Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Grižnja savjesti - dajemo li im podjednako

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno Grižnja savjesti - dajemo li im podjednako

    Drage moje mame blizanaca imam jednu dvojbu koja me muči od rođenja mojih dečki - a to je dvojba dajem li im podjednako - svega - pažnje, vremena, nježnosti, brige, nošenja... Moj manji je totalna maza i prilično je glasna beba, ima kratak fitilj - on čim se probudi zahtjeva pažnju i hranu - odmah, ako ne dere se iz petnih žila. On mora biti prvi kad je gladan, kad je pelena prljava, kad mu je dosadno, kad dođe tata u prostoriju - uvijek u svemu. Kad u snu načuje da se veći hrani, budi se iz sna i makar je sit i čist, mora ga se uzeti i dati mu hrane. Veći malac rijetko uspije pojest a da ga manji ne prekine. Veći je dobrica prava , milo gleda, malo se meškolji kad mu nešto fali (kad padne duda ili kad ima prljavu pelenu) plače samo kad umire od gladi. I tu mene pere grižnja savjesti da je manji u centru pažnje, a veći zapostavljen. Jedino sam jučer shvatila da veći ne voli baš puno biti po rukama, dosadila sam mu s nosanjem (da, smirivala sam svoju grižnju savjesti) i počeo je plakati i odgurivati me. Smirio se odmah čim sam ga spustila.
    Eh sada - jesam li luda, imate li i vi slične osjećaje i je li normalno da jedna beba ima potrebu više nosanja i pažnje nego druga? Utješite me svojim iskustvima jer sam sigurna da se slično dešava svim mamama blizanaca

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    neću te baš utješiti, jer kod nas nije bilo tako. možda kraće vrijeme dok je curetak imala grčeve, ali kasnije je sve išlo podjednako.
    a isto se dogodilo kad se i najmanja rodila. ne znam zašto, ali men se čini da dobro hendlamo taj dio. ima dana kad je netko pažen više, ali kad se to gleda u globalu, dođe na isto.
    jedino mm više vremena posvećuje sinu i to zbog sportskog djela-malog to zanima, a cure baš i ne. no kad one žele ići na neku tekmu, idu i one.

    tvoji su premali da bi još bili ljubomorni (mislim na manjeg) no pažnju očito traži. nije loše da im daješ koliko traže pa većem samo mrvu više-da umiriš savjest.
    a postoji vjerojatnost da će kroz mjesec-dva stariji tražiti više pa že sve doći na svoje mjesto. mislim da vjerojatnost da će manji tražit manje ne postoji
    i btw. i moj blizić je Sven.

  3. #3
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Ja sam imala slične dvojbe na početku, no ubrzo su sve moje misli tog tipa otišle u vjetar - znaš zašto? Zato jer su one kroz različite periode mijenjale uloge u zahtjevnosti...Da pojasnim: Prvo se jednu moralo nosat, druga je bila mirnija, htjela se sama zaigrat, no to nije dugo trajalo, ubrzo su zamijenile uloge pa se ova druga morala nanašat i tak...
    Nadam se da kužiš kaj hoću reći.
    Ja općenito kažem da se one savršeno nadopunjuju - gdje je jedna zahtjevnija, druga je manje zahtjevna i tako redom. Valjda to tako Bog, priroda, svemir kajtijaznamtko uredi da nama, roditeljima twinsića bude lakše - pa zamisli kaosa da obojica žele i trebaju sve isto.... Te situacije nam ionako slijede kad porastu pa se stanu svađati za svaku stvar - igračku..... Pusti, samo ih prati i pružaj onoliko koliko te u pojedinom trenutku traže...svaki put, svaki trenutak će tražiti drugačije...

    Nadam se da ovo što sam napisala ima smisla i da kužite kaj je pjesnik htio reći

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    tonili naravno da te razumijemo, upravo sam tako nešto htjela napisati...sve se to mijenja....

    moj J. je bio beba koja je spavala, fino papala, gugutala sebi u bradu, nije ništa tražio...za razliku od L. - mali hahar, čim otvori oči već plače, samo daj ruke i sve je u redu....imala sam osjećaj da je J. skroz zapostavljen

    no sve se mijenja i to svako malo....J. je počeo pokazivati da se zna zauzeti za sebe itekako

    pa je odjednom postao još zahtjevniji od L., dok je L. utihnuo i bio malo zadovoljno biće

    i tako u krug, dan danas se to mijenja iz dana u dan

  5. #5
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Mislim da te dvojbe imaju svi roditelji s više od jednog djeteta. Dok sam čekala treće dijete i jako o tome promišljala (hoću li moći svakom djetetu jednako sebe dati kao majku) čula sam krasnu stvar, a to je da dijete dobiva i od braće/sestara nadoknadu u smislu pažnje/ljubavi/ostalog, to me jako utješilo, a sad vidim da i je tome tako.

  6. #6
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Moji klinci su podjednako tražili pažnju i odnosno da ih ostavimo na miru.
    Podjednako smo ih hendlali, zbilja ne mogu reći da sam ikad imala osjećaj da je netko u nečemu zakinut.
    Mislim da ne trebaš birnuti, na tvom mjestu slušala bih svoju intuiciju i nastavila kao i do sada. Ionako se djeca mijenjaju iz dana u dan, pogotovo u toj najranijoj dobi, i ne bih se čudila da se priča preokrene preko noći.
    I moj je malac Sven.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    hvala na iskustvima cure rano je još za znati

    btw Sven je krasno ime

  8. #8
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Samo jedanput sam si postavila ovo pitanje i više nikad.
    Imam dvije cure, jedna tri godine, a druga tri mjeseca.
    Ne dobivaju podjednako i nikad neće.
    Moja starija cura me u ovoj dobi imala punoooo više nego moja beba.

    ...ono što imam na pameti jest da nikad ne zaboravim što djeci ZAISTA treba!
    Pa na taj način, prvo se potrudim da djeci dam mnogo vremena, pažnje, ljubavi i sl.
    Kućanski poslovi se prilagođavaju prema tome.

    Beba je dobra i mogu reći da L. posvetim sigurno 2-3 sata kvalitetnog vremena i igranja jedan-na-jedan.

  9. #9
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    O kako te razumijem! Ja sam duugoooo imala grižnju savjesti jer sam mališi mogla posvetiti puno više vremena nego njima dvijema, ali baš kao što ti je rečeno, to se sve iznivelira! Samo vjeruj intuiciji i nemoj se pretjerano opterećivati razbijanjem glave i analizama svega i svačega!I samo hrabro, dan po dan!!!

  10. #10
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    uf zeznuto
    u startu mi se činilo da je e. zahtjevnija
    međutim, m. je ispala zahtjevnija, vezanija uz mene. e. je dojila samo 4 mjeseca, m. 6 mjeseci. i ta dva mjeseca sam samo ja hranila m., a mm e., pa sam ja uspavljivala m., on e. ...
    e. spava u dnevnom, m. u sobi...
    m. ima povlašteni tretman ali samo zato što puno sporije/slabije jede, ne može zaspati u dnevnom...

    ili kao što je moja frendica rekla: kad si dobar (ko e.) nahebeš od početka lol

    nadam se da će se uloge promijeniti, e. je zaslužila malo više kontakta sa mamom

  11. #11
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Pinky,

    daj se e.

    uživaj sa svojim curkama!

    i ja nekad pomislim kako mi je sin f. dobra beba, leži, vrti se, igra s igračkama,al opet si mislim gle pa ja sam s njim 1 na 1 cijeli dan do 15:30h dok ne idemo po L., pa ok je da sam iza 16h više posvećena njoj, to je neki balans, zar ne?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Sada kad su malo veći svatko se izbori za pažnju koja mu je potrebna, manji je postao smješkić, veći je postao maza. Kad tko pita pažnju odmah dobije, ali ne pitaju često jer su skužili jedan drugoga pa se sami lijepo zaigraju i druže. Sada je milina

  13. #13
    TOMISLAVA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    392

    Početno

    I ja sam o ovome razmisljala ali prestala sam, jer kako kazete to zahtjevanje paznje se mjenja iz dana u dan.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •