Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: par pitanja vezano za pp

  1. #1
    frka20 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno par pitanja vezano za pp

    Definitivno sam odlučila za bebicu koju čekamo koristiti PP: čitala sam o
    njima i čini mi se da se najviše koriste fitted PP,imaju drukere i podesive su
    od rođenja pa nadalje.
    e sad,ono što me malo buni - znači,uz takve pelene uvijek moram koristiti i
    one zaštitne gaćice - u biti, logika - ako ne koristim - postoji mogućnost da
    promoče na npr. madrac?
    kako funkcioniraju ti neki ulošci koji se umeću u pp, služi li to doslovce samo
    za bolje upijanje urina i može li i bez tih uložaka...u biti,koja je njihova svrha?
    kako funkcionira široko povijanje uz pp?? mislim na one tetra pelene u kombinaciji sa švedskom?
    oni biorazgradivi papirići koji se umeću u pp, gdje se mogu nabaviti?
    kakva je praksa kad koristite pp po noći, koristite li one "sve u 1" pp ,kad takve uopće koristite??

    puno hvala na svim odgovorima!!!!!

  2. #2
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    uz platnene koristiš zaštitne, uvijek, osim ako ne želiš da ti je dijete u mokrom bodiju
    ulošci...hmmm. ovisi o vrsti pelene. neke obavezno idu s uloškom (npr. poketice, uložak moraš staviti u džep) a za druge nije potreban (većina drugih pelena). po noći ga možeš staviti tako da si sigurna da pelena neće promočiti ako je ne mijenjaš cijelu noć)
    široko povijanje se i onako više ne preporučuje, osim ako dijete ima neke probleme. ja nisam široko povijala ni prvu ni drugu curku. a u platnenim pelenama su im nožice i onako dovoljno na široko (pa se to i onako računa ko široko povijanje). nisam nikad čula da je netko široko povijao iznad platnenih?!?!
    papirići se mogu nabaviti uglavnom preko raznih webshopova npr. http://minigreeny.com/
    ili u dućanima (di stoje bambinomio pelene, oni imaju i te papiriće, zovu ih lineri)
    ja ih ne smatram osobito korisnima i ne koristim ih

    jesi proučila ovu stranicu http://www.pelene.info/upute-za-pocetnike.html

    pitaj još što te zanima

  3. #3
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Zaštitne gaće su obavezne, platnene su pamučne, znači, kad se dijete fino ispiški, sve bi poromočilo-i robicu i madrac i mamu.
    Uloške uglavnom dobiješ uz platnene. Služe kao još jedan sloj da bi više toga mogle upiti, a odvojivi su od same pelene zbog bržeg sušenja. Možeš koristiti i bez uloška, ali onda postoji mogućnost da se pelena prepuni i promoči i preko zaštitne.

    Ja sam široko povijala takoda sam preko pelene i zaštine stavila jednu tetru i švedsku, bude baš velika guza.

    Ne znam gdje u Zg ima papirića, u Rijeci ima u nekim trgovinama koje prodaju dječju opremu.

    Sve u jedan sam imala samo jednu, po noći sam koristila iste kao i po danu, ali sam birala deblje pelenice (od proizvođača koji je imao takav kroj). Sve u jedan se koriste ako želiš da ti platnena bude ista kao jednokratna- staviš jedan komad i to je to, ne stavljaš zaštitnu preko. Samo, koliko znam, brže se 'potroše' jer ta zaštitna koja je zašivena se pere svaki put kad i pelena, a ako imaš odvojeno, onda zaštitnu pereš rjeđe pa je duže uščuvana.

  4. #4
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Eto, puntice, sad si čula za jednu koja je povijala preko platnene.

  5. #5
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Mimah prvotno napisa Vidi poruku
    Eto, puntice, sad si čula za jednu koja je povijala preko platnene.
    upravo sam to pomislila kad sa čitala tvoj post
    n mogu si ni zamisliti kolika je to bila guza s toliko slojeva pelena. imaš koju sliku?

    ako smijem pitati, a smijem, zašto i morala široko povijati? ko vam je to preporučio?
    bila sam prošli tjedan s malom na uzv kukića i ortoped nam je rekao da široko povijanje baš i nema smisla, jer ako imaš problema s kukićima onda ti ono nije dovoljno a ako nemaš problema onda ti nije potrebno

  6. #6
    frka20 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    ma ja sam za prvo dijete koristila uz Pampersice i široko povijanje,tako su mi preporučili
    u bolnici,al sad kadrazmislim- možda zato jer je bila samo 2500gr/45cm??
    uglavnom,prošle su eto godine i godine...i definitivno ne želim jednokratne pelene - već PP
    pa mi je bilo čudno - kako na takvu PP još i široko povijanje? pored toga što sam vidjela slika
    bebica i bebica u tim PP i baš djeluju dosta "napuhano"

  7. #7
    frka20 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    imam još jedno pitanje :
    dal je bolje podešavanje na drukere ili čičak sistem? Kakva su vaša iskustva?

  8. #8
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ja sam na više mjesta dobila odgovor da ne treba široko povijanje kada se koriste pp.

  9. #9
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Citiraj frka20 prvotno napisa Vidi poruku
    imam još jedno pitanje :
    dal je bolje podešavanje na drukere ili čičak sistem? Kakva su vaša iskustva?
    ja sam naručila pola pola
    čičak s vremenom popusti, slabije hvata uslijed dugo korištenja i pranja
    opet, kad je dijete malo veće pa se krene okretati, čičak brže zakopčaš nego drukere
    mislim da će ti to biti podijeljena, individualna mišljenja
    imaju i drukeri i čičak za i protiv kod mene pa bih vjerojatno opet naručila pola pola da naručujem :D

  10. #10
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    Moje iskustvo je da se čičak sav ofuca i kad se pere zaljepi sa za druge pelene.......i tak! Uglavnom koristimo samo drukere!

  11. #11
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    Mi smo se isto široko povijali uz new born pelenice!!!

  12. #12
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Čičak je bučan i moju bebu razbudi u noćnom mijenjanju pelena.
    Kažu mi cure da klinci kad su malo veći, sami skinu pelene s čičkom, pa se bojim da može svašta ispasti.

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ja imam i drukere i čičak ne smeta me ništ,i zapštitne imam neke na drukere i čičak, za male klince su najbolje tetre.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja da opet uzimam uzela bih sve na čičak, jer iako se s vremenom ocufa i ne lijepi, u Rodi su mi ih zamijenili za 10 kn po peleni pa mi je to super. I puno mi je praktičniji od drukera.

  15. #15
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja preferiram drukere.
    Malac skida cicak. Ove koje imam na cicak redovno zaboravim zaklopiti kad idu u masinu pa izgrebu druge pelene

    AIO su prakticne, ali su mi puno pouzdanije ove druge s coverima.

    Papirici pomazu tek kad je kakica kompaktna, kad krene dohrana. Nezadovoljna sam bambino mio linersima, a super zadovoljna sam popolini papiricima.
    Biorazgradivi su pa mogu u wc skoljku.

    I da, naj volim split pelene, ito ako je ulozak odvojiv druckerom. To kad se rastavi brzo se susi, sto je u ovim zimskim uvjetima meni vazno
    (nemam susilicu ni centralno).

    Ja sam kupovala malo po malo pelene, vidjela sto pase meni, djetetu... Pa se nakupilo svakakvih

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •