Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 111

Tema: Gle čuda,prof. Šimunić u novom povjerenstvu za medicinsku oplodnju................

  1. #1
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno Gle čuda,prof. Šimunić u novom povjerenstvu za medicinsku oplodnju................

    Čitam i ne vjerujem, pa nakon svega...............................
    nakon što ste se profesore Šimunić 100% poklonili Milinoviću,
    nakon što ste njegov zakon nakon uvodnog opiranja apsolutno branili i podržavali,
    nakon što je kongres koji ste Vi organizirali na Plitvicama 2009 (a kongres je logistički organizirala tvrtka Vaše kćeri) kako biste mogli prezentirati prve statistike od provođenja Milinovićevog zakona, te je iste statistike poslije kongresa Ministarstvo na čelu s Milinovićem ispravljalo - blago rečeno smuljalo,
    nakon što ste čak i tvrdili da je zamrzavanje neoplođenih jajnih stanica dobra metoda,
    nakon što ste se je Večernji LIst i novinarka Diana Glavina pohvalila da je Vaša klinika prva ustanova s trudnoćom iz zamrznute jajne stanice (nakon gotovo 6 mjeseci postojanja zakona)
    nakon što je s Vaše strane bilo govora o tome kako su neplodni parovi često sami krivi za neplodnost (aludirajući na promiskuitet, na kasnu odluku za majčinstvo, etc.),
    nakon što je Vaša privatna klinika dobila ugovor s HZZO-om za 100 postupaka na teret HZZO-a godišnje (što je otprilike oko 1,5 milijuna HRK na godinu od HZZO-a),
    nakon što je Vaša supruga - kako je i sama rekla za jedan dnevni list - dala otkaz kako bi počela kao pravnica raditi u Vašoj privatnoj klinici i to baš slučajno u vrijeme uvođenja pravnog savjetovanja te neplodnim parovima davati i naplatiti pravno savjetovanje,
    nakon što ste bili jedini i stalni predstavnik takozvane struke kojeg je Milinović stalno citirao i koji je Milinovića pratio i verbalno podržavao na svakoj pres konferenciji unazad 2,5 godine,

    nakon svega moj profesore ste se upravo Vi našli u tom novom Nacionalnom povjerenstvu..... Pitam se kojim dobrom ili zlom?

    Uistinu se nadam da je ovo tek prijelazno Povjerenstvo te da će novo biti izabrano s novim zakonom... koji je Ministar najavio već za lipanj/srpanj 2012.

    Pitala sam se stalno kakva će Vam sad profesore biti retorika kad se promijeni vlast, kad više ne bude Ministra Milinovića, jedva čekam prvu Vašu izjavu i mišljenje o mijenjanju zakona..

    I pitam se da li ćete upravo Vi profesore glasati protiv psihološkog i pravnog savjetovanja za sve neplodne parove prije postupka, Vi koji ste suprug pravnici koja upravo protekle 2,5 godine u Vašoj privatnoj poliklinici provodi pravno savjetovanje te isto naravno naplaćuje? Sukob interesa? Vjerojatno, ali je to već bio sukob interesa kad ste VI profesore kao predsjednik hrvatskog društva za kongres na Plitvicama i kad je tvrtka Vaše kćerke (koja li slučajnost) dobila taj posao da organizira taj kongres... to u našoj državi nije od velikog značaja - taj sukob interesa -a trenutno se i sam Predsjednik Njemačke bori s ostavkom jer je a) izgovorio neistine i b) zaprijetio jednim novinama da ne objave neku temu o njemu....... to je u zapadnim demokracijama nezamislivo takav sukob interesa, no kad nas skoro pa normalna pojava.... A evo i nekoliko linkova kako bih potkrijepila gore navedeno:

    POzivnica za prvi i do sada jedini takozvani hrvatski kongres o medicinskoj oplodnji na koji Vi profesore pozivate:
    http://www.neplodnost.hr/vani-dokume...i-program.html

    pa evo članka u V. LIstu o organizaciji kongresa na Plitvicama od strane tvrtke Vaše kćerke:
    http://www.vecernji.hr/vijesti/simun...-clanak-131280

    pa evo i članka u kojem Vaša supruga govori o svom radu u Vašoj poliklinici IVF:
    http://www.jutarnji.hr/anita-simunic...erkama/310871/

    Članak o prvoj trudnoći iz zamrznute jajne stanice upravo iz IVF poliklinike:
    http://www.vecernji.hr/vijesti/napok...a-clanak-82629


    Kako bilo profesore, jedva čekam Vaše nove izjave i Vaš novi takozvani kopernikanski obrat
    http://www.jutarnji.hr/zasto-je-dr--...jenje-/310157/


    Ujedno sam pored Vašeg imenovanja članom tog Nacionalnog povjerenstva iznenađena i imenovanjem profesora Vrčića koji je također u nekoliko navrata "branio" Milinovićev zakon - oplodnju na maks 3 js
    kao i ponovnim imenovanjem profesorice Hrabar.................... Kao što sam rekla, nadam se da je ovo tek prijelazna garnitura do nekog novog imenovanja nekog povjerenstva ali onda novog i pravednog zakona o medicinskoj oplodnji.

  2. #2
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Evo samo čekam da Milana Vuković runjic objavi novi intervju (citaj placeni oglas) sa suprugom uvazenog profesora u kojem će nam valjda objasniti kako je on zapravo uvijek zastupao promjenu zakona.

  3. #3
    Ljufi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    690

    Početno

    Uvaženi profesor će na kraju ispasti zaslužan za promjenu zakona, on je ustvari cijelo vrijeme radio na promjeni zakona i podržavao pacijente i udruge u njihovim apelima i nastojanjima da se zakon prilagodi medicini 21. stoljeća. Svi smo mi krivo shvatili cijelu ovu priču oko njegove podrške zakonu, on je bio taj koji je inicirao ove sadašnje izmjene zakona, nije podržavao Milinovića i vodio se preporukama ESHRE-a. I na kraju je svizac konačno zamotao čokoladu.

  4. #4
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    imaš pravo ljufi vjerojatno će to ispasti tako nekako, on je debelokožac i snađe se vrlo dobro bez obzira na vlast ovu ili onu, uvijek je pri vrhu
    Posljednje uređivanje od Mali Mimi : 06.01.2012. at 18:29

  5. #5
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    gnjusno!!

  6. #6
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Ko zna koje je beneficije dotični prof. dobio sada kad je promjenio ploču.

  7. #7
    reny123 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    894

    Početno

    Kadauna, pratim tvoje postove. Ponovo si ušla u bit stvari. Bravo na kritičkom mišljenju, aktivnosti i hrabrosti! Potpisujem sve.

  8. #8
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Kadauna, hvala sto si sazela Simuniceve poteze i podsjetila nas na to tko je, na sramotu i zalost, i dalje "na vrhu" MPO u Hrvatskoj.

  9. #9
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Ljufi napisa:
    Svi smo mi krivo shvatili cijelu ovu priču oko njegove podrške zakonu, on je bio taj koji je inicirao ove sadašnje izmjene zakona, nije podržavao Milinovića i vodio se preporukama ESHRE-a. I na kraju je svizac konačno zamotao čokoladu.
    Tako je Ljufi!
    A uskoro će nas i ljubičaste kravice nježno pogurnut da zagrlimo najdražeg nam profesora Šimunića i tako zagrljeni gledamo zalazak sunca!

    I da, skoro zaboravih - Kadauna moj duboki naklon
    Posljednje uređivanje od tonili : 06.01.2012. at 21:57

  10. #10
    bubi33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    ni tu ni tamo
    Postovi
    102

    Početno

    Kadauna

    Za profesora su cure sve već rekle!Gnjusno....

  11. #11
    Ljufi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    690

    Početno

    Možda nam se uskoro javi ekspertiza, ili kako je već nick...

  12. #12
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Po meni su gori oni koji ga postaviše na to mjesto,a o "uvaženom" profesoru bolje da ne pišem što mislim....

  13. #13
    glacova avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    Citiraj reny123 prvotno napisa Vidi poruku
    Kadauna, pratim tvoje postove. Ponovo si ušla u bit stvari. Bravo na kritičkom mišljenju, aktivnosti i hrabrosti! Potpisujem sve.
    potpisujem!!!!

  14. #14
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Kadauna, bravo!
    Jeva čekam nastavak priče, a bojim se da ga je Ljufi već napisao. :smajlićkojibljuje:

  15. #15
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Ne bih se ja više osvrnula na našeg profesora, bar ne toliko da se on nije našao - i uistinu ne znam kojom i kakvom to zaslugom - u novom Nacionalnom povjerenstvu koje je imenovao novi Ministar zdravlja Ostojić.......

    Ovom prilikom još jednom podsijećam profesora Šimunića da nikada nismo ni mi pacijenti (iako smo tražili) niti hrvatska javnost (novinari su također tražili) dobili statistike i uspješnost za proteklo razdoblje. Sad kad se više nemamo Milinovića za vratom, ajmo brojke na vidjelo........

    Mislim Profesore, te ste brojke ponosno prezentirali prošle godine na Vašem kongresu na Brijunima.... dajte to objavite bar na stranicama Vaše poliklinike!

    A moj bivši Le Ministre Milinović, ako nas još pratite, Vi ili Vaša tajnica LAŽE-ta... naravno ako stignete od slaloma između svađe s Kosoricom i dodvoravanja, molim i Vas... dajte nam statistike! I drago mi je bivši Le Ministre što Vas više ne moram slušati tako često, pravo mi je laknulo, samo se nadam da Vaša stranka u Vama neće prepoznati budućeg Premijera........... Pozdravljam Vas uz riječi iz mog potpisa
    Posljednje uređivanje od Kadauna : 08.01.2012. at 16:40

  16. #16
    kokos avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    73

    Početno

    Svaka čast Kadauna.
    Ovo bi trebalo negdje objaviti....i bez emocionalnog naboja je jasno

  17. #17
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Kadauna svaka čast!!!

  18. #18
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    On je pravi primjer za ono - okreće se kako vjetar puše!!! bljak

  19. #19
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Profesor Šimunić je upravo navršio 65 godina. Koliko znam, na Sveučilištu kao izvanredni prof. može raditi samo do kraja školske godine. Ne znam kako je s bolnicama. Za povjerenstvo očito nema dobne granice.

  20. #20
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Citiraj tonili prvotno napisa Vidi poruku
    Ljufi napisa:

    Tako je Ljufi!
    A uskoro će nas i ljubičaste kravice nježno pogurnut da zagrlimo najdražeg nam profesora Šimunića i tako zagrljeni gledamo zalazak sunca!

    I da, skoro zaboravih - Kadauna moj duboki naklon
    X!!! Hahahahahahhaha!!!

  21. #21
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Evo samo čekam da Milana Vuković runjic objavi novi intervju (citaj placeni oglas) sa suprugom uvazenog profesora u kojem će nam valjda objasniti kako je on zapravo uvijek zastupao promjenu zakona.
    E, nakon ovog mi je fakat prisjela Milana Vuković Runjić, sjećam se članka.

  22. #22
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Profesor Šimunić je upravo navršio 65 godina. Koliko znam, na Sveučilištu kao izvanredni prof. može raditi samo do kraja školske godine. Ne znam kako je s bolnicama. Za povjerenstvo očito nema dobne granice.
    U bolnicama se može produžiti, honorarno, al ne može više biti šef.
    Za sve nove forumašice, i one stare, koje nisu posjećivale ovakve slične teme u posljednje 2 i po godine-zakon se mijenja jer su pacijenti to tražili (ovu izjavu nisam izmislila ja nego je to bila izjava ministra na tv prije izbora). A oni koji su posjećivali ovakve teme, sjećaju se koliko su svi MPO liječnici bili podobni, tihi i poslušni. Ne zamjera im niko što su radili sukladno zakonu, jer se prema zakonima radit mora, nego niko od njih nije digao glas da novi zakon ne valja. Rijetke su iznimke, kao što su dr Radončić i mr Kniewald.

  23. #23
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Citiraj Ljufi prvotno napisa Vidi poruku
    Uvaženi profesor će na kraju ispasti zaslužan za promjenu zakona, on je ustvari cijelo vrijeme radio na promjeni zakona i podržavao pacijente i udruge u njihovim apelima i nastojanjima da se zakon prilagodi medicini 21. stoljeća. Svi smo mi krivo shvatili cijelu ovu priču oko njegove podrške zakonu, on je bio taj koji je inicirao ove sadašnje izmjene zakona, nije podržavao Milinovića i vodio se preporukama ESHRE-a. I na kraju je svizac konačno zamotao čokoladu.
    I ja isto mislim! Mi smo samo to sve krivo izvukli iz konteksta, šta mi znamo?!
    ...I tako mi je drago da sam promjenila Kliniku...

  24. #24
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Za sve nove forumašice, i one stare, koje nisu posjećivale ovakve slične teme u posljednje 2 i po godine-zakon se mijenja jer su pacijenti to tražili (ovu izjavu nisam izmislila ja nego je to bila izjava ministra na tv prije izbora).
    Sretna sam da smo barem tu pokazali koliko je civilno društvo važno! Možda se ne može pobijediti u prvoj rundi direktno u borbi s Milinovićem i Golemom, ipak je potrebna koliko-toliko razumna druga strana.

    Iako sam ušla u 39. u ove 2,5 godine i za mene izmjene nemaju neki značaj, voljela bih da oni koji su nam spuštali da se moramo pomirit sa sudbinom i neka ih pustimo na miru shvate da su i oni mogli sudjelovati u unaprijeđenju Hrvatske da nisu gurali glavu u pijesak. Zvuči kao parola ovo što sam napisala, ali mene je iskreno sram našeg nazadnog zakona.

  25. #25
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    voljela bih da oni koji su nam spuštali da se moramo pomirit sa sudbinom i neka ih pustimo na miru shvate da su i oni mogli sudjelovati u unaprijeđenju Hrvatske da nisu gurali glavu u pijesak
    Jelena ovo si tako lijepo napisala da te mogu samo debelo potpisati!

  26. #26
    Ljufi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    690

    Početno

    Vidi ti ovo, sada se struka čudi ministru jer ovaj nije prepoznao ekonomske benefite promjene zakona, već mu je primarno bio cilj omogućiti optimalno liječenje građana lijepe naše.
    http://www.vecernji.hr/vijesti/novi-...-clanak-365643

  27. #27
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Najbolji je dio o tome kako nam je na postupke dolazio dio Slovenaca... a ne obrnuto. Naši "stranci" su uglavnom ljudi iz nekih dijelova BIH, Srbi u pravilu idu direkt u MB, ako gledamo "medicinski turizam" u razmjerima ex Yuge - ko kome za IVF medicinski putuje. Sporadičnih slučajeva sigurno svakakvih ima.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 13.01.2012. at 13:20

  28. #28
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    prestrašni su komentari ispod članka...sva sam se naježila!

  29. #29
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Ja sam maloprije pročitala tekst i komentare... sad sam se samo naživcirala, mislim da ljudi mogu takve budalaštine pisati, grozno...

  30. #30
    dagnja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    239

    Početno

    Ja ne mogu vjerovati da u 21. stoljeću još uvijek postoje ljudi s takvim uvjerenjima i stavovima i još se ne srame to javno izricati. Ponekada se stvarno pitam gdje mi to živimo i mislim da je zgražanje na takve komentare preblagi izraz.

  31. #31
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    I ja se uvijek začudim koliko su ljudi koji komentiraju ovakve tekstove zapravo glupi zamrzavanje zametaka= zamrzavanju djeteta? Pa mislim zar bi itko to radio a da je zakonski moguće? Stvarno

  32. #32
    kokos avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    73

    Početno

    A Šimunića stvarno nije briga za dobrobit pacijentica koje liječi, sad pak misli samo kako da profitira dovlačenjem stranih parova! Ne liječi se samo stručnošću, a gdje je moral, ljudskost, srce?

  33. #33
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Kokos, sam ti potpisati zadnju rečenicu mogu.


    A moj profesore..... uistinu se nadam da ćete odlepršati uskoro u povijest kao Vaš i naš mileni Ministar Milinović.

    Ja stvarno mislim da za ljude poput Vas nema mjesta u jednoj novoj eri koja nas čeka, u kojoj se nadam da će biti manje "kumova, prijatelja, nepotizma, poznanstava, ljudi koji opstaju zbog stare slave," u kojem će se ljudi dokazivati i uspijevati u prvom redu požrtvovnim radom, koji će biti vođeni etičnim načelima, koji će biti manje orijentiranim novcima i slavom, etc.

  34. #34
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    i da... nadam se da će Vas još jednom inspicirati malo detaljnije i Vaše izjave netko od novinara samo da vidimo crno na bijelo kako mijenjate mišljenja i stavove... i to ovisno o okolnostima i situaciji....

    Kako se ne bi zaboravilo i kako bi Vas novija forumska MPO populacija bolje upoznala... kopiram izjave Vaše, prof. Šimunić, prije i poslije Vašeg sad već famoznog kopernikanskog obrata:

    Izjave profesora Šimunića 2009.g. :
    PRIJE

    “Ako se ustraje na zabrani zamrzavanja zametaka, uspješnost medicinske oplodnje smanjit će se za desetak posto, preusmjerit će se čitava djelatnost, a veći dio parova tjerat će se u inozemstvo. Uspješnost medicinske oplodnje u Hrvatskoj danas iznosi 28 posto, a primjenom novog zakona past će na 18 posto ili manje” NOVI LIST, 15. lipanj

    SADA

    “Društvo za humanu reprodukciju odbacilo je pogrešne i znanstveno neutemeljene tvrdnje da će novim zakonom postupci medicinske oplodnje biti znatno neuspješniji nego dosad. Nema potrebe za liječenjem neplodnosti u inozemstvu. Očekujemo 35 posto kumulativnu uspješnost IVF postupaka”

    PRIJE

    “Uspješnost postupka smanjuje odredba o ograničavanju prava na oplodnju samo tri jajne stanice u jednom pokušaju jer se iz te tri stanice ne stvore ni dva zametka. Logičan je put da se oplode sve kvalitetne jajne stanice, te se vrati između jednog i tri zametka, a ostali se zamrznu “ SLOBODNA DALMACIJA, 10. srpanj

    SADA

    “Pitanje zamrzavanja zametaka je prenapuhano: čak 96 posto djece u Hrvatskoj rodi se iz svježega embriotransfera”

    PRIJE

    “Zamrzavanje jajnih stanica složeno je i skupo ‡ preživljavanje jajnih stanica nakon odmrzavanja je 65 posto, jedna jajna stanica daje 2-3 posto šanse za trudnoću (u svijetu je dosad tom metodom rođeno 650 djece)”. PISMO MINISTRU MILINOVIĆU, 8. lipanj

    SADA

    “Zamrzavanje jajnih stanica je tehnološki znatno napredovalo pa je nakon zamrzavanja stanica mlađih žena njihovo preživljavanje 90 posto, 75 posto je uspjeh oplodnje, a uspjeh u postignutim trudnoćama je 30 do 40 posto”

  35. #35
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    i prođe samo par dana.... kad evo i rezultati rada tog novog Nacionalnog povjerenstva u kojem ste svoje mjesto našli i Vi, prof. Šimunić:

    - oplodnja maks. 8 jajnih stanica (uz neke izuzetke)
    - dobna granica za IVF na teret HZZO-a 42 g.
    - 6 postupaka IVF-a na teret HZZO-a
    - donacija embrija (ovo je potpuno novi moment!) ukoliko to par odobri ili ukoliko se par ne brine za taj embrij
    - anonimnost donora (jajne stanice ili sperme)
    ........
    ali ono što je profesore mene iznenadilo je sljedeće:
    - u Hrvatskoj piše u članku postoji previše centara (bilo državnih bilo privatnih) koji se bave MPO-om. Očekuje se da se time mogu baviti ubuduće samo centri koji zapošljavaju 1 liječnika/subspecijalistu humane reprodukcije i 1 embriologa na puno radno vrijeme, ali se također očekuje da centri s više od 200 postupaka godišnje imaju bar 2 gore spomenuta liječnika kao i 2 embriologa..............Baš čudno profesore kako od svih privatnika u ZG upravo Vi ispunjavate te uvjete dok drugi privatnici, vrlo uspješni u potpomognutoj oplodnji, gle čuda, ne ispunjavaju. Baš me zanima tko je iz Nacionlanog povjerenstva predložio takvu praksu...... i ne znam koji bi centri još mogli "fasovati" zbog ovakvog, ja nekako slutim Vašeg prijedloga?

    - obavezno pravno i psihološko savjetovanje? e ovo bi također mogao biti Vaš prijedlog odnosno prijedlog koji biste podupirali ...... o razlozima sam već ranije.....


    to be continued.......................

  36. #36
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Citiraj kokos prvotno napisa Vidi poruku
    a gdje je moral, ljudskost, srce?
    Nestao u moru nesuvislih Zakona...
    Šimuniću, zašto??? Još nedavno (do Milinovićevog Zakona) bili ste čovjek i vrhunski liječnik kojeg su pacijenti jako cijenili. Sad više... i ne baš... Kako se brzo zaboravi zakletva koju ste morali prisegnuti?! Trgovci se bolje zalažu za robu s polica, od vas koji biste se trebali zalagati za zdravlje i prava pacijenata... žalosno!

  37. #37
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Meni nikako nije jasno zašto mora biti takav zakon koji točno određuje broj, godine, dane...

    Zašto ne shvate da je MPO liječenje, a ne igra, i neka puste liječnike da rade ono što je za svaku pacijenticu ponaosob najbolja varijanta, a ne da broji stanice i godine.

    Zašto misle da mogu riješiti jednu tako veliku tugu kao što je nemogućnost "običnog" imanja djece nekim zakonom?

    Znam da treba onemogućiti zloupotrebe (iako baš i ne vidim kakve), ali brojati 8 stanica...Ako liječnik i biolog smatraju da treba drugačije, zašto ne dozvoliti.

    I rečenica:" Nakon 43. godine nema medicinsko opravdanje." OK, nema u određenom postotku, ali ako si ti taj 1% kojem će biti moguće, tebi je opravdano. Onda bi se o mnogo čemu moglo reći da nije medicinski opravdano jer nema pomoći, ali se liječi na račun HZZOa i neka se liječi.

    Prvo bi zakonodavci sami sebi trebali osvijestiti da neplodnost nije izvoljevanje, nego stvarno bolest. Za koju ima lijek, samo ga treba dozvoliti, bez nekih glupih zakonskih odredba.

    Ma, ljuta sam iako mi nije trebala MPO, ali sam teško došla do djece i znam koja je to tuga, ne imati dijete u naručju.

  38. #38
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Meni je zaista nevjerojatno da nam osoba, koja je podržavala Milinovićev zakon, sada ponovno kroji sudbinu.
    I duboko sam razočarana što novi ministar to dopušta.
    Posljednje uređivanje od tonili : 03.02.2012. at 16:19

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    Tonili, veliki potpis na tvoj post !

  40. #40
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    I da ne zaboravim, pitam se, hoće li sada liječnici skupiti hrabrosti i reći svoje pravo mišljenje?
    Možda je vrijeme s obzirom da prof.Šimunić svojim manipulacijama polako briše konkurenciju...

  41. #41
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Ja smatram da je dobna granica za preko HZZO-a ići apsolutno OK, ma koliko to nepopulrano bilo izjaviti, a i sama imam 42, s tim se dijelom ipak slažem, znači, da je to OK granica za odraditi normalan stimulirani IVF preko HZZO-a. Država bi, po meni, trebala stvar gledati ne iz perspektive onih 2-5% koji će uspjeti, nego gleda iz perspektive upravljanaj budžetom na najsvrsishodniji način.

    Vezano za donaciju embrija "o kojima se par ne brine", što im to znači - tipa ako nekog ne mogu kontaktirati, oni sami (biolog, ginić, neko povjerenstvo) odlučuju o tome sami? Ovo o koje par odobri - to mi je skroz OK, i vjerujem da će se možda tako smanjiti žestina ovih "I ja sam bio embrij" aktivista.

    Slovenci računaju da je za oplodnju idealno dobiti 8-15 stanica i oploditi sve - čisto tu kao benchmark nek' se na ovom topicu nađe. 6 postupaka ne znam komentirati, dok ne znam što su "neke iznimke" za oplodnju više od 8 js, koje Slovencima ne da su maksimum, nego im je sve u rangeu od 8-15 baš idealno za dobiti, i kod mlade i kod starije žene.

    I dalje me muči, ako to ostaje, besmisleno PP savjetovanje na kojem neko ni na čemu, tj. na usluzi ni za što ili zarađuje, ili uzima parovima bezveze vrijeme.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.02.2012. at 22:09

  42. #42
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj tonili prvotno napisa Vidi poruku
    I da ne zaboravim, pitam se, hoće li sada liječnici skupiti hrabrosti i reći svoje pravo mišljenje?
    Možda je vrijeme s obzirom da prof.Šimunić svojim manipulacijama polako briše konkurenciju...
    X!
    To se ja stalno pitam. Kog vraga šute?!

  43. #43
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    X!
    To se ja stalno pitam. Kog vraga šute?!
    Navikli su na autocenzuru. To je kronična bolest nastala uslijed niza autokratskih sustava.

  44. #44

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni nikako nije jasno zašto mora biti takav zakon koji točno određuje broj, godine, dane...

    Zašto ne shvate da je MPO liječenje, a ne igra, i neka puste liječnike da rade ono što je za svaku pacijenticu ponaosob najbolja varijanta, a ne da broji stanice i godine.

    Zašto misle da mogu riješiti jednu tako veliku tugu kao što je nemogućnost "običnog" imanja djece nekim zakonom?

    Znam da treba onemogućiti zloupotrebe (iako baš i ne vidim kakve), ali brojati 8 stanica...Ako liječnik i biolog smatraju da treba drugačije, zašto ne dozvoliti.

    I rečenica:" Nakon 43. godine nema medicinsko opravdanje." OK, nema u određenom postotku, ali ako si ti taj 1% kojem će biti moguće, tebi je opravdano. Onda bi se o mnogo čemu moglo reći da nije medicinski opravdano jer nema pomoći, ali se liječi na račun HZZOa i neka se liječi.

    Prvo bi zakonodavci sami sebi trebali osvijestiti da neplodnost nije izvoljevanje, nego stvarno bolest. Za koju ima lijek, samo ga treba dozvoliti, bez nekih glupih zakonskih odredba.

    Ma, ljuta sam iako mi nije trebala MPO, ali sam teško došla do djece i znam koja je to tuga, ne imati dijete u naručju.
    potpis ko kuća na sve!

  45. #45
    glacova avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    Pitam se koliki je postotak među kroničnim alkoholičarima,pušačima,narkomanima....koje država lječi na teret HZZO-a, bez obzira na godine!

  46. #46
    glacova avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    opaska autora-
    Citiraj glacova prvotno napisa Vidi poruku
    Pitam se koliki je postotak uspjeha među kroničnim alkoholičarima,pušačima,narkomanima....koje država lječi na teret HZZO-a, bez obzira na godine!

  47. #47
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Liječnici - biolozi, udružite se sad kad više nema pritiska iz Ministarstva, udružite se i progovorite!!! A mi ćemo biti s Vama i uz Vas.

    Hvala gdinu Kniewaldu što se opet jedini ovih dana zauzima za MPO pacijente, prof. Šimunić mi je nažalost zbog učestalog mijenjanja mišljenja u protekle 3 godine postao neozbiljan tako da njega i ne računam.

  48. #48

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    I od mene jedno veliko HVALA dr.Kniewaldu!Uz nas onda a i sad!

  49. #49
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Liječnici i dalje šute - šteta - osim što se prof. Vrčić ipak malo osokolio i otvoreno priča na TV-u o zakonu.............. i tako saznajemo još detalja vezanih za novi zakonski prijedlog. Kaže prof. Vrčić na oplodnju maks. 8 jajnih stanica po postupku:

    "Niti u jednoj zemlji Europske zajednice, a niti u svijetu nema na ovakav način preporuka da se određeni broj jajnih stanica oplodi, a višak kvalitetnih jajnih stanica se zamrzne. Ali vjerujem da mi radimo nešto možda najbolje od svih do sada, da će vrlo vjerovatno krenuti (tko profesore, svijet? Europa? ESHRE?)našim razmišljanjem jer naše razmišljanje je jednako tako na putu visoko razvijenih zemalja u kojima se vraća samo jedan embrij........................
    Krasno, eto nas opet (to i Milinović najavljivao) kao pionire u IVF-u, moš mislit

    i onda nastavlja objašnjavati da je on struka i da se struku mora slušati a da Rodina predstavnica u studiju ipak nije studirala na njegovom fakultetu, (krasna argumentacija - e Vrčiću, moj Vrčiću, pa jel se tako razgovara s pacijentima na TV )

    Ali evo i ovdje ću još jednom, koliko će centara uopće uspjeti preživjeti namete najavljene o obaveznom broju stalno zaposlenih biologa i liječnika = obavezno ginekologa i subspecijalista humane reprodukcije sukladno broju obavljenih postupaka, koliko centara takve namete u ovom trenutku uopće ispunjava:

    Lučinger i IVF centar NE
    pol. Vili vjerujem NE
    pol Cito u Splitu također vjerujem NE
    Podobnik - NE
    IVF poliklinika DA
    gle opet čuda, da mi je znati tko je predlagao ovakve restrikcije koje u ovom trenutku od privatnika sigurno ispunjava samo poliklinka prof. Šimunića, ja se ovome jednostavno ne mogu načuditi, kako je ovo transparentno i očito, e moji članovi Nacionalnog povjerenstva

    Have a nice weekend & to be continued...................................
    Posljednje uređivanje od Kadauna : 09.03.2012. at 14:07

  50. #50
    goodwitch avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    207

    Početno

    pa kako se prof.Šimunić kliče kao začetnik MPO-a,očigledno je zaključio da bi bilo najbolje da MPO zamre nakon njega tj. nakon njegova odlaska u mirovinu....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •