Pokazuje rezultate 1 do 33 od 33

Tema: Maskembal za djecu 2012., u zatvorenom?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno Maskembal za djecu 2012., u zatvorenom?

    Ima li gdje u Zagrebu da se djeca (s roditeljima ili bez) mogu dobro rasplesati pod maskama, a da nije vani na zimi?

    Cijenim Samobor, ali svake godine se toliko smrznem da je to strašno.

    Ova zima mi izgleda još gora:drhtim:

    Molim ideje.

  2. #2
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ima u igraonici na Borčecu.Upad 50 kuna.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    e ovo i mene zanima!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ima u igraonici na Borčecu.Upad 50 kuna.
    tnx, super, pomislih.
    Onda pogledam i viđe - za jedno dijete. A ja s troje. Ne piše popust ili obiteljska ulaznica. Nisu baš normalni.

  5. #5
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    google mi ne pomaže.
    pa ću ovdje, kad me topic svrbi.
    zar se stvarno kaže maskembal?
    nije maskenbal?

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    bit će iduću subotu ujutro u Gajnicama, kulturna dvorana ( obavijesti još nema, ali mi znamo kad to pada)

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    google mi ne pomaže.
    pa ću ovdje, kad me topic svrbi.
    zar se stvarno kaže maskembal?
    nije maskenbal?
    kaže se, o, no, shit

    a jel'ti oćeš pomoć ili šta?

    ako google ne pomaže, prešuti, nitko ne zna

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    bit će iduću subotu ujutro u Gajnicama, kulturna dvorana (obavijesti još nema, ali mi znamo kad to pada)
    To nam super paše, ići ću gledati jesu li stavili kakvu obavijest

  9. #9
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno


  10. #10

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    veli se inače fašnik

  12. #12
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    veli se inače fašnik
    Da, u Samoboru. Jer se Fašnik zove princ kojeg spale zadnji dan.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    maškare, mačkare, karneval, krnjeval, krnjo, fašnik, maskenbal,

    sad mi je svejedno,
    hvala, jelena, mi ćemo u dom kulture susedgrad u gajnicama, to nam je najbliže,a nadam se i da će biti dosta djece.

  14. #14
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A da li je netko nekada bio na tom maskeMbalu u Gajnicama? Mi smo samo išli gledati povorku jedne godine i nije se baš proslavila brojem ljudi - tj. mi smo bili više manje jedina publika.

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    mi smo redovni u GAjnicam,a, nekad smo tam i živeli ( u onom neboderu prek puta kulturne dvorane), ako možda zbog snijega ili lošeg vremena možda je mala povorka ( ili ljudi dojdu odmah u dvoranu i čekaju da maškare dojdu), ali zato ima ujutro taj dio za klince i popodne za malo veće, a opet mogu doć i klinci ( u dvorani). Navečer je i spaljivanje fašnika ispred dvorane , sa žonglerima. Pretežno deca dobe i krafne, a iima i nagrade za najbolje maske u vidu igrački, knjiga, čokolada, i slično.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Ja sam dobila danas na mail nešto vezano za maskenbal
    http://www.klinfo.hr/dogadjanja/spor...u-aerofitnessu

    samo mi se ne uklapamo u dobnu skupinu ,šmrc

  17. #17
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    bit ce u subotu 18. u wald.skoli

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo redovni u GAjnicam,a, nekad smo tam i živeli ( u onom neboderu prek puta kulturne dvorane), ako možda zbog snijega ili lošeg vremena možda je mala povorka ( ili ljudi dojdu odmah u dvoranu i čekaju da maškare dojdu), ali zato ima ujutro taj dio za klince i popodne za malo veće, a opet mogu doć i klinci ( u dvorani). Navečer je i spaljivanje fašnika ispred dvorane , sa žonglerima. Pretežno deca dobe i krafne, a iima i nagrade za najbolje maske u vidu igrački, knjiga, čokolada, i slično.
    Svakako cemo ici ujutro, a vjerojatno i navecer, samo da smo u toplom, a rekla sam i djeci da razglase po skoli, pa pune su gajnice i vrapce i stenjevec djece, steta da se ne skupe i provesele.

  19. #19
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Romina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam dobila danas na mail nešto vezano za maskenbal
    http://www.klinfo.hr/dogadjanja/spor...u-aerofitnessu

    samo mi se ne uklapamo u dobnu skupinu ,šmrc
    mi smo bili jedne godine, bas je bilo super.

    Nena tebi ne mogu pomoci, samo sam se sjetila svogm alog supermana kako je bio mali

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    VG
    Postovi
    250

    Početno

    Evo u Gorici, 18. i 19. 2., imamo veliki (grijani) šator u kojem će biti organizirani 103. Turopoljski fašnik http://www.tzvg.hr/novosti/pregled/1...poljski-fasnik .Šator je iz zgrade POU Velika Gorica, što je praktički centar Gorice, a super mi je što u Parku gdje je šator ima nekoliko čisto solidnih brda gdje se klinci mogu sanjkati i uživati u snijegu. Tako da se može spojiti fašnik s sanjkanjem, a u blizini su i kafići.......inače u nedjelju 19.2. je dječji fašnik i program počinje od 14,00 sati. Mislim da se zainteresirani još uvijek mogu prijaviti za sudjelovanje u programu!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    VG
    Postovi
    250

    Početno

    Ništa od sanjkama pod maskama, brda ogolila, sve je prljavo... zabavljat ćemo se pod šatorom

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    danas na radiju čula nešto o maškarama u prirodoslovnom muzeju (?), ovu subotu
    zna li netko nešto o tome?

  23. #23
    Baby Boy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Primorje - Istra
    Postovi
    57

    Početno

    Evo i mene samo s par riječi, mi ćemo ići poslije u Rijeku na Riječki karneval danas u 13 sati počinje za djecu....

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    http://www.czkio-susedgrad.hr/


    Mi se spremamo, perike su tu, još šminka i idemo

  25. #25
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    veli se inače fašnik
    kod nas se reče karneval ili maškare
    fašnik ne priznajemo

  26. #26
    Baby Boy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Primorje - Istra
    Postovi
    57

    Početno

    Mi smo se vratili, nije nam se dopalo ... bolje nam je kući.....

  27. #27
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Citiraj Baby Boy prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo se vratili, nije nam se dopalo ... bolje nam je kući.....
    Je, bila je strašna gužva. Na prednjem dijelu gdje su dijeca trebala plesati, roditelji su stajali s djecom na ramenima, ko da smo pod šatorom na koncertu, a ne u dvorani! Prevelika gužva, nema zraka i oni njihovi tehničati mi već idu na jetra! U par navrata se dvoranom prolamao onaj odvratni pištajući zvuk koji probija uši!!!! A česti smo gosti tamo i nije im to prvi put!!!
    Sve u svemu, slijedeće godine ćemo si doooobrooo razmisliti idemo li tamo!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj jele blond prvotno napisa Vidi poruku
    Je, bila je strašna gužva. Na prednjem dijelu gdje su dijeca trebala plesati, roditelji su stajali s djecom na ramenima, ko da smo pod šatorom na koncertu, a ne u dvorani! Prevelika gužva, nema zraka i oni njihovi tehničati mi već idu na jetra! U par navrata se dvoranom prolamao onaj odvratni pištajući zvuk koji probija uši!!!! A česti smo gosti tamo i nije im to prvi put!!!
    Sve u svemu, slijedeće godine ćemo si doooobrooo razmisliti idemo li tamo!
    Zašto su nam djeca pasivna?

    Zato što od njih napravimo pasivce.

    Maskenbal je trebao biti ples pod maskama, da sva djeca skaču, plešu, spontano se vesele. Ali ne. Tamo se u Dom kulture nakrcalo milijarde odraslih, puno geldalište sjedećih mama, tata, kuma,kumova, teta, baka, djedova, teta...
    na jedno dijete bar pet odraslih

    Preostali odrasli su zauzeli jedini preostali prostor ispred pozornice i nisu se htjeli maknuti, samo su snimali, fotkali nastup svoje dječice,
    šta, da ih poslije posjednu i gledaju DVD. Mogli su slobodno zamoliti da snimatelj snimi za sve pa da se nitko ne miče od kuće nego neka sjede ispred TV-a i bulje u snimku.

    Nijedno dijete nije moglo ni plesati niti je to bio maskenbal, neke jadnike su roditelji držali na rukama ne bi li štogod vidjeli na pozornici, oni jadni pospani, umorni, od silne pasivnosti.

    Uvijek im se servira da netko nastupa, a ostali gledaju.

    I taj isti scenarij izvode i za maskenbal koji bi po defaultu trebao bit "narodno veselje".

    Pojma nemaju!

  29. #29
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto su nam djeca pasivna?

    Zato što od njih napravimo pasivce.

    Maskenbal je trebao biti ples pod maskama, da sva djeca skaču, plešu, spontano se vesele. Ali ne. Tamo se u Dom kulture nakrcalo milijarde odraslih, puno geldalište sjedećih mama, tata, kuma,kumova, teta, baka, djedova, teta...
    na jedno dijete bar pet odraslih

    Preostali odrasli su zauzeli jedini preostali prostor ispred pozornice i nisu se htjeli maknuti, samo su snimali, fotkali nastup svoje dječice,
    šta, da ih poslije posjednu i gledaju DVD. Mogli su slobodno zamoliti da snimatelj snimi za sve pa da se nitko ne miče od kuće nego neka sjede ispred TV-a i bulje u snimku.

    Nijedno dijete nije moglo ni plesati niti je to bio maskenbal, neke jadnike su roditelji držali na rukama ne bi li štogod vidjeli na pozornici, oni jadni pospani, umorni, od silne pasivnosti.

    Uvijek im se servira da netko nastupa, a ostali gledaju.

    I taj isti scenarij izvode i za maskenbal koji bi po defaultu trebao bit "narodno veselje".

    Pojma nemaju!
    jao, kako se slazem s ovim. ja iz principa ne vodim dijete na takve maskenbale, niti na raznorazne povorke i slicne pasivizirajuce evente (gdje god ima neka pozornica odmah mi je sumnjivo)

    ovo u wald.skoli mi je jedini maskenbal na koji bi otisla. bila je vilinska kuca, kuca strave i radionica izrade maski. kad su birali najbolju masku sva djeca su trebala hodati ukrug i glumiti to u sto su se maskirali. mom sinu je bas bio lijep dozivljaj. na kraju je bila i tombola.

    u vrticu se fasnik slavi tako da se napravi sajam starih zanata. cijela obitelj se maskira u neki zanat i napravi proizvode koje onda djeca kupuju medusobno na sajmu. na kraju se spaljuje fasnika.

    mi ove godine nismo bili u vrticu nego samo u skoli, a D se maskirao i na dramskoj. i tamo su glumili i igrali igre na temu toga u sto su se maskirali.

    jos cemo se u utorak maskirati i otici po susjedstvu od vrata do vrata kako smo mi radili ko djeca. otpjevas pjesmicu, dobijes slatkise, voce i novce. kud ces bolje
    Posljednje uređivanje od meda : 19.02.2012. at 12:26

  30. #30
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Moja djeca imaju zabavu pod maskama u školi - to ima pravu mjeru. Imaju priredbicu, zabavu i izbor najbolje maske. Uvijek se maskiraju i djelatnici škole. Moj vampir i cowgirl su ujutro veselo otišli!

  31. #31
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ovako i kod nas - jedan kauboj i jedan master Yoda.

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    mi na kraju ove godine nismo išli u gajnice, kjer smo imali puno planova,pa onda i koji roćkas, pa se zapikirali da bumo ošli u Prećko, i gle čuda Prećko je bil odgođen. Tak da mi je žal da ipak nismo drugačije splanirali i ošli u Gajnice.

  33. #33
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    mi na kraju ove godine nismo išli u gajnice, kjer smo imali puno planova,pa onda i koji roćkas, pa se zapikirali da bumo ošli u Prećko, i gle čuda Prećko je bil odgođen. Tak da mi je žal da ipak nismo drugačije splanirali i ošli u Gajnice.
    Joj nek ti ne bude! Meni je žao da smo išli

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •