Stranica 12 od 16 PrviPrvi ... 21011121314 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 798

Tema: Kako ste se osjećale pred porod

  1. #551
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Mojica prvotno napisa Vidi poruku
    Možda nam je Kaae završila u rodilišu... Ona je rekla da je danas naručena na pregled.
    Ma kakvo rodiliste.

    Bila na pregledu, beba uziva unutra i ne da mu se van. S obzirom da je sa mnom sve ok (tlak, ovo ono), a i s njim (otkucaji, posteljica, polozaj, velicina), necemo do daljnjega planirati nista osim sljedeceg pregleda. Idem natrag u ponedjeljak, na prvi CTG, a ponedjeljak bi trebali biti tocno 41 tjedan. Onda u utorak, ako smo i dalje u komadu, idem na prvi vaginalni pregled i eventualno dogovor o indukciji... nekad.

    Doktor je dezuran od sutra do nedjelje (tu je praznik tj. praznici) pa me ocekuje tj. nada se da cu se pojaviti.

    Inace nema nista novo; ne javljam se jer sam cijeli dan bila vani, a navecer smo isli na veceru tj. svi su vecerali, a ja sam se igrala pecenim krumpirom i nekom juhom. Rastura me zdjelica, ali tako mi i treba kad divljam okolo.

  2. #552

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    139

    Početno

    Hvala Mojica ! Uzbuđenje je ogromno!!!!!!

  3. #553

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ma kakvo rodiliste.

    Bila na pregledu, beba uziva unutra i ne da mu se van. S obzirom da je sa mnom sve ok (tlak, ovo ono), a i s njim (otkucaji, posteljica, polozaj, velicina), necemo do daljnjega planirati nista osim sljedeceg pregleda. Idem natrag u ponedjeljak, na prvi CTG, a ponedjeljak bi trebali biti tocno 41 tjedan. Onda u utorak, ako smo i dalje u komadu, idem na prvi vaginalni pregled i eventualno dogovor o indukciji... nekad.

    Doktor je dezuran od sutra do nedjelje (tu je praznik tj. praznici) pa me ocekuje tj. nada se da cu se pojaviti. :margarin:

    Inace nema nista novo; ne javljam se jer sam cijeli dan bila vani, a navecer smo isli na veceru tj. svi su vecerali, a ja sam se igrala pecenim krumpirom i nekom juhom. Rastura me zdjelica, ali tako mi i treba kad divljam okolo.
    Pa, ne mogu vjerovati. Mislim da je dashi danas 41 +3, tebi 40+3, a meni 40. tjedan. A čini se da nijedna neće skoro.... Pa jel to moguće?

  4. #554
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    moguce je. bilo bi vam lakse da pustite mozak na pasu nego da odbrojavate

    a vi kako zelite.. vremena jos ima, u svakom slucaju

  5. #555

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Da li netko zna da li na Sv. Duhu stvarno dozvoljavaju prenešenost samo do 10 dana ili ako je sve o.k. puštaju da trudnoća traje dulje?

  6. #556

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    moguce je. bilo bi vam lakse da pustite mozak na pasu nego da odbrojavate

    a vi kako zelite.. vremena jos ima, u svakom slucaju
    Htjela bih da mogu pustiti mozak na pašu, ali kako kad me svi non stop zovu, a i od sada ću morati na preglede u bolnicu svaki drugi dan (a na pregledima ne znam tko i što me očekuje). Drugo, u strahu sam od amnioskopije (a koliko shvaćam da li će mi je raditi ovisi o doktoru kod kojeg ću doći a to mi je nepoznanica (npr. u nedjelju ću vjerojatno morati u rađaonu a ne znam tko će tada biti tamo).

  7. #557
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    sve mi je to jasno, ali ti pises kao da oni odlucuju o tebi. mislim da bi bilo super da ti sama odlucis sto ne zelis i u dogovoru s njima to (ne)napravis. ako ne zelis amnioskopiju, pitaj ih sto bi se dogodilo da ju ne naprave. ili da dodes na pregled jednom u 41. tjednu (ako doguras do tada) umjesto svaka 2 dana. meni samo nije jasno (ne sad konkretno za tebe) kako zene ne ukljuce malo vise svoje zelje u taj odnos s doktorima. meni bi osobno bilo grozno da me netko pregledava svaka 2 dana (i to jos vaginalno! brrrr) i sigurno bi to odbila. a ne mogu te odbiti kad dodes roditi. mislim da su ti pregledi njima samo forme radi, a ti mozes ispregovarati ono sto tebi pase.

    a i za zvanje mi je jasno, zato sam ja svima rekla da cu roditi 2 tjedna nakon sto "trebam". ili bi stisala zvono i javila se samo onima za koje znam da me nece smarati

    eto, jedan pogled iz drugog kuta. sta god ti odlucila, sretno i uzivaj u ovim zadnjim danima

  8. #558

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    U razgovoru s mlađim ginekolozima shvatila sam da su vaginalni pregledi zapravo uglavnom pro forma u trudnoći te su mi oni sami rekli da je to "stara ginekološka škola". Tako da u dogovoru s ginekolozima kojima sam do sada došla na pregled nisam još vaginalno pregledavana nijednom (iako mi je danas 40. tjedan). Što se tiče amnioskopije, ako bi beba bila u mekonijskoj plodnoj vodi, moguće je da bi aspirirala tu vodu te da bi od toga uslijedile komplikacije kao npr. upala pluća. Doktori su mišljenja da tada treba poroditi bebu, te da je njen ostanak u toj vodi opasan (oni kažu da tada nastupa patnja ploda). To ne smatram beznačajnim, pa ne znam što bi točno u tom slučaju trebala dogovarati (odnosno unatoč strahu ne želim da mi beba tako bude ugrožena). Da li bi se itko usudio reći ne želim da mi gledate plodnu vodu i tako riskirati? Koliko razumijem nema drugog pregleda kojim bi se mogla utvrditi kvaliteta plodne vode, a uzv-om se procijenjuje samo njena količina.

    Inače nakon 20-ak današnjih poziva upravo sam ugasila zvuk na mobu jer me to stvarno iscrpilo i odlučila sam da se do daljnjeg više neću non stop javljati (Mikka, doista sam pogriješila što sam istinito objavila termnin).

  9. #559

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    139

    Početno

    Citiraj Mojica prvotno napisa Vidi poruku
    Da li netko zna da li na Sv. Duhu stvarno dozvoljavaju prenešenost samo do 10 dana ili ako je sve o.k. puštaju da trudnoća traje dulje?
    Da, na Sv. duhu dopuštaju 10 dana prenošenja, to su mi rekli a znam i iz iskustva...u drugim bolnicama ne znam kako je, al vjerujem da je svugdje podjednako...ako odbiješ ind. onda moraš potpisivati i raspravljati se sa njima (tak je meni bilo prije 3 god). Al eto, nisam imala hrabrosti odlučiti se za porod doma i odjeb. bolnicu...
    Ja za sutra naručena ind.

  10. #560

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj dasha prvotno napisa Vidi poruku
    Ja za sutra naručena ind.
    dasha, stvarno nisam vjerovala da ćeš se danas više javiti! Za sutra si naručena na indukciju? Jesi li pitala za epiduralnu koju si rekla da želiš? Kod kojeg ćeš doktora doći?
    Jooj!! Znači sutra ćeš držati bebicu?!

  11. #561

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    139

    Početno

    Nadam se da ću sutra držati bebicu !!!! A to sa epiduralnom nikad ne znaš, mada kome god sam spomenula da ju želim, složili se sa mnom...možda procijene da mi ne treba il da nisam dobar kandidat za nju ...

  12. #562
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Meni uopce ne smeta sto sam jos trudna, bilo mi je samo bitno da jucer pogleda kolicinu plodne vode itakoto. I bitno mi je da ne bude indukcije, no hebi ga, ako ne izadje sam u neko doba, morat cemo i to. Na svu srecu, za sad jos imam dosta fore. Uzivam kao prase jer mi nitko ne radi ama bas nista bez mojeg pristanka i to ne ono ovlas da ja kimnem glavom, a oni me, recimo, ne vezu za krevet, vec najnormalnije razgovaramo o svemu i odlucujem(o) sto zelim, a sto ne. Zapravo smo to nekako odlucili jos na pocetku, kad sam odabrala doktora.

    A lijek protiv svakodnevnih pregleda, ili kopanja svaki drugi dan je, izmedju ostalog, skupo zdravstvo.

  13. #563

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Dasha a da li su ti radili ctg, amnioskopiju, pregled i šta su utvrdili?

  14. #564
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Mojica, to s plodnom vodom nije baš tako kako si ti napisala. I ta amnioskopija svaki drugi dan isto ti ne miže reći što će se dogoditi sat poslije pregleda, jer može se i tada zakomplicirati, ili nikada.

    Bitno ti je da mjeriš pokrete djeteta, legni i baš broji. Nakon 10 pokreta možeš ustati, ali 10 ih mora biti najmanje u 1 satu. Dok god su pokreti u redu, a broji ih 3-4 puta dnevno, i beba je u redu. Baš i ne vidim neku preveliku korist od anmioskopije svaki drugi dan ( iako sam ju itekako doživjela, dva puta po dva tjedna prenošenja).

    Ti ćeš napraviti kako smatraš da je dobro i kako liječnik kaže, ali lijepo mu reci da li je dovoljan CTG, a s amnioskopijom da imaš jako loše iskustvo pa ti ne bi, ukoliko on smatra da je to u redu. Malo diplomacije, pa će opet doći na tvoje.

    A možda si već krenula...

    Kaae, logiram se svaki čas da vidim je li krenuo...sreća da nemam telefon pa da zivkam, kad će-kad će...Malo se šalim, ali vam zavidim što ćete kroz koji sat ili dan imati novorođenče u rukama. Blago vama. Porod je sitnica prema sreći poslije...

  15. #565

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Beti3, bojim se da me to mjerenje pokreta bebe ne uspaniči, pa me zanima sljedeće: zar je svejedno kada se mjere pokreti? Odnosno zar ih treba biti najmanje 10 u svakom sati tijekom dana? Ja bebu osjećam u trajanju od 10 minuta više puta dnevno, ali nisam sigurna da je osjećam svaki sat...

    Ajme, Beti3, nisam imala pojma da neki amnioskopiju rade svaki drugi dan..... dasha je (ako sam dobro razumijela) do sada imala sam 1x amnioskopiju a u 42. tjednu je. Da li je moguće da to ovisi o bolnici ili doktorima? U odnosu na ctg, mislim da oni smatraju da nije dovoljan. Naime, nerijetko se rade ctg i amnioskopija isti dan (meni bilo tako prošli put).

    U odnosu na natpis Beti3 o sreći koja će uslijediti poslije, potpuno se slažem. I jedva čekam!

  16. #566
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Moj doktor je izuzetno protiv mjerenja pokreta bebe, osim ako je rijec o rizicnoj trudnoci, mada kaze da se tad pokreti mjere preciznije i u bolnici, a ne doma i usputno.

    Kaze da je u trudnoci bez komplikacija dovoljno znati da se, na kraju dana, beba micala. Nije bitno koliko puta u koliko sati ili minuta jer, u krajnjem slucaju, i oni unutra spavaju. Moj spava svako jutro i ponekad stvarno jedva da znam da postoji negdje barem do podneva. Da brojim, valjda bih trebala svaki dan trcati u bolnicu jer mi se beba ne mice.

  17. #567
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kod mene najstvarnije jos nista ne krece. Valjda ceka da prodje purandan.

  18. #568

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Moj doktor je izuzetno protiv mjerenja pokreta bebe, osim ako je rijec o rizicnoj trudnoci, mada kaze da se tad pokreti mjere preciznije i u bolnici, a ne doma i usputno.

    Kaze da je u trudnoci bez komplikacija dovoljno znati da se, na kraju dana, beba micala. Nije bitno koliko puta u koliko sati ili minuta jer, u krajnjem slucaju, i oni unutra spavaju. Moj spava svako jutro i ponekad stvarno jedva da znam da postoji negdje barem do podneva. Da brojim, valjda bih trebala svaki dan trcati u bolnicu jer mi se beba ne mice.
    Ja nisam mogla izbrojiti više od 2-3 pokreta bebe u jednom satu, ako i toliko. Par puta sam pokušala brojiti, onda ništa nisam osjetila. I tako u obje trudnoće (savršeno uredne).

  19. #569

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Moj doktor je izuzetno protiv mjerenja pokreta bebe, osim ako je rijec o rizicnoj trudnoci, mada kaze da se tad pokreti mjere preciznije i u bolnici, a ne doma i usputno.

    Kaze da je u trudnoci bez komplikacija dovoljno znati da se, na kraju dana, beba micala. Nije bitno koliko puta u koliko sati ili minuta jer, u krajnjem slucaju, i oni unutra spavaju. Moj spava svako jutro i ponekad stvarno jedva da znam da postoji negdje barem do podneva. Da brojim, valjda bih trebala svaki dan trcati u bolnicu jer mi se beba ne mice.
    Ovo kaže i moj ginekolog. Mislim da je glupo da si sada nabijemo nove strahove i stresove.

  20. #570

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mene najstvarnije jos nista ne krece. Valjda ceka da prodje purandan.
    A da! Kod tebe je danas Dan zahvalnosti! Happy Thanksgiving tebi i tvojima u SAD-u!

    Inače ja kad sjedim ne osjećam ništa. Kad hodam, osjećam jaki pritisak, a kad se iscrpim imam i kontrakcije i bolove u križima. Međutim u posljednja dva dana se ne iscrpljujem: ništa mi se na da!

  21. #571

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam mogla izbrojiti više od 2-3 pokreta bebe u jednom satu, ako i toliko. Par puta sam pokušala brojiti, onda ništa nisam osjetila. I tako u obje trudnoće (savršeno uredne).
    Ovo me stvarno umirilo. Jer meni isto zna proći neko vrijeme (ne znam koliko jer ne brojim) da uopće ne osjetim bebu. U pon sam bila na uzv-u i ctg-u i rekli sve u redu.

  22. #572
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma ne palim se ja na purandan, ne pase mi ta hrana ni kad nisam trudna. Ali svejedno moramo ici u goste.

    Sto se pokreta tice, nekad ih stvarno nema valjda satima, ili su toliko suptilni da nemam pojma o njima. Pretpostavljam da se tijelo ionako navikne na brdo toga pa uopce ne registriramo neke slabije udarce. Onda kad ga uhvati siza, pomakne se i dvadeset puta u minuti. Neki dan se uspio okrenuti tako da su mu ledja sad s moje lijeve strane, a mjesecima su bila udesno. To sam i vidjela i osjetila.

  23. #573
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    meni se znalo desiti da cijeli dan ne osjetim bebu pa bi navecer bila u panici, ali onda bi se sjetila da cijeli dan jurcam (i imam dvoje starije djece) i da nisam obracala paznju kako treba. najcesce bi se ona navecer ili tokom noci migoljila pa bi me smirilo. i onda drugi dan sve ispocetka

    meni su prvi porod inducirali pa mi se zamjerilo. imam (stekla sam) povjerenje u sebe da mogu odraditi trudnocu i porod. i da nisam rodila doma opet bi napravila isto (izbjegla rutinske preglede, isla na bitne), samo bi dosla na porod u rodiliste. ne moze te nitko natjerati ako nesto neces

  24. #574

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    139

    Početno

    Citiraj Mojica prvotno napisa Vidi poruku
    Dasha a da li su ti radili ctg, amnioskopiju, pregled i šta su utvrdili?

    Svo troje!!! Nije mi problem amnioskopija, ionako sam odlučila roditi i to je to Upozorili me na moguću sukrvicu nakon amnioskopije ali kod mene tog nema, ja sam ko čep u sve tri trudnoće
    Mojica, pa dosad su poštivali to što ne želiš amnioskopiju, ili ti ju dosad nisu predlagali!?

  25. #575

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj dasha prvotno napisa Vidi poruku
    Mojica, pa dosad su poštivali to što ne želiš amnioskopiju, ili ti ju dosad nisu predlagali!?
    Do sada sam bila kod dr. Blagaića kojem sam donijela otpusno pismo od prošlog poroda u kojem je detaljno opisana moja porođajna komplikacija, a nakon toga se i sam sjetio onoga što je tada bilo (on me porodio) kao i da sam se jedva izvukla.

    On mi je rekao da obzirom na to što se dogodilo (a čemu ne znaju uzrok, ali moguće da je uzrokovano amnioskopijom zbog moje "bolje" prokrvljenosti odnosno sklonosti krvarenju) misli da meni ne bi trebalo raditi vaginalne preglede niti druge grublje zahvate. I tako me do sada nije ni pregledavao vaginalno već samo uzv-om. Međutim, zaboravila sam ga pitati što će raditi ako prenesem. Da li bi tada usprkos riziku radio amnioskopiju ili bi se bez amnioskopije (zbog spriječavanja rizika za bebu) radije odlučio za indukciju (od nje nema opasnosti da ću prokrvariti). I tako kad sam odlučila da ga još to moram pitati, u pon ga nije bilo jer je ranije bio dežuran. Sada sam naručena u petak, a onda svaka 2 dana jer je prošao termin. Nemam pojma kakvo će mišljenje o svemu imati drugi doktori kojima ću dalje dolaziti (kao ni da li njima trebam jednako vjerovati jer ih ne poznajem).

    Moj strah od amnioskopije nastao je kad sam čula da postoji mogućnost da je ona uzrokovala problem. A i na porodu sam čula komentar liječnika okupljenih oko mene (jeb.... ga amnioskopija koji je bio upućen dr. jakovčiću koji mi je išao raditi je sa 40+3, 1cm otvorena).

  26. #576

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Dasha da li su ti oba nalaza (od današnjeg ctg-a i amnioskpije) bili dobri? Nije mi jasno zašto te šalju na indukciju.
    Ako su ti nalazi nebitni (jer bi te i bez njih poslali na indukciju zbog 10 dana prenesenosti) zašto su uopće radili ctg i amnioskopiju? Ja to ne kužim.....

  27. #577
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    I budi sretna sto ne kuzis i ne znas zasto i dalje misli lijepe misli, a neka doktori misle na sve ostalo.

  28. #578

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    139

    Početno

    Citiraj Mojica prvotno napisa Vidi poruku
    Dasha da li su ti oba nalaza (od današnjeg ctg-a i amnioskpije) bili dobri? Nije mi jasno zašto te šalju na indukciju.
    Ako su ti nalazi nebitni (jer bi te i bez njih poslali na indukciju zbog 10 dana prenesenosti) zašto su uopće radili ctg i amnioskopiju? Ja to ne kužim.....
    ...da slučajno ctg nije bio dobar ili da je zamućena plodna voda, odmah bi me zadržali...a oni se drže inače tih 10 dana preko...
    Sretno tebi i javimo se kad sve ovo završi

  29. #579

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Evo upravo sam došla s pregleda. Uzv-om provjerili količinu plodne vode, napravili ctg i prvi put sam obavila vaginalni pregled: piše 2/3 nešto, 1 pp (valjda prst prohodna), te gl.-3.
    Inače doc rekla sve u najboljem redu. Kontrola u rađaoni u nedjelju ako ne dođem ranije.
    Dasha sad vjerojatno rađa. Šaljem joj pozitivnu energiju da sve dobro prođe.

  30. #580

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Kaj nam se nitko novi neće pridružiti?
    Upravo sam se vratila iz šetnje do vrtića i natrag. Dva puta sam morala zastati jer me presjekla bol koju je dasha opisala "ko da ti krtica kopa". Stvarno mi postaje sve teže hodati.
    Ovu noć sam opet imala trudove u trajanju od sat dva. Potjeralo me pošteno na wc (kakala sam 3 puta). I onda se po običaju smirilo. Ja to ne kužim....

  31. #581
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Evo ja sam malo navratila samo da vam pozelim srecu!
    Jedva cekam da aktivno pisem na ovoj temi za cca 4 mjeseca, do tada cu samo skicnuti tu i tamo i dijeliti vase uzbudjenje.
    Pa, cure, SRETNO!!!!!!!

  32. #582

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Hvala ti mimi 25! Želim ti najprije da nepreneseš (jer nije baš zabavno), a ako preneseš da ti se na ovom forumu nađe puno forumašica s kojima ćeš kratiti svoje išćekivanje!

  33. #583
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pokusavam shvatiti, ne samo ovdje, vec bilo gdje kamo pogledam, u cemu je bas toliki problem s prenesenom trudnocom?

    Najveca tlaka su mi ljudi oko mene, cisto zato sto zivkaju i gnjave i stopedeset puta na dan ispituju boli li me sto, curi li ili sto ja znam sto. Tlaketina. Osim toga, tako mi je svejedno. Njemu je dobro unutra, a mene jedino malo muce blago natekli gleznjevi. Ono, ruzni su mi. I cinjenica da ce morati izaci prije nego i moj vrlo opusteni doktor ne odluci da je krajnje vrijeme za nasilnu evakuaciju.

  34. #584
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Nije takav problem, ali...ustvari, ako ti osobno ne smatraš da je to tebi problem, onda ni nije. No, dozvoli da ima mama kojima je.

  35. #585
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Meni nije problem, a naravno da dozvoljavam da nekom drugom jest. No to ne znaci da moram razumjeti.
    Posljednje uređivanje od Kaae : 24.11.2012. at 01:02

  36. #586

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Meni je to prenošenje katastrofa. Imam stariju curku s kojom više ne mogu u parkiće jer su mi klupice pretvrde za sjedenje, a stajati ne mogu. Ne mogu se s njom igrati na podu (jer ne mogu pronaći položaj koji mi je ugodan). Ne mogu više u dugotrajne šetnje vikendom zbog bolova u leđima i pritiska na mjehur (a njih obožavam). Ne mogu obući ništa osim ljetnih tenisica zbog otečenosti nogu (a vani nije pretoplo i u njima se mogu i lako poskliznuti). Ponekad imam problema s hemerodima koji znaju boljeti i peći pa mi još više otežavaju kretanje. Imam strašnu žgaravicu svaku večer zbog koje ne mogu ležati iako sam umorna. Zna me uhvatiti i srčana aritmija. Ruke mi navečer tako znaju oteći da me peku. Sada su mi počele i trnuti. Kuhanje ručka postoje podvig zbog stajanja, a i posremanje stana (nastojim ga pospremiti u petak tako da MM na to ne troši vrijeme subotom već da budemo zajedno i uživamo u zajedničkom vremenu s curkom).

  37. #587
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Pokusavam shvatiti, ne samo ovdje, vec bilo gdje kamo pogledam, u cemu je bas toliki problem s prenesenom trudnocom?

    Najveca tlaka su mi ljudi oko mene, cisto zato sto zivkaju i gnjave i stopedeset puta na dan ispituju boli li me sto, curi li ili sto ja znam sto. Tlaketina. Osim toga, tako mi je svejedno. Njemu je dobro unutra, a mene jedino malo muce blago natekli gleznjevi. Ono, ruzni su mi. I cinjenica da ce morati izaci prije nego i moj vrlo opusteni doktor ne odluci da je krajnje vrijeme za nasilnu evakuaciju.
    I meni su ljudi bili glavni problem, zato sam u ovoj trudnoci govorila da mi je termin kasnije . Najgore je bilo sa 1. trudnocom, 42+3.
    Mojica meni zvuci da ces ti jako brzo, tako je meni bilo sa drugom trudnocom, kontrakcije ti i tamo nekoliko dana, prenela sam samo 9 dana...

  38. #588
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    i meni je bilo tako, ali usred ljeta rodila sam 29.7. (termin mi je bio 14.)

    ja isto mislim da je problem prenesenosti kulturoloski uvjetovan a ne neka realna opasnost. kod nas ipak sve mora biti po spranci, nema mjesta individualizmu
    Posljednje uređivanje od mikka : 24.11.2012. at 10:01

  39. #589

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    i meni je bilo tako, ali usred ljeta rodila sam 29.7. (termin mi je bio 14.)
    Stvarno ne znam kako si to uspjela izdržati. To si ne mogu zamisliti.

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    ja isto mislim da je problem prenesenosti kulturoloski uvjetovan a ne neka realna opasnost. kod nas ipak sve mora biti po spranci, nema mjesta individualizmu
    Meni problem prenesenosti nije kulturološki uvjetovan nego vrlo konkretan. Evo danas me toliko boli u donjem dijelu trbuha (inače u ovoj trudnoći imam istegnuće simfize) da jedva hodam od bolova (problem mi je podići nogu s poda ili odvojiti nogu od noge, a ist tako okrenuti se s boka na bok). A pritom sam doma sama s kćeri kojoj treba napraviti doručak, ručak, staviti na spavanje, i koja me non stop traži da joj nešto pomognem ili da se pridružim nekoj njenoj igri. Isto tako bi stan trebalo pospremiti (MM rekao da će on kada dođe doma i da me moli da pustim). Ali ja uvijek imam osjećaj da nitko ne pospremi tako detaljno kao ja (pa sam frustrirana kaj sada ne mogu).

  40. #590

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    I dalje ne popušta ova bol kad hodam, pa gotovo cijeli dan sjedim. Danas me tako puknula neka depra, da mi čak došlo i plakati. To mi se nije nikada do sada dogodilo (ni u ovoj niti u prošloj trudnoći; zapravo uopće nisam neki depresivni tip.)

    MM me nastoji oraspoložiti. Sada čisti stan, a mala princeza još uvijek spava.

  41. #591
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Boli i mene u preponama, tj. s lijeve strane stidne kosti, s boka na bok se nisam uspjela okrenuti vec preko mjesec dana, vec se dizem iz kreveta i tako mijenjam strane, ali sta sad. Valjda ima i gorih stvari.

    Kao na primjer indukcija i carski.

  42. #592
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ma ne pricam ja o tome da je prenesenost recimo to neugodna, osjecas se kao bova, zamisljas da neces nikada roditi, a i starija djeca su tu, treba se za njih pobrinuti (moj najstariji je jos imao i rodendan), i sve ostale popratne neugodnosti (slonovske noge, ne mozes spavati, nervoza itd) nego da realno nema neke opasnosti za bebu a cijelo vrijeme se prezentira kao da ima. dvoje od mojih troje su bili u trbuhu 42 tjedna i nisam primjetila da im je bio neki bed na porodu, niti kasnije.

  43. #593
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Evo, recimo, meni je pred porod dosadno. S tim da je ovo pred porod vrlo relativna stvar. Vani je minus osamstosedamdesetidevet, sivo je i odurno, sto znaci da nije za setnju. A u ducanima vise ne znam sto cu. Sve sam kupila, preko nekoliko puta. I na netu sam sve kupila. Kuca mi se ne posprema, ne puca me takav nesting. Itakoto.

  44. #594
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj dasha prvotno napisa Vidi poruku
    ...da slučajno ctg nije bio dobar ili da je zamućena plodna voda, odmah bi me zadržali...a oni se drže inače tih 10 dana preko...
    Sretno tebi i javimo se kad sve ovo završi
    ja sam valjda jedina koja je na SD prenjela ufff....koliko ono 2 tjedna? piše u otpusnom pismu točno 42 tjedna (po uzv, po zm je bilo 44)
    s tim da nisam bila na indukciji, nego su čekali da krenu trudovi (bili su me naručili na indukciju na 42+1 ali sam rodila dan prije)

    znam kako to izgleda kad čekaš čekaš čekaš i nikako da dočekaš, a telefoni zvoneeeeeeeeeeee non stop
    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

    zato sam iduću trudnoću pametnije odigrala, lagala svima za termin, rekla sam svima (osim ginekologici) da mi je termin 3 tjedna nakon termina
    to me spasilo jer me nitko nije svaki dan zvao i pitao jesam li još u komadu. Rodila iznenađujuće rano 40+5 ili 6? - 17.12. a termin po zm je bio 29.11. (da sam ikome rekla živjela bih 20 dana u paklu telefonskih poziva a ovako sam lijepo na miru čekala dok se dijete nije odlučilo roditi)

    Kaae, ne mogu vjerovat da kod vas rade CTG tek tako kasno?!

  45. #595

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Ja cu uskoro tj, za 5 mjeseci postati mama drugi put, i moram priznati da me sasd vise strah nego prvi puta. Kad sam trebala roditi prvo dijete, bila sam skroz smirena i nisam se bojala ni poroda ni onog nakon, a sad me hvata panika

  46. #596
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam valjda jedina koja je na SD prenjela ufff....koliko ono 2 tjedna? piše u otpusnom pismu točno 42 tjedna (po uzv, po zm je bilo 44)
    s tim da nisam bila na indukciji, nego su čekali da krenu trudovi (bili su me naručili na indukciju na 42+1 ali sam rodila dan prije)

    znam kako to izgleda kad čekaš čekaš čekaš i nikako da dočekaš, a telefoni zvoneeeeeeeeeeee non stop
    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

    zato sam iduću trudnoću pametnije odigrala, lagala svima za termin, rekla sam svima (osim ginekologici) da mi je termin 3 tjedna nakon termina
    to me spasilo jer me nitko nije svaki dan zvao i pitao jesam li još u komadu. Rodila iznenađujuće rano 40+5 ili 6? - 17.12. a termin po zm je bio 29.11. (da sam ikome rekla živjela bih 20 dana u paklu telefonskih poziva a ovako sam lijepo na miru čekala dok se dijete nije odlučilo roditi)

    Kaae, ne mogu vjerovat da kod vas rade CTG tek tako kasno?!
    da znas kak me glavna sestra na SD oprala kad sam se u svojoj prenesenosti pozvala na tebe
    pa nisi ti slonica, to je netko krivo izracunao, nije istina, ma pogresno ste culi...

    ja sam imala srecu sto sam imala stariju trudnocu. nisam nikog ni dozivljavala, ni fermala. do kumice na placu koja se zgrazavala di teglim 10 vreca kad cu svakog trena rodit, vid mi trbuha kako se spustio.
    na placu sam bila u ponedjeljak, vodenjak puko u nedjelju, rodila u ponedjeljak ujutro.

    kaae, da ti mejlamo koju kumicu prorocicu?

  47. #597
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae, ne mogu vjerovat da kod vas rade CTG tek tako kasno?!
    Ma ovisi o doktoru. Neki kopaju gdje stignu i drze na ctg-u non stop. Moj se izjasnio kao midwife in disguise nekom tamo prilikom, a zapravo ne radi nista, ako nema indikacija. S 40+2 smo odradili UZV, sve je bilo ok i onda je rekao da vise ne moramo nista do sljedeceg tjedna, osim ako nekim cudom ne rodim. A izgleda da necu.

  48. #598
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    puntica odlična ti je taktika
    mene su ljudi izbezumili i izmorili sa svakodnevnim pitanjem i ispitivanjem i pozivima
    iako ni ja nisam htjela reći točan termin, nego sam bila neodređena - krajem mjeseca, početkom sljedećeg itd...

    ako ikad budem rađala treći put e neće nitko znati kad je termin, majke mi
    mislim da su mi ti upadi baš stvorili puno nerovoze...

  49. #599
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    da znas kak me glavna sestra na SD oprala kad sam se u svojoj prenesenosti pozvala na tebe
    pa nisi ti slonica, to je netko krivo izracunao, nije istina, ma pogresno ste culi...
    meni nitko ne vjeruje kad to pričam, svi kažu da je nemoguće da su me toliko dugo pustili. Sada se i meni čini nemogućim, ali, ne znam kako su mi se tada posložile zvijezde pa je ipak bilo - moguće
    i ne samo to, nego mi je neki doktor (pojma nemam kako se zvao) na moje 'brige' što se tiče prenešenosti (jer i meni je bio pun kufer) rekao da se nemam šta brinuti, da će dijete krenuti kad odluči i dok je sve ok da nemam šta paničarit. i da je on u svojoj dugoj karijeri vidio samo par slučaja prave 'prenešenosti', da su sva djeca (osim tih par slučajeva) koja su se rodila nakon termina (2-3 tjedna) bila skroz ok i 'u terminu'. Moju su procijenili 41+6 (dakle, termin prema uzv je bio najtočniji, točniji i od onog po začeću koji je bio tjedan dana raniji)

    ja ću jednom fotokopirati i objaviti svoje papire od poroda i trudničku knjižicu, najozbiljnije, jer su to pravi dokazi da se i na sd može čekati da dijete krene, pa makar i u 43. tjednu

  50. #600
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sto mu znaci to u terminu? Krivo izracunati termin, ili? Mislim, nas je tocan, sto se samog datuma tice, a i uvijek su odgovarale UZV mjere. Ne kuzim sto uopce imaju procjenjivati kad se rodi, kad moze zapravo biti bilo koje velicine (tu se, izmedju ostalog, u terminu smatra svaka beba rodjena izmedju navrsenih 37 i 42 tjedna).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •