Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Liječnik opće prakse u Zagrebu?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2

    Početno Liječnik opće prakse u Zagrebu?

    Molila bih vas ako mi netko može preporučiti liječnika opće prakse u Zagrebu, naime druga godina studija sam, i imam već par mjeseci zdravstvenih tegoba sa mokraćnim mjehurom, te mi se pojavljuje krv u urinu, također sam dosta izgubila apetit a time i 6 kilograma u 4 mjeseca. Išla sam nedavno privatno kod liječnice u Varaždinu jer tamo imam tetu, i obavila ultrazvuk te dobila antibiotike. Mislila sam bit će bolje, pa nisam previše obraćala pažnju na to što još uvijek nemam liječnika ovdje, jer nisam iz Zagreba, a nemogu za svaku sitnicu ići doma, jer mi stvarno nije blizu i ne isplati mi se, pa sam se nadala da će mi liječnica s faksa pomoći u tome da mi samo da uputnicu kako bi negdje ovdje mogla izvaditi krv, no ipak me sestra samo odbila, govoreći da moram naći svog liječnika opće prakse koji će mi dati uputnicu. Na pitanje kako doći do takvog liječnika, s obzirom da nemam ovdje rodbine a nitko od mojih kolega to ne zna, ona mi je rekla "nazovete bilo kojeg liječnika opće prakse i pitate da li prima nove pacijente". Bila bih vam veoma zahvalna kada biste mi dali ime ili broj nekog liječnika/liječnice u Zagrebu?

  2. #2
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Pitaj u domu zdravlja u ulici Dragutina Hirca. To ti je u Maksimiru blizu Harambašičeve. Mislim da je tamo opća praksa primala nove pacijente.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2

    Početno

    Hvala puno.

  4. #4
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    budući da si studentica, pretpostavljam da ti paše centar grada?
    moja dr. je bila dr Fabrični-Horvat, njenu ordinaciju su preselili iz studentske poliklinike na Trg Kralja Petra Krešimira 6
    trenutno radi njena zamjena, ja sam tamo bila jako zadovoljna, nije velika gužva i primaju pacijente
    ne rade probleme oko uputnica

    sad sam se prebacila u Siget jer mi je centar predaleko, tu isto primaju nove pacijente

    ako napišeš koji dio grada ti odgovara, dobit ćeš bolje preporuke

  5. #5
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Molila bih preporuku za liječnika opće prakse - Novi Zagreb i da prima pacijente.

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Molila bih preporuku za liječnika opće prakse - Novi Zagreb i da prima pacijente.
    MM je kod dr. Mirković-Hrnić u Zapruđu, ali ne znam da li ona prima pacijente. Evo, pitaj - on je zadovoljan: http://ordinacija.vecernji.hr/adresa...c-hrnic-drmed/

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,737

    Početno

    Mi smo nedavno selili od pedijatra. Primila nas je dr Ozvacic u Sigetu (ambulanta u Superandriji).

  8. #8
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo nedavno selili od pedijatra. Primila nas je dr Ozvacic u Sigetu (ambulanta u Superandriji).

    Za nju sam čula da prima pacijente ali da se čeka preko nekoliko sati svaki put.

  9. #9
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    MM je kod dr. Mirković-Hrnić u Zapruđu, ali ne znam da li ona prima pacijente. Evo, pitaj - on je zadovoljan: http://ordinacija.vecernji.hr/adresa...c-hrnic-drmed/
    Zadovoljan ili baš jako zadovoljan
    Trebam liječnicu ili liječnika koji ima razumijevanje za pacijenta s fobijom od liječnika

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,737

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Za nju sam čula da prima pacijente ali da se čeka preko nekoliko sati svaki put.
    Nazalost, ona nas je jedina htjela primiti. S time da ambulanta ima sistem narucivanja (starija populacija). Uglavnom, ako si narucen ne cekas ali ako dodjes nenajavljen, e onda je druga prica.
    Meni je, naravno, taj sistem sulud, jer ne mogu znati kad ce dijete zakuriti i naruciti se tri dana unaprijed, no nekako cemo valjda pregurati... I da - obzirom da dolazimo iz pedijatrije u Trnskom, na cekanje smo navikli (nikad manje od dva sata).

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Zadovoljan ili baš jako zadovoljan
    Trebam liječnicu ili liječnika koji ima razumijevanje za pacijenta s fobijom od liječnika
    Teško mi je reći, mm ne visi stalno kod nje, ali ona mu izlazi u susret kad god treba i za njegove potrebe i za potrebe njegove mame (90+). Znam da ova liječnica ne odbija dolaziti u kućne posjete, a meni je to već veliki plus. Ja sam bila u toj ambulanti samo jednom kad je nešto trebalo, žena mi se čini sasvim ok, ali nitko od nas nema fobiju od liječnika, pa ne znam kako bi to funkcioniralo.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    najvažnije kod doktora je dobra i pouzdana sestra

  13. #13
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    najvažnije kod doktora je dobra i pouzdana sestra
    Baš.. Ona će pregledati.. Dati dijagnozu.. Popričati s pacijentom...

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ne ona e dati sve od sebe da bezbolnije odradi, bar su takve mojih , sestra je glavnija karika u priči i dok su djeca bila kod pedijatra i sad kad smo podijeljeni na dva soktora, ne znam koja je bolja od koje,ali nažalosdt naša nije htjela klinca a meni je bilo hitno, ok tražila sam mjesec i pol nekog ko prima.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Baš.. Ona će pregledati.. Dati dijagnozu.. Popričati s pacijentom...
    Sestra je itekako važna karika u ambulanti opće medicine, samo, naravno da se liječnika ne bira po sestri.
    Kod moje bivše doktorice sestra je bila genijalna, organizirala je valjda 80% posla. Čekalo se vrlo malo ili nimalo. Doktorica je pritom imala strpljenja za pacijenta i sa svakim lijepo razgovarala, nisam imala osjećaj da sam kao na tekućoj traci.
    Ne preporučujem ih ovdje jer su prije par godina obje otišle u penziju. Najprije doktorica, a zatim i sestra.

    Sadašnja doktorica (kod koje je i sin prešao s pedijatrije) imala je divnu, smirenu i ljubaznu sestru koje trenutno nema (valjda je na porodiljnom). A zamjene koje dobiva za sestru su kojekakve i nije uvijek neka sreća s njima, iako je doktorica ok.
    Imala sam prilike zimus doći i u suprotnu smjenu, gdje radi vrlo mlada doktorica, ali koja ima sestru-zmajicu, koja fantastično organizira posao i u čekaonici krcatoj pacijentima s gripom. Divila sam joj se.
    Tako da, dobra sestra je vrlo bitna stavka, iako se o njoj nikad ne raspitujemo.

  16. #16
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Dobra sestra je jako bitna, ali da je najbitnija, nije.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •