Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 130

Tema: primjena ionskog srebra u liječenju djece

  1. #51
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj afrodita prvotno napisa Vidi poruku
    Samo potpisujem i kratak komentar -" ako mainstream reče da je opasno pa onda je opasno"... to je to, ljudi ne misle svojim mozgom i ne istražuju već bezuvjetno vjeruju onome što im se servira. Koloidno srebro, yes please, koristim i
    može malo više detalja - gdje ga kupuješ, za što ga i kako korisstiš? hvala puno puno!!!

  2. #52

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    80

    Početno

    ovdje ga radi Lidiko, koliko znam, imaju i web stranice. treba kontakrirati ženu i pitati za lokalnog distributera. izrada koloidnog srebra je potpuno legalna, dočim je oglašavanje istog kao medikacije nešto sasvim drugo. no nema potrebe za time

    moje osobno iskustvo je kod bolesti mačjeg ogreba. mazanje je riješilo zonu 2 puta 2 cm u roku od 3 dana, bez uzimanja ikakvog drugog lijeka ili antibiotika. kolegica je preporučila, ona je na taj način riješila se MRSA-e iz stopala - godinama se ničim nije uspjela riješiti toga. njoj su, istina, trebali tjedni mazanja koloidnim srebrom (ne sjećam se da li je istovremeno i pila. ja nisam), ali 'vridilo je'

    što se tiče FDA, interesantno mi je spominjanje njih. svojevremeno sam čitao štoriju vezano uz FDA i ulazak stevije na USA tržište (za one koji slučajno ne znaju, stevija je prirodni zaslađivač, čija svojstva niske kaloričnosti i izuzetne slatkosti ju čine potencijalnim konkurentom umjetnim zaslađivačima). ukratko, FDA je godinama blokirala ulazak stevije u USA, a kada su napokon morali dopustiti, zabranili su da se uz oglašavanje stevije koriste riječi poput 'slatko', 'zaslađivanje', 'šećer' i slično!

    time su zapravo napravili najbjelodaniji primjer samorazotkrivanja - tko su i što su, i čije interese brane (treba li izreći, ili se da shvatiti?)

    srećom se svijest u običnog čovjeka budi. barem ovisno o tome koliko si tko da truda, da pogleda kako stoje stvari vlastitim očima

    problem same farmaceutike je da ona u svojoj osnovnoj postavci ima opaki sukob interesa. njen kratkoročni, srednjeročni i dugoročni business interes najbolje je ispunjen ako konzumenti ostaju ovisni o uzimanju vlastitih farmaceutskih pripravaka. tako da, koliko god su doze i kvaliteta kontrolirane, čovjek se mora zapitati koliko vjeruje ovoj industriji da radi u najboljem interesu čovjeka. jer najbolji interes čovjeka je u suprotnosti s business interesima ove industrije

    također, istraživačku farmaceutiku u pravilu ne zanima ništa na što ne može staviti patent. koloidno srebro se nalazi upravo u ovom dijelu priče. a mi možemo biti zahvalni što smo dio jedne smiješne civilizacije, kojoj je dobrobit čovječanstva na zadnjem mjestu, a moć=novac na prvom. čime smo osuđeni na barem djelomični mrak, i hrpu interesnih grupa kojima je stalo da on nikada ne bude rasvijetljen

  3. #53
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Bolest mačjeg ogreba je najčešće samoograničavajuća bolest, ne treba joj ni antibiotik ni koloidno srebro.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    80

    Početno

    super; samo, u kojem vremenskom periodu se samoizliječi? i koliko naraste do tada?

    dok nisam počeo tretirati, područje zaraze se povečavalo brzinom pola centimetra u polumjeru dnevno

  5. #55
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Koliko dugo si ju imao (primarnu leziju) prije aplikacije srebra?

  6. #56

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    80

    Početno

    mislim tri, event četiri dana
    Posljednje uređivanje od alive : 17.08.2012. at 15:24

  7. #57
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Primarni afekt traje u rasponu od 1 do 3 tjedna.
    Čak sam na jednoj cdc tablici našla da je prosjek 7 dana (mislim da je više).
    Tako da... jedna lasta ne čini proljeće.

  8. #58
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj alive prvotno napisa Vidi poruku

    što se tiče FDA, interesantno mi je spominjanje njih. svojevremeno sam čitao štoriju vezano uz FDA i ulazak stevije na USA tržište (za one koji slučajno ne znaju, stevija je prirodni zaslađivač, čija svojstva niske kaloričnosti i izuzetne slatkosti ju čine potencijalnim konkurentom umjetnim zaslađivačima). ukratko, FDA je godinama blokirala ulazak stevije u USA, a kada su napokon morali dopustiti, zabranili su da se uz oglašavanje stevije koriste riječi poput 'slatko', 'zaslađivanje', 'šećer' i slično!
    Štorija ti nije bas tocna
    Evo prepisano sa moje Certified Organic Stevie koja je po sastavu čisti steviol:
    Zero-calorie, blablabla, organic SWEETENER, blablabla, SUBSTITUTE for table SUGAR and artifificial sweeteners itd.
    Ah ta zla zla FDA

  9. #59

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    80

    Početno

    @LolaMo: štorija je točna. vjerojatno ti nije poznato da FDA ima jurisdikciju unutar SAD, ne i van nje

  10. #60

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Primarni afekt traje u rasponu od 1 do 3 tjedna.
    Čak sam na jednoj cdc tablici našla da je prosjek 7 dana (mislim da je više).
    Tako da... jedna lasta ne čini proljeće.
    onda bi lasta koja je istjerala MRSA-u iz tabana ipak učinila proljeće. bila ti na prozoru da ga uočiš, ili ne

  11. #61
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Gdje u stopalu, u rani? Godinama u rani?

  12. #62
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj alive prvotno napisa Vidi poruku
    @LolaMo: štorija je točna. vjerojatno ti nije poznato da FDA ima jurisdikciju unutar SAD, ne i van nje
    Alive pricas gluposti, sorry..moja stevia je kupljena u sad u whole foods-u.
    Ali necemo vise oftopičarit

  13. #63
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Srebro je prirodni antibiotik. Ali srebro je istovremeno i teški metal, pa se ja baš ne bih upuštala u korištenje toga kod djece, nedajbože da dođe do trovanja. Znam primjere gdje je ionsko srebro ljudima pomoglo u liječenju dermatoloških problema, ali primjenom isključivo izvana.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    80

    Početno

    @LolaMo: slažem se da izađemo iz priče o steviji radi offa, no na upite o vjerodostojnosti moram dati neke argumente. priznajem da zadnjih možda 5 godina nisam pratio update vezano uz steviju, i vidim da su se neke stvari izdogađale u međuvremenu

    štorija kako je to išlo sa stevijom i FDA u prošlosti (članak iz 2004.):
    http://www.westonaprice.org/modern-f...e-blues#stevia

    interesantni status stevije u SAD, ažurna informacija od FDA:
    http://www.fda.gov/AboutFDA/Transpar.../ucm214864.htm

    što kaže wiki (obratiti pažnju na Truvia i PureVia brandove, koji imaju FDA dozvole):
    http://en.wikipedia.org/wiki/Stevia

    ovdje je možda ljepše izrečeno vezano uz povijesni i sadašnji status stevije:
    http://www.livestrong.com/article/37...via-sweetener/

    ukratko: izgleda da je u međuvremenu industrija zaslađivača odlučila iskoristiti potencijal stevije, i ono što komercijalni brandovi stevije velikih igrača trenutno imaju (a ostali nemaju), je (GRAS) status slobodne upotrebe kao zaslađivača za (druge) prehrambene proizvode. 'slučajno' upravo tu leži lova

    što se tiče prodaje stevije same za sebe, izgleda je oglašavanje stevije kao zaslađivača za sebe doista u međuvremenu legalizirano u SAD (tu je moja mea culpa neažurnosti). vjerojatno je to išlo s 2008. u paraleli s odobravanjem dva spomenuta branda...

    ovdje se zaustavljam s offom, moje isprike. nadam se da je tematika barem bila zanimljiva poštovanom rodinom čitateljstvu

  15. #65

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje u stopalu, u rani? Godinama u rani?
    koliko sam tada shvatio kolegicu, radilo se o potkožnim mrljama, a povremeno su se otvarale rane

  16. #66
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj alive prvotno napisa Vidi poruku
    koliko sam tada shvatio kolegicu, radilo se o potkožnim mrljama, a povremeno su se otvarale rane
    Iako uopće ne razumijem kakva bi to bila infekcija (da nema dijabetes?) složili smo se da srebro može imati mikrobicidno djelovanje i da njegova vanjska primjena vjerojatno ne šteti i može biti korisna.

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Lokalno mazuckati srebrom najvjerojatnije nije opasno (ako se ne radi o velikim površinama oštećene kože) i logično je da djeluje bakteriostatski, pa vjerojatno i fungicidno.
    Ali ne bih ga se usudio preporučiti kao oralnu terapiju.
    Ti ga preporučuješ?

    Pogledaj izvore u mom postu broj 3

  17. #67
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Imala, bezveze potrošila novac, bacila nakon što je bilo godinu dana otvoreno. Meni osobno srebro nije ništa pomoglo, u mom slučaju su bile akne, na boćici je pisalo da uizmeđu ostalih milijun stvari i tu pomaže.
    Kada se spomene srebro uvijek mi padne lik iz Amerike na pamet koji ga je pio pa je sada plav kao Papa Štrumpf (naravno, on je malo pretjerao u kod unosa srebra)
    Drago mi je što je srebro nekome i pomoglo, to uopće ne opovrgavam, samo kod mene to nije bio slučaj tako da ću i sa 90 godina biti u pubertetu ,ha,ha

  18. #68

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    80

    Početno

    nije dijabetes u pitanju. bila je u bolnici radi druge dijagnoze kroz duže vrijeme, i tamo pokupila infekciju...

    što se tiče oralnog uzimanja, ja ga isto nikad ne bih uzimao na redovitoj bazi - slažem se s Davorovim komentarima, to je antibiotik. ali u slučaju potrebe - zašto ne? ne znam također za djecu, ali što se tiče odraslih, jednostavno je previše iskustvene evidencije korisnika. najveći je problem nedostatak potpore ekspertnosti, odnosno medicine. a nje nema i neće je skoro biti, jer farmakologija ne podupire preparate na koji ne može staviti patent. potrebna istraživanja ne bi se isplatila, jer tkogod bi investirao, konkurencija bi jednostavno iskoristila dobivene rezultate...

    osobno u koloidnom srebru gledam dobru alternativu za slučaj nužde u situacijama bez antibiotika, a pogotovo u nekim eventualnim funky vremenima ili pak situacijama, u kojima sustav zdravstva ne funkcionira. imati koju bocu uz sebe, zlata vrijedno

    sjećam se jedne situacije u kojoj sam se našao. radilo se o atipičnom bronhitisu, koji je na rentgenu bio nevidljiv. svejedno sam tjednima iskašljavao krv, jedva disao, nisam mogao spavati. dva popijena antibiotika nisu pomogla. u principu je postalo jasno da je uzročnik najvjerojatnije klamidija, mikoplazma ili virus. e sad tu je keč:

    - doktori opće prakse nakon jednog ili event dva prepisana antibiotika neće prepisati treći, bilo bi previše. ionako protiv klamidija ili mikoplazma djeluju rijetki (sumamed ne djeluje u terapijskom trajanju od tri dana, od onoga što liječnici opće prakse mogu prepisati djeluju jedino tetraciklini, uz uvjet da nije virus)

    - nakon obrade u jordanovcu nije pronađen uzročnik. liječnica specijalistica se ne odlučuje dati antibiotik jer nije ustanovljen uzročnik. test na klamidiju i mikoplazmu onda (prije desetak godina) je koštao oko 9000 kn, pa ga se nije moglo samo tako dobiti (šalju doktori opće prakse). keč 2: specijalistica se ne odlučuje na pokušaj antibiotikom jer zna da navedene netipične upale najčešće prolaze same od sebe. ali nakon 2-3 mjeseca bolesti

    - preostao mi je još jedan pokušaj: kukanje i plakanje na zaraznoj. srećom, urodilo je plodom, dobivam antibiotik ciprofloksacin, i u roku desetak dana sam zdrav čovjek. očito se nije radilo o virusu (uzgred rečeno, kad sam birao inicijalnu bolnicu dvojio sam između jordanovca i zarazne, i napravio nažalost krivi izbor...)

    da sam onda znao za koloidno srebro, ne bih okolišao s uzimanjem prije nego bih uopće došao do zarazne...naveo sam samo primjer u kojem se čovjek može naći i u kojem sustav ne funkcionira. da nije uspjelo s zaraznom, alternativa ili čekanje bi ionako bili jedino što se da učiniti...usputno, ako je istina da koloidno srebro djeluje i na viruse, bilo bi jako interesantno to isprobati u vrijeme epidemija ptičje gripe

  19. #69
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ne znam što bih ti napisala.

    Kako bi koloidno srebro uništilo mikoplazmu ili klamidiju?

  20. #70

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    80

    Početno

    nisam siguran da li bi bilo koristi za dišne organe, to nije probavni sustav...imaš pravo
    Posljednje uređivanje od alive : 18.08.2012. at 14:34

  21. #71
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ne samo to (ako se apsorbira može i do respiratornog sustava) nego su mikoplazma i klamidija unutarstanične bakterije.
    Ako koloidno srebro ulazi u stanicu, ulazi li i u nezaraženu stanicu, akumulira li se tamo i oštećuje li ju?
    Zagovaratelji srebra kažu da virusna infekcija inducira regresiju staničnog metabolizma na bakterijski (što nije točno) i da se onda to srebro veže na enzime izlučene na membrani i tako uništava baš samo tu stanicu, a ne zdrave. Dakle ne ulazi u stanice višestaničnog organizma nego djeluje izvana vežući se na respiratorne enzime.
    To je objašnjenje s jedne stranice, druge pak ne daju nikakva objašnjenja.
    Gle, pa da i djeluje mikrobicidno, šta onda?
    Djeluje i domestos pa ga ne pijemo.
    Ako je nešto toksično ne pije se.
    Ako je pak homeopatski razrjeđeno, nema ga, onda ni ne djeluje.
    A da je potrebno što manje i selektivnije korisiti antibiotike, je. Jer su bakterije vražja stvorenja i prilagođavaju se svemu.
    Na zaraznoj su ti dali cipro da pokriju i tebe i sebe, da nemaš tko zna kakvu boleštinu.
    A na srebrnjaku su bili pametni i selektivni i nisu ti dali ništa.
    S ciprofloksacinom ili bez, vjerojatno bi ti u isto vrijeme prošli simptomi.

    Ograđujem se, pišem na osnovi poznavanja navika prepisivanja lijekova te dvije bolnice, ne tvojih nalaza pa sam možda 100% u krivu.

  22. #72
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj alive prvotno napisa Vidi poruku
    najveći je problem nedostatak potpore ekspertnosti, odnosno medicine. a nje nema i neće je skoro biti, jer farmakologija ne podupire preparate na koji ne može staviti patent. potrebna istraživanja ne bi se isplatila, jer tkogod bi investirao, konkurencija bi jednostavno iskoristila dobivene rezultate...
    problem same farmaceutike je da ona u svojoj osnovnoj postavci ima opaki sukob interesa. njen kratkoročni, srednjeročni i dugoročni business interes najbolje je ispunjen ako konzumenti ostaju ovisni o uzimanju vlastitih farmaceutskih pripravaka. tako da, koliko god su doze i kvaliteta kontrolirane, čovjek se mora zapitati koliko vjeruje ovoj industriji da radi u najboljem interesu čovjeka. jer najbolji interes čovjeka je u suprotnosti s business interesima ove industrije

    također, istraživačku farmaceutiku u pravilu ne zanima ništa na što ne može staviti patent. koloidno srebro se nalazi upravo u ovom dijelu priče. a mi možemo biti zahvalni što smo dio jedne smiješne civilizacije, kojoj je dobrobit čovječanstva na zadnjem mjestu, a moć=novac na prvom. čime smo osuđeni na barem djelomični mrak, i hrpu interesnih grupa kojima je stalo da on nikada ne bude rasvijetljen
    Ovi kopirani navodi su vrlo uobičajena retzorika iz teorija zavjere.
    U stilu: "farmaceutska industrija i "medicinski establišment" neće nikada preporučiti i priznati kao korisno nešto na čemu ne može zaraditi". To sam nebrojeno puta pročitao, a potpuno je neistinito.
    Primjera radi, niti farmaceutska industrija ne zarađuje na inhalacijama kamilice, grgljanju žalfijom i hladnim oblozima, niti "medicinski establišment" na tome ne zarađuje, a svaki će liječnik propisati hladne obloge, grgljanje žalfijom i inhalacije kamilice tmo gdje se zna da to pomaže.

    Koloidno srebro i razni drugi nedjelotvorni postupci poput homeopatije koji se u zadnje vrijeme izvlače iz ropotarnice povijesti neučinkovite medicine (gdje bi trebali i ostati, jer je jedina medicinska grana u kojoj bi ih trebalo spominjati upravo povijest medicine) jednostavno nemaju dokaza da djeluju i zbog toga se ne preporučuju.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Ovi kopirani navodi su vrlo uobičajena retzorika iz teorija zavjere.

    U stilu: "farmaceutska industrija i "medicinski establišment" neće nikada preporučiti i priznati kao korisno nešto na čemu ne može zaraditi". To sam nebrojeno puta pročitao, a potpuno je neistinito.
    Primjera radi, niti farmaceutska industrija ne zarađuje na inhalacijama kamilice, grgljanju žalfijom i hladnim oblozima, niti "medicinski establišment" na tome ne zarađuje, a svaki će liječnik propisati hladne obloge, grgljanje žalfijom i inhalacije kamilice tmo gdje se zna da to pomaže.

    Koloidno srebro i razni drugi nedjelotvorni postupci poput homeopatije koji se u zadnje vrijeme izvlače iz ropotarnice povijesti neučinkovite medicine (gdje bi trebali i ostati, jer je jedina medicinska grana u kojoj bi ih trebalo spominjati upravo povijest medicine) jednostavno nemaju dokaza da djeluju i zbog toga se ne preporučuju.
    vjeruj u što hoćeš, tvoje vlastito pravo. kontaktirao sam s više ljudi koji imaju vlastita, dobra iskustva

    a što se tiče sukoba interesa, po definiciji, sukob interesa nije počinjeno djelo, već prilika: npr. osoba koja radi na dvije pozicije koje joj omogućuju da stekne protupravnu korist zloupotrebom te pozicije, je automatski u sukobu interesa. neovisno o tome da li je počinila zloupotrebu ili ne, ona je u sukobu interesa

    to da je farmaceutska industrija u sukobu interesa između moralne obaveze liječenja i business interesa osiguranja što većeg tržišta (pri čemu je ovo tržište prema ekonomskoj definiciji elastično, dakle rastezljivo), to je - činjenica. nakon što se odredilo što je moralna obaveza, i koji je način maksimiziranja profita, sukob interesa je bjelodan i bespredmetan za raspravu

    i to što se odnosi na farmaceutsku industriju ne konotira na isti način medicinsku praksu, jer je njezina pozicija drugačija

    spominješ, ne postoje dokazi. no tko bi trebao isfinancirati dokaze? njihova cijena nije mala. tu je catch 22

  24. #74

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ne samo to (ako se apsorbira može i do respiratornog sustava) nego su mikoplazma i klamidija unutarstanične bakterije.
    Ako koloidno srebro ulazi u stanicu, ulazi li i u nezaraženu stanicu, akumulira li se tamo i oštećuje li ju?
    Zagovaratelji srebra kažu da virusna infekcija inducira regresiju staničnog metabolizma na bakterijski (što nije točno) i da se onda to srebro veže na enzime izlučene na membrani i tako uništava baš samo tu stanicu, a ne zdrave. Dakle ne ulazi u stanice višestaničnog organizma nego djeluje izvana vežući se na respiratorne enzime.
    To je objašnjenje s jedne stranice, druge pak ne daju nikakva objašnjenja.
    Gle, pa da i djeluje mikrobicidno, šta onda?
    Djeluje i domestos pa ga ne pijemo.
    Ako je nešto toksično ne pije se.
    Ako je pak homeopatski razrjeđeno, nema ga, onda ni ne djeluje.
    A da je potrebno što manje i selektivnije korisiti antibiotike, je. Jer su bakterije vražja stvorenja i prilagođavaju se svemu.
    Na zaraznoj su ti dali cipro da pokriju i tebe i sebe, da nemaš tko zna kakvu boleštinu.
    A na srebrnjaku su bili pametni i selektivni i nisu ti dali ništa.
    S ciprofloksacinom ili bez, vjerojatno bi ti u isto vrijeme prošli simptomi.

    Ograđujem se, pišem na osnovi poznavanja navika prepisivanja lijekova te dvije bolnice, ne tvojih nalaza pa sam možda 100% u krivu.
    sve je to lijepo, no očekivano trajanje takvih atipičnih upala pluća ili bronhitisa je 2-3 mjeseca. stavi se u poziciju da si ti bila u mojoj koži. da li bi radije odbolovala tih 2-3 mjeseca, tijekom kojih bi bila nesposobna za posao (kako je to izgledalo: radi gušenja od kašlja u ležećem položaju nisam mogao spavati), ili bi radije da ti netko proba dati antibiotik koji ima solidne šanse izliječiti to u desetak dana, sukladno rezonskom pokušaju? ili bi htjela testiranje na klamidiju/mikoplazmu prije toga?

    što se tiče 'pameti i selektivnosti', ja to gledam malo drugačije: doktorica je gledala ograditi svoj postupak, jer lakše joj je u situaciji opravdati nepoduzimanje (u principu mala šansa smrtnosti, očekivano samoizliječenje, premda dugotrajnije), već pokušati s antibiotikom. no lako njoj. ne boluje ona. pitanje je: da li bi isti postupak zagovarala i prema samoj sebi?
    Posljednje uređivanje od alive : 25.08.2012. at 00:43

  25. #75
    glacova avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    Koloidnim srebrom riješila u tjedan dana dvije bakterije (stafilokok i pneumoniu) bebi u nosu koji su "zaostali" nakon kure sumameda!!!
    Dokaz;nalaz brisa prije i poslije upotrebe.
    Sada joj dajem oralno za imunitet

  26. #76
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Bebi! Oralno? Ali ZAŠTO?
    Previše je tu opasnosti. I nepoznanica.
    Da li si to rekla bebinom pedijatru?

  27. #77
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Citiraj glacova prvotno napisa Vidi poruku
    Koloidnim srebrom riješila u tjedan dana dvije bakterije (stafilokok i pneumoniu) bebi u nosu koji su "zaostali" nakon kure sumameda!!!
    Dokaz;nalaz brisa prije i poslije upotrebe.
    Sada joj dajem oralno za imunitet
    Prijateljica jedino na taj način riješila djevojčici dugogodišnje gljivice u ustima zbog sonde.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam u zadnje vrijeme imala 2 preporuke od liječnika specijalista za srebrnu vodu. Jedno za mazati, drugo za piti i kapati u uho (odrasle osobe). Ne znam što da mislim.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    1

    Početno

    ionsko srebro je "iznimno opasno" i ako ga pijete "umrijet će te u mukama". http://www.ivonazivkovic.net/HEMOTER...A-PREVARA.html

  30. #80

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    59

    Početno

    dizem temu,imam bebu s mogucom hsitiocitozom Langerhansovih stanica...htjela bih joj spricat srebro na te pustule na kozi...ili bar na jednu pa vidjet da li se povlaci ili ne.sto mislite? jel moze stetit? ionsko srebro iz bio i bio trgovine

  31. #81

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj apeitheia prvotno napisa Vidi poruku
    dizem temu,imam bebu s mogucom hsitiocitozom Langerhansovih stanica...htjela bih joj spricat srebro na te pustule na kozi...ili bar na jednu pa vidjet da li se povlaci ili ne.sto mislite? jel moze stetit? ionsko srebro iz bio i bio trgovine

    Ja sam davala oralno srebrenu koloidnu vodu provjerenog kvaliteta 5 ppm mojim blizancima u dobi 18 mjeseci. Upotrebljavala sam je i na kozi jer moja je djevojcica bila hospoitalizirana zbog MRSAe s 15 mjeseci, bila je i na Vankomicinu par dana. To je bilo strasno iskustvo. Nakon toga istrazivala sam mjesecima i na svoju licnu odgovornost uz konsultacije sa par ljekara davala sam im po jedan cep (cep od flase) dnevno 2-3 mjeseca. Dugo sam korstila srebrenu koloidnu vodu kao kapi za nos kod viroza. Znaci: 5 ppm za oralnu upotrebu, 10 i 15 ppm za vanjsku upotrebu. Trovanje srebrom se zove argirija i izaziva plavicastu boju koze. To se desava u iznismnim situacijama kada se jako jaaako puno te vode pije. Nijednom od moje djece nije se vise nikada pojavila MRSA a radili smo svakojake briseve svi redom mjesecima nakon tog odvratnog iskustva. meni je jedna jako cijenjena vlasnica laboratorija rekla da koristim ali da ne pretjerujem jer mogu djecica imati malo tvrdju stolicu. Pouceni mojim iskustvom, mnoge moje kolege i poznanici su davali svojoj djeci isto tako malenoj djeci srebrenu koloidnu vodu i to 5ppm za oralnu upotrebu.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    ah da, zaboravih reci. Ja i suprug je redovno pijemo

  33. #83
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Citiraj apeitheia prvotno napisa Vidi poruku
    dizem temu,imam bebu s mogucom hsitiocitozom Langerhansovih stanica...htjela bih joj spricat srebro na te pustule na kozi...ili bar na jednu pa vidjet da li se povlaci ili ne.sto mislite? jel moze stetit? ionsko srebro iz bio i bio trgovine
    i jel si i kaj napravila?

  34. #84

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    24

    Početno

    Stvar kreće od bob Becka. Vidi knjigu "Take back you health".
    Priprema koloidnog srebra zahtjeva 25V DC i elektrode od 100% čistog srebra. Važno je da je srebro 100%.
    Struja se može dobiti spajanjem 3 baterije od 9V u seriju i na elektrode. Bolji modeli imaju ograničenje struje (zaštitu) najčesšće putem žaruljice.

    O korisnosti srebra pročitati studije
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/?ter...+silver+cancer

    Da sam ja ozbiljnije bolestan pio bih litre bez razmišljanja.
    Ako nisam ozbiljno bolestan, zašto bilo što uzimati ?

  35. #85
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    ...ima li netko još kakvih iskustava u primjeni ionskog srebra kod djece / ne oralna primjena, nego kao sprej za nos

  36. #86

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Za one koje zanima sto znanstvenic kazu o koloidnom srebru evo jedan link: http://dokaziumedicini.hr/koloidno-s...vanje-bolesti/

  37. #87
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Prijateljica je svojoj djevojčici time rješila hrpu gljivica u nosu i grlu od silnih antibiotika i sondi.

  38. #88
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Evo nasa iskustva nakon 14 dana primjene spreja za nos na bazi ionskog srebra. Ako je do njega, a nadam se da je, moja djeca kinhula nisu, nosici suhi i grla cista_ tih 14 dana
    E sad, osim navedenog uveli smo i uzimanje ehinacee 3x dnevno, i vitam.sirupa. I kupili ovlazivac zraka koji radi 24h. Što je od toga pomoglo, ne znam....ili je sve dobitna kombinacija
    Uglavnom, danas je dva tjedna da je nas T spojio vrtić- u komadu, bez bolesti. To nam se nikad nije dogodilo!

  39. #89
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Jos sam zaboravila napomenuti da smo osobno pitala za misljenje o srebru poznanice koje rade u farm.industriji, i obje (ne poznaju se su ga ishvalile. Potrebno je samo ne pretjerivati, u smislu da...konkretno, taj sprej...ne koristimo duze od mjesec dana u kontinuitetu.

  40. #90
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Za one koje zanima sto znanstvenic kazu o koloidnom srebru evo jedan link: http://dokaziumedicini.hr/koloidno-s...vanje-bolesti/
    Lajkam!
    Zapravo me brine sto to netko uopce koristi, a dati djeci...

  41. #91
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Zapravo me ne brine, nego sam u šoku.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Lajkam!
    Zapravo me brine sto to netko uopce koristi, a dati djeci...
    Pročitaj: možda će te nakon toga malo manje brinuti. Očito da nitko na portalu nije uzeo u obzir ni jedno od navedenih kliničkih istraživanja. Nije im prvi puta. http://forum.roda.hr/threads/87239-P...azi-u-medicini

    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21946445
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24431107
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25643830
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23205228

    Duma, pauza se mora raditi kod primjene svih sprejeva pa tako i srebra, ali nitko baš ne može tvrditi da ona mora iznositi mjesec dana. Važno je samo uz primjenu srebra ovlaživati nos jer bi ono moglo malo isušiti sluznicu pa kad ga koristiš istovremeno koristi i običnu fiziološku. Znači-špricaš nos i srebrom i fiziološkom, ali ne u isto vrijeme nego u razmaku od nekoliko sati tako da srebro obavi svoj posao. Jedino se s echinaceom mora raditi pauza ako je daješ u kontinuitetu od 6 tjedana-ne zato jer je štetno davati je duže negonakon 6 tjedana izgubi djelotvornost i ona bi morala iznositi barem mjesec dana.

  43. #93
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Moja skepticnost nije bazirana na temelju ovog linka kojeg lajkam, nego na temelju vlastite znanstvene aktivnosti. I intenzivno UV zračenje liječi psorijazu, pa ne bih zračila kožu djeteta.

    Cjelokupna spoznaja o primjeni, uz ogranicena saznanja mi je katastrofa. Pitajte sto o tome misli ekipa s azbestozom.

    Sto bi rekao Kundera-da li ih opravdava to sto nisu znali.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Pitajte sto o tome misli ekipa s azbestozom.
    U kojoj vezi je azbestoza s topikalnom primjenom koloidnog srebra??? Azbest uzrokuje bolest zbog igličaste strukture, a ne kemizma. Stvarno tu ne vidim poveznicu.

    Ako imaš neka osobna klinička iskustva ili radove koje smatraš referentnima pliz daj mi link-zaista me zanima.

  45. #95
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Bitan je omjer povrsine i volumena.

    Zasto nanocestica srebra, TiO ili ZnO ima drugacije djelovanje od istovrsne mikrocestice.

    Cinjenica je da ove cestice s antibiotickim djelovanjem koriste Amerikanci za izradu ambalaze, kako bi sprijecili da se pokvari meso. Ja sam ipak Evropljanka i jos sam dosta skepticna prema tome.

    Doduse, ovdje se radi o migraciji nanocestica u hranu, al bas da bih udisala, ili dala djetetu - no way.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku

    Cinjenica je da ove cestice s antibiotickim djelovanjem koriste Amerikanci za izradu ambalaze, kako bi sprijecili da se pokvari meso. Ja sam ipak Evropljanka i jos sam dosta skepticna prema tome.
    Koriste i Europljani. Ima nekoliko proizvođača obloga za rane koji se koriste kod hospitaliziranih pacijenata, a upravo im je srebro djelatna tvar. I kroz oštećenu kožu moguća je bolja resorpcija pa ih nitko ne smatra potencijalno opasnima za cijeli organizam. Pogledaj Hartmanna-ima nekoliko takvih proizvoda, onda proizvod Aquacel Ag Surgical, Biatain Ag... Činjenica je da se argirija ne može dogoditi ako je ionsko srebro pripremljeno onako kako treba biti jer je izazivaju soli srebra, a ako se ono priprema u redestilati onda apsolutno ne postoji mogućnost stvaranja njegovih soli u toj otopini. Problem je jedino kad se priprema u kućim uvjetima na improviziranim strojevima i u običnoj vodi te ako dolazi u doticaj s drugim tekućinama (otapanje pripravka u soku, tekućoj vodi i dr.) i uz korištenje metalnog pribora. Govorim naravno za per os primjenu. Topikalna primjena pravilno izrađenog ionskog srebra potpuno je bezopasna tj. argirija nikada nije primijećena kod takve primjene.

  47. #97
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    http://www.beyondpesticides.org/anti...ealth/nano.php

    Ovo se poklapa s mojim stavom.

    I mozda kljucno:
    While these advances in technology are promising and exciting, the fate and impacts of these particles have not been equally studied. There are major concerns that silver nanoparticles can migrate from packaging and into foods, exposing consumers to risks that are not yet known. Many of these products are not labeled to alert the consumer to the use of nanoparticles in the product and thus taking away the consumer’s right to choose whether to avoid these products or not. A lack of governmental oversight and regulation on this new technology further compounds the problem of a lack of data and safety testing.

  48. #98
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Journal of Colloid and Interface Science 363 (2011) 1–24

    Unfortunately, the effect
    of this increase in the use of nanoscale silver on human health
    and the environment is unclear.
    The number of AgNP in vivo toxicological studies is still incredibly
    small, so generalized conclusions about the effects of AgNP
    exposure via food-relevant routes of exposure remains limited. It
    is, for example, still unclear to what extent the biochemical pathways
    which facilitate processing of silver ions apply to AgNPs, to
    what extent AgNPs pass through the intestinal lining intact or
    are dissolved into silver ions in the highly acidic environment of
    the stomach, and to what extent AgNPs can pass through natural
    biological barriers such as the blood–brain barrier, the placenta
    or into breast milk. It is also crucial to note that regardless of one’s
    interpretation of the available body of literature, there have been
    almost no attempts to study the cumulative effects
    of chronic
    AgNP exposure, and systematic investigations of the relationship
    between particle characteristics (size, shape, surface charge, etc.)
    and toxicity have yet to be performed.

    In vitro toxicological studies have shown that AgNPs may not be
    benign to isolated mammalian cells. Human lung fibroblasts and
    glioblastoma cells exposed to AgNPs exhibit reduced ATP content,
    increased ROS production, damaged mitochondria, DNA damage
    and chromosomal aberrations in a dose-dependent manner compared
    to controls, suggesting that AgNPs have the potential to be
    cytotoxic, genotoxic, antiproliferative and possibly carcinogenic
    [333]. AgNPs at low concentrations in vitro cause changes to the
    cell cycle progression of human hepatoma cells, whereas at higher
    concentrations AgNPs induced abnormal cellular morphology, cell
    shrinkage, and chromosomal damage to a much worse extent than
    that caused by similar Ag+ concentrations, indicating that the toxicity
    of AgNPs is not only caused by Ag cation release [334]. Exposure
    of spermatogonial mouse stem cells to 15 nm AgNPs at low
    (10 lg/mL) levels in vitro results in cellular morphological changes
    and mitochondrial damage, etc., and thus AgNPs may represent a
    threat to male reproductive health under some conditions [335].
    AgNPs also exhibit cytotoxicity to rat liver cells mediated through
    oxidative stress (e.g., disrupted membrane potentials, ROS formation
    etc.) at far lower concentrations than particles composed of
    other metals and metal oxides [336]; AgNP size-dependent cytotoxicity
    caused by oxidative stress and ROS formation was also
    demonstrated for rat alveolar macrophages [337]. While at least
    one AgNP-based dermatological ointment has been demonstrated
    to be cytotoxic to human fibroblasts and skin/carcinoma cells,
    causing concentration-dependent morphological changes, signs of
    oxidative stress, lipid oxidation, DNA fragmentation/apoptosis
    and, at very high concentrations, necrosis, it has nevertheless been
    concluded that AgNPs were safe for skin contact at concentrations
    up to 6.25 lg/mL [338]; however this dosage may be expected to be highly AgNP-size dependent, so the absolute usefulness of this
    mass-based dosage metric is debatable, particularly since the AgNP
    characteristics in this study were not disclosed. Despite these reports
    of AgNP cytotoxicity, some other studies have arrived at contrary
    conclusions: one group of researchers found that epidermal
    cells are unaffected by antimicrobial-relevant concentrations of
    AgNPs [223] and several groups have determined that AgNPs contained
    in LBL-assembled PNCs or bone-cements cause no observable
    toxic effects on human osteoblasts under the tested conditions
    [266,272,339].

  49. #99
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Journal of Colloid and Interface Science 363 (2011) 1–24
    Lijepi citati, li ovima koji prodaju koloidno srebro je to sve potpuno nevažno. Njima je glavno da zarade na tuđoj nevolji. I potpuno im je svejedno što će netko bolestan koristiti njihvoe neučinkovite pripravke s nepoznatim štetnim utjecajima, umjesto odgovarajućh lijekova. Kao i mnogim drugim genijalcima poput onih koji liječe rak bioenergijom, sidu vitaminom C i slično.
    Posljednje uređivanje od mujica : 15.06.2015. at 02:55

  50. #100

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    ... njihvoe neučinkovite pripravke s nepoznatim štetnim utjecajima, umjesto odgovarajućh lijekova...
    Fakat. Upravo gledam užasno štetan utjecaj ionskog srebra na vlastitim rukama. Naravno, ne po moju kožu nego po otoke nastale od uboda komaraca. Nestaju naočigled. Za razliku od tretiranja istih Synopenom. Antihistaminikom dokazanog (???) djelovanja. Gle čuda!! Piše da ga se ne smije koristiti u trudnoći. Mora da je užasno bezazlen, zar ne ?
    Hvala ti što uporno pratiš svaki mogući trag pojave postova o alternativi. Odmah je čovjek mirniji kad zna da je službena medicina uvijek budna i prati. K'o CIA.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •