Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678
Pokazuje rezultate 351 do 375 od 375

Tema: ljetovanje 2012. s dvoje male djece-GDJE!

  1. #351
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Ifi ovo tvoje s mulom me podsjeća, na priče o asfaltu. Mi imamo klet i vinograd na okolnom brdu, ali ono "oduvijek" je u obitelji ta zemlja.
    Dok je tata bio dijete gore se moglo samo pješke ili s kravama, pola brijega je bilo naše, pola od druge polovine familije.
    Dok sam ja bila mala napravili su cestu (makadam) naše dvije obitelji uz malo sudjelovanje općine.
    Prije cca 20 godina potegnut je i asfalt, opet su financirali pola obitelji uz cestu (opet mi), a pola grad.
    Išla je struja, financirali pola mi, pola grad. Telefon i plin isto tako, vodovod isto tako.

    Sad su se i doselili ljudi po ostatku brijega koji je bio zapušten. Čak i puno ljudi tamo živi, nisu samo vinogradi.
    Svi se služe strujom, vodom, plinom, telefonom, cestom, svime što smo mi financirali godinama.
    I? Što sad?
    Takva je politika.
    Nije cesta naša, jer smo je mi financirali.
    Da, bilo nam je ljepše dok smo bili sami na brijegu, ali da li nam to daje pravo ostale legalne stanare protjerati?

    Načelno je to ta priča. Život ide dalje.
    No nije isto asfalt, makadam i mul. Stvarno nije. Jer i mi smo financirali puteve i asfalte, ali to ne spominjem uopće. Normalno mi je to da se prometnica stavi u upotrebu. I mul isto, kad smo već kod toga.
    Ali, u manjim mjestima, u valicama, mul jest i bio je i mišljen je kao dio kuće, imanja, dio gdje se odvija život, obiteljski život.
    I ne kažem ja tebi nemoj na moj mul. Ali, ne vidim zgorega da se lokalna kultura njeguje, da se to zna što je to i kako je to, umjesto da domaći i turisti stoje kao dvije suprotstavljene strane.
    Poštuj, čuvaj, pa se kupaj.

  2. #352
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    beti3 govorim o nekim otocima, i nitko ne placa za njih. nisu prpdine. ok, nisam htjela generalizirati, maj bed.

  3. #353
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    i meni je romanticno to s mulovima
    dok je pet kuca, svaka svoj mulic, uzivas
    ali kad se rasiri misto, pa ima deset redova kuca
    a plaza samo mul do mula, nema nasutog dijela
    i gdje god stanes, na necijem si mulu
    i sta cu ja sad s mahanjem didi, i padanjem i slicnim
    neka budu sretni sto su uzivali toliko dugo na necem sto ustvari i nije njihovo
    i gustaju u cinjenici da imaju kucu prvi red do mora
    a pa sta ces, dok dur-dur

  4. #354
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ma ifi nije isto, ali je slično.
    Eto još jedna sitnica. Preko puta nas je velika prekrasna šuma, ustvari nije u ničijem vlasništvu i onda je naša nova susjeda, koja jako voli estetiku i sve po špagi odlučila "urediti šumu".
    Uzeli su motornu pilu i sve uz vanjski rub šume porezali, jer je tako njoj urednije.
    To više nije šuma, ne znam kako bi to nazvala.
    I što joj možeš? Nit je moja, nit je njezina. Meni je ljepša prirodna, jer smo u prirodi, a ona voli da je sve iste veličine.

  5. #355
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ifi nije isto, ali je slično. Eto još jedna sitnica. Preko puta nas je velika prekrasna šuma, ustvari nije u ničijem vlasništvu i onda je naša nova susjeda, koja jako voli estetiku i sve po špagi odlučila "urediti šumu".Uzeli su motornu pilu i sve uz vanjski rub šume porezali, jer je tako njoj urednije.To više nije šuma, ne znam kako bi to nazvala.I što joj možeš? Nit je moja, nit je njezina. Meni je ljepša prirodna, jer smo u prirodi, a ona voli da je sve iste veličine.

  6. #356
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    i meni je romanticno to s mulovimadok je pet kuca, svaka svoj mulic, uzivasali kad se rasiri misto, pa ima deset redova kucaa plaza samo mul do mula, nema nasutog dijelai gdje god stanes, na necijem si mului sta cu ja sad s mahanjem didi, i padanjem i slicnimneka budu sretni sto su uzivali toliko dugo na necem sto ustvari i nije njihovoi gustaju u cinjenici da imaju kucu prvi red do moraa pa sta ces, dok dur-dur

    ima i u tome istine...

    Baš sam se zapjenila. Neću više. Idem krečit svoju kuću, pa dokle turisti ne zalaze u nju, uživam, kad i tu dođu, a i to ćemo preživit
    Jeste gledali Mediterraneo?

  7. #357

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    da malo stanem na stranu tih groznih turista, jer nisu baš svi takvi generatori nereda.
    prije x godina smo ljetovali na mljetu, uvala limuni.
    velika grupa slovenaca, i nas, malo hrvata. i svako bi jutro i večer jedan momak, slovenac, uzimao 120l crnu vreću,
    i skupljao smeće po plaži koje bi ili ostavili turisti na plaži, ili nanijelo more.
    onome koji je plaćen za taj posao nije padalo na pamet čistiti tu plažu.
    a bome ni nama, hrvatima u grupi (i sad još uvijek žalim zbog toga).

  8. #358

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    LOL
    Ima toga, al ja te ljude razumijem. Kad je gradio kuću, on je gradio i plažu, i prije ciglih možda 40 godina nitko nije uopće zalazio na ta mjesta, i sad odjednom neki ljudi. Imam i ja mul. I čudim se čudom kad se netko krene kupat na njemu. Ne tjeram, al mi nije jasno A tek starom didi!
    Đizs, koja logika

    A ko je tjerao tvog didu i ostale prije 40 godina da betoniraju mulić??? Nitko.

    Moj deda je 1957 godine izgradio kuću na otoku Krku, kada tamo nije bilo živog pesa (čak dapače, tada je tamo bila teška bijeda), a o infrastrukturi da ni ne pričam. Izgradio je i betonirao silne muliće i plažice, ali ni njemu, pa bogami ni nama danas NIKAD u životu nije palo na pamet očekivati da je to naše, tj. da ćemo se samo mi tamo kupati. A još manje da ću se ko pura dreku čudit ako se netko ''drzne'' doći na ''naš'' mulić ili plažu i kupati se.
    Moj deda je to gradio da bi nama, ali i svima ostalima u bližoj i daljnjoj budućnosti bilo lijepo.

    Još malo pa će si svatko dat za pravo svojatati svoj dio mora. Ono, u krugu ovih 3 metra se ja kupam i nedo Bog da netko uđe u moj prostor!!??

  9. #359
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Što se tiće mulića, moji svekiji imaju apartmane do mora, i barku kojoj su vez priskrbili betoniranjem malog dijela mrkijente, i stavili skalice za goste koji se tu žele okupati, dolazi gospođa, skida se gola i tu bi se kupala, jer, Bože moj, tu je očišćeno od ježa, pa skalice... Normalno da je svekar zamolio da se udalji, jer na apartmanima ima djece, i nije svakome do gledanja u njenu presvijetlu. Žena mu je prijetila općinom, policijom, neznam čime nije, ali nakraju se ipak premjestila dalje na stijene. To je mjesto koje ima svoju plažu, puno stijenja, i ona je odabrala baš kupati gola ispod jedine kuće na toj strani. A ima i bisera koji bez beda se dođu poslužiti tušem na kući, sjednu za stol na gablec itd.

  10. #360
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    i moji svekiji imaju svoj mul, i ne kuže kad se netko dođe kupat na njega (rijetko, ali ipak...)
    ja im pokušavam objasnit da se nemaju šta ljutit, to nije njihov mul, samo su ga oni napravili ali nije njihov. ali ne kuže

    na tom mulu su 2 ležaljke, i ostanu nam ručnici (suše se između 2 kupanja). dogodi se da se dođu ljudi kupat, legnu na ležaljku a ako je ručnik na njoj onda bez beda legnu i na ručnik. TO meni nije normalno. kupaj se di hoćeš, ali ležat na tuđim ručnicima?!?! pa to ne bi napravio na javnoj plaži, zar ne?

    ljetos se neki lik došao kupati gol na mul do našeg. kad ga je susjeda skužila poludila je i počela se derati tako da ju je cijela uvala čula (ona se i onako uvijek na nekoga dere, takva je). uglavnom, tip se maknuo. i to mi je malo previše kad se ljudi goli kupaju na javnim mjestima, a samo 50 metara dalje počinju kilometri puste plaže di možeš radit štagod te volja (a i nema ludih susjeda koji će se derat na tebe)

  11. #361

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Na svom ili tuđem moliću, na svom ili tuđem ručniku, s tetkom ili bez nje - svejedno... ma glavno da je hitna blizu! ... eto to je moj zaključak na pitanje postavljeno u naslovu topica

  12. #362
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Na svom ili tuđem moliću, na svom ili tuđem ručniku, s tetkom ili bez nje - svejedno... ma glavno da je hitna blizu! ... eto to je moj zaključak na pitanje postavljeno u naslovu topica

    E, to je posebna priča... na mom otoku je nekad bilo bolnice i liječnika, a sad su ukinuli... koma! Dođem ja s djetetom, a hitna na intervenciji i možda će liječnik s unesrećenim ići u obližnji grad (obližnji, uvjetno rečeno :/ ) pa neka dođem opet za pol sata, možda tu bude, a možda i ne. Srećom pa su mi susjede donijele priručna sredstva, pa smo sterilizirale ranu. I eno, ima dijete kvrgu na nozi jer nije imao tko zašiti - svo zlo s tim. Ali, pitam se - da je stvarno frka... kako onda? Jako loše su to riješili s bolnicama...

  13. #363
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Što se desilo Vrijeska?

  14. #364
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    E, to je posebna priča... na mom otoku je nekad bilo bolnice i liječnika, a sad su ukinuli... koma! Dođem ja s djetetom, a hitna na intervenciji i možda će liječnik s unesrećenim ići u obližnji grad (obližnji, uvjetno rečeno :/ ) pa neka dođem opet za pol sata, možda tu bude, a možda i ne. Srećom pa su mi susjede donijele priručna sredstva, pa smo sterilizirale ranu. I eno, ima dijete kvrgu na nozi jer nije imao tko zašiti - svo zlo s tim. Ali, pitam se - da je stvarno frka... kako onda? Jako loše su to riješili s bolnicama...
    ovo ti je obvezna oprema za ljetovanje
    http://solutions.3m.com/wps/portal/3...eSkinClosures/

  15. #365
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    puntica na ležaljke, bit će da ljudi misle kako to ulazi u cijenu, kako netko za njih pripremio, e svašta
    a inače meni nije ok. to s tim dolascima tik ispred tuđe kuće i uzurpiranje mulića
    štajaznam, možda i postoji neko moralno pravo, more nije ničije ali ja ne bih to nikad napravila
    postoje neke stvari u koje se ne dira i to ni ne treba biti negdje napisano i izrecitirano
    moraš poštovati tu tradiciju, znaš da je to domorodačko, da ljudima to može predstavljati napad na njihovu privatnost

  16. #366
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    mi smo bili na Braču u mjestu Postira i do sada najljepše ljetovanje - uživali svaki dan i obilazili otok s klincima - milina!

  17. #367

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    prvi put da čujem da netko hvali na forumu naša mala Postira, baš mi je drago da vam se svidjelo

  18. #368
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    b.klara sve nam se svidjelo od plaža po mjestu do onih koje su malo dalje npr Lovrečina i Bol, ribarske fešte po lokalnim mjestima, domaćini, domaći brački ovčiji suhi sir i svo domaće voće i povrće

    i naravno ima turista ali nije krkljanac već laganini

  19. #369
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ma bas vam hvala na ovom s mulovima, jos mi je samo taj stres jel cu sjest na neciji mul i hoce li me netko psovat, krivo gledat ili otjerat trebao u cijeloj ovoj strci s morem koju prozivljavam

  20. #370
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Meda, možeš na naš, samo nemoj gola

  21. #371

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj pipi1 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam blizu Rapca i pretpostavljam da je u hotelima lijepo jer su u vlasništvu stranaca, stalno ih preuređuju, imaju bazene i unutra i izvan hotela. Rabac je prekrasan u ovo doba godine, dok nema gužva, poslije je malo koma za nas mještane jer ne možemo sa autima do mora jer su svugdje spuštene rampe ali za goste hotela nema nikakvih problema jer imaju kartice za prolaz kroz rampe i parkiralište ispred hotela.

    Što se tiče plaža, odmah ispod hotela je velika plaža koja je većinom krcata tijekom ljeta ali uvijek na njoj ima mjesta. Ne spada u najljepše plaže ali je idealna za djecu jer je dugo plitka i nakon desetak metara od plaže je pjesak u moru. Plaža je šljunčana kao i sve ostale plaže u Rapcu a ima ih po cijeloj dužini mjesta. Šetati se možeš do mile volje uz more.

    Što se tiče zabave mislim da u hotelima ima igraonica za djecu a vani imaju parkić, Hoteli su jedan kraj drugog pa nije bitno u kojem ste smješteni. Također ima trgovina kraj hotela i jedna malo dalje do koje dođeš šetajući se uz more a Labin ti je udaljen 5 km i tamo imaš Plodine, Mercator, Lidl pa se isplati doći jer je sigurno jeftinije nego u Rapcu. Rabac je lijepo mjesto, idealan za obitelj sa djecom i starije ljude a za mlade ne toliko jer nema noćnog života.


    Nadam se da sam ti pomogla.


    Ima li na toj hotelskoj plaži dovoljno hlada?

  22. #372
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Mi smo prošli stvarno dosta destinacija za ljetovanje u lijepoj našoj, ali meni osobno je najbolje iskustvo ljetovanje na Murteru, stvarno ima izbor plaža kakvih ti srce želi, a ima i pješčana plaža, što mi je spas jer se ne moram sekirati oko djece.
    Posljednje uređivanje od emily : 30.03.2016. at 08:27 Razlog: obrisana reklama

  23. #373

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Jel bio itko u kampovima Rapoća i/ili Lopari u Nerezinama na otoku Lošinju? Koji ima bolju infrastrukturu i koji bi bio bolji za djecu? Bili u mobilnim kućicama, sredinom 6mj.

  24. #374

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj malo janje prvotno napisa Vidi poruku
    mi svake godine u crikvenici i super je tam
    daq zaista je tako

  25. #375

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Nema veze što s enaplaćuje, ali zaosta vrijedi svake kune, pa neidemo 10 puta godišnje na godišnji. 15 kn po osobi pmožd aje puno ali na tjedan dana, to je cca 50 eu

Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •