Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 148

Tema: Gdje/u cemu vase bebe (0-6 mj) provedu dan?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    meni je viper zakon: "hoda" s nama velikima

  2. #52

    Početno

    čitam i divim vam se, moja spavala u kinderbetu, kada je uspavljivana obično pomalo na rukama dok je papala, a onda po potrebi u kinderbetu je još mazili, ako ne samo stavili u kinderbet,
    ali spavanje po podovima , kaučima i krevetima meni nikada nije bila opcija, pod hladan, i prljav, bez ob zira na količinu čišćenja, a krevet i kauć, ne siguran,

    kada išli u g osti spavala u kolicima

  3. #53
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Pa ja ću pop... s tim istraživanjima, i to doznam kad ih je već prošlo, prožvakalo i polizalo dvoje djece!

    Jeste sigurne da i tatami nemaju formamida? Mslim da bi se samoubila da uložim 500+ kuna i onda pročitam da su štetne.

  4. #54
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    i mi imamo 4 komada tatamija
    i to mi je stvarno bilo odlično
    iako, zapravo, 4 nisu potrebne

    vukli smo ih sa sobom i na vikendicu, stavljali na travu u vrtu... meni je to odlična stvar
    ok, trenutno stoje naslonjene na zid (jednu je uzeo moj tata pa doma vježba na njoj), ali očekujem da ćemo i mi jednom početi vježbati
    mi smo kupili one deblje, po 250 kn komad, kad je bila neka akcija

  5. #55
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam mladjeg drzala na onoj prostirci za vjezbanje... Meni je to super stvar, ne klize se, taman je malo mekse da nije goli pod a opet dovoljno tvrdo da pruza izvrstan oslonac. U Lidlu ih se nadje za ca 50 kn/kom a s dva spojena je poveca povrsina. Kad ih treba seliti uredno se srola u prakticni paketic..

    Jedino sto mali od 4-og mjeseca nije uopce htio bit na podu, kaucu ili bilo gdje odlozen osim bit na rukama do negdje devetog mjeseca kad je napokon i propuzao

  6. #56
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam mladjeg drzala na onoj prostirci za vjezbanje... Meni je to super stvar, ne klize se, taman je malo mekse da nije goli pod a opet dovoljno tvrdo da pruza izvrstan oslonac. U Lidlu ih se nadje za ca 50 kn/kom a s dva spojena je poveca povrsina. Kad ih treba seliti uredno se srola u prakticni paketic..

    Jedino sto mali od 4-og mjeseca nije uopce htio bit na podu, kaucu ili bilo gdje odlozen osim bit na rukama do negdje devetog mjeseca kad je napokon i propuzao
    baš mi je palo na pamet da je to ok. stvar ali ne znam kakom ih spojiš?
    da taj spoj nije labav i da izdrži i eventualna seljakanja

  7. #57
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ma ne spajam ni na koji nacin, samo ih stavim jednu pored druge... ne klize se pretjerano, eventualno se napravi mali razmak izmedju ali bas me briga, nije to sad ne znam kakav procjep pa da beba propadne

  8. #58
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    a ako i propadne neće daleko

  9. #59
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    meni je to isto palo na pamet no nekako ne vidim razliku iznedju toga i puzli. u sastavu.
    em aj vrong?

    btw, dok sam u glavi sve to kontala, ja sam ih zaljepila onom trakom za zastitu od krecenja, koja se koristi na rasprodaji itd. ona ne ostavlja trak prilikom skidanja. znaci, u glavi sam ih spojila trakom

  10. #60
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pik trakom?

  11. #61
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Hm, sad ste i mene zabrinule, moja je vec dosta mobilna pa vise i ne provodi puno vremena na njima ali joj je jos uvijek to njen kutak za igru pa se cesto i igra na njima... Do prije par dana smo imali Dora puzzle ali sam ih maknula jer su se slikice pocele ruliti s obzirom da ih je poprilicno zvakala a sada sam stavila one sa slovima... Jel' sve puzzle imaju taj stetni sastojak? Ne znam sad sto bi joj stavila, ove strunjace su mi malo skupe s obzirom da vise ni ne provodi bas previse vremena ali opet joj trebam nesto staviti za njen kutak, sad mi je pao na pamet neki mali tepih...

  12. #62
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    prvu sam stavljala na puzzle, bar neko vrijeme
    ovu drugu na pod, direkt. Evo jučer zaspala na tepihu, između igračaka, nisam ni skužila

    iako, moje su obje jako brzo prosjedile, propuzale i stale na noge, pa si nisam morala razbijat glavu s tim stvarima. prva 3 mjeseca na kauču, onda mjesec dana na podu s igračkama, nakon toga - svugdje

  13. #63
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja nemam tepihe nego samo parket, to je ipak dosta tvrdo dok u pocetku ne skuze da bi malo ipak pazljivije se trebalo baciti glavom unazad...
    Ne znam koja je razlika u sastavu (neka sigurno je - puzzle su cvrste a ovo je vise gumasto-savitljivo) i iskreno neda mi se previse sad brinuti o tome, ionako je na tome kratko i onda propuze posvuda... eventualno se valjda moze baciti plahta preko toga ako nekog bas brinu isparavanja.

    A za spajanje - dusu je dao powertape, sa starijom sam imala puzzle i sva slova su uglavljena tim powertapeom... Inace, ona je malo zvakala te puzzle ali ne puno i nije imala zube dok nije propuzala a onda je i nisu pretjerano zanimale, bilo je drugih (jos manje pogodnih) stvari za zvakati. Mladji isto preferira druge stvari za zvakati, npr. prljave krokse od sestre, to mu je naj, samo puzi da ih se docepa

  14. #64
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    prvu sam stavljala na puzzle, bar neko vrijeme
    ovu drugu na pod, direkt. Evo jučer zaspala na tepihu, između igračaka, nisam ni skužila

    iako, moje su obje jako brzo prosjedile, propuzale i stale na noge, pa si nisam morala razbijat glavu s tim stvarima. prva 3 mjeseca na kauču, onda mjesec dana na podu s igračkama, nakon toga - svugdje
    ja imam jedan tepih i on je ko trava :D kad u njega upadnu Leine sitne igracke, nema im spasa :D sjaj u travi :D

    apri, da, pik traka...mozak dojilje...

  15. #65
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moj je na krevetu, na podu, puze pa ga ima svuda, i po deci i po parketu i po plocicama, prvo je isao na tehniku, a sad jurca na macju hranu (??). Na plazi ga stavim na rucnik, al za cas je na pijesku. Al uglavnom mu je i dalje najdraze biti na rukama. Bio je neko vrijeme i na puzzlama.... al bio je i macak pa ih je cijele zadlakavio, a ko bi to stalno prao.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Mi isto imamo tatami, 4 kom od 2cm debljine. Ali sad dok je jos mala (ima 1mj) preko dana spava u kosari (moses basket) u db, nocu u kinderbetu, pred jutro u nasem krevetu. Kad je budna je isto u kosari, ili na rukama. Imamo baby bjorn viper ali ju jos nisam stavljala iako pise da je 0+, vjerojatno cemo poceti malo ju stavljati kad postane svjesnija okoline.

  17. #67
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno

    moja beba je stara blizu 5 mj...okreće se neprestance sa leđa na trbuh vec zadnjih 2-3 tj...stavim je na puzzle...ona se okrene ..bude nekoliko minuta i onda počne nervoza jer nemre više tak izdržat...i tak stalno..ja nemrem otić ni do wc-a.....što da radim..ponekad ga pustim u kreveticu da budem sigurnija ali ima manje mjesta za okretanje pa je tek kriza......jako je aktivan...a svaki puta kad se okrene vrišti od srece i počne gugutat da ga dođem pogledat..a kad dođem onda je još sretniji i pravi se važan ali to traje tek nekoliko minuta....nemre se još okrenut nazad na leđa pa je zato nervozan...što vi radite u takvim lučajevima?

  18. #68
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja sam ga okretala natrag na ledja. Pa bi se on opet okrenuo na trbuh i tako puno puta A na wc otidji, pa i ako ce plakat par minuta dok si tamo, sto sad, moras na wc. Ili ga povedi sa sobom

  19. #69
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    potpis na jadranku. s tim da ju pustim malo, pustim ju i bodrim da pokusa sama. pa se smiri i pokusa opet do sljedeceg fijaska kad skroz izgubi zivce i vidim da je otisla u regresiju i da nema smisla ici dalje. pa ju okrenem, al "pravilno", onako kako bi se trebala sama.

  20. #70
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    i mi imamo 4 komada tatamija
    i to mi je stvarno bilo odlično
    iako, zapravo, 4 nisu potrebne
    Jesu 2 dovoljne za početak za 3-mjesečnu bebu? Nisam čak ni sigurna da bi mi 4 stale u dnevnu sobu, morala bi vjerojatno micati pola namještaja, a to mi trenutno nije opcija.
    One se zapravo spajaju ko i puzle, koliko vidim po slici, jel?

  21. #71
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    za bebu koja jos ne puze je 1 dovoljna. uvijek mozes nadograditi. da spajaju se ko spuzve.
    moja ima 5mj. uzeli smo joj 1 i dovoljna joj je. kad propuze imat ce parket.

    i prije 3 tjedna je bila akcija od 20% popusta.

  22. #72
    Shania avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    202

    Početno

    Mi smo još mali
    Dan provede uglavnom na meni, ili samnom u krevetu

  23. #73
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno

    daj reci kak je pravilno?..da se ispruži pa da ga samo prevrnem kao valjak?
    Posljednje uređivanje od mirna26 : 25.09.2012. at 21:47

  24. #74
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno

    di se nabave tatami strunjače?kolko dođu?

  25. #75
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno

    zašto su dvije potrebne pa kaj to nije velko ko madrac?i gdje bih stavila to?

  26. #76
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    za bebu koja jos ne puze je 1 dovoljna. uvijek mozes nadograditi. da spajaju se ko spuzve.
    moja ima 5mj. uzeli smo joj 1 i dovoljna joj je. kad propuze imat ce parket.

    i prije 3 tjedna je bila akcija od 20% popusta.
    Hvala ti! Sutra ih zovem. Još kad bi imali dostavu van zg po nekoj razumnoj cjeni, to bi bilo super.

    Inače, što se tiče pitanja na temi, moj tromjesečni M većinu dana provede na rukama, 2 puta po nekih 20 minuta u vožnji u kolicima, nešto malo na krevetu dok se igramo, i ako uspije što spavat preko dana onda je to u kindaću ili na krevetu. Uglavnom je cijeli dan budan i uglavnom se želi nositi , a postaje sve teži. Zato ga i želim spustiti na pod.

  27. #77
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Moje cure leže na garnituri ili u ležaljci u kojoj obožavaju spavati.
    Jel bi ih već trebala staviti na pod i ima li smisla već sad kupiti baby gym ili da malo sačekam.

  28. #78
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    I moja je turbo aktivna. S valjda vec 4 mj nije mogla bit na 2 tatamija niti pola minute nego bi se otkoturala na parket ili pod krevet - nama je rjesenje za sigurnost kad je moram ostavit sekundu - dvije onaj vrtic, kindac ne jer lupi glavom o sipke ilimjoj se nogice zaglave. dugo sam se premisljala posebno jer s prvom to nisam imala ali jako sam zadovoljna. Imam onaj ogromni, posudila mi prijateljica, u njemu se rola, ljulja, igra, a na sigurnom. Nikad nije unutra ako ne zeli.

  29. #79
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj mirna26 prvotno napisa Vidi poruku
    daj reci kak je pravilno?..da se ispruži pa da ga samo prevrnem kao valjak?
    Najlakse kad nisi sigurna kako je ispravno ti legnes na pod i napravis ono sto bi htjela da ucini tvoje dijete!
    Okret sa trbuha pravilan bi isao tako da npr. dakle dok je na trbuhu desnu ruku ispruzis i savijes ju pod cca 45 stupnjeva,a lijevu nogu skvrcis pod 90! I tako zajedno ga prevrnes na leda! Pri cemu se leda savijaju prema unutra! Glavica naslanja na desnu ruku! Par okreta i to ce zavoljeti! Gotovo svima se svidaju rotaciju!
    Nadam se da sam ti uspjela bar donekle razumljivo opisati !

  30. #80
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj eva133 prvotno napisa Vidi poruku
    Moje cure leže na garnituri ili u ležaljci u kojoj obožavaju spavati.
    Jel bi ih već trebala staviti na pod i ima li smisla već sad kupiti baby gym ili da malo sačekam.
    Po meni ima smisla sad su 2mj koliko vidim, izvrsno vrijeme za baby gym! Tako ce hvatati igracke, pruzati sakice,tj.otvarati i sl.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    58

    Početno

    Vidim da mnoge mame imaju polemike gdje držati dijete tokom dana. najgore što možete napraviti za dijete je da ga ostavite na mekanoj garnituri ili malom krevetiću a da ne pričam o onim prenosnim sjedalicama gdje mnoge znaju svoju djecu još i zavezati kako bi dijete bilo sigurnije. Naime dijete treba puno raznoraznih podražaja od samog rođenja i zato je bitno da svoje budno vrijeme provodi uglavnom na trbuhu jer je taj položaj vrlo bitan za daljnji razvoj djeteta i kao takav vrlo poticajan za razvoj snage ručica, ramenog obruča , vratnih mišića koji drže glavicu te za savladavanje gravitacije i razvijanje ravnoteže. Kako bi razvila dobru ravnotežu koja će biti potrebna da se odigne na ručicea kasnije i u četveronožni puzeči položaj bitno je da podloga bude tvrđa i da ne bude skliska. Za to su najbolje tvrđe strunjače koje mi koristimo na vježbicama ali one su dosta skupe pa dobra zamijena su podloge za vježbanje koje se mogu nabaviti već za stotinjak kuna. I one nisu iste po sastavu tatami puzzlama. Isto tako ima raznoraznih puzzli i još nije dokazano da su sve opasne ali isto tako neke su sasvim neupotrebljive zato što se odvajaju u sližu po podu. Tako da preporučan podlogu dvije za vježbanje bez ikakvih prekrivača i dekica na njima jer će se diejte teško kretati. I ne brinite mame vašoj dječici se neće ništa desiti na podu tu su sigurne dokle god ne počnu pizati a onda ih morate svejedno stalno držati na oku. Zapamtite da je vaše dijete uvijek sigurnije na podu nego na mekanoj granituri okovano jastucima koji ga sputavaju u svakom pokušaju kretanja. Također nisu loši nitivrtići ali samo oni koji imaju tvrđu podnicu kako dijete ne bi propadalo pri svakom okretanju, puzanju ili pokušaju ustajanja.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    58

    Početno

    Vidim da mnoge mame imaju polemike gdje držati dijete tokom dana. najgore što možete napraviti za dijete je da ga ostavite na mekanoj garnituri ili malom krevetiću a da ne pričam o onim prenosnim sjedalicama gdje mnoge znaju svoju djecu još i zavezati kako bi dijete bilo što sigurnije. Naime dijete treba puno raznoraznih podražaja od samog rođenja i zato je bitno da što više svog budnog vremena provodi uglavnom na trbuhu jer je taj položaj vrlo bitan za daljnji razvoj djeteta i kao takav vrlo poticajan za razvoj snage ručica, ramenog obruča , vratnih mišića koji drže glavicu te za savladavanje gravitacije i razvijanje ravnoteže. Kako bi razvila dobru ravnotežu koja će biti potrebna da se odigne na ručice a kasnije i u četveronožni puzeći položaj bitno je da podloga bude tvrđa i da ne bude skliska. Za to su najbolje tvrđe strunjače koje mi koristimo na vježbicama ali one su dosta skupe pa dobra zamijena su podloge za vježbanje koje se mogu nabaviti već za stotinjak kuna. I one nisu iste po sastavu tatami puzzlama. Isto tako ima raznoraznih puzzli i još nije dokazano da su sve opasne ali isto tako neke su sasvim neupotrebljive zato što se odvajaju i skližu po podu. Tako da preporučan podlogu ,dvije za vježbanje bez ikakvih prekrivača i dekica na njima jer će se dijete teško kretati. I ne brinite mame vašoj dječici se neće ništa desiti na podu tu su sigurni dokle god ne počnu puzati a onda ih morate svejedno stalno držati na oku. Zapamtite da je vaše dijete uvijek sigurnije na podu nego na mekanoj granituri okovano jastucima koji ga sputavaju u svakom pokušaju kretanja. Također nisu loši niti vrtići ali samo oni koji imaju tvrđu podnicu kako dijete ne bi propadalo pri svakom okretanju, puzanju ili pokušaju ustajanja.

  33. #83
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Meni je jos uvijek nevjerojatno kako "stara garda" ne moze prihvatiti da se djeci treba omoguciti sto slobodnije kretanje, mi smo svoju curku stavljali na pod od treceg mjeseca, a moja mi mama i danas prigovora da zasto je dijete stalno na podu(ima deset mjeseci i puze i dize se i hoda bocno) sve ostale "novitete"(ne cajevi i voda prije dohrane, ne posjedanje, ne vodanje za rukice i sl.) prihvaca, ali ovo provodenje vremena na podu od kada postanu aktivni joj nikako nije sjelo

  34. #84
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    meni vrtic nije bas idealno rjesenje jer se djeca u njemu cesto nauce vuci umjesto ustajati.

    je, moja mama je bila sokirana kad je vidjela kako joj unuka puze svugdje. bilo gdje. od morske rive do travnjaka. jedino sam pazila da nema psecih govana i stakla, smeca.
    al istina je da je tek propuzala kad je puzala VANI. u stanu joj se parket klizao i nije bas imala mjesta. cim sam je pustila van (prvi maj) ponasala se ko pas kojeg si pustila s lanca

    sunshine83 , tatami nisu puzle vec strunjace i nije isti materijal i sastav ko obicnih puzli ili onih spuzvi za plazu/vjezbanje za koje opet ne znas jel su otrovne i klizu se. tatami se ne klize i povrsinski su vece od onih za vjezbanje.

  35. #85
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    I moja je turbo aktivna. S valjda vec 4 mj nije mogla bit na 2 tatamija niti pola minute nego bi se otkoturala na parket ili pod krevet -
    uvijek mozes dokupiti. to mi je drago kod njih. tako da smo mi krenuli s 1.
    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    Najlakse kad nisi sigurna kako je ispravno ti legnes na pod i napravis ono sto bi htjela da ucini tvoje dijete!
    Okret sa trbuha pravilan bi isao tako da npr. dakle dok je na trbuhu desnu ruku ispruzis i savijes ju pod cca 45 stupnjeva,a lijevu nogu skvrcis pod 90! I tako zajedno ga prevrnes na leda! Pri cemu se leda savijaju prema unutra! Glavica naslanja na desnu ruku! Par okreta i to ce zavoljeti! Gotovo svima se svidaju rotaciju!
    Nadam se da sam ti uspjela bar donekle razumljivo opisati !
    upravo tako.
    samo sto moja odbija pa se krene izvijati i nije joj se svidjelo i 2 i pol mjeseca ju tako rotiram i nije jos prihvatila

  36. #86
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    Po meni ima smisla sad su 2mj koliko vidim, izvrsno vrijeme za baby gym! Tako ce hvatati igracke, pruzati sakice,tj.otvarati i sl.
    baby gyim ima jednu manu, a to je ona ista koju imaju dekice i plahte na krevetu- podloga nije "tvrda" i dijete refleksno skuplja sake pokusavajuci grabiti podlogu, a poanta je da dijete uci imati otvorene sake jer je oslonac na dlanovima, kasnije na podlaktici i laktovima. takodjer radi veci kut dizanja na rukama oslanjajuci se na otvorene sakice, a to na BG ne mogu. zato se "forsiraju" strunjace i pod.

  37. #87
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Moja je daleko od ustajanja ali ako se i jednom povuce, vadim je dok se ne pocne dizat uz iskorak. Vise tatamija ne zelim, ovo je dovoljno ali ja sam S njom na njima, ne mogu je ostavit tu bez nadzora i otic na wc a u vrticu mogu.
    Btw nas baby gym nije takav da je podrazavao reflex hvata, fenomenalan je - od tiny lovea, ooogroman, potaknuo ju je na okretanje, odlicna stvar. Podloga je poput nekakvog cvrstog nalona (ali pamuk) koji je jako zategnut. Sad ga je prerasla motoricki i ne treba nam vise.

  38. #88
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno

    lmoram probat jer nisam baš posve shvatila

  39. #89
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ispruzena ruka koja je u luku malo savijena prema unutrasnjosti glave je ona ruka preko koje se rotira, skrvcena noga u koljenu je kontra noga.

    znaci, ako ju hoces s trbuha zarotirati na lijevu stranu na ledja, ispruzis lijevu ruku i shvrcis desnu nogu. u rotaciji lice gleda u desnu stranu.

  40. #90
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno

    super si mi pomogla..evo baš sam ih nazvala i kupit cu prek telefona te da mi pošalju na adresu......ej zahvalna do groba))

  41. #91
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    http://www.poliklinika.org/upload/im...ledjatrbuh.jpg
    zamisli ovu sliku da se beba vrati na trbuh. desna ruka joj je ispruzen iznad glave, a lijeva noga je savijena u koljenu.

  42. #92
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Tatami strunjaca ima različitih tvrdoća. Mi smo za po doma uzeli mekanije, a moja cura u dvorani na treningu ima tvrđe.

    Mi smo uzeli ove najjeftinije: http://www.budosport.hr/index.php?op...atami&Itemid=2

    mislila sa tebe citirat...ispravak

  43. #93
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    i mi imamo 4 komada tatamija
    i to mi je stvarno bilo odlično
    iako, zapravo, 4 nisu potrebne

    vukli smo ih sa sobom i na vikendicu, stavljali na travu u vrtu... meni je to odlična stvar
    ok, trenutno stoje naslonjene na zid (jednu je uzeo moj tata pa doma vježba na njoj), ali očekujem da ćemo i mi jednom početi vježbati
    mi smo kupili one deblje, po 250 kn komad, kad je bila neka akcija

    mi je dosta jedna?

  44. #94
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    ispruzena ruka koja je u luku malo savijena prema unutrasnjosti glave je ona ruka preko koje se rotira, skrvcena noga u koljenu je kontra noga.

    znaci, ako ju hoces s trbuha zarotirati na lijevu stranu na ledja, ispruzis lijevu ruku i shvrcis desnu nogu. u rotaciji lice gleda u desnu stranu.
    bravo..shvatila sam...zahvalna jako...isrpobat cemo čim se probudi

  45. #95
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    za bebu koja jos ne puze je 1 dovoljna. uvijek mozes nadograditi. da spajaju se ko spuzve.
    moja ima 5mj. uzeli smo joj 1 i dovoljna joj je. kad propuze imat ce parket.

    i prije 3 tjedna je bila akcija od 20% popusta.
    malo sam spora nemojte mi zamjerit....ja bih kupila recimo dvije i napravila mu kutak za igranje i igračke.....jel to misliš na ovu trgovinu koju je Deaedi spominjala?

  46. #96
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    da
    nalazi se kraj skole u drzicevoj.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    58

    Početno

    ovdje govorimo o djeci u dobi do 6 mjeseci znači tu još nema priče o ustajanju...no za onu djecu koja su se počela ustajati dobri su samo oni vrtići koji imaju čvrsto dno i naravno mame trebaju poticati i spravljati dijete da radi iskorak na jednu nogu i puno stopalo.
    Spužve za plažu i podloga za vježbanje nisu isto od istog materijala. Bilo je u lidlu vrlo kvalitetnih podloga za vježbanje za koje sa sigurnoćšu mogu reći da su po sastavu iste kao airex strunjače koje se koriste u terapiji.

    I kada smo već kod okretanja/rotiranja , ne treba ga forsirati/vježbati prije 6 mjeseca djetetovog razvojnog života osim u slučajevima kada mame presvače, previjaju dijete i kada ga žele okrenuti na trbuh.

  48. #98
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    pa da, to i pricamo. kad se dijete samo okrene na trbuh, a ne zna nazad, kako ga vratiti. ne ga samo dici ili zarolat ko palacinku :D
    iako je meni pedica, sad na kontroli s 5mj. za njenu nerotaciju rekla da vjezbam kroz igru. na takvu "vjezbu" se tu i misli, barem ja mislim.
    cim vidim da radi regresiju i krene nervoza, prekidam sve, pa i igru.

  49. #99
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    zao mi je sto nisi prije postala jer sam ja bas nedavno pitala za spuzve za plazu od kakvog su materijala i koje su baby friendly. iako 100kn za tatami podlogu nije puno, i s onim kineskim ne prolazis nesto jeftinije.

  50. #100
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno

    novost: moj mali se danas okrenuo nazad na leđa i bio sav sretan..evo prije jedno sat vremena....nisam sigurna dal ce moci uskoro ponoviti pa cu vježbati onak kak si mi rekla ,,,ipak da ga ne zarolam ko pačalinku

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •