješnije rješenje. Nikako se ne smije zabraniti zamrzavanje zametaka što je branio prošli zakon, pa je novi prijedlog zakona kao nova, bolja i kvalitetnija opciju za naše žene i neplodne parove', zaključio je dr. Šimunić.
    jel to isti suncokret koji je zdušno branio Milinovićev zakon i zamrzavanje jajnih stanica kao dobru metodu??

    Rasprava je u Saboru, s Vama profesore ću se pozabaviti drugom prilikom, ali svakako budem!

  21. #71
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    LOL
    profesore Suncokretu - je li se možda profil neplodnih parova naglo promijenio kad sada tvrdite da je ovaj zakon bolja i kvalitetnija opcija?
    Posljednje tri godine je bila neka druga vrsta neplodnosti na snazi, pa je tim parovima bio ok i stari zakon koji ste zdušno branili?
    Ne razumijem, molim, prosvjetlite nas
    .

  22. #72
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Citiraj tonili prvotno napisa Vidi poruku
    LOL
    je li se možda profil neplodnih parova naglo promijenio kad sada tvrdite da je ovaj zakon bolja i kvalitetnija opcija?
    Posljednje tri godine je bila neka druga vrsta neplodnosti na snazi, pa je tim parovima bio ok i stari zakon koji ste zdušno branili?
    Ne razumijem, molim, prosvjetlite nas
    .
    je, promijenilo se koliko se promijenila Biblija dr. Ćorušića unatrag 5 godina

  23. #73
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ne znam je li netko danas gledao Hrvatsku uživo, jedna od tema bila je MPO.

    Bili su isječci protivnika MPO, zatim prilog s našom Irenom nakon koje sam trebala ugasiti TV jer ono što je uslijedilo bio je intervju sa profesorom Šimunićem.

    Počeo je dobro, taman sam pomislila "vidi, danas baš korektno govori" kad uto prospe se biserje: dio struke je nezadovoljan (Čorušić!), uspješnost zamrzavanja jajnih stanica i embrija je podjednaka - na to sam se još i posprdno nasmijala...ali kad je rekao "Vidite da do nedavno smo smjeli oploditi 3 jajne stanice, a sada pacijentima nije dovoljno ni 12 jajnih stanica. Što je besmisleno, zbog toga što je 12 ne samo dovoljno, nego i previše"!

    Da, dali su nam prst, a mi kidamo cijelu ruku iz ramena! Kako samo možemo biti toliko nezahvalni pa tražiti liječenje po svjetskom standardu!

    Nevjerojatno, stvarno nevjerojatno!

  24. #74
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    sori, duplala poruku
    Posljednje uređivanje od Argente : 11.09.2012. at 19:30

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    640

    Početno

    mene stvarno zanima kako profesor ujutro obavi jutarnju higijenu jer mora otvoriti oči i pogledati se
    to mora da je strasan osjecaj
    ili mozda nije
    tko zna
    stvarno sam zbunjena kako je cijenjeni profesor odjednom pun brige za pacijente

  26. #76
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    a posljednje tri godine profesorove brige za pacijente ostavljaju gorak okus u ustima
    ne ponovilo se

  27. #77
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    ...dio struke je nezadovoljan (Čorušić!)...
    ma otkad je Ćorušić struka??? (mislim Argente da se piše s "mekim" Ć, šta bi rekla stari Latini Nomen est omen). On je tu istu struku izdao kad je, zbog potencijalnog šefovskog mjesta, tu istu struku kao Juda prodao. Ustalom, valja ga podsjetiti da papir, iako štošta trpi, također i pamti, a potpisivao je on drugu pjesmu. Ako zaboravlja on, ne zaboravljamo mi

    U kontekstu stavova prof. Šimunića, ovo što si napisala stoji:
    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    ...Da, dali su nam prst...
    Jesu. Srednji.

  28. #78
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Citiraj BigBlue prvotno napisa Vidi poruku
    Jesu. Srednji.

  29. #79
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    da, BigBlue, hahaha, to sam i ja pomislila kad sam pročitala prst koji su nam dali


    e moj Šimuniću, dugo se stvarno dugo nismo ovdje javljali ali brate i nije Vas bilo neko vrijeme. I eto Vas..... s novom knjigom i čestitam. Smatram da je takva knjiga stvarno nedostajala...... jedva čekamo da ju proštudiramo.

    No mene i dalje zanima hoćete li i u ovom mandatu novog MInistra dobiti u Vašoj privatnoj klinici 100 postupaka godišnje na teret HZZO-a, dok druge privatne klinike takvo pravo neće uživati.

    Pratimo se.........................................

  30. #80
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Meni je najviše znakovito bilo kad je profesor rekao da mu je drago što je nakon dugo vremena ponovo na HTV-u

    E profesore profesore, ne bi Vi nikad stali na stranu pacijenata, i u ovom trenutku ste nas morali popljuvati
    A gdje ste samo bili kad smo vodili borbu protiv onih koji nose bedževe i ja sam bio embrij, tada se niste osjećali pozvanim kao struka stati na stranu pacijenata?

  31. #81
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Citiraj gabi25 prvotno napisa Vidi poruku
    meni je najviše znakovito bilo kad je profesor rekao da mu je drago što je nakon dugo vremena ponovo na htv-u

    E profesore profesore, ne bi vi nikad stali na stranu pacijenata, i u ovom trenutku ste nas morali popljuvati
    a gdje ste samo bili kad smo vodili borbu protiv onih koji nose bedževe i ja sam bio embrij, tada se niste osjećali pozvanim kao struka stati na stranu pacijenata?
    xxx

  32. #82
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Istina Gabi,
    bb još se smijem za prst

  33. #83
    reny123 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    894

    Početno

    I ni riječi isprike za štetu pacijentima nanesenu pisanjem zakona 2009. po svjetonazorskom diktatu. I one grozne presice s Milinovićem gdje je samo kimao na nebulozne statistike. I uvjeravanje da je zakon najbolji u Europi. Profesore, velika vam je to mrlja u očima pacijenata. No, bravo za spomenutih 5000 djece.
    Knjiga me zanima, no autor mi je mrzak.

  34. #84
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj reny123 prvotno napisa Vidi poruku
    I one grozne presice s Milinovićem gdje je samo kimao na nebulozne statistike.
    i onog slajda: "Zašto je nervozan Mirando Mrsić". Al ko bi gori...jedan je postao ministar, a drugi se vraća u Liku, al suncokreti su stalno tu....
    Posljednje uređivanje od mare41 : 12.09.2012. at 09:31

  35. #85
    TrudyC avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    506

    Početno

    Na naslovnoj stranici Roda objavljen je novi sastav Nacionalnog povjerenstva za medicinsku oplodnju u kojoj ipak nije prof. Šimunić
    ali jest članica udruge Roda kojoj ovom prilikom iskreno čestitam i želim da se izbori svojim glasom za naša prava kad će god to biti moguće

    Sretno Klaudija!!!

  36. #86
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Profesoru Suncokretu topli pozdrav , a Klaudiji puno sreće, živaca i uspjeha u borbi za sve nas! Hvala Rodi!

  37. #87
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Profesoru Suncokretu topli pozdrav , a Klaudiji puno sreće, živaca i uspjeha u borbi za sve nas! Hvala Rodi!
    X

    Ispratila bi ja ovako nježno i našeg bivšeg ministra u Liku, ali mi je iskreno žao žena koje će njemu doći šapa (pogotovo onih kojima će on utvrđivati plodnost)

  38. #88
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Klaudija, sretno!!! Najveća hvala tebi i Rodi na doprinosima i živcima u ovoj našoj borbi!

  39. #89
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    ovu temu bi definitvno trebalo preimenovati, imamo novo nacionalno povjerenstvo, novog predsjednika i novi zakon..... mi pacijenti radovali smo se zakonu, radovali smo se što ćemo izaći - netko neki dan napisao - iz mračnog doba Milinovića, da ćemo imati relativno moderan zakon koji ne zakida i ne uskraćuje adekvatno liječenje....... ali gle čuda, došle su nove restrikcije.... em ste nam "smjestili" oplodnju na maksimalno 12 js ali s druge strane je došao nama potpuno neočekivani udarac - smanjivanje sredstava za postupke i to je tek krenulo, bojimo se da će rezultati takve politike i takvog gospodarenja tek doći na svoje, tek ćemo u narednim mjesecima osjetiti što znači neadekvatna, blaga i loša stimulacija. Netko je ovdje napisao Dr. me uvjerava da ja dobro reagiram i da dobivam optimalan broj stanica i da je sve OK" optimalan broj jajnih stanica kad se dobije samo 5 ili 7 jajnih stanica, pa otkad je to doktori moji idealno.....? i žalosno je što se ovakva argumentacija se sve češće čuje od liječnika prema pacijenticama, bilo bi iskrenije i time vjerodostojnije reći da nedostaje lijekova, da morate štediti, da su vas stisli šefovi klinika, da je "pipa" zatvorena..... da radite u uvjetima kakvim morate..... .i kako to kad Nijemci u prosjeku dobivaju 10ak jajnih stanica (sve dobne skupine), kako to onda da su najveće stope trudnoće i živorođene djece kod žena koje dobiju 15 j.s.?

    Prof. Šimunić se nekako ušutio, nestao je s glavne bine u ovom igrokazu, ali vjerujem da iz prikrajka sve pomno prati. Nastupio je prof. Vrčić...... pa da....... ista edukacija, Petrova )

    I tako čitam taj Jutarnji List, pregledavam danas online snimke jučerašnjeg dnevnika3 na HRT-u i na NovojTV i čujem profesora Vrčića, predsjednika Nacionalnog povjerenstva kako kaže kako se redovito po zakonu prikupljaju podaci (za uspješnost) u veljači za prethodnu godinu.... pa nastavlja.... da ono što on zna iz njihovih statistika a posebno što on zna iz KBC u Zagrebu je da ima veći broj trudnoća....

    ja to ne razumijem, stvarno se trudim ali ne razumijem.... kažete da sukladno zakonu (a Predsjednik ste Nacionalnog povjerenstva za medicinski pomognutu oplodnju pri Ministarstvu) prikupljate podatke i brojke redovno u veljači za prethodnu godinu...... pa kako onda da znate samo reći za vašu kliniku kakva je usjpešnost i ima li više trudnoća? Gdje su druge klinike, što je s njihovom uspješnosti i što je s njihovim brojkama?

    I ako Vi kao Predsjednik Nacionalnog povjerenstva prikupljate te podatke, zašto ih niste obznanili a ono što je najvažnije......... kako to da klinike ne znaju za bilo kakvu prikupljanje podataka u veljači??

    I još nešto, nedostaje mi prof. Šimunić, njegove izjave su imali više dubine, više štiha, ovo je kod vas nekako prozirno.......

    Pozdravljam prof. Šimunića a od prof. Vrčića evo tražim da obzani rezultate prikupljenih podataka iz veljače 2013 za koje klinike uopće ne znaju.

    I tako kažu ljudi da hoće naresti nos...........................

  40. #90
    reny123 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    894

    Početno

    A što drugo, Kadauna, pisat ćemo Nacionalnom povjerenstvu za MPO da na stranice Ministarstva stave i objave te statistike iz veljače. Koje su prikupili.

  41. #91
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Drage vi, pa neće valjda statistike objavljivati po kojekakvim forumima i internetima...predstavit će ih na kongresu na Brijunima.
    Profesor Pinocchio mora još palente pojisti da dostojno zamijeni Profesora Suncokreta, ali na dobrom je putu.

  42. #92
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Suncokret i Pinocchio...dobra

  43. #93
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    dižem temu iz naftalina - vele mi da je prof Šimunić otišao ipak u zasluženu penziju..... eto, došao kraj velike ere u Petrovoj profesora Š.

    Ja Vam profesore Š. NIKADA neću oprostiti eru u kojoj ste svesrdno Milinovića podržavali i lagali njemu i nama da je ok oplođivati samo 3 js, šteta što Vam je ta ružna epizoda zasijenila cijelu prethodnu karijeru i uspjehe u tadašnjoj "Jugi" pa tako i jednu od prvih IVF beba u svijetu.

    Ostavili ste svojom podrškom Milinoviću i tom restriktivnom modelu MPO zakona dubok i nadasve razarajući trag po nas pacijente koji se nažalost još i sad osjeti, unatoč promijenjenom zakonu.

    MPO u Hrvatskoj - posebno u državnim klinikama - je nažalost u vrlo lošem stanju, dio odgovornosti za to snosite Vi profesore Š.

    Pričaju da je loša reputacija koju ste gore navedenim stekli među ostalim dotukla i Vaš privatni business, valjda je to ipak cijena i kazna za Vaš kopernikanski obrat i "očijukanje" s vodećom konzervativnom političkom strujom 2009.

  44. #94
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    Ostavili ste svojom podrškom Milinoviću i tom restriktivnom modelu MPO zakona dubok i nadasve razarajući trag po nas pacijente koji se nažalost još i sad osjeti, unatoč promijenjenom zakonu.
    Na žalost, nije jedini. Gotovo svi mpo subspecijalisti iz doba milinovićevog doba, svojom su otvorenom podrškom restriktivnom zakonu ili pak prešutnim odobravanjem istog, prodali svoj profesionalni i ljudski integritet i mnogim neplodnim parovima onemogućili imati djecu.

    Neplodni parovi sa dugim "stažom" to ne zaboravljaju, a neka se na to posjete i svi koji su se tek u zadnje vrijeme suočili ili će se tek suočiti s neplodnošću.


    Međutim, prošlost je ipak prošlost. Novi mpo zakon na snazi je je već 2 i pol godine, situacija u javnim klinikama toliko je loša da se neplodni parovi koji se u njima liječe vjerojatno nalaze u još težoj poziciji od neplodnih parova koji su se liječili od 2009. do 2012. godine.

    Za takvo stanje svoju odgovornost snosi i novo Nacionalno povjerenstvo za medicinski potpomognutu oplodnju čiji je predsjednik profesor Vrčić.

  45. #95
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Na žalost, nije jedini. Gotovo svi mpo subspecijalisti iz doba milinovićevog doba, svojom su otvorenom podrškom restriktivnom zakonu ili pak prešutnim odobravanjem istog, prodali svoj profesionalni i ljudski integritet i mnogim neplodnim parovima onemogućili imati djecu.

    Neplodni parovi sa dugim "stažom" to ne zaboravljaju, a neka se na to posjete i svi koji su se tek u zadnje vrijeme suočili ili će se tek suočiti s neplodnošću.


    Međutim, prošlost je ipak prošlost. Novi mpo zakon na snazi je je već 2 i pol godine, situacija u javnim klinikama toliko je loša da se neplodni parovi koji se u njima liječe vjerojatno nalaze u još težoj poziciji od neplodnih parova koji su se liječili od 2009. do 2012. godine.

    Za takvo stanje svoju odgovornost snosi i novo Nacionalno povjerenstvo za medicinski potpomognutu oplodnju čiji je predsjednik profesor Vrčić.

    Ma sramota nek ih je sve stam. Fuj fuj!

  46. #96

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    35

    Početno

    Kadauna ... da vam je toliko zadovoljstvo što je profesor otišao iz petrove ja to nemogu vjerovat. On je za Vas profesor i to će ostati,a kada Vi budete tolikim parovima pomogli koliko je on za svog radog vijeka onda ćete imati pravo na ovakav bezobrazan način komentirati. Može Vas biti sram jer sigurna sam da profesora ni ne poznajete,a to znači da nemate pravo pljuvati po nekome s kim niste nikada porazgovarali. Sram Vas može biti. Na puno sam tema ovdje naišla na cinizam i bezobrazluk od komentara Vas i Vama sličnima jer ako imate 7000 komentara i cijele dane visite ovdje to ne znači da ste pobrali pamet cijelog svijeta. Ovaj forum bi trebao biti nešto sasvim drugo od onoga što nekolicina Vas od njega radi. Svatko ima pravo na svoje mišljenje i stav ali iznositi tvrdnje tipa "vele mi da je" i "pričaju da je " stvarno ne stoji.

  47. #97
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj antalya prvotno napisa Vidi poruku
    Može Vas biti sram jer sigurna sam da profesora ni ne poznajete,a to znači da nemate pravo pljuvati po nekome s kim niste nikada porazgovarali. Sram Vas može biti. Na puno sam tema ovdje naišla na cinizam i bezobrazluk od komentara Vas i Vama sličnima jer ako imate 7000 komentara i cijele dane visite ovdje to ne znači da ste pobrali pamet cijelog svijeta.

    antalya, a odakle ti takva sigurnost da one kojima se obraćaš s "Vas i Vama sličnima" ne poznaju profesora osobno i da nisu možda bile i njegove pacijentice?

    Da te iste nisu apelirale na profesorov zdrav razum da se vodi načelima struke i preporukama ESHRE (Europskog društva za humanu reprodukciju), a ne političkim trenutkom i benefitima podržavanja zakona ministra Milinovića?

    Da li znaš koliki broj parova nikada neće zagrliti svoje dijete zbog profesorovog kolaboriranja s dotičnim ministrom i apsolutnom podrškom istom, zbog uvjeravanja struke (koja se btw tome smijala) da su tri stanice dovoljne za ostvarivanje trudnoće kod svih dijegnoza (uključujući i one najteže), da je zamrzavanje jajnih stanica savršena metoda?

    Jel se možda pitaš koji je broj žena morao pristati na transfer tri embrija zbog zabrane zamrzavanja embrija i kako im je bilo prolaziti kroz rizik troplodne trudnoće ako se ona ostvarila?

    Možda da se priupitaš naše forumašice kako su se osjećale kada su izgubile svoju višeplodnu trudnoću, a koja im je bila nametnuta zakonskom odredbom da se sve tri oplođene jajne stanice moraju transferirati.

    Kako su se osjećale one pacijentice kojima je u hiperstimulaciji odrađivan transfer i kojem su one tada riziku bile izložene, posebice ako se ostvarila trudnoća.

    Ili da se zapitaš kako su se osjećali parovi s vrlo teškim oblicima muške nepolodnosti kojima oplodnja tri jajne stanice nikako nije bila dovoljna.

    A koji je broj parova u te tri godine profesorovog bezuvjetnog podržavanja Milinovićevog zakona moralo podići kredite i otići iz svoje države da bi im bilo pruženo liječenje koje nije bilo uvjetovano svjetonazorom i politikom, nego medicinskim načelima.

    Pa eto, kada i ako uspiješ dokučiti težinu sve nepravde koja nam je bila nametnuta možda će ti biti jasnije zašto neke forumašice imaju po 7000 postova i kojom silinom su se borile na svim frontovima da bi mi svi ostali sada imali koliko-toliko primjerenije, ali i ono najvažnije, s medicinske strane sigurnije liječenje, a i pritom nam daje mogućnost da se veselimo pozitivnim betama iz FET-a.

  48. #98
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    A koji je broj parova u te tri godine profesorovog bezuvjetnog podržavanja Milinovićevog zakona moralo podići kredite i otići iz svoje države da bi im bilo pruženo liječenje koje nije bilo uvjetovano svjetonazorom i politikom, nego medicinskim načelima.

    Potpisujem ljube i kopiram ovaj dio. 110 tisuca kuna kredita za 3,5 godine Slovenije.

  49. #99
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Osobno poznam gospodina koji da nije bilo profesora Šimunića nikad ne bi postao otac svoje danas 25-godišnje kćeri i nitko ovdje ne dovodi u pitanje njegovu stručnost i kompetentnost.

    Kao što nitko ne dovodi u pitanje stručnost i kompetentnost gro liječnika koji su taj nakaradan zakon u ta doba podržavali ili prešutno odobravali.

    No svatko tko drži do sebe smatra da stavljanje vlastitog interesa ispred općeg dobra je prije svega nemoralno i na dno vuče čitavo društvo.
    Potpisujem Ljube, sve je rečeno. Mnogim je parovima učinjena nepovratna šteta.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Meni je Kadauna pomogla vise nego bilo koji doktor ginekolog i specijalist humane. A sta bi bilo da jos moze i postupke raditi.. Svaka cast svima ali cinjenica je da je u klinikama jako lose stanje i nadam se da ce opet ta ista Kadauna i ostale koje su u ekipi dati sve od sebe da nama bude bolje... Zivjeli!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •