Stranica 3 od 17 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 811

Tema: Trudnice 2012 (dvojke, trojke...)

  1. #101
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    TRUDNICE U 2012.g. (termini poroda)

    marina - 2.04.2012.
    simicv - 19.06.2012.
    morskavila - 30.06.2012.
    Ivall - 07.08.2012.
    eva133 -09.08.2012.


    RODILE U 2012.g.

    Angels - 7.02. cura & dečko
    marina - 24.3. 2 dečka


    Marina čestitamo na prinovama od

  2. #102

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    108

    Početno

    mogu ja na listu
    termin poroda 20.8 -ali biti će vjerovatno ranije -na uzv cura i dečko

  3. #103
    morskavila avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    162

    Početno

    karlita dobrodošla, ana će već nadopuniti listu

  4. #104

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    10

    Početno

    drage forumasice, evo u utorak smo stigli doma, i super nam je. Ja se osjecam odlicno, nisam jako sivana iz vana, samo unutra cerviks. moje bebe su sur, papaju samo na prsima, bude se naizmjence, po moci mi se bude jednom... ja ih probudim dobre su bebice i lakse mi je s jima nego sa prvim djetetom..valjda sam vec uhodana..a i bolje se osjecam nego onda! Tata nam je presretan, i pomaze nam..za njega je cinjenica sa cemo dobiti 2 bebe od jednoom bila zbunjujuca, a i mislio je da cu ja biti jako iscrpljena poslije poroda, no sretan je sad i zadovoljan. Veliki braco ima vec 4 god i ponosan je na njih dvoje, ocekivali smo da ce biti vise ljubomore,malo sam se i bojala kako ce prigvatit da sva paznja nije usmjerena na njega..ali pokusavamo ga ukljuciti da se brine o VAZNIM detaljima biranja odjece za bracu, dodavanja pelena...Eto drage trudnice koje iscekujete svoja sunasczelim vam tako lak i bezbolan porod kao moj, zdravu i dobru djecicu i puno srece i ljubavi da izmjenjujete uz njih! Hvala vam na zeljama i cestitkama! Idem uzivati u svojoj djecici! Opisem vam porod kad stignem!

  5. #105
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    TRUDNICE U 2012.g. (termini poroda)

    simicv - 19.06.2012.
    morskavila - 30.06.2012.
    Ivall - 07.08.2012.
    eva133 -09.08.2012.
    karlita - 20.08.2012.


    RODILE U 2012.g.

    Angels - 7.02. cura & dečko
    marina - 24.3. 2 dečka


    karlita draga dobro nam došla i uživaj u društvu pitaj sve što te zanima tu smo
    super kombinacija

  6. #106
    morskavila avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    162

    Početno

    marina lijepo je citati ovako pozitivna iskustva ohrabruju!

    uzivaj!
    Posljednje uređivanje od morskavila : 02.04.2012. at 13:11

  7. #107
    morskavila avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    162

    Početno

    Mi se danas kontrolirali. Sve 5! Uzivam i odbrojavam Danas smo punih 28 tt

  8. #108
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    morskavilo samo ti uživaj. Imaš li kakvih tegoba.
    Ja sam u 23.tjednu i već teže dišem, pogotovo kad ležim na leđima. Dogodi mi se da ne mogu do kraja udahnuti. Nadam se da je to sve normalno.
    Moje se bebe cijelo vrijeme ritaju. Imam osjećaj da uopće ne spavaju. Ritaju se i po danu i po noći. Jel to normalno. Obje su vrlo aktivne.
    Poredane su tako da su jedna do druge,vodoravno. Imam osjećaj da mi je ova lijeva beba čak na leđima.
    Još mi je najlakše stajati. Ležanje i sjedenje mi je koma. Spavanje, da i ne pričam. Spavam od 12 do 4 ujutro i onda do 6,7 sati ne mogu zaspati. Ne mogu se namjestiti. Imam i jastuk za ispod trbuha, ali ne pomaže puno.
    Jel to samo kod mene tako ili vas je još sa istim tegobama.

  9. #109
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Eva133 ja sam uspjevala zaspati i namjestiti se jedino s onim banana jastukom (njega sam imala i u bolnici) - on mi je držao trbuh - pa između nogu, a s druge strane i pridržavao leđa... jesi li pokušala s tim?
    Ležati na leđima sam još u tvojim tjednima mogla, iako sam svjesno izbjegavala - ali pred kraj - ni minutu - gušila se sam tak
    Posljednje uređivanje od tonili : 12.04.2012. at 22:45

  10. #110
    morskavila avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    162

    Početno

    eva133 ja ti na leđima ne mogu ležati uopće od trećeg mjeseca trudnoće, prevelik pritisak. Najudobnije mi je na lijevom boku, a mogu i na desni. Stomak mi je sad već zbilja težak pa većinom odmaram. A curke evo već treći dan guraju želudac skoro do grla pa je to dosta neugodno. Inače su jaaako aktivne ne volim baš kad se protežu jer onda svaka vuče na svoju stranu, ali onda se i nasmijem jer stomak bude sav "kvrgav".
    Za sada još dobro spavam, stavim si mali jastučić pod stomak.

  11. #111
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    tonili imam banana jastuk i s njim još nekako. Često je iza mene pa se na njega onako malo oslonim.
    Kad se najedem pušem kao da sam maraton otrčala. Valjda pritišću želudac.

  12. #112
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Ah slatke muke

  13. #113
    morskavila avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    162

    Početno

    malo da se javim s novostima
    cure lijepo rastu, imaju svaka po 1400g i sve je kako treba biti, sad smo 29+5
    stvarčice za njih se prikupljaju i imamo gotovo sve, samo treba oprati i složiti...

    eva133 vidjewla sam da su i kod tebe cure

  14. #114
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Morskavilo za sada su cure. Idem idući tjedan opet na pregled pa ćemo još vidjeti. Mada mi spol i nije tako važan. Nego daj mi reci kako je prošla tvoja serklaža. Koliko uopće traje taj zahvat i da li boli poslje. Prošli tjedan još nisam bila za serklažu pa me zato i naručila još idući da vidimo jel se cervik smekšao ili nije. Idući tjedan će mi biti 26.tt pa je to zadnji vlak za serklažu.

  15. #115
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Citiraj eva133 prvotno napisa Vidi poruku
    Morskavilo za sada su cure. Idem idući tjedan opet na pregled pa ćemo još vidjeti. Mada mi spol i nije tako važan. Nego daj mi reci kako je prošla tvoja serklaža. Koliko uopće traje taj zahvat i da li boli poslje. Prošli tjedan još nisam bila za serklažu pa me zato i naručila još idući da vidimo jel se cervik smekšao ili nije. Idući tjedan će mi biti 26.tt pa je to zadnji vlak za serklažu.
    draga jako kratko ti traje serklaža nekih 15-20min možda i manje ništa ne boli barem mene nije bolilo meni je rađena u 22tt

  16. #116
    simicv avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    143

    Početno

    Bok!
    Pozdrav iz bolnice. Vidim da je serklaža tema, no to nije bauk. Traje kratko i nakon par dana otpust. Meni su od serklaže odustali jer je cervix došao na minimalac i klasičnom metodom od 24tt došli smo do 32+2. Lezi i lezi i itd. lezi. Na kraju samo spavaš i jedeš, koliko ide od žgaravice. Klinci dobro, svaki prešo kilo i pol, jedan se zavaljao s desne drugi s lijeve strane. Jedino mi tesna koža od velike kuće!

  17. #117
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    ana hvala.
    Simicv i moji su se poredali jedan s lijeve, drugi s desne strane. Meni je već sad teško, a mogu misliti kako je tebi u 32.tjednu. Izdrži još malo.
    Želim ti puno sreće.

  18. #118
    morskavila avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    162

    Početno

    Vidim da su cure bile brže i kako kažu nije serklaža ništa strašno.
    Prije toga obaviš nekoliko pretraga (brisevi, krvna slika i anesteziolog-samo razgovor), a sam postupak je meni trajao oko 20 min,onda se malo razbuđuješ u sobi za oporavak i nakon sat-sat i pol si u svojoj sobi. Taj dan nisam se ustajala i dobijala sam infuziju s lijekovima protiv trudova (iako ih nije ni bilo), ručala sam čim sam došla u sobu. Ništa me nije boljelo, niti sam krvarila. Nakon dva dana sam puštena kući i smijem šetati, kuhati i uživati. Što više odmarati, ali ne moram strogo mirovati. Na kontroli je rečeno da šav čvrsto drži sve je O.K.
    Sretno!

    Moje su cure isto jedna lijevo jedna desno. I zadnjih desetak dana su se lijepo namjestile pa mi i nije toliko težak stomak

    Simicv lijepo ste dogurali, jos par tjedan i evo tvoje djecice

  19. #119
    simicv avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    143

    Početno

    Kada pređeš 28tt klinci počnu dobivati na težini. I to brže nego do sada. Dok sam bila aktivna i pokretna i meni je bilo teško nositi. Posebno je teško, to mi je rekla sestrična, ženama koje nikada nisu bile debele. Ja sam visoka, težina preko 70kg mi je normalna, ali kada sam dokučila 90kg u trudnoći, ležanje mi je najlakše. Čim ustanem trbuh mi pritisne prepone. Kada se okrenem, ako klinac tvrdoglavo zauzme položaj, kao da me zakoči sve u utrobi pa razmještam inventar trbuha.Mali kada zaspi doslovce legne i to osjetim.Onda se potuku, a to mi je kao škakljanje. Kako se tjedni bliže kraju i oni rastu, tako imaju sve manje prostora i manje su gibljivi. Valjda smo zato sve sporije i sporije. A disanje je cijelo vrijeme otežano. I stopala otiču. Celulit napada već u prvim tjednima i nema pomoći. Jedino ne mogu požaliti da sam napadnuta strijama za sada.

  20. #120
    simicv avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    143

    Početno

    I još jedan prijateljski savjet vezano za serklažu. To je stvar patologije trudnoće i prije zahvata DOBRO se raspitati tko je stručan u tom području. Taj zahvat ima caka sto i jednu i nisu svi meštri u njemu. Nemojte odmah pomišljati na raznorazne kobne posljedice jer one su posljedica infekcije, koja se utvrdi prilikom dobre pripreme (papa, brisevi itd). Medicina se podijelila na pobornike i protivnike serklage. Ja sam ležanjem navukla hrpu problema kojih ne bi bilo da je serklaža učinjena ranije. Uhvatio me hrvatski nerad oko Nove godine, dok sam dobila nalaze i uhvatila doktore sa skijanja, prošo voz. Da nije bilo cura sa Rode, i podrške, još bi se i otvorila. Izuzetno glupo, ali na dan kada sam se javila u ambulantu, nitko od doktora nije došao na posao. Poslali su početnika, i tražila sam po odjelima koji specijalista radi. I što je najgore, nakon što sam svezana za krevet, ovi "skijaši" su mi došli pametovati i tračati druge. Mislim rajo, stvarno...

  21. #121
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Halo trudnice gdje ste nestale. Sve ste se posakrivale od vrućine. Kako izdržavate ove vruće dane?

  22. #122
    king avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    77

    Početno

    Evo još jedan veliki pozdrav iz Petrove svim trudnicama koje jedva izdržavaju ove temperature!
    (Da barem padne kiša).

  23. #123

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    eh da, kraj trudnoće je težak. Ja sam zadnjih 4-5 tjedana bila jako slabo pokretna (rodila na 37+2, a bebe preko 6 kg zajedno ) i nisam mogla ništa, nit ležat udobno, od sjedenja mi se kočila cijela noga od prepone na niže, od stajanja mi je još bilo najbolje (pih, 10ak minuta dok se ne bih umorila) Uglavnom - u tim teškim tjednima misao da su bebe velike i zdrave olakšava svu bol.
    Apropo tijela, kakav trbuh je meni ostao nakon trudnoće, pa to je čudo jedno - kao da mi je netko kožu s trbuha zategnuo, dobro prožvakao i ispljunuo. Eto - detaljan opis. Em što mi je ostalo 11 kg iznad pred-truidničke težine (a jelte 3 sam skinula u zadnja 2 mjeseca) sva mi stara odjeća ogavno stoji...ma ludilo - investirajte u malo trudničke odjeće, ja svoju još nosim
    BTW - grlim vas sve u ove ljetne dane, čuvajte se i hladite pod kakvom klimom

  24. #124
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Jadne mi ljetne trudnice. Trbusi ogromni, mi trome... Ajme, još treba proći samo 5., i 6. mjesec, a onda bebe mogu van.
    Nadam se i ja da će malo zahladiti.
    Šumskovoće koliko si ti kila dobila u trudnoći? Možda si negdje i napisala, sori. Ja sam sada već + 13. Dr. kaže ok, ali bebe tek sad kreću s rastom.
    Šta misliš hoće li se trbuh vratiti na staro ili to tako ostaje.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    eva ja sam dobila 25 kg, u rađaonu sam ušla sa 87 kg, a doma se vratila sa 69 (dakle 18 kg sam izgubila pri porodu) ALI - zaheb su bila 2 mjeseca nakon poroda kada sam u nedostatku vremena, energije i organizacije natukla još 6 kg. MM i ja smo jeli "normalnu" hranu kad bi naše mame donijele lonce pune sarmi, šuga, maneštre i sl, a kad bi se to pojelo živjeli smo na pizzama, napolitankama, glupostima iz pekare i sendvičima. Naši malci su nam bili tolika nepoznanica, mi smo bili tako uzbuđeni da je jedan od nas uvijek bio budan pored njih, nismo ih ispuštali iz vida ni sekunde, a kad bi jedan ili oboje plakali osjećali smo se kao da je sudnji dan
    A sad je već druga pjesma, makar kad zaplaču zajedno, a ja sam sama s njima znoj teče u potocima, a jučer sam cijeli dan plakuckala...ali to je opet druga tema...

  26. #126
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Ja sad imam 79. Sad ću tek dobivati na težini, pa vjerujem da ću te stići.
    Jedino što ću pripaziti kad se vratim iz bolnice da ne natučem. Svekrva je u donjem dijelu da će kuhati, a njena hrana je inače lagana, ali tko zna...

  27. #127
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ja sam u trudnoći dobila samo 12 kila, vratila se doma sa -10, i uspjesno nabila skoro sve nazad u 6 mjeseci dojenja i zderanja slatkisa

  28. #128
    morskavila avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    162

    Početno

    Mi danas navršile 31. tjedan, CTG uredan, do sad sam dobila 8 kg, izgledam si mršavo, samo stomak strši sve više i više.
    U Slavoniji se temperature krecu oko 28-30, koma, samo lezim...

  29. #129
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Morskavilo svaka čast za kile. Izdrži još malo.

  30. #130
    TOMISLAVA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    392

    Početno

    Ja dobila u trudnoci 9 kila, dosla kuci sa -12 a sad ponovno izgledam kao da sam 6 mjeseci trudna a trbuh mi doslovno izgleda, kao sta je netko rekao, kao da ga je prozvakalo i ispljunulo, i jos uvjek mi stoji linea negra. Dal to uopce prodje ???

  31. #131
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Tomislava meni se povukla već nakon 2-3 mjeseca ... neznam kak je drugima...
    A ja se s kilama dobivenim u trudnoći mogu hvalit - samo 4kg - ali startala sam s priličnim viškom. Sad imam 10 manje nego prije trudnoće, no imala sam i manje - neispavanost i dizanje energije sa slatkišima su učinili svoje, Sad se jako trudim skinut još 3-4 kg do ljeta.

  32. #132
    morskavila avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    162

    Početno

    Curke, a jeste nosile steznike poslije poroda? Meni je to preporučilo nekoliko prijateljica, a i jedna od predavačica na trudničkom tečaju. Planiram svakako isprobati. Ne znam hoće li pomoći...

  33. #133
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    ja sam dobila 10kg a doma došla sa -13 mada sad imam ko kad sam išla u rađaonu pa čak i malo više
    trbuh još tu i zeza ni sim ni tam koliko god se pazim ali nejde to nikam bar kod mene :////

  34. #134
    weather avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    113

    Početno

    Ah taj trbuh... bila sam sretna što nisam popucala, a sada bi bila sretnija sa kojom strijom nego sa ovim mlohavim, naboranim trbuhom i deformiranim pupkom. Sve sam svoje S majice morala zamijeniti s M i malo dužim, a i u njima izgledam kao da sam opet trudna . Krajem 8. mj. idem raditi pa se nadam da ću uspjeti sa skidanjem kila jer ovo doma ... ne ide.
    Ipak smo većina nas morale mirovati cijelu trudnoću, trbuh se rastegao u nebesa (čudo neviđeno koliko se koža može rastegnuti), a i još uvijek nemam gdje ubaciti vježbanje.

    Ljetne trudnice, držite se hladovine i pazite na prehranu da ne morate još i na kakvu dijetu i želim vam što više tjedana trudnoće.

  35. #135
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Weather - sorry na upadu - reci - gdje si rodila? I moje su curke 10/2010. pa se pitam jesmo li se možda srele u Petrovoj...

  36. #136
    weather avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    113

    Početno

    U Rijeci (zadnja 3 tj u bolnici + 5 dana nakon poroda)

  37. #137
    morskavila avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    162

    Početno

    cure moje da vam se požalim... počela je žgaravica pa ne spavam već nekoliko noći, stalno nešto moram jesti i to me izluđuje...
    uspijevam je smiriti na kratko vrijeme, a onda opet sve ispočetka. Znam da to tako biva, samo mi teško kad se sjetim da do kraja ima još dosta, sutra punimo 32 tt

  38. #138
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    morskavilo probaj donat mg. Od kada ga pijem žgaravica je prestala kao rukom odnešena.

  39. #139
    morskavila avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    162

    Početno

    eva133 evo i ja ga pijem pa je žgaravica nestala, ali one guraju želudac pa ima trenutaka kad boli za poludit, kao da žele izaći gore, a ne dolje

  40. #140
    TOMISLAVA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    392

    Početno

    Ah te slatke trudnicke muke

  41. #141
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Citiraj morskavila prvotno napisa Vidi poruku
    eva133 evo i ja ga pijem pa je žgaravica nestala, ali one guraju želudac pa ima trenutaka kad boli za poludit, kao da žele izaći gore, a ne dolje
    Znači još malo pa i mene to čeka.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    vidim da je simicv rodila, mama i bebe su dobro
    čestitam od srca

  43. #143
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ja sam rodila 20.7. i ugnjojio mi se rez od carskog. mjesec dana, svaki dan, išla sam na rezanja, istiskivanja gnjoja i previjanja.
    kad sam bila na kontroli u rodilištu, 45 dana nakon poroda, dr mi je izričito ZABRANIO nošenje steznika i rekao je da je to medvjeđa usluga, da mišići moraju sami doći na svoje a ne uz pomoć steznika

  44. #144
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    trudnice, obavezno pijte magnezij! svaki dan! sprečava kontrakcije

  45. #145
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    trudnice, obavezno pijte magnezij! svaki dan! sprečava kontrakcije
    Jel dovoljna šumeća tableta magnezija ili trebam jaču dozu?

  46. #146
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    TRUDNICE U 2012.g. (termini poroda)

    morskavila - 30.06.2012.
    Ivall - 07.08.2012.
    eva133 -09.08.2012.
    karlita - 20.08.2012.


    RODILE U 2012.g.

    Angels - 7.02. cura & dečko
    marina - 24.3. 2 dečka
    simicv -

    čestitamo simicv od

  47. #147
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj eva133 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel dovoljna šumeća tableta magnezija ili trebam jaču dozu?
    dovoljna je jedna dnevno

  48. #148
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    dovoljna je jedna dnevno
    Hvala ti. Pijem ja još i donat mg.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Evo da se i mi malo javimo, bili smo jučer kod doktora i sada smo veliki 1300 grama, sve je super. Moram mirovati, čisto preventivno kako se ne bi počela otvarati. Radili smo briseve pa nam je izolirana ureaplasma, držite nam fige da je na sljedećem brisu neće biti. Dobila sam preponski bruh, doktor kaže da ne bi trebalo biti problema prilikom poroda, ali da se neće on sam niti povući, malo me to muči pa nije valjda da ću morati bruh nakon poroda operirati. Jel koja od vas dobila bruh???
    Radili smo i krvni nalaz, pa smo dobili željezo da pijem jer sam anemična.
    Vidim da pričate o magneziju, ja sam pitala prije 3 mjeseca da li da uzimam magneziji i dobila sam odgovor da jedna šumeća tableta magnezija niti ne pomaže, a niti ne odmaže. Da u trudnoći treba sve uzimati ukoliko trudnici prema krvnom nalazu nedostaje jer je kao svaka tableta kemija, a da ukoliko je potreban trudnici magneziji da jedino injekcije pomažu. Eto stvarno ne znam, izgleda da svaki doktor drugačije razmišlja.
    Malo sam ostala iznenađena kada mi je doktor rekao da se blizanci u prosjeku rađaju u 34 tjednu. E da htjela sam vas još pitati, iskreno niti ne znam točno kako se zove ta injekcija, ali daje se često trudnicama blizanaca kako bi se bebama što prije razvila pluća. Vjerovatno sam se i krivo izrazila ali mislim da ćete skužiti na što mislim, pa jeste li vi primile tu injekciju??

  50. #150

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    držim fige da se riješiš ureaplazme, glavno da je otkrivena i da primaš terapiju
    što se tiče bruha to ti nemam pojma
    doktor ti je govorio o prosjeku, to tebi apsolutno ne mora ništa značiti, pa pogledaj samo cure na ovom forumu koliko su daleko dogurale
    ima svakakvih slučajeva
    ti samo fino polako, miruj ako je doktor procijenio da je potrebno i broji dane
    injekcije su dexametazon, doktor će procijeniti da li ih treba dati ili ne - ja ih, recimo , nisam dobila, znam puno situacija gdje su ih trudnice dobile, idu, čini mi se u dva navrata, oko 28. tjedna trudnoće i 32. tjedna ( ako sam dobro zapamtila )

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •