Stranica 3 od 8 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 375

Tema: ljetovanje 2012. s dvoje male djece-GDJE!

  1. #101

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku

    Sada vidim da tražiš hlad. Tamo ga nema, ali mi nismo na plaži izmedju 11 i 5,6 popodne pa nam niti ne treba
    Nismo ni mi tada na plaži, ali meni hlad treba i u 9 ujutro
    U Lumbardi nigdje nema hlada? Našla sam još preporuka za to mjesto, kakva su ostala mjesta na Korčuli?
    I - kakva je situacija s gužvom?

  2. #102
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Nismo ni mi tada na plaži, ali meni hlad treba i u 9 ujutro
    U Lumbardi nigdje nema hlada? Našla sam još preporuka za to mjesto, kakva su ostala mjesta na Korčuli?
    I - kakva je situacija s gužvom?
    Lumbarda je zanimljiva za pogledati jedan dan zbog pijeska i vinograda, ali mi nije baš za ljetovanje. I dosta je krcata turistima.
    Mi jako volimo Korčulu, ljudi su prekrasni, svi se mahom bave radom na zemlji: od maslina do vina i to se baš osjeti na gostoljubivosti. Južna obala je sva onako turistička, brdo turista, brdo hotela, po meni taj dio treba isto zaobići. Možda najmirniji dio je okolica Vela Luke, one uvalice okolo imaju najbolji potencijal za neki "mirniji" odmor u zelenilu u privatnim apartmanima. I sjeverna strana prema Hvaru isto ima par manjih seoca koja su predivna, ali za njih ne bi ni znali da nam prijatelji iz Blata nisu rekli.

    Ma nema ljetovanja do onog na otocima, sva ova mjesta na obali su krcata turistima, strašne gužve, ne baš čisto more... Ne mogu si uopće zamisliti ljetovati negdje gdje netko leži tik do mene ručnik do ručnika, jer meni je gužva na plaži ako je netko 5 ili 7 metara dalje

  3. #103

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    20

    Početno

    mozda Drage?

  4. #104
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Lumbarda ne znači Pržina. Ona ima i drugih plaža. Tanja, polsati ću ti slijedeći tjedan pp, teško mi je sada lupkati po Ipadu.

  5. #105

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Hvala unaprijed

  6. #106
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    na pržini ima malo dalje kamenita plaža ispod stoljetnih borova,to smo skužili kad je naš veliki bil 3 godine, i jedva mu napravili hlad od ručnika i majca na jedinom žbunju na pržini. Inače mi smo na plaži po cijele dane, napose jer nam je naprosto teško zorganizirat sva spavanja i jedenja, pa lakše otkmit malo na plaži, i onda doma otić predveće.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko iskustva s južnojadranskim otocima - Brač, Hvar, Korčula, Vis...? Tri godine smo bili na Mljetu, to nam se jako svidjelo, ali sad bismo rado upoznali i ostale otoke. Na Mljetu smo se razmazili sa šumom, zrikavcima i predivnom prirodom, pa nešto slično tražimo i ovaj put.
    Nekako nam je zapela za oko Korčula, već me dulje to privlači, ima li netko konkretnu preporuku (ili ne-preporuku)?
    Dijete nam nije malo, i dosta smo fleksibilni. S druge strane, ja loše podnosim jako sunce, pa veliku prednost imaju mjesta s prirodnim hladom (da se ne moram skrivati ko vampir u kući od 10 do 18 h).
    preporuke za manja mjesta na Braču (Splitska, Postira...) i juznu obalu otoka Hvara
    svugdje se nadje prirodnog hlada, relativno su dobro povezana, osobito Brac (trajket vozi svaku malo i to 50 min)
    mozete dosta toga obici jer su sva otocna mjesta na relativno malim udaljenostima

  8. #108

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    114

    Početno

    Imam upit u vezi ljetovanja pa koristim ovu temu...
    Ako netko poznaje Rabac ili ljetuje tamo - zanima me kakav je smještaj u hotelskom kompleksu Mimosa-Hedera?
    Također, kakva je plaža, jel bude velika gužva, popratni sadržaji, blizina centra,koliko je sve skupa pogodno za djecu...?

  9. #109
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Jedino što mi je ostalo u sjećanju je veeeelika gužva. Mi smo relativno blizu, pa nam ne treba smještaj, a naći parking, pogotovo vikendom, je nemoguća misija.

    Inače plaže i sve je lijepo (za onoga kome ne smeta gužva...)

  10. #110
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko iskustva s južnojadranskim otocima - Brač, Hvar, Korčula, Vis...? Tri godine smo bili na Mljetu, to nam se jako svidjelo, ali sad bismo rado upoznali i ostale otoke. Na Mljetu smo se razmazili sa šumom, zrikavcima i predivnom prirodom, pa nešto slično tražimo i ovaj put.
    Nekako nam je zapela za oko Korčula, već me dulje to privlači, ima li netko konkretnu preporuku (ili ne-preporuku)?
    Dijete nam nije malo, i dosta smo fleksibilni. S druge strane, ja loše podnosim jako sunce, pa veliku prednost imaju mjesta s prirodnim hladom (da se ne moram skrivati ko vampir u kući od 10 do 18 h).
    Lopud, ali nikako u jeku sezone

  11. #111

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Ako nekoga zanima otok Pag,( u blizini Novalje i Zrća ) mogu ponudit smještaj u apartmanima.

  12. #112
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Meni osobno Prvić na 1. mjestu.. Silba je prelijepa, ima ambulantu, ljekarnu, zabranjen je prijevoz na cijelom otoku tako da se može slobodno šetati.. Prizidnica (za pogledati, prošetati) je prelijepa, u tom (zadnjem) dijelu Čiova je najljepše, odlične plaže, Trogir je blizu i Kaštela.. http://www.ciovo-trogir.com/prizidnica/prizidnica.html

  13. #113

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    97

    Početno

    Ljetuje li netko u Drveniku pokraj Makarske? Ima li sadržaja za malu djecu (4,5 god)? Znam da su plaže na makarskoj rivijeri prekrasne, malo me muči što je u Drveniku trajektno pristanište (gužve, čistoća mora...). Anyone?

  14. #114

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    zg posvuduša
    Postovi
    138

    Početno

    Citiraj Nia_Zg prvotno napisa Vidi poruku
    Lumbarda je zanimljiva za pogledati jedan dan zbog pijeska i vinograda, ali mi nije baš za ljetovanje. I dosta je krcata turistima.
    Mi jako volimo Korčulu, ljudi su prekrasni, svi se mahom bave radom na zemlji: od maslina do vina i to se baš osjeti na gostoljubivosti. Južna obala je sva onako turistička, brdo turista, brdo hotela, po meni taj dio treba isto zaobići. Možda najmirniji dio je okolica Vela Luke, one uvalice okolo imaju najbolji potencijal za neki "mirniji" odmor u zelenilu u privatnim apartmanima. I sjeverna strana prema Hvaru isto ima par manjih seoca koja su predivna, ali za njih ne bi ni znali da nam prijatelji iz Blata nisu rekli.

    Ma nema ljetovanja do onog na otocima, sva ova mjesta na obali su krcata turistima, strašne gužve, ne baš čisto more... Ne mogu si uopće zamisliti ljetovati negdje gdje netko leži tik do mene ručnik do ručnika, jer meni je gužva na plaži ako je netko 5 ili 7 metara dalje
    sjeverna strana otoka je prekrasna, nema puno turista, cisto more (hladnije, nego drugdje), pristupacne plaze, ima hlada,Žala, stijena...sve sta ti srce zeli, osim pjescanih plaza....ljudi su divni, prijateljski raspolozeni, mjesta su mirna (barem je takvo moje iskustvo)

  15. #115
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Evo s obzirom da sam ja otvorila temu da kažem da smo se odlučili za ovo ljeto otići tjedan dana u apartmansko naselje Ružmarin u Rogoznici http://www.apartmaniruzmarin.hr/hr/i...ents_ruzmarin/ (bilo povoljno preko kolektive) izgleda mi lijepo na slikama puno šume, šetnjice, uvale, lijepe plaže, male vile s par apartmana, vidjet ćemo uživo..a ostatak ljeta (nadam se još 2 tjedna) ćemo u Supetar u prazan apartman od kume.
    mislim da će ovo biti prekrasno ljetovanje.

  16. #116

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    na Braču ne možete pogriješiti - kao što je netko već napisao - mala mjesta, dobro povezana i blizu jedno drugom - u biti smo uvijek imali osjećaj da ljetujemo na cijelom otoku (iako smo bili smješteni u Bolu ili u Supetru). čak i ova turistički razvikana mjesta i gužva u njima neusporediva je s gužvom u mjestima na obali. Ni na Hvaru nije loše, ali je, čini mi se, po bogatstvu plaža ipak iza Brača.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Mi smo prije dvije godine (J. je imao samo 11 mjeseci) odlucili za Lumbardu i onda jos avanturu po Bracu i Visu i Dubrovniku. Lumbarda stvarno nema puno hlada, stalno smo unajmljivali suncobran. Inace mi je Korcula predivna, a u Vis sam se zaljubila skroz. Ali mi smo bili od kraja osmog do pocetka devetog mjeseca, tako da nije bilo extra puno turista.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 24.04.2012. at 17:18

  18. #118
    pipi1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    380

    Početno

    Ja sam blizu Rapca i pretpostavljam da je u hotelima lijepo jer su u vlasništvu stranaca, stalno ih preuređuju, imaju bazene i unutra i izvan hotela. Rabac je prekrasan u ovo doba godine, dok nema gužva, poslije je malo koma za nas mještane jer ne možemo sa autima do mora jer su svugdje spuštene rampe ali za goste hotela nema nikakvih problema jer imaju kartice za prolaz kroz rampe i parkiralište ispred hotela.

    Što se tiče plaža, odmah ispod hotela je velika plaža koja je većinom krcata tijekom ljeta ali uvijek na njoj ima mjesta. Ne spada u najljepše plaže ali je idealna za djecu jer je dugo plitka i nakon desetak metara od plaže je pjesak u moru. Plaža je šljunčana kao i sve ostale plaže u Rapcu a ima ih po cijeloj dužini mjesta. Šetati se možeš do mile volje uz more.

    Što se tiče zabave mislim da u hotelima ima igraonica za djecu a vani imaju parkić, Hoteli su jedan kraj drugog pa nije bitno u kojem ste smješteni. Također ima trgovina kraj hotela i jedna malo dalje do koje dođeš šetajući se uz more a Labin ti je udaljen 5 km i tamo imaš Plodine, Mercator, Lidl pa se isplati doći jer je sigurno jeftinije nego u Rapcu. Rabac je lijepo mjesto, idealan za obitelj sa djecom i starije ljude a za mlade ne toliko jer nema noćnog života.


    Nadam se da sam ti pomogla.

    Citiraj Freya prvotno napisa Vidi poruku
    Imam upit u vezi ljetovanja pa koristim ovu temu...
    Ako netko poznaje Rabac ili ljetuje tamo - zanima me kakav je smještaj u hotelskom kompleksu Mimosa-Hedera?
    Također, kakva je plaža, jel bude velika gužva, popratni sadržaji, blizina centra,koliko je sve skupa pogodno za djecu...?

  19. #119
    pipi1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo s obzirom da sam ja otvorila temu da kažem da smo se odlučili za ovo ljeto otići tjedan dana u apartmansko naselje Ružmarin u Rogoznici http://www.apartmaniruzmarin.hr/hr/i...ents_ruzmarin/ (bilo povoljno preko kolektive) izgleda mi lijepo na slikama puno šume, šetnjice, uvale, lijepe plaže, male vile s par apartmana, vidjet ćemo uživo..a ostatak ljeta (nadam se još 2 tjedna) ćemo u Supetar u prazan apartman od kume.
    mislim da će ovo biti prekrasno ljetovanje.
    I mi smo uplatili istu ponudu

    Htjela sam ti reći da je Preko prekrasno, idealno za odmoriti dušu i živce. Mi smo bili jednom prilikom desetak dana i zbilja smo uživali. Malom barčicom nas je jedan stari barba prevozio na jedan mali otočić a može se do njega i plivajući ili hodajući kad je oseka. Jedino nam je bilo daleko trgovina tj. Konzum do kojeg smo morali pješakati 15-20 minuta pa tako bar dva put dnevno jer nam je uvijek nešto ponestalo.


    U Zadar smo otišli bez auta jer nam tamo ionako nije trebao ali smo jedva čekali nakon gužva vratiti se u naše mirno mjesto od kud smo promatrali svjetla Zadra.

  20. #120
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Prošlo ljeto nas je Makarska rivijera razočarala ljubaznošću i odnosom prema gostima. Unatoč gužvi i tome da ja jako volim Brelu, ove godine planiramo Ugljan, Pašman ili možda Čiovo.
    Pa ako netko ima bilo kakvu preporuku.....
    A uz Brelu (ali van sezone), nama je jako lijepo na Pelješcu . Makar mi se čini da Pelješac nije za one koji bi htjeli sparkirati auto i biti na jednom mjestu. Mi se volimo vozati i istraživati razne plaže i uvale. A na Pelješcu je jako lijepa plaža Divna .

  21. #121
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    I mi smo u nedoumici kuda na more s bebalicom od 22 mjeseca.

    Razmisljamo o:
    Rogoznica, naselje Ruzmarinka
    Sol Polynesia, Umag
    kamp Strasko (mobilne kucice), Novalja
    Solaris (mobilne kucice, Sibenik

    Preferiramo apartmanska naselja koja imaju hlad pa me zanima imate li iskustva s necim od navedenih ili imate nesto drugo za preporuciti?

    Vidim da dio ide u Rogoznicu. Mi razmisljamo i o tom odredistu, ali me tamo muci plaza. Koliko sam cula samo je dio plaze namjenjem za manju djecu (navezen sljunak), ostalo je betonska plaza, nema bas hlada na plazi i plaza je odmah uz cestu koja ide uz naselja pa nam je to minus za ovo odrediste.

    Pliz otkrijte nam koje mjesto bi bilo OK, a da ima hlada na plazi i prilaz moru u koji moze ici beba ove dobi.

    Bili smo u Zatonu i tamo nam je OK no ne svidja nam se bas pjeskoviti ulazak u more jer se taj pjesak pretvori vrlo brzo u blato. Tako da ove godine Zaton nije nas izbor.

  22. #122
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Preko je savrseno za malu djecu i roditelje, ima i ambulantu, konzum, preeekrasnu plazu s hladom, savrseno!

  23. #123
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Post

    Vidim da se hvali Preko na Ugljanu.
    Sad samo da nademo apartman .

  24. #124
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Mi idemo u Preko ove godine. Ja sam bila tamo kao klinka i bilo mi je prekrasno. Nadam se da će i ove godine biti tako, baš se veselim.

  25. #125
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    meni su sva ta mjesta po otocima zakon. Ja malo više preferiram Pašman od Ugljana ali svugdje je stvarno lijepo. Neusporedivo s kopnom

  26. #126
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    meni su sva ta mjesta po otocima zakon. Ja malo više preferiram Pašman od Ugljana ali svugdje je stvarno lijepo. Neusporedivo s kopnom
    Imaš kakvu preporuku za Pašman? Koje mjesto, koje plaže?
    I meni je bitno da je otok. Mjesta uz obalu, osim Makarske rivijere mi nisu po guštu.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    jel ima tko preporuku za lijepi apartman na Dugom otoku

  28. #128
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    preporuke za manja mjesta na Braču (Splitska, Postira...)mozete dosta toga obici jer su sva otocna mjesta na relativno malim udaljenostima

    Potpis za oboje.
    Splitska - odlicna zona za smjestaj u apartmanu je Krnji rat - kuce i vikendice na padini pod hrastovima, lijep pogled na zaljev, zrikavci, hlad.... Dusu dalo za odmor.
    Postira - cini mi se da je jedna od boljih zona za smjestaj u apartmanu uvala Mala Lozna, od koje setnica vodi uz more do luke/centra.
    I da, pozicija i jednog i drugog mjesta je odlicna za istrazivanje Braca.
    Lovrecina kao plaza je super za klince jer je dno pjeskovito, ali ima malo hlada... Jedino ako se ode predvecer, ili ujutro, pa zauzmes poziciju na kamenom dijelu obale i napravis si hlad.
    Takodjer bih dodala i mjesto Murvice kod Bola, staza vodi do prekrasnih sljuncanih uvala s pogledom na Hvar, nije previse zahtjevna. Za one koji zele istrazivati komotno, taxi-brodovi voze iz Bola do tih plaza, ostave te i dodju po tebe u odredjeno vrijeme.
    Suptar, Sutivan i Pucisca su mi isto lijepa mjesta, ali mozda ne bas da bi se tamo smjestila cijelo vrijeme...
    Bol i Zlatni rat vrijede izleta i kupanje pred zalazak, svakako.


    Korcula - meni je samo mjesto Korcula prelijepo.

  29. #129
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj kinka prvotno napisa Vidi poruku
    Ljetuje li netko u Drveniku pokraj Makarske? Ima li sadržaja za malu djecu (4,5 god)? Znam da su plaže na makarskoj rivijeri prekrasne, malo me muči što je u Drveniku trajektno pristanište (gužve, čistoća mora...). Anyone?
    U Drveniku smo se okupali cekajuci trajekt za Hvar... Slatko, ali premalo, ne bih ga bas preporucila.

  30. #130

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Potpis za oboje.
    Splitska - odlicna zona za smjestaj u apartmanu je Krnji rat - kuce i vikendice na padini pod hrastovima, lijep pogled na zaljev, zrikavci, hlad.... Dusu dalo za odmor.
    Postira - cini mi se da je jedna od boljih zona za smjestaj u apartmanu uvala Mala Lozna, od koje setnica vodi uz more do luke/centra.
    I da, pozicija i jednog i drugog mjesta je odlicna za istrazivanje Braca.
    Lovrecina kao plaza je super za klince jer je dno pjeskovito, ali ima malo hlada... Jedino ako se ode predvecer, ili ujutro, pa zauzmes poziciju na kamenom dijelu obale i napravis si hlad.
    Takodjer bih dodala i mjesto Murvice kod Bola, staza vodi do prekrasnih sljuncanih uvala s pogledom na Hvar, nije previse zahtjevna. Za one koji zele istrazivati komotno, taxi-brodovi voze iz Bola do tih plaza, ostave te i dodju po tebe u odredjeno vrijeme.
    Suptar, Sutivan i Pucisca su mi isto lijepa mjesta, ali mozda ne bas da bi se tamo smjestila cijelo vrijeme...
    Bol i Zlatni rat vrijede izleta i kupanje pred zalazak, svakako.
    baš mi je drago da vam se svidio naš otok, obzirom da sam ja subjektivna

  31. #131
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Buba Klara, da - Brac mi se toliko svidio, da sam mu se nekoliko puta vracala... Boje i mirisi su mu bas... posebni.
    Hvar mi je lijep, ali Brac mi je, pogotovo sto se ljepote obale tice, drazi.
    Uz Korculu, to mi je najljepsi otok na Jadranu.


    Netko je spomenuo da razmatra o ljetovanju u, ne mogu sad naci taj citat, tur. naselju Sol Polynesia kod Umaga - osobno, ne bih preporucila. Obala nije bas... nesto.

  32. #132
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Buba Klara, da - Brac mi se toliko svidio, da sam mu se nekoliko puta vracala... Boje i mirisi su mu bas... posebni.
    Hvar mi je lijep, ali Brac mi je, pogotovo sto se ljepote obale tice, drazi.
    Uz Korculu, to mi je najljepsi otok na Jadranu.

    I mi se Braču par godina vraćamo. Prekrasan otok!

    Sada kada nam je braco malo porastao, nadam se da ćemo ga još bolje upoznati.

  33. #133

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    58

    Početno

    Evo malo o Pašmanu;Tkon je mjesto koje povezuje Pašman i Biograd. 15 min vozi trajekt i mali je problem jer zadnji trajekt ide u 23 sata iz Biograda. Tkon ima liječnika, nekoliko kafića, pekaru, samoposlugu, tgovinu, trafiku, ribarnicu.... Ja preferiram mjesto Pašman - 5 minuta autom je od Tkona što znači da u nemu nema gužve kada ljudi idu sa trajekta ili na trajekt, a opet vrlo blizo. Ima camp u borovoj šumi (iako je slabije kategorije) koji ima mjesta za šatore i ima kamp kućice i kafić. Mjesto ima dvije trgovine, pekaru,dva-tri kafića, konobu, restoran za jelo... Postoji gradska plaža, no ima vrlo lijepa plaža Lučina (pijesak koji se ne pretvara u blato). Mjesto je malo i sve je "pri ruci". Vrlo je bitno što je u Pašmanskom kanalu jako, jako čisto more jer struja ide dio vremena u jednom smjeru, dio vremena u drugom tako da se more svakodnevno pročisti. Kako nije duboko more je toplo. Sama Lučina ima jedno 50 m od obale plitku vodu gdje klinci uživaju i ne daju se van iz vode. Otok je cijelu godinu naseljen tako da je mjesto više "domorodačko" nego turističko, al ljudi se vraćaju iz godine u godinu jer se dobro, dobro odmore. Ako si fitt tip po otoku imaš hrpu biciklističkih i pješačkih staza. Za 20 minuta prijeđeš poprečno otok i dođeš na Kornate. Možda si čula za akciju "Škraping"? Ima puno šume i sve miriši po crnogorici. Možeš i prijeći otok od mjesta do mjesta pa dođeš do mosta Ždrelca pa prijeđeš na Ugljan i polako dođeš do Preka. Preko ima opet malo gužve zbog sindroma trajektnog mjesta, Cijela ova priča Pašman-Tkon "traje" cijelih 3o-tak minuta vožnje i super je jer možeš zbilja puno toga vidjeti. Za cijenu ne znam za ovu godinu ali prošle je godine bila u granicama normale - pa ako te zanima mogu pitati. Usput, trajekt Biograd-Tkon je jeftiniji od "Zadar-Preko i kraće traje vožnja.

  34. #134
    katjenka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    230

    Početno

    Molim sve one koji su bili na ljetovanju u Malom Lošinju da mi date preporuke! Zanima me apartmanski smještaj za 4 odrasle i dvoje male djece ,blizu plaže, hlad, cijena boravka, udaljenost grada itd. Hvala unaprijed!

  35. #135
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    baš mi je drago da vam se svidio naš otok, obzirom da sam ja subjektivna
    Meni su Povlja prekrasna.

  36. #136
    TrudyC avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    506

    Početno

    Petit - više Tkon pati od sindroma trajektnog mjesta nego Preko. U Preku je luka na kraju mjesta na spoju s Kalijem i turisti trajekt vide samo kad prelazi kanal. U Tkonu je kolona kroz cijelo mjesto kad je udarna sezona i tako 5,6 puta dnevno.

  37. #137
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    S Kalima...

  38. #138
    TrudyC avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    506

    Početno

    Ups...

  39. #139
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj petit prvotno napisa Vidi poruku
    Evo malo o Pašmanu;Tkon je mjesto koje povezuje Pašman i Biograd. 15 min vozi trajekt i mali je problem jer zadnji trajekt ide u 23 sata iz Biograda. Tkon ima liječnika, nekoliko kafića, pekaru, samoposlugu, tgovinu, trafiku, ribarnicu.... Ja preferiram mjesto Pašman - 5 minuta autom je od Tkona što znači da u nemu nema gužve kada ljudi idu sa trajekta ili na trajekt, a opet vrlo blizo. Ima camp u borovoj šumi (iako je slabije kategorije) koji ima mjesta za šatore i ima kamp kućice i kafić. Mjesto ima dvije trgovine, pekaru,dva-tri kafića, konobu, restoran za jelo... Postoji gradska plaža, no ima vrlo lijepa plaža Lučina (pijesak koji se ne pretvara u blato). Mjesto je malo i sve je "pri ruci". Vrlo je bitno što je u Pašmanskom kanalu jako, jako čisto more jer struja ide dio vremena u jednom smjeru, dio vremena u drugom tako da se more svakodnevno pročisti. Kako nije duboko more je toplo. Sama Lučina ima jedno 50 m od obale plitku vodu gdje klinci uživaju i ne daju se van iz vode. Otok je cijelu godinu naseljen tako da je mjesto više "domorodačko" nego turističko, al ljudi se vraćaju iz godine u godinu jer se dobro, dobro odmore. Ako si fitt tip po otoku imaš hrpu biciklističkih i pješačkih staza. Za 20 minuta prijeđeš poprečno otok i dođeš na Kornate. Možda si čula za akciju "Škraping"? Ima puno šume i sve miriši po crnogorici. Možeš i prijeći otok od mjesta do mjesta pa dođeš do mosta Ždrelca pa prijeđeš na Ugljan i polako dođeš do Preka. Preko ima opet malo gužve zbog sindroma trajektnog mjesta, Cijela ova priča Pašman-Tkon "traje" cijelih 3o-tak minuta vožnje i super je jer možeš zbilja puno toga vidjeti. Za cijenu ne znam za ovu godinu ali prošle je godine bila u granicama normale - pa ako te zanima mogu pitati. Usput, trajekt Biograd-Tkon je jeftiniji od "Zadar-Preko i kraće traje vožnja.
    ovo super zvuči frendovi su nedavno kupili plac s kućom pa ćemo posjetiti svakako

  40. #140
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Zna li netko kako je u Biogradu,ima li pješčanih plaža za bebice?
    Nešto razmišljamo da idemo tamo ove godine...

  41. #141
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Citiraj katjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Molim sve one koji su bili na ljetovanju u Malom Lošinju da mi date preporuke! Zanima me apartmanski smještaj za 4 odrasle i dvoje male djece ,blizu plaže, hlad, cijena boravka, udaljenost grada itd. Hvala unaprijed!
    Mali Lošinj .

    Nemam preporuku za tebe jer mi imamo svoju kuću tamo ali vjerujem da ako odete - da ćete uživati. Mirisi, more, plaže...to je nešto posebno.

  42. #142
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko kako je u Biogradu,ima li pješčanih plaža za bebice?
    Nešto razmišljamo da idemo tamo ove godine...
    Ima pješana plaža (pijesak vani i u moru). Sama plaža nije u hladu, ali je blizu hlad.
    Iako meni pješana mora izgledaju prljavo i NIKAKO se riješiti tog pijeska.

  43. #143
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko kako je u Biogradu,ima li pješčanih plaža za bebice?
    Nešto razmišljamo da idemo tamo ove godine...
    Imaš Soline. Ali tamo ne želiš kupati bebu Ali ima milijun drugih predivnih plaža i nećeš pogriješiti ako odeš u Biograd. Ne mogu biti objektivna, jasno mi je ali Bg ima sve što trebaš jer je gradić sa svim ustanovama a opet dovoljno mali da ti je sve nadohvat ruke i da ima ono nešto što čini mala dalmatinska mjesta posebnima

  44. #144
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš Soline. Ali tamo ne želiš kupati bebu
    ???? zašto?
    mi idemo već 4 godine tamo i uvijek se tamo kupamo...em je hladovina em je tamo najtoplije more...doduše mi idemo u 9mj. kad je manja gužva

  45. #145
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Biće nisi nikad bila tamo u 7. i 8. mjesecu. More je čisto svugdje u Bg i općenito na tom pojasu ali kad se jedno dva milijuna ljudi kupa na jednoj plažici, onda baš i nije nešto čisto

  46. #146
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    priznam...nisam...

  47. #147
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Onda bi nam Soline možda i odgovarale jer i mi planiramo ići zadnji tj u kolovozu i prvi u rujnu. A kako je s naplatom parkinga općenito, plaćaju li se karte za parking u blizini plaža? Sezona-posezona?

  48. #148
    Kayyya avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    u biogradu se parking plaća uvijek i bez iznimke :D
    najažurnija služba u cijeloj zd županiji je upravo pauk u biogradu

  49. #149

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    233

    Početno

    Mi nakon 3 ljeta u malom Lošinju i jedno na Cresu, ovaj put idemo na kopno u Filip Jakov, i mogu reć da me malo frka gužvi, inače preferiram otoke. Idemo u top sezoni, pa ako ima kakvih preporuka za plažu, samo dajte. Inače, Lošinj je predivan - i Mali i Veli, ima hlada toliko da možete cijeli dan biti na plaži, jedino što je brdovit pa je malo teže potegnut do grada s kolicima. Plaža Čikat za djecu je idealna-ima park, borove, lagan ulaz, kukuruz, sve što treba. Cres nam se svidio jer je manji i sve nam je bilo na pola minute pješke - i plaža i grad, i ravan je. Hlada je manje, ali opet je lijepo za kupanje.

    Netko je pitao za Solaris - bili nedavno, mobilne kućice su lijepo opremljene, ali nisu sve u hladu, ima ih dosta koje nisu, pogotovo one u prvom redu do mora i doslovce su natrpane jedna na drugu. Čak nisu ni u kampu nego iza hotela Jakov i Andrija. Obzirom na cijenu, nikako se ne isplati ako nije u hladu. Plaža je već sad natrpana suncobranima i ležaljkama koje naplaćuju u sezoni 50 kn na dan, a nema baš puno prostora za staviti svoje ručnike mimo ležaljki.

  50. #150
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    Lošinj

Stranica 3 od 8 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •