Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 57 od 57

Tema: Lijek protiv kašlja

  1. #51

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Probat cemo sutra nakon inhalacije hvala

  2. #52
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Imali su prehladu prije tri tj, kašalj se nije povukao ni nakon fluimikana. Teško ih natjeram da inhaliraju na običnu paru, ovo s ispiranjem nosa fiziološkom je horor,... jedino mi ostaje da opet probam s električnim inhalatorom. Je li tko ovo imao? https://www.medicaldirect.hr/ultrazvucni-inhalator.html
    Kako to da je većina takvih s velikim motorom, a ovaj ručni pa radi? Ili je ko ručni usisavač? Sve s desetinom snage pravog stroja na struju?

  3. #53
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Ultrazvučni inhalator nismo nikad koristili. Imali smo klasični baby haler, ovakav https://ljekarnaljubic.com/wp-conten...be-i-djecu.jpg . Moj tata ima Omron-ov klasičan inhalator koji stoji na stolu i u koji se stavljaju ampule s lijekom. Ne koristim ja, pa ne znam detalje, ali pomaže mu. Mi smo imali jednostavno rješenje - inhalacija u kadi za kupanje. Dok su bili sasvim mali, stavila bih vrećice čaja i par kapi eteričnog ulja lavande u vodu za kupanje (u manju kadu koja je bila u velikoj). Voda je morala biti prilično topla, ali ne prevruća. Nakon kupanja iz nosa bih ručnim aspiratorom izvukla koliko se dalo. Moj mlađi sin i dan danas koristi taj princip - čišćenje nosa pod tušem. Tvoja djeca više nisu bebe, treba ih naučiti da si sami čiste nos. Nije prerano za ispiranje slanom vodom pomoću sustava rhynohorn - ovo: https://www.jgl.hr/proizvodi/aqua-ma...ispiranje-nosa Ne moraš u to stavljati namjensku sol, može i sasvim obična, dobro je.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Imali su prehladu prije tri tj, kašalj se nije povukao ni nakon fluimikana. Teško ih natjeram da inhaliraju na običnu paru, ovo s ispiranjem nosa fiziološkom je horor,... jedino mi ostaje da opet probam s električnim inhalatorom. Je li tko ovo imao? https://www.medicaldirect.hr/ultrazvucni-inhalator.html
    Kako to da je većina takvih s velikim motorom, a ovaj ručni pa radi? Ili je ko ručni usisavač? Sve s desetinom snage pravog stroja na struju?
    Nismo imali točno takav kao s tvojeg linka, ali imali smo sličan mali ultrazvučni inhalator, tzv. "pingvin" (bio je u to vrijeme dosta popularan i ovdje na forumu).
    Kod inhaliranja, razlikuju se tople inhalacije (ovo što Peterlin opisuje) od hladnih (uzv inhalator). Ne bih se upuštala u preporuke što je bolje i za koju namjenu - to bi vam pedijatar trebao reći.

    S odmakom od više godina, ne znam više ni sama što je koristilo. Moj je kao mali (u dobi 3-4 godine) stalno imao problema s kašljanjem, začepljenim nosom, disanjem na usta, sve se to vrtilo u krug. Inhalirala sam ga s fiziološkom preko tog pingvina i činilo se da kratkoročno pomaže, ali dugoročno mu je pomogao tek radikalni zahvat kasnije sam inhalator proslijedila šogorici za nećake vrtićke dobi. U svakom slučaju, dijete je relativno lako dobiti da inhalira preko tog pingvina, ako su u kombinaciji i crtići

    Rinohorn kojeg Peterlin spominje se pokazao vrlo korisnim, ali znam i da djeca kojekako reagiraju na njega.

  5. #55
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Imali su prehladu prije tri tj, kašalj se nije povukao ni nakon fluimikana. Teško ih natjeram da inhaliraju na običnu paru, ovo s ispiranjem nosa fiziološkom je horor,... jedino mi ostaje da opet probam s električnim inhalatorom. Je li tko ovo imao? https://www.medicaldirect.hr/ultrazvucni-inhalator.html
    Kako to da je većina takvih s velikim motorom, a ovaj ručni pa radi? Ili je ko ručni usisavač? Sve s desetinom snage pravog stroja na struju?
    Imala ultrazvučni, pneumatski (mislim da se tako zove) i baby haler, ali to je isključivo za inhaliranje lijekova za astmu, a ovaj ultrazvučni i pneumatski mislim možeš i fiziološku (iako mislim da smo i pneumatski koristili za inhaliranje lijeka za laringitise - pulmicort). Što pomaže - a kod moje je pomogla operacija krajnika i rast i ispravni lijekovi za astmu. Ja još za sebe koristim ultrazvučni ako me ulovi upala sinusa koja nije sazrela za antibiotik. Ono... pomogne stila koliko pomogne i čaj, ovlaživanje nose ne može bit loše, ali sad da je neki make-break - sumnjam. Mislim, upale bi prošle i same od sebe, sad koliko je pomogao inhalator vs. ništa ne znam. Učinak antibiotika ili ovih astma lijekova je jasan.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.10.2022. at 14:28

  6. #56
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Mi imamo klasični inhalator. U nekoj starijoj dobi, od 3 godine na dalje su ga bez problema koristile, prije toga bas i ne. Osobno nikada nisam vidjela neko značajnije poboljsljanje uslijed korištenja, a znala sam mlatrat s inhalacijama po 4 puta u danu. Vise to odradim zato jer kažu da ima koristi. Možda i ima.

    Nama je čišćenje fiziološkom broj 1 za nos, samo im iz sprice izlijem u nos, starije same ispušu a mlađem još uvijek s ručnim aspiratorom izvlačim (onaj na usta, tko ga je smislio zlatnu medalju bi mu dala ), i tako nekoliko puta za redom. Nisu oduševljeni ali sto se mora mora se, znam koja je alternativa.

    I mi smo u kašlju trenutno, starija suhi kasalj, najmanji produktivni. Pomaze forsiranje puno tekućine i čišćenje nosa. Uzela sam i neke sirupe. Moja mama se kune u Bisolvon za iskašljavanje, to je ona meni davala kada sam bila mala i jedino mi je pomagalo. U ljekarni mi je dala Bisolex jer je to kao isto. Pije sada 4.dan i puno je bolje. Je li do toga ili ne, ne znam….

  7. #57
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ti za iskašljavanje nisu npr. za astmatičare, kontraindicirani su. Za astmatičare ima odvojena paradigma - ima neka fizikalna (lupkanje po leđima, uči se u "Astma školi" uglavnom) ili kortići inhalacijski plus ventolin ili antib. ako se virusna zakomplicira. Vlaženje je uvijek dobro kao pomoćna terapija - bilo za astmatičara, bilo za zdravo dijete kojemu će ili tako brže proći ili će roditeljima biti lakše iščekati prolazak.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.10.2022. at 18:21

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •