Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 63

Tema: Često je boli trbuh

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno Često je boli trbuh

    Već mjesec, mjesec i pol mi se često zna požaliti da je boli trbuh. Dr je prvo rekla da je to možda od napinjanja od kašlja, ali sad više ne kašlje. Primijetili smo da to kaže ponekad nekon jela. Jedan dan je čak rekla da neće jesti jer će je boljeti trbuh.
    ne znam kamo da krenem niti kako da joj pomognem

  2. #2
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    jel imate problema s kakanjem?

  3. #3
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    nama je pedijatrica koja je ujedno i hoomeopatkinja dala calcium phosphoricum d 12 globulice, jer je ina isto imala period kada se cesto zalila na tibu, a nisu bili nikakvi jaki bolovi i brzo bi proslo.
    ona je mislila da je to cesto kod djece takve konstitucije - visoka, vitka, zivahna, dobro jede. uzimali smo par tjedana i pomoglo je.
    ponekad sam primjetila da ako jos nije kakala, da bi se zalila na tibu, a poslije kakanja bi sve bilo u redu.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    200

    Početno

    Napravite ultrazvuk, bit ce vam lakse kad vidite da nije nesto ozbiljno

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Nemamo problema s kakanjem. Čak i sama kaže nekad kaže - boli me buša, idem kakati. nekad uspije, nekad ne, ali mislim da nema veze s tim.
    Malo mi je frka da se stvarno nešto ne kuha, a opet ne bih htjela odmah paničariti.
    Mislim da ću ipak ću kod pedijatrice. Samo me zanimalo što bi ona mogla reći.
    Možda da stvarno napravimo UZV jer se to baš često ponavlja

  6. #6
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    I Mihu zna boliti buša i to se znao po noći probuditi i žaliti se. Nekad je znao i suho bljucnuti, a kad je bio mali imao je problema sa hranjenjem.
    Pošto sam mu taj period davala propolis povezala sam to s tim ? :?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Jesi li sigurna da je stvarno boli, kako se ponaša? Ako se zaigrate, "zaboravi" li na to?
    Pitam jer se mala MD-ova nećakinja u tom razdoblju (2,5-3 godine) svako malo tužila na bol u trbuhu, pogotovo kad bi trebalo ručati (začudo, čokoladice joj nisu smetale ) ili kad bi htjela privući pažnju. Ja znam da se ti puno baviš svojom curicom, bavi se i MD-ova sestra, ali je mala jednostavno skužila da, kad kaže da je boli buša, dobije još duplu pažnju i svi je dodatno maze, paze i tetoše.

    Ne kažem da je to kod Lee, ali jesi li sa sigurnošću eliminirala taj uzrok?
    Btw, navodno je to česta pojava baš u toj dobi.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    E da, još nešto - jesu li ti bolovi počeli s tvojom trudnoćom ili još prije?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Joj, luna, baš sam krenula nešto napisati ovdje i tek sad vidim tvoje postove. Sorry

    Jasno je meni da je to sve možda i psiha, možda podsvjesna ljubomora na moji trudnoću i sl. I dr me pitala mislim li da izbjegava tako obroke, ali čini mi se da ne jer me neko jutro tražila da joj ispečem jaje i nakon toga se počela žaliti na bušu, a malo kasnije to pojela.
    Otišli smo kod dr, napravili kompletnu krvnu sliku, sedimentaciju, urin. sve sarvšeno. rekla je isto da malo pratimo kad se žali.

    Ja stalno govorim da se žali unazad koji mjesec, a toliko sam i trudna. No ne znam mogu li to povezati. Također, već sam pomislila na kraju - pa nije valjda od dojenja , ali ponekad ne dojimo po čitav dan, a ipak se zna žaliti.

    Crijevni pataziti su zasad kao isključeni jer bi eozinofili bili jako povišeni, ali kolegica mi kaže da njenom malom nikad nisu dokazane gliste, ali da je uvjerena da ih je imao. Bilo je perioda kad bi ga često bolilo i bio je mršav. Ona bi mu povremeno dala Vermox i stanje bi se popravilo.

    Ne znam ni sama

    Kao što rekoh, znam da može biti psihičke naravi, ali me je pekla savjest jer sam mislila - što ako se stvarno nešto kuha, a ja mjeseicma ne reagiram jer mislim da je nešto bezveze. No, hvala Bogu, ovi nalazi su ok pa ćemo vidjeti dalje kako će ići

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Vrbani
    Postovi
    144

    Početno

    Podizem ovo jer imam isti problem: vec neko vrijeme se zali na bolove u trbuhu, uglavnom nakon jela. Prije samo u jutro, sada bilo kada. Mislila sam da nisu crvici, sad smo napravili test i negativan je.
    Ivona ima 3,5 god, dobro jede (i kaka), mrsava je i visoka.
    Prvo smo mislili da malo skrece na sebe paznju, ali sad me ovo stvarno zabrinjava :?
    Danas idemo kod pedice.

  11. #11
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    kad auto zakašljuca - odemo mehaničaru. jedan uzv neće napraviti štetu, ali može puno pomoći. treba stvarno vidjeti da li je nešto drugo u pitanju.

    ili možda djeci ne odgovara neka vrsta hrane?

    meni su sataraš gurali u usta tak da mi je žlica bila u grlu , a ja papriku ne smijem ni pod razno! tvrdili su da sam razmažena... ista stvar s mlijekom, pečena jaja ponekad podnesem... tikvice, patlidžani i slične stvari - crknem od toga...

    tek kad sam sama mogla određivati vrstu hrane koju ću jesti - stanje se popravilo. ako slučajno pojedem nešto što ne smijem (a želja mi je) - bolje da ne pričam kakvi su to bolovi ...

  12. #12
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Citiraj branka1 prvotno napisa
    Nemamo problema s kakanjem. Čak i sama kaže nekad kaže - boli me buša, idem kakati. nekad uspije, nekad ne, ali mislim da nema veze s tim.
    Malo mi je frka da se stvarno nešto ne kuha, a opet ne bih htjela odmah paničariti.
    Mislim da ću ipak ću kod pedijatrice. Samo me zanimalo što bi ona mogla reći.
    Možda da stvarno napravimo UZV jer se to baš često ponavlja
    Mejra ima cvrstu stolicu i primijetila sam da se tuzi na stomak kad nemoze kakati. "kaze: mama muci me stomak"

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZG-Dubrava
    Postovi
    243

    Početno

    Moja Sara se isto često žali da ju boli trbuh. Ponekad, kada se pokaka, bude joj lakše, ali i meni je već malo čudno da se ta bol stalno javlja.
    Nosili smo urin na analizu i stolicu na parazite i sve je ok.
    Stvarno ne znam što bi moglo biti, evo jutros prije vrtića isto je rekla da ju boli trbuh

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Vrbani
    Postovi
    144

    Početno

    Evo nasih nalaza: nema parazite ni glistice, urin ok, test na onaj helikobakter negativan. Sljedeci korak nam je gastroenterolog, rekla nam je doc da se javimo u Klaicevu.
    Je li tko isao kod specijaliste u Klaicevu sa slicnom dijagnozom (bolovi u trbuhu bez ikakvih drugih simptoma, super jede, sve hoce jesti, super kaka, stolica uredna, jedino sto se nekad pozali na kiselinu u zelucu koja joj se digne do zdrijela)?
    Jos mi pada na pamet psihicki moment - dosta je vezana na mene, a i osjetljiva je curica, totalni knjiski i jezicni tip, s jakom mastom. Imali smo dugi period kada nije isla u vrtic (3 mj pauze), sad je krenula i iako je drustvo poznato, mislim da joj je tesko upasti u grupice koje su se vec cvrsto formirale. Morat cu porazgovarati s tetama.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    i ja se s dominikom spremam kod gastroenterologa jer sam počela sumnjati da u pitanju nije možda refluks jer se on često žali na bolove u trbuhu neovisno o tome što pojede.
    btw.jedan od simptoma refluksa je i zadah

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Vrbani
    Postovi
    144

    Početno

    Narucili smo se u Klaicevu, dobili termin za mjesec i pol dana :shock:

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Vrbani
    Postovi
    144

    Početno

    Evo jos nekih informacija. Kako nam je termin u Klaicevoj tek za vise od mjesec dana, narucili smo se (odmah za drugi dan!) u privatnu djecju polikliniku Helena (www.poliklinika-helena.hr) kod gastroenterologa. To je bilo prekjucer dakle. Doktor koji nas je tamo pregledao je dr. Oleg Jardesin iz Klaiceve :D kojeg sam vidjela da cure hvale na jednom slicnom topicu ovdje na forumu. Covjek je stvarno super. Izgleda da se radi o refluksu, ali treba napraviti pretrage. Za pocetak idemo na uzv abdomena isto tamo u polikliniku, ostalo (krvna slika itd.) cemo obaviti preko nase pedice.
    Prvi dojam poliklinike Helena je super, ljubaznost i usluznost za 5+, ambijent jako lijep i prilagodjen djeci.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    200

    Početno

    I mi smo bili prije par godina kod dr Jadresina. Za svaku je preporuku, i po strucnosti i ljubaznosti. Svakako idite k njemu

  19. #19
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    Nama se sad to smirilo, ali kad je bio bebe rekli su da ima refluks.
    Idem na net malo se obrazovati.
    DudaGG javi kako stvari stoje.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Vrbani
    Postovi
    144

    Početno

    Citiraj Mimek prvotno napisa
    DudaGG javi kako stvari stoje.
    Danas smo bili na uzv abdomena i sve je uredno :D
    I nama se cini da se vise ne tuzi na bolove u zadnjih 7 dana, ili se tuzi minimalno. Malo smo pripazili na prehranu (vise jogurta i zganaca, manje cokolina i sl, i manje cokolade iako ona nije ni inace neki cokoladoman).

  21. #21
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    DudaGG :D .
    super da više ne buba buša, ali da li to sad znači da to nije bio refluks?
    I nama se tako povuklo, ali nam se nakon nekog vremena vratilo i to je znao po noći povratiti teško i suho. Podsjećalo me to kao kad ptica hrani mlade

  22. #22
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    evo malo podizem topik, ne znam vise sto da mislim.

    zara se negdje od moje trudnoce svako malo žali na bolove u trbuhu, pogotovo kad se ide u vrtic - pa sam to automatski pripisala psihičkim faktorima.

    ipak me s vremena na vrijeme kopka da je mozda ipak nesto fizicki u pitanju :/

    a jutros se probudila 2 sata ranije nego inace, placuci i vristeci da ju bole uho i trbuh, uzasno je izgledala, ja se prepala skroz na skroz koliko je zavijala i plakala.

    nema temperature.

    dosli doktoru, cijelu ju isprepipala, kaze da joj nije nista (uho nesto malo iscurilo, a trbuh u redu)

    krenuli doma, zara i dalje plače, stenje, drzi se za trbuh,moli me da idemo nekom drugom doktoru ili u bolnicu jer nju prejako boli :/

    došli smo doma, jos je plakala, sad spava s termoforom na trbuhu, a ja razmisljam - je li moguce da je i to psihicki?
    je li moguce da nema temperature, da nema nikakvih vanjskih simptoma, da je trbuh na dodir ok, a da njoj ipak jest nesto fizicki?

    i da, zna imat zadah iz usta. ponekad. :/

  23. #23
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    imali smo slicnu epizodu ljetos sa Sergejem
    dva dana se zalio navecer da ga boli trbuh, onda je jednu noc plakao i savijao se toliko da smo se obukli i otisli na hitnu, ali nismo usli jer ga je prestalo boljeti :/
    drugo jutro smo ipak otisli pedijatrici, ona nije nista vidjela/opipala, poslala nas u Klaicevu za svaki slucaj, tamo ga je dr. prepipao uzduz i poprijeko - nista

    nemam pojma sto je to bilo :/

  24. #24
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    bili smo danas kod gastroenterologa

    kaze da je najvjerojatnije psihicki, a od fizičkih poremećaja da bi se jedino moglo raditi o celijakiji, te nas poslali na pretrage

    mene sad zanima mogu li negdje sve te pretrage obaviti privatno? jel ima netko tko je sve obavljao privatno?

  25. #25
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    bili smo danas kod gastroenterologa

    kaze da je najvjerojatnije psihicki, a od fizičkih poremećaja da bi se jedino moglo raditi o celijakiji, te nas poslali na pretrage

    mene sad zanima mogu li negdje sve te pretrage obaviti privatno? jel ima netko tko je sve obavljao privatno?
    imaš pp

  26. #26
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Podižem temu, moja L. puni u 5mj . 4gd., znala mi se požaliti da ju boli pupa, uhvati se za stomak, imam dojam da joj dođe kao neki grč ali to jako brzo prođe.
    To traje već duže vrijeme ali ne pojavljuje se tako često da bih pridavala neku veću pažnju. Pomislim da je možda gladna ili je nešto pojela što joj smeta, ili je pretjerala sa sokom i slatkišima, ipak djete raste ,razvija se...
    Inače stolica joj je normalna i redovita, normalno jede po konstituciji je mršavica.
    Sada je kod bake i dide i mama mi kaže da joj se zna požaliti na stomak i kada je sita i kada je gladna.
    Možda ima veze što je razdvojena od nas iako obožava ići kod nijh.
    Definitivno je vodim kod Pedice čim dođe kući,ali vas molim za vaša iskustva i savjete

  27. #27
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi li sigurna da je stvarno boli, kako se ponaša? Ako se zaigrate, "zaboravi" li na to?
    Pitam jer se mala MD-ova nećakinja u tom razdoblju (2,5-3 godine) svako malo tužila na bol u trbuhu, pogotovo kad bi trebalo ručati (začudo, čokoladice joj nisu smetale ) ili kad bi htjela privući pažnju. Ja znam da se ti puno baviš svojom curicom, bavi se i MD-ova sestra, ali je mala jednostavno skužila da, kad kaže da je boli buša, dobije još duplu pažnju i svi je dodatno maze, paze i tetoše.

    Ne kažem da je to kod Lee, ali jesi li sa sigurnošću eliminirala taj uzrok?
    Btw, navodno je to česta pojava baš u toj dobi.
    i Niku boli relativno često, a mi nismo sigurni da nije u pitanju ovako nešto.

  28. #28
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Lara se žalila na bušu kad je imala uroinfekt! provjerite i urin i sretno

  29. #29
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj maxi prvotno napisa Vidi poruku
    Lara se žalila na bušu kad je imala uroinfekt! provjerite i urin i sretno
    Hvala maxi, ali da je uroinfekt ta bol bi bila češća i duže trajala (barem pretpostavljam), ali za svaki slučaj čemo i to provjeriti

    bucka mislim da Laura ne privlači pozornost jer mi se čini kada ju uhvati da ju stvarno boli

  30. #30

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    VG
    Postovi
    250

    Početno

    Može mala pomoć? Kako i nas u zadnjih mjesec dana pa skoro svakodnevno, boli trbuh (napravili kks i stolicu na sve i svašta i još neke krvne pretrage- sve super) pedica nas je poslala na pregled kod gastroenterologa. Vidim da su neke od vas bile sa djecom na tom pregledu pa ako nije problem možete mi ukratko napisati kako je to izgledalo. Bojm se gastroskopije - mislim radi li se to djeci i u kojim slučajevima. Pedica nas je uputila na pregled upravo zato što u obitelji, i s moje i s muževe strane, postoje čirevi na želucu, ali ona misli da je to najvjerojatnije psihološki. Ima li tko kavkih iskustava sa gastroenterolozima na Rebru, budući smo dobili uputnicu da to tamo obavimo? Hvala unaprijed svima!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Sad vidim da je trbuhobolja jako česta, posebno u predškolskoj dobi. Htjela sam samo podijeliti svoje iskustvo; kao mala sam imala jako česte i intenzivne bolove u trbuhu. Pomagalo mi je jedino kad bi mi tata držao ruku na donjem dijelu trbuha (na goloj koži) dok ne bih zaspala (mama nije mogla pomoći ).

    Očito su bolovi bili psihičke prirode, ali su bili vrlo stvarni i vrlo jaki.

    S vremenom su se javljali sve rjeđe i na kraju su prestali...a mislim da je trajalo 2-3 godine da potpuno nestanu.

    Iako je to sve skupa izgledalo kao moja razmaženost i manipulacija, imam sreće što su moji prepoznali potrebu za tatinom blizinom koja se manifestirala na ovaj način.

    Možda da pokušate takav neki sličan ritual ukoliko ne postoji fizički uzrok boli

  32. #32
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Ja se nadam da je to sve sa psihološke strane pošto drugih znakova koji upućuju na neku bolest nema, ta bol kod moje Laure naglo dođe ali isto tako brzo i prođe, idemo na sistematski sa 4 gd. pa ćemo sve provjeriti
    kavofob hvala na podjeljenom iskustvu

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Ima još jedna stvar (nema Davora, pa mora netko drugi upozoriti na to): Moj stariji je imao problema s trbuhoboljom kao mali, a obožavatelj je slatkiša i škroba, nije lud za povrćem... SLUČAJNO se stvar raspetljala kad je kao predškolac dobio salmonelu, pa je 3 mjeseca morao biti na dijeti s malo škroba i bez slatkiša, a s puno probiotika. NIKAD VIŠE to se dijete nije požalilo na trbobolju. Zaključak - vrlo vjerojatno su mu crijeva bila puna candide, koja je ovom dijetom za salmonelu uspješno usput eliminirana. Spasili smo se...

  34. #34

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    VG
    Postovi
    250

    Početno

    Peterlin upravo sam i ja razmišljala u tom smjeru. Stavila sam na papir sve što u zadnje vrijeme jede i primjetila sam da dolaskom lijepog vremena i dužim boravkom po parkovima i prehrana mu se svela na peciva, hrenovke, sokovi, slatkiši, sve nešto s nogu, da se zavara glad i da se što duže ostane vani. Voće i povrće - jedini obrok ono u vrtiću, a probiotici čista nula. Moram više voditi računa o tome!!!

  35. #35
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    I moji bi tako, ali nemam baš puno milosti. Evo jučer (srijeda) imali su školu+boravak, pa stariji vjeronauk, pa sviranje, pa solfeggio i u pol 7 su došli doma. Dozvoljeno im je jesti sendvič tu i tamo (ne možemo drugačije) ALI uz to ide jabuka, a večera je obavezno kuhana. Jučer je izgledala ovak (nije oličenje zdravlja, ali taj dan nema šanse da kuham nešto komplicirano):
    - juha od zobenih pahuljica (voda od kuhane brokule kao podloga, sol+papar+kopar)
    - tjestenina s mljevenim mesom
    - kuhana brokula
    - cikla
    (To je i naš današnji ručak, a za večeru opet kuham friško)

    Bioaktiv LGG moj stariji uzima redovito, to su male bočice pa ide... Mlađi nije ljubitelj jogurta, ali taj jede voće i povrće bez problema bez ikakvog tjeranja, čak sam traži... on nikada nije imao probleme s probavom kao ovaj veliki keksožder i čokoladožder. Moram uviejk paziti čega ima u špajzi tj. ne smije biti veliki izbor i velike količine.

  36. #36
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Podižem temu, radili smo UK. pošto mi se L. požalila na peckanje kod mokrenja, sve u svemu hvala Bogu došla nam je sterilna pa smo to riješili sokom od brusnice i Plymicol kremom.
    Što se tiće pupice poćeli smo manje konzumirati slatkiše a gazirane sokovo smo skroz ukinuli, (iako nas tu i tamo užica gut) i pupica ne zeza toliko

  37. #37
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    moja A jede velike količine slatkiša, možda ta to ukinem potpuno?!"

    ona jede normalno, u kuhano, ponekad i voće, ali slatkiše u ogromnim količinama...


    a trbuh ju bolucja već nekih 2 mjeseca, hm...

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa Vidi poruku
    moja A jede velike količine slatkiša, možda ta to ukinem potpuno?!"

    ona jede normalno, u kuhano, ponekad i voće, ali slatkiše u ogromnim količinama...


    a trbuh ju bolucja već nekih 2 mjeseca, hm...
    To je svojevremeno bio problem i kod mog starijeg, ali to smo riješili kad je u petoj godini pobrao salmonelu. Tada je pola godine bio bez ikakvih slatkiša pa se silom prilika odučio. Sad povremeno pojede, ali male količine.

    Njegov prijatelj, koji je bio ovisnik o slatkišima, imao je candidu u crijevima.

  39. #39
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    To je svojevremeno bio problem i kod mog starijeg, ali to smo riješili kad je u petoj godini pobrao salmonelu. Tada je pola godine bio bez ikakvih slatkiša pa se silom prilika odučio. Sad povremeno pojede, ali male količine.

    Njegov prijatelj, koji je bio ovisnik o slatkišima, imao je candidu u crijevima.
    a jel znaš kako se to manifestira?!

  40. #40
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    A može biti i usljed intolerancije na neku drugu hranu.

  41. #41
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    A može biti i usljed intolerancije na neku drugu hranu.
    sad? nakon 5 godina toleriranja svega?

  42. #42
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Da, to je nešto što se mijenja kroz život.

  43. #43
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa Vidi poruku
    a jel znaš kako se to manifestira?!
    Evo ovako (liči mi jako na simptome koje opisuješ) izgleda kad imaš kandidu u crijevima:

    http://www.nutricionizam.com/index.p...esti&Itemid=28
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 29.10.2010. at 07:45

  44. #44
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    da, lai bol je samo povremena, nikad ju ne boli u igri, bar se ne žali, tako naveče, kad je sama, nekad preko dana..... ne znam više šta da mislim... da je nek bakterija, zar ne bi imala temp?!

  45. #45
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    I Vitu boli trbuh, unazad par dana. Samo navečer. Sve je inače super, veseli je, stolica uredna, jede (odnosno ne jede) kao i inače.
    Ako je kandida, pomažu li i voćni jogurti? Ili štete?

  46. #46
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    I Vitu boli trbuh, unazad par dana. Samo navečer. Sve je inače super, veseli je, stolica uredna, jede (odnosno ne jede) kao i inače.
    Ako je kandida, pomažu li i voćni jogurti? Ili štete?

    kad ga pitaš di ga boli, šta pokaže?!

  47. #47
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    nama je pomogao caj iz dm od anisa, kima i komoraca, pijemo ga svaki dan-

  48. #48
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    nama je pomogao caj iz dm od anisa, kima i komoraca, pijemo ga svaki dan-
    preventivno ili?!

  49. #49
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    ne , za lpr, tj refluks zeluca, kiselinu i bolove u zelucu, od toga svega posljedicno i astma i zrak u zelucu i crijevima, moze se piti naravno i preventivno , dobar je za sve probleme sa zelucem, crijevima , stavila sam na bronhiticare, astmase topic vise o svakom pojedinom sastavku .sada ga pijemo i preventivno , tj svi ga pijemo.bolovi mogu nastati i kod djece koja puno brbljaju i to posebno kad jedu ili imaju stalno otvorena usta pa se nagutaju zraka /kao bebe/ i onda zrak u crijevima i zelucu pritisce cak i pluca kao kod nas pa dolazi i do astmatskih napada. nisam to bas sjajno objasnila ali tako nekako to ide kod nas, tako nam pulmolog objasnila i preporucila taj caj . od kada ga piju ne zale se na bolove u trbuhu.
    probaj nemas kaj izgubiti.
    Posljednje uređivanje od lunahor : 31.10.2010. at 07:39

  50. #50
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa Vidi poruku
    kad ga pitaš di ga boli, šta pokaže?!
    Pokaže visoko, valjda na želudac, ispod rebra. Ali ne znam koliko je to mjerodavno, tako je pokazivao i dok je imao hidrokelu u jajčeku.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •