Stranica 10 od 10 PrviPrvi ... 8910
Pokazuje rezultate 451 do 488 od 488

Tema: "ne knead"... sakrij se, a apricot - srami se!

  1. #451
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam opet radila s bijelim brasnom 3 salice i 1,7 salica vode (btw voda u Zg kao da je manje mokra??!!). Pekla sam ga cijelo vrijeme poklopljenog i nije ispao gnjecav! Ali po prvi put mi je kora ispala bas jako tvrda i hrskava. Fina, ali jedva se rezao. Uopce ne kuzim kako moze biti tvrdja kad se pece poklopljen?
    A koliko dugo si ga pekla?

    Inace, Tiziana, potpisujem oku i nadodajem da sam se za jednu veceru opako preracunala sa kolicinom kruha i frknula ocito no knead tijesto viska u frizider. Ispekla sam ga nakon 4 dana stajanja u frizideru, eksperimenta radi sa namjerom da ga ne jedemo vec da ga bacim.
    Kad je poceo mirisati ko lud, odlucili smo ga pojesti i bio je mljac!
    Probaj dodati maslinovo, a mlijeko bi ja mozda probala u kombinaciji sa malo maslaca u nekoj varijanti mlijecnog kruha... Eksperimentiraj, ali zapisuj eksperimente jer ces kad tad naici na vama savrsenu kombinaciju!

    Ja sam rodeni obozavatelj kruhova tipa no knead, kruh sa bigom i mog malokvasnog kruha iz pekaca-obozavam hrskavu koricu i tamne, sjemenkaste, zbijene kruhove! Mekano i pjenasto mi je brrrr (pa mozda zato nisam mjerodavna onima koji to preferiraju)

  2. #452
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    za mekanu koricu kruh treba zamotati u navlaženu krpu i to čim ga se izvadi iz peći
    i tako pustiti da se ohladi

  3. #453
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Evo imam na dizanju sinocnju pokusnu varjantu, probala sam testirati samo dizanje kad grijanje ne radi i to stima odlicno! Necu ni morati raditi da stoji danas za sutra. Mislila sam da nece ici dobro ko uz toplu pec. Probala sam staviti mlijeka umjesto cetvrtine vode. Ne znam hoce li biti ok, to mi je palo na pamet jer u mom ducanu ima jako mekani kruh koji je s mlijekom.
    U deset sati se vise nego poduplao. Mozda cu ga prebacivati u krpu da ga uljepsam izvana i raditi ono presavijanje u kuvertu

  4. #454
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Moja verzija s mlijekom je ispala ooooodlicnaaaa i nisam ga otklapala, samo sam zadnjih 15 minuta povecala na 230 u ventiliranoj pecnici. Nije tvrd, korica je hrskava a ukus nekako puniji. Bas sam zadovoljna! Jos sam ga uljepsala motanjem u krpu po izvornom Kae topiku i bas mi je ispao vrhunski - izgledom i okusom.

    Ako se radi dupla doza mijenja li se nesto u duzini - nacinu pecenja?
    Posljednje uređivanje od Tiziana : 30.03.2013. at 15:09

  5. #455
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Moram se pohvaliti!.... radila sam kruh sa šunkicom tj šunkicu sam pekla u kruhu i ispao mi je savršeno i prefino
    evo slikica http://public.fotki.com/pmanuela/kruh/

  6. #456
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Tiziana, baš mi je drago da ti je uspjelo!
    Manuela, suuper!

  7. #457

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Maca p., pekla sam ga sigurno preko sat vremena, mozda sat i 20, jer je bio nakon 1h jos iznutra mokar (probala cackalicom).

    Veceras ide novi na dizanje, prvi put cu ga ostavit prek noci.

    Tiziana a ovo s mlijekom se veselim isprobat al necu eksperimentirat dok ne prodju praznici

  8. #458
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Charli super ti je to po noci, ako ga izlijes u pobrasnjenu krpu pa u posudu po Kae topiku izgleda puno urednije.
    Moja mlijecna vrijanta je bila 600 gr brasna i 450 grama tekucine (ne decilitara nego bas vagala na vagi), od cega 112 gr mlijeka a ostatak do 450 dolijevala vodu pa sam stavila malo na vatru da postane mlako.
    I u pecenju nisam otklapala. Bio mi je odlican bome i za veceru.
    Od sad obavezno motam tijesto u pobrasnjenu krpu pa posudu prije pecnice, lijepsi je oblik

  9. #459
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Moj uskrsnji kruh ispao savršen, bijelo, crno i par zlica kukuruznog brašna
    Posljednje uređivanje od kinder : 31.03.2013. at 09:57

  10. #460
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    I moj je ispao super, a tako sam malo truda u njega uložila.

  11. #461

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    580

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    Ako se radi dupla doza mijenja li se nesto u duzini - nacinu pecenja?
    Ja sam malo produljila pečenje, cca 40 minuta poklopljen (za jednostruku dozu 30 minuta) i 15 otklopljen u obje varijante.
    Posljednje uređivanje od Švrćo : 01.04.2013. at 18:14

  12. #462
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    Maca p., pekla sam ga sigurno preko sat vremena, mozda sat i 20, jer je bio nakon 1h jos iznutra mokar (probala cackalicom).

    Veceras ide novi na dizanje, prvi put cu ga ostavit prek noci.

    Tiziana a ovo s mlijekom se veselim isprobat al necu eksperimentirat dok ne prodju praznici
    Ajde probaj kolicinu tekucine smanjiti na izvornih 1.5 salice tj. pola kolicine brasna.
    Ako su vece salice i veci kruh, vrijeme pecenja se moze produziti za 10-15 minuta ko sto Svrco kaze, ali ovo jako produzeno pecenje mi se cini da je zato sto je tijesto prevlazno i za ocekivati je da ce korica biti jako tvrda.

    Tiziana super za uspjeli eksperiment! Bit ces ti jos prava pekarica

  13. #463

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Prijavljujem svoj najbolji kruhic do sada - ovaj koji se dizao cca 10 sati. Bila sam malo skepticna jer sam po rubu na posudi vidjela da se bio dignuo jace, pa malo pao. Medjutim, ispao je odlican! Stavila sam manje vode (1,5 salicu plus jos jedan prst da lakse promijesam), i pekla 45 min s poklopcem i cca 10 min bez, kad je bio gotov na kratko zamotala u vlaznu krpu i super! Korica je ostala hrskava ali ne pretvrda, a iznutra je bio socan ali ne prevlazan. Ma divota

    Hvala svima na savjetima!

  14. #464
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Hvala Maca i Svrco, figu bi ja napravila da nije bilo vasih dragocjenih uputa, i ostalih ovdje.
    Nego jednu stvar ne razumijem. Prvi Kaein recept je govorio da se pece 30 min na 230, a na ovom topiku pise sat vremena na 180 od cega zadnjih 15 min otklopljeno na vecoj temperaturi. Ja ne otklapam jer palim ventiliranje u pecnici. Sto bi se dobilo kad bi se vrijeme pecenja skratilo po prvom receptu - 230 stupnjeva i 30 minuta? Teoretski bi trebao bit i tvrdji ili meksi kruh?

  15. #465
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    prijavljujem svoj prvi no knead/sakrij/srami kruh
    fantastičan je, korica je prelijepa i vrlo hrskava
    radila sam od pola integralnog, pola bijelog glatkog brašna, dizao se preko noći
    Kaae, apricot, hvala na receptu

  16. #466
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Tiziana, ja ti ne bih znala reci, jer ga uvijek pecem 30 minuta na 230 (bez ventilatora, ventilator, koliko ja znam, ima efekt kao da se pece na 20-30 stupnjeva visoj temperaturi) i onda jos 10- tak minuta otklopljenog.
    Probaj i usporedi, pa nam javi!?
    Posljednje uređivanje od maca papucarica : 02.04.2013. at 13:20

  17. #467
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    A da? Mislila sam da vi to pecete po sat vremena svi. Bome cu probati Maco P. Javim sigurno.

    Dobrodosla medju pekarice Grace

  18. #468
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    hvala, Tiziana
    zamutila i sinoć jedan i jutros odnijela mami i tati

  19. #469
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,235

    Početno

    stiže mater s izborom teča, a ja sam kupila bašno u međuvremenu.
    ako sam dobro skopčala, cca 20 cm promjera je maksimum za 3 šalice brašna ako želim neku normalnu visinu kruha? idealno bi bilo da je teča još uža?

  20. #470
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Meni je za kruh od 3 salice brasna (salica=230 ml) savrsena emajlirana teca od 18 cm (ali se siri prema gore) ili okomitih stijenki 20 cm (ta je od inoxa i malo manje draga; meni u "crnom loncu" ipak najbolje uspijeva).

  21. #471
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,235

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je za kruh od 3 salice brasna (salica=230 ml) savrsena emajlirana teca od 18 cm (ali se siri prema gore) ili okomitih stijenki 20 cm (ta je od inoxa i malo manje draga; meni u "crnom loncu" ipak najbolje uspijeva).
    hvala.

  22. #472
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Danas sam radila raženi s lanenim sjemenkama. Ukusan je, duže sam ga pekla, ali je ipak malo "mokar".

  23. #473
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    danas ispekla 2/3 bijeli i 1/3 kukuruzni, bez dizanja/stajanja s malo više germe 1 ravna žličica na ventilator, 250C°, 30 minuta poklopljeno i 15 otklopljeno. digao se ispao super, korica hrskava ne predebela i ne pretvrda. tak sama neki dan pekla i bijeli sa 10 sati dizanja i 1/3 žličice germe.

  24. #474
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Toliko sam oduševljena sa današnjim turbobrzinskim kruhićem da, skroz skromno i samozatajno, moram podijeliti fotke sa vama

    http://public.fotki.com/maca-p/no-knead-/

    A sad ga idem pokriti jer ću ga inače jesti dok ne puknem!

  25. #475
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Uuuuu Maca P. prekrasan ti je! Kakvim si ga omjerima radila? Svega ima po njemu, ja bi griz!

  26. #476
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    Uuuuu Maca P. prekrasan ti je! Kakvim si ga omjerima radila? Svega ima po njemu, ja bi griz!
    1 salica glatkog, 1 salica razenog, 1 salica integralnog, 3 zlicice psenicnih posija, 1 zlicica onog ostatka (kotac pa samljeveni, rekao gdin koji radi) kod proizvodnje bucinog ulja, 2 zlice suncokretovih sjemenki, 2 zlice lanenih, 1 zlicica soli i isto secera, ravna zlicica kvasca, zlica bucinog ulja, 1 i 1/2 salica tople vode. Dizanje cca 30 min u pecnici na 50 stupnjeva, posipala neljustenim sezamom, pekla 30 minuta na 250 (zaboravila smanjiti na 230)+5 min otklopljeno.

    Stvarno sam svasta natrpala, ali takve kruhove najvise volim (zato mi je kalup pekaca izgreban od silnih sjemenja )

  27. #477
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Svega tu ima! Sad me sram mojih banalnih uradaka od brasna vulgaris vodai mlijeko. Al sam kupila sjemenka svakakvih, jos malo pa cu i ja u nove pobjede

  28. #478
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Danas sam nastavila svoje pekarsko eksperimentiranje i napavila najbolji kruh! Mekana i tanka korica mmmm, stavila sam i maslinovo ulje u tjesto tri jusne zlice, salicu integralnog bio i dve bijelog, sjemnke sezama maka i suncokreta, te i dalje cetvrtinu vode mijenjam mlijekom. 45 min na 230 ventilirano bez otklpanja. I dizao se 18 sati, pa sam prebacivala u krpu po Kaeinom receptu.
    Jos cu probati s kamut brasnom, zna li tko kako se to brasno ponasa?

  29. #479

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam izbacila taj korak prebacivanja u krpu, ne vidim nikakvu razliku a jednostavnije mi je. Meni je bed što ga ja ne jedem, pa kruh pečem samo djeci, i ne smijem često jer sam onda u napasti

  30. #480
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Ma prve sam i ja radila bez krpe pa sam probala s krpm i vidjea da kruh ljepse ispane, bude puno urednijeg oblika

  31. #481
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    dugo već doma pečem kruh, sastojci od oka, dodajem sjemenke i uvijek uspije, ali korica mu je gotovo uvijek pretvrda, jedva ga režem. sad čitam da ga pečete poklopljenog jedno vrijeme. ja nemam posudu koja ide u pečnicu, a da ima poklopac, bi li mogla folija gore?

  32. #482
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ja sam jednom pekla sa folijom, bilo je uspjesno, ali se iskreno ne sjecam koliko je bilo odlicno tj. prolazno.

    Jesi sigurna da nemas nikakav inox, vatrostalni, emajlirani poklopac bez plasticnih dijelova?
    I veci funkcionira, glavno da je poklopljen i da se ipak i poklopac zagrije sa posudom i pecnicom.

  33. #483
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    ma nemam, vatrostalnu sam razbila, sad pečem u običnom loncu za gulaš, a taj ima stakleni poklopac, njeg se ne usudim u pečnicu

  34. #484

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    Ma prve sam i ja radila bez krpe pa sam probala s krpm i vidjea da kruh ljepse ispane, bude puno urednijeg oblika
    Pa poravnam ga kad ga prebacim u lonac. Doduše, ja sam prilično traljavo stvorenje pa moj ni s krpom nije bio nešto uredan, i njega je trebalo popravljati prije nego poklopim.

  35. #485
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj rayna prvotno napisa Vidi poruku
    dugo već doma pečem kruh, sastojci od oka, dodajem sjemenke i uvijek uspije, ali korica mu je gotovo uvijek pretvrda, jedva ga režem. sad čitam da ga pečete poklopljenog jedno vrijeme. ja nemam posudu koja ide u pečnicu, a da ima poklopac, bi li mogla folija gore?
    Ja svoj nakon pečenja umotam u vlažnu krpu i ostavim tako pola sata..inače mu isto bude pretvrda korica

  36. #486
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Meni je kamut verzija na dizanju. Dve kamuta i jednu salicu bijelog brasna, sjemenke sezama, suncokreta i buce. Prvih sat vremena nije se dignuo ni malo, vec sam mislila da nece biti dobro, tek iza treceg sata je malo bolje proradio.

  37. #487
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Kruh od brašna prosa, dinkela i raži

  38. #488
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Moj kamut me razocarao. Ispao mi pre gnjecav a kora debela. Ne kuzim di sam pogrijesila. Muzu se svidjao, meni bas i ne. U nakon sto je odradio dizanje malo je bio pao. Bas me demotivirao

Stranica 10 od 10 PrviPrvi ... 8910

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •