Stranica 3 od 8 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 359

Tema: -15 c

  1. #101
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    e da.....još ona vaša luda bura, na to sam posve zaboravila! ajde dalmoši uživajte i grudajte se. ja ne znam hoću li danas moći na posao. putujem 40km do posla i nije meni problem doći do tamo, nego parkirno mjesto. što ću ako dođem i nemam gdje ostaviti auto. snijeg je trenutno 40cm, sa mjestimičnim nanosima i preko pola metra. to sam zadnji put doživjela 2002. došla na posao, sat vremena kružila i tražila gdje da se parkiram, zvonila ljudima u kuće da zamolim, htjela otići i čak toliko daleko da bih od auta do škole hodala pola sata, ali nije mi se isplatilo i na kraju otišla kuć

  2. #102
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Pa kaže Kerum i u Sibiru je gadno, a tamo nitko ne kuka.

  3. #103
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    cula sam danas, valjda je netko na radiu izjavio, da je u splitu tsunami kojim slucajem, proglasio bi kerum vodeni dan i rekao da uzivamo u kupanju

    dobro pise dorotea24, stvar je u tome sta mi na ovo nismo navikli, niti smo spremni

  4. #104
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    U Zagrebu zimske službe sada funkcioniraju puno bolje nego kad sam ja recimo išla u školu, ali naravno da se opet može dogoditi da padne hrpa snijega i da cijeli grad bude blokiran. Ja se recimo sjećam situacija kad dođeš na Črnomerec i shvatiš da ništa ne vozi, apsolutno ne voze tramvaji, nula, i ljudi masovno pješice idu na posao i u školu. Iskreno, meni je pametnije proglasiti da jedan dan nema škole nego da te hrpe djece bauljaju po gradu i pokušavaju pješice dospjeti do škole.
    (ja sam išla u MIOC pa izračunajte koliko mi je trebalo!)

  5. #105
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    dobro pise dorotea24, stvar je u tome sta mi na ovo nismo navikli, niti smo spremni
    A još smo i turbo nadobudni....

  6. #106
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    cula sam danas, valjda je netko na radiu izjavio, da je u splitu tsunami kojim slucajem, proglasio bi kerum vodeni dan i rekao da uzivamo u kupanju

  7. #107
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    cula sam danas, valjda je netko na radiu izjavio, da je u splitu tsunami kojim slucajem, proglasio bi kerum vodeni dan i rekao da uzivamo u kupanju

    dobro pise dorotea24, stvar je u tome sta mi na ovo nismo navikli, niti smo spremni
    Kerum k'o Kerum

    Ma totalno nespremni, nama je u pomoć skočila vojska, Imotski je bio totalno odsječen od civilizacije, da ne govorim okolna sela. Užas i katastrofa.
    Mislim jasno mi je da se Dalmacija nije pripremila na 16 cm snijega, to mi je jasno...
    Tko će nama dat uopće opremu za ovakvo vrijeme.

    Mislim neočekivano i zabavno je definitivno, Split prekriven snijegom koji se već tri dana ne topi - ma vrh!
    Jedino što je zaista problem jest ta bura koja je jutros tako puhala da je to strašno!

  8. #108
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    cula sam danas, valjda je netko na radiu izjavio, da je u splitu tsunami kojim slucajem, proglasio bi kerum vodeni dan i rekao da uzivamo u kupanju

    dobro pise dorotea24, stvar je u tome sta mi na ovo nismo navikli, niti smo spremni
    X
    Ok škole. Al vrtići? Jer vjerujem da je bilo onih koji su morali na posao. Trauma npr.

  9. #109
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Slazem se s Cubanom, a i sa doroteom.
    Bura je ono sto je zeznuto u cijeloj prici. Naime, u nasoj maloj ulici, bura je sav snijeg nagruvala u zapuhe koji su visoki i 1 metar. Isto je i na magistrali. Vecinom je suha i cista, osim zapuha koji su katastrofa.
    A neorganiziranost je posljedica toga sto ovako hladno navodno nije bilo od 1956. kad su se poledile i masline.
    S druge strane, svatko ima doma lopatu, nije to bas taaaaako tesko ocistiti.

  10. #110
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    X
    Ok škole. Al vrtići? Jer vjerujem da je bilo onih koji su morali na posao. Trauma npr.
    Dežurni vrtići rade.

  11. #111
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Vjerujem da bi u nešim krajevima također bilo proglašeno izvanredno stanje kad bi npr. puhao sličan vjetar kao orkanska bura. Ja bi prva otazala sve akcijeNešto što nama izgleda svakodnevno nekima je izvanredno stanje jer nisu naviknuti na te uvijete. To je ko kad mi ljeti kukamo kad je 38 u plusu. oni u Africi bi na to mogli pukniti od smijeha. I vidim tu nekakve usporedbe sa Sibirom. Pa to se uopće ne može uspoređivati.

    Osim toga ni kompletni standari života nisu kao što su bili primjerice osamdesetih. Danas ima tri puta više automobila na prometnicama, puno je veća mreža i cirkulacija raznih dostava i prijevoznika, a i ruku na srce vrlo rijetko se dogodi da snijeg pada na -11! Ta činjenica je također važna jer ni čišćenje cesta tada ne može teći kao onda kada snijeg pada na nuli ili nešto malo ispod nule.
    Nije ni za zanemariti da smo svi mi danas puno više vezani uz automobile i da smo tako naučili. Lako reći imate autobus. Je imam ga, ali nisam navikla. Moram obući ski odijelo i otići na bus 3 sata prije posla i onda još nakon posla čekati 2 sata, a do autobusa mi treba jedno 45 minuta. Pitanje jel bi i autobusom stigla jer najmanje 3 autobusa na liniji na kojoj ja idem su ostala zaglavljena neko vrijeme u zadnja 3 dana. Drugo da mogu pješke otići raditi. Gacala bih po snijegu ko ptičica.
    I takvih je primjera sto. Ne mislim da mi nešto specijalno kukamo nego jednostavno imamo vanredne uvijete kojih nije bilo najmanje zadnjih 15 godina i nije to nikakva drama ako ljudi malo zakasne na posao ili ako koja škola otkaže nastavu....sve se to da nadoknaditi.

    Ajd sad idem van malo lopatati i čistiti parkinge

  12. #112
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa Vidi poruku
    Dežurni vrtići rade.
    Što to znači?
    Da će netko dijete iz vrtića xy odvesti u vrtić wz?
    Nisu vrtići ljekarne pa da mogu tako raditi.

  13. #113
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Cubana, zašto ne? Pa kod nas vrtici rade u tom režimu ljeti, par dezurnih prima djece koja su prijavljena u dezurstvo.

  14. #114
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Što to znači?
    Da će netko dijete iz vrtića xy odvesti u vrtić wz?
    Nisu vrtići ljekarne pa da mogu tako raditi.
    To znači upravo to što si napisala.

    Jesi gledala vijesti???

  15. #115
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Tko je spomenuo orkansku buru??? Ne treba palit auto, samo ono vozi po ledu

    Nije kod nas izvanredno stanje samo zbog snijega...

  16. #116
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Cubana, zašto ne? Pa kod nas vrtici rade u tom režimu ljeti, par dezurnih prima djece koja su prijavljena u dezurstvo.
    A dobro.
    Nisam se na sreću nikada susrela s time.

  17. #117
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Zato se moj muž narazvažao ovih zadnjih par dana. Jedini on od svih prijatelja ima zimske gume pa uskače kome što treba.

    I kupio je lopatu i strugalicu pa susjedima pomaže čistiti auta i raščistio nam je prilaz do portuna. Čini mi se da mu se to sviđa, pa ako kome treba taman je u formi.

    I nije mi ovo nikako prirodno stanje za Dalmaciju. Pa još neki dan sam pila kavu na štekatu uz more, a sad mi se ne da vani po kruh.

    A o djeci i odijevanju, pogotovo tinejđerima... imala bih što napisati. Evo ih tri, uključujući i moju, sjede u dnevnom boravku i sve imaju na nogama obične patike u stilu kožnih starki. A ni jakete im nisu bogznašto debele. Ajde, imaju barem rukavice kad izađu

  18. #118
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Što to znači?
    Da će netko dijete iz vrtića xy odvesti u vrtić wz?
    Nisu vrtići ljekarne pa da mogu tako raditi.
    možda radi vrtić sa smanjenim brojem djece, kao recimo kad su praznici...

    ma smješno je kaj je proglašen neradni dan zbog snijega, ali s obzirom da Split nema baš neku zimsku službu od jednog neradnog dana neće propast svijet....

    uspoređivati sad o sa sibirom ili kanadom je besmisleno, tamo su ti uvjeti normalni pa i pedeset puta gori i oni su spremni na to i imaju načine na koje se onda organizira sve....split i dalmacija nisu baš mjesta di snijeg pada svaki dan

  19. #119
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    Citiraj Bodulica prvotno napisa Vidi poruku
    A o djeci i odijevanju, pogotovo tinejđerima... imala bih što napisati. Evo ih tri, uključujući i moju, sjede u dnevnom boravku i sve imaju na nogama obične patike u stilu kožnih starki. A ni jakete im nisu bogznašto debele. Ajde, imaju barem rukavice kad izađu
    do prvog čoška, a onda i njih skidaju

  20. #120
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    je, samo mi se najavimo za dezurstvo, znaju koliko ce otprilike djece bit
    sad radi 8 vrtica, ako sam dobro obavijestena, a nisu praznici i doba godisnjih pa da djeca mogu bit s roditeljima
    ne znam kako to u praksi bas funkcionira, vjj je danas jos vecina ostala doma da se ne lome po ledu, tko se god mogao kako snac

    mi nemamo zimske gume, nemamo lance, auto je zatrpano
    plocnici nisu ocisceni i skroz su zaledjeni
    danas nas je razvozio moj otac jer ima zimske gume
    od lopata mozemo birati izmedju kuhinjske lopatice i one za pijesak iz seta za plazu
    cak ih vise nema ni za kupit
    opremu za snijeg, buce i odijela, imamo ima dva mjeseca, prije ni to nismo imali, obicne zimske cicibanke za djecu, niti nepropusne nisu
    ovo su za nas bas izvanredne okolnosti
    i vec mi ih je dosta, neka nama bure, eto vama snijega i pripadajucih radosti
    Posljednje uređivanje od summer : 06.02.2012. at 14:03

  21. #121
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Do nekih vrtića se ne može doći dok se ne očisti snijeg, a gora od njega je poledica.
    Mi smo svi na ljetnim gumama, tko u Dalmaciji uopće stavlja zimske gume??? Dobro ima ih, moram priznati.
    Split kao grad je definitivno nespreman na uvjete poput ovih.
    Samo uključivanje vojske u raščišćavanje vam sve govori.

    Otoci su nam totalno u lošoj situaciji. Nemamo vezu s njima, ne radi snijega, već radi bure koja toliko puše da ja gledam u kući plafonjeru kako će mi pasti na glavu, pa sam sklonula djecu od plafonjera za svaki slučaj.

    U svakom slučaju, svi su se aktivirali, pomažemo jedni drugima, ali uvjeti su zaista nikakvi.

  22. #122
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    ...istina nema više ni lopata ni lanaca za kupit. Što je logično, tko će dat lanaca za cijelu Dalmaciju.

  23. #123
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj kata.klik prvotno napisa Vidi poruku
    do prvog čoška, a onda i njih skidaju
    Dobro kažeš...

    Nego, ovo su idealni uvjeti za porode kod kuće. Čitam tako juče na portalu priču o ženi koja je šesto dijete bila prisiljena roditi doma zbog ovih vremenskih neprilika, a u akciju se uključio i HGSS...http://www.24sata.hr/news/zena-rodil...jecnika-252590

    Do prije par godina bih ovaj događaj promatrala kao na senzaciju, ali su mi nakon ovog foruma takvi događaji u rangu di je Seve popila kavu. Pih, neš ti problema

  24. #124
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    a evo i trauma vam je zatrpana. kažu da je u bolnici stanje kataklizmično. ljudi padaju, lome ruke noge. tako i kod nas bude kad zaledi, ali mi smo već uhodani pa kod nas odmah upozore starije ljude da ne izlaze na ulice kad ima leda. sad na svu sreću nije ništa sleđeno jer smo konstantno u debelom minusu i nadam se da će tako i ostati jer ako digne temperatura i malo zasja sunce jao si ga nama.
    kažu i da su nestale zalihe zimske odjeće po trgovinama heheh nije ni čudo, to se i kod nas jednom dogodilo. pao snijeg i svi pokupovali čizme i sanjke, ja ostala bez sanjki

  25. #125
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    evo dalmoši moji dragi od sutra se otkazuje nastava u vukovarsko-srijemskoj županiji (doduše mi već danas otkazali). al će nam bit produživanja nastave kad opali 35+

  26. #126
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Što se lanaca tiče, zakon vrijedi za čitavu državu....
    Obavezna zimska oprema od 1.11.
    Tak da bih sve one koji ju nemaju trebalo kazniti...
    Kao što se kažnjava u kontinentalnom dijelu lijepe naše....


    http://www.hak.hr/info/korisne-infor.../zimska-oprema

  27. #127
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Što se lanaca tiče, zakon vrijedi za čitavu državu....
    Obavezna zimska oprema od 1.11.
    Tak da bih sve one koji ju nemaju trebalo kazniti...
    Kao što se kažnjava u kontinentalnom dijelu lijepe naše....


    http://www.hak.hr/info/korisne-infor.../zimska-oprema
    ja baš nisam čula da kažnjavaju ako nemaš lance, pa čak ni zimske gume nisu obavezne, realno u Zagrebu osim u nekim manjim užim uličicama ti ni netreba, sve očiste čim snijeg prestane....

    a kaj se izlazaka tiče, idemo van uvijek osim kad puše jak vjetar, a i onda prošeta pet minuta od vrtića do doma
    vani treba iči i kad je -20 samo se treba dobro obući i ne pretjerivati. frendici su rekli na srebrenjaku da malog obavezno vodi van (ima bronhiti) jer da je to jako zdravo

  28. #128
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    sta ce nas kazniti sta ne vozimo?
    "U Hrvatskoj je zimska oprema obvezna kad je kolnik pokriven snijegom ili kada je na kolniku poledica. "
    to je u nas jaaako rijetko, cak niti jednom godisnje, a kad je, kao sad, onda nismo na kolniku pa nas nema zasto ni kaznit
    a ni nama se ne isplati kupovat zimske gume, ili lance koje ima nekoliko ljudi koje znam, ali ih nitko ne zna stavit i

    ups, ovo je sve na zdravlju?
    je, ipak smo zdravi unatoc vremenu

    i jedan novi:
    - zasto je kerum odlucio da se ne mora cistit snijeg?
    - zato sta se ne moze prodavat

  29. #129
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj Bodulica prvotno napisa Vidi poruku
    Do prije par godina bih ovaj događaj promatrala kao na senzaciju, ali su mi nakon ovog foruma takvi događaji u rangu di je Seve popila kavu. Pih, neš ti problema
    a kak bu ona u bolnicu?

  30. #130
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    summer, znaš mog muža .
    Mi se osjećamo jako moćno, imamo zimske gume i lance, cijeli grad je naš :D.

  31. #131
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    pih, jelena, jesi neinformirana
    pa seve je vec u rodilistu, gleda crtice i ceka veliki dogadjaj
    uostalom, kupio bi milan ralicu da ocisti od kuce do rodilista
    Posljednje uređivanje od summer : 06.02.2012. at 14:19

  32. #132
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    @vertex, ti imas muza, ja imam tatu
    danas je okrenio auto na pandurski na nekoj cistini kad je odveo mm na posao

  33. #133
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    pih, jelena, jesi neinformirana
    pa seve je vec u rodilistu, gleda crtice i ceka veliki dogadjaj
    uostalom, kupio bi milan ralicu da ocisti od kuce do rodilista
    Grtalicu...

    Kako je to okretanje na pandurski,
    pod ručnom?


    Kod nas još ništa od snijega.

  34. #134
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    pih, jelena, jesi neinformirana
    pa seve je vec u rodilistu, gleda crtice i ceka veliki dogadjaj uostalom, kupio bi milan ralicu da ocisti od kuce do rodilista
    očito nemam veze s Splitom,znam jedino da bi kao sutra trebala rodit, ma milan može kupiti ralicu da dojde do nje u bolnicu

  35. #135
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    i mi imamo zimske gume, i lance u gepeku, usred zagreba

  36. #136
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Što se lanaca tiče, zakon vrijedi za čitavu državu....
    Obavezna zimska oprema od 1.11.
    S obzirom koliko snijega padne u Dalmaciji, kladim se da su oni što su i imali lance, proveli pola dana tražeći ih

    Kod nas je ratno stanje nema kupit mlijeka, kruha i sl.
    Muž mi je otišao u potragu u veće centre...
    Bar tu kod mene nema dostave.


    Mislim da neću na skijanje iduće godine

  37. #137
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    pa ne spadaju samo lanci u zimsku opremu, šta ste zapele za njih.....
    Ima toga još....


    Al kažete, vama netreba.....

  38. #138
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Cheerilee, a šta se ti žestiš?
    Ako je zadnji put nešto slično (a blaže) bilo 79., naravno da ljudi ne znaju kako postupati. Ja neki zamjetniji veći snijeg pamtim od prije 15-20 godina, a taj se rastopio pod kišom i jugom za nekoliko sati. Gradske vlasti su mogle biti organiziranije i od veće koristi, a šta ćemo kad nisu? Zafrkavamo se, šta bismo drugo!

  39. #139
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a kak bu ona u bolnicu?
    Evo, možemo odahnuti...Čak znamo što će dotična i jesti, ne znam kako bi bez te informacije

    Jedino što je izgleda i ona puno čitala ovaj forum pa se ne da nagovoriti na carski, oće ženska prirodnohttp://www.24sata.hr/domace-zvijezde...m-putem-252583

  40. #140
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    cherilee, a sta jos, zimske gume?
    i vidis da nisi u pravu za 01.11.
    i sad ti meni reci, s obzirom da ocito imas neki stav o tome, zasto bi mi trebali dati x kuna za zimske gume i stavljati ih na pocetku zime
    imamo deset godina auto, evo sve skupa u tih deset godina cetiri ili pet dana stoji nevozeno zbog uvjeta na cesti
    ja ne vidim razloga
    moji starci idu cesto na selo, u zagoru, oni imaju zimske gume, pa eto glume i nasu zimsku sluzbu kad treba
    mi inace u ovo vrijeme na ovcicama sjedimo na suncu uz more i pijemo kavu, ponekad i bez jakni

  41. #141

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    vertex, onima koji su završili na hitnoj nije baš do zafrkancije.

    sestra mi je u splitu iščašila nogu i ruku na ledu dok je išla na posao.
    i to nakon dobre šetnje od spinuta do mertojaka, po snijegu i ledu.
    sad leži doma, odmara zglobove, a kad osjeti da može,
    odšepa do najbližeg dućana po najnužnije namirnice.

    nama u zagrebu je ok, ali iskreno, mojima dolje nije baš do zimskih radosti.

  42. #142
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    MM je kupio zimske gume prije par godina jer često znamo potegnuti barem do metropole, čisto turistički. A kaže mi (ja nisam vozač) da ga bolje služe i u kišnim uvjetima. Čim temperature dosegnu neki dobar plus, mijenja ih za ljetne.

    E sad, kako vidim kod vas u Splitu je još gore stanje nego kod nas u Zadru, a snijega je palo otprilike isto, možda ovdje čak i nešto više.
    Gradski i prigradski autobusi voze, dućani su dobro opskrbljeni i nema nekih većih problema. Kćer mi je jutros bez problema otišla u školu, ali su ih pustili nakon 2 sata jer su učenici kolegijalno iskoristili poruku gradonačelnika da će im izostanci biti opravdani i većina ih nije ni došla. Vrtići isto rade. Sad, možda je stvar u samoj veličini grada ili je pak stvar u organizaciji.

  43. #143
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    zimske gume su predviđene za temperature ispod 7 stupnjeva u plusu i nije ih dobro voziti iznad jer se troše. ne znam točno kako se uglavnom kreću temperature u dalmaciji, ali mislim da se definitivno tamo dolje ne isplati stavljati zimske gume. ja barem ne bi.
    lance ćeš staviti samo onda kad treba, dakle ako ako ima minimalno 5 cm snijega i više na cestama

  44. #144
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ajme, vidi sad ovo.
    Pa i ja sam u tom istom Splitu, i moja djeca. I pokušavamo reć da nam je gadno i da nismo spremni. I zato smo ili slomljeni, ili se zezamo na svoj i tuđi račun, ili oboje.
    Ali moramo i grižnju savjesti valjda imat, jer smo blesavi i nespremni, izabrali smo usranog gradonačelnika, i još i pokušavamo okrenut na vic, a situacija je za plakat i kajat se
    edit: pisala sam polsije la_mame
    Posljednje uređivanje od vertex : 06.02.2012. at 15:17

  45. #145
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Meni je sasvim normalno da "nam ne trebaju lanci" i da ih zato i nemamo. I isto tako mi je normalno da ni ne vozimo po ovakvim uvjetima. I iako je bilo iznimki, mislim da su ljudi bili prilično realni u procjeni svojih mogućnosti (što se vožnje tiče).

    A što se vrtića tiče (rade po "ljetnom" režimu)... Nadam se da je ovih 8 bilo dovoljno za sve kojima su trebali.

    I na temu...
    Iako kod nas nije bilo -15... Bili smo vani svaki dan - do danas. Jutros su ih čuvali dida i baka a dok mi dođemo s posla bit će prekasno.

  46. #146
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj Bodulica prvotno napisa Vidi poruku
    izostanci biti opravdani i većina ih nije ni došla. Vrtići isto rade. Sad, možda je stvar u samoj veličini grada ili je pak stvar u organizaciji.
    mislim da je u organizaciji. evo kod nas u osijeku je snijeg puno bolje očišćen nego primjerice u vukovaru. ispred škola je bilo čisto već u nedjelju, a danas si u vukavu jedva mogao prići školi. pravo pitanje je zapravo jel se radi o razlikama u organizacijskim sposobnostima ili je razlika u kapacitetu?

  47. #147
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Cheerilee, a šta se ti žestiš?

    Pa molim te po čemu zaključuješ da se ja žestim?!

  48. #148

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    vertex, ne bi ja riječ rekla da se mojima nije dogodila ta nezgoda.
    možda bi i meni sve išlo na zafrkanciju ko i tebi i mnogima drugima -
    a vjerujem da vam nije lako.

    al eto, sad mi sve smeta - i kerum, i snijeg i led, i neorganizacija gradske i županijske uprave,
    jer trebam pomoći svojima - a ne mogu mrdnuti odavde.

  49. #149
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme, vidi sad ovo.
    Pa i ja sam u tom istom Splitu, i moja djeca. I pokušavamo reć da nam je gadno i da nismo spremni. I zato smo ili slomljeni, ili se zezamo na svoj i tuđi račun, ili oboje.
    Ali moramo i grižnju savjesti valjda imat, jer smo blesavi i nespremni, izabrali smo usranog gradonačelnika, i još i pokušavamo okrenut na vic, a situacija je za plakat i kajat se
    edit: pisala sam polsije la_mame
    Pa ko je reka da tribate imati grižnju savjesti I kužim potpuno situaciju, jedino sam opisala stanje u svom gradu kao što ste vi opisali vaše uvjete i život u tim uvjetima.

    Već u prvom svom postu na ovoj temi sam se jasno i glasno izjasnila što mislim o snigu u Dalmaciji i pri tome ostajem. Nismo mi za tu priču i daobog da što prije nestane i ostane samo kao uspomena na fotografijama.

  50. #150
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ma dajte ljudi moji...u Splitu prosječna zima prođe sa par dana na +1 i to je to.
    Pa tko bi lud ovdje kupovao zimske gume, osim ako ne putuje dalje...

    Ljudi moji mi smo do prije pola mjeseca u dva rukava šetali sunčanom rivom.

    Činjenica je da je teško za imati predodžbu kako nam je, ali zaista nije lako.

    I 1979. godine nije bio ovakav snijeg, zadnji ovako zabilježen je bio 1956. godine.
    Sad znate ustvari kako smo nespremni dočekali ove padaline.

    Ali poanta svega je ta da uopće nije problem snijeg koliko orkanska bura koja je napravila najveći dio pomutnje...

Stranica 3 od 8 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •