Stranica 2 od 17 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 811

Tema: Trudnice 2012 (dvojke, trojke...)

  1. #51
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    OT Pinky pročitala sam negdje da ti je rođendan 30.07. I moj je. Bebice su ti se rodile 20.07. Tako će nekako i moje. Koja slučajnost.

  2. #52
    Angels avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    16

    Početno

    Hvala na čestitkama!
    Od 25. tjedna mi je cerviks bio malo skraćen i smekšan i tada sam se stvarno čuvala i više manje kretala se samo po kući. Kako su tjedni odmicali, nalaz je bio isti pa sam ja krenula sa svakodnevnim laganim šetnjama-minimalno pola sata- do dućana, do doktora...cijelo vrijeme zatvorena!Čak smo i na dočeku NG-e biliSa 37 tjedana sam se prst otvorila. S obzirom da se sa 39 tjedana nisam dalje otvarala, sa 39+6 sam hospitalizirana. Rekli su da ćemo čekati prirodan porod. Već sam bila luda, a i zabrinuta...bilo mi je čudno-ja u 40. tjednu a ništa se ne događa a da vam ne kažem kako sam izgledala-ko slonica. Imala sam osjećaj da mi ni mrvica kruha više ne stane u tijelo! Ležala sam na pt2 i svaki se dan na viziti jadala kako više ne mogu, a prof. Škrablin je samo govorila-čekamo..I sva sreća da je tako bilo, sva sreća da mi nisu inducirali porod (iako sam ja htjela) jer ovako prirodno je išlo puno brže a vjerujem i manje bolno. Imam samo riječi hvale za prof Škrablin koja mi je bila i na porodu-jako, jako sam zadovoljna njome.
    Inače sam u trudničku krenula od 28. tjedna kod dr Zlopaše, no kako sam dolazile i druge dane osim petka na pregledima sam bila i kod dr Blajića i dr Radošević (koja je je petkom uz Zlopašu) koja mi je također bila na porodu i koja je također savršena i bila mi od je velike pomoći na porodu!

  3. #53
    TOMISLAVA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    392

    Početno

    Angels cestitke na velikim bebama i super si iznjela trudnocu. Ja sam dobila samo 9 kila ( rodila na carski sa punih 37 tjedana jer mi je puko vodenjak ), dosla iz bolnice sa -13 a sad u tri mjeseca dobila 5 kila
    Eva super za curu i decka
    Posljednje uređivanje od TOMISLAVA : 20.02.2012. at 13:32

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Angels kapa dolje, svaka čast

  5. #55
    morskavila avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    162

    Početno

    Angels čestitke na velikim i predivnim bebama. Vrlo ohrabrujuća priča. uživajte u upoznavanju.

    simicv vidjela sam da su u tvoje bebe vrlo živahne i da bi šetale po stanu, baš poput mojih

  6. #56
    simicv avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    143

    Početno

    Angels smirila si me malo! Ne dovoljno da bih zalegla i noge u zrak, ali dostatno!

  7. #57
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj eva133 prvotno napisa Vidi poruku
    OT Pinky pročitala sam negdje da ti je rođendan 30.07. I moj je. Bebice su ti se rodile 20.07. Tako će nekako i moje. Koja slučajnost.
    ma ozbiljno? sad se smijem oko ušiju! koje godine si rođena?
    vidim da ti je termin 9.8., moj je bio 5.8., ti bi možda i mogla roditi na rođendan ko što je bila moja želja. baš bi bila fora da sve tri imamo rođendan na isti datum.

  8. #58
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    ma ozbiljno? sad se smijem oko ušiju! koje godine si rođena?
    vidim da ti je termin 9.8., moj je bio 5.8., ti bi možda i mogla roditi na rođendan ko što je bila moja želja. baš bi bila fora da sve tri imamo rođendan na isti datum.
    Naravno da bih voljela roditi na rođendan, ali nekako sumnjam da ću dočekati do tada. Rođena sam 1976.

  9. #59
    simicv avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    143

    Početno

    Morskavilo, moji šetači ne staju. I ne vole ultrazvuk. Kaže moj rista da to nije neobično jer takav organizam registrira mikrovalove i reagira na njih.

  10. #60
    Angels avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj simicv prvotno napisa Vidi poruku
    Angels smirila si me malo! Ne dovoljno da bih zalegla i noge u zrak, ali dostatno!
    Draga, samo prati svoje tijelo i svoje osjećaje...kad se osjetiš umorno ili kada te nešto počne zatezati ili boljeti onda uspori tempo..a kad se budeš osjećala dobro nastavi tempom kao do sada.. imala sam ja dana koje sam cijele preležala a kad bih se osjećala dobro onda bih i šetala, peglala...ali nikad nisam digla više od žlice niti se previše sagibala...brisanje prašine, usisavanje, vađenje veša iz perilici, sušilice-sve je to odradio moj dragi.

  11. #61
    morskavila avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    162

    Početno

    Angels i ja tako poput tebe. Odmaram kad sam umorna, dosada (kuc-kuc u drvo) nisam imala bolova, skuham ručak, tu i tamo opeglam, obrišem prašinu. Suprug usisava, briše pod, nosi namirnice i veš iz perilice..

  12. #62
    simicv avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    143

    Početno

    Kao što napisah, cerviks mi se stanjio, htjeli su napraviti cerclage, odustali i sada sam svezana bocom prepara intravenozno za krevet. Pozdrav iz Petrove!

  13. #63

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    simicv drži se
    glavno da su bebe unutra, ti ćeš izdržati i brzo zaboraviti na ove stvari, lezi, kad se rode ništa više od toga neko vrijeme

  14. #64
    morskavila avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    162

    Početno

    Citiraj simicv prvotno napisa Vidi poruku
    Kao što napisah, cerviks mi se stanjio, htjeli su napraviti cerclage, odustali i sada sam svezana bocom prepara intravenozno za krevet. Pozdrav iz Petrove!
    draga drzi se,
    meni su povećani dimeri, pa mi je povećana i doza fragmina
    sad cekam novu kontrolu pa cemo vidjeti
    Posljednje uređivanje od morskavila : 29.02.2012. at 17:25

  15. #65
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    simicv drž se - poznat mi je scenarij. Samo ti odmiruj i izdrži što dulje - ne mrdaj nikud i što manje sjedi - ja sam čak i jela ležećki.

  16. #66
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    TRUDNICE U 2012.g. (termini poroda)

    simicv - 19.06.2012.
    morskavila - 30.06.2012.
    eva133 -09.08.2012.


    RODILE U 2012.g.

    Angels - 7.02. cura & dečko


    Angels draga čestitke i velika dobro došlica bebicama

  17. #67

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Pozdrav svima ,
    evo da vam se i mi pridružimo trudni smo 17+4 i nosim curku i dečkića. Termin nam je 07.08. Na početku smo bili na strogom mirovanju zbog hematoma, međutim za sada je sve super i sada samo šećemo. Evo u ovo kratko vrijeme dobila sam već 7 kg.

  18. #68
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    TRUDNICE U 2012.g. (termini poroda)

    simicv - 19.06.2012.
    morskavila - 30.06.2012.
    Ivall - 07.08.2012.
    eva133 -09.08.2012.


    RODILE U 2012.g.

    Angels - 7.02. cura & dečko


    Ivall dobro nam došla i nadam se da če ti biti ugodno druženje sve što te zanima pitaj


  19. #69

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    10

    Početno

    Pozdrav svim! Nova sam na forumu, iako ga mjesecima citam! Ali sada me drzi nesanica pa... cekajuci da zaspim.. odlucila sam vam se pridruzit! Trudna sam 36+4, nosim 2 deckica... i jedan od 3,5 god hoda zamnom!
    Moja trudnoca prosla je dobro do sada.. zapravo pocetak je bio stresniji nego sad pred kraj. U 6-7 tt kad smo potvrdili trudnocu ja sam prestala raditi i dobila duphastone (4 mj prije imala missed u 11tt), 3 dana nakon toga zavrsila u bolnici... oskudno krvarenje i hematom... doktor me iznenadio... kaze ... vi nosite dvojke Od tada sve ok... oko 20 tj. posteljica se spustila pa sam morala vise mirovat , ali sad pod kraj je sve ok, i nemam nekih tegoba. U 34 tt ginelolog mi rekla da sam prst otvorena i da je to ok. Od tada dolazim na preglede u rodiliste 1x tjedno, rade mi uzv i ctg. Sad 36 tt procjenjeni su na 2510 i 2600 g, oboje su glavom, i nastojat ce da bude vaginalni porod. Termin nam je 02.04. Iako sam do sada strepila da bude sve dobro i cim duze izdrzim u komadu... sad sam vec nastrpljiva da rodim! a necu ni pricat da me je strah poroda!
    Sutra idem opet na kontrolo, da vidim kako napreduju moje srecice!

  20. #70

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ajme koliko novih trudnica
    marina dobrodošla, javi nam se sutra, moji dečki su rođeni 2.4. prije skoro dvije godine
    Ivall super - curka i dečkić

  21. #71

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Ivall i marina - dobrodošle!!!!!

  22. #72

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    10

    Početno

    Bila kod gin i dalje sa 36+4 otvorena za prst! Voda i posteljica ok! Imam neki iscjedak i crvenilo iz vana pa mi dao plymicol i neke vaginalete... uh, cijela trudnoca prosla idealno a sad pred porod me ta infekcija! Valjda nece prec na bebace kod poroda?

  23. #73
    Angels avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj marina prvotno napisa Vidi poruku
    Bila kod gin i dalje sa 36+4 otvorena za prst! Voda i posteljica ok! Imam neki iscjedak i crvenilo iz vana pa mi dao plymicol i neke vaginalete... uh, cijela trudnoca prosla idealno a sad pred porod me ta infekcija! Valjda nece prec na bebace kod poroda?
    Marina, ne brini, to je mala infekcijica koja neće smetati bebama..tako sam i ja imala. Super si dogurala, želim ti da rodiš do termina..ja sam prenesla pa sam već bila malo luda U kojoj ćeš bolnici roditi?
    S obzirom da imaš djete onda znaš što možeš očekivati na porodu..nema veze ako su dvoje..s obzirom da su oba glavicom drugi će van bez problema..barem je takvo moje iskustvo Sretno!

  24. #74

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj marina prvotno napisa Vidi poruku
    Bila kod gin i dalje sa 36+4 otvorena za prst! Voda i posteljica ok! Imam neki iscjedak i crvenilo iz vana pa mi dao plymicol i neke vaginalete... uh, cijela trudnoca prosla idealno a sad pred porod me ta infekcija! Valjda nece prec na bebace kod poroda?
    ma riješit ćeš ti to prije poroda

    sretno

  25. #75
    morskavila avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    162

    Početno

    Ivall i marina dobrodošle!

    kod mene sve o.k. zasada, u ponedjeljak se gledamo na UZV-u, jedva cekam

    zadnjih par dana samo razmisljam kako ce izgledati bebice...,a one lupkaju i okrecu se
    Posljednje uređivanje od morskavila : 09.03.2012. at 16:18

  26. #76
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    TRUDNICE U 2012.g. (termini poroda)

    marina - 2.04.2012.
    simicv - 19.06.2012.
    morskavila - 30.06.2012.
    Ivall - 07.08.2012.
    eva133 -09.08.2012.


    RODILE U 2012.g.

    Angels - 7.02. cura & dečko


    marina za najljepši susret s bebicama

  27. #77

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    10

    Početno

    Hvala vamna lijepim zeljama! Rodit cu u Karlovcu.! Iako je moja dr. jelo vrijeme najavljivala da se pripremi da rodim oko 35-36 tj. pokazalo se da nema nikakvih znakova ni potrebe da bi bila hospitalizirana. A i doma je ljepse uz mog malog potrcka po kuci koji nikako iscekat te brace. Drage moje twinsice uzivajte u svojim bebicama i lijepom vikendu!

  28. #78
    morskavila avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    162

    Početno

    Vratila se s kontrole, cerviks je skraćen pa će me hospitalizirati zbog stavljanja serklaže. Držite nam palčeve!

  29. #79

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    10

    Početno

    Morskavilo drzmo palceve i nadam se da ce biti sve ok. miruj i cuvaj ta dva cvjetica.

  30. #80
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Citiraj morskavila prvotno napisa Vidi poruku
    Vratila se s kontrole, cerviks je skraćen pa će me hospitalizirati zbog stavljanja serklaže. Držite nam palčeve!

    draga sve bu ok ja sam imala isto sreklažu i sve je prošlo ok jedino kaj imaš poslije strogo mirovanje i ja sam pila partosistene da nebi došlo do otvaranja i trudova
    izdurali do 36+4 tt

    sretnooooooo

  31. #81

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj morskavila prvotno napisa Vidi poruku
    Vratila se s kontrole, cerviks je skraćen pa će me hospitalizirati zbog stavljanja serklaže. Držite nam palčeve!
    držimo ~~~~~~~~~~~~~

  32. #82
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Držimo fige! I javi se

  33. #83

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    10

    Početno

    Evo izvjesca sa kontrole, danas 37+3, ctg uredan, decki procjenjeni na 3000-3100g, prvi se spustio skroz nisko, voda i posteeljica ok, prst prohodna... sljedeca kontrola za tjedan dana!Doktor jako zadovoljan, upala se povlaci! Preostaje nam cekanje!

  34. #84

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ma svaka čast, šta drugo reć ~~~~~~~~~~~~~

  35. #85

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    10

    Početno

    Htjela bih vas pitat za polip na cerviksu. Naime, jucer kod pregleda dr je zapeo za taj polip koji imam i malo sam krvarila. on mi kaze: ma nije ti to nista, to ti je neka mala sitna izraslina pa krvari jer sam je iziritiro. cit.am po netu i nisam bas puno pametnija! neki kazu joj, drugi da to nije nista.Ja se samo nadam da to nece smetat kod poroda. A dr nije puno paznje posvecival tome, tako da valjda to nije nista, a ni do sada mi to nitko nije spominjal.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    10

    Početno

    Evo novosti! Ja 38+4! Danas ostala u bolnici! Nema nikakvih promjena, prst otvorena, voda i posteljica ok, nista ne boli. CEKAMO MOJE TRUDOVE.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    sretno ~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  38. #88

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Sretno Marina i javi se kada uspiješ.

    Mi smo jučer bili na kontroli 20 + 3 i sve je odlično, dečko nam je 405 g a curkica zaostaje tjedan dana za njim 330 g. Doktora to ne zabrinjava, kaže da tek od 28 tjedna se usporedba treba raditi. Nadam se da će ga ona ipak stići.

  39. #89
    TOMISLAVA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    392

    Početno

    Samo da pozdravim buduce mame i da vam pozelim sto bezbolnije porode. Mi odradili vjezbice na kantridi ( na koje nismo trebali ni ici - no dobro ) i vec imamo cetri mjeseca

  40. #90
    morskavila avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    162

    Početno

    Evo me cure. Sve je prošlo jako dobro, kod kuće sam i smijem lagano šetati i trebam puno odmarati.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Baš mi je drago da je sve prošlo dobro.
    Htjela sam te pitati koliko si dana bila u bolnici? Jel sada dalje ides na kontrole u bolnicu i koliko cesto?

  42. #92
    morskavila avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    162

    Početno

    Ivall, kad su me primili prvo sam obavila briseve i nalaze krvi i urina, tri dana sam čekala nalaze briseva, a onda me zakačio vikend, poslije zahvata sam četvrti dan išla kući. Ukupno deset dana. Sve mi je radila dr. koja mi i vodi trudnoću ja i inače idem na kontrole u bolnicu, slijedeća je za tri tjedna od zahvata.

  43. #93
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Curke sretno i samo hrabro dalje!
    Zna li netko je li nam Marina rodila?

  44. #94

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Hvala na infu, ja sam ti samo radoznala ako cu isto morati da barem otprilike znam sto me ceka.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    10

    Početno

    Evo lezim u bolnici i gledam svoja dva sunca kako spavaju kraj mene! Rodia sam u 24.3. ,V
    .ima 2960/48 i J. 3160/51 u38+6 tt. Porod prosao idealno, gotovo da nisam ocekivala,10 puta lakse nego prvi porod jednog djeteta. u boks usla u 11:28 rodila u 13:04 i :09

  46. #96
    sbonetic avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    901

    Početno

    Marina ČESTITAM!!!!!!

  47. #97
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Marina čestitam od srca!!! Pa to su prave velike bebice! Uživajte i mazite se - javi nam se s dojmovima kad se malo snađete.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    bravo
    čestitam od srca, bebice imaju kilaže za poželjeti

  49. #99

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Marina čestitam, mazite se puno puno i javi nam se kada stignes.

  50. #100
    morskavila avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    162

    Početno

    Čestitam Marina tebi i TM, a bebama velika dobrodoslica!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •