Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 67

Tema: Nalijeganje na trbuh pri porodu...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno Nalijeganje na trbuh pri porodu...

    Prvi put kad sam rađala,doktor mi je jako stisnuo trbuh da mali izleti van, imala sam osjećaj da će mi sva rebra potrgati...još me danima sve boljelo ispod prsa. mali se nije baš spuštao prilikom izgona i tak.... sad mi je termin opet uskoro, da li me opet to čeka, može li beba izaći i bez te neugodne intervencije?

  2. #2
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Mogla bi kad bi doktori pustili da porod ide svojim tokom.
    Meni su oba puta to napravili, sad za treći se namjeravam naoružat živcima i odbit sve njihove intervencije, ako za njima nema potrebe.

  3. #3
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Može beba izaći i bez toga. Vjerujem da to ovisi o liječniku, neki smatraju da time pomažu. Možda da razgovaraš sa njima prije nego porod krene punom snagom. Da im(babici i liječniku) kažeš da bi voljela da porod ide spontano, ako je ikako moguće. Ili da to kaže tvoja pratnja, jer tko zna hoćeš li imati snage sama pričati.
    Ovisi to i o tvom podnašanju cijelog poroda i o tome koliko još snage budeš imala. Ako misle da nemaš više snage za tiskanje, a beba počinje patiti, onda učine te intervencije za dovršenje poroda. Unaprijed ne možeš znati kakav će biti baš taj tvoj porod.
    Nadam se da će ti biti baš kako želiš!

  4. #4
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ako budeš mogla, što duže ostani u vertikali, da sila teža napravi svoje!

  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    naravno da se beba može roditi i bez nalijeganja.

  6. #6
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Moze i bez skakanja naravno! U mom slucaju je to krenulo pomagat, i onda dok. nije imala snage pa skoro odustala! U tom sam trenu osjetila olaksanje, kao da je krenulo (dugo sam radala), pa joj je mm pomogao!

  7. #7
    t.r.a.c. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    102

    Početno

    nalijeganje nije potrebno ako rađaš u vertikalnom stavu, dakle stoječki, klečećki, na stolčiću... izbori se za taj položaj (ili biraj rodilište gdje to možeš i bez velike borbe dobiti), jer pri njemu sila teža pomaže bebi da se spusti (a najbolje je ako možeš u tom položaju prolaziti i trudove)

  8. #8
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    meni su na prvom porodu stisnuli trbuh, meni je to bilo prestrašno. Na druga tri nikome nije padalo napamet, svi su lijepo izašli laganim tiskanjem

  9. #9
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    I meni su to napravili na prvom porodu. Na drugom sam zato upozorila da ako tko pokusa - ne odgovaram za svoje postupke.

  10. #10
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Meni je u stvari to pomoglo. Bila sam ostala bez snage i već sam pristala da mi daju drip da pojačaju trudove. Ali ipak sam uspjela sama, nekako zadnji čas. Doktor je bio nježan, nisam to "nalijeganje na trbuh" doživjela kao invazivno. Kao i sve ostalo, puno ovisi o ljudima i pristupu.

    Rađala sam ležećke jer sam htjela donirati matične stanice. Zašto to nije spojivo sa stolčićem je već druga priča.

  11. #11
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj t.r.a.c. prvotno napisa Vidi poruku
    nalijeganje nije potrebno ako rađaš u vertikalnom stavu, dakle stoječki, klečećki, na stolčiću... izbori se za taj položaj (ili biraj rodilište gdje to možeš i bez velike borbe dobiti), jer pri njemu sila teža pomaže bebi da se spusti (a najbolje je ako možeš u tom položaju prolaziti i trudove)
    potpisujem, pokušaj se raspitati u rodilištu ima li opcija rađanja na stolčiću, ili u vodi.
    Ako nije moguće, napiši izjavu (plan poroda) kojom odbijaš nepotrebne intervencije.
    vidi ovdje
    http://forum.roda.hr/threads/2828-Plan-poroda?highlight=plan+poroda
    pretraživanje http://forum.roda.hr/search.php?searchid=2082890

    Ja sam također rodila uz nalijeganje, porod je tekao brzo i lako dok nisam došla u rodilište i tamo sam "morala" ležati na leđima. To je pojačalo jako bolove, i nisam mogla disati. Na kraju, pretpostavljam, zaista nisam imala snage tiskati kad su to od mene tražili, i doktor je laktom jednom ili dvaput (nisam baš više bila pri punoj svijesti) nalegao laktom dok sam pokušavala tiskati. Uz to su me rezali ali uz takvu silu naravno sam i dodatno popucala, šivali su me dosta i od šavova sam se oporavljala dobrih mjesec i pol.

    Svakako bih to idući puta (bude li ga) pokušala izbjeći - prije svega ne želim se dati više u ležeći položaj, jer sam tako bila potpuno bespomoćna, i roditi a i braniti se od intervencija koje ne želim.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Kako se izboriti za položaj koji nije ležeći (ili ležeći s napola podignutim trupom, kao polusjedećim) u rodilištu u kojemu to jednostavno ne daju?
    Sv. Duh? Petrova? Merkur? Sva najveća zagrebačka rodilišta.

    Kako?

    Vidim jedino opciju kako rodilja bježi kroz rodilište, ovi ju hvataju, pa ona pokušava zauzeti pozu čučanj, oni ju dižu, gle luđakinje..., onda ona opet bježi kad nitko ne gleda, pa se pokušava namjestiti četveronoške, pa se hvata za radijator, opet je dižu i nose na stol za rađanje...ova se bacaka, ali uzalud...

    Ja karikiram, naravno,
    ali nema šanse, nikakve šanse, u rodilištu u kojemu to nisu predvidjeli, neće i ne žele,
    da žena ima izgon u uspravnom položaju.

    Jedino može ići pretraživati u kojem se rodilištu to može pa ići tamo, inače ništa.

  13. #13
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Nena, imaš pravo, ali u mom slučaju se u rodilištu promijenila situacija, sada postoji stolčić koji se nerado koristi i za koji se često treba izboriti.
    Ako u rodilištu kamo ide iva1602 nema druge pocije nego ležanje, mogu joj savjetovati da razmisli o drugom rodilištu ili da planom poroda pokuša izbjeći neželjene intervencije, ako već ne može birati položaj. I neka traži da do izgona može biti u položaju koji joj odgovara (npr neka traži pilates loptu).

    Iz iskustva prvog poroda ja sam naučila prije svega da je vrlo bitno moći promjeniti položaj pri porodu.
    Posljednje uređivanje od pomikaki : 15.02.2012. at 13:14

  14. #14
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nena, da sam treće rađala u bolnici, 100% sam sigurna da bih i u petrovoj rodila npr. čučeći ili četveronoške. uopće ne vidim niti jedan način da bi me itko mogao natjerati da legnem na leđa.

    tako da ne vjerujem da je skroz skroz nemoguće

  15. #15
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    da, ali zene koje razmisljaju kao ti i imaju u sebi toliko snage, niti ne idu u bolnicu

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    nena, da sam treće rađala u bolnici, 100% sam sigurna da bih i u petrovoj rodila npr. čučeći ili četveronoške. uopće ne vidim niti jedan način da bi me itko mogao natjerati da legnem na leđa.

    tako da ne vjerujem da je skroz skroz nemoguće
    Ajde sad reci kako, jedino na podu, ti bi čučnula, oni bi te dizali, ti bi četveronoške, opet isto, baš kao što sam napisala, jesi luda? Pa nemaju ni strunjaču, ni plahtu na podu, samo linoleum, laminat, šta li, ne bi ti dozvolili da se namjestiš kraj kreveta jer je tebe puklo. Digli bi te. Bio bi to onaj scenarij koji sam napisala. Cirkus. Još bi prepričavali kako je došla neka luđakinja i jedva su je smjestili na stol za rađanje, privezali. Kome treba taj cirkus? A samo zato što želiš roditi u fiziološki najlakšem položaju. No, to nije na meniju. Ko da si naručila ćevape u veganskom restoranu.

  17. #17
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    baš sam razmišljala da li bi se usudili spičiti mi neku injekciju za smirenje, ono ko u američkim filmovima kad ne mogu smirit nekog agresivca u luđačkoj košulji LOL

  18. #18
    yellowkitty avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    127

    Početno

    Najbolje je ak nisi na leđima pa nemaju ni pristup za takvo tiskanje, slažem se s t.r.a.c. što se toga tiče

  19. #19
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Lutonjice, mislim da bi se usudili. Bez obzira što uvijek zagovaram liječnike, mislim da bi oni u takvoj situaciji dali injekciju za smirenje. Tako ih uče. Da preduhitre rizik.

    Jedino, da ih mama smireno uvjeri da zna što radi. No, za to moraš biti samouvjerena i takav karakter.
    No, da tebi spiče tu injekciju, mislim da se ne bi dobro proveli. I ti bi bila u pravu.

    Na jednom od mojih poroda je mama do mene u predrađaoni, stala nogama na krevet i vikala da ne može više ležati. Mirno su joj prišli, lagano ju polegli, ali ona nije pružala otpor i odvezli. Dalje ne znam, ali sin je rođen živ i zdrav. Kad sam joj poslije u sobi pričala da je stajala na krevetu, nije mi vjerovala, nije se sjećala. Da li je dobila nešto za smirenje, nije znala.

  20. #20
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    meni je to pretuzno.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa Vidi poruku
    meni je to pretuzno.
    Da tužno! Jad i čemer.

    Da je to bar nešto skupo, nego obična strunjača, krevet, bezveze...i babica bi trebala kleknuti.

    Zbog takve jedne "banalnosti" kao što je želja (i potreba, ja sam imala tu silnu potrebu da se uspravim, svaki put) da žena rodi potpomognuta silom teže, da se svima olakša, i njoj, i bebi, međici, da porod ide brže...

    treba raditi drame jer oni imaju rađaonski stol i ima da ideš tamo...milom ili silom...

  22. #22
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ali zašto baš mora biti čučanj? Pa bebe lijepo izađu i u ležećem položaju. Ustvari u nekom poluležećem/sjedećem, znači legneš, digneš koljena prema licu, nagneš se skroz prema trbuhu i tiskaš malo po malo. Ja sam tako svih. Taj prvi put kad su mi stisli trbuh je došlo do nekakvog sranja, ja ni sad ne znam što je točno bilo, uglavnom bilo je hitno i panika je u jednom trenu nastala pa je dr stisnuo i beba se rodila. I rezali su me i imala sam dvadesetpet tisuća punata. Na ostalim porodima babica mi je rekla da se namjestim kako me volja (ali čučanj nije bio opcija nego sve što uključuje mene na onom krevetu u bar donekle horizontalnom položaju), sugerirala kako bi mi moglo biti lakše i rodili su se bez rezanja, pucanja, šivanja..Ovaj zadnji put mi se babica nasmijala kad sam je pitala mogu li ovako/onako, žena kaže-brate rodila si ih troje,namisti se kako god misliš da će ti biti lakše.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ali zašto baš mora biti čučanj? Pa bebe lijepo izađu i u ležećem položaju. Ustvari u nekom poluležećem/sjedećem, znači legneš, digneš koljena prema licu, nagneš se skroz prema trbuhu i tiskaš malo po malo. Ja sam tako svih. Taj prvi put kad su mi stisli trbuh je došlo do nekakvog sranja, ja ni sad ne znam što je točno bilo, uglavnom bilo je hitno i panika je u jednom trenu nastala pa je dr stisnuo i beba se rodila. I rezali su me i imala sam dvadesetpet tisuća punata. Na ostalim porodima babica mi je rekla da se namjestim kako me volja (ali čučanj nije bio opcija nego sve što uključuje mene na onom krevetu u bar donekle horizontalnom položaju), sugerirala kako bi mi moglo biti lakše i rodili su se bez rezanja, pucanja, šivanja..Ovaj zadnji put mi se babica nasmijala kad sam je pitala mogu li ovako/onako, žena kaže-brate rodila si ih troje,namisti se kako god misliš da će ti biti lakše.
    Ima na Sv.Duhu stol koji podiže uzglavlje, no meni nije bilo dosta, tražila sam od muža da mi još drži leđa, da se uspravim, točno mi je trebalo da se iz tog polusjedećeg dignem još uspravnije, no nemoguće u rpdilištu. Popucala sam svaki put, možda bih ispucala i da sam se uspravila, nije isključeno, ali stvarno sam osjećala da bi mi bilo lakše da se dignem.

  24. #24
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ne mora biti cucanj, ali da me netko tjerao da lezim ili cak sjedim na zadnjem porodu.. uh, ne zelim ni razmisljati sta bi bilo. jedini polozaj koji je iole dolazio u obzir je bio da klecim s rasirenim nogama, i glavom i rukama oslonjena na kadu (ok, ne treba biti kada, bilo sta).

    a to nalijeganje.. vac sam n puta napisala na forumu, to mi je kategorija fizickog zlostavljanja, ja bi to kaznjavala. ma cijeli taj zastarjeli pristup, kad su in charge svi osim rodilje.. aa bolje da ne pisem

  25. #25
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    nalijeganje je kristelerov hvat
    ponegdje čitam da je zabranjen jer postoji mogućnost od pucanja/rupture maternice
    veoma je nasilan za maternicu i općenito, ženu i dijete

    ne znam što te treba dovest u takvu situaciju
    moja osobna pretpostavka, ako i dođe do tog, onda su to uzrokovali upravo doktori

    o ležanju...ne znam treba li trošit riječi?
    ak se kom leži, nek leži
    al sve, radi njihove komocije, rodilje prisilt na to je užas

    na mom prvom vaginalnom, pitala sam može li što drugo osim ležanja, klečanje, pa je komentar bio - a kak će babica uhvatiti dijete??
    inače mi je taj doc super, al mi je žalsono kad shvatiš da oni zaista nisu vidjeli fiziološki porođaj - di ne treba niš radit neg sjedit na rukama

    nisam sigurna, al taj neki polusjedeći, zar to nije još gore od ležanja?? kao neka fora u stavu zdjelice i kostiju...

    inače, kod gravitacijskog poroda, zdjelica se širi i za 30%

    nema tu neke love koja bi se trebala osigurat za nešto takvo kao što je gavitacija

    edit: ja nisam mogla raditi ovo što je Trina radila..to je radi skraćivanja porodnog kanala..al *** da ne kažem što prostije.. nisam bila u stanju, ležala sam i to je sve
    nalijeganje sam odbila
    Posljednje uređivanje od zmaj : 15.02.2012. at 20:08

  26. #26
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    u vinogradskoj su mi oba puta nalijegali na trbuh, ali to me uopće nije bolilo
    na trudničkom tečaju su nam rekli da se to više ne radi, ali izgleda da se ipak radi

  27. #27
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kad zena letzi na ledjima s koljenima savijenim, kraljeznica tako stoji da tjera dijete da se radja uzbrdo. A uzbrdo je uvijek puno teze nego nizbrdo.

  28. #28
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    marta, meni su sugerirali taj položaj
    sagnut se prema naprijed, noge savijene u koljenima gore prema sebi držat rukama
    ma došlo mi je *** na štap....
    ajd ti to, mišljah si ja
    i nisam iš
    neg ležala i backala se amo tamo
    pa mi rekoše, ajd se bar uhvati rukama za one prečke to jesam
    nisam ziher, možda sam imala nogecijelo vrijeme spuštene
    hiću reć, ne sjećam se čak jesam li ih savinula u koljenima sa stopalima na stolu (bez dizanja kralježnice) ak me shvaćaš
    i tak sam tiskala i rodila
    mila majko, ne znam otkud im ta ideja...
    al su mi rekli, radi skraćivanja porodnog kanala i da se beba ne vreća
    a ja si mislim, zaboli me za kanal i skraćenje od centimetar i za vraćanje, svakako će se rodit, već je tu
    ma užas i niš više

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    vidim da je većinu vas više boljelo na leđima.meni je oba puta bilo obrnuto.na boku osjetim trudove,al cim se prevrnem na leđa ništa,sve nestane.i to oni najjači pred sam izgon.tako sam oba poroda odradila trudove na boku držeći se za onu prečku od kreveta(bog joj pomogao) i čekala vrijeme za tiskanje.

    na prvom porodu se bebuška jaako zamotala u pupčanu i kad sam tiskala bi se spustila,al čim bi prestala tiskati ona se vratila gore(osjećaj ko da imam feder u trbuhu).tada mi je dr pomogao s laktom,al ne ovako kako vi opisujete.nekako je kao pridrzao trbuh u trenutku kad je beba bila dolje da se opet ne vrati.kad je izašla imali su što otpetljavati.

    prvi put sam bila rezana.sestra me masirala i stvarno su se trudili da ne moraju,al djetešce je zbilja imalo pozamašnu glavu
    drugi put nisam,ali je i porod bio tak brz i lagan,pa nije za uspoređivati.

  30. #30
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    meni su isto nalijegali na trbuh, 3-4 puta
    i nije pomoglo, beba nije išla tako van
    ali grooozno iskustvo al nit su me pitali, nit me upozorili, a ja u polunesvjesti već

    uz napomenu da je bio vbac ... netko je spominjao povećani rizik rupture, jel... uf, kad se sjetim...

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Meni se naleglo u trećem porodu, majčicu mu njegovu, zato što su htjeli ić spavat. Ja sam bila skroz skoncentrirana na primalju i tiskanje/netiskanje da nisam niti primjetila kad se bacio na moj trbuh. Mjesec dana nisam mogla hodati od bolova ispod rebara (doslovno tri put izašla iz kuće zbog toga) a ginica rekla da je najvjerojatnije da je bilo nagnječenje jetre. Inače je porod trajao 3 sata pa ga je, jelte, trebalo ubrzat ...
    Rekla sam da neću drip i klistir i to su poštivali al ovog se nisam unaprijed sjetila.

  32. #32
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    i meni su nalegli jer je bio kraj smjene
    7h ujutro
    a mogao me je samo ostaviti idućoj smjeni

  33. #33

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    stvarno je ružno ako to rade da bi ubrzali tih zadnjih ne znam koliko vremena izgona samo zato što im se žuri završiti smjenu... meni se ipak čini da se radi o njihovoj procjeni koliko je žena već na izmaku snaga jer ako nema snage za završni izgon, onda moraju upotrijebtii vakuum, zar ne? a to je opet priča za sebe...a i ako vide da se beba pati, a da nije dovoljno spuštena, a žena je dovoljno otvorena sa trudovima sve u 16, valjda je u tim slučajevima primjenjiv...
    meni je bilo ovo zadnje i moram priznati da se nisam osjećala da su invazivni, niti me išta boljelo, niti u trenutku nalijeganja, niti poslije. no vjerujem da ima doktora i doktora, a bogme i odluka i odluka...

  34. #34
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    znam da ono što sam napisala zvuči ružno
    i u principu ne volim takve stvari pročitati i uzimam tako nešto sa rezervom i mislim da osoba koja to piše pretjeruje
    i da ne zna što piše
    ali ovo je istina
    potvrđeno od drugih ginekologa

    ni mene nije bolilo
    u tom trenutku
    ali ću posljedice osjećati cijeli život

  35. #35
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Meni su jednom nalegli jer je bila frka, spašavali su život. Druga dva puta nisu.

  36. #36
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    jedno od najgorih iskustava
    sve u cilju što bržeg okončanja poroda
    a došla sam u rodilište 8 cm otvorena
    još se sjećam živo te primalje (a rodila sam 2003),ko herkules, sva velika
    kad mi je nalegla na trbuh mislila sam da ću dušu ispustiti

  37. #37
    t.r.a.c. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    102

    Početno

    Citiraj krvavica prvotno napisa Vidi poruku
    stvarno je ružno ako to rade da bi ubrzali tih zadnjih ne znam koliko vremena izgona samo zato što im se žuri završiti smjenu... meni se ipak čini da se radi o njihovoj procjeni koliko je žena već na izmaku snaga jer ako nema snage za završni izgon, onda moraju upotrijebtii vakuum, zar ne? a to je opet priča za sebe...a i ako vide da se beba pati, a da nije dovoljno spuštena, a žena je dovoljno otvorena sa trudovima sve u 16, valjda je u tim slučajevima primjenjiv...
    meni je bilo ovo zadnje i moram priznati da se nisam osjećala da su invazivni, niti me išta boljelo, niti u trenutku nalijeganja, niti poslije. no vjerujem da ima doktora i doktora, a bogme i odluka i odluka...
    da, njihove procjene... žena nebi ni bila na izmaku snaga da je puste da rodi uz pomoć gravitacije. meni su rekli da sam na izmaku snaga i da zato ne mogu na stolčić (rodila u nekom polusjedećem), one sekunde kad sam rodila sam se htjela ustat pa su me vraćali na krevet. a isto tako su mi "nalijegali" na trbuh, tj. gin je pritiskala trbuh jer se beba vraćala unutra, da sam bila na stolčiću ili čučečki ili klečećki, ne vidim kako bi se beba, da je i htjela, mogla vraćat unutra. a o manjku snage i njihovoj procjeni da ne pričam-dva sata nakon poroda sam žicala da se otuširam pa mi nisu dali, i na kraju sam cijelu noć provela sjedeći na krevetu i tipkajući na mob jer nisam bila ni umorna ni iscrpljena (bebu su mi naravno uzeli, jer tamo kamo su me smjestili nije bilo mjesta za bebe)

  38. #38

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    t.r.a.c. fakat užas...

    zato sam i napisala da ima doktora i doktora kao i odluka i odluka...

  39. #39
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    vbac i taj zahvat ??? ..........

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    289

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Kako se izboriti za položaj koji nije ležeći (ili ležeći s napola podignutim trupom, kao polusjedećim) u rodilištu u kojemu to jednostavno ne daju?
    Sv. Duh? Petrova? Merkur? Sva najveća zagrebačka rodilišta.

    Kako?

    Vidim jedino opciju kako rodilja bježi kroz rodilište, ovi ju hvataju, pa ona pokušava zauzeti pozu čučanj, oni ju dižu, gle luđakinje..., onda ona opet bježi kad nitko ne gleda, pa se pokušava namjestiti četveronoške, pa se hvata za radijator, opet je dižu i nose na stol za rađanje...ova se bacaka, ali uzalud...

    Ja karikiram, naravno,
    ali nema šanse, nikakve šanse, u rodilištu u kojemu to nisu predvidjeli, neće i ne žele,
    da žena ima izgon u uspravnom položaju.

    Jedino može ići pretraživati u kojem se rodilištu to može pa ići tamo, inače ništa.
    evo ja sam bila prije dvije godine u MErkuru i zamolila sam jel smijem stajati i pustili su me bez ikakvih problema. bila sam u sobi preko puta rađaone i tamo stajala nekih sat i pol jakih trudova. zapravo, sasvim je bilo izdržljivo. tad sam osjetila bebu da se spustila, pozvala sestre, odmah su me odvezli na krevetu u rađaonu i rodila sam za tri truda. taj treći mi je doktorica zalegla na trbuh što nisam shvatila kao nešto loše jer je stvarno bilo ekspresno i sad kad se poroda sjetim izrazito ugodno iskustvo

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj lola3 prvotno napisa Vidi poruku
    evo ja sam bila prije dvije godine u MErkuru i zamolila sam jel smijem stajati i pustili su me bez ikakvih problema. bila sam u sobi preko puta rađaone i tamo stajala nekih sat i pol jakih trudova. zapravo, sasvim je bilo izdržljivo. tad sam osjetila bebu da se spustila, pozvala sestre, odmah su me odvezli na krevetu u rađaonu i rodila sam za tri truda. taj treći mi je doktorica zalegla na trbuh što nisam shvatila kao nešto loše jer je stvarno bilo ekspresno i sad kad se poroda sjetim izrazito ugodno iskustvo
    A šta si ti sad ispričala?

    Hodala si za vrijeme trudova.

    Kad je trebalo tiskati, kad je trebao početi izgon djeteta, postavili su te na krevet/stol i izgon se obavio u poluležećem ili ležećem položaju, kao i uvijek, tamo gdje nije predviđeno drugačije.
    U zagrebačkim rodilištima nema kade, stolčića, nema opcije da žena kleči, čuči, da napola stoji uspravno itd. , nema položaja koji je vertikalni u izgonu.

    O izgonu se ovdje radi, o položaju prilikom prolaska djeteta kroz porođajni kanal, ne prohodavanju trudova.
    Posljednje uređivanje od Nena-Jabuka : 17.02.2012. at 14:51

  42. #42
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Citiraj klara prvotno napisa Vidi poruku
    Rađala sam ležećke jer sam htjela donirati matične stanice. Zašto to nije spojivo sa stolčićem je već druga priča.
    Htjela sam i ja dati maticne stanice pa su rekli da necu moci ako idem na stolcic - na kraju smo dogovorili da mi krevet sloze da rodim sjedecki tako da sam dobila i porod kakav zelim i donirala maticne stanice. Ne znam zasto su tebi rekli da moras lezati.

  43. #43
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj Kikica1 prvotno napisa Vidi poruku
    Htjela sam i ja dati maticne stanice pa su rekli da necu moci ako idem na stolcic - na kraju smo dogovorili da mi krevet sloze da rodim sjedecki tako da sam dobila i porod kakav zelim i donirala maticne stanice. Ne znam zasto su tebi rekli da moras lezati.
    jer se krevet nije mogao namještati

  44. #44
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Ja ću samo reći da si još dobro prošla jer je meni od tog zavata na prvom porodu stradala trtica
    (bila sam u polusjedećem položaju, oanko visoko dignuta leđa stola) i bolila me mjesecima, pa pauza pa sve dok mala nije prošla 3,5 g. i ja otišla privatno fizijatru na hrpu ultrazvuka. Naime, nije to ni sad kao prije, ali čak ni famozni dr. Oz nije znao ništa pametno reći ženi koja je postavila pitanje u vezi oštećenja trtice nakon poroda. Rekao joj je da podmetne jastučić kad sjedi i to upravo ja radim već 4 g. Sva sreća 2 x sam rodila na stolčiću i to je po svemu neka druga priča.
    Tako da, ako ikako ide probati izbjeći taj famozni zahvat.

  45. #45
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Htjedoh reć bolla me mjesecima pa kratka pauza pa onda sve do 3,5 g djeteta, a sad više neugoda, nakon što sam prije skoro g. dana bila na više terapija UZV

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    Moja sveki je operirala trticu.Njoj je stradala prilikom pada,isto ju je dugo bolilo.Ponekad se prilikom udarca odlomi mrvica koja se zagnoji,pa se to onda mora otvoriti i očistiti.To je bio slučaj kod nje.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    177

    Početno

    S drugim djetetom sam imala relativno lahak porod.Ali sam pukla upravo zbog radjanja lezecki.
    S trecim (bas kao mikka) nije bilo sanse da radjam bilo kako osim onako kako mi odgovara.
    Valjda zbog okruzenja i situacije,znala sam da vladam situacijom,i mogu kako mi pase.
    Pa mi je pasalo na koljenima polurasirenih nogu,s glavom i jednom rukom naslonjenom na kauc.
    I s ovom trecom bebom tacno nisam morala tiskati,vec je samo pustiti da se probija lagano van.
    Gravitacija cini svoje.
    Kako ce biti s cetvrtim...ne znam,al svaki dan si kreiram mogucu situaciju i mjesto za porod.
    Sad bih najradije otisla negdje u sumu,al posto je ljeto,strah me baja ...

    A za nalijeganje na trbuh ne znam,s prvim se i ne sjecam,jer sam bila omamljena dripom.Sve mi je u nekoj magli,detalji su izbrisani
    No autorice teme,ne mora da znaci da ce sa drugim biti tako.
    Meni je drugi porod,za razliku od prvog bio jako kratak,cak kraci od treceg.Nisam ni osjecala bolove,vec samo jak pritisak i tjeranje na wc.Tako da me u bolnici nisu stigli ni pregledati,vec me muz na rukama iznio do sale.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    301

    Početno

    Mene je mama rodila nalijeganjem,a bogme i moje prvo dijete je došlo tako(uz drip,epiduralnu i sl.sranja) na svijet.Kada je počeo izgon on je u jednom trenu stao,a doktor je bio na doručku(gdje su ga panično zvali ali se čovjeku nije žurilo,nažalost,telefon je bio pokraj box-a i svaki panični poziv sam čula) tako da su nakon nekog vremena odlučile da jedna od sestara "požuri" stvar.Ja to nisam niti osijetila poslije cijele agonije ali mojem je djetetu pukao vratni mišić,ali Bogu hvala poslije je bilo sve ok.
    Dok je carica došla na svijet bez ikakvih agresivnih metoda...a između ostalog jer sam s njom šetala gotovo do trena izgona....a s njim su me "zakovali" za krevet...
    Porod sa sinom mi je bio najgore životno iskustvo a s njom najljepše

  49. #49
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Rodila na SD 2009, znaci ne tako davno... Te njihove svemirske stolce nisam vidjela, a i tad su ih imali. Je da mi je sve u izmaglici ali sam poprilicno sigurna da sam radjala na skrooooz ravnom stolu, mozda je uzglavlje bilo podignuto za max 30 stupnjeva. Morala sam se sama odici i drzati se za koljena, ufff kad se sjetim...

  50. #50
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa Vidi poruku
    Rodila na SD 2009, znaci ne tako davno... Te njihove svemirske stolce nisam vidjela, a i tad su ih imali. Je da mi je sve u izmaglici ali sam poprilicno sigurna da sam radjala na skrooooz ravnom stolu, mozda je uzglavlje bilo podignuto za max 30 stupnjeva. Morala sam se sama odici i drzati se za koljena, ufff kad se sjetim...
    Joj, joj, boli me kad čitam!

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •