Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 281 od 281

Tema: Vrednovanje života...

  1. #251

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da si totalno neinformirana o pasminama pasa, sori. Ja recimo imam psa koji apsolutno nogdje nego u malom stanu ne bi uživao
    X
    potpuno se slažem

    Postoji gro pasmina koje su isključivo za život u stanu, i ne treba im puno prostora...al ovo bu sad poteglo pitanje kak smo okrutni jer smo si stvorili male žive igračke, blabla...

  2. #252
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje sam ja to napisala? Ovo što piše Bodulica mi je skroz blisko i normalno, dok mi tvoje pisanje se doima militantno. Uostalom, ako netko može izjaviti da su mu draže životinje nego ljudi, zašto bi netko bio nenormalan ako više voli biljke? Ne kake po kući, tihe su...
    Gdje si napisala? Pa ovdje:

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Nekako i meni više znači stablo koje je raslo 100 godina nego pas lutalica... To stablo donosi radost mnogima, pas samo svom vlasniku, lutalica ni njemu... Pas se može obraniti, stablo ne može.

  3. #253
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    Eto, ja sam nenormalna kad kažem da bih prije spašavala susjeda nego psa ljubimca, koliko god da bi mi bio član obitelji (a da ga imam, sigurno bih) jer kad bi moj susjed išao prvo spasiti svog psa, a onda, recimo moje dijete, mislila bih da je hladna, nesuosjećajna, nebrižna osoba, kukavica i egoist.
    Vidiš, ja za sve svoje susjede mogu reći da bi sigurno išli spašavati jedni druge, i prije nego svoje ljubimce ili televizore iako se ni ne posjećujemo, tek pozdravljamo na stubištu i malo popričamo i iako ih "poznajem" tek tri godine.
    A ja sam sigurna da bi moji susjedi koji imaju kućne ljubimce prvo spašavali njih i ne mislim da su zbog toga sve ovo što si gore nabrojala, meni osobno je normalno da svatko prvo spašava svoje članove obitelji. Druga stvar je što je nekim ljudima nepojmljivo da netko psa ili mačku smatra članom obitelji i naziva ga nenormalnim zbog toga.

  4. #254
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Ja vrednujem život po emocionalnoj povezanosti.

    Ništa više i ništa manje.

    Iako nikad nisam imala psa potpuno razumijem one koji više vrednuju život svog psa nego susjeda kojem možda znaju samo prezime,ako i to.
    Uostalom,koliko ljudi radije kupuje oblizeke za svoje ljubimce,troši novac za veterinara i sve što dolazi u paketu s njima nego što bi odvojili svaki mjesec pa donirali susjedu koji nema.

    Mislim, lako je pričati o požarima koji se, hvala Bogu, većini ljudi nikad u životu ne dogode,
    treba sagledati vrednovanje života na svakodnevoj bazi.

    Koliko ljudi iskreno plače i baš je pogođeno smrću susjeda,čovjeka kojeg samo površno znaju?
    A koliko njih danima ne može funkcionirati jer im je uginuo pas?

  5. #255
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    pa naravno da ne mislim da se psi trebaju držati na lancu niti u boksevima, niti mislim da se na ovoj zimi, posebno ne pasmine koje nisu navikle na ovakvu ili čak i manju hladnoću trebaju na to "tjerati"
    ali isto tako smatram da psima nije mjesto u malim stanovima
    Ok, a daj mi reci, a gdje im je onda mjesto ako nije u stanovima/kućama/dvorištima? I što je po tvom mišljenju mali stan? Koliko kvadrata misliš da treba jednom psu?

  6. #256
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku


    P.S. Pošto stablo donosi radost mnogima i zato ga treba spasiti, kolikima donosi radost susjed alkoholičar koji zlostavlja sve oko sebe?
    Način na koji pričaš o susjedima više govori o tebi nego o njima.
    Meni je žalosno kako su neki ljudi imaju više povjerenja, ljubavi i suosjećanja prema životinjama nego prema ljudima.
    Ne branim tvog susjeda alkoholičara i vrlo dobro znam što znači imati alkoholičara u kući, ali opet nikada ne bih dovodila u pitanje koga bih prije spasila.
    Vidiš, kad bih morala spašavati nepoznatog psa ili nepoznatu tebe, prvo bih spasila tebe.
    I vratila bih se po psa, ako bih mogla.
    Ali, meni se nekako čini da bi ti išla prvo spašavati psa i svoju guzicu i da bi dalje gledala kako drugi spašavaju druge.
    Sva sreća pa vas je malo takvih.

  7. #257
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje si napisala? Pa ovdje:
    Nigdje nisam napisala da bih prije spašavala stablo, samo da mi je u životu draže gledati i uživati u stablu, njegovoj hladovini i plodovima, nego gledati, maziti lutalicu. Zašto zbog toga izgledam kao da idem po svijetu i gađam mačke zračnom puškom, to mi ne ide u glavu, al me i nije briga. Brinite se za svoje ljubimce, volite ih, ja imam rado svoj mir.

  8. #258
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Mondu prvotno napisa Vidi poruku
    EDIT-daj malo objasni kako bi ti to spašavala drvo, to me full zanima, jer psa koji se utapa ću izvaditi iz rijeke, ili auto udari ću odvest veterinaru, a drvo koje recimo, udari grom, kaj bum s njim, mislim kad drvo treba pomoć ?

    sry nisam mogla u jedan post, prošlo mi vrijeme
    pa čuj, kad bi netko iz neopravdanog razloga išao rušiti stablo koje je raslo tolike godine (kad kažem neopravdanog), suprotstavila bih mu se kao što se suprotstavim idiotima koji tuku svoje pse na ulici
    ako ga je udario grom, udario ga je grom
    ne kužim što ti nije jasno
    pa i ja ću vaditi psa iz rijeke
    ****te, spašavala sam goluba s ceste s četiri traka, sišla s bicikla i zaustavila aute da ga maknem
    nosila sam mačku s ceste koju je udario auto i koja me skoro poderala kanđama jer je bila uplašena
    ajd mi se skinite!

  9. #259
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Nenormalno mi je stalno izvlačenje tih zapaljenih kuća. Ja sam više mislila na to da kad napadneš psa, on te ugrize, kad opališ sjekirom u stablo stablo pada. Mislim na nenormalnu sjeću stabala. npr. u mom selu su posjekli 3 čempresa, jer moraju stalno mesti radi njih grobove, to što su ta stabla starija i od crkve, nije ih briga. Ako stablo udari grom, posjeći ću ga, ako ga napadnu i pojedu crvi, isto, psa kojeg je udario grom, ću eutanizirati. Ne mislim da sam igdje napisala da ću prvo vaditi iz goruće kuće svoj fikus prije ičeg drugog.
    eto, isvetica je to lijepo napisala

  10. #260
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku

    Nikad nisam sterilizirala psa. Ali, ja uvijek imam ženke. Koje pazim kad treba. Ili nije humano da im ne dozvoljavam psiće?
    eto, žena zna!

  11. #261
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    Način na koji pričaš o susjedima više govori o tebi nego o njima.
    Meni je žalosno kako su neki ljudi imaju više povjerenja, ljubavi i suosjećanja prema životinjama nego prema ljudima.
    Ne branim tvog susjeda alkoholičara i vrlo dobro znam što znači imati alkoholičara u kući, ali opet nikada ne bih dovodila u pitanje koga bih prije spasila.
    Ti si stvarno zabrijala. Ja nisam govorila o nikakvom svom stvarnom susjedu nego o hipotetskom susjedu koji je spomenut negdje na prvoj ili drugoj stranici ovog topica, kojeg onda očito nisi pročitala ispočetka.

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    Vidiš, kad bih morala spašavati nepoznatog psa ili nepoznatu tebe, prvo bih spasila tebe.
    I vratila bih se po psa, ako bih mogla.
    Ali, meni se nekako čini da bi ti išla prvo spašavati psa i svoju guzicu i da bi dalje gledala kako drugi spašavaju druge.
    Sva sreća pa vas je malo takvih.
    A ovo je već vrijeđanje mene osobno, Ti nemaš blagog pojma o meni i molim te da se suzdržiš od ovakvih izjava jer ispadaš vrlo nepristojna i bezobrazna.

  12. #262
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Nigdje nisam napisala da bih prije spašavala stablo, samo da mi je u životu draže gledati i uživati u stablu, njegovoj hladovini i plodovima, nego gledati, maziti lutalicu. Zašto zbog toga izgledam kao da idem po svijetu i gađam mačke zračnom puškom, to mi ne ide u glavu, al me i nije briga. Brinite se za svoje ljubimce, volite ih, ja imam rado svoj mir.
    Ja nisam spomenula nikakve mačke ni zračnicu, pa mi molim te ne stavljaj riječi u usta. Nadovezala si se na moj post koji je bio reakcija na post o spašavanju drveta prije psa, pa je valjda za pretpostaviti da si na to mislila. I ja također volim svoj mir, bez brige.

  13. #263
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Sika pika ne znam čemu toliko žestine. Napisala si da mi koji držimo životinje u stanovima i još smo se usudili drznuti kastrirati ih ni manje ni više smo zlostavljači tih istih. Oprosti, ali tvoj post sam tako shvatila.

    I isvetice, da li misliš da ja koja imam životinje u kući nemam svoj mir? Ako ti osobno smatraš da te životinje uznemiruju, poštujem to, ali također ti želim reći da ima i ljudi na koje životinje djeluju sasvim umirujuće.
    Poznajem neke ljude koje uznemiruju i djeca pa ih jednostavno nemaju. To je jednostavno stvar izbora.

  14. #264
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku
    nekim ljudima nepojmljivo da netko psa ili mačku smatra članom obitelji i naziva ga nenormalnim zbog toga.
    vidi se da ne pratiš temu od početka
    složila sam se s Bodulicom kad je rekla da su njoj njezini psi kao članovi obitelji
    i ja ju razumijem i ne smatram to niti nenormalnim niti čudnim niti što god
    ali bi mi bilo čudno i nenormalno da bi joj bio vredniji život njezinog psa od ljudskog života
    bio to njezin mali susjed ili neki beskućnik alkoholičar koji je, jelte, sam sebi kriv zbog takve situacije (vjerojatno tako vrednuješ ljude, na one vrijedne i manje vrijedne)

  15. #265
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    (vjerojatno tako vrednuješ ljude, na one vrijedne i manje vrijedne)
    Imaš možda još koju uvredu za mene osobno pa da ti prijavim post ili...?

  16. #266
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Bodulica prvotno napisa Vidi poruku
    Sika pika ne znam čemu toliko žestine. Napisala si da mi koji držimo životinje u stanovima i još smo se usudili drznuti kastrirati ih ni manje ni više smo zlostavljači tih istih. Oprosti, ali tvoj post sam tako shvatila.

    I isvetice, da li misliš da ja koja imam životinje u kući nemam svoj mir? Ako ti osobno smatraš da te životinje uznemiruju, poštujem to, ali također ti želim reći da ima i ljudi na koje životinje djeluju sasvim umirujuće.
    Poznajem neke ljude koje uznemiruju i djeca pa ih jednostavno nemaju. To je jednostavno stvar izbora.
    ma, živcira me to što ja ispadam hladnokrvna frikuša koja ne podnosi životinje, a još manje one koji ih drže u stanu
    ne mislim da zlostavljate svoje životinje, barem ne namjerno
    ali smatram da, primjerice, labradoru, nije mjesto u stanu
    i ok, pikula, u pravu si kad kažeš da se ne kužim u pasmine
    no, meni je nepojmljivo da moj pas kojeg toliko volim ovisi o meni i o tome hoću li ga ja izvesti van ili neću
    nemam ništa protiv životinje u kući, ali smatram da životinja treba imati pravo izaći van kad ona hoće, dakle, živjeti u kući s dvorištem
    dobro, ja to gledam iz svog gledišta jer si sada uopće ne mogu priuštiti psa, kao prvo, živim u 55 kvadrata, na 3. katu
    i, dijete mi nekada spava do 8, a nekada do 10
    a pas mora van u 7
    pa neću valjda život djeteta određivati prema psećem rasporedu
    no, kad bih imala kuću, pas bi imao dvorište i mogao bi što bi htio

    a sad odoh slušat ploče, ako MM popravi gramofon

  17. #267
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš možda još koju uvredu za mene osobno pa da ti prijavim post ili...?
    nemam
    i oprosti mi ako sam te povrijedila
    ne govorim ovo iz čiste pristojnosti nego zato što mi je stvarno žao što sam uopće sebe dovela da ovako reagiram
    a sad adio

  18. #268

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku

    ali bi mi bilo čudno i nenormalno da bi joj bio vredniji život njezinog psa od ljudskog života
    bio to njezin mali susjed ili neki beskućnik alkoholičar koji je, jelte, sam sebi kriv zbog takve situacije (vjerojatno tako vrednuješ ljude, na one vrijedne i manje vrijedne)

    Vidiš, ja za sve svoje susjede mogu reći da bi sigurno išli spašavati jedni druge, i prije nego svoje ljubimce ili televizore iako se ni ne posjećujemo, tek pozdravljamo na stubištu i malo popričamo i iako ih "poznajem" tek tri godine.
    je ziher...ti znaš.
    Meni je život nekih ljudi manje vrijedan od moje mačke, a kog zaboli što je tebi to nenormalno...

    i dozvolit cu si ban..i reći, ne nisi ti hladnokrvna frikuša, već zatucana seljača..eto..idem sad.

  19. #269
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Mondu,

  20. #270
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj Bodulica prvotno napisa Vidi poruku
    Sika pika ne znam čemu toliko žestine. Napisala si da mi koji držimo životinje u stanovima i još smo se usudili drznuti kastrirati ih ni manje ni više smo zlostavljači tih istih. Oprosti, ali tvoj post sam tako shvatila.

    I isvetice, da li misliš da ja koja imam životinje u kući nemam svoj mir? Ako ti osobno smatraš da te životinje uznemiruju, poštujem to, ali također ti želim reći da ima i ljudi na koje životinje djeluju sasvim umirujuće.
    Poznajem neke ljude koje uznemiruju i djeca pa ih jednostavno nemaju. To je jednostavno stvar izbora.
    Ne mislim. Nego, eto ja sam kao moja mama, ribice, da tihe ptičice da, može i mace, ali sam previše kreativna, i to mi oduzima puno slobodnog vremena, kojeg nemam još i za životinje. Ionako oko kuće imamo koze, mačke, paunove, kornjače, fazane koje u odsustvu vlasnika hranimo, tako da čisto znam što je,a što nije za mene.

  21. #271
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    nemoj se ljutiti ali meni nije jasno o kakvom to psu pričaš? Pa nitko te ne tjera da uzmeš radnog psa ovčara ili haskija za vuču. mm i ja šećemo našeg psa 1-2 puta dnevno po osobi plus ga povedemo i obiteljske šetnje itsl. znači min je 30 min dnevno vani ako je baš -20 ili smo bolesni, a u prosjeku recimo sat vremena. Meni je to ionako neki normalan komad hodanja koji je i meni isto potreban, uz usputnopunjenje zdjelica hranom i vodom, od ogromnih obaveza imam cijepljenje 1 godišnje, sjedenje za kompom s psom u krilu, šutiranje loptice kad hodam po stanu, brisanje šapica na ulasku u stan i ne mogu se sjetiti još tih groznih poslova i teških obaveza. Dobro meni su klinci već veći pa se dosta toga i oni obave, ali svejedno, ja sam odabrala psa kojem odogovara naš životni stil, koji ne treba više kretanja, kojem je bitnije druženje i igra od dugog boravka vani, a bome ako zaključim da nemamo uvjete da ima mlade ili (više od jednog legla) i ako to ne ugrožava njezino zdravlje bez problema ću je sterlizirati.

  22. #272

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj pinguica prvotno napisa Vidi poruku
    Za početak ja ću reći da je jasno da bilo kakvo zlo koje nanosimo životinjama se vraća nama. Ja smatram da je čovjek gospodar životinja, ali isto tako smatram da treba biti dobar gospodar. I mene svaka nepravda boli pa tako i nepravda prema životinjama.
    ne mislim da nam je bog namijenio ulogu gospodara nego smo si je sami pripisali

    mislim da je zivot zivot, i ima istu tezinu, bez obzira na vrstu. pa fino pise u 10 zapovijedi "ne ubij" a niko nigdje nije dodao u zagrdi da se to recimo ne odnosi na cetveronozne, letece, plivajuce ili bilo koje druge oblike zivota.

    vjerujem da se okrutnost vraca i vjerujem da neznanje ili ignoriranje nisu pokrice i da nas za svako zlo stigne kazna

    sa pokojnom psicom martom sam radila spasioce, i kad smo dosli do faze da moramo odluciti da li idemo dalje u trening sa mogucnoscu da moras u akciju tipa potres ja sam stala. nikad ne bih ugrozila zivot psa da bi spasila ljudski.

    u duhu sa tim ne kupujem kozmetiku koja je testirana na zivotinjama i ne kupujem sredstva za ciscenje testirana na zivotinjama.

    svaki put kad sam pomagala ljudima ostala sam nakon toga posrana. ili im nije bilo dovoljno to sto si dao ili napravio, ili su trazili jos, ili su ocekivali od tebe da apsolutno preuzmes brigu o njima ili su te u naletu ljutnje ako je pomoc usporila ili prestala stvarno na neki nacin napali.

    volim financijski pomagati akcije za spasavanje zivotinja (tipa sea sheperd http://www.seashepherd.org/ PETA i slicno i angazirana sam oko ljudi koji su u tome koliko god mogu)

  23. #273

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    ma, živcira me to što ja ispadam hladnokrvna frikuša koja ne podnosi životinje, a još manje one koji ih drže u stanu
    ne mislim da zlostavljate svoje životinje, barem ne namjerno
    ali smatram da, primjerice, labradoru, nije mjesto u stanu
    i ok, pikula, u pravu si kad kažeš da se ne kužim u pasmine
    no, meni je nepojmljivo da moj pas kojeg toliko volim ovisi o meni i o tome hoću li ga ja izvesti van ili neću
    nemam ništa protiv životinje u kući, ali smatram da životinja treba imati pravo izaći van kad ona hoće, dakle, živjeti u kući s dvorištem
    dobro, ja to gledam iz svog gledišta jer si sada uopće ne mogu priuštiti psa, kao prvo, živim u 55 kvadrata, na 3. katu
    i, dijete mi nekada spava do 8, a nekada do 10
    a pas mora van u 7
    pa neću valjda život djeteta određivati prema psećem rasporedu
    no, kad bih imala kuću, pas bi imao dvorište i mogao bi što bi htio

    a sad odoh slušat ploče, ako MM popravi gramofon
    wow

    mislim da se moje dijete naucilo redu i postivanju drugih upravo kroz brigu prema zivotinjama. zivotinje moraju jesti, moraju ici u setnjicu a mackama se jos mora cistiti wc.

    kad su u skoli klinci pitali da li ce hitati petarde za novu godinu od dobi od nekih 5 godina im je zgrozeno odgovorio da mu ne pada na pamet bacati petarde jer on ima domazivotinje a zivotinje se boje pucnjave

  24. #274

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, životinje su u spašavanju uvijek na zadnjem mjestu? Prije njih su svi susjedi, pa bili oni koliko god užasni, onda drveće i biljke pa tek nakon toga životinje? Zanima me kako bi dotični pas sam izašao iz npr. zapaljene kuće, sam bi otvorio vrata i spasio se?

    Nevjerojatno je to da svi priznaju da bi prvo spasili članove svoje obitelji, a tek onda druge ljude i to je svima ok, ali kad ima nas koji kažemo da bi prvo spašavali svoje ljubimce - koji nama i jesu članovi obitelji! - onda ispadamo nenormalni.

    Kladim se da ima hrpa ljudi koja bi prije susjeda išla spašavati svoj televizor i to bi valjda svima bilo normalnije nego da si spasi psa.


    P.S. Pošto stablo donosi radost mnogima i zato ga treba spasiti, kolikima donosi radost susjed alkoholičar koji zlostavlja sve oko sebe?
    ja streberica na vratima i na kaslicu imam znak upozorenja za policiju, vatrogasce i zivotinjsku hitnu da se u slucaju neke katastrofe iz stana trebaju vaditi i zivotinje.

    a zbog ljudi koji su toliko komotni prema zivotinjskom zivotu, kao isvetica i sikapika ja sam prestala trenirati psa za akciju. zamisli ugroziti svojeg psa, trositi svoje i psece vrijeme, svoj novac da bi riskirao glavu i svoju i psecu da spasavas nekog takvog

    iiiik

  25. #275
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da je zivot zivot, i ima istu tezinu, bez obzira na vrstu. pa fino pise u 10 zapovijedi "ne ubij" a niko nigdje nije dodao u zagrdi da se to recimo ne odnosi na cetveronozne, letece, plivajuce ili bilo koje druge oblike zivota.
    Nisu napisali da se ne odnosi samo na ljude zato jer su se tada životinje redovno ubijale, jer što bi drugo jeli? Zapovijedi se odnose samo na ljude.
    Zar misliš da su u doba pisanja Biblije ljudi i životinje bili jednako vrijedni? Ni ljudi međusobno nisu bili jednako vrijedni, a kamoli životinje. Kroz povijest se bez problema ubijalo robove, kmetove i sve "manje vrijedne".

  26. #276
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    nemoj se ljutiti ali meni nije jasno o kakvom to psu pričaš? Pa nitko te ne tjera da uzmeš radnog psa ovčara ili haskija za vuču. mm i ja šećemo našeg psa 1-2 puta dnevno po osobi plus ga povedemo i obiteljske šetnje itsl. znači min je 30 min dnevno vani ako je baš -20 ili smo bolesni, a u prosjeku recimo sat vremena. Meni je to ionako neki normalan komad hodanja koji je i meni isto potreban, uz usputnopunjenje zdjelica hranom i vodom, od ogromnih obaveza imam cijepljenje 1 godišnje, sjedenje za kompom s psom u krilu, šutiranje loptice kad hodam po stanu, brisanje šapica na ulasku u stan i ne mogu se sjetiti još tih groznih poslova i teških obaveza. Dobro meni su klinci već veći pa se dosta toga i oni obave, ali svejedno, ja sam odabrala psa kojem odogovara naš životni stil, koji ne treba više kretanja, kojem je bitnije druženje i igra od dugog boravka vani, a bome ako zaključim da nemamo uvjete da ima mlade ili (više od jednog legla) i ako to ne ugrožava njezino zdravlje bez problema ću je sterlizirati.
    ma dobro, da, ako obavlja nuždu unutra onda ok, onda ne ovise toliko o tome jesi li bolesna ili ne, može li ju tko izvesti ili ne
    smetnula sam to s uma
    no, vidim da mnogi ljudi u gradovima u malim, dvosobnim stanovima imaju i velike pse i bude mi žao... no dobro, to sam ja

    stray cat, meni je jako žao što ti imaš tako loše iskustvo s ljudima (kao i još neki na ovom topicu, ali mi se ne da tražiti tko je što napisao o tome, ljudi ovakvi, onakvi...), što si toliko ogorčena i nepovjerljiva
    a čuj, i ja sam od ljudi doživjela svašta, od mnogih najbližih ljudi pa hvala Bogu, još uvijek imam i povjerenje u njih i volim ih, kad nešto dajem, ne razmišljam o zasluzi, hoće li mi tko vratiti istom mjerom, hoće li mi reći hvala ili će tražiti još
    ili će gristi ruku koja ga hrani
    baš me briga, ja sam ja i znam skrbiti o sebi, a ako mogu i o nekome drugom, super, ali neću prestati to raditi niti o ljudima imati tako generalno mišljenje
    a kad smo kod petardi, pa ne moraš imati kod kuće domaće životinje da bi osudio bacanje petardi
    mi ih nemamo pa smo MM i ja ove godine razmišljali o potpisivanju peticije, mijenjanju zakona, čega god
    a znaš zašto? zato što kod kuće imamo malo dijete, zato što za susjede imamo djecu i stare ljude koji se također toga boje
    zato što se ja svaki puta lecnem kad eksplodira, kad vidim da ju netko baci
    ne moram imati životinju da bih znala što je kretenski, a što ne

  27. #277
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da je zivot zivot, i ima istu tezinu, bez obzira na vrstu. pa fino pise u 10 zapovijedi "ne ubij" a niko nigdje nije dodao u zagrdi da se to recimo ne odnosi na cetveronozne, letece, plivajuce ili bilo koje druge oblike zivota.
    Vrijedi li ovo i za nametnike? Uši u kosi, primjerice?

  28. #278
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    ja streberica na vratima i na kaslicu imam znak upozorenja za policiju, vatrogasce i zivotinjsku hitnu da se u slucaju neke katastrofe iz stana trebaju vaditi i zivotinje.

    a zbog ljudi koji su toliko komotni prema zivotinjskom zivotu, kao isvetica i sikapika ja sam prestala trenirati psa za akciju. zamisli ugroziti svojeg psa, trositi svoje i psece vrijeme, svoj novac da bi riskirao glavu i svoju i psecu da spasavas nekog takvog

    iiiik

    Nekog kakvog? Mi se znamo?

  29. #279
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    U zadnje dvije godine kako više čitam i saznajem o svijetu u kojem živim (znam, čudno zvuči jer sam odavno završila s osnovnim i srednjom školom)

  30. #280
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    ... edit: pobjegla tipka.

    zapanjena sam koliko su ljudi okrutni prema vlastitoj vrsti. Zapravo, ne znam kuda smjestiti raspravu i uspoređivanje više - niže vrste, jer ono što radimo životinjama, sve smo to već radili ili radimo i ljudima.

  31. #281
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Negdje kažu 60%, negdje 83%. Toliko smo životinjskih vrsta istrijebili, a u ovom tekstu autorica postavlja pitanje trebamo li ograničiti ljudsku populaciju. http://churchandstate.org.uk/2018/11...wer-children/?

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •