Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 125 od 125

Tema: Pomoć! Dijete želi kućnog ljubimca!

  1. #101
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Bigla ima moja susjeda. Mladu ženku. Prekrasan pas, ali tvrdoglav, uporan i neviđeni štetočina.
    E sad da li je do karaktera baš te jedinke, ili do cijele vrste ne znam.
    Nije im to prvi pas da ne znaju odgajati. Prošli je bio savršeno dobro odgojen.

  2. #102
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ovaj od moje poznanice je jako dobar, ali eto, aktivan i ne ostavljaju ga samog kod kuće.
    Inače, razumijem cvijetinog muža, i MM bi htio malog psa koji "izgleda kao pas" - pa se i njemu sviđa beagle ili recimo jack russel - samo smo svjesni da to nisu pasmine za nas.

  3. #103
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    nemojte me odmah kamenovati nisam prije čitala te "pseće" topike. idem malo pročitati.

    mm gleda na njuškalu, ovo npr:
    http://www.njuskalo.hr/kucni-ljubimci/bigl-stenci/

    znači - ništa to?
    Ima tu OK pasa. Imaju i rodovnicu i nekima možeš vidjeti roditelje, i nisu skupi. A prekrasni su. Zaljubit ćeš se u njega ili nju ( ja sam uvijek za ženke), vidjet ćeš.

  4. #104
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj od moje poznanice je jako dobar, ali eto, aktivan i ne ostavljaju ga samog kod kuće.
    Inače, razumijem cvijetinog muža, i MM bi htio malog psa koji "izgleda kao pas" - pa se i njemu sviđa beagle ili recimo jack russel - samo smo svjesni da to nisu pasmine za nas.
    I ovome je problem što je jako aktivan i onda ako je sam doma po redu grize što stigne.

  5. #105
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Što se tiče kupovine psa iz oglasnika evo onog topica koji je mc spominjala http://forum.roda.hr/threads/42530-K...i-je-za-dijete


    Evo o švercu sa forum.hr-a http://www.forum.hr/showthread.php?t=110880

  6. #106
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    A mi razmisljamo kako pripremiti macku-seficu za dolazak bebe...
    Nas macak je ponjuskao bebu par puta kad je dosla i od tada pa dok bebac nije otkrio macka, bili su na ignore modu.

  7. #107
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    nemojte me odmah kamenovati nisam prije čitala te "pseće" topike. idem malo pročitati.

    mm gleda na njuškalu, ovo npr:
    http://www.njuskalo.hr/kucni-ljubimci/bigl-stenci/

    znači - ništa to?

    kinder, ja baš ne želim ništa, ako ćemo iskreno
    svejedno čistokrvan ili mješanac, samo je mm zapeo za te bigle. ne zato da budu čistokrvni, ne radi nekakvih izložbi, nego su mu lijepi minimalno se linjaju, mali su, a opet aktivni, imaju dobre karakteristike, odnosno te koje se njemu sviđaju.
    on bi onako, pravog psa. a da je mali.
    2 kata ispod mene gospođa ima odraslog bigla.
    Čitav vrt i dvorište pred kućom je krcato njegovim dlakama. Žena čisti kuću 2x dnevno.
    Toliko o nelinjanju biglova.
    A i da je mali... pa nije baš. Veličine je recimo ne prevelikog basseta.
    Bitno je da ga se ne utovi ko gusku, a voli papati...

  8. #108
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj mamasch prvotno napisa Vidi poruku
    2 kata ispod mene gospođa ima odraslog bigla.
    Čitav vrt i dvorište pred kućom je krcato njegovim dlakama. Žena čisti kuću 2x dnevno.
    Toliko o nelinjanju biglova.
    A i da je mali... pa nije baš. Veličine je recimo ne prevelikog basseta.
    Bitno je da ga se ne utovi ko gusku, a voli papati...
    Eh da, gospođa je u penziji, tak da je non stop sa cuckom, p afrajer ne stigne napravit štetu.
    Al da bi... e itekako. Gledam ga sa terase kako smišlja spačke po vrtu, samo ih ne uspije provesti u djelo jer je utovljen.
    Njih dvoje svako jutro, i svetkom i petkom, idu 2 sata šetat u šumu. Da nema toga, vjerojatno mi pas imao 100 kila i ležao čitav dan.

  9. #109
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa Vidi poruku
    Na kraju dana, odoh razmišljati o kanarincima
    Nemoj Mi smo imali tigricu nekih mjesec-dva. I nismo bili sposobni brinuti se za nju. Na kraju je, srećom za nju, pobjegla iz krletke i otišla u slobodu (ja to volim vjerovati više nego npr da je mačka bacila krletku i pojela pticu)


    Što se pasa tiče, ja sam odrasla sa psima. Obožavala sam ih dok nisam dobila djecu. ne znam koja je tu psihologija u pitanju ali sad ih baš nekako ne volim. Volim ali nisu mi prirasli srcu. ja sam svoje pse voljela kao što sad volim svoju djecu, bez ikakve razlike. Sad su me malo ovi neodgovorni vlasnici pasa /(to su oni koji imaju pse a ti psi npr seru ispred mojih vrata) nekako spustili na zemlju a neko vrijeme smo bili razmišljali da uzmemo malog pinča ili chiuavu za kući. S godinama sam postala prevelika čistunica za to pa ja mislim da od toga neće biti ništa

  10. #110
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Papigica je možda isto dobar izbor...
    svjetlo na kraju tunela....dražesna papigica (ona iz ria) u mislima

  11. #111
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja isto mislim da papige mogu bit odlični ljubimci.

  12. #112
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Pas i uvijek pas. NItko te ne voli kao pas . Ja imam labradoricu 12 g staru i Bernskog planinskog psa http://www.vet.bg.ac.rs/~kinoloska/s...ninski_pas.pdf

    Berni me je oduševio, karakterom ,izgledom, ma svime. Tko ima uvjete, toplo preporučam

  13. #113
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    ajme da se zaljubiš

  14. #114
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    inače sam ga baš sinoć tugaljivo gledala na naslovnici "mog planeta", pa kao da mi čitaš misli, nevjerojatno

  15. #115
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    kraj teksta je očajan

  16. #116
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Tužno je jer kratko žive, mi smo se zbog toga dvoumili, ali njezina baka ( moje kujice Heidi) je stara 11 godina i još osvaja nagrade po izložbama kao najljepši stari pas izložbe.
    Ja uvijek imam kuje, ne zbog rasploda već zato što su karakterno bolje, imala sam labradorku koja je uginula u travnju, imala je 8 godina. Jedva smo je preboljeli, tj.
    doveli smo Heidi koja sada ima 6,5 mj. Svaka čast labradoru, ali ovo je nešto posebno, ja sam zaljubljena u nju, isto kao i moji ukućani, bake, djedovi.

  17. #117
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kupovina psa bez papira preko oglasnika je, prema svim poznavateljima pasa, najveća moguća pogreška.
    Ti psi često potječu iz "štanceraja" u kojima pare kujice bez reda i predaha i tako proizvode psiće koje onda prodaju.
    (zato se npr. kod udomljavanja jako inzistira na sterilizaciji kujica)
    I ovdje na forumu su cure koje se razumiju u uzgoj pasa jako puno pisale o tome.
    potpis na mimu

    a ne zaboravim
    provjerite u http://www.hks.hr/web/index.php?str=28
    svako leglo pasa s rodovnikom mora biti prijavljeno.
    Pravi pas košta, jako puno.
    Prosječna cijena je od 5000-7000 kn, štenci na Njuškalu su 1000-1500 kn

  18. #118
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Tigrice blua i grin stigle u nas dom.veselje do neba. That is all folks!!

  19. #119
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa Vidi poruku
    Tigrice blua i grin stigle u nas dom.veselje do neba. That is all folks!!
    Baš mi je drago. Dobri su ljubimci, zabavne, možeš ih naviknuti da lete po kući, nauče fućkati, pričati, a znaju se i pristojno ponašati.
    Ali, nakon što sam nekoliko njih "posadila" u vrt, sad sam bez njih. Tužno mi je kad umre kućni ljubimac, bilo koji.

  20. #120
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Prije tri dana nabavili hrcka.Kao, curka ga je htjela...bojim se da smo preveslani To im je sad stos u vrticu...uglavnom, prvu noc nas je budio kolut koji je skripio, jucer ga nismo mogli docekati da se probudi, aktivan je bio tek oko ponoci...
    Najblesavije je kaj sama zivinica kosta 38kn a kavez i dodaci, srednje "klase" oko 300 kn.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    Nisam stigla čitati cijelu temu ali evo našeg iskustva...
    Mi smo čekali da treća curka poraste do faze kada joj mogu objasniti "to je pas, ne grizi ga", i tako je jedan mali maltezer došao k nama prije 5 mjeseci i oduševljeni smo.
    Naravno ja ga hranim, češljam, kupam... klinci su još premali (6,5 i skoro 3)
    Pas je zaista pristojan, ima svoje igračke s kojima se igra. Tu i tamo je znao potegnuti pidžamu s kreveta i spavati na njoj. Inače, ništa u kući nije uništio, može biti sam, kad je sam piki na pelenu, kakanje čeka dok netko ne dođe.
    Jedino što trebamo ispraviti je dočekivanje gostiju... Obožava ljude i kad netko dođe uvijek se zapiša, makar je recimo pišao 10 min prije.... i još je dobro dok to napravi po podu al obično bde i po gostima

  22. #122
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj Ibili prvotno napisa Vidi poruku
    Prije tri dana nabavili hrcka.Kao, curka ga je htjela...bojim se da smo preveslani To im je sad stos u vrticu...uglavnom, prvu noc nas je budio kolut koji je skripio, jucer ga nismo mogli docekati da se probudi, aktivan je bio tek oko ponoci...
    Najblesavije je kaj sama zivinica kosta 38kn a kavez i dodaci, srednje "klase" oko 300 kn.
    Pokapaj osovinu koluta sa jestivim uljem. Škripa ko čarolijom odnešena! Isprobano, i neškodljivo.

  23. #123
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Bigla ima moja susjeda. Mladu ženku. Prekrasan pas, ali tvrdoglav, uporan i neviđeni štetočina.
    E sad da li je do karaktera baš te jedinke, ili do cijele vrste ne znam.
    Nije im to prvi pas da ne znaju odgajati. Prošli je bio savršeno dobro odgojen.
    To su karakteristike vrste. Pas zečar! Bigli su krasni, ali to su lovački psi i nisu za kuću. Ne drže ih bez razloga u psetarnicama gdje žive u grupi...

    Bigli su neposlušni, zaigrani i teško odgojivi. Skloni su zbrisati. Ima jedan u našem susjedstvu, klinci ga vječito traže jer zbriše (odluta za svojim nosom). Ne reagira na dozivanje i slično...

    Ima još jedan veliki jazavčar koji se slično ponaša iako je mirniji, ali i taj zbriše. Moj sin i klinci iz susjedne zgrade već su si puno puta popravili džeparac kad su ga vraćali gazdarici (starija gospođa, ne može juriti za njim).

  24. #124
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Mi imamo 2 pinča, papagaja (aleksandra) i 2 ribice. Klinci ih obožavaju, šeču (imamo raspored), hrane i igraju se. Naravno uz moj nadzor. Imali smo kunića, kornjačicu, hrčka, dok nisam zaključila da je pas pravi izbor za nas. I mogu vam reći da sa njima ima najmanje posla i najviše užitka i zabave. Nakon što nauče da obavljaju nuždu vani jedina obaveza oko njih je šetnja. I dati im vode i hrane. Uz igru, odgoj i ostalo što ne smatram obavezu nego zadovoljstvo. Za svima ostalima treba čistiti, prati gajbe, luftati. To mi odnese više vremena nego ih prošetati. A nema neke prave interakcije. Djeca izgube interes nakon 2 tjedna.

  25. #125
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo 2 pinča I mogu vam reći da sa njima ima najmanje posla i najviše užitka i zabave. Nakon što nauče da obavljaju nuždu vani jedina obaveza oko njih je šetnja. I dati im vode i hrane. Uz igru, odgoj i ostalo što ne smatram obavezu nego zadovoljstvo. Za svima ostalima treba čistiti, prati gajbe, luftati. To mi odnese više vremena nego ih prošetati. A nema neke prave interakcije. Djeca izgube interes nakon 2 tjedna.

    I ja ovako mislim, ja moje kujice prošetm dok idem po sin u školu.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •