Stranica 15 od 16 PrviPrvi ... 513141516 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 701 do 750 od 798

Tema: Kako ste se osjećale pred porod

  1. #701
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Ivon, čini mi se da bi ti sluzavi čep trebao biti ipak malo drugačiji, ne kao bijeli iscjedak nego tamniji sluzavi komadi/komad. Meni je čep curio u dijelovima 5 tjedana.
    Znam kako su dugi dani poslije termina ali sad će to, kroz par dana ćeš sigurno roditi, pokušaj uživati u ovim posljednjim danima.

    Ja sam danas točno 38 tjedana. Obzirom na prethodno iskustvo s prijenosom, ne očekujem porod još barem 3-4 tjedna... a ako krene prije, ugodno će me iznenaditi
    Još nisam imala ni jedan vaginalac tako da ne znam ništa o stanju cerviksa, ali to ionako ne pretkazuje ništa u ovoj fazi trudnoće. U prošloj sam bila potpuno zatvorena do samog kraja, tek me je nakon termina dr ručno otvorila da može napraviti amnioskopiju. To ručno otvaranje je prošlo iznenađujuće lako i bezbolno, a kad sam se sama počela otvarati isto je sve išlo jako brzo.

  2. #702
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Citiraj Ivon prvotno napisa Vidi poruku
    Od mene i dalje nema nikakvih naznaka za porod.... primjećujem jedino učestalo mokre gaćice, nakon svakog presvlačenja, pa to mi možda plodna voda...neznam...prvi mi je porod pa nemogu ništa sa sigurnošću reci, a iscjedak mi je intenzivniji,sluzav i bijel, pa je to možda i taj sluzni čep....teško je reci kad mi je prva trudnoća...jel bilo tako nekoj od vas?
    Mozda meni. Dva dana prije poroda mi se otpustao taj cep u svim nijansama od bjelkastog do zuckastog s time da sto se vise blizio trenutak to se kolicina povecavala. Vecer prije i tokom noci su to vec bile kolicine za ozbiljni ulozak (dkle ne onaj mali dnevni) a kako je to sluz koja se nije upijala to mi je smetalo i u biti bilo gadljivo. Pred kraj su dosli i trudovi i ta sluz je kontantno cjedila bas me sokiralo koliko toga ima puno

  3. #703
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Meni je tjednima pred porod (hm, s obzirom na prenesenost, valjda je rijec o mjesecima) iscjedak bio bijeli i gusti i bilo ga je na sve strane. Prvi dio cepa je bio zutkast, ljigav kao bjelanjak (nikad nije izaslo nista uobliceno i tvrdo) i prosaran krvavim prugama (tamnijim). Krenuo je dva dana prije poroda i prestao doslovno kad sam rodila.

  4. #704
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Ivon, ja ti od 28. tjedna imam takav vodenkast i povremeno gust i bjelkast iscjedak. U početku sam se prepala da mi curka pl. voda, međutim, mokre gaćice su od istjecanja urina koji zbog težine na mjehuru popušta, a ovo bijelo su bile gljivice koje su kao normalne u trudnoći. Čep prije poroda je sluzav i tamniji, znači od tamno žutog, preko crvenkastog do smeđeg. Ja ga se uopće ne sjećam prije prvog poroda, ali se sjećam da mi je izašao prije drugog... to jutro prije nego sam rodila. Eto, tako je to kod mene izgledalo

  5. #705

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    hvala na pomoci....bila sam danas na pregledu i otvorena sam 1 prst napokon (više nije samo za jagodicu prsta), radio mi je dr aminoskopiju i plodna voda je ok, i rekao je da nije zadovoljan koliko mi se beba spustila, te da se nada da ce se spustiti, i naravno opet čekanje, te se moram u nedjelju javiti na pregled i ctg. danas sam imala čak 2 lagana trudića na ctg....ma samo da to više krene...što se tiče sluznog čepa, danas kako me dokt raskopao pa mi ide sukrvica, i smeđi iscjedak, tako da mi je sad to poremetilo moje praćenje sluznog čepa, ako je uopće i bio...

  6. #706

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    ja i dalje čekam...nema nikakvih naznaka

  7. #707
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Bit će, bit, čeka beba da se vrijeme malo smiri.

  8. #708

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    Bio je sv nikola, pa ni Nikolina nije htjela biti, pao je snijeg (sto je u ri rijetkost) pa ni snjezana nije htjela biti, a sad jedino može čekat da na vrbi rodi grožđe, pa da bude Grozdana, ili Vrbica hehehe citirala sam svog supruga

  9. #709
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Možda čeka da bude Lucija

  10. #710

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    joj da da to i mene zezaju, hehe, vidjet cemo, kako je krenulo sve je moguce

  11. #711
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Ivon, gdje si ti?

  12. #712
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je tjednima pred porod (hm, s obzirom na prenesenost, valjda je rijec o mjesecima) iscjedak bio bijeli i gusti i bilo ga je na sve strane.
    meni skoro cijelu trudnocu :D

    8h prije nego mi je puko vodenjak i izletio cep u komadu uocila sam da je postao malo zuckasto-smedji.

  13. #713

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    rodila sam, nakon 49 sati induciranog poroda (drip, 3 puta gel,drip,epiduralna na zahtjev doktora za vaginalni porod i onda opet epiduralna pa na carski rez) 15.12 u 13:35 epiduralno na carski rez u KBC rijeka...objaviti cu priču i napisati u detalje.....sve trudnice koje rađaju u rijeci mogu me pitati što god vas zanima, rodila sam zdravu curicu 4120 i 52, moje zlato....
    Citiraj tikica_69 prvotno napisa Vidi poruku
    Ivon, gdje si ti?

  14. #714
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    Cestitam draga. Iskusala sve sto se nudilo, ha?
    Nadam se da ste ok.

  15. #715
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Ojojojojoj Ivon, nije ti bilo lako ali neka je curka dobro a i ti ćeš se brzo oporaviti i zaboraviti sve muke. Iskrene čestitke

  16. #716
    J&D avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    628

    Početno

    Uhh ovo mozda bolje da nisam cula nek je samo sve dobro proslo

  17. #717
    J&D avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    628

    Početno

    Curke blagoslovljen Bozic Vama i Vasim obiteljima, i sve najbolje... Sta Vam zelim svima??? Samo zdravlje i mirisljave smotuljke!!!!!

  18. #718

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    curica i ja smo super, nije bilo druge nego nažalost probati sve što se nudilo, samo da se curica rodi zdrava, hvala bogu nikakvih posljedica nemamo od tih silnih hormona....
    Svima želim sve najbolje povodom blagdana!! Najviše zdravlja vama i vašim obiteljima¨!!

  19. #719

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    139

    Početno

    Čestitam ti Ivon na curici, glavno da ste ok Btw. i ja sam nakon pokušaja vaginalnog poroda završila na carskom, samo sve to skupa nije trajalo 49 h
    A svima ostalima sretan i blagoslovljen Božić!!!!!

  20. #720
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Eto, kod mene krenula ona euforija pred porod, torba spremna
    Koliko god mi do sad bila panika, počela sam ipak jedva čekati da krene. Danas smo 37+2, u petak idemo na kontrolu pa ćemo vidjeti kakvo je stanje.
    Do sad sam bila otvorena samo za vršak prsta i nije bilo nikakvih naznaka da će skoro krenuti. Počele su me peči prepone, boljeti leđa, grčevi u nogama, naoticanje, pa pretpostavljam da se tijelo ipak počelo pripremati
    Javim se u petak nakon pregleda.

  21. #721

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    hvala na čestitkama.....
    tikica_69....... želim ti svu sreću,i lagan porod, i nikako nikako porod kao moj....sve ce brzo proci...držim fige!!!

  22. #722

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    9

    Početno

    Evo i ja se pridružujem čestitkama!!!
    Nova sam na forumu, zapravo čitam vas već godinama , a nikako da se registriram, eto napokon.
    Dakle čekam i ja 39/3 nemam nikakvih "tegoba" osim ponekad kad se miče zna biti neugodno i malo me štreca u kukovima pa imam osjećaj da neće još mjesec dana. Sina sam prenjela 10 dana pa na indukciju i sjećam se da sam bila pred kraj sva u komi, sve me bolilo, bila sam umorna, možda zapravo sada ne stignem primjetiti uz aktivnog petogodišnjaka na "praznicima".

  23. #723

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    ah ta indukcija...uh uh..Taurus sretno na porodu

  24. #724

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    9

    Početno

    Hvala Ivon.
    Žao mi je što se tebi tako zakompliciralo, ali najvažnije je da je prošlo i da ste sada sigurno već puno bolje. Velika curka
    Moje iskustvo indukcije nije bilo ni približno kao tvoje, nakon prokidanja vodenjaka odbila sam drip i ležanje uz ctg, šetala sam i relativno brzo dobila dobre trudove. cijela "procedura" od mog dolaska do rođenja trajala odprilike 7 sati. Osim što sam se raspucala na sve strane sve ostalo je bilo O.K. Nadam se i sada sličnom samo da krene samo.

  25. #725
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Ja bila jučer na pregledu, zatvorena sam ko sef narodne banke
    Danas smo 37+5 i mislim da ću i ja završiti na induciranom i namučiti se kao i na prvom porodu. Ionako mi je doktor rekao da s obzirom na moje godine i činjenicu da sam zadnji put rađala prije 17 godina, da sam u stvari ko prvorotka i umirem od straha
    Počela sam naoticati, tlak mi je već graničan a moje grčeve koje ja osjećam već danima ctg uopće ne bilježi, znači nema ih u stvari. Ribici se izgleda neće van

  26. #726
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    tikica_69, ne mora biti da ih nema. ne znam jesi li malo "potfutrana" ili si inače mršavica. ja sam baš debela i dok je mene prao najjači trud, ono za skinut zvijezde s neba, ctg je bilježio jedva 70 jer je moje salo amortiziralo impuls.

    ja sam oba poroda bila inducirana (tlak, godine, gestacijski dijabetes, zbetonirana do kraja), s time da sam 1. puta bila na dripu svih 6 sati koliko mi je trajao porod, dok sam ovaj puta bila svega zadnjih pola sata na dripu (porod trajao ukupno 5,5 h) i nisam to doživjela traumatično. dapače, oba sam puta odlepršala na onaj stol rodit. cure su me pitale jel se bojim bar malo, kak to da me nije strah i sl., ali jednostavno to ushićenje, ta sreća da ćemo se napokon vidjeti moje dijete i ja bili su veći od straha. jest da sam u oba slučaja, zadnjih pola sata pred kraj u sebi rekla: nikad više, ali evo, već danas (3 mj. nakon proda) bih mogla ponovno kroz sve to proći (da nema godina koje me žderu ).
    rodit se mora, iz te se kože ne može izaći, beba ne može na usta, hahaha i moramo se pomiriti da prod boli, da to nije odlazak u operu, već odlazak donijeti život na svijet. i kad si tak posložiš stvari, bude ti lakše. barem je meni tako.

  27. #727
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Toko nije prelazio 16, pa bi rekla da ih stvarno nema a nisam baš neki nafutranko, onak, normalne težine na svoju visinu
    A znam da mora izać gdje je i ušla al ono..... prvi put sam rađala 18 sati na dripu i još uvijek se sjećam svakog detalja pa sam prestravljena
    No, tada je epiduralna bila još sam mit pa se nekako nadam da ću je se uspjeti sada dočepati da si bar malo olakšam ako ću morati primati bilo koji oblik indukcije

  28. #728

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    9

    Početno

    Tikica_69 slažem se sa Franny između ostalog imaš još dobra dva tjedna pred sobom, a sudeći po Frannynom i mojem iskustvu indukcija i ne mora biti strašno iskustvo. Žao mi je što se Ivon tako namučila no porod je individualna stvar, samo pozitivno razmišljaj, sama možeš "svojom glavom" puno pomoći. Ja osobno nemam pojma da li sam išta otvorena jer me na Sv. Duhu nisu ginekološki pregledali već mjesec dana, kontrakcije sam prve osjetila tek sinoć (39+4), imam isto dosta godina, rodila skoro prije 6 godina, pa eto tješeći tebe tješim i sebe. Sretno!

  29. #729
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj tikica_69 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bila jučer na pregledu, zatvorena sam ko sef narodne banke
    Danas smo 37+5 i mislim da ću i ja završiti na induciranom i namučiti se kao i na prvom porodu. Ionako mi je doktor rekao da s obzirom na moje godine i činjenicu da sam zadnji put rađala prije 17 godina, da sam u stvari ko prvorotka i umirem od straha
    Počela sam naoticati, tlak mi je već graničan a moje grčeve koje ja osjećam već danima ctg uopće ne bilježi, znači nema ih u stvari. Ribici se izgleda neće van
    da sef narodne banke
    ne brini, to što si zatvorena sa 37+5 je sasvim normalno, i ne znači da ćeš bit zabetonirana do kraja! otvarat ćeš se kad krenu trudovi!
    a ove kontrakcije koje osjećaš ali ih ctg ne očitava - naravno da ih ima, nije ctg nepogrešiv. Ako ih osjećaš onda ih ima! Ctg je samo aparat, valjda ti znaš bolje dal ih ima ili nema hehe

    Ribici se očito ne ide van, ali ima još puuuuuuuuuuuno vremena da se predomisli

  30. #730

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    Tikica_69 ma sve ce to normalno krenuti....nije ni meni ctg bilježio trudove,a sitne sam građe...to se sve bebica priprema, nije aparatima za vjerovati....
    još 2 tjedna uživaj puno pusa hrabrosti šaljem...a na kraju krajeva sve žene rode, pa tako ćeš i ti takve su nas napravili hehe

  31. #731
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Hvala vam cure
    Ma posložila sam si malo kockice u glavi i nije više panika ko prije par dana. Znam da se moram opustiti inače ću sama sebi otežati stvari. U stvari, spremna sam i čekam i uživam u zadnjim danima kao mama morž u svom brlogu

  32. #732
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Meni CTG nije registrirao u principu nista, a trudove sam imala svakih 10 do 5 minuta, lijepo sam ih odradjivala na stolu.

  33. #733
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Citiraj taurus prvotno napisa Vidi poruku
    no porod je individualna stvar, samo pozitivno razmišljaj, sama možeš "svojom glavom" puno pomoći.
    e baš to .

  34. #734

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    osjećam da mi se tijelo lagano počinje pripremati.
    ne znam kako vama drugima, ali dođe mi da si nabavim čepiće za uha jer svaka baba odjednom ima savjet, i priču s poroda koja je naravno horor. pa jel ljudi baš moraju biti toliko pesimistični?
    ne želim slušati o tome koga su reanimirali, koliko je ko imao šavova i koliko su ragada imali po cicama.
    osobito mi ide na živce kad velim da namjeravam zahtjevati neke stvari na porodu, onda me žene gledaju kao da nisam normalna, i ide rečenica: "budeš ti vidjela kad dođeš njima u ruke, malo si umislila neke stvari."

    vajda je ljudima dosadno u životu. inače jedva čekam da rodim i zagrlim svoju curicu. ništa mi drugo nije važno, i baš sam nekako puna optimizma i poleta.

  35. #735
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Ayan, samo gledaj svoj film i sve bude u redu . ne slušaj babe, ne zamaraj se time, samo think pink. porod je stvarno jedno čudesno i lijepo iskustvo. istina, sve ovisi o nečijem pragu boli, ali ako si posložiš da boljeti mora, da neće biti lako, unaprijed si se pripremila na najgore i onda ti bude sve oke. ako budeš mislila da ideš kao u kazalište, vidjet jednu dobru predstavu, ee, onda ti bu gadno . trebaš vjerovati da ti, tvoje tijelo i tvoja bebica to možete i budete lijepo i junački odradile. vjeruj da si sposobna za to. jer da nisi, bila bi muško . ja tek sad, nakon 2 poroda, vidim koliko smo mi žene, u stvari, jaka bića .

  36. #736
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Ayan, potpisujem Franny
    U jedno uho unutra, u drugo van. Srećom da sam rodila dva puta pa kad mi netko tako počne popovati, mam ga srežem u korijenu svojim iskustvom
    Kod nas još ništa.... čekamo....

  37. #737

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Citiraj Franny prvotno napisa Vidi poruku
    ...ali ako si posložiš da boljeti mora, da neće biti lako, unaprijed si se pripremila na najgore i onda ti bude sve oke. ako budeš mislila da ideš kao u kazalište, vidjet jednu dobru predstavu, ee, onda ti bu gadno . trebaš vjerovati da ti, tvoje tijelo i tvoja bebica to možete i budete lijepo i junački odradile. vjeruj da si sposobna za to. jer da nisi, bila bi muško . ja tek sad, nakon 2 poroda, vidim koliko smo mi žene, u stvari, jaka bića ...
    naravno da očekujem da će boljeti, i da nejdem na izlet. bilo bi super da možeš kihnuti i beba samo izađe van.
    znam i da sam sposobna roditi, kao što kažeš zato smo žene, a i nisam sama, imat ću svog mužeka pokraj sebe, i svoju bebu, bit ćemo kao mušketiri. svi za jednoga jedan za sve.
    još ako i doktori i primalje budu ok tim odmah će mi biti lakše.

  38. #738

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    9

    Početno

    Ayan potpisujem cure, misli svoje, i s osmjehom im svima reci da te ne zanimaju te priče. Naravno nije nam ni jednoj svejedno no treba biti pozitivan. Ja sam recimo u planu poroda napisala da ne želim nikakve "ublaživače" bolova, da odbijam drip i prokidanje vodenjaka, nalijeganje i uvjerena sam da ću uspjeti. Kako kaže Franny "think pink" i bit će pink. A ako i zavapim da želim spasmex (ili što već daju) neću se gristi zbog toga.
    Naime danas mi je termin, pa se malo nabrijavam. Nadam se da će mala pričekati sutra baš sam umorna od cijelodnevnog zbavljanja obaveza. Sutra će me napokon ginekološki pregledati nadam se da sam nešto otvorena... sutra...čekamo...

  39. #739
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Citiraj Ayan prvotno napisa Vidi poruku
    osjećam da mi se tijelo lagano počinje pripremati.
    ne znam kako vama drugima, ali dođe mi da si nabavim čepiće za uha jer svaka baba odjednom ima savjet, i priču s poroda koja je naravno horor. pa jel ljudi baš moraju biti toliko pesimistični?
    ne želim slušati o tome koga su reanimirali, koliko je ko imao šavova i koliko su ragada imali po cicama.
    osobito mi ide na živce kad velim da namjeravam zahtjevati neke stvari na porodu, onda me žene gledaju kao da nisam normalna, i ide rečenica: "budeš ti vidjela kad dođeš njima u ruke, malo si umislila neke stvari."

    vajda je ljudima dosadno u životu. inače jedva čekam da rodim i zagrlim svoju curicu. ništa mi drugo nije važno, i baš sam nekako puna optimizma i poleta.
    Gle, najbolje nikog ne slusati...rodila sam dvaput, i rodila bi i treci put radije nego otisla zubaru. Da se razumijemo, ja zubaru ne otvaram usta dok mi ne obeca anesteziju Da boli, boli, da se jesam malo izgubila tu i tamo, jesam...da sam dreknula oba puta da hocu spinalnu, jesam ali na kraju kad su mi umjesto nje rekli da mogu dobiti spasmex, nisam ga htjela, rekoh, ne djeluje mi na menstrualne bolove, pa ce mi fol na trudove. Htjedoh reci, ne opterecivati se, pustiti da ide kako ide...oba puta sam trazila bez dripa i rezanja, bez uplitanja u tijek poroda, oba puta su to ispostovali, dogovaras se u tijeku poroda...moj stav je bio "ja bi tako ako moze dok god smo beba i ja okej" i izlazili su mi u susret bez nekog veceg negodovanja, tako da je to ocito moguce. Eto, ja ti nemam ni horor pricu, niti sam imala ragade, ni savovi od epi nisu bas toliko veliko zlo...nisu ugodni ali kad su tu naucis se zivjeti s njima. Tako da...brigu na veselje i think pink.

  40. #740
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Kikica1, to i moja mater kaže, da bi radije još 10x rodila nego išla zubaru. Ja bi si recimo radije sve zube na živo počupala
    BTW, mi još uvijek u komadu, hiksići stalno prisutni i naravno, proljev koji ne prestaje već ne znam koji dan al baš sam čitala da je to prirodno čišćenje pred porod. Bogmeč sam se fino očistila. Mislim da kod mene klistir uopće ne bi imao smisla

  41. #741

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    3

    Početno

    U 5h ujutro tražim mjesto gdje se mogu izjadati
    Danas mi je točno 39 tjedana. Jučer smo bili na pregledu, CTG u redu, zatvorena skroz i ništa se još ne događa. Idem kod privatnika i do sad sam bila jako zadovoljna, valjda zato što masno platim pa napravi sve što god postoji. Ovaj put mi je iznenada, nakon što je pogledao jesam li otvorena, odlučio testirati plodnu vodu. Ja sam se uplašila i počela ispitivati što to sad znači, kako se to točno izvodi, boli li to itd. Nije mi odgovorio ni na jedno pitanje i gurao neku spravicu u rodnicu, što je boljelo, ali ne jako, no da mi je rekao da malo stisnem zube bilo bi mi lakše, bar bih znala što me čeka. Onda sam pitala ima li taj pregled neke rizične posljedice npr. na puknuće vodenjaka pa me on počeo ispitivati zašto mi je to bitno i želim li ja zauvijek ostati trudna, na što sam mu rekla da naravno ne želim, ali ne želim niti neprirodan porod. To mu je očito bila neka bolna točka jer prema njegovim naknadnim riječima (održao mi je "bukvicu" 20 min nakon pregleda) on ne vjeruje u prirodu i smatra da ona nije uvijek najpametnija te da je bolje da se dijete rodi što prije i da je opasno za bebu ostati dugo u trbuhu pa je naveo sve moguće rizike i hvalio se sa medicinskim dostignućima, izjavio kako u Americi neke žene potpisuju UGOVORE da odbijaju drip, ali da to kod nas u Eruopi (!) ne postoji još. Naglašavao je važnost aktivnog vođenja poroda i neprestano upućivao na rizičnost trudnoće koja završava bez konstantnog nadzora. Još je spomenuo kako je prije 50 godina bila praksa da se žena porodu unutar 2 izlaska i 2 zalaska sunca, a da je danas (puno modernije i bolje za sve prisutne) cilj poroditi ženu unutar 12 sati. Jednostavno sam poludila. Nisam ja protiv medicine, ali šta će mi medicina ako je samnom i bebom sve u redu? On me želi uvjeriti da nije tako, da sam u riziku i da trebam već prije termina pregledavati plodnu vodu, i to na silu, dok još nisam ni otvorena. Zaboravih reći, da nije uspio proći do plodne vode tako da ništa od tog pregleda.
    No, da se razumijemo, imam 26 godina i trudnoća je do sad prošla kao pjesma, nije bilo nikakvih problema, krećem se, šetam, ribam kadu, ma ko zvono sam, i na sve moje pokušaje da mu izrazim svoj stav o tome kako želim prirodan porod on me sa podsmijehom gledao i govorio kako je to romantična ideja. Na kraju mi je rekao da je moj nalaz LOŠ jer sam u tom stadiju trudnoće, a još zatvorena.
    Zapravo meni nije bilo u cilju s njim razgovarati o tome kakav porod želim, samo sam htjela da mi objasni zašto pregled plodne vode i kako on funkcionira (da znam što me čeka!), a dobila sam zastarjelo mišljenje štrebera koji je u potpunosti izgubio vezu sa pridrodom jer je medicina tako grandiozno uznapredovala.
    Najgore od svega je što u ovome nemam podršku svog partnera koji je nakon pregleda izjavio kako sam se ponašala arogantno i govorila doktoru "s visoka" te me upitao kako sam mogla iskazati toliko nepovjerenje svom doktoru te kako će tek biti u rađaoni, da ću ih sve potjerati van. Uopće nisam bahata osoba i potpuno sam šokirana njegovom reakcijom i doživljajem moje reakcije na doktora. Ja sam se samo uplašila i htjela sam da mi se objasni što se događa, ne znam u čemu je bio toliki problem u mojoj reakciji.

    Sad, kad bih trebala biti najopuštenija, sjedim budna u 5h ujutro i grizem nokte. Pokušat ću se prebaciti u bolnicu na CTG sad, ne želim se vraćati ovom doktoru više. Bojim se da ću opet susresti neke nabrijane doktore koji mi žele inducirati porod, bojim se rađaonice i svih koji će biti tamo. Ne znam iskreno što da radim, najradije bih ostala kod kuće i sama se porodila bez ikoga, jer ni nemam nikoga tko bi mi u tome pomogao. A znam da će moje stanje najviše utjecati na porod i na bebu, i to mi je najgore, jer sad nisam u nikakvom stanju
    Molim vas neke utješne riječi, do sada sam se par put javila na ovaj forum, ali nikad odgovora nisam dobila. Jako bi mi pomogla neka potporica i saznanje da nisam sama s ovakvim stavom. Ili me bar uvjerite da nisam u pravu i da trebam pustit da doktori rade što im je rutina jer "oni znaju što rade". Mah, to ne bih nikad povjerovala.
    Idem spavati, ako bude sreće, pozdrav svima.

  42. #742

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Kate-ch, kako je prosao porod?

  43. #743

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    142

    Početno

    Cure mene sve boljucka a u 37 tj sam probada unutar vagine pritisak na debelo crijevo koma dal je porod stvarno blize nego sta mislim ili... Inace odjednom imam energije jucer generalku po ormarima imala. Kako je vama?

  44. #744
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    sve isto,i traje evo već 3 tjedna s tim da sam ja sad 40+3 I još uvijek ništa....

  45. #745

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    23

    Početno

    vec dva tjedna se osjecam ko da imam mengu.probada u kicmi,bole jajnici,ma boli me sve dole.trbuh se spustil i samo cekam da bude nekaj konkretnije.hehe.termin mi je drugi petak

  46. #746
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Prekrasno!
    Moje tijelo bolje u trudnoći nego prije, u početku nisam povraćala, samo mi je malo bilo zlo, do nedugo sam trčala po svuda, sad čistim, kuham, perem, letim po stepenicama, na par dana me ulovi bol u zdjelici da jedva hodam i ustanem iz kreveta ali brzo prođe, ne kažem da sam si teška nego da sam si trudna Ne otičem, spavam po noći, po danu, ništa mi ne smeta, mogla bi biti stalno trudna.. Jedino imam žgaravicu, al ni to me ne ometa da ne budem sretna! I jedva čekam bebača, termin nam je za 3 tjedna ( valjda se nisam zacoprala sad pa me odjednom sve počne mučiti )

  47. #747
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ne možeš se zacoprati s takvim optimizmom!!


  48. #748

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    3

    Početno

    Curke, otvaram temu ponovo za nas koji smo trenutno u iscekivanju. Kod mene je situacija 37+3 ali vec nestrpljivo cekam. Lagani menstrualni bolovi, grcevi u nogama i preponama ostalo ok. Nespavanje pod normalno! Jel vas ima jos u iscekivanju dok ostali uzivaju na moru? Jel vas strah?

  49. #749
    srecha avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    ,RovinjIstra
    Postovi
    77

    Početno

    Evo ja sam 36+5. Danas sam bila na kontroli pa je rekao da sam uloziva za prst. Kontrola za 10 dana. Ali od pregleda imam povremeno neki pritisak dole. I tu i tamo malo neke bolove,vjerojatno bh kontrakcije....
    Prvo sam rodila na carski jer je beba bila na zadak. Ova se okrenula jos u 28-mom tjednu tako da se nadam da će ovaj put porod biti prirodan. Nije me strah samog poroda,samo me strah ponovnog carskog.

  50. #750
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Ja sam rodila 41+3 i nije me uopće bilo strah nego sam bila već jakooo nestrpljiva psihički....fizički ogromna, s trbuhom od koljena do zuba ( beba imala 4500g hehe), bolila koljena,gležnjevi,leđa i strašno iscrpljena...al sam sve ispicanila doma jer me prao nesting i bila sam zajedljiva za svaku mrvicu...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •