Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Rodilište Čakovec 2011/2012

  1. #1
    slonicanelica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    428

    Početno Rodilište Čakovec 2011/2012

    Otvaram ovaj topić ne bih li skupili najnovije informacije i podatke vezane uz ovo rodilište.
    Bilo bi lijepo da se jave mame koje su imale nedavno iskustvo rađanja u Čakovečkoj bolnici.
    Dobro bi došla iskustva mama iz 2011 i 2012 godine da se malo upoznamo s stanjem u tom rodilištu tako da bi i buduće mame imale uvid u sadašnju situaciju.

  2. #2
    slonicanelica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    428

    Početno

    eto malo friških vijesti iz Čk bolnice.
    Jučer bila kod susjede koja je rodila prije 2 mjeseca.
    Uglavnom rodilište obnovljeno,dvokrevetne sobe s rooming-in uslugom potpunom.Ona je rađala vaginalno,doduše uz drip i nakon poroda su joj malecku odmah dali na prsa.
    Dva sata je ležala u boksu i dijete u kolijevci pored nje.Nismo išle baš u detalje ali pokazala mi je sliku iz sobe prekrasno,dijete se previja u sobi,kupa u kadici koja je u sobi ako želi može i majka previjati dijete.Moguće je besplatno uzimanje matičnih stanica iz pupkovine za Zakladu Ana Rukavina i čuva se 10 godina.Možete ih ako želite isključivo čuvati za svoje potrebe (i nije sigurna da li se to onda plača) ali ako ih oni mogu koristiti za nekog drugog ako su podobne e onda je čuvanje besplatno.Pitala sam je da li joj je ponuđen stolčić i rekla je da joj nisu ništa ponudili rađala na stolu.kao komentar na to rekla je da je čula da baš i nisu oduševljeni sa rađanje na stolčiću jer sestre praktički moraju biti na podu.Voljela bih da je to dezinformacija.Epiziotomija se podrazumjevala pod normalno.Nisu je pitali.
    Uglavnom njoj je to 3 beba nakon dugo vremena i žena je potpuno oduševljena s novim rodilištem i rekla mi je da za svakog ima riječi pohvale iako ona baš nije previše tome sklona.
    Na porodu je bila sama bez pratnje a pratnja se navodno plaća 380 kn.Tko ima još informacija nek ih podijeli s nama.

  3. #3

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav, evo ja sam od jucer nova na forumu , pisala sam u rubriku i 4.dio!
    Htjela sam znati tko je od vas radjao na stolčiću ? Ja sam rodila 29.1.2009. I prva na stolcicu doduse nije bije svega sto ima sada jer nije bilo opremljeno sve! A vidla u novinama 2010.god. da rodila neka zena prva na stolcicu, a ja rodila prva 2009! Ali nema veze, meni je bilo sve ok i lako, ali ima jedna sestra koja nije za to radno mjesto !

  5. #5
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    kakva su novija iskustva u čk?
    posebno vezano uz 10 koraka za uspjesno dojenje?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    4

    Početno

    Evo mog iskustva iz rodilišta i bolnice u Čk
    Rodila sam 26.02.2014. i sve je prošlo super, i bolje od očekivanog. Ostala sam doma sve do zadnjeg, sve sam dakle trudove odradila doma do drugog porođajnog razdoblja, kad je pukao vodenjak u zadnji čas smo odjurili u bolnicu, onak filmski dojurili u rađaonu, ja bila potpuno otvorena i odmah na porod. Predala sam tamo u Čk plan poroda ovjeren kod javnog bilježnika koji sam prije pripremila u kojem tražim stolčić, odbijam urez međice itd...uglavom - ipak su me probale doktorice i primalje odgovoriti od stolčiča i uvjeravale da je on neudoban i da je krevet koji se da položiti u sjedeći položaj luksuznija verzija stolčića, i oni doista jesu uvjereni u to i sve smo zapravo na jako lijepi način iskomunicirali...ali eto dali su mi probati prije oboje i zaključila sam da meni ipak više odgovara stolčić i da ne želim na krevetu, jer doista mi i nije bilo isto i niti nijedan trud nisam doma mogla odraditi na krevetu jer mi je tako bilo puno bolnije nego sjedečki, ... muž je bio pokraj na porodu(plaća se 380 kn), masirali su mi međicu i porod je završio za nekih 20 min sve skupa, bez ijednog zahvata, osim što su mi morali isprazniti kateterom mjehur jer ja nisam mogla a smetalo je, ali uglavnom - prošlo je bez ijednog šava, bez puknuća...poslije su i dali mužu da prereže pupkovinu, i ostavili nas 2 sata s bebom u rađaoni..baš sve što smo željeli... bilo je i komentara i jedne doktorice koja je kasnije došla da dugo nisu vidjeli porod na stolčiču, pa eto, neznam zašto žene odgovaraju od toga - ili se one tako rijetko odluče na stolčić, meni je bilo stvarno ok, rezultat je i više nego super
    I iskustvo poslije u bolnici mi je super. Može se uzeti zasebna soba, tzv apartman, košta 150 kn na dan i tamo ste na miru , možete imati tu posjete do 21 sat. Inzistira se na dojenju od prvog dana, sestre su sve tamo da vam pomognu ako imate kakva pitanja i pokažu vam ako treba - jer doista ako ste prvorotkinja kao što sam ja bila - i vi i beba se učite dojenje. Ali i treba pitati ako gdje zapne Dijete vam premataju i preoblače 3 put na dan, u sobi ga odmah i po potrebi kupaju, nutra je i vaga pa se važe svako jutro. Naravno, postoji razlika od sestre do sestre, u sjećanju mi je ostala jedna tako draga sestra koja mi je samoinicijativo objašnjavala sve oko brige o djetetu - pupak, stolica, dojenje, ma divna je bila (i to sam joj rekla), samo moja je mana kaj ne gledam imena pa ne znam kako se zove :D
    Uglavnom moje je iskustvo super, ali mislim da je najbitnije oko svega znati kaj želite i pripremiti se oko svega - pogotovo kaj se tiče poroda, pripremiti plan poroda, i onda i to tražiti I ne žuriti u bolnicu :D

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav,
    zanimaju me najnovija iskustva vezana za ck rodiliste, posto mi je termin za dva mjeseca pa da se znam pripremiti....
    takoder me zanima da li partner moze prisustvovati porodu iako nije zavrsio tecaj?


  8. #8
    t.r.a.c. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    102

    Početno

    potreban je završen tečaj.
    ukoliko se dođe ranije, dok još nisu zahuktali trudovi, žena se smješta u predrađaonu u kojoj je sama, i tek poslije kad je prebace u boks, može s njom pratnja.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    5

    Početno

    u Čakovcu nije potrebno da pratnja završi tečaj, jer je kod nji tečaj besplatan i tko želi,
    naplaćuje se ulazak pratnje u rađaonu 300kn+pdv, odvojeno od tečaja,
    bila sam pred nedugo kao pratnja, zato kažem...
    nismo išle na tečaj, tražili su samo potvrdu da je plaćeno za pratnju!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    5

    Početno

    super, hvala
    a kome se to placa. odnosno gdje mogu nabaviti uplatnicu za placanje?


  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    5

    Početno

    na nekoj glavnoj bolničkoj blagajni,u krugu bolnice...
    mama je platila, nisam ja išla, tako da neznam gdje je točno!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Ja sam bila na tecaju prije tri tjedna tako da imam svjeze informacije polazenje pratnje na tecaj nije uvijet da pratnja prisustvuje porodu. Prisustvo pratnje se placa 375 kn na glavnoj bolnickoj recepciji koja se nalazi u novoj bolnici u prizemlju (od ulaza samo ravno s lijeve strane, nasuprot liftova). Ako se dode u vrijeme kad je recepcija zatvorena, tada se plati nekom u radaoni. Nadam se da sam pomogla

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    5

    Početno

    hvala na svjeze provjerenim informacijama.... kako nam se kljucni trenutak sve vise priblizava dobro je sve znati na vrijeme....

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    3

    Početno

    [QUOTE=Xena13;2594914]Evo mog iskustva iz rodilišta i bolnice u Čk
    Rodila sam 26.02.2014. i sve je prošlo super, i bolje od očekivanog. Ostala sam doma sve do zadnjeg, sve sam dakle trudove odradila doma do drugog porođajnog razdoblja, kad je pukao vodenjak u zadnji čas smo odjurili u bolnicu, onak filmski dojurili u rađaonu, ja bila potpuno otvorena i odmah na porod. Predala sam tamo u Čk plan poroda ovjeren kod javnog bilježnika koji sam prije pripremila u kojem tražim stolčić, odbijam urez međice itd...

    Čestitam Xena13 i baš mi je drago zbog tebe. Raspitujem se po forumima i fb i ti si jedina koja je u zadnjih godinu dana u Čk rodila na stolčiću, koliko za sada znam!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav, evo ja nova ovdje, jos 3mjeseca do poroda pa me zanimaju novija iskustva iz cakoveckog rodilista.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •