Stranica 4 od 17 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 811

Tema: Trudnice 2012 (dvojke, trojke...)

  1. #151
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    ja tu inekciju nisam dobila tak da neznam
    a bome ni što se tiće bruha

    da ti bakterija brzo ode

  2. #152

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Hvala na podršci. )
    Pitala sam doktora za injekciju, kaže da se to daje u trudnoćama u kojim je prijeteći prijevremeni porod, kaže da nama to za sada nije potrebno. Ma malo sam se preplašila 34 tjedna, a onda opet vidim da je sa većinom bilo sve super.
    Moram biti samo pozitivna )

  3. #153
    king avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    77

    Početno

    samo da kažem za bruh.
    cura koja je ležala do mene je također imala preponski bruh, i s obzirom da je išla na carski operirali su joj odmah nakon carskog i to sve pod spinalnom anestezijom.
    mislim da su joj bila 2 kirurga.
    naravno, samo pozitivno, nije ništa strašno

  4. #154
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    King kako si? Kako se držiš? U kojem si sad tjednu?

  5. #155

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Hvala King, stvarno me je ovo oraspoložilo. A vidjet cemo sto ce doktori reci. Jos uvijek vodim trudnocu u Viliju, pa valjda kada krenem u bolnicu cu nesto konkretno i saznati.
    Kako ti podnosiš trudnocu? U kojem si sada tjednu?

  6. #156

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Eva133 nas dvije smo tjedan dana razlika, kako se drzis? Jesi lagano pocela pripremati stvari?

  7. #157
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Citiraj Ivall prvotno napisa Vidi poruku
    Eva133 nas dvije smo tjedan dana razlika, kako se drzis? Jesi lagano pocela pripremati stvari?
    Dobro sam se držala sve do neki dan, a onda me počelo sve boljeti, valjda se počinjem naglo širiti. Jučer sam imala čak pms bolove, a danas je ok.
    Danas sam ispeglala hrpu tetri, švedskih pelena i bodića što sam oprala za vikend. Počinjem laganini dovršavati jer tko zna kad ću u bolnicu. U kojem si ti tjednu? Jesi 2 tjedna više ili manje od mene.

  8. #158

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Ja sam ti sada usla u 29 tjedan. A ti si sada u 28 tjednu, ili sam krivo pohvatala.?
    Evo mene je pocelo ovaj tjedan ne boljeti, vise kao jak pritisak dok sjedim.
    Jesi zvala doktora za te "pms bolove"?

  9. #159

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Sada sam pogledala, nama je termin 2 dana razlika, eh da nam je izdrzati do 8 mjeseca

  10. #160
    king avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    77

    Početno

    curke mi smo za sada dobro, 29+2 smo, i evo već skoro 2,5 mjeseca u bolnici.
    Držimo se hrabro i junački, ali stalno mirujemo, tj. ležimo.
    eva ti bi trebala ipak malo usporiti...više ležati, a neka netko drugi pegla.
    čestitam na curicama...i mi imamo jednu!
    cure još vam je daleko kraj, bez problema možete dogurati do 36 tjedna...čak i više.

  11. #161

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Cestitam na deckima i curi, izdrzite jos malo. Vjerujem da ti nije lako u bolnici, ali sve se to isplati kada oni dođu.
    Samo hrabro i brzo ce jos ova dva mjeseca proći.

  12. #162
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Ivall jesu ti rekli šta nosiš? Ja za sada dvije cure.
    Bolovi su se smirili i danas je sve ok. Idem sutra na kontrolu pa ću onda vidjeti jel sve ok. Nadam se da je. Ja sutra ulazim u 29.tjedan.
    Jesu ti govorili šta u vezi poroda. Ja ću najvjerojatnije na carski, ali nikad se ne zna. Tako da ni sama ne znam šta bi više htjela.

  13. #163

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Nosim curicu i deckica, i tako sam nestrpljiva da nam dođu. Mi smo evo zadnja 2 tjedna skoro sve kupili i pripremili, samo sto peglanje ostavljam mami. Doktor mi je rekao strogo mirovanje, nisam niti otvorena niti nista, cisto zato sto su blizanci. Drzim fige da sutra ne kontroli bude sve super i javi obavezno kako je proslo.
    Nisam jos bila u bolnici na pregledu, a bebaci su okrenuti glavicama prema dolje. Ne znam sto da ti kazem, nekako sam radije htjela vaginalni porod, a sada jer imam bruh ne znam da li cu morati na carski.
    Ma svejedno samo da nam bebaci budu dobro.

  14. #164
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Mama je jučer vikala na mene šta joj nisam ostavila da ona pegla, ali ja sam to polako, na sjedećke.
    Ja bi isto radije vaginalni, ali moja je jedna beba na zadak, za sada. Možda se i okrene. Ne znam ni sama. Malo sam za carski, malo za prirodno. I ja dosta mirujem. Zapravo, samo sjedim i ležim. Odvezem se do trgovine i subotom dopodne u grad na kavu. Mislim da je to ok i da ništa ne forsiram. Sad mi je sve teže i teže. Trbuh raste. Jedva se saginjem, a kao za inat sve mi ispada iz ruku.

  15. #165

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Hahaha kao da mene opisujes. Strasno sam slapava a tako mi je tesko se sagnuti nesto podici. Smjesno mi je kako si vise noge ne vidim od trbuha, i kako se je tesko istusirati.
    Znas sto ima dana kada bas panicarim, ajme samo da se ne rode rano, hoce li biti sve ok, pa bruh pa ureaplazma - stalno nesto. A opet na nama je da se pazimo, sto vise mirujemo a kada oni odluce izaci nitko nas nece pitati kakav potod zelimo, a i bas ce nas brigati, samo cemo razmisljati da bude sve ok.
    U kojoj bolnici planiras roditi? Jel vec ides u bolnicu na pregled ili ne?

  16. #166
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Meni je tuširanje takav gušt da bi se najradije tuširala 3 puta dnevno. Jedino je brisanje problem, pogotovo noge. Tako i ja imam faza da sam sva u panici, a nekad mislim da će biti sve ok. Bojim se i ja ranijeg poroda i samo da izdržim do 36.tjedna. Kod nas je sad u zadnje vrijeme dosta cura rodilo u 37.tjednu i to jednu bebu, pa me dodatna panika hvata.
    Rodit ću u pž, tu kod nas u bolnici. Ja sam na pregledu u bolnici već od 20.tjedna, jer sam tad završila u bolnici zbog bubrežnog napadaja i od tada me naručuje u bolnicu. Gdje će ti roditi?

  17. #167

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Rodit cu u Vinogradskoj, u tu bolnicu i spadam. Ma izdrzat cemo i do 38 tjedna, samo pozitiva.

  18. #168
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Ja se isto nadam da ćemo izdržati. Bitno mi je da sutra bude sve ok na pregledu. Bit ću mirnija. Drži se.

  19. #169
    morskavila avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    162

    Početno

    Cure mi obavili kontrolu, dr. zadovoljna, desna beba je na zadak pa ako se ne okrene-carski, ja se nadam da ce se okrenuti. Sutra smo puna 34 tjedna
    serklažu bi mi skidali 36/37 tjedan, nadam se da cu izdrzati do tada, za sada sam o.k., prestala i ona žgaravica, samo sam trapava kao i vi, sve iz ruku ispada
    a tuširanje...to je posebna priča
    sve za bebače je spremno, moje stvari za bolnicu isto
    sastavili smo i kolica
    a još ne mogu zamisliti da ce one uskoro biti uz nas

  20. #170

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Bravo morskavila, bas mi je drago da ste super. Drzimo fige da se princezica okrene i izdrzat cete Jos tri tjedna.
    Stvarno jos kratko brojis, sigurna sam da jedva cekas curkice izljubiti.

  21. #171

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    sretno svima ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  22. #172
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Morskavilo izdrži još malo. Ja molim Boga da ne idem u bolnicu prije 35.tjedna. Nadam se da će tako i biti.
    Danas došla na pregled, a kad ono, nema doktorice, odsutna. Tako da sutra opet moram ići.

  23. #173

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Alo eva kako je bilo kod doktora?

  24. #174
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Citiraj Ivall prvotno napisa Vidi poruku
    Alo eva kako je bilo kod doktora?
    Sve je super prošlo. Cure su obje na zadak. Imaj blizu 1500 grama. Podjenako se razvijaju. Imam dosta plodne vode. Čvrsto sam zatvorena. Tako da je sve 5. Najavila mi je da će me hospitalizirati u 34.,35. tjednu pa do kraja. Još mi je rekla da što manje sjedim, a što više ležim na boku i da odmaram. Nadam se da ću izdržati još mjesec dana i da neću morati prije u bolnicu.

  25. #175

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Super, bas mi je drago da je sve dobro. A zasto ce te hospitalizirati?

  26. #176
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Citiraj Ivall prvotno napisa Vidi poruku
    Super, bas mi je drago da je sve dobro. A zasto ce te hospitalizirati?
    Kaže dr. da neće riskirati sa mnom. Neka sam im na oku. Najgore je što ću ležati na rodilištu, a tamo nema posjeta. Da bar izdržim do 35.tjedna da ne idem u bolnicu, onda bi bila samo 2 tjedna do poroda tamo. Ne vjerujem da ću izdržati do 38. Mislim da kad uđem u 37.tt da će me onda poroditi.
    Kolike su tvoje bebe sada? Po mojoj računici do 37. tjedna još bi trebale dobiti 1400-1500 grama. Sada su toliko. Znači bit će blizu 3 kg ako je tako.

  27. #177

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Mi smo prosli tjedan bili kod dr. I tada su bili 1370 i 1340.
    Prije mjesec dana sam zavrsila na hitnoj u Vinogradskoj, mislili smo da mi curi plodna voda ali hvala Bogu bila je lazna uzbuna, pa mi je doktor rekao da ukoliko ne rodim do 38 tjedna, da se onda obavezno izazivaju trudnovi kod blizanaca. Makar vidjela sam na forumima da ima cura koje su rodile u 39/40 tjednu.
    A ja ti nista ne znam, mislim da tek kada krenem u bolnicu cu saznati nesto konkretnije. Za 2 tjedna idem dr. pa cu ga pitati da nastavim voditi trudnocu u bolnici.
    Najbitnije da se bebice lijepo razvijaju, i da nam budu teze od 2500 grama.

  28. #178
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Moramo se paziti još malo. Samo da sad pred kraj nešto ne pođe krivo.

  29. #179
    TOMISLAVA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    392

    Početno

    Meni je dr. 10 dana prije poroda rekao da su moji teski 2800 i 2700 a oni bili 2300 obadvoje :/
    Eva onda sigurno ides na carski kad su obadvoje na zadak.

  30. #180
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Citiraj TOMISLAVA prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je dr. 10 dana prije poroda rekao da su moji teski 2800 i 2700 a oni bili 2300 obadvoje :/
    Eva onda sigurno ides na carski kad su obadvoje na zadak.
    Skužila sam da dokori većinom fulaju kilažu, tako da ne vjerujem da će biti toliki. Za sada idem na carski, ali još se mogu okrenuti, tako da ćemo sve vidjeti.

  31. #181

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Tomislava u kojem si ti tjednu rodila?

  32. #182
    TOMISLAVA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    392

    Početno

    Tocno sa 37 i to samo zato sta mi je puko vodenjak, poslje sam cula da jos ne bi isla na carski i da bi jos cekali.

  33. #183

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Super, 37 tt je odlicno i 2300 je super kilaza-barem se meni kao laiku to tako cini

  34. #184

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Nije mi se objavio.
    Bebaci nisu morali u inkubator?

  35. #185
    TOMISLAVA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    392

    Početno

    Nisu bili u inkubatoru i obadvoje dobili 10/10, da nije bio carski isla bi treci dan kuci ovako sam morala ostat 7 dana dok ne skinu punte :/

  36. #186

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Super, bas mi je drago. Eto nadam se da cemo i svi mi u iscekivanju dugo ostati 3u1 i da ce nam bebaci biti veliki i zdravi.

  37. #187
    TOMISLAVA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    392

    Početno

    Ma naravno da ce sve bit u redu a onda pocinju slatke brige

  38. #188
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    moji fakini su rođeni 36+4 tt sa 2410 i 2400g / 45 i 47 cm

    cure polako sve bude bilo ok

  39. #189

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Ajme Ana tvoji decki su bili veliki decki - odlicno. Ma mora i kod nas biti sve super

  40. #190
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    evo ja sam moje rodila sa 38+2, al samo zato sto je dr koji me je vodio u bolnici isa na godisnji (kraj 7. Miseca), mislim da bi izdrzali i duze, bar da budu lavice ko sto su po terminu trebale biti.
    Imale su 3300 i 2900, 48 i 49 cm., apgari 10/10, jedini blizanci tada u st rodilistu (a bilo nas je 12 duplih trudnica na katu) koji nisu bili u inkubatoru.
    Sad su haharice od 10 mjeseci, 77 cm i 9 ipo kila.
    Sritno svima!

  41. #191
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Pinky nadam se da će i moje biti tako velike. Dr. mi stalno govori da su velike bebe, jer smo i muž i ja visoki. E sad, ne mora biti da će one odmah biti veće, ali bi bilo lijepo.
    U 38. tjedan ulazim 25.07. ali nekako ne vjerujem da ću izdržati do tada. I ja bi htjela da budu lavice kao i mama.

  42. #192
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    cure ja sam svoja dva muškića rodila u 37.tj.(ivano 2320, i Kristian 1900) i sigurno bi još duugo izdržala da nisam išla na hitni carski...
    samo lipo odmarajte i uživajte, jer kad mali berekini dođu, bit će veselo

  43. #193

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Ajme cure prekrasno, uzivam citajuci ds su bebani veliki i zdravi

  44. #194
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Cure, danas sam malo gledala težinu beba po tjednima i skužila sam da je između mojih beba razlika 600 grama. Malo sam šokirana. Dr. govori da je ok i nisam bila zabrinuta dok nisam vidjela da se većina beba rađa s nekom razlikom od 300-400 grama. Baš sam zabrinuta. Hoće li se ta težina izjednačiti i da li je to normalno da je takva razlika.

  45. #195

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    to ti je samo procjena, najvjerojatnije nije tako
    moje su pred porod procijenili obojicu na 2,600, rodili se sa 2430 i 2180

  46. #196
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Baš sam oglupavila u trudnoći, noćas mi sinulo da nije 600 grama, nego 60 g.
    Zbilja sam smotana.

  47. #197

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Drage moje ja sam u soku. Radili smo kontrolnr briseve jer mi je na zadnjem izolirana ureaplazma- prije mjesec dana, a zamislite sada na novim brisevima nema ureaplazme ali je sada izoliran streptokok b. Ja sam izvan sebe, strogo mirujem doma, pa gdje sam u tri tjedna uspjela pokupiti sada streptokok!? Kao za peh doktor mi je na kongresu i tek u ponedjeljak idem kod njega.
    Ne znam jel moguce da je bris pogresan, radjen je u roccfelerovoj. Ma koma, bas me je strah sada poroda i da to ne prijedje na bebe.

  48. #198
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Ivall baš mi je žao. Ne mogu vjerovati. Jesi dobila neke antibiotike ili vaginalete?
    Meni se stalno vraća stafilokok. Zapravo moja doktorica mi stalno daje vaginalete za njega, a kad sam bila u bolnici, jedan drugi doktor mi je rekao da se za stafilokok ne daje ništa jer su to bakterije koje inače žive u rodnici i na koži i ne možemo ih se riješiti.
    I šta sad da ja mislim. Svaki drugi put kad mi radi briseve pojavi se ta bakterija. Izlječim ju vaginaletama i sljedeći put je nema, ali zato se pojavi već za 3 tjedna na novim brisevima.
    Ne znam ni sama šta da radim, pa i doktori imaju podjeljena mišljenja.
    Ponovi ti briseve možda su oni nešto i pobrkali u labu. Kod nas se to zna često dogoditi.

  49. #199
    TOMISLAVA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    392

    Početno

    Ivall moja kolegica je imala streptokok pred kraj trudnoce i ako se dobro sjecam dr. joj je rekao da ce dobit neku inekciju prije poroda i da ce sve bit u redu. Sad se vise ne sjecam sta je s tim bilo ali ako zelis mogu pitat.

  50. #200

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Tomislava hvala, bila bi ti zahvalna ako mozrs pitati prijateljicu. Pogotovo me zanima da li je smijela dojiti.
    Citala sam da na porodu dobijem penicilinsku injekciju, i bebice odmah stave na antibiotike. Nekih 10 dana smo u bolnici na terapiji, pa ako je sve dobro idemo kuci. Bebama kontroliraju stalno krv da vide da li je streptokok prenesen iki ne. Ali nigdje nisam nasla da li pod terapijom ih smijem dojiti.
    Joj eva znam, doktori su tako podjeljenih misljenja. Ja se sa svojim nisam cula jer je na kongresu, a jucer sam saznala rezultate briseva. Otici cu u ponedjeljak do njega da vidim za terapiju.
    Strasno mi je, razmisljam sto smo sve prosli da ostanemo trudni, i sve je bilo super do evo 4 tjedna, ma samo da sve bude ok sa bebama. Bas sam u strahu.

Stranica 4 od 17 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •