Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: Ginekolog u Puli

  1. #1
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno Ginekolog u Puli

    Cure, molim vas, ako koja zna nekog dobrog socijalnog ginekologa u Puli, da mi ga preporuči. Naime, tek krećem u MPO vode i moja ginekologica ima izrazito negativan stav prema tome, kod nje je moguće naručiti se samo jedan dan u mjesecu, ako nisam naručena uopće me ne želi ni primiti, za svaku uputnicu ju moram doslovno moliti da mi ju da, a sada me već dva mjeseca zavlači jer mi ne želi napraviti birseve. Pa bi ju stvarno htjela promijeniti, svaka preporuka je dobrodošla. Unaprijed hvala i molim moderatore ako ovo nije pravo mjesto za tu temu neka ju prebace.

  2. #2
    bubble_71 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    52

    Početno

    Margaret Ličinić Modrušan ona ti je predobra i jako se trudi oko nas koji idemo na MPO.Sretno! Ona ti je na Verudi.

  3. #3
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Citiraj bubble_71 prvotno napisa Vidi poruku
    Margaret Ličinić Modrušan ona ti je predobra i jako se trudi oko nas koji idemo na MPO.Sretno! Ona ti je na Verudi.
    Potpis! I ja sam kod nje i ful sam zadovoljna!
    Ovu tvoju trebaš pozvati na red! Nije na njoj da ti iznjašnjava svoje stavove prema nečemu, to joj nije posao. Ako ima negativan stav, nek se prespecijalizira u drugu granu medicine! :grrr:

  4. #4
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Cure, hvala vam na odgovorima. Pokušat ću ju nazvati da pitam da li prima nove pacijente, jer problem je što većina ginekologa ne želi primiti nove pacijente, barem ja imam takvo iskustvo. Jutros sam bila kod ove moje i opet me je uspjela izluditi, jedva nekako mi je dala uputnicu za konzultacije za Ri, a uputnicu za markere na HIV i hepatitis mi jednostavno ne želi dati. Uopće ne mogu ni doći do nje, nego sve rješava preko sestre.

  5. #5
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    tel. je 383-644 pa probaj nazvati. Danas radi ujutro.

  6. #6
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    Nadam se da ćeš uspijeti-znam da je odbila par pacijentica jer je zatrpana.

  7. #7
    lulur avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    11

    Početno

    Uskoro krecem na ICSI u Italju, pa vas molim da mi savjetujete nekog privatnog ginekologa u Istri koji moze pratiti stimulaciju, tj folikometriju tjekom hormonske stimulacije. Isto tako vas molim neki laboratorij gdje daju rezultate hormona Estrogen i LH isti dan. Hvala!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Napomena - Margaret je super liječnica - ALI je kod nje uvijek gužva. Bila sam kod nje dok sam studirala u Puli i uvijek sam imala problema naručit se za pregled.
    A privatni - ima ih puno, ne znam baš koga da ti savjetujem, samo ću ti savjetovat da ne ideš kod Mišlejnovića - jest da ima super UZV ali je bahat i bezobrazan.
    Kad smo bili na početku MPO priče rekao mi je, bez imalo takta, da je on liječnik za bogate, da mi je bolje naći nekog soc ginića jer si njega ne mogu priuštiti (a što on zna koliko novaca sam imala spremno za MPO priču ?? )
    Ugl. uzeo mi je 750 kn za pregled, uzv i papu i pozdravio. Nikad više se nismo vidjeli.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    dino84, uputnicu za markere i HIV ti moze dati i dr opce prakse

  10. #10
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj tetadoktor prvotno napisa Vidi poruku
    dino84, uputnicu za markere i HIV ti moze dati i dr opce prakse
    može, i dati će ti
    ali nije fer da to ne da ginekolog jer je to radi postupka MPO i to bi sve trebao dati ginekolog
    ali često se to prebacuje na LOM-a i onda LOM mora opravdavati potrošnju uputnica

  11. #11
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Citiraj tetadoktor prvotno napisa Vidi poruku
    dino84, uputnicu za markere i HIV ti moze dati i dr opce prakse
    Na sreću, uspjela sam objasniti svojoj ginekologici da je ne mogu čekati da me ona posebno naruči za svaku uputnicu ili što mi već treba. Tako da smo na neki način našle zajednički jezik. Napravi mi sve što treba, malo prigovara, ali to me ne dira previše. A što se tiče dr opće prakse, ona mi je rekla da mi ona može dati, ali joj onda ta uputnica može doći na naplatu ili tako nešto, a to je dosta skupo. Jer to treba dati ginekolog.

    A što se tiče privatnih ginekologa u Puli, ja znam za dr. Akšamiju, nije mi sjeo preko telefona pa nisam ni otišla njemu i bila sam u Poliklinici Sunce privatno na papa testu,tamo mi je dr bio ok. Stvarno ne znam da li bi on radio folikulometrije. Možda tamo možeš izvaditi i hormone.

  12. #12
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Možeš sve to pratiti u bolnici, samo uz uputnicu soc. gin.

  13. #13
    lulur avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    11

    Početno

    Snekica, nova sam u svemu tome pa te molim te da mi malo vise objasnis, u koju bolnicu moram ici i sta kazati soc. ginekologici tj dali joj moram objasniti cijelu situaciju (naime, do sada nisam bila kod nje u vezi tog). Hvala svima na savjetima.

  14. #14
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    u bolnici dr. perkov - vrlo, vrlo detaljan. meni je to bilo jako bitno jer smo išli vani, pa sam svaki dan slala nalaze dr. i pričljiv je, i meni je baš bio ok. i mogla sam se s njim dogovoriti za kad god je trebalo.

  15. #15
    lulur avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    u bolnici dr. perkov - vrlo, vrlo detaljan. meni je to bilo jako bitno jer smo išli vani, pa sam svaki dan slala nalaze dr. i pričljiv je, i meni je baš bio ok. i mogla sam se s njim dogovoriti za kad god je trebalo.
    U kojoj to bolnici? Ako je u Puli, dali mogu i iz drugih gradova?

  16. #16
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Lulur, da, u pulskom rodilistu je to. Znas da ne znam mogu li i drugi. Vjerojatno mogu. Mozes se napravit blesava pa traziti bas tog dr. Jedino sto , pretpostavljam, onda nemas prava na putne troskove, ali ako si blizu i ne igra ti neku ulogu.

  17. #17
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Oprosti, tek sam sad na miru došla na net. Ali vidim da ti je Rominka isto napisala što bi i ja.
    Svojoj gin. kažeš da moraš raditi FM zbog stimulacije vani, i da ti da uputnicu za to u našoj pu bolnici. I javiš se tamo sa tom uputnicom, mislim da ti ne bude trebalo više od te jedne, i zatražiš šta ti treba. Sretno! Za ove nalaze nemam pojma koliko treba, od svih silnih odrađenih, zaboravila sam.

  18. #18
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    upadam ko padobranac na ovoj temi ali zaintrigirala me lulur sa ovim da ide na ICSI u Italiju već dugo nisam čula da itko iz naših krajeva ide tamo, pa eto baš bih voljela čuti gdje idete i kako ste se odlučili za IT?

  19. #19
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    jedna uputnica pokriva tri pregleda...a ti nakon prvog tražiš da ti dr napiše (crno na bijelo) da i slijedeći put moraš doći tamo pa na temelju toga moraju ti dati i putni nalog.
    i baš, kako to da idete za IT?

  20. #20
    lulur avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    11

    Početno

    Hvala cure na iscrpnom objasnjenju. Za Italiju smo se odlucili jer trenutno zivimo i radimo tamo (iako ja moram povremeno boravit u HR). MM ima lijecnicko osiguranje koje mu pokriva 3 pokusaja (iako ne u cjelosti), a ja mogu dobiti Gonale besplatno. Zakon se promjenio i sada se mogu smrznuti svi embriji. Nasli smo (nadamo se) dobru kliniku u Rimu, glavni doktor je imao iskustva u Bruxelles, tako da cemo probati tamo barem 3 puta.

  21. #21
    lulur avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    11

    Početno

    I da, bila u Poliklinici Sunce u kolovozu, kod dr. Slivara i mogu reci da on nije osoba koja bi mogla pratiti FM, naime vidio je endometriom koji nemam. U zadnjih 4 mj. bila sam kod 4 gine. i nitko to nije vidio.

  22. #22
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    lulur ajde javi se kad krenete da vidimo kako si zadovoljna sa klinikom tamo itd. A znači ti nemaš njihovo osiguranje pa vam zato nije sve besplatno ili bi i inače nešto morali nadoplatiti?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Uf, dr. Slivar je stara škola, ne služi ga vid baš. Ali je gentleman. Bar nešto. U OB Pula se za mene brinula Drica Gattoni - jako draga, iskrena i odrješita žena. Preporučam.

  24. #24
    lulur avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    11

    Početno

    Mali Mimi, MM i ja imamo talijansko socijanlno koje pokriva ljekove (gonal) u potpunosti i 6 pokusaja u drzavnim bolnicama, medjutim mi smo odabrali privatnu kliniku Genera u Rimu jer ne zelimo vise cekati nakon 2 godine sto pokusavamo skuziti u cemu je problem i kako ga rijesiti. MM uz osnovno socijalno ima i od firme dodatno osiguranje tako da mu mogu refundirati 3 pokusaja u privatnim klinikama koje si inace placas sam. U lipnju smo pokusali prvu stimulaciju ali nisam dobro reagirala, razvila se cista i malo folikula pa smo prekinuli ( dakle taj pokusaj se ne racuna). Ako bude sve ok krecemo opet u listopadu, nadam se s vise srece. Inace sam dosta zadovoljna, klinika je nova, super opremljena a doktor je realan i temeljit i nije me pustio u stimulaciju dok nisam napravila svih 38 pretraga. (sto viroloskih, sto genetskih).

  25. #25
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    38 pretraga prije prve stimulacije, je li to standard u IT? Bi li ti se dalo napisati nam koje su?

  26. #26
    lulur avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    11

    Početno

    Ne, nije standard ali puno od ovih koje su mene trazili se i drugdje trazi.
    Ja konkretno nisam imala ama bas nikakvih problema, ali nakon nalaza nasli su mi povisenu stitnjacu (3) koju sam ubrzo ljekovima dovela u red. Dr. je rekao da bih 100% abortirala ako i do trudnoce dodje i nije me htio pustiti u protokol dok se nije spustila od 1 do 2.
    Dakle:E2, FSH, LH, AMH, TSH, fT3 fT4, PRL, krvna grupa i Rh, HBsAG, HBc-Ab, HCV, HIV, TPHA, VDRL, toxo i rubeo test, CMV (IgG, IgM), cisticna fibroza, homocistein, talesemija, mutacija faktora II, mutacija faktora V Leiden, MTHFR, ACA, LAC, ANA, ASMA, AT III, Protein S slobodna i C antikoagulant, PAP test, vaginalne briseve, cervikalne briseve na Mycoplasmu i ureaplasmu, histeroskopija, ultrazvuk dojki, hemokrom, secer, azotemija, kreatinin, transaminaze, PT, PTT, fibrogen.
    Koje ste vi nalaze radile?

  27. #27
    lulur avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    11

    Početno

    Ne, nije standard ali puno od ovih koje su mene trazili se i drugdje trazi.
    Ja konkretno nisam imala ama bas nikakvih problema, ali nakon nalaza nasli su mi povisenu stitnjacu (3) koju sam ubrzo ljekovima dovela u red. Dr. je rekao da bih 100% abortirala ako i do trudnoce dodje i nije me htio pustiti u protokol dok se nije spustila od 1 do 2.
    Dakle:E2, FSH, LH, AMH, TSH, fT3 fT4, PRL, krvna grupa i Rh, HBsAG, HBc-Ab, HCV, HIV, TPHA, VDRL, toxo i rubeo test, CMV (IgG, IgM), cisticna fibroza, homocistein, talesemija, mutacija faktora II, mutacija faktora V Leiden, MTHFR, ACA, LAC, ANA, ASMA, AT III, Protein S slobodna i C antikoagulant, PAP test, vaginalne briseve, cervikalne briseve na Mycoplasmu i ureaplasmu, histeroskopija, ultrazvuk dojki, hemokrom, secer, azotemija, kreatinin, transaminaze, PT, PTT, fibrogen.
    Koje ste vi nalaze radile?

  28. #28
    lulur avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    11

    Početno

    Zaboravila sam i kardiogram. Sve sam radila u drzavnoj bolnici.

  29. #29
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Bome tamo se dobro pripremaju prije stimulacije ja sam napravila skoro sve što i ti dakle hormone prije svega i krvnu grupu, hepatitis, VDRL i za AIDS se vadi svakih 6 mj. isto kao i bakteriološki brisevi, ove rubeo i TPHA mislim da nisam vadila a za Toxoplazmu jesam jednom, ove zadnje spada u standardne nalaze krvi pretpostavljam?
    UZV dojke nitko kod nas ne traži kao ni histeroskopiju ako nema indikacija za to. i vidim da koagulacijske i imunološke testove sve obavila to se kod nas dobije tek nakon više neuspješnih postupaka i obično uz nagovaranje doktora tako da sam i to s vremenom obavila osim ovih čini mi se cistične fibroze, talesmije, ANA,ASMA to ne što bi bilo?
    Sve u svemu prilično je temeljit taj tvoj dr. izgleda

  30. #30
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    I koliko ti je prije bio TSH?

  31. #31
    lulur avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    11

    Početno

    zaboravila sam i Kariotip.
    Prvi nalaz za stitnjacu je bio 4,9 a drugi 3. Sada je 1.08. Nisam imala niakavih simptoma.
    ASMA-Anti-smooth muscle antibody

  32. #32
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Uvjet za ulazak u postupak:
    E2, FSH, LH, PRL, testosteron
    TSH, fT3, fT4
    krvna grupa i Rh
    Hepatitis A, B i C, HIV,
    papa test, CB - mycoplasma, ureaplasma, anaerobi i klamidija

    Imala sam radnu histeroskopiju za koju sam morala napraviti
    KKS + INR + EKG (zbog anestezije)

    i na svoju ruku sam napravila
    TORCH, feritin, UZV dojki

  33. #33
    lulur avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    11

    Početno

    Argente, ako ti nije problem, dali mi mozes reci gdje ste vi pokusali, koliko se ceka i kako ste bili zadovoljni?

  34. #34
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    1. Rijeka, 2. malo, 3. jako
    Lista čekanja je mislim još uvijek ispod pola godine, pogledaj na temi http://forum.roda.hr/threads/74721-L...a-po-klinikama
    Ja sam zasad stvarno vrlo zadovoljna s KBC Rijekom.
    Ako te zanimaju detalji, pošalji mi pp pa ću ti dati opširniji izvještaj.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •