Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 63 od 63

Tema: Često je boli trbuh

  1. #51
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Otkako smo unos slatkiša i gaziranog sveli na minimum problema više nemamo.
    Možda prvo pokušati zdravijom prehranom riješiti problem, ako to ne pomogne do pedijatra pa neka preporuči pretrage.

  2. #52
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    mi se još uvijek borimo!

    krvna slika super, urin super, stolica negativno sce, prepipala ju dr , na pritisak ju boluucka samo želudac, ali nju i dalje boli! tj. mućka, tj. mota, to su sve izrazi!
    sad je još pokupila i neku virozu, pa crp 8,9, pa dobila sirup...maaaa..

    nemam pojma, pedijatrica kaže da je sve ok! ne šalje nas nigdje više..

    ne znam šta da radim više

  3. #53
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    I Svena cesto boli trbuh, prode cim dam pusu pa nekako mislim da on to kaze tako, tek toliko. Doduse, vecer prije i to jutro kad su mu pocele izbijat kozice nekoliko puta je rekao da ga boli trbuh, dan prije nego je dobio zelucanu virozu isto tako pa ja sad to zaljenje ozbiljnije shvacam. Ako kaze samo jednom dnevno ne dozivim, za 2-3 puta vec pocnem pratit stanje. Imamo problema s kakanjem, ponekad po 3-4 dana ne kaka, znam da ga i to sigurno muci. Ono sto je kod njega specificno je veliki trbuh, ali mekani. Takav je od rodenja, ali kad je prosle godine imao upalu pluca, doktorica na Srebrnjaku se bas jako zacudila i cak ga je poslala na snimanje abdomena jer kaze da je bas netipican trbuh. Ipak je na kraju sve bilo ok al ja se svaki put toga sjetim kad on trazi pusu jer ga boli. Slatkise jede al ne puno, barem ne doma, znam da u vrticu dobiju i bombone i svasta, doma toga nema, poneki keks i salica kakaa.

  4. #54
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Podižem staru temu i tražim utjehu za isti problem. Moju curicu od 5,5 godina isto često boli trbuh. Već je razvila tehniku podizanja majice i hlađenja trbušćića na zid to joj kao malo olakša, sama se sjetila.
    Često se žali, često prođe dok nešto pojede ili se pokaka, ponekad ne želi/ne može jesti....To traje već dugo, pedijatrici smo rekli, malo je prepipkala i nije nas slala nikuda, samo je savjetovala da pazimo na prehranu. Na prehranu i pazimo, jede zdravo i redovito, jedino što jede malo i često se zaigra i ne želi jesti čak tvrdi da nije gladna zbog toga, a ja ne volim ono forsiranje i svađanje oko jela, a ponekada ju se samo tako može dobiti za stol. Dva puta smo imali epizodu povraćanja, ali na način da bi povratila jednom, dva puta i nakon toga je OK. Viroze stalno vladaju, pa se nisam previše zabrinjavala, znam i da je dosta često u toj dobi, ali zadnji dva tjedna boli ju svaki dan, pa sada čekamo još koji dan da se pedica vrati sa GO i idem tražiti pretrage.

    Da li netko ima kakav savjet, iskustvo, utjehu da nije ništa?

  5. #55
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Pa ste se ne narucite gastroenterologu u klaicevu ? Trazi uputnicu za gastra a on ce vidit jel trebaju i kakve pretrage.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #56
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Potpisujem lunahor!
    Mislim da vam je najpametnije otici na pregled djecjem gastroenterologu pa ce vas on uputiti na pretrage.
    Puno toga moze biti uzrok boli i ne mora biti nista strasno, ali najbolje je vidjeti o cemu se radi.
    Samo primjera radi (ne zelim te plasiti) dok smo bili na gastro odjelu u klaicevoj nagledali smo se svega i svacega. Ono sto mi se usjeklo u pamcenje je djevojcica koju je godinama bolio trbuh, prosla hrpetinu doktora, pretraga, cak je i vise puta bila hospitalizirana u raznim bolnicama i uvijek su rekli da je sve ok i da jede zdravo, dijetno i sl. Da bi se na kraju ustanovilo da ima jednu vrlo rijetku vrstu epilepsije koja se tako manifestira. Ovo je ekstreman slucaj, ali mislim da je uvijek dobro provjeriti, pogotovo kad se bol tako cesto i dugo javlja.
    Sretno!

  7. #57
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Zadnja dva dana je bolje, ali neću čekati pedijatricu do petka nego idemo sutra kod zamjene i tražiti ćemo uputnicu
    Našoj sam nekoliko puta rekla ali ona sve rješava pogledom koji kaže "nije joj nista vesela i zdrava curica".

  8. #58

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    L. se takodjer s vremena na vrijeme zali da ju boli trbuh, pedica ju je popipala i rekla da nije nista. Ali vec dugo ima zadah ujutro kao odrasla osoba i to bez obzira na to sto je dan prije vecerala. Cesto zadah ostane i dugo nakon jutra. Trbuh joj je malo ispupceniji nego kod druge djece. Ujutro je normalan, ali se napuse tokom dana, nekad manje, nekad vise. Pitala sam pedicu koje bi se pretrage mogle napraviti da se ustanovi uzrok. Rekla je da nema nikakvog drugacijeg testa na intoleranciju, osim alergo-testa. Jel to tocno? Ima tko ideju sto bi jos moglo biti osim intolerancije?

  9. #59
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    C1 uputnicu trazi jer onda mozes i pretrage i kontrole kod njih obavljat. Ak ce filozofirat ped. Reci da su ti tak u bolnici rekli ( vrlo vjerojatno i budu).
    Ma cure nemojte kretat od pretraga nego od gastra. A gastro ce vas slat i rec sta od pretraga. Moze biti svasta. Mi smo isli lani zbog gusenja i astme , nikako da nas neko uputi gastru neg su nas uputili opet na pretragu ph metriju , onda sam se ja na svoju ruku narucila bas gastru i on nas dalje slao nabrdo krvnih od testa za celijakiju do ne znam cega , na kraju i ph metriju i kod jedne i gastroskopiju. Rezultat je da ima gerb i zbog toga i smetnje u vidu astme kojih ne bi bilo da nas ke neko poslao na vrijeme gastru. Dakle pocetak je gastroenterolog(klaiceva il rebro) pa ce on procijenit kaj treba a ne pedijatar da salje na pretragu po pretragu jer ju na koncu ni nema ko kak spada protumacit. Npr da smo mi obavili samo ph metriju ispalo bi da nema gerba al u ukupnosti sa svim ostalim nalazima ispada da ga imaju obje unatoc urednoj ph metriji . Tu je dakle opasnost od obavljanja pretrage po pretrage na koju te salje eventualno pedijatar.

    Osim toga i kad obavljas te pretrage kak da kazem niciji si, nitko ti se ne pisveti jer ti jedan dr gleda uzv, ped ocita krv i tak bezveze, ovako ti sve vodi i gleda gastroenterolog koji je strucnjak bas za to. I odmah ce prepoznat problem.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  10. #60
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Mi smo bile danas kod zamjenske pedice i nakon temeljnog pregleda koje moze obaviti sama u ordinaciji (cak i debelo crijevo imokracu joj je pogledala sto nasa ne radi nikada nikada) i razgovora rekla je da je 99% sigurna da se radi o funkcionalnim bolovima sto joj ja "dijagnosticiram" stalno ali za svaki slučaj naručila nas je kod gastroenterologa 25.11. u Vinogradsku. To je bio najraniji termin valjda.
    U svakom slučaju meni je sada znatno lakše jer sam i lijepo porazgovarala o tome i žena stvarno ima sluha i razumijevanja (btw ona ima maksimum pacijenata a nasa manjak pa smo zato tako osakaćeni).
    Na pregled ćemo svakako otići a vidjeti cu i za neki raniji termin.

  11. #61
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Odlicno. Nek se naprave pretrage i pregleda strucnjak pa si mirna ako nije nista

  12. #62
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    Odlicno. Nek se naprave pretrage i pregleda strucnjak pa si mirna ako nije nista
    Hvala ti!

  13. #63
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    J. se od 4.-te godine povremeno (1-2 x tjedno) žalila da ju muči trbuh. S obzirom na uredne stolice u razgovoru s pedijatrom i psihologom zaključili smo da je psihosomatski. Zadnjih 2g to je postalo učestalije pa se ta učestalost pripisala školi. Zadnjih mjeseci je to svakodnevno s tim da se zadnjih mjesec-dva pojavila svakodnevna nadutost. Ujutro trbuh ravan, navečer baš nadut, toliko da ne može zakopčati hlače koje ujutro imaju lufta. Nekoliko puta dnevno kaže da ju muči trbuh ponekad i da joj je mučno. Ovo 'muči' nismo dokučili točno kako jer kaže da nije bol, nije probadanje, nije tupo nego ju muči.
    Nazvala sam pedijatricu i opisala joj problem. Dala je uputnicu za biokemijski laboratorij za ttg, DGP, ige, iga i ige pšenica i kravlje mlijeko. Za početak mi je rekla da izbacimo mlijeko i mliječne proizvode. Znam da ovaj ttg i DGP imaju veze s celijakijom. Ima li tko kakvog iskustva s ovakvim problemom?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •