Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 121

Tema: Što bi mi najvše odgovaralo?

  1. #1
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno Što bi mi najvše odgovaralo?

    Otkad se rodila planiram kupiti nekakvu maramu, sling..nešto za nosanje. sad će ona brzo 3 mjeseca a nisam kupila ništa i još uvijek mi je konstantno na rukama. Ruke mi otpadaju.

    Što mi preporučate? Maramu, sling, mei tai...? Gledala sam Sleepy Wrap marame, one mi se čine praktične...pa i mei tai možda najpraktičniji ovako iz daljine nekome tko pojma nema o nosiljkama. Nekako mi se za sling čini da nije baš, imam osjećaj da nahebe jedna strana tijela, odnosno rame..ili mi se samo čini? A i marame mi se čine dosta komplicirane. Pojma nemam, što preporučate neznalici koja je odlučila kupiti nešto za nosanje bebe.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Otkad se rodila planiram kupiti nekakvu maramu, sling..nešto za nosanje. sad će ona brzo 3 mjeseca a nisam kupila ništa i još uvijek mi je konstantno na rukama. Ruke mi otpadaju.

    Što mi preporučate? Maramu, sling, mei tai...? Gledala sam Sleepy Wrap marame, one mi se čine praktične...pa i mei tai možda najpraktičniji ovako iz daljine nekome tko pojma nema o nosiljkama. Nekako mi se za sling čini da nije baš, imam osjećaj da nahebe jedna strana tijela, odnosno rame..ili mi se samo čini? A i marame mi se čine dosta komplicirane. Pojma nemam, što preporučate neznalici koja je odlučila kupiti nešto za nosanje bebe.
    Ja sam se odlučila za mei-tai. Onaj od pixie-kida, očajno skup, ali kupila ga kuma za krštenje. Prepregenijalno nešto. Naučila sam ga sama vezati, a spasio mi je život i leđa jer moje čudovište nikako nije htjelo nego na rukama. Tako, s njom sam dinstala ručak, pospremala, mela kuću (znači, ruke slobodne), uspavljivala ju u dugim, dugim šetnjama, satima, i onda tako mjesecima. Počeli smo ga koristiti negdje s pet mjeseci starosti i kasnije dugo, već je odavno hodala, kad je bilo potrebe za duljim nošenjem (npr. kupovina na sajmu i sl.).

    Imaš od onih raznih šivalica oglase, tabita, i ne znam kako se još zovu, mislim da je to sve slično, a znatno su jeftinije.
    Cure dosta hvale i sling za tu manju dob, ja nemam iskustva pa ne mogu ništa reći.

  3. #3
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Tako mala beba ti ne i de u mei tai. Za nju prvo kupi sling, jer s maramom je kompliciranije, pogotovo ako ju puno dizes i spustas. A onda kasnije mozes prijeci na mei tai - prodas sling - kupis mei tai.

  4. #4
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    što mei tai ne ide od 3 mj?

  5. #5
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mora beba čvrsto drzati glavu, jer ju mei tai ne pridrzava.
    Posljednje uređivanje od marta : 24.01.2012. at 09:22

  6. #6
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    pisala sam ti na onoj drugoj temi pa sam se ipak odlučila prebaciti ovamo.

    Ovo je ukratko prema mom iskustvu:
    mei tai je najpraktičniji što se tiče vezanja ali ide tek od cca 5-6 mjeseci, odnosno kad dijete može kontrolirati leđne mišiće.
    sling je također relativno jednostavan, treba malo posvetiti pažnje da je dobro zategnut ali se postavlja brže od marame. Može se koristiti od prvog mjeseca, a najpraktičniji je kad nosiš dijete koje je već prohodalo i hoće malo da ga nosiš, a malo bi hodalo. U toj dobi otpadaju i mt i marama.
    Marama se najkompliciranije namješta, ali je praktična jer kao i mt raspoređuje težinu na oba ramena, a može se koristiti od prvog mjeseca.

  7. #7
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Ja bih na tvom mjestu prvo kupila sling za ne više od 150 kn negdje na burzi, a kasnije mt za cca 25o kn. I onda bi ih opet prodala

  8. #8
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    ja sam kupila sling i uopće mi ga nije teško namistit. namistiš ga u principu jedanput, poslije ga samo podešavaš. mogu ti na pp poslat kontakt za super šivalicu iz splita, ima ti ona i mei tai i marame...od marame sam odustala jer mi se pari da bih se skuvala ljeti onako cila zamotana, a najviše ga koristim baš ljeti, kad smo na otoku.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    ja sam imala onu nosiljku od premaxa, nešto ko sling. meni je bila super jar sam debil za namještanje bilo čega.

  10. #10
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    ergo baby carrier - do 15 kg, čini mi se, savršen za tvoju i bebinu kičmu!

  11. #11
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    e da, ima i ono što se zove pouch samo je to kod nas teže naći. Pretpostavljam da gita o tome govori. Kao sling koji se ne zateže, bez ringova, sašiven skroz. Ne znam od kojeg se mjeseca može koristiti i nezgodno je što ima manje mogućnosti, sling možeš koristiti od 0 do kad god možeš nositi dijete. Mora biti i po tvojoj mjeri. Ali to nisam isprobala.
    Guglaj "baby pouch".

  12. #12
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    zaboravih... ja sam svoj ergo kupila rabljeni preko e-baya jer su stravično skupi

  13. #13
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    života ti, zo je cila znanost. samo vi pišite, ja i zvijer čitamo

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    potpisujem pomikaki što se tiče mogućnosti slinga i mei-tai (i cijena).

    I ja sam vidjela kako mame lako vade i stavljaju djecu iz slinga (pritom ga ne odvezujući) , malo unutra, malo van da dijete protrči, a iz mei-tai ne možeš samo tako "iščupati" dijete jer se veže čvrsto i u njemu je fakat stabilno. Meni je to i pasalo da svoju ne vadim jer nisam ni htjela da mi protrčava po DM-u ili Konzumu, bio mi je pun kufer njezinog protrčavanja, ta je prohodala s 9 mjeseci i htjela sam ju svezanu (nije se bunila u nosiljci).

  15. #15
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Trina, ja ću ti posudit svoj ergo. Meni je bio odličan. Ali moraš mi ga dobro čuvat .

  16. #16
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    i ja mislim da je najbolje da probas pa vidis. posudi, kupi rabljeno pa prodaj ako ti ne pase itd.

    ja se sa slingom nikako nisam uspjela snaci, dok mi je pouch odlicna stvar

    marama je odlicna jer je najudobnija za nosenje i nema ogranicenja po dobi, ima puno polozaja, ima ih veliki izbor. za ovo sto tebi treba, stavit dijete unutra i picit okolo, savrsena.

    MT je isto super stvar, al nije za 3 mjeseca nikako, a tebi treba sada da se spasis, kad ti dijete bude spremno za MT mozda ga i neces trebati, jer ce puzati, sjediti i sredit ce mu se probava

  17. #17
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Meni je marama super, nekako mi je u njoj lakši, valjda se težina najbolje rasporedi. Ovo čudo moje spava danju samo na rukama, čim ga spustiš otvara oči, pa mi je za to marama bila super. Ali kad je bio baš mala mirna bebica. Sad mu se više baš ne sviđa jer se najviše voli nosit tako da gleda prema naprijed, a tog u marami nema. Tako da je stalno na rukama, već sam se usavršila u tome da sve radim jednom rukom.
    Već 15 dana me bole leđa užasno, jedva se sagnem obući cipele pa sad više razmišljam o kosmodisku ili nekom drugom čudotvornom pomagalu nego o nosiljkama. Ima 4 mj. i 7 i pol kila. Mislila sam da je stariji bio stalno na rukama, al to je ništa u usporedbi s ovim drugim. Imam i mei tai, to ćemo uskoro isprobat.

  18. #18
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Trina, ja ću ti posudit svoj ergo. Meni je bio odličan. Ali moraš mi ga dobro čuvat .

    Puno ti hvala vertex, ali neću. Ne mogu preuzeti toliko odgovornost, traljava sam po pitanju čuvanja stvari. Hvala ti još jednom.




    Sad tek ne znam što da kupim. Za sad sling v odi (a i dobila sam ponudu jedne forumašice)

  19. #19
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Za po kuci moze funkcionirati bilo kakva traka od tkanine, tipa majica odrezana ispod rukava. Ja sam sasila dvije takve trake od nekog cvrsceg malo rastezljivog materijala, takonda idu u kriz kao ruksak. Beba je unutra kao u marami. A jedna traka za sebe je kao sling. To i mm i ja najvise volimo, a najjeftinije je od svih nosiljki koje imamo.

  20. #20
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    A kvragu, ja sam to o čuvanju stavila tek tako. Ja sam isto traljava, LOL. Ako se uspiješ otresti tog dojma velike obaveze, ponuda stoji (ako ti ga djeca izrezckaju u krpice ili upadne u lož ulje, smijat ćemo se zajedno kako smo navukle nevolju).

  21. #21
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Moj glas ide marami, sling mi nije sjeo, a dok maramu naučiš vezati, nema lakšeg i bržeg.
    Ostalo nisam niti probala pa ne mogu niti znati.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

  23. #23
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    spi.zdile ste me skroz, stojim s malom u rukama, čitam i crkavam od smijeha. Valjda ću donijeti nekakvu odluku. vertex, da si ikad vidila moju djecu znala bi da je ono što si napisala vrlo vjerovatan scenarij. primam samo ponude onih koji prodaju, i moja vlastita mater zna da se meni ne isplati posuđivati

  24. #24
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pazi, u slingu beba nije fiksirana. Znam da su se mnoge jako dobro snašle sa slingom, ali činjenica je (a to mislim i piše uz neke, ili sve slingove) da beba koja je nemirna stalno kvari položaj, a može i ispasti (neće, ali nije fiksiran položaj, nego je položaj iz kojeg se može isklizati). Sling uvijek nekako podržavaš rukom, a ti hoćeš slobodne ruke.
    Marama je super, ali ipak malo traje dok se nauči vezati. Ja sam pokušavala, ali nikad nisam bila baš zadovoljna, a bome ni M. Onda smo kupili ergo, koji se jednostavno kopča, i oko marame se više nisam ni trudila. Iako mi je divno vidjet bebu u marami, i mislim da je za male bebe najbolja (jednom kad se nauči brzo i dobro vezat).

  25. #25
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    A šta misliš, odakle meni takvi scenariji?
    Neću navaljivat, a možda ga stavim i na prodaju. Ajde javi se ako budeš zainteresirana, iako se moram dogovorit s mužem hoćemo li ga prodavat, ili čuvat još neko vrijeme za posuđivanje bližim ljudima. Bez starije djece.

  26. #26
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Imam ovakvu nosiljku, mene je uvijek zuljala na ramenu. Sad gedam slike i mislim si jesam li je dobro postavljala. Gita koji dio ti je bio na ramenu - prosireni ili uzi?

  27. #27
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Ako možeš, posudi sve tri nosiljke, isprobaj (ako ti netko može pokazati, ako ne, konzultiraj jubito) i odluči. Ja imam maramu, sling i mei tai (2) i tim redom sam ih i koristila, a i kombinacije. Ne bi mogla funkcionirati bez ijedne od njih. Ali ja sam si sling i jedan mei tai sama sašila. Za kratke relacije i po kući je bio sling. Za duge šetnje marama, a kasnije mei tai. Trenutno se nosimo u mei taiju na leđima (ne mogu zamisliti da bih to sad izvodila s maramom, iako bi teoretski mogla).
    Kod marame i slinga mi je bitan materijal. Radije biram laganiji jer ljetni može po zimi, a obrnuto nikako. Kod mei taija mi je bitan kroj. Zato sam si i sašila svoj jer je ovaj koji sam kupila bio katastrofa (morala sam ga prepraviti).

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj klara prvotno napisa Vidi poruku
    Imam ovakvu nosiljku, mene je uvijek zuljala na ramenu. Sad gedam slike i mislim si jesam li je dobro postavljala. Gita koji dio ti je bio na ramenu - prosireni ili uzi?
    prošireni.
    mene je počelo bolit rame kad je mala imala oko 15 kg. prije je sve bilo ok.

  29. #29
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    e da, ima i ono što se zove pouch samo je to kod nas teže naći. Pretpostavljam da gita o tome govori. Kao sling koji se ne zateže, bez ringova, sašiven skroz. Ne znam od kojeg se mjeseca može koristiti i nezgodno je što ima manje mogućnosti, sling možeš koristiti od 0 do kad god možeš nositi dijete. Mora biti i po tvojoj mjeri. Ali to nisam isprobala.
    Guglaj "baby pouch".
    ja sam neki dan na njuškalu vidjela par oglasa za taj pouch,pa me baš zanima od kojeg mjeseca se može koristiti?
    nije moje osobno iskustvo, ali za sve te nosiljke tipa slinga gdje nije jednako raspoređena težina sam od prijateljica čula istu stvar- da srede leđa skroz. prednost naspram marame je jednostavnije namještanje,zar ne?
    zapravo ja razmišljam o nabavci sleepywrapa,pa me zanima vi koje ste ga imale ili imate koliko vam je praktičan po kući za obavljanje svakodnevnih aktivnosti?

  30. #30
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj klara prvotno napisa Vidi poruku
    Za po kuci moze funkcionirati bilo kakva traka od tkanine, tipa majica odrezana ispod rukava. Ja sam sasila dvije takve trake od nekog cvrsceg malo rastezljivog materijala, takonda idu u kriz kao ruksak. Beba je unutra kao u marami. A jedna traka za sebe je kao sling. To i mm i ja najvise volimo, a najjeftinije je od svih nosiljki koje imamo.
    ovo mi se čini kao dobra ideja, znači to su dvije trake ukriž i nisi nigdje ništa još nadodavala ili učvršćivala?Od koliko starosti si nosila bebu? Pitam radi nogu, jer ak je mlađe nije baš preporučljivo da imaju skroz raširene noge ili???

  31. #31
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    imam i ja iskustva, stekla ga sa svojom zviri

    dakle nosila sam je u marami do ih 7 mjeseci. imala sam neku elasticnu, pa je nisam morala stalno vezati, vec sam je nesmetano vadila i stavljala marama.
    a onda sam je pocela nositi u ergu. spaslia se. jednostavan i mislim da bi trebala ugrabiti ovaj od vertex. vrijedi svaku lipu. moja mala zvir ima i ergo za svoje bebe. ne zali se ni ona na tezinu

    imam i premaxx, gita je stavila link. s tim se nisam bas snasla. pa mogu reci u mojoj kuci je to uludo potrosenih 50 eura, no poznajem ljude koji su prezadovoljni s njim.


  32. #32
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    vertex, JAAAAA zelim tvoj ergo baby! čuvat ću ga pažljivo i smjerno!

  33. #33
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    I odma Trini slinga eksportiram!

  34. #34
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj Iris prvotno napisa Vidi poruku
    ovo mi se čini kao dobra ideja, znači to su dvije trake ukriž i nisi nigdje ništa još nadodavala ili učvršćivala?Od koliko starosti si nosila bebu? Pitam radi nogu, jer ak je mlađe nije baš preporučljivo da imaju skroz raširene noge ili???
    Samo dvije trake ukriž.
    Nije zbog nogu, nego maloj bebi nije glavica učvršćena u takvoj nosiljci. Mi smo je počeli koristiti s 5 mjeseci.
    Nije moja ideja, iskopirala sam kupovnu nosiljku koju sam negdje vidjela.

  35. #35
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Sad ste me zbunile... na Tabitinoj stranici piše da se MT može koristiti od 3. mjeseca.

    Imam maramu, kupila sam i MT, ali su mi slabo upotrebljivi kad beba zaspi na meni, a ja bi htjela skuhati ručak ili izvadit veš iz mašine... da li se sling može omotati oko već uspavane bebe, jer ako ju odložim, nakon 30 sekundi se već budi.

  36. #36
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    vertex, JAAAAA zelim tvoj ergo baby! čuvat ću ga pažljivo i smjerno!
    A kad ga TOLIKO želiš, ajmo na pp :D

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Sad ste me zbunile... na Tabitinoj stranici piše da se MT može koristiti od 3. mjeseca.
    evo ti objašnjenje za mei tai sa stranica pixiekida, citiram:

    Kada je najbolje vrijeme da krenete koristiti Mei Tai nosiljku reći će vam vaša beba samostalno se odižući ručicama od poda kada je prsima u ležećem položaju te zadržavajući taj položaj duže vrijeme.

  38. #38
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala ZO, po tome je već pred dva tjedna mogala u MT.
    Jučer smo bile u shoppingu, spavala je u MT-u, pa bi rekla da joj se sviđa.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    super, baš mi je drago

  40. #40
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Ja sam imala tog Premax-a,doneo mm iz Amerike pre nego se mala rodila..
    A ja narucila sling,Kod Amera pod sling mozes svasta dobiti.
    I osim sto sam bila smrtno razocarana,nikako se s tim nisam snasla,malena je u tom "uhtala i puhtala",nije joj bilo udobno,
    samo kolevka polozaj,i odustale smo nakon nekoliko nosenja...
    I potom dobijem jos jedan,poslao rodjak i Kanade!
    Oba sam ih prosledila dalje,a da nisam poojma imala da se u tome moze nositi i vece dete :O
    Evo,sad prvi put vidim na slikama....bas sam koza...
    Kasnije sam nabavila i sling,vec je bila preko 6 meseci,i da li da napomenem kako nisam uspela da naucim nacine vezivanja....?
    Nisam koza,vec 2...

  41. #41
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    Citiraj Iris prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam neki dan na njuškalu vidjela par oglasa za taj pouch,pa me baš zanima od kojeg mjeseca se može koristiti?
    nije moje osobno iskustvo, ali za sve te nosiljke tipa slinga gdje nije jednako raspoređena težina sam od prijateljica čula istu stvar- da srede leđa skroz. prednost naspram marame je jednostavnije namještanje,zar ne?
    zapravo ja razmišljam o nabavci sleepywrapa,pa me zanima vi koje ste ga imale ili imate koliko vam je praktičan po kući za obavljanje svakodnevnih aktivnosti?
    pouch može odpočetka u položaju kolijevka, zatim može od 4 mj položaj buda i nakon 6 mj na boku...mogu reći da mi pomalo otpadaju leđa nakon malo dužeg nošenja (beba ima preko 9 kg),
    ja imam ovaj, taj se može i namještavati https://www.hotslings.com/content/home
    no, kako mi je beba bila velika ja ga nisam mogla uopće koristiti u prva dva položaja, nekako mi je preuzak

  42. #42
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Sad ste me zbunile... na Tabitinoj stranici piše da se MT može koristiti od 3. mjeseca.
    ovdje imaš kako se novorođenče može staviti u mt: http://kozycarrier.homestead.com/ins...tml#anchor_285
    a na ovom videu za 3 mj.bebe: http://www.youtube.com/watch?v=gG_I4...eature=related
    ja sam svog tako nosila u MT zadnja 2 tjedna(sad ima 3 mj.ravno),no meni osobno se nije pokazao praktičan, prvo jer sam mu svejedno pridržavala glavicu,drugo-prenemiran je za to (osim jednom kad je zaspao u šetnji), a treće nisam imala dojam da mu je dobro podržana kičma (možda i nisam dobro vezala),iako to možda ovisi i o materijalu,moj je kupljen na "smile4me", a pixiekid mi se čine nekak "krući" tj.čvršći materijal...eto, ja čekam da ipak malo odraste.

  43. #43
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj Ares prvotno napisa Vidi poruku
    pouch može odpočetka u položaju kolijevka, zatim može od 4 mj položaj buda i nakon 6 mj na boku...mogu reći da mi pomalo otpadaju leđa nakon malo dužeg nošenja (beba ima preko 9 kg),
    ja imam ovaj, taj se može i namještavati https://www.hotslings.com/content/home
    no, kako mi je beba bila velika ja ga nisam mogla uopće koristiti u prva dva položaja, nekako mi je preuzak
    naaajs, baš su lijepi... hvala na info.koliko vidim, to ima i neke veličine? da,ak je beba veća,vjerojatno ti je bilo teže ga strpati.ni moj nije baš mrvica, a sad dokad ću ga i ja moći nositi to je pitanje...

  44. #44
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj klara prvotno napisa Vidi poruku
    Samo dvije trake ukriž.
    Nije zbog nogu, nego maloj bebi nije glavica učvršćena u takvoj nosiljci. Mi smo je počeli koristiti s 5 mjeseci.
    Nije moja ideja, iskopirala sam kupovnu nosiljku koju sam negdje vidjela.
    ma za glavu mi je jasno, nego mene muči što sam svuda vidjela da mlađim bebama skupe noge onak ko žabici ili poturski, a starijima noge su raširene i obujme tijelo, pa me zanimalo u čemu je stvar,jel to radi kukova ili šta? naime,dotični mladi gospon dozvoljava samo uspravni položaj s lijepo ispruženim visećim nogama, sve ostalo izaziva neviđeni revolt

  45. #45
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    Citiraj Iris prvotno napisa Vidi poruku
    naaajs, baš su lijepi... hvala na info.koliko vidim, to ima i neke veličine? da,ak je beba veća,vjerojatno ti je bilo teže ga strpati.ni moj nije baš mrvica, a sad dokad ću ga i ja moći nositi to je pitanje...
    postoje dvije varijante, jedna je ta po veličinama od 1 do 5, a druga varijanta je s dva "ramenčića" (ne znam kako bih to nazvala) koje podešavaš kako ti odgovara, e taj ja imam....piše da je od 3,6 kg do 15,8 kg

  46. #46
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    ... da li se sling može omotati oko već uspavane bebe, jer ako ju odložim, nakon 30 sekundi se već budi.
    Ima netko sličnih iskustava?

  47. #47
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    A šta misliš, odakle meni takvi scenariji?
    Bez starije djece.


    ja glasam za sling.

    imam i maramu i sling, definitivino sling ima prednost. ona ce ti skoro bit dovoljno velika i jaka da ju mozes bez problema u slingu nosit, a vrlo jednostavno se veze (kad se izvjezbas )

  48. #48
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    ja sam probala sling i u 2 tjedna nisam uspila zavezati tako da sam sigurna u čvrstoću. Pa sam ga vratila i kupila maramu. Prvo neku elastičniju a onda čvrstu tanju kao za ljeto, ali to je pakao od vrućine.. PA sam uzela MT jer je Mo već imala 9 mjeseci. Zakon je. Još ga imam i nedavno smo ga koristili jer se umorila u nekoj šetnji po brdu pa sam je vezala na leđa. A MM je najviše koristio bjornicu.
    Meni je od svega najdrža bila marama. Odmah sam se uvještila pa mi nije bio problem motati 5,5 metara oko sebe i posred ceste.

  49. #49
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    a jel netko koristio maramu sleepy wrap? meni se čini zgodna jer je rastezljiva i piše da se ne treba vezivati stalno nego je jednom vežeš i to je to

  50. #50
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    moja prva nije bila sleepy wrap ali je bila dijelom rastezljiva (po širini) od nekog čvrstog makoa. Super mi je bilo što bih se ja skroz zavezala, a tek onda stavila Mo unutra bez da nešto vezujem kad je ona već na meni.
    Poslije kad je narasla i kad smo prešli na drugu, čvrstu maramu nije joj smetalo ono cupkanje kod zatezanja.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •