Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: Zadaci za vježbu

  1. #1
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno Zadaci za vježbu

    Ima li negdje neka stranica gdje bi se moglo naći i isprintati zadataka za vježbu, za 5. razred?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    A koji predmet?

    Za matematiku imaš odličnu stranicu Antonije Horvatek, gdje nisu samo zadaci nego i objašnjenja, a ima i za naprednu djecu: http://www.antonija-horvatek.from.hr/materijali.html

    Ima nešto i ovdje, iako oni imaju više materijala za srednjoškolce i studente:http://www.mim-sraga.com/Matematika.htm

    Za ostale predmete ne znam na brzinu, nadam se da će ovo biti dosta.

  3. #3
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    A od izdavacke kuce Element se mogu stvarno jeftino kupiti matematicke zbirke.

  4. #4
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Najvažnije mi je za matematiku, ali dobro bi došlo za sve...

  5. #5
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Rebbeca prvotno napisa Vidi poruku
    Najvažnije mi je za matematiku, ali dobro bi došlo za sve...
    Od Elementa sam i ja nedavno kupovala za predškolce. Naručiš, platiš, dođe ti doma poštom.

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Rebbeca prvotno napisa Vidi poruku
    Najvažnije mi je za matematiku, ali dobro bi došlo za sve...
    Čuj, probaj vidjeti na stranicama Artmedia: http://www.artrea.com.hr/matematika5raz.html

    Mi imamo odlična iskustva s njihovom Čistom peticom od prvog do četvrtog razreda. Za peti nisam kupila (još) ali namjeravam.

    Testovi s neta nisu baš neko rješenje ako ne znaš po kojem udžbeniku dijete radi.

    Imam petaša, a iskustva su takva da dijete jednostavno mora sustavno učiti, ako ne svaki dan, onda barem svaki vikend. Moj nema problema s matematikom (to rješava za razbibrigu) ali zato ga moram naganjati da doma čita povijest i prirodu. Isto, povremeno provjeravam hrvatski (sad su padeži u igri, to treba sustavno uvježbavati). Tjeram doma oba sina da ispunjavaju radne bilježnice paralelno s gradivom bez obzira što to profesori ne traže uvijek. Petak popodne (i subota ujutro) rezervirani su za učenje i nema pristupa računalu dok se ne riješe sve zadaće. To nije nikakva kazna nego naš dogovor (tj. roditeljski uvjeti) od samog početka školske godine.

    U udžbenicima imaš pitanja na kraju svake lekcije. Kod nas su pismene provjere uglavnom takve - radna bilježnica + ta pitanja je sasvim dovoljna štih-proba.

    Imaš dosta kvalitetnog materijala ovdje: http://www.skole.hr/nastavni-materijali/pretrazivanje , ali moram reći da nikada nisam ni pokušala skinuti neke zadatke jer valjda još nismo došli do te faze da djeci treba. Skidali smo nastavne materijale, prezentacije i slično, ali vidim sada da ima i testova.

    Za matematiku ti nije loše kupiti zbirku ili radnu bilježnicu drugog izdavača (pitaj na forumu, ima to i za manje od 40 kn) i to je u principu dovoljno, ili uzmi Element kako je rekla marta.

  7. #7
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Moji uče sustavno, vrlo sustavno, svaki dan bez iznimke + vikend. I ja ih ispitujem redovito. Ovako bi mi bilo lakše, isprintam i dam da rade, umjesto da ja pretražujem po knjigama i bilježnicama i smišljam pitanja. Osobito bi se možda našlo koje od onih trik pitanja koje se uvijek nađe u testu...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    VG
    Postovi
    250

    Početno

    Na www.matematika.hr/klokan na dnu stranice Repozitorij imaš zanimljivih zadataka s dosadašnjih natjecanja "Klokan bez granica".

  9. #9
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Rebbeca hvala što si otvorila ovu temu.

  10. #10
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Hvala ti što si napisala zadaci

    Otkad je ispravno pisati zadaTci?

  11. #11
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    uf, evo, proguglala sam pa vidim da je stvar u različitim pravopisima. Jučer sam se osramotila pred djetetom jer sam ju išla tjerati da promijeni zadatci u zadaci, a onda sam vidjela da joj u udžbeniku stvarno piše zadatci.

  12. #12
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    ... ipak sam ja stara škola, pa su mi zadaci...

  13. #13
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Zadnje objašnjenje koje sam dobila je da je ispravno i zadatci i zadaci, kao i podatci i podaci. Jel moguće?

  14. #14
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Moguće je. To su zasad dublete, dok ne odluči uporaba ili se jezikoslovci ne dogovore.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    i moj petaš kaže da je točno i jedno i drguo, da im sve priznaju

  16. #16
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Zadnje objašnjenje koje sam dobila je da je ispravno i zadatci i zadaci, kao i podatci i podaci. Jel moguće?
    Moguće. Dva pravopisa - dva rješenja. Moraju se priznati oba.

  17. #17
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Po čemu vaši osnovci u višim razredima vježbaju za natjecanje iz matematike, nakon što su riješili sve testove s prethodnih županijskih natjecanja?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Po čemu vaši osnovci u višim razredima vježbaju za natjecanje iz matematike, nakon što su riješili sve testove s prethodnih županijskih natjecanja?
    Pa kad je već stigao riješiti sve testove s prethodnih natjecanja

    Postoje one zbirke za dodatnu matematiku, od Elementa (mi imamo Matematiku 6, ali nije baš nešto u upotrebi ) i od Školske knjige (plava žaba za 5. razred, zelena za 6., ne znam za dalje).

  19. #19
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Nije riješio baš sve

    Ima neku priručnu zbirku koju je dobio od nastavnice u kojima su zadaci s natjecanja prije 2010., a od 2011. nadalje je riješio. Starije testove mi se ne da printati jer za svaki drugi zadatak viče da je riješio (u toj zbirici) pa tražim neke druge izvore.

    Hvala!

  20. #20
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Vidim da u našoj knjižnici imaju Elementovu Matematiku 6 plus iz 2002. (1. izdanje). Misliš li da bi mogla poslužiti? Da ne kupujem novu :škrta:

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Ma sigurno bi bila dobra i ta iz 2002., ne isplati ti se sad kupovati novu...

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    A nije gledao ni državna, ajde nek malo pogleda

  23. #23
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Po čemu vaši osnovci u višim razredima vježbaju za natjecanje iz matematike, nakon što su riješili sve testove s prethodnih županijskih natjecanja?
    Nek krene na zadatke s državnih.

    Pohvale vrijednom djetetu, moj je teži oblik ljenčine - zacrtao je biti među prvih 10% na županijskom i procijenio da ne treba vježbati ništa. Bit će zanimljivo gledati taj fijasko

  24. #24
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da u našoj knjižnici imaju Elementovu Matematiku 6 plus iz 2002. (1. izdanje). Misliš li da bi mogla poslužiti? Da ne kupujem novu :škrta:
    Posudila je ja jučer i pokazala sinu, a on kaže da su zadatke iz nje radili u školi.
    Neka, nije me ništa koštalo.

    A za državne, ne znam, vjerojatno će odbiti zbog psihološke blokade, mogu pokušati.

  25. #25
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nisu toliko teski. Reci mu da ce razvaliti zupanijsko ako navjezba zadatke sa drzavnog.
    Posljednje uređivanje od marta : 15.02.2017. at 10:00

  26. #26
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Sad je u fazi da vježba s guštom.

    Na početku godine sam mu rekla da mora izabrati neku intelektualnu zanimaciju s obzirom na to da osim škole ima samo košarku. Predlagala sam mu da uči novi jezik ili da se nečeg od škole uhvati ozbiljnije i on je izabrao matematiku. Sad kaže da mu se u početku malo ne da, ali da mu onda postane zabavno. Tako da naglasak držimo na tome da se zabavlja radeći nešto dobro za sebe, a rezultat na županijskom da je manje bitan.

    Možda ću mu pokušati zadatke s državnog predstaviti kao veći izazov, poticaj.

  27. #27
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Postoji i serija zbirki Put do matematičkog Olimpa: http://www.alkascript.hr/index.php/k...og-olimpa-5-os

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •