Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Dali smo bolesni zbog vlage?

  1. #1
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno Dali smo bolesni zbog vlage?

    Ove godine u kuci na svim zidovima izbila vlaga...
    uopce neznam zasto ,inace smo imali vlagu samo u spavacoj sobi i to na jednom zidu a sada su nam svi vanjski zidovi u vlazi...
    jednostavno nemamo ni jednu prostoriju u kojoj bi mogli boraviti da je nema...

    preko ljeta smo krecili i stavljali onu tekucinu za vlagu ali imam osjecaj da je od nje i nastalo jos vise...
    imam tri vrste vlage mokru (mokar zid,koda sam ga polila),pljesan crna i suha i gljivice bjele i mokre koje mogu brisati...
    kupujem one kutije za vlagu i bome puno se nakupi vode...ovaj vikend smo cak i ponovno krecili ,skupili sve grijalice i susili...za sad je ok...(pitanje koliko dugo)...

    no mene uza sve to zabrinjava nase zdravlje ...inace smo zaista zdrava obitelj no sada smo bolesni vec 3mj.stalno se vrtimo u krug i nikako da nas prode...starijoj curki stalno nos ponoci curi,kaslje ajd fala Bogu ne u toj mjeri da moramo doktoru,malena je jednom imala gnojnu anginu i bili smo na antibiotiku,ja stalno kasljem i nos curi i ja sam bila na antibiotiku zbog upale uha i grla (a inace kod doktora vec godinama nisam bila) ,mm takoder stalno kasljuca i curetka nos...

    dali je moguce da nam vlaga steti ili jednostavno ove godine takvi virusi vladaju?

    ako je vlaga u pitanju,zaista neznam sto bi vise mogli uciniti...osim fasade koja puno kosta...

  2. #2
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    nazalos da vlaga itekako šteti posebno djeci, moguća je pojava alergija i ozbiljnih problema s disanjem. ja sam godinam zivjela u vlazi i jedva je se rjesila. prvo u staroj kuči kojoj nije bilo pomoči,a kasnije u novoj i samo jakooo dobra izolacija moze rjesiti taj problem. mi samo stavili na boravak sobu i kupaonu,a ostatak nazalost čeka da nam se srede finoncije

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    177

    Početno

    Mi smo svi isto bili bolesni dok nismo izasli iz stana s vlagom.Podstanari smo,pa je nama lakse seliti se.
    Djeca su mi vazda kasljala i slinila.
    Sad nam se stan suh i evo hvala Bogu ove godine nikako nisu bolesni bili.
    Ja to pripisujem tome.
    Zelim vam da sto prije iznadjete neko rijesenje.

  4. #4
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Mi smo isto bili kupili one kutije za skupljanje vlage, ali to su igračke naspram ovoga: http://mikroklima.com.hr/susaci-odvl...sac-zraka.html. Znam da je puno, naš je koštao koju stoticu manje, vjerojatno je nekakav popust bio. Uglavnom, sad u sobi mjerimo vlagu u zraku i kad prijeđe 60%, uključujemo ga. Važno ja i da u sobi nije prehladno. Od onda fleka na zidu nema, odjeća u ormarima ne smrdi po vlazi. Preporučamo!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    ja osobno nemam problema sa vlagom,ali kolegica se isto muci sa tim mjesecima, isto je kao i vi cijela obitelj stalno bolesna, rodila je prije 3 mj i mali joj je zavrsio u bolnici zbog respiratornih smetnji,nije jadnicak mogao disati koliko ga je mucilo...sve zbog vlage.... ako ti nista ne upali,a znam da je fasada jako skupa...probaj ne susiti ves u prostorijama gdje biva obitelj,jer se isparivanjem stvara kondenzacija koja pogoduje vlazi i gljivicama.... oni su isto sredili cijeli stan i od kada ne susi ves vlaga se povlaci....i gledaj da ti je prostorija uvijek dosta topla......

  6. #6
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    I obavezno luftati svaki dan, cijeli stan, barem pola sata.
    Mi kad idemo van otvorimo sve prozore i balkone na pola sata.
    Ako baš ne možete svi izači, luftaj prostoriju, po prostoriju.

  7. #7
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    ako je vlaga u pitanju,zaista neznam sto bi vise mogli uciniti...osim fasade koja puno kosta...
    treba prvo vidjeti odakle vlaga dolazi.
    nisi napisala jeste li u prizemlju, na katu.. živite li u kući ili u stanu

    loša gradnja i toplinski mostovi nažalost uzrokuju ovakve pojave
    štetne su za zdravlje, itekako su štetne

  8. #8
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    moja ćupi je imala prije dvije godine upalu pluća i sva sreća otkrili smo vrlo, vrlo rano... ali zbog predostrožnosti što je u pitanju jako malo dijete htjeli su ju hospitalizirati ali na rebru nije bilo mjesta i poslali nas na srebrnjak. tamo smo kumili i molili da ju ipak puste doma i onda nas je doktorice pitala u kakvim uvjetima živimo i da li imamo vlagu u kući ... kada smo ju uvjerili da nemamo pustila nas je doma ...

    nama je jako vlažila kuhinja i to tako da je doslovno curila i sljevala se voda, a ako je bilo jako hladno onda bi se ta voda i smrzla!
    i dva vanjska kuta su bila puna gljiva!
    to sam prala svaki drugi dan, akako bi se skupile, s varekinom. i onda luftala satima....
    ali nikakva luftanja i pranja nisu rješavala problem!
    cijela kuća ima fasadu ali ne toplinsku i onda kada smo mi promijenili prozore i zadihtali i samim time zaustavili protok zraka, kuhinja je procurila ka najslabije izolirana prostorija (sjeverna strana, ispod zrakoprazni prostor).
    i nije bilo druge nego smo na ljeto sve to cigle razbili i izolrali toplinski iznutra.
    niej najbolje rješenj (bilo bi bolje izvana) ali je dobro!
    ne curi, nema gljiva i nitko ne kašlje!

  9. #9
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Meni je prije dvije godine u kupaoni ispod kade nešto kapkalo, a spavaća soba je tik do kupaone.
    Primjetila sam tek kad je zid bio mokar. Trebalo mu je 1-2 god. da se posuši. Hoću ti reći,
    ako imaš mokar zid možda negdje nešto pušta i moči zid, a sa time dovlači vlagu u prostoriju i ostale zidove.

    ps. I peć na drva mogla bi biti od koristi.
    Posljednje uređivanje od oka : 09.01.2012. at 09:54

  10. #10
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Mi smo imali velikih problema sa vlagom i nikakvi preparati nisu pomagali i onda sam čula za jednu firmu i od njih kupila premaz (mješa se u boju). To je ekološki premaz sa srebrnim nano-česticama koji trajno spriječava nastanak gljivica i plijesni, ne sadrži fungicide. Skuplji je, ali...ovo nam je prva zima i jaaako sam zadovoljna, ni traga plijesni!

  11. #11
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    premaz može riješiti gljivice i plijesan, ali ne rješava vlagu.
    kao što puder prikriva loš ten, ali ne liječi akne i mitesere.

    problem je dubinski i tamo ga treba rješavati.

  12. #12
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Nama vlaži jedan kut - sjeverni, to je relativno probavljivo. Uz stalno luftanje i puno pažnje da se gljive rješavaju kod prve točkice.
    Problem je u onim betonskim kutovima kuće, ili kako se to zove, tu se nakuplja vlaga. Fasadu imamo, ali staru. U budućnosti ćemo stavljati kompletnu novu fasadu, pa me zanima slijedeće, apricot, da li će se to tada riješiti, ili će se vlaga i dalje na neki način "zadržavati u tim stupovima"?

  13. #13
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    kako je riješen spoj betonskog stupa (vertikalni serklaž) i nekog drugog materijala (opeka?)?

  14. #14
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    kako je riješen spoj betonskog stupa (vertikalni serklaž) i nekog drugog materijala (opeka?)?
    Nemam pojma, moram pitati tatu. Koji su uopće načini spoja?

  15. #15
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    da bi se izbjegla pojava toplinskog mosta treba betonski vertikalni serklaž dodatno izolirati
    može se sa vanjske strane betonskog kuta postaviti toplinski mort ili izolacijski materijal kao što je mineralna vuna, stiropor, heraklit i dr.
    jedno od rješenja je staviti toplinsku izolaciju uz element za vertikalni serklaž, a s vanjske strane obzidati opekom

  16. #16
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Odmah me boli glava.
    Budem prenjela tako kako piše, jer pola nisam shvatila.
    Radi se o kući na 3 kata. U prizemlju je koma, oni imaju svugdje vlagu, mi na prvom katu, samo u tom kutu, na zadnjem katu nema nigdje vlage.
    Ako sam te imalo dobro shvatila, da li ima načina da mi izvana izoliramo samo taj naš kut, na sredini kuće, kao privremeno rješenje?
    Tu je i balkon, pa mi ne treba skela da visim s nje.
    Posljednje uređivanje od Anemona : 09.01.2012. at 12:56

  17. #17
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    sve sto ste nabrojale je zaista skupo a trenutno i nemoguce izvest jer zima je...
    netko je pitao pa odg.
    zivimo u kuci koja je zaista vec i stara (preko 50godina)...u prizemlju...
    pola kuce ima podrum a pola nema tj.na zemlji je...a ko za vraga tamo di nema podruma su sobe...

    luftam kucu svaki dan pa cak i po par puta...brisem ju svaki drugi dan i susim grijalicom...no bas nis ne pomaze...za sada jos nista nije na vidiku ,posto smo krecili prije koji dan skupa sa premazom i to debelim slojem...no uvjerena sam da ce se vratiti...

    to je vec stara kuca i to se sve "upilo" u zidove i mislim da osim kompletnog preuredenja resenja nemam,no financijski je trenutno nemoguce a za zdravlje jos gore...
    nadamo se ove godine poceti uredivati potkrovlje i duboko se nadam da tamo vlage nece biti...

  18. #18
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    po ovome sto si navela,mislim da je kod tebe sličan problem bio mom. kod tih starijih kuča nije odvojen temelj od zidova -ispravi me ako grijesim. i onda iz temelja se vuče vlaga po zidovima. i ako stavis vanjsku izolaciju pripazi na to jer i onda postoji mogučnos pojave vlage ali u puno manjoj količini.
    mi smo to pokusali rjesiti tako da smo odvojili temelj od zida u dubinu oko cm-dva (zub) i okolo kuče,temelja otkopali oko pol metra u dubinu i stavili cijev i nasuli dosta sljunka. to se je pokoazalo dosta dobrim i nakon toga u ljeti kada se sve dobro osusilo stavili vanjsku izolaciju. sada na tom sj.zidu ima malo vlage ali nije vise voda i pljesanj.
    sve u svemu kada smo bili u starijoj kuči bilo je nepodnosljivo i zaista nemoguče zivjeti jer nije napravita kako bi tebala biti i daljnja ulaganja sto se tiče vlage bila su mi bezsmislena.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •