Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 143

Tema: D3 kapi

  1. #51
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    onda ok, hvala. ja mu dajem zasad,ali i izlazim van koliko je moguće.

  2. #52
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Pitajte liječnike da ja sad ne pametujem ili proguglajte o posljedicama nedostatka D vitamina. Tako je lako spriječiti, a tako teško popraviti.

    Vrlo je neodgovorno bebu ostaviti bez tog, životno važnog vitamina.
    tako je!
    i zato treba dijete izlagati suncu, da dobije potrebne količine vitamina d.
    ne treba nužno davati neke tamo kapi nekog sintetskog vitamina d kad je prirodan d vitamin toliko bolji

    kad već guglate posljedice nedostatka d vitamina, onda odguglajte i posljedice prevelikog uzimanja tog istog. a nekoj djeci je i 5 kapi prevelika doza. pa se malo zapitajte što je ili nije stvarno potrebno

  3. #53
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Moje znanje nije od guglanja, nego sam preporučila da pročita ona koja ne vjeruje mojim riječima. Da, stvara se VitaminD u koži, ako nije zaštićena kremom sa visokim faktorom, ako nije pokrivena robom(naročito više slojeva) i ako ima dovoljno sunca.

    Zato sam naglasila jesen i zimu. Tada je važno dodavati sintetski. Ljeti i u kasno proljeće se, uglavnom stvara dovoljno.
    Nisu baš ni ti doktori ni istraživači svi kako ne treba. Nešto nam je i medicina dobro dala. Npr. kad ste vidjeli dijete bolesno od rahitisa? Nikad vjerojatno. I neka ga nikad ne vidite.

  4. #54
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    Moj mališan obožava te kapi, uvijek traži još, pije 4 kapi, eventualno ako idemo na sunce dajem mu 3, ja mu to samo pokapam na žličicu...jeste li primjetile da kapi ne izlaze uvijek jednake, mene to izluđuje....
    jel ih držite u hladnjaku ili vani?

  5. #55
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    puntica vidi moj post na prošloj strani
    Beti nisu ni svi liječnici suglasni oko ove teme. Dakle, nije to preporuka medicine, nego ustaljena praksa koja se priklonila samo jednoj teoriji/struji unutar medicine.

  6. #56
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Citiraj beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    ne trebaš razrijediti. Kapi d vitamina treba obavezno davati zimi i u jesen barem ( zavisi o dobi bebe).

    Pitajte liječnike da ja sad ne pametujem ili proguglajte o posljedicama nedostatka d vitamina. Tako je lako spriječiti, a tako teško popraviti.

    Vrlo je neodgovorno bebu ostaviti bez tog, životno važnog vitamina.
    xxx

  7. #57
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    Citiraj Iris prvotno napisa Vidi poruku
    e da zaboravih pitati, je li dajete samo te kapi ili razrijeđujete u malo vode? ja samo kapi,jel to ok?
    ja joj stavim u žličicu malo vode i 4 kapi D vitamina i tako joj dam!

  8. #58
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    A sad se sjetih! Kad je bila mala kao D dala sam joj sa svojim mlijekom!

  9. #59
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj orlica prvotno napisa Vidi poruku
    A sad se sjetih! Kad je bila mala kao D dala sam joj sa svojim mlijekom!
    tnx,orlica,ja mu dajem bez ičeg,ali mu je jako gorko,napravi baš smješnu facu
    a koliko dugo ti daješ već? bar vama ne fali sunca ...

  10. #60
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    Citiraj Iris prvotno napisa Vidi poruku
    tnx,orlica,ja mu dajem bez ičeg,ali mu je jako gorko,napravi baš smješnu facu
    a koliko dugo ti daješ već? bar vama ne fali sunca ...
    kad smo bili na sistematskom sa mjesec dana starosti ped nam je dala recept i mislim da se daje djeci do 1 god i 1 mj starosti. Tj. godinu dana! Ja joj dam svakih par dana, nekad prođe i cijeli tjedan da zaboravim! Ali ne sekiram se oko toga!

  11. #61
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ja dajem Oleovit, imaju kapaljku pa joj kapnem u usta jednu kap.
    Ne mršti se, čini mi se da i ne skuži.

  12. #62
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj orlica prvotno napisa Vidi poruku
    kad smo bili na sistematskom sa mjesec dana starosti ped nam je dala recept i mislim da se daje djeci do 1 god i 1 mj starosti. Tj. godinu dana! Ja joj dam svakih par dana, nekad prođe i cijeli tjedan da zaboravim! Ali ne sekiram se oko toga!
    ajme,pa tko će toliko dugo na to misliti i ovako se moram non stop podsjećati.

    Pepita,jel Oleovit ide na recept?Ove Plivit ću potrošit,pa ću tražit pedicu.Navodno su neš bolje,jelda?

  13. #63
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    Jednom malom tu kod nas se fontanela nije zatvorila pa je morala i duže davati!!! ;((

  14. #64
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj Iris prvotno napisa Vidi poruku
    Pepita,jel Oleovit ide na recept?Ove Plivit ću potrošit,pa ću tražit pedicu.Navodno su neš bolje,jelda?
    Ja sam ih naručila iz ZG-a.
    Ne idu na recept jer nisu registrirane u Hrvatskoj (koliko ja znam).
    Ja ih dajem uz odobrenje svoje pedice.
    Ne znam ti reći jesu li bolje ili ne, ali mi nemamo problema otkako sam izbacila Plivit.
    Je li slučajnost ili zaista do kapi ne znam.

  15. #65

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    3

    Početno

    dajem u večernjim satima, nisam primjetila da mu smetaju. dogodi se i da zaboravim dati.
    naša pedica preporuča i davanje vitamina c (Plivit c), ali to ne dajem.

  16. #66
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    oki, hvala. ma čini mi se da sam negdje među postovima pročitala da je ako niš drugo boljeg okusa od Plivita. vidjet ću s pedicom, pa nek i meni amenuje.

  17. #67
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ja svojoj kapnem jednu kap u usta (na kapaljku su) i ne vidim neku njenu reakciju. Tako mislim da su bolje!

  18. #68
    seven of nine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb, Mlinovi
    Postovi
    135

    Početno

    Ja sam dugo dumala o tome,davati ili ne..par puta sam joj dala i odustala. Ako se daju u vecoj kolicini, uzrokuju prerano zatvaranje fontanele. Saznala sam i da se u nordijskim zemljama, gdje nema sunca, d3 ne daju bebama.
    S druge strane, istina je da nedostatak vitamina d u kasnijoj dobi moze prouzrociti odredene problemea. Pa sad, na svakoj je mami da odluci. Ja mislim da ga je bolje ne uzimati.

  19. #69
    seven of nine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb, Mlinovi
    Postovi
    135

    Početno

    Ja sam dugo dumala o tome,davati ili ne..par puta sam joj dala i odustala. Ako se daju u vecoj kolicini, uzrokuju prerano zatvaranje fontanele. Saznala sam i da se u nordijskim zemljama, gdje nema sunca, d3 ne daju bebama.
    S druge strane, istina je da nedostatak vitamina d u kasnijoj dobi moze prouzrociti odredene problemea. Pa sad, na svakoj je mami da odluci. Ja mislim da ga je bolje ne uzimati.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    mi smo od početka na 4 kapi Plivita. dajem mu ih navečer prije obroka pred spavanje sa Sab simplexom (samo u večernjoj varijanti mu dajem; nisu mu pomogli kod grčeva kad sam davala prije svakog podoja). gorčinu i on osjeća što vidim ako dobro ne izmiješam kapi u žličici. Sab simplex je nekakvog čudnog slatkastog okusa koji totalno pokrije ovu gorčinu od Plivita. za nas funkcionira, a maleni se preko noći fino isprducka.

    nisam znala ovo za povezanost vitamina D3 i zatvaranje fontanele... nije mi ništa pedijatrica rekla oko toga, a maleni ima baš malo otvorenu veliku fontanelu i to od početka. kad sam je pitala za to, rekla je da je sve u redu i da će ona to pratiti i da se ne brinem jer sve dok je imalo otvorena da je dobro. sad sam zbunjena... ali ne bi prestala davati Plivit. nismo na suncu nikako, ovo preko prozora ni ne računam...

  21. #71
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Drage moje,

    danas otišla sveki u ljekarnu po kapi, nestalo mi, a veli pedica da moram bebi davati do proljeća ilitiga 5.mj. - ne znam od kad proljeće počinje u 5.mj.?!?!, ali dobro, a kad ono u ljekarni - veli njoj magistra da us kapi Plivit D3 povučene iz uporabe i da su na ispitivanju ilitiga na analizi jer je utvrđeno da nekaj nije u redu s njima...
    Ma zna li netko nešto o tome sad?
    Ja svojoj dajem već 14 mj., ma skroz ću poludjeti sad, ljuta sam i ne znam kaj da mislim...

  22. #72
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj mayato prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje,

    danas otišla sveki u ljekarnu po kapi, nestalo mi, a veli pedica da moram bebi davati do proljeća ilitiga 5.mj. - ne znam od kad proljeće počinje u 5.mj.?!?!, ali dobro, a kad ono u ljekarni - veli njoj magistra da us kapi Plivit D3 povučene iz uporabe i da su na ispitivanju ilitiga na analizi jer je utvrđeno da nekaj nije u redu s njima...
    Ma zna li netko nešto o tome sad?
    Ja svojoj dajem već 14 mj., ma skroz ću poludjeti sad, ljuta sam i ne znam kaj da mislim...
    a ja prije mjesec dana kupila u ljekarni i sve normalno.potrošila sam do sada samo jednu bočicu,ali mi nikako nije svejedno.i mene zanima šta nije ok.

  23. #73
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    ja sam podigla kapi u ponedjeljak i ništa mi kod nas nisu rekli imamo 2g i 6 mj. i pijemo 10 kapi..

  24. #74
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj genius prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam podigla kapi u ponedjeljak i ništa mi kod nas nisu rekli imamo 2g i 6 mj. i pijemo 10 kapi..
    Čovječe, ja svojoj prvoj curi nikad nisam davala više od 5 kapi, ni kad je imala dvije i pol godine...

  25. #75
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    i ja podigla neki dan,nitko mi nije rekao da su povučene iz nekog razloga..
    curka mi ima 2 dogine i dajem 10 kapi kak je pedica rekla!

  26. #76
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa Vidi poruku
    Čovječe, ja svojoj prvoj curi nikad nisam davala više od 5 kapi, ni kad je imala dvije i pol godine...
    5 kapi je pila od rođenja , a sad 10kapi....naravno po preporuci pedijatra iako smo svakodnevno vise sati dnevno vani.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj mayato prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje,

    danas otišla sveki u ljekarnu po kapi, nestalo mi, a veli pedica da moram bebi davati do proljeća ilitiga 5.mj. - ne znam od kad proljeće počinje u 5.mj.?!?!, ali dobro, a kad ono u ljekarni - veli njoj magistra da us kapi Plivit D3 povučene iz uporabe i da su na ispitivanju ilitiga na analizi jer je utvrđeno da nekaj nije u redu s njima...
    Ma zna li netko nešto o tome sad?
    Ja svojoj dajem već 14 mj., ma skroz ću poludjeti sad, ljuta sam i ne znam kaj da mislim...
    Možda ste se ti i magistra krivo razumjele. U ljekarnama postoji ''žargon'' koji nekad i nije svima van ljekarne jasan. Ne mora značiti da je lijek povučen, već čeka rezultate analize. Svaka serija proizvedenog lijeka mora ići na analizu u Agenciju za lijekove i med. proizvode i prije toga ne može doći u ljekarnu. Znači, neka ljekarna je možda prodala staru seriju, htjela naručiti novu, ali je nema u veledrogerijama, jer još nije došao rezultat analize. U nekim ljekarnama je možda ostalo starih zaliha pa tako neke imaju, a neke nemaju lijek. Da je nešto povučeno s tržišta zbog nekih štetnih učinaka, nema šanse da bi se prodavalo po nekim ljekarnama.

    Evo što piše u zakonu:

    ''8. PROVJERA KAKVOĆE LIJEKA

    Članak 59.

    Pod provjerom kakvoće lijeka u smislu ovoga Zakona podrazumijeva se postupak utvrđivanja sukladnosti kakvoće lijeka s unaprijed postavljenim zahtjevima kakvoće prema ovome Zakonu i propisima donesenim na temelju ovoga Zakona.

    Provjera kakvoće može biti:

    – redovita,

    – posebna,

    – iz prometa i

    – izvanredna.

    Pravilnik o načinu provjere kakvoće lijeka iz stavka 2. ovoga članka donosi ministar nadležan za zdravstvo.

    Članak 60.

    Redovitoj provjeri kakvoće podliježu:

    – svaka serija proizvedenoga ili uvezenoga gotovog lijeka,

    – svaka serija tvari bez obzira da li se radi o tvari u originalnome pakovanju proizvođača ili o ljekovitoj tvari koju veleprodaja stavlja u promet u vlastitome pakovanju.

    Proizvođač gotovoga lijeka sa sjedištem u Republici Hrvat*skoj koji ima odobrenje za stavljanje u promet svake proizvedene serije gotovoga lijeka obvezan je obavljati redovitu provjeru kakvoće svake serije gotovoga lijeka.

    Veleprodaje koje stavljaju u promet uvezene gotove lijekove, odnosno uvoznici, obvezni su podvrći svaku seriju uvezenoga gotovog lijeka redovitoj provjeri kakvoće Agenciji.

    Troškove redovite provjere kakvoće iz stavka 1. ovoga članka snosi proizvođač sa sjedištem u Republici Hrvatskoj, odnosno nositelj odobrenja za stavljanje lijeka u promet za slučaj uvezenoga gotovog lijeka, odnosno veleprodaja ili uvoznik za uvoz tvari.''

  28. #78
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Citiraj sss prvotno napisa Vidi poruku
    Možda ste se ti i magistra krivo razumjele. U ljekarnama postoji ''žargon'' koji nekad i nije svima van ljekarne jasan. Ne mora značiti da je lijek povučen, već čeka rezultate analize. Svaka serija proizvedenog lijeka mora ići na analizu u Agenciju za lijekove i med. proizvode i prije toga ne može doći u ljekarnu. Znači, neka ljekarna je možda prodala staru seriju, htjela naručiti novu, ali je nema u veledrogerijama, jer još nije došao rezultat analize. U nekim ljekarnama je možda ostalo starih zaliha pa tako neke imaju, a neke nemaju lijek. Da je nešto povučeno s tržišta zbog nekih štetnih učinaka, nema šanse da bi se prodavalo po nekim ljekarnama.

    Evo što piše u zakonu:

    ''8. PROVJERA KAKVOĆE LIJEKA

    Članak 59.

    Pod provjerom kakvoće lijeka u smislu ovoga Zakona podrazumijeva se postupak utvrđivanja sukladnosti kakvoće lijeka s unaprijed postavljenim zahtjevima kakvoće prema ovome Zakonu i propisima donesenim na temelju ovoga Zakona.

    Provjera kakvoće može biti:

    – redovita,

    – posebna,

    – iz prometa i

    – izvanredna.

    Pravilnik o načinu provjere kakvoće lijeka iz stavka 2. ovoga članka donosi ministar nadležan za zdravstvo.

    Članak 60.

    Redovitoj provjeri kakvoće podliježu:

    – svaka serija proizvedenoga ili uvezenoga gotovog lijeka,

    – svaka serija tvari bez obzira da li se radi o tvari u originalnome pakovanju proizvođača ili o ljekovitoj tvari koju veleprodaja stavlja u promet u vlastitome pakovanju.

    Proizvođač gotovoga lijeka sa sjedištem u Republici Hrvat*skoj koji ima odobrenje za stavljanje u promet svake proizvedene serije gotovoga lijeka obvezan je obavljati redovitu provjeru kakvoće svake serije gotovoga lijeka.

    Veleprodaje koje stavljaju u promet uvezene gotove lijekove, odnosno uvoznici, obvezni su podvrći svaku seriju uvezenoga gotovog lijeka redovitoj provjeri kakvoće Agenciji.

    Troškove redovite provjere kakvoće iz stavka 1. ovoga članka snosi proizvođač sa sjedištem u Republici Hrvatskoj, odnosno nositelj odobrenja za stavljanje lijeka u promet za slučaj uvezenoga gotovog lijeka, odnosno veleprodaja ili uvoznik za uvoz tvari.''
    I koja mi je sada procedura dalje, da čekam ili da odem u drugu ljekarnu?
    Ne kužim ništa...
    Zvala sam sestru od pedice, ona veli da ne uzimamo dalje.

  29. #79
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Vezano za Oleovit. Kad je meni bilo aktualno, onda mi je pedijatar rekao da je Oleovit ok, ali budući da je tu baza ulje, ne davati dok nije redovno vrijeme za uvođenje ulja u prehranu bebe (po tablici).
    Meni je zvučalo logično.

  30. #80
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Citiraj sss prvotno napisa Vidi poruku
    Možda ste se ti i magistra krivo razumjele. U ljekarnama postoji ''žargon'' koji nekad i nije svima van ljekarne jasan. Ne mora značiti da je lijek povučen, već čeka rezultate analize. Svaka serija proizvedenog lijeka mora ići na analizu u Agenciju za lijekove i med. proizvode i prije toga ne može doći u ljekarnu. Znači, neka ljekarna je možda prodala staru seriju, htjela naručiti novu, ali je nema u veledrogerijama, jer još nije došao rezultat analize. U nekim ljekarnama je možda ostalo starih zaliha pa tako neke imaju, a neke nemaju lijek. Da je nešto povučeno s tržišta zbog nekih štetnih učinaka, nema šanse da bi se prodavalo po nekim ljekarnama.

    Evo što piše u zakonu:

    ''8. PROVJERA KAKVOĆE LIJEKA

    Članak 59.

    Pod provjerom kakvoće lijeka u smislu ovoga Zakona podrazumijeva se postupak utvrđivanja sukladnosti kakvoće lijeka s unaprijed postavljenim zahtjevima kakvoće prema ovome Zakonu i propisima donesenim na temelju ovoga Zakona.

    Provjera kakvoće može biti:

    – redovita,

    – posebna,

    – iz prometa i

    – izvanredna.

    Pravilnik o načinu provjere kakvoće lijeka iz stavka 2. ovoga članka donosi ministar nadležan za zdravstvo.

    Članak 60.

    Redovitoj provjeri kakvoće podliježu:

    – svaka serija proizvedenoga ili uvezenoga gotovog lijeka,

    – svaka serija tvari bez obzira da li se radi o tvari u originalnome pakovanju proizvođača ili o ljekovitoj tvari koju veleprodaja stavlja u promet u vlastitome pakovanju.

    Proizvođač gotovoga lijeka sa sjedištem u Republici Hrvat*skoj koji ima odobrenje za stavljanje u promet svake proizvedene serije gotovoga lijeka obvezan je obavljati redovitu provjeru kakvoće svake serije gotovoga lijeka.

    Veleprodaje koje stavljaju u promet uvezene gotove lijekove, odnosno uvoznici, obvezni su podvrći svaku seriju uvezenoga gotovog lijeka redovitoj provjeri kakvoće Agenciji.

    Troškove redovite provjere kakvoće iz stavka 1. ovoga članka snosi proizvođač sa sjedištem u Republici Hrvatskoj, odnosno nositelj odobrenja za stavljanje lijeka u promet za slučaj uvezenoga gotovog lijeka, odnosno veleprodaja ili uvoznik za uvoz tvari.''
    U pravu si, sad sam zvala ljekarnu - moja svekrva se krivo sporazumjela i digla paniku, ajme sramote sad za mene...

  31. #81

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Pusti sad sramotu, dobro je da je tako kako je . Uglavnom, da je s nekim lijekom nađen neki stvaran problem u sastavu, kvaliteti, djelovanju... (a ne npr. krivo slovo na deklaraciji i sl) bila bi to prilična panika i povlačenje sa svih prodajnih mjesta i nema šanse da bi se igdje i dalje prodavao.

  32. #82
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    happy end,ha? bolje da je nesporazum nego stvarno povlačenje u svakom slučaju.

  33. #83
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Mene zanima koliko dugo bi trebalo davati D3? Meni je jedan stariji pedijatar rekao cijelu prvu godinu i samo zimi kroz drugu i treću. Jel to previše? Koliko dugo ste vi davale svojima(one koje su uopće davale)?

  34. #84
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    upravo ovako kako si napisala i nama je rečen. i ja sam tako davala i još dajem. plus što smo i po zimi jako puno po vani.

  35. #85
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    L sam davala samo tijekom prve godine. Pedica nakon godine dana starosti djeteta uopće više nije spominjala uzimanje D3.

  36. #86
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Citiraj genius prvotno napisa Vidi poruku
    upravo ovako kako si napisala i nama je rečen. i ja sam tako davala i još dajem. plus što smo i po zimi jako puno po vani.
    A kada "prestaje" ta zima? Ja bi već sad davala samo one dane kad nema sunca, pa bi sljedeću zimu nastavila. Malena ima 16 mj.

  37. #87
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Kod nas je preporuka samo prvu godinu.

  38. #88
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    d3 kapi nema u nijednoj ljekarni btw, rečeno mi je da ih nema već mjesec dana. kad će - ne zna se

  39. #89
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    d3 kapi nema u nijednoj ljekarni btw, rečeno mi je da ih nema već mjesec dana. kad će - ne zna se
    Da, bilo je nekog govora o tome, ali ja sam ih podigla prije tjedan dana najnormalnije. Valjda kako di.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Osim Plivit D3 kapi na našem tržištu postoji i Child life D3 kapi. Budući da je vodena otopina ne bi trebao izazvati grčeve, ima korigens okusa, a trebalo bi ga biti u svakoj ljekarni. Čini mi se da je cijena oko 80 kn za 30 ml.

  41. #91
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas je preporuka samo prvu godinu.
    Meni je ovo normalnije nego što su meni s prvom curom govorili...
    Ja ću ih sada davati do ljeta i poslije toga gotovo.

  42. #92
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    Citiraj Lotta prvotno napisa Vidi poruku
    A kada "prestaje" ta zima? Ja bi već sad davala samo one dane kad nema sunca, pa bi sljedeću zimu nastavila. Malena ima 16 mj.
    od kraja 11.mj. do sredine 2.

  43. #93

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Pronašla sam članak na hrvatskom gdje se spominju fiziološke uloge vitamina D, pa koga zanima:

    http://hpps.kbsplit.hr/hpps-2011/pdf/dok1.pdf

    Osim značaja za razvoj kostiju, postoje i neki drugi razlozi zašto je bitan. Ne ulazim u načine na koje će se osigurati dovoljna količina (izlaganje suncu, hrana, kapi).
    Autor kaže da dnevna potreba za osobu od 0 do 18 godina iznosi 400 i.j., što bi odgovaralo količini od dvije kapi Plivit D3 kapi (http://www.centar-zdravlja.net/proiz...t-d3-kapi-224/).

  44. #94

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    11

    Početno

    mi dajemo,a prijateljica nam je preporučila sirup D3 koji nazalost nema kod nas,oni furaju iz Austrije

  45. #95

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    zg posvuduša
    Postovi
    138

    Početno

    nama je pedijatrica rekla da ih treba uzimati tokom cijele 1.god... dajem ih na nacin da se mali izdojim , pomjesam sa 4 kapi i na spricu mu dam
    procitala sam da bi se kapi trebale s necim pomjesati..

  46. #96
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    ja sam svom davala 6 mj.,a sad nam je pedica rekla samo kad je oblačno he he

  47. #97
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Mi nismo uzimali, ni prvo ni drugo dijete.

  48. #98
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa Vidi poruku
    Mi nismo uzimali, ni prvo ni drugo dijete.
    X
    tj. ne planiram ga davati.

    sunce

  49. #99
    colicka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Bok cure. Da vas pita, prije tjedan dana smo bili na prvom pregledu kod pedijatrice i dala nam je 3D kapi. i sad mi se mali skroz promjenio, poceo je vise plakt, manje mi spava i skroz ima laki san. Jle mozda te kapi lose prihvaca...

  50. #100

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    tek sam sad vidjela zar se ove kapi moraju cuvati u hladnjaku? mi imamo 4 mj i nisam ih cuvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •