Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Pozdravlja vas moja baka

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno Pozdravlja vas moja baka

    Sjetila se moja mama neki dan kako je na tv-u gledala priču o bezpelenaštvu.Baka sluša iz prikrajka i kaže:"Viš ti,ne živim ja uzalud 87 godina.Sad sam shvatila da neki bog i znam,a nisam ni u školu išla."I krene priča...Deda i baka su bili jako siromašni.Kad se rodila moja mama,baka nije imala za pelene,pa je od podsuknje napravila 2 pelene.To je imala samo za van da ju ljudi ne pitaju zašto je dijete gologuzo

    Imala je i jednu krpicu za "hvatanje"-kak ona veli."I tak sam ti ja u nju gledala po cijeli dan dok nisam shvatila kak izgleda trenutak prije nego će se unerediti.I naučila sam.Lepo sam uhvatila s krpicom,to oprala da imam za drugo hvatanje i tak svaki dan.Jedino me deda me zeznuo kad je poslje za uju kupio pelene.To je meni bilo komplicirano."

    Poslje sam joj objasnila da na internetu žene imaju grupu samo o tome,a ona ko iz topa: "Pametne žene.Puno mi ih pozdravi!"

  2. #2
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Predivno
    Ne spadam na ovaj podforum, ali slucajno naletih....bas mi je mila tvoja baka

  3. #3
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    za baku!

  4. #4
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Preslatko Pozdravi baku!

  5. #5
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Divno! Pozdrav za baku

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Slatko! Pozdrav baki !!

  7. #7
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Baš fora...i mene je to dugo kopkalo kako su se prije snalazili bez pelena sa malim bebicama jer znam sigurno da ih nisu svi imali. Bravo baka!

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Pozdrav baki.

    Super mi je kako se neke stvari očuvaju

  9. #9
    bobač avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    21

    Početno

    pozdrav baki i bravo za nju
    mislim da je nama danas to nezamislivo(barem meni)

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    živila baka!
    ..mogli bi se za više stvari okrenuti našim bakama, jer tada nije bilo modernih č. zatrovanih pomagala ni za pranje ni za čišćenje..

  11. #11
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    pozdrav baki

    meni je nezamislivo sve drugo, pitala me neki dan kljucic jel sam imala snage za bespelenasenje i s trecom, reko kakve snage, ja ni ne znam nikako drugacije

  12. #12
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa Vidi poruku
    Predivno
    Ne spadam na ovaj podforum, ali slucajno naletih....bas mi je mila tvoja baka
    I od mene

  13. #13
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav baki

    meni je nezamislivo sve drugo, pitala me neki dan kljucic jel sam imala snage za bespelenasenje i s trecom, reko kakve snage, ja ni ne znam nikako drugacije
    Uh, ti si već oguglala s trećim. Meni svako malo dođe da prestanem komunicirat s njim o tome. Ali ne mogu. To je jače od mene

  14. #14
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pozdrav baki, upravo mi je odgovorila na pitanje koje me dugo mučilo.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    Znam da ovo spada pod dojenje,al nema smisla da na svakoj temi pišem bakine mudrosti

    Tema dojenje blizanaca.
    BAKA:"Pa i ja sam dojila tebe(govori mojoj mami) i malu od susjede više od mjesec dana.I tako više puta"
    MAMA:"Haaaaaaaaa????????"
    BAKA:"Znaš,ona ti je bila jako bolesna,pa je svako malo morala na duže vrijeme u bolnicu.Onda se pržilo brašno,pa se to mutilo s vodom i tako davalo djeci.Mi smo se onda tako dogovorile.Pa djeca ne smiju jesti brašno tako mala!"
    JA:"A po noći???"
    BAKA:"Ja sam se izdojila u šalicu,pa joj je tata tak dao da pije."

    Najsmješnije iz cijele štorije je ton kojim je ona to govorila...otprilike onako kako ja mužu govorim šta da donese s placa.

    Ugl. svaki put kad bi žena došla iz bolnice je nastavila dojiti dijete jer se u bolnici izdajala da zadrži mlijeko,a baka se izdajala tek toliko da ju ne boli sve dok nije došla na normalnu količinu mlijeka potrebnoj mojoj mami.Mislim si ja koje se tu rasprave vode o dojenju,pišu se knjige...a njoj je to tako banalno.Tu i je caka-kak ona veli.Prije nije bilo drugog izbora,pa žene nisu bile pod pritiskom hoće li uspjeti.Znale su da će imati probleme ovakve i onakve,ali koje će već nekako rješiti.Danas žene imaju izbor (u startu lakši),pa same sebi nabiju pritisak...što cijelu sitaciju čini težom nego što je.

  16. #16
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    mali laf pogodila je tvoja baka samu srž
    bravo za nju!

  17. #17
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    ajmee...super baka!!

    ne spadam na ovaj pdf...al me privukla baka...

  18. #18
    marilka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    64

    Početno

    baka kraljica hihihihi

  19. #19
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj mali laf prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da ovo spada pod dojenje,al nema smisla da na svakoj temi pišem bakine mudrosti

    Tema dojenje blizanaca.
    BAKA:"Pa i ja sam dojila tebe(govori mojoj mami) i malu od susjede više od mjesec dana.I tako više puta"
    MAMA:"Haaaaaaaaa????????"
    BAKA:"Znaš,ona ti je bila jako bolesna,pa je svako malo morala na duže vrijeme u bolnicu.Onda se pržilo brašno,pa se to mutilo s vodom i tako davalo djeci.Mi smo se onda tako dogovorile.Pa djeca ne smiju jesti brašno tako mala!"
    JA:"A po noći???"
    BAKA:"Ja sam se izdojila u šalicu,pa joj je tata tak dao da pije."

    Najsmješnije iz cijele štorije je ton kojim je ona to govorila...otprilike onako kako ja mužu govorim šta da donese s placa.

    Ugl. svaki put kad bi žena došla iz bolnice je nastavila dojiti dijete jer se u bolnici izdajala da zadrži mlijeko,a baka se izdajala tek toliko da ju ne boli sve dok nije došla na normalnu količinu mlijeka potrebnoj mojoj mami.Mislim si ja koje se tu rasprave vode o dojenju,pišu se knjige...a njoj je to tako banalno.Tu i je caka-kak ona veli.Prije nije bilo drugog izbora,pa žene nisu bile pod pritiskom hoće li uspjeti.Znale su da će imati probleme ovakve i onakve,ali koje će već nekako rješiti.Danas žene imaju izbor (u startu lakši),pa same sebi nabiju pritisak...što cijelu sitaciju čini težom nego što je.
    to sam ja htjela predloziti dvijema prijateljicama koje su rodile otprilike u isto vrijeme a nisu se snasle s dojenjem, a bilo mi je tako zao tih beba, no suzdrzala sam se

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    baki

  21. #21
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    baka rules!

  22. #22
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Baku za voditeljicu grupa za dojenje i bespelenaštvo

  23. #23
    acqua avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    333

    Početno

    Baka je zakon!

  24. #24
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    pozdrav bakama, sve redom mudre žene

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •