Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 143 od 143

Tema: D3 kapi

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra....blizu mora
    Postovi
    237

    Početno

    Citiraj Least123 prvotno napisa Vidi poruku
    tek sam sad vidjela zar se ove kapi moraju cuvati u hladnjaku? mi imamo 4 mj i nisam ih cuvala
    Da!
    Ni ja nisam isla za tim...
    U frizideru ih drzim... Od cca njenog 4. Mj....

  2. #102
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    .
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 27.10.2014. at 20:47

  3. #103

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Valjda mu nisam mogla neku stetu time nanijet ;(

  4. #104

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Least123 prvotno napisa Vidi poruku
    Valjda mu nisam mogla neku stetu time nanijet ;(
    Nisi, ne brini. Do prije koju godinu nije na njima pisalo da trebaju biti u frizideru.

  5. #105
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    ovo i ja tek vidim :O
    nista lee onda odma u frižider, ajme

  6. #106

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Hvala na odg
    Posljednje uređivanje od Least123 : 27.10.2014. at 23:51

  7. #107
    Vjeverica77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    153

    Početno

    Nisam ih ni ja stavljala u frizider. Nisam ni pomislila da bi trebalo, moram priznati

  8. #108

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    215

    Početno

    koliko kapi se daje? nama su u ljekarni rekli 4 kali 1 put dnevno a ja od svih cujem da se daje 3 kapi 1 put dnevno.
    i da li je bolje dati kapi prije dojenja ili nije bitno? ja bebi dam svaki dan u isto vrijeme, nevezano kad dojim, a kazu mi da je bolje pomijesat sa mlijekom u zlicici...kako vi to dajete?

  9. #109
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Meni su svaki put rekli 4 kapi..tako sam davala curama i sad malenome.

    Moram se vratiti još par postova unatrag iako je prošlo vremena, al baš kad sam ih malenome počela davati, nakon nekih par tjedana skužim da na njima piše da se čuvaju u frižideru..vraćam film unatrag i nisam se mogla sjetiti da sam i sa curama čuvala u frižideru..mislila sam da mi je taj dio ispario iz sjećanja, al znači ipak nije..prije su mogle i na sobnoj..a zašto je tako, tko bi ga znao.

  10. #110
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    eh zaboravila sam napisati, mislim da ti je najlakše u žlicicu sa malo mlijeka pomiješati da lakše popije..znam dosta njih koji su to direktno kapali u usta, al ja to nikad nisam mogla, jer bi bili prenemirni a te kapi ili idu presporo ili prebrzo van.

  11. #111

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    215

    Početno

    ma da? u frizideru? ja u grijenoj sobi drzim......ok stavit cu na hladenje, hvala na informaciji

  12. #112

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj kiri- prvotno napisa Vidi poruku
    koliko kapi se daje? nama su u ljekarni rekli 4 kali 1 put dnevno a ja od svih cujem da se daje 3 kapi 1 put dnevno.
    i da li je bolje dati kapi prije dojenja ili nije bitno? ja bebi dam svaki dan u isto vrijeme, nevezano kad dojim, a kazu mi da je bolje pomijesat sa mlijekom u zlicici...kako vi to dajete?
    Onoliko koliko je propisao pedijatar. Neka djeca ništa, neka 2 kapi, neka i 6 kapi.

  13. #113
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Nisi, ne brini. Do prije koju godinu nije na njima pisalo da trebaju biti u frizideru.
    meni su rekli da moraju bit u frižideru dok se ne otvore, a posle mogu bit i na sobnoj????? to sam naravno čula od farmaceutkinje već pred kraj davanja D vitaminu 3. detetu
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 13.03.2015. at 17:25

  14. #114
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    stalno moraju biti u friđu, mi kapamo svako jutro 5 kapi i tak vec godinu dana velika fontanela nam se jako sporo zatvara!

  15. #115

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Moj prvi je pio 6 pa kasnije 5 kapi, do 2 rodjendana bez prekida i jos 2 ili 3 zime. Isto je imao jako veliku fobtanelu koja se sporo zatvarala. Cini mi se da se tek pred 2. rodjendan zatvorila.

  16. #116
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja svom dajem po 3 kapi. Sad ima 12 i pol mj, rekli su da jos do proljeca dajem.
    Sto se tice fontanele,nije se jos skroz zatvorila,al nije ni velika visr

  17. #117
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Nama rekli po 4 kapi. Al iskreno, kako kapaju jako sporo, ja ih treskam da idu brze pa mi nekad kapne 3 nekad 5... nekad zaboravim pa i preskocim koji dan... drzim u frizideru i otvorene i zatvorene.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    16. meridijan
    Postovi
    747

    Početno

    Jučer smo od peda dobili D3 1x4 kapi, bebo je prekjučer napunio mjesec dana. Isključivo dojim i s obzirom da je još uvijek subikteričan, dosta smo po vani, naravno ne na direktnom suncu, ali na intenzivnom svjetlu.
    Moje pitanje: Trebaju li mu uopće tako rano i u ovo godišnje doba te kapi? (inače nisam pobornik nikakvih nadomjestaka, lijekova i sl.)

  19. #119
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Mi ih nismo koristili. Ljetna je beba, ako nije bio vani bio je kraj prozora zimi. Živimo na moru, sunca ima u izobilju. Pedica se nije bunila. Čitala sam da su ih skandinavske zemlje ukinule, a imaju zasigurno manje sunčanih dana od nas. Vjerujem da su nekoj djeci potrebne, nama su se činile kraj toliko sunca suvišne.
    Posljednje uređivanje od palčica : 03.07.2015. at 11:57

  20. #120
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Kako je najlakše dati kapi? Probala na žličicu s mlijekom pa dijete izbljuvalo. Greška valjda što sam išla nakon podoja.

  21. #121
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mozes li nabaviti vitamin D u maslinovom ulju? Taj se dozira doslovno u kapima, moze se staviti direktno na bradavicu, djetetu na jezik, na prst, svejedno. Puno manje muke, a ista doza.

  22. #122
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Već sam uzela ovaj na recept, a isto je u kapima. Možda pokušam staviti na bradavicu.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Moja kcerkica je divota od bebe, cicka, spava, malo zaplace i to je to. Moja supruga i ja smo stvarno sretni s njom. Imati malenu bebu od mejsec dana i nemati problema saspavanjem, ma divota!

    Sve do početka uzimanja tih kapi. Sada nam se malena grči, nece cicati i place stalno. Maknutim ću te kapi i vidjeti reakciju...ako se smiri bacam ih u smece....i trazim drugu opciju. Idemo van na sunce koliko nam vrijeme dopusti,.


    Da li je tko uzimao nesto drugo, osim tih navedenih kapi??

  24. #124

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    155

    Početno

    Koje kapi uzimate? Oleovit kapi se podnosi puno bolje od Plivit D3,jer su na bazi ulja. Svakako probajte!

  25. #125
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Nije ti to od kapi. Sa mjesec dana počinju probavni problemi kod većine dojenčadi. Plinovi, podrigivanje, i sl. Nemojte bacati kapi, ali vidjet ćete i da ako ih izbacite da će malena narednih šest mjeseci prditi, podrigivati, i grčit se.

  26. #126
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Nije ti to od kapi. Sa mjesec dana počinju probavni problemi kod većine dojenčadi. Plinovi, podrigivanje, i sl. Nemojte bacati kapi, ali vidjet ćete i da ako ih izbacite da će malena narednih šest mjeseci prditi, podrigivati, i grčit se.
    slazem se
    inace, bebe s vremenom postaju sve budnije i cesto nemirnije
    moje zadnje tri cure su doslovce prespavale prvih 5 tjedana zivota
    nisu nikad plakale
    a onda su se odjednom probudile i mjesecima po danu nisu skoro nista spavale
    djeca mijenjaju ritam, ponasanje, navike...to je nesto sto treba ocekivati

    mi koristimo oleovit kapi

  27. #127
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Postoje nekakve kapi, ne znam im ime napamet (sve su mi prakticki jednako strane) koje mislim dolaze zajedno s vitaminom K i u SOS grupi na Facebooku su prilicno omrazene jer, navodno, izazivaju dodatne probavne probleme.

    Inace, ovo gore je istina -- vecina beba ce imati ovakve ili onakve probavne probleme koji prolaze kad sazrije probavni sustav.

  28. #128
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Postoje nekakve kapi, ne znam im ime napamet (sve su mi prakticki jednako strane) koje mislim dolaze zajedno s vitaminom K i u SOS grupi na Facebooku su prilicno omrazene jer, navodno, izazivaju dodatne probavne probleme.

    Inace, ovo gore je istina -- vecina beba ce imati ovakve ili onakve probavne probleme koji prolaze kad sazrije probavni sustav.
    K2D3 - u splitu preporucaju uzimanje odma od izlaska iz rodilista. Mi nismo nikakvih problema imali ni s tima ni s d3 koje sam mu pocela davat s 3 mjeseca. Isplati se probat promjenit, zasto ne...

  29. #129
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Sto nisu za bebe k1? Tako sam nesto citala nedavno

  30. #130

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Tako je, K1 (Babytol):

    http://www.inpharma.hr/index.php/new...you/d,ljekarne

    Ne znam kakva su iskustva, u mom.okruzenju izuzetno rijetko se koriste.

    Po Oleovit kapima bi trebalo biti manje grceva. Ili pricekajte mjesec dana pa onda pokusajte.

  31. #131
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Da, k1

  32. #132

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Hvala na odgovorima!

    Uglavnom bebac nam je imala nesnosne grčeve... maknuli smo kapi i sve se smirilo. Kontaktirali smo pedijatricu i ona nam je potvrdila da djete moze imati navedene nuspojave, neka vise neka manje..... Žena mi inace radi farmakovigilanciju i dodatno je istrazila kapi. Uzimali smo Oleovit......i više necemo. Do slijedećeg posjeta pedijatru ćemo razmotriti što uzeti u zamjeni, do tada hvatamo sunce Također se s tim složila i naša pedijatrica... u mjesec dana se nece nista strasno dogoditi..

  33. #133
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Ha, a kada su pedijatri prepisivali tamo neke žnj kapi, tada su se svi kleli u Oleovit kako on baš ne izaziva grčeve.
    Ništa. Javite kako ide.

  34. #134
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    meni vec cetvrto dijete koristi oleovit kapi i nikad nikakvih problema
    tako da je to individualno, kao i sa svim ostalim lijekovima/pripravcima

  35. #135
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Moji su imali one od plive

  36. #136
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ha, a kada su pedijatri prepisivali tamo neke žnj kapi, tada su se svi kleli u Oleovit kako on baš ne izaziva grčeve.
    Ništa. Javite kako ide.
    Oleovit kapi nakon prve primjene gdje staviti,koliko vidim na papiru ništ ne piše samo ne iznad 25

  37. #137
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Jel znate za d3 ali u kapsulama da je sto slicniji Plivitovim kapima.Moja pije 9 kapi.Ali bi radije kapsule

  38. #138
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Misliš da bi htjela kapsule,moji veliki kad moraju piti kapsule obavezno iz masakriraju

  39. #139
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    Jel znate za d3 ali u kapsulama da je sto slicniji Plivitovim kapima.Moja pije 9 kapi.Ali bi radije kapsule
    https://www.mojaljekarna.hr/vitamini...-zvakanje.html

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  40. #140
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.mojaljekarna.hr/vitamini...-zvakanje.html

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
    Samo treba usporediti doze

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  41. #141

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    Jel znate za d3 ali u kapsulama da je sto slicniji Plivitovim kapima.Moja pije 9 kapi.Ali bi radije kapsule
    U toj dozi tesko, a da je u slobodnoj prodaji. Imas veliki izbor na iherbu, kapsule 2000 IU.

  42. #142

    Početno

    Moja beba ima 2,5 mjeseca
    Ima grčeve ponekad ali nisu jaki. Međutim tri dana se samo grči i stenje, jučer je imala 3 stolice dnevno.
    Dajem d3+k1 kapsulu i d3 2 kapi dnevno uz to. Rečeno nam je da grčevi idu od toga, davala sam koliaks pa sam prešla na espumisan, ali od njih kao da još više stenje i ispušta vjetrove stalno. Dojim bebu, gusto mi je mlijeko. Pored toga joj dajem nekad malo kamilicu ili komorač s kamilicom i to joj pomogne. I ponekad malo vode dam. Kad grčevi prolaze? Ne znam da li bih probala neke druge kapi? Ove d3+k1 trebamo davati još 15 dana a nastaviti ćemo samo d3.

  43. #143
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pomozi bebi nosenjem i dojenjem, polozajem za kakanje, masazom trbuscica.

    Espumisan izaziva ispustanje vjetrova i moze biti uzasno neugodan (procitaj cemu sluzi simeticon). Plus. pogledaj sastojke i vidi je li to nesto za bebu od 2.5 mjeseca.

    Bebama od 2.5 mjeseca, odnosno opcenito bebama koje ne jedu krutu hranu se NE daje voda, caj ili bilo kakav napitak osim majcinog mlijeka ili dojenacke formule. Uvodjenje krute hrane se ne preporuca prije navrsenih sest mjeseci starosti. Kamilica i komorac sigurno ne pomazu, vec ispiru zastitni sloj s crijeva i pune bebin zeludac vodom, umjesto majcinim mlijekom.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •