Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 121 od 121

Tema: Što bi mi najvše odgovaralo?

  1. #101
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ajde pa javi dojmove, i ja se mislim šta će mi biti najpraktičnije. Ova elastična me skroz privlači.

  2. #102
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Moj problem s maramom je bebina "zarobljenost" u njoj. Kod nas dolazi u obzzir samo jedan način nošenja, ovaj:
    http://www.google.hr/imgres?q=sleepy...ed=0CD4QrQMwAA

    I nikako da namejstim da joj glavica i ruke budu slobodnije a opet da bude stabilna u marami. Jer još je malena ali žilava i dosadno joj je a i vruće ako su joj ruke unutra a glava nema previše manevra radi ovih traka sa strane što idu preko ramena.

  3. #103
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    evo baš ovava mi treba doći, ali trampolina jedino da isprobam na lutki, jer moja bebe
    neće do 4 mj.
    bitno da niš drugo nemam,nek ja maram tu
    mislim da mi je bila s prvim djetetom, puuuuno bi toga bilo jednostavnije

  4. #104
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    I mene je spasio sling s drugim, a prvi nije želio u ničemu.

    Trina, ta sputanost je meni bila razlog zašto sam odustala od marame i prebacila se na sling.

  5. #105
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    trina jesi probala ovako http://www.youtube.com/watch?gl=IE&f...&v=knkiOnBdFB0 ?

    mi smo se iskljucivo nosili u kriznom, al jos jednostavnijem. bez tobolca. tobolac bi bio uz mene, a nju su drzale samo "trake". imala je mjesta sa strane za ruke.

  6. #106
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    sad nemrem naci link. niti jedan...
    krenula bi odozada, stavila maramu ko da vezem remen, za razliku od svih ovih koji krecu od naprijed. znaci, rasirila maramu na ledjima, na struku, napravila na prsima x, preko ramena, na ledjima x i oko struka, zavezala naprjed. malu ubacila u prednji x.
    ne znam samo za koliko malu bebu je takav vez. on mi je bio najjednostavniji.

  7. #107
    afrodita avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    42

    Početno

    Bok, i ja trebam savjet. Imam sling kojeg sam koristila s malom još prije 4 godine, dosta sam ju nosala, bila je sitnička i fino smo baratale s njim.
    Evo danas sam prvi put stavila maloga u sling i u šetnju, tokom puta sam tri puta mjenjala njegovu poziciju, nikak ga namjestiti, samo mi lezi van. Ima nepunih 4 mjeseca i skoro 9 kila, ne znam uopće u koju poziciju da ga stavim a da bude i njemu i meni udobno, naravno prstenovi me tišću, on je još malen pa se ne drži tolko čvrsto kad ga stavim da gleda u mene. Kad ga stavim u kolijevka položaj, guza ga vagne pa se sav isprepiga... možda sling i nije baš dobra solucija za njega...
    Savjet ili link, bilo što, zahvaljujem

  8. #108
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    ne znam odgovor, samo ću se malo čuditi: 4 miseca i 9 kila??!!??

  9. #109
    afrodita avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam odgovor, samo ću se malo čuditi: 4 miseca i 9 kila??!!??
    ma znam, čudim se i ja i svi ostali. Just for the record; isključivo sisa i srećom ne nosi se puno na rukama. No anyway... možda taj mei tai, izgleda mi da bi beba unutra bila čvršća i u višoj poziciji...

  10. #110
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Bome je pravi

  11. #111
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Podizem!
    Ok,prelijena sam za citanje, treba mi nesto ukratko!
    Dakle, bebac tokom Dana voli biti po rukama, Tata radi, pa ja vrlo malo toga uspijem napraviti!
    Kupila bi maramu,vjerovatno polovnu jer nisam pri nekoj lovi!
    Skuzila sam da je za mei tai premalen, sling mi se ne svida zbog ringa i dijela tkanine koja visi!
    ja bi maramu,takvu da je mogu cvrsto vezati, da je maleni sigurno umotan! E sad,kad bi kupila polovnu vjerovatno nebi mogla kupiti elasticnu jer se mozda rastegla, ili nisam U pravu?! Da nije neki pretopli materijal,jer ipak ide ljeto! Jel trazin previse?

  12. #112
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Ja bi elasticnu maramu da sam na tvom mjestu, sistem vezanja a i materijal je takav da se tesko bas moze rastegnut toliko da je neupotrebljiva, s njom zadovoljis sve ove ostaoe uvjete koje treazis, da je dijete cvrsto stegnuto i sigurno umotano.

    Iako da mene pitas sto bi od to troje, sling je definitivno meni bio br. 1 zbog jednostavnosti koristenja, maramu ti malo i dosadi svaki put vezivat i gnjavit se, iako je prakticna, to bez daljnjeg, ali meni je sling nr. 1.

  13. #113
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Čitam tu da je EllaRoo jako dobra marama, svi je hvale. Našla sam na njuškalu od 5,4m za 200kn i od 4,6m za 250kn. Ta duža je prepostavljam za visočije ljude?

  14. #114
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Moj je nemiran, uvik mlatara rukicama, neznam kako bi to u slingu izgledalo!

  15. #115
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Takoder ima I boba sleepy wrap, za nesto para, pa Koju bi od te dvije?

  16. #116
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Moja se nije navikla na maramu, nisam ni ja. najzognije mi je na kraju bilo nositi je u rukama.

  17. #117
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Jesi vidjela i pouch? Ja jako volim sling (mm maramu), ali sada me već žulja po ključnoj kosti ring - pouch je sling bez ringa i tkanine koja visi, u slo beba c. (minimonkey su najbolji, kažu iskusne nosilice) dođe 35 eurića. Onako, za brzinski ubaciti i izvaditi bebonju po potrebi. I moj je jako živ, no kad se nosi brzo počne meditacija.
    Posljednje uređivanje od palčica : 19.04.2013. at 13:36

  18. #118
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Pouch je za nosanje U polozaju koljevke koliko sam skuzila?

  19. #119
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Many pediatricians and baby-wearing experts do not recommend pouch slings because babies can suffocate when held incorrectly. Suffocation risk is greatest in newborns and infants under six months, and usually occurs because the baby's chin is collapsed against his or her chest, constricting the airway. Pouch slings also often restrict the parent's view of their child, making suffocation more likely.

    Kaze Wikipedia za pouch! Don't like!

  20. #120
    amsterdam avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    171

    Početno

    mi se nosimo u ergo baby-u i on nas je spasio ovu dugu snježnu zimu kada kolica nisu mogla van, iznosali smo se do besvijesti, pogotovo mm koji ga obožava..no kako je gospodin sve veći i sve ga živo zanima stalno se izvija kako bio vidio van..znam da ima mogućnost nošenja na boku pa me zanima jel tko od ergo korisnika isprobavao tu varijantu..meni je nekako neudobna a mislim si i njemu.....mada sam radila po uputama...

  21. #121
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Ne vjeruj svemu što piše na netu. Naravno da te ne nagovaram, možda se i jave educiranije članice foruma pa kažu svoj stav o pouchu. Ne vidim ikakvu razliku od slinga (ja sam svog nosila u kolijevka položaju i nisam vidjela nikada mogućnost gušenja). On ima opciju nošenja u kolijevka položaju, prsa o prsa i budha (kao i sling), vjerujem i za bok da vrijedi. Nemam ga, umalo sam ga kupila, no nisam jer mi je najavljen ergo pa čekam. Vidjela sam ga uživo kod jedne od Roda, nosačice trećeg djeteta, kaže da se s njim preporodila.
    http://www.youtube.com/watch?v=sIHpi3NIvnk

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •