Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: za lisajeve

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno za lisajeve

    imam jedan mali lisaj kod pauzuha ruke. pa htjedoh pitati dali zna tko nesto protiv lisajeva....

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Pod pazuhom može biti svega, i alergija, i bakterija i gljiva. Otiđi dermatologu da ti pogleda, svaki od ovih uzroka liječi se potpuno drugačije. Tako je jedan doktor (opća pr.) MM-a liječio protiv alergija i gljiva, a onda ga je dermatologica izliječila antibiotskom kremom.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    hvala mamazika. iako sam mislila proci bez doktora i vidjeti sta kaze priroda ali izgleda da cu ipak morat

    uf.

    thanks anyway

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    176

    Početno

    Meni je za lišajeve pomogla krema od aloje vere dok sam bila trudna. Kupila sam onu Oriflame i uspjela sam :D
    Takvo je moje iskustvo, pa ti samo rekoh! Ali ipak ako imaš kakvu mogućnost odi kod doktora... pa barem nam javi kako je prošlo!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Istina, ovo je dobra ideja, s alojom ne možeš puno fulati (osim ako si alergična na nju). Ja sam za koješta koristila Goldenovu, i ako nije pomogla, bar nije naštetila. Jedino nije ugodna ako je koža oštećena jer pecka (to je gel).

  6. #6

    Početno Re: za lisajeve

    Citiraj nevena prvotno napisa
    pa htjedoh pitati dali zna tko nesto protiv lisajeva....

    Nevenova mast, svaki dan mazati i tako tjedan-dva. Čini čuda!

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    50

    Početno

    Evo da ne otvaram novu temu samo da se nadovezem..Ivanu mi se prije 3 tjedna pojavili lisajevi na trbuhu i otisli doktorici,a ona rekla alergija na nesto i dala onu kremu Elocom. Mazala sam 5 dana i nista nije pomoglo. Onda sam u ljekarni dobila od Mustele kremu Stelatria bilo bolje stanje al nisu skroz nestali.
    Od Subana sam kupila hrastovu koru i nevenovu mast al opet nista, cak su od juce opet podivljali i zacrvenili se.

    sad cu ga opet voditi doktorici pa cemo vidjeti sta ona kaze, a od cega ti lisajevi uopce nastaju i ima li im kraja i lijeka ???

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    marina, meni ovo po tvom opisu djeluje kao neki blagi oblik dermatitisa. jer i mojoj curi je tako pocelo sa jako malim lisajom na licu koji se naposljetku zacrvenio i sad stanje varira. uglavnom drzimo pod kontrolom ali kod pada imuniteta joj izbije. pomaze nam aderma ex omega. ali imas jako puno o dermatitisu ovdje na forumu

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    50

    Početno

    Nevena procitala sam sve o dermatitisu pa vise ni sama ne znam sta da radim.. vodicu ga sutra pedijatrici pa nek mi da uputnicu za dermatologa mozda on preporuci neku novu kremu.
    ja bi tako rado izbjegla te kortikosteroide i te kremice, evo sad sam na nevenovoj kremi pa cu vidjeti.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    sta se tice neutralnih krema gdje spada i stelatopija i a derma, mislim da bi tu trebalo metodom pokusaja i pogresaka pogodit pravu kremu. nama recimo stelatopija ne valja ali a derma je dobra. a dobra nam je i jedna napravljena u kucnoj radinosti sa propolisom i nekim biljkama. zapravo od te nam je skroz proslo. samo, problem je sta to izbija iznutra pa dok se ne rjesi uzrok u organizmu , ove kremice djeluju sam lokalno

    ajd javi mi sta ce ti dermatolog reci, bas me zanima

    sretno

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    50

    Početno

    evo nas od dermatologa..

    dijagnoza je : dermatitis eczematoides nummularis

    a terapija je : elocom , neutralna krema(u mom slucaju mustela nekoliko puta na dan da vlazim kozu) i fenistil kapi po potrebi.

    e zena kaze alergija na nesto ..a sto to je pitanje..
    uglavnom kontrola za 10 dana ako ne bude bolje i prije pa cemo dalje cackati sto bi moglo biti.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    da, to svi dermatolozi kazu. jer ova elocom krema kotrikosteriod? njih probaj izbjeci. mi uspjesno drzimo pod kontrolom sa a-dermom i izbjegavanjem konzervansa i raznoraznih aditiva zapravo industrijske hrane.

    ako preko ljeta ne prodje onda cemo na konstitucijsko kod homeopata. jer ove kreme su sve lokalne a problem je negddje iznutra tak da one ne rjesavaju stvar.

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    50

    Početno

    elocom je kortikosteroid, al ona meni kaze da se to moze mazati da nema nikakvih posljedica na kozi, a jojjj ko ce ga vise znati :? :?

    moram mu mazati elocomom jer se bas upalilo sve i crveni se pa cu onda vidjeti kako ce biti stanje.

    kupila sam i od mustele onu uljnu kupku pa cu i nju probati.

    A narucila sma se na pregled i u polikliniku Dermangio 11.6 pa ako ovo sve ne pomogne idem kod njih da vidim sta ce mu oni reci.

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    50

    Početno

    A sto se tice hrane, ja Ivana jos dojim 4 puta po danu i jednom ili dva puta nocu kako kad.

    Dohranu poceli sa 6 mjeseci, drzim se tablice, nema sokova, lina, cokolina , sa grizom poceli tek prije tjedan dana i to kuham na rizinom mlijeku. Njegov ves perem odvojeno, dvaput ispirem ne stavljam omeksivas, sve pamucno nosi ..pa nisam vise pametna sta bi moglo biti.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    176

    Početno

    Možda savjete možete saznati na forumu www.cvijet.info!!! :D

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Klinci od moje frendice su imali lišajeve po nogama, i baš se spremala doktoru ali onda je renovirala kupaonu... pa se klinci nisu ozbiljno okupali 10 dana, a lišajevi su nestali.
    Šalu na stranu, jesi li možda uvela neku novu kozmetiku?

  17. #17
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Da podignem ovu temu Moj malac je imao nekoliko lišajeva na licu. Mazala sam nevenovom kremom, (kršitelj koda)ovom čarobnom, elocom, nivea, i kad sam već mislila otići doktorici jer je stanje bilo sve gore, crvenili su se i širili sjetila sam se da imam melem. Mazala sam po 3, 4, puta u danu melemom i za nekoliko dana su se povukli! Od tada mu znam često ujutro ili navečer nakon kupanja namazati lice tanko melemom i sve 5!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    64

    Početno

    "Od Subana sam kupila hrastovu koru i nevenovu mast al opet nista, cak su od juce opet podivljali i zacrvenili se"

    ...čudi me da kora hrastovog drveta ne pomaže (staviti u malo hladne vode i neka kipi 10-ak min, time ispirati ili kupati u tom uvarku), Mustelina Stelatopia je također odlična, ali pokušaj još s hrastovom korom, ako ih se već niste riješili...

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    50

    Početno

    Nismo ih se rijesli, tj. preko ljeta jesmo al kako su pocele zime eto ih opet.

    Nista sad opet mazem nevenovom kremom i cekam da prodje i kupam ga u uljnoj kupki.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •