Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 57

Tema: Lijek protiv kašlja

  1. #1
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno Lijek protiv kašlja

    Jel zna netko neki prirodan lijek za kašalje.
    Evo malički je bolestan već par dana a danas je baš počeo kašljati.
    Kašlje konstantno i onako suho da ga guši, pa trebamo pomoć

  2. #2
    babyblue avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    305

    Početno

    (Isprobano na mojem 7-godišnjaku, koji se gušio u suhom kašlju bez ikakvih drugih simptoma prije par dana)

    Jednu manju glavicu luka sitno naribati ili usitniti štapnim mikserom. Kašu staviti u gazu ili plastično cjedilo i pritiskati žličicom dok ne izađe sav sok. Onda taj sok pomiješati sa jednakom količinom meda. Davati jednu žličicu 4 puta na dan. Sutradan opet napraviti svježi sirup. Onaj od jučer ti neće više biti jednako učinkovit.

    U našem slučaju je već nakon prvog dana suhi kašalj prestao.

    Nemoj se prepasti kad ti se malac odmah nakon prve žličice jako zakašlje. To samo znači da pripravak djeluje.

  3. #3
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Korijen bijelog sljeza. Ili caj ili sirup, ja sam kupila sirup malom jer on nece piti nista osim mog mlijeka.

  4. #4
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    evo šta nama pomaže

    1 glavica luka
    2 žlice šećera
    2 dl vode

    luk narezati sitno, dodati šećer i vodu, kuhati 5 minuta
    ostaviti poklopljeno preko noći
    procjediti i piti 3 dana po 2žlice 3x dnevno
    nakon toga skuhati novi

  5. #5
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    I ja kuham luk, ali ga ne rezem, nego cijeli u kori (skinem gornju, ostale ostavim cak i ako su smedje) i onda kuham s malo secera dok se kolicina vode ne smanji na pola. Onda procijedim i dajem zlicu po zlicu svakih pol sata.

  6. #6
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    hvala vam .
    Smo mi još ostaje pitanje kako mu to dati, jer se bojim da on to neče htjeti uzeti

  7. #7
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    moj malac od 3 godine bi pio taj sirup ko sok

    njemu je fino.... slatko je pa bez problema popije.....

  8. #8
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Ja sam svom jutros htijela dati meda pa nije htio.
    Onda sam mu uspijela staviti u usta pa je htio pljuvati, ali je ipak progutao ali je poludio.
    Inaće neče baš jesti svašta i piti, u biti inače ne voli jesti, pa ne znam.
    Niš probati ću.
    Eov jadan zaspao je prije pola sata i več je 100 puita kašljao i zvuči kao neki stari deda kad kašlje

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    123

    Početno

    Mi smo bronhitičari od njegovih mjesec dana i probali smo sve i svašta. Ali kad je suhi kašalj u pitanju, onaj nadražujući, najbolji lijek nam je narezana glavica luka kraj kreveta. Najjednostavnije i provjereno učinkovito.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    1. Mi prepržimo šećer, zalijemo vodom i dodamo bijeli i crveni luk, kuha se dok je luk skuhan, odnosno dok pola vode pokipi,
    možeš stavit i jednu jabuku da upije miris, ili na kraju dodat vrećicu čaja koji voli pit. I to im daješ normalno ko čaj.

    2. U povrtnici (mislim da to još zovu i crna repa ima je kupit na placu) izdubeš rupu i probiješ iglom da može curit van, i unutra staviš
    žlicu meda i staviš na šalicu, i ostaviš prek noći da se iscjedi, i onda daješ tri puta na dan po žlićicu.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    I zaboravila napisat, čaj od bazge je isto jako dobar kod kašlja.

  12. #12
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Moje su neko vrijeme kašljale po noći, davile se od kašlja, suhog.
    Narezala sam luk, stavila kraj kreveta i tako dvije noći, čim počnu kašljat stavim luk, i kašalj prestane.

  13. #13
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj klaudija prvotno napisa Vidi poruku
    Moje su neko vrijeme kašljale po noći, davile se od kašlja, suhog.
    Narezala sam luk, stavila kraj kreveta i tako dvije noći, čim počnu kašljat stavim luk, i kašalj prestane.
    Koliko luka jednu glavicu i kak onak na ploškice narežeš i jer mora biti skroz blizu krevetu ili...?

  14. #14
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Pola glavice, narežem na veće kockice i to je to. Stavila bi joj na pisaći stol kraj kreveta. Mala je soba pa je sve blizu. Prvu noć kad sam joj stavila luk, ostavila sam vrata otvorena pa su se bome i meni sinusi pročistili

    To za luk sam tu na forumu pročitala i nisam mogla vjerovat dok nisam probala.

  15. #15
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    jeli vi to govorite o kapuli ili češnjaku?

    znači, narezati na komadiće i samo staviti kraj kreveta?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vukovarsko-srijemska županija
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj astral prvotno napisa Vidi poruku
    jeli vi to govorite o kapuli ili češnjaku?

    znači, narezati na komadiće i samo staviti kraj kreveta?
    mislim da je riječ o crvenom luku - kapuli, morati ću i ja probati jer popili smo cijelu bočicu sirup a situacija je ista. jadnicu ( 4 god) baš iscrpi taj kašalja

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    sve ovo o čemu pišete - odnosi li se to (ovi pripravci) na suhi, laringitični kašalj, poznatiji kao "lavež" ili produktivni, zreli kašalj?

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Dugo nisam radila sirup od lovora (a to znači da su mi djeca zdrava i velika).

    Da ne pišem iz glave, evo linka: http://www.zenasamja.me/zdravlje/964...upom-od-lovora

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Oblozi tople svinjske masti preko prsa po noci

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vukovarsko-srijemska županija
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Dugo nisam radila sirup od lovora (a to znači da su mi djeca zdrava i velika).

    Da ne pišem iz glave, evo linka: http://www.zenasamja.me/zdravlje/964...upom-od-lovora
    od nedavno sam na forumu ali Peterlin me ostavlja bez riječi!! Svaka čast!! Hvala na svim savjetima i naravno na sirupu od lovora!!

  21. #21
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Nama luk pomaže za sinuse, ne i za kašalj.

    A za kašalj koristimo sljedeće:
    15 žlica šećera karamelizirati, dodati
    2 dcl vode. Kad se sve rastopi dodati
    2 žlice kadulje
    2 žlice cvijeta kamilice
    2 žlice bijelog sljeza

    kratko prokuhati, pustiti da se ohladi i procijediti kroz gazu.

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    čini mi se da je to ful slatko, kolko kratko se kuha?

  23. #23
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    Žlica korijena sljeza, žlica cvijeta sljeza, žlica kadulje-preliješ klasično, da malo odstoji, procijediš i staviš meda u to-tako da bude gusto ko sirup. Daješ kao sirup, po potrebi, može stajati u frižideru jer ima hrpa meda. Ono što ja još napravim, od sva tri čaja napravim mješavinu i stavim u staklenke (onda koristim samo po žlicu te mješavine,bude blaži čaj, zasladim mrvicom meda) to je jedini čaj koji piju kad su bolesni. Stvarno je fini! I funkcionira, tj ublažava kašalj!
    Posljednje uređivanje od lisica : 10.01.2013. at 14:29

  24. #24
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Mene zanima što koristite za zreli, "mokri" kašalj - da lakše iskašljava ? Moj malac kašlje li ga kašlje, sav se strese kad krene. Dajem mu čaj od sljezovog korijena. Jel to OK? Negdje sam načula da je sljez za suhi kašalj,a ne za "mokri"..

  25. #25
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    Citiraj duma prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima što koristite za zreli, "mokri" kašalj - da lakše iskašljava ? Moj malac kašlje li ga kašlje, sav se strese kad krene. Dajem mu čaj od sljezovog korijena. Jel to OK? Negdje sam načula da je sljez za suhi kašalj,a ne za "mokri"..
    Probaj ovaj čaj koji ja svojoj djeci radim. Preporučila mi muževa doktorica, nakon što smo u godinu dana bili toliko puta na Ventolinu kao da je fiziološka.. I upalilo je. Razrijedi sluz, doduše ja stalno špricam fiziološku, usisavam, dreniram..kombinacija nas spašava, inhalator više ne uključujemo.

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    lisica kaj je to tebi klasično jel to na tu svotu deci ili dva ili možda više,( kolko se sječam na žlicu ide 2 deci, onda ispada da ti staviš 6deci)

  27. #27
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    lisica kaj je to tebi klasično jel to na tu svotu deci ili dva ili možda više,( kolko se sječam na žlicu ide 2 deci, onda ispada da ti staviš 6deci)
    Misliš za ovaj sirup? Stavim 2 dcl vode. To bude kao koncentrat na kraju sa medom, zato se i pije kao sirup. A čaj onda normalno žlicu mješavine na 2 deci.

  28. #28
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ovo moje se isto pije kao sirup, dosta je slatko. ja ga dajem 2-3 puta dnevno.

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj lisica prvotno napisa Vidi poruku
    Misliš za ovaj sirup? Stavim 2 dcl vode. To bude kao koncentrat na kraju sa medom, zato se i pije kao sirup. A čaj onda normalno žlicu mješavine na 2 deci.
    a jel se za čaj to kuha???

  30. #30
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    moj recept ovdje imaš protiv kašlja ali i za imunitet
    http://www.ijabito.com/?p=210

  31. #31
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a jel se za čaj to kuha???
    Zaliješ sa toplom prokuhanom vodom.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    moji već mjesecima svaki dan dobiju porciju našeg lijeka:

    glavicu luka očistim, ne smije se prati, narežem na kolutiće - prelijem sa 3 žlice meda, ostavim preko noći, ujutro procijedim

    svakome po 2 žličice sirupa na dan

    dobro smo već neko vrijeme....

  33. #33
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Citiraj duma prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima što koristite za zreli, "mokri" kašalj - da lakše iskašljava ? Moj malac kašlje li ga kašlje, sav se strese kad krene. Dajem mu čaj od sljezovog korijena. Jel to OK? Negdje sam načula da je sljez za suhi kašalj,a ne za "mokri"..
    Možda bi sirup od trpuca pomogao

  34. #34
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Dobili smo domaci sirup od šišarki/češera sad kad je mali bio bolestan. Spasili se. Em sve iskasljao, em mu sve iz nosa izaslo u samo par dana.

    Pravi se od šišarki dok su još zelene. Stave se u teglu, prekriju šecerom i ostave na suncu dok secer ne posmedji tj dok ne izadje smola iz sisarki. Nakon toga se siske izvade i nadolije voda.

  35. #35
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    gdi imaš podatak da u to ide voda, kolko ja znam ne ide

  36. #36
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    to je ovo, ja isto mislim da ne ide voda:
    http://forum.roda.hr/threads/43298-S...ih-vr%C5%A1aka

  37. #37
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Tako su mi rekli, nemam pojma, nisam pravila. Znam samo da pomaze. U par dana se rijesili kaslja.

  38. #38
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Prva pomoć kada je onaj nadražujući kašalj koji ne možete zaustaviti - staviti malo soli na jezik. Pročitala sam nedavno da prije soli treba popiti vode ali ja sam to radila i bez vode. Već sam negdje napisala, ja sam prije imala velikih problema s tim kašljem, sjećam se kada sam išla u školu i na faks uvijek sam u džepu nosila sol u vrećici.

  39. #39
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Moj sin neće ništa popiti ,jako je gadljiv i svaki sirup ispljuva.Tako da ja za kašalj koristim svinjsku mast.Uvijek imam jednu malu čašu u frižideru za svaki slučaj.
    Na salvetu namažem mast i ostavim malo izvan frižidera.Navečer kad ide spavati stavim mu salvetu na prsa pa preko toga toplu krpu.Ujutro tako poćne zrelo kašljati i nema onog suhog dosadnog kašlja.Trebalo bi ponavljati 3 večeri sa oblozima.Nama to pomaže.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj lisica prvotno napisa Vidi poruku
    Žlica korijena sljeza, žlica cvijeta sljeza, žlica kadulje-preliješ klasično, da malo odstoji, procijediš i staviš meda u to-tako da bude gusto ko sirup. Daješ kao sirup, po potrebi, može stajati u frižideru jer ima hrpa meda. Ono što ja još napravim, od sva tri čaja napravim mješavinu i stavim u staklenke (onda koristim samo po žlicu te mješavine,bude blaži čaj, zasladim mrvicom meda) to je jedini čaj koji piju kad su bolesni. Stvarno je fini! I funkcionira, tj ublažava kašalj!
    ovo smiju djeca od 3 god.? zašto mi nešto zvecka u glavi ta kadulja???

  41. #41

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj klaudija prvotno napisa Vidi poruku
    Moje su neko vrijeme kašljale po noći, davile se od kašlja, suhog.
    Narezala sam luk, stavila kraj kreveta i tako dvije noći, čim počnu kašljat stavim luk, i kašalj prestane.
    Imala sam potrebu osvježiti ovaj način suočavanja s kašljem. Negdje sam pročitala da roditelji idu po noći u dežurne ljekarne po sirupe i slične stvari... Mi smo trenutno u noćnom kašlju, već treću noć za redom i radimo sljedeće:
    - prozračimo sobu
    - narežemo luk (dva mala ili jedan veliki) na komadiće, ne presitno kako bi duže isparavao, stavimo u zdjelicu i ostavimo što bliže djetetovoj glavi
    - nakon 10tak min dijete se umiri, a nakon 15min zaspi, nosić čist, grlo čisto; cijela soba intenzivno miriše na luk i mora biti tako, obavezno zatvoriti sva vrata
    - obično se dijete tijekom noći probudi još jednom ili dva put, tada izračimo sobu, iskorišteni luk bacimo i pored glavice stavimo novi, istu količinu

    To je to, uz to kad g se dijete probudi, našpricamo morsku vodu u nosić i napravimo topao čaj (obično ga napravim navečer, pa usred noći samo ugrijem).

    Dijete se dobro naspava i odmori, uz kraće prekide, inače bi kašljalo cijelu noć.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Sto dajete bebi od 6mj protiv suhog kaslja?
    Jos uglavnom dojimo, ne pijemo vodu niti caj.
    Na koji nacin inhalirate?
    Ne smrcamo, nemamo temperaturu niti ped.ista cuje na plucima.
    Kako pomoci bebi?
    Spricamo aqua maris baby u nos...

  43. #43
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Samo vrijeme, organizam se bude sam izborio s time. Znam da je vama to teško gledati, ali to je tako. Nastavite dojiti i to je najbolja pomoć.

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    U svakom slučaju nek spava na kosini, što više tekučine

  45. #45
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Sta pedijatrica kaze na kasalj? Koji mu je uzrok? Alergijski mozda, ako se javio sad za vrijeme cvatenje?

  46. #46

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Ne. Kasalj iz nosa. Proci ce . Inhalirati moramo i sto vise na svjezi zrak. I dojiti naravno. Hvala.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Inhaliramo. Od jucer se nesto "otvara", sad kaslje iz grla cujem da ima nesto u grlu sluzi, unervozi se, ljuta je i place.
    I u nosu se tek nesto malo nazire. Nadam se da ce se sutra ispustiti nesto jer joj se nesto cuje dok dise neznam to opisati te zvukove.
    Iz nosa kaj god pokusavam izvuci nejde. Kao da je prazan.

    E da jos nesto dali joj ta sluz dode i do crijeva ? Danas prducka vise nego inace, nesto ju muci, kaka malo al vise puta, napinje se, neznam s cime bih to drugo povezala...
    Ili je kakva viroza...

  48. #48
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Lupkanje po leđima zna pomoći da se sluz očisti. Teško mi je s mobitela opisati, ali kad se docepam računala, napisat ću upute. Pitaj pediatra,.oni to znaju.

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ja radim da stavim dete preko koljena, da mu je guzica na višoj nadmorskoj visini, ok u ovom slučaju rak malenog bi išle da između staviš neku barijeru deku ili slično, savineš ruku ko brodić i lupkaj po leđima , ne bubregima. Napomena prije tog bi trebalo očistiti nos, ali da ne jede bar 20 min prije

  50. #50
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    https://www.google.com/amp/s/roditel...od-kaslja.html


    Ovo ko čep rozi i plavi u biti glumi tvoj brodić koji je ukrenut prema bebaču
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 15.05.2022. at 09:21

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •