Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
Mojca, slažem se!

a ovaj osjećaj nepotpunosti se donekle može izliječiti i dojenjem.
moram se složiti sa Anemonom....ovo je totalno blesava izjava! a znam o čemu pričam jer sam rodila na CR i nisam dojila...

ono što želim reći je: V&N mama i lunas dobro se informirajte i promislite što ćete napraviti...i to ne da tražite ohrabrenja za svoje želje ovdje na forumu nego realno razmišljanja kod svojega doktora koji pozna vaše tijelo, zna vašu anamnezu i ostale stvari...ovdje na forumu ćete naći hrpu za i protiv stvari, a možda, zapravo sigurno niti jedno nije za vas jer ste svaka za sebe individue...

ovo što pričate o nedostatku određenih osjećaja je meni osobno nerazumljivo, ali svak zna svoje...
ja sam prvo dijete rodila vaginalno, odmah je odnesena jer je bila nedonošće i nije disala...taj dan su ju prebacili u drugu bolnicu i vidjela sam ju tek treći dan kad su mene otpustili iz bolnice, a na ruke sam ju primila nakon dva tjedna kad je izašla iz inkubatora...
drugi porod CR-spinalna, blizanci, jedno dijete mrtvo rođeno, drugo je preživjelo samo 30 sati...
treći porod CR, doktor sili na VBAC i dešava se najgora moguća situacija, ruptura maternice...hitan CR-opća, jedva su me skrpali...dijete sam primila na ruke tek treći dan i zbog mojeg stanja i zato jer je i on nedonošće pa je bio na promatranju u toplom krevetiću....

eto to je moj slučaj...jel mi fali nešto? neki osjećaj? NE! jer sam im sve nadoknadila kad smo došli doma..oboje nisu dojeni, ali smo se mazili do besvjesti kako se kaže, stalno smo bili skintoskin dok se nisu počeli okretati...
znači za svaki problem postoji nekoliko rješenja...
slijedećeg puta nažalost neće biti jer eto zbog svega što sam prošla bilo bi jako riskantno zadovoljavati svoju sebičnu želju za još jednim djetetom i uslijed toga moje dvoje dječice izložiti mogućnosti da ostanu bez majke...


Rizik je prilično isti kod VBAC-a (koji je postao čisto normalan u našim rodilištima) i kod VBA2C-a.
neznam otkuda ti ova informacija, ali to nije istina jer kod svakog slijedećeg poroda se mogućnost rupture maternice povećava s obzirom na sve veći broj širenja i skupljanja same maternice...ali opet ovisi od žene do žene jer kao što sam već napomenula svaka je za sebe individua...jer eto neke bez problema rode 4CR, a ja sam pukla već na slijedećem