Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 53

Tema: Krvarenje u ranoj trudnoći

  1. #1
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno Krvarenje u ranoj trudnoći

    Ispričavam se, vidim da su dva slična topica, ali ni u jednom nisam našla odgovor na svoje pitanje...
    Dakle, očajna sam. U vrlo ranoj trudnoći sam, još nisam ni bila na ultrazvuku. Naime, iako sam (prema kalendaru) u 6. mjesecu trudnoće, to nije ni približno točno jer je ovulacija bila jako kasno (inače imam nepravilne cikluse - pretpostavljala sam kada je do ovulacije došlo, a to je potvrdila i niska razina betaHCG-a kao i testovi... No, to je druga priča).

    U četvrtak navečer sam prvi puta obrisala sukrvicu. Od tada sam na Dabrostonima 2x1 dnevno. To krvarenje je bilo smeđe i oskudno, toliko da nije bilo ni flekice na ulošku. No, danas se malo pojačalo. I dalje je smeđe, ali vidi se na ulošku kao malo veća mrlja - ne mogu to nazvati obilnim krvarenjem... Nemam bolova ni grčeva.

    Prije ove trudnoće imala sam dva blighted ovuma tj. dva puta su me kiretirali... Jako se bojim da ne izgubim i treći puta. Ima li neka iskustva sa tim krvarenjem? Koliko vam je obilno bilo?

    Please help...

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    u 6. mjesecu trudnoće
    misliš u 6. tjednu?

  3. #3
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Da, u 6. tjednu... Oprosti, nervozna sam
    Zanima me i koliko dugo može trajati takvo krvarenje? :/

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ma to ja samo da se drugi ne čude, ja znam da je 6 tjedana
    ali ti nažalost ne znam odgovoriti.
    nadam se da će sve biti u redu!

  5. #5
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    To bi moglo biti "implatancijsko krvarenje" koje se javlja bas u toj dobi i koje u pravilu nije opasno, ali mislim da ne bi smjelo trajati dulje od dva do tri dana. Mozda ti netko pomogne svojim iskustvom, ja nisam imala takvo.
    A ja ti zelim da sve bude dobro i da u tvom krilu i dalje cvjeta zivot!
    Drzi se.

  6. #6
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    evo ja imam upravo i muku mučim sa smećkastim i tu i tamo blago krvavim iscjetkom već oko 14 dana. malo se čak i smanjio pa sam odahnula. taman kada sam bila kod ginoša nije ga bilo i on se nije previše oko toga obazirao. koliko ja mislim najbitnije je da sve štima na UZV. čula sam od još nekoliko cura da su imale takve iscjetke. jedna je čak imala do 12 tjedna i onda joj je prestalo.
    pa nisam znala da si trudna ja sam otprilike jednako kao ti....čak imamo i istu situaciju jer mi je ovulacija vjerovatno bila nešto kasnije.
    kada ideš kod doktora? mislim da je kritično ako se krvarenje pojača. sve dok ti ne treba uložak i dok ti povremeno kapne koja smećkasta mrlja predpostavljam da se ne moraš previše uzbuđivati. ovo što si ti opisala je potpuno jednako kao i kod mene, a ja ga imam već 14 dana i za sada nisam imala nikakve spontane niti ikakve kritične situacije. i ja sam na dabrostonima i strašno sam zabrinuta...ma kao da sam sama pisala tvoj post :/kako stojiš sa simptomima? ja imam mučnine i bolne grudi te sam prilično umorna. no stalno se brinem što mi mučnine znaju popustiti na jedan dan pa se uvijek uzrujam zbog toga.
    ajde drži se i javi čim nešto saznaš.

  7. #7
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    dorotea24, nedavno sam otvorila novo odbrojavanje nakon tri stranice topica...
    I moj ginekolog mi je rekao isto - ma, zabrinula sam se jer se danas po prvi puta pojavila fleka na ulošku, kao npr. kad je zadnji dan M... Nikakvi bolovi, grčevi, fleka je smeđa... Eto, do navečer više ništa, osim kad idem na WC (ispričavam se što sam eksplicitna).

    Dogovorili smo da UZV nećemo forsirati jer je rano, pa se ništa nebi konkretno moglo vidjeti. U srijedu idem ponovno vaditi betaHCG, pa ako normalno raste onda ćemo dogovoriti pregled.

    Što se simptoma tiče, samo mi grudi rastu, prošarane su žilama i na mahove bole. A umor - gdje legnem ili sjednem na duže vrijeme, tamo i zaspim. Uz sve to, povremeno se nadmem kao žaba, a ako malo previše pojedem imam osjećaj da ću se raspasti. Ostalo ništa, barem za sada, ali po svemu sudeći jako je rano.

    Pusa i hvala!

  8. #8
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Uh nisam vidjela tvoj topic....samo čitam o problemima u trudnoći Baš mi je drago zbog tebe.
    Isto je i meni s tim iscjetkom. Eto ostaje nam samo da čekamo rasplet situacije. Ja sam shvatila da tu ne mogu nikako utjecati pa će biti ono što mora biti. No uvijek je lakše vidjeti da nisi sam u svom problemu pa eto ako će te ovo moje iskustvo utješiti bit će mi drago
    Držim nam objema fige

  9. #9

    Početno

    imala sam slicne probleme i slicnu uzrujanost, isto dve kiretaze ranije i sad krvarenje u 6+3 tj., dabrostone od 2x1 pocela sam 3x1 i plus jedna ampula progesterona tjedno-ukupno 4 amp., mnogo sam lezala do pocetak 12 tj. ,bila sam na UZ u 11+1 i bilo je OK. Ako si bar u 6 tj. preporucujem UZ i mnogo mirovanja- tacnije lezanje po ceo dan nadam se da ce sve biti OK

  10. #10
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    goki, a koliko je tebi trajalo krvarenje?

  11. #11

    Početno

    dorotea24, 2-3 dana, ali sam odmah otisla gin. i bila sam u bolnici tjedan

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Ja sam i u ovoj trudnoci imala 2 puta krvarenje... nije to bilo niti jedan dan, vise jedno jutro krvarenja i onda je stalo.

    Poucena svojim proslih spontanim pobacajem, doma sam jos imala dabrostona i ODMAH sam ih uzela 2x1 i narucila se kod dr.. koji mi je takoder rekao prvo tel. da pocnem s Dabrostonom, a onda kasnije radi ovog drugog krvarenja sam dobila i visu dozu... 3x2 na dan sto me je napuhalo i unistilo zeludac.., ali ajde, sacuvala sam trudnocu za razliku od prosli put!

    Ono sto mi je dr. objasnila na UZV je da se maternica ljusti u ovom periodu i neke zene sklone hematomima (poput mene) ga dobiju (tj. nakupi se grudica krvi=hematom) i ono sto je opasno i zasto je potrebno mirovanje je da taj hematom prilikom svog izlaska ne povuce jos malen plod sa sobom van...

    Do 3. mjeseca ja sam ozbiljno mirovala....

    Koliko sam ja skuzila radi se o nedostatku progesterona i "u opasnosti" smo mi s tim problemom sve dok posteljica ne preuzme ulogu stvaranja prirodnog progesterona, a to dolazi nakon 16. tjedna.

  13. #13
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    evo da iznesem i svoje iskustvo, nastojim uvijek natipkat ukoliko se po nečemu razlikuje od većine, jer mislim da većini forum dođe nekako kao medicinska enciklopedija
    dakle, ja u 14 tjednu, do sada dva "ozbiljnija" izljeva, a u razmaku (cca 15 dana) sve nešto smećkasto. prvi put trk na hitnu, a tamo kažu sve ok, beba u redu, srčana aktivnost uredna, pokreti ok i nisam otvorena; doma leć.
    drugi put je bilo opakije; šetnja puževim korakom po prodajnom centru i izljev kroz donje rublje pa preko hlača sve do koljena, doslovno, prestrašno. dočekala sam jutro u vodoravnom položaju i trk kod ginekologa; dobila antibiotike, progesteron i vaginalete - jer "on pojma nema :shock: od čega mi je to". dijete normalno napreduje, nemam nikakvih smetnji osim straha svaki put kad idem na wc. ovo mi je kazna šta sam nakon pozitivnog testa sve uloške podijelila prijateljicama
    šalu na stranu, ne znači svako krvarenje nužno i kraj. uostalom, danas sam od svoje stomatologinje čula da je u prvoj trudnoći imala konstantno devetomjesečno smećkasto krvarenjce i da nije ginekologu uopće rekla za to... zbunj.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    A moja frendica je najnormalnije imala mjesecnicu prva 3 mjeseca! Nije jadna ni znala da je trudna dok nije m. kasnila tek nakon 3 mjeseca i onda saznala da ce za 6 mjeseci biti mama.

  15. #15
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Ja sam opet danas prokrvarila

    Navikavam se na to, al stvarno nekad loše podnesem. Stalno se nadam da će bit ok i onda svaka tri, četri tjedna... uf

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa
    Ja sam opet danas prokrvarila

    Navikavam se na to, al stvarno nekad loše podnesem. Stalno se nadam da će bit ok i onda svaka tri, četri tjedna... uf
    Pij te Dabrostone ili Utrogestane ili sto si vec dobila, miruj vise i cekaj da prodju ta kriticna 3. mjeseca i sve ce biti ok!

    Ne znam koju ti je dozu dabrostona dao (ako ti je te dao)... ja sam prosli put pila 2 ili 3 puta na dan i nije pomoglo , a ovaj put sam dobila 3x2!!!! i pomoglo je sa time da sam malo smanjila dozu kad bi se napuhnula kao zaba, ali nikad manje od 3 na dan. To sa smanjivanjem doze mi je doktorica i preporucila ako bas necu podnijeti.

    Ne znam sto je pomoglo ovaj put (da li ta luda doza, da li mirovanje, da li jednostavno to sto je sad valjda trebalo uspjeti, a prosli put iz nekog razloga nije... tko zna....) ali evo me u 33.tjednu!

    Sretno i tebi!

    Koliko jos imas za "brinuti" tj. u kojem si tjednu?

  17. #17
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    ja sam isto krvaruckala i pila dabrostone dvije na dan. ustvari ja sam imala smećkasti iscjedak i trajao je jednom 14 dana pa tjedan dana pauze i onda 8 dana. ja nisam ništa specijalno ležala i mirovala nego sam se apsolutno pazila fizičkih poslova i naprezanja, ali sam išla raditi. inače radim u školi. drži se proći će

  18. #18
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    ja sam imala prvo krvarenje u 10tj. i odmah drugi dan sam isla na vaginalni uzv i ustanovili su hematom u maternici koji je krvario
    tako nekih 3-4 tj. kad je krenuo u regresiju (prestao je krvariti tj. hematom je prestao rasti)
    uzimala progesterone (utrogestan) 3x2 dnevno i strogo mirovanje
    sve ok


  19. #19
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Citiraj thalia prvotno napisa
    Ja sam opet danas prokrvarila

    Navikavam se na to, al stvarno nekad loše podnesem. Stalno se nadam da će bit ok i onda svaka tri, četri tjedna... uf
    Pij te Dabrostone ili Utrogestane ili sto si vec dobila, miruj vise i cekaj da prodju ta kriticna 3. mjeseca i sve ce biti ok!

    Ne znam koju ti je dozu dabrostona dao (ako ti je te dao)... ja sam prosli put pila 2 ili 3 puta na dan i nije pomoglo , a ovaj put sam dobila 3x2!!!! i pomoglo je sa time da sam malo smanjila dozu kad bi se napuhnula kao zaba, ali nikad manje od 3 na dan. To sa smanjivanjem doze mi je doktorica i preporucila ako bas necu podnijeti.

    Ne znam sto je pomoglo ovaj put (da li ta luda doza, da li mirovanje, da li jednostavno to sto je sad valjda trebalo uspjeti, a prosli put iz nekog razloga nije... tko zna....) ali evo me u 33.tjednu!

    Sretno i tebi!

    Koliko jos imas za "brinuti" tj. u kojem si tjednu?
    Joj, ja sam ti u 26. tjednu, a krvarim od 10. Prvo je bio hematom, a onda nakon toga mi je otkriven polip. Ne pijem više dabrostone, pila sam prva tri mjeseca, ovo je sad van svake pameti. Ne smijem sjediti predugo, to ga iziritira valjda. I malo tvrđa stolica izgleda. A svaki put se nadam da će sve bit ok i evo ga opet

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Thalia ja sam ti sva u komi od tih krvarenja nakon svega što sam prošla evo kraj mene je jedno malo pile od skoro 9mj.Bitno je da budeš smirena jel to ti jako puno znači za organizam.Lezi i odmaraj,mazi bušu,a ja vibram da ti više niti kap krvi ne kapne

  21. #21
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj Romina prvotno napisa
    Thalia ja sam ti sva u komi od tih krvarenja nakon svega što sam prošla evo kraj mene je jedno malo pile od skoro 9mj.Bitno je da budeš smirena jel to ti jako puno znači za organizam.Lezi i odmaraj,mazi bušu,a ja vibram da ti više niti kap krvi ne kapne
    Hvala puno , nadam se da će stati. Još tri mjeseca, ajde, upola manje nego do sada i upola manje krvi (valjda)

  22. #22
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    ma nego da vas pitam; nakon koliko dana uzimanja progesterona vam je krvarenje prestalo, pijem ga već devet dana tri puta dnevno, i baš se jučer ponadam kako je gotovo kad ono jutros ponovno pljus

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    šibenik i okolica
    Postovi
    335

    Početno

    ja sam pila dabrostone sve do dvadesetog tjedna. mirovala do 12 tjedna. krvarila sam nekoliko puta.
    na kraju sam rodila matiju . dan prije termina.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    340

    Početno

    Ja sam imala 2 spontana u 7 i 8 tjednu trudnoce. Treci put krajem 6 tjedna, dan nakon UZV obilnokrvarenje-mislila sam opet nista. Ginic mi rekao da odmah popijem dabroston i mirujem dva dana (bez peruckanj, samo na WC) pa cemo ponoviti UZV. Krvarenje je prestalo nakon druge tablete, onda poceo cokoladni iscjedak. Pila sam 2x1 dabroston tjedan dana i svaki put kada sam se ustala pojavila se krv (obilnije kada su me nazvali s posla). Povecao mi je na 3x1 i tako sam pila do 10. tjedna a onda do 16 2x1. Hematom koji se pojavio nestao je u 9.tjednu. Eto Bembo pise sada samnom ovaj post.
    Mirovala sam tri tjedna i vratila se na posao-odmah mi je bilo bolje jer sam doma cijelo vrijeme umirala od brige.

    Cure slusajte lijecnike i zabavite se doma s necim jer mirna psiha vam je pola ozdravljenja.

  25. #25
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Sanjam 71, znaš li što je bio uzrok ta dva spontana? Oprosti ako je nezgodno što pitam, ja sam imala isto 2 spontana i za sad mi svi nalazi manje- više ok...

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    340

    Početno

    Indi rekli su da je najvjerojatnije iscrpljenost organizma i stres glavni uzrok. Nakon prvog pobacaja sam radila hormonsku sliku - bila je OK i sve moguce briseve-Clamidia, aerobni, anaerobni, HPV... i sve negativno. Rekli mi da usporim ritam kada opet ostanem trudna. Nakon drugog pobacaja sam muza natjerala da radimo test na "kompatibilnost" - ispalo da smo kompatibilni. Prije trece trudnoce sam napravila briseve jer mi je PAPA bio cinI. Brisevi svi negativni, PAPA se bez terapije vratio na PAPA 2. Kada sam se vratila na posao nakon krvarenja prestala sam putovati i stvarno sam usporila ritam, prestala sve primati srcu... da li je to pomoglo neznam ali eto moje malo cudoviste je tu 8)

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Najčešći uzroci krvarenja u ranoj trudnoći su:
    1. Bebač je potrefio negdje na žilicu i dok se "ukopava" kako nebi otpao izaziva oskudnije krvarenje koje može trajati danima i može biti čak i obilno. Ta krvarenja nisu opasna
    2. Postojanje hematoma koji su nažalost nerijetko veći od bebe pa njihova pojava ili krvarenje ugrožava samu bebu. Vrlo su opasni, trudnice se najčešće hospitaliziraju i u bolnici ostaju do njihovog povlačenja
    Naravno, postoji i niz krvarenja koja već spadaju u patologiju i s njima se nemoraš zamarati.

    Iskreno, čudi me da te doc nije poslao na uzv. To je jedini pregled kojim se može ustanoviti postoje li hematomi i koje su veličine.

    Ako ti krvarenje ne prestaje traži doca uputnicu za uzv ili to obavi privatno.

    Naravno, nemoj odmah očekivati da ćeš vidjeti srčanu aktivnost - bitno je samo ustanoviti postoje li hematomi, pratiti da li se povečavaju i MIROVATI

  28. #28
    Candy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    260

    Početno

    Lijepo si to objasnila!
    Ja mislim da ja spadam pod 1). Hematom mi se nije vidio na uzv, a sad sam u 7+1, napravila sam dva uzv, valjda bi dr. vidjela hematom. Bebać raste, srce kuca, a to što krvarim neki gin. mi pripisuju i ispravljanju maternice zabačene natrag. Je li neka od vas imala zabačenu maternicu prije trudnoće, ili možda ciste na jajnicima (ja sve to).
    Pozdrav svima, držite se, imamo jedna drugu u istim problemima. I odmah je nekako lakše, bar meni, kad znam da nisam jedina.

  29. #29

    Početno

    Citiraj Candy prvotno napisa
    Lijepo si to objasnila!
    Ja mislim da ja spadam pod 1). Hematom mi se nije vidio na uzv, a sad sam u 7+1, napravila sam dva uzv, valjda bi dr. vidjela hematom. Bebać raste, srce kuca, a to što krvarim neki gin. mi pripisuju i ispravljanju maternice zabačene natrag. Je li neka od vas imala zabačenu maternicu prije trudnoće, ili možda ciste na jajnicima (ja sve to).
    Pozdrav svima, držite se, imamo jedna drugu u istim problemima. I odmah je nekako lakše, bar meni, kad znam da nisam jedina.
    Meni se braonkasti iscedak pojavio prvi put pre tri dana (sada sam u 14. nedelji). Nakon UZV i ginekoloskog pregleda (koji su, by the way, savrseno normalni - beba je aktivna, srcana aktivnost je OK, nema tragova krvi) obavljenog juce sam mislila da je stvar resena. No, ponovilo se i danas (nakon posete toaletu). Ginekolog mi je "ukinuo" odnose i - to je to. No, ne moram vam objasnjavati da sam izbezumljena! Mara

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    178

    Početno

    evo i nene sa vježe utvrđenom treudnoćom ( jučer ), i jos svjezije dijagnoze hematoma 10mm ( jutros), nakon sto sam ujutro primjetila krvarenje!Doktor je rekao da ne mozemo puno uciniti, mirovati samo i dabroston 2*1!
    nemam se cemu nadati jel tako, samo cekati, pa sto bude?!Koliko su opasni ti spontani, kada je trenutak za alarm?!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    252

    Početno

    Evo da se priključim jadikovkama - meni je prvi smećkasti iscjedak došao u 10. tj., doktor mi je rekao da ne vidi nikakav hematom na UZV, beba je ok, raste, srce kuca, ali me stavio na bolovanje i rekao da više mirujem. Meni krvarenje (sad sam 12+4) ne prestaje u potpunosti, najčešće se pojavljuje nakon stolice ujutro. Inače sam na dabrostonima 3x1 cijelo vrijeme. Jednu večer mi se pojavila biljeda blijeda krv, al samo na wc papiru, al je stala nakon 15-ak minuta. Naime meni krvarenje ili taj smeđi iscjedak nikad nije bilo toliko jak da bi kapnuo na rublje, vidim ga samo kad se obrišem wc papirom. Na početku sam se jako uspaničila, uhvatila me frka i kad se pojavila ta blijeda krv jednu večer, al sam se nekako uspjela smiriti. Mislim da je važno da je beba ok, a moja zasada je i molim boga da tako ostane. Uglavnom, lakše mi je kad vidim da nas ima puno koje smo u istoj situaciji

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    65

    Početno GDJE ME NADJE

    bas si na pravu naletjela.ja sam ti imala isti razlog za kiretazu kao ti prije 3 god.i bas kad sam mislila da nesto nije u redu i kad sam otkrila serihiju zatrudnim pod antibiocima i koje sam i dalje nastavila piti.nakon 15 ak dana smedji iscjedak .ginic reko da je prijeteci pobacaj i bacio me na dobrostan na kojem sam bila do 12 tjedna.napuhalo me ko zabu s 2 mj kupovala trudnicke hlace a sto da ti pricam.nakon tog candida i jos ponesto ali od 5 mj sam se osjecala fantasticno pa do kraja u 9 mj pituravala kucu,slagala drva nisam stadala.i rodio se perfektan pisonja od skoro 4 kg.uz sve sto su mi pricali da se pod serihijom ne moze zatrudnit i da se ne smiju uzimati antb.sve 5.moj savijet do 5 mj primiri sto manje voznja autom jako opasna na duge relacije u tom stanju.ja sam isla na pregled svako tjedan.drzi se i sve ce bit ok.ne znam hocu li se vracati ovdje pa salji na pp kopiju ako je sto za mene.sretno

  33. #33
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Podižem temu...trudnoća je cca 5,6 tjedana...danas sam primjetila smeđi iscjedak, ne krvavi...zvala doktora taman pred kraj radnog vremena, kaže da toga ne bi smjelo biti u ranoj trudnoći...hvata me panika...tko će izdržati do sutra popodne kontrolu?

    Uf...

  34. #34
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ako si uplašena otiđi na hitnu, barem će ti dati utriće, ili što več daju.
    U teoriju ne mogu nešto specijalno napraviti, osim toga, a ponekad pomognu.

  35. #35
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    odi na hitnu, moraju trudnicu primiti i pregledati u bilo koje doba dana i noci. i jos samo da te utjesim, kod mene je bila ista situacija, cak mi je jedan dan isla bas krv, dobila utrogestan i evo moje malo cudoviste upravo papa meni u krilu.

  36. #36
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Dobila sam utogestan 3xdnevno po 2kom. Moram strogo mirovati ne dizati dijete, ne znam kako to sve jer mi nema tko pomoci,
    Suprug radi po cijele dane, a moj bebac je 13kg...

    Iduci tj.opet kontrola i rekao mi doc.da plod mora do tada narasti na 6mm i “ozivjeti“ ako ne da ne bude dobro (

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    102

    Početno

    mi još malo pa ćemo biti 22.tjedan i još krvarimo...pomalo...zbilja treba mirovati...

  38. #38
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Plod je narastao na 8mm i doc je rekao da nema problema, da iskoristim utriće do kraja. Iscjetka smeđeg više nema...

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav, trudna sam oko 5 tjedana, u srijedu mi se počelo događat krvarenje ali samo nakon stolice,tj. kad se obrisem onda mi bude malo malo krvi. prvi dan je bilo svijetlo rozkasto, drugi smećkasto stara krv, a jučer pak je čak malo i kapalo tamna krv kao kod menstruacije. Baš me ništa ne boli. Bila sam kod ginekoliga i rekao je da je to radi naprezanja. Čak mi se i gestacijska vrećica povećela za duplo u 2 dana, sve ide normalo, nije mi dao nikakve tablete samo mirovanje.
    Zanima me daali se neko do vas dogadalo ovako i dali treba paničarit? Idući ultrazvuk mi je u utorak.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Citiraj majica00 prvotno napisa Vidi poruku
    ...Zanima me daali se neko do vas dogadalo ovako i dali treba paničarit? Idući ultrazvuk mi je u utorak...
    prokrvarila s 5tt, također se krvarenje javljalo kod naprezanja, ali sam odmah dobila duphastone. koliko znam krvarenje u trudnoći se tretira kao prijeteći pobačaj, bar je meni tako rečeno u bolnici.
    zašto ti tvoj ginekolog nije ništa dao ne znam, da li trebaš paničariti - nemoj, ali moja ti je preporuka da ako se dogodi da opet prokrvariš da odeš u bolnicu.
    sretno!

  41. #41
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    bok cure!nadam se da sam na pravom mjestu.ivf sam trudnica 6+2,prije dva dana u noći mi se desila čudna stvar.sanjala sam da imam orgazam ,probudila sam se i skužila da ga imam zazbilja,iste sekunde pomislim ono pa rekel je dr bez sexa,al reko nije strašno...kad osjetim da me dolje nekaj jako stopilo,u tri navrata je izcurilo krvi kao da sam se popiškila.sviježe,čiste krvi.odem na wc,tam je teklo još,užas jedva sam zaspala od brige.ujutro smo otišli u petrovu,svom mpo dr,pregledal me,sam pregled me pekel ko nikad i fala bogu s bebojem sve ok.nezna ni sam otkud mi to krvarenje,ništ čudno ne vidi,veli možda je to jedan odumrli plod(vratili su mi 2 zametka).inače mi je moj dr pred desetak dana rekel da vidi "nekaj kaj nebi trebalo biti tu",možda hematom,al kao bumo vidli.čudil se kaj nemam smeđi iscjedak.uglavnom,od punkcije trošim utrogestane 3puta 2,veli nek usporim ritam i to je to.dr u petrovoj mi čak smanjil utriče na 3puta1.krvarenje je pretalo al cijelo vrijeme mi ide tamno smeđe,jutros se iscijedilo dosta tekućeg,skoro pa crnog.oprostite na detaljima,zanima me vaše mišljenje jer ja neznam kaj da mislim i dal se bespotrebno brinem.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    55

    Početno

    pozdrav cure!!!!! molim vas ako znate pomagajte!!!!! naime ja sam nakon prvog IVF ostala trudna i u 10. tjednu sam izgubila svoje bebice to je bilo prije 5 mjeseci. 03.04. sam imala drugi IVF vracena dva embrija,...16.04 beta bila 262,......21.04. (juce) pocela je iznenada bol (ne jaka ali konstantna, vise neugodnan osjecaj) i pocela sam krvariti. krvarila sam jako,...bas kao menstruacija, trajalo sat i pol i prestalo,.evo danas nema krvi nikako,...nema bolova,....zvala sam bolnicu i oni su mi rekli da oni meni ne mogu nista reci,....da se javim svom doktoru, da po onome sto im je muz rekao i krvarenju bila je biokemijska,...ali da ne znaju sta je sada obzirom da je krvarenje stalo kao da ga nije ni bilo!!!! rekli su da se javim jedino ako bih imala jake bolove, temperturu ili da tesko disem,...da mirujem i da idem svom doktoru!!! moj doktor je na godisnjem do petka,....tako da ako ima bilo ko sa tako nekim iskustvom,...molim vas da mi kaze,...ima li nade jos uvijek,..ili je to bilo to,.....da li je moguce obzirom da su vracena 2 embrija (i ako su se oba primila) da je jedan otisao,....a da sam i dalje trudna!!!! ja mirujem,..koristim i dalje crinone gel,.....milim vas jos jednom ako ima bilo ko da mi moze pomoci,..unaprijed hvala

  43. #43
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    ne znam ti baš puno o tome, ali vrlo je moguće, da je jedan otišao, a jedan ostao. ili su možda ostala i oba, što ti od srca želim (makar sumnjam, ako si rekla da je krvarenje bilo jako). slično se dogodilo i mojoj susjedi, da je u 10. tt prokrvarila, ali ispalo je da je bila blizanačka T (prirodno je zečele) i jedan plod je, na žalost otišao, dok se drugi, evo treba roditi za cca 2-3 tjedna.
    šaljem ti puuuno ~~~~~~~~~~~~~~~ da bude sve u redu .

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    102

    Početno

    Na tvom mjestu ne bih nikako čekala petak već otišla drugom doktoru..Kod mene su također bile 2 oplođene stanice ali se jedna prestala razvijati..i jaaako sam krvarila danima, doduše bez bolova, i evo sad nam je 27 tjedana..No ovako možeš samo nagađati što se odgodilo - odi na pregled..

  45. #45

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav vam svima! Čitam ove postove i djelomično se nalazim u nekima... Svejedno, iznijet ću svoj problem. Možda je neka od vas imala što i ja, ili slično... Prije 8 dana mi je, na mom prvom ginekološkom pregledu (sramota, znam) potvrđenda trudnoća (4 tjedna.). Dr mi je propisala folnu kiselinu, te me naručila da s nalazima dođem za mjesec dana. Dan nakon toga muž i ja smo imali odnos uslijed kojeg se pojavila krv. Nije bila obilna i nisam se zabrinjavala puno. Tako bi mi, nakon mokrenja (oprostite na detaljnim opisima), na papiru bilo tragova smeđkaste krvi taj dan i sutradan. Međutim, u noći nakon toga sam se probudila od bola i primijetila puno obilnije krvarenje. Otišla sam ginekologu tu u svom gradu (moja dr cijeli tjedan odsutna) koji me pregledao i ginekološki i ultrazvučno. Rekao mi je da ne zna zbog čega krvarim, da je moguće da se "to sad samo očisti", ali možda bude sve ok. Potvrio mi je 5. tjedan trudnoće, dao Dabroston 3*1, propisao tjedan mirovanja i rekao da ako ne stane za 2,3 dana, nije dobro. Meni je jučer ujutro (6.dan) bilo skoro nestalo no navečer se pojačalo (poput menstruacije) i tako je i danas. Čekam ponedjeljak i ponovni pregled. Strah me zbog one izjave s 2-3 dana... Ponekad me malo grčevi i nekakvo peckanje uhvati (al doista nije jako)... Prva mi je trudnoća i skroz sam zbunjena...

  46. #46

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Ja sam trudna 5+ 8 nedelja.Juce sam prokrvarila sveza krv i trajalo je 10 ak min,danas opet ne mnogo ali ima i dalje u obrisima.Stomak me boli ledja..i to sve uz progesteron i utrogestan
    .Bila sam kod ginek.odmah plod stoji.Preplasena sam pomozite molim vas

  47. #47
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Je li gin. vidio ikakav hematom?
    Pijes li magnezij?
    Mirujes li?
    To je zapravo sve sto mozes dati od sebe.
    Zelim ti sretan ishod, a velike se sanse za njega

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima, nadam se da ima ovdje nekog aktivnog evo ovakva je moja situacija. Imala sam "menstruaciju" koja je trajala 4 dana i bila manje oskudna kao i inace (kod mene potraje i do 7-8 dana), prije te zadnje menstruacije cice su me uzasno boljele cak 10 dana prije nego sam dobila, imala sam temperaturu 37,5 i povracala cak 2x. Radila test prije nego sto sam dobila i bio je negativan. Zatim dobivam tu "menstruaciju" od 4 dana, zapravo 3 dana krvarenja i 4 dana vise ko neka crvenkasta sluz i nestane. Svaku noc budim se preko mokra u predjelu vrata i grudi, sila mi je pišat tak kaj se WC-a jedva dođem i onda opet slijede ti valunzi toplo - hladno. Uzasno umorna kolko god da spavam, ponekad mi dođe nagon za povracanjem i imam ko neka probadanja u trbuhu malo u desnom malo u lijevom jajniku. Javlja mi se crvenilo na desnom obrazu i predjelu vrata koje nestane. Danas ujutro takvo probadanje u predjelu maternice da se nisam mogla pomaknuti s mjesta. Po svemu sudeci svi simptomi trudnoce, no kao sto rekoh, "mengu" dobila tocno na dan, test radila bil negativni, pa me zanima dal je kome jos bilo tak i jel postoji sansa da sam trudna? Odnosi su nezasticeni, tj. "metoda prekinutog snosaja" tak da sanse postoje i nebi bil nikakav bed da sam trudna. Ajmo friške trudnice javite se i pomognite mi

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Adri123 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima, nadam se da ima ovdje nekog aktivnog evo ovakva je moja situacija. Imala sam "menstruaciju" koja je trajala 4 dana i bila manje oskudna kao i inace (kod mene potraje i do 7-8 dana), prije te zadnje menstruacije cice su me uzasno boljele cak 10 dana prije nego sam dobila, imala sam temperaturu 37,5 i povracala cak 2x. Radila test prije nego sto sam dobila i bio je negativan. Zatim dobivam tu "menstruaciju" od 4 dana, zapravo 3 dana krvarenja i 4 dana vise ko neka crvenkasta sluz i nestane. Svaku noc budim se preko mokra u predjelu vrata i grudi, sila mi je pišat tak kaj se WC-a jedva dođem i onda opet slijede ti valunzi toplo - hladno. Uzasno umorna kolko god da spavam, ponekad mi dođe nagon za povracanjem i imam ko neka probadanja u trbuhu malo u desnom malo u lijevom jajniku. Javlja mi se crvenilo na desnom obrazu i predjelu vrata koje nestane. Danas ujutro takvo probadanje u predjelu maternice da se nisam mogla pomaknuti s mjesta. Po svemu sudeci svi simptomi trudnoce, no kao sto rekoh, "mengu" dobila tocno na dan, test radila bil negativni, pa me zanima dal je kome jos bilo tak i jel postoji sansa da sam trudna? Odnosi su nezasticeni, tj. "metoda prekinutog snosaja" tak da sanse postoje i nebi bil nikakav bed da sam trudna. Ajmo friške trudnice javite se i pomognite mi
    Najbolje da opet napravis test kako bi vidjela je li rijec o trudnoci.
    U svakom slucaju savjetujem da odes do ginekologa, mozda je nesto drugo u pitanju.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    30

    Početno

    Cure moze pomoc ako je netko imao slicno iskustvo...zadnja m 13.12,13.01 pozitivan kućni test..dan kasnije krvarenje obilno vjerojatno m i traje još ..15.01 beta 63,17.01-188 I danas 18.01-310 ...na uzv naravno ništa al endometrij 4mm,pa zbog toga i krvarenja gotovo nemoguce da je uredna trudnoca..dal da se ipak nadam?ili je ipak vanmaternicna?u nedjelju idem opet vaditi betu pa će mi možda više reci za sad su mi samo rekli u slučaju bilo kakve boli brzo na hitnu

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •