Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 247

Tema: Ferritin i (in)fertilnost

  1. #51
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Kyra draga, rano je. Polako...
    Moraš prvo napraviti pauzu od bar 10 dana (iako mnogi kažu da je tri dana dosta, moj hematolog tvrdi bar 10), pa onda kontrolu. Radije ti bustaj željezo još koji mjesec - dva pa onda na kontrolu.
    Naravno, ako ne možeš izdržat, odi izvadi...

  2. #52
    Kyra Ars avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    234

    Početno

    Ma znam, Mojca, nestrpljiva sam... Postupke sam zbog feritina stavila na čekanje pa sam malo izgubljena... samo smišljam što bih...

  3. #53
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Znam draga.
    Ali par tjedana je gotovo ništa. Bar dva mjeseca je potrebno za neki rezultat. Držim fige.

  4. #54
    Kyra Ars avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    234

    Početno

    Hvala ti

  5. #55
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    čitajući vas i ja sam radila dodatne pretrage i uvjetno rečeno jedna briga manje (obzirom da su neke vrijednosti granične):

    UIBC 28,1 µmol/L (25-54)
    TIBC 49,9 µmol/L (49-75)
    Fe 21,8 µmol/L (8-30)
    Feritin 60,8 µg/L (22-112)

  6. #56
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    TIBC ti je kapacitet vezivanja željeza. Rekla bi da dok god ti je feritin tako visok nemaš razloga za brigu.

  7. #57
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Hvala Mojca!

  8. #58
    mostarka86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    579

    Početno

    Kyra, nisam još...pit ću još jedno mjesec dana preparate za željezo, pa ću onda na kontrolu. i slažem se sa postovima gore, jedno 10-tak dana ću napraviti pauzu, da mi ne bude lažno dobar nalaz..
    uključila sam i Revitu fe, ne znam da li ima kod vas u rh, ali kažu da je odlična za željezo i imunitet uopće.
    ako nekome trebalo, mogu ga poslati busom, ili tako nekako...jedno pakovanje traje oko mjesec dana, košta oko 20 km-80,00 kn. ukusno je pravo, razmuti se kao cedevita...

  9. #59
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Cure naišla sam na jedan zanimljiv članak u kojem kaže da je unos željeza sam po sebi neiskoristiv ukoliko nema određenih vitamina i minerala za njegovu apsorpciju. To su folna kiselina, vitamin C i kalcij. A kako navode idealan omjer je sljedeća dnevna količina: 50 mg željeza ; 200 mcg folne kiseline ; 250 mg vitamina C.
    http://www.nutricionizam.com/index.p...ncom&Itemid=36

  10. #60

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Ja koristim Iron complex..sadrži sve ovo što je Brunaa navela..ima 100 tableta, po 1 dnevno..

  11. #61
    Kyra Ars avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    234

    Početno

    Evo, malo podižem temu. Vidjela sam da je Anaši nekidan pitala za feritin. Nadam se Anaši da si ovdje pronašla odgovore.

    Moj je feritin prije tri mjeseca bio 8, pila sam Heferol (1tabletu)+ vitamin C. Novi nalaz od prije neki dan je 30, puno bolje, a li još ne onoliko koliko bi prema riječima moje genetičarke trebalo biti za trudnoću (50-70). Sad se mislim je li možda nedovoljan rast feritina razlog moje neuspješne trudnoće? Jesam li trebala pričekati s postupkom još koji mjesec? Zapravo su ovo više retorička pitanja...
    Ali evo više kao informacija, feritin je ipak popravljiv, i to u relativno kratkom razdoblju...
    Pozdrav svima

  12. #62
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Kyra, nemoj razbijati glavu takvim stvarima - u preko 90% spontanih u 1. tromjesečju problem je u plodu - vrlo vjerovatno je u pitanju bila neka kromosomska greška... teško da je problem bio u feritinu - prije bi se zbog jako niskog feritina (kakav kod tebe niti nije) kasnije dogodile neke drugačije komplikacije... meni je feritin prije koju godinu bio čini mi se 13 (ili 10). pokušala sam kratko vrijeme piti željezo, ali bilo mi je grozno od njega i odustala sam. u postupak sam najvjerovatnije ušla sa sličnom razinom feritina, zatrudnila i rodila (bilo je komplikacija u trudnoći, ali nevezanih za to), a pojma nisam imala o feritinu optimalnom za trudnoću do nedavno... kod spontanih u tako ranom stupnju trudnoće gotovo je sigurno problem u plodu... drži se...

  13. #63
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    Draga, žao mi je zbog vaše situacije. I sama sam ju prošla i tražila odgovore i "krivca". Kako ti je frka rekla, najvjerojatnije se radilo o kromosomskim greškama.
    Što se feritina tiče, svojevremeno sam ga istraživala i uvjerila samu sebe kako bi "on" mogao biti naš problem (sve drugo je bilo u redu).
    I onda sam ostala trudna s najnižim mogućim feritinom (9-10)... Neki dan sam vadila kks, TIBC, UIBC, feritin, Fe-sve je nisko do bola.
    Inače, nikad nisam bila anemična, Fe uvijek oko 20, a za feritin nisam ni znala da postoji.
    Trudnoća, hB, lijepo napreduje. Pijem nadomjestak željeza, uz standardne vitamine i nadam se da će to biti dovoljno.
    Meni se zalihe feritina nikad nisu "popunile", čak niti nakon višemjesečne terapije. Prekontrolirati ćemo stanje nakon poroda.

    Citiraj Kyra Ars prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, malo podižem temu. Vidjela sam da je Anaši nekidan pitala za feritin. Nadam se Anaši da si ovdje pronašla odgovore.

    Moj je feritin prije tri mjeseca bio 8, pila sam Heferol (1tabletu)+ vitamin C. Novi nalaz od prije neki dan je 30, puno bolje, a li još ne onoliko koliko bi prema riječima moje genetičarke trebalo biti za trudnoću (50-70). Sad se mislim je li možda nedovoljan rast feritina razlog moje neuspješne trudnoće? Jesam li trebala pričekati s postupkom još koji mjesec? Zapravo su ovo više retorička pitanja...
    Ali evo više kao informacija, feritin je ipak popravljiv, i to u relativno kratkom razdoblju...
    Pozdrav svima

  14. #64
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Kyra,
    cure su ti napisale.
    Posve te razumijem da pokušavaš naći uzrok i pokušati sve da se ne ponovi. I dobro je da se kontolira krvna slika i pokušava poboljšati stanje.

    Mnoge žene imaju nizak feritin i normalno ostaju trudne i iznesu trudnoću.
    Moj feritin je znao biti 8 ili 9, nikad viši od 20. U trudnoći, u 8 tt, feritin mi je bio 19.

    Mnoge žene pate od sideropenične anemije i imaju smanjene zalihe željeza, feritin od 50-70 nedostižna je brojka za veliku većinu žena.

  15. #65
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Kyra, potpis na Frku i Inesz.
    Ja ima sideropeničnu anemiju već godinama... najviši feritin ikad zabilježen je bio oko 20... a prvi ICSI uspješan, trudnoća bez problema, beba zdrava.. nema ti tu pravila... nastavi s terapijom i planiraj za dalje.
    Grlim i navijam za tebe za sljedeći postupak. Dobitni!

  16. #66
    Kyra Ars avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    234

    Početno

    Hvala vam curke moje drage!

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav curke!
    Evo ja kao svemirac upadam, ali lakše mi je kad podijelim iskustvo sa nekim tko ima istih ili sličnih problema...
    Moje vrijednosti
    Feritin 16,
    Željezo 3,4
    Hemoglobin 99
    Amh 0,20 (referentni interval 1-8)
    Tri neuspjela ivf-a (od tog 2 biokemijske)
    Anemična sam otkad znam za sebe, 2 puta primala željezo kroz venu. Od sad ću se voditi time da dok ne popravim feritin na 40-50, ne idem na sljedeći postupak. Pijem Heferol, a probat ću i tot hem. Je li neka zna gdje ga najbliže ima kupiti (možda Neum) s obzirom da sam iz Dubrovnika?
    Hvala na iskustvima!

  18. #68
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Dragička,
    dobro došla na Forum.

    Željezo je nisko zbilja, hemoglobin jako nizak

    Uzimaj željezo i sretno u novom postupku

    Javi nam se i na druge teme.

  19. #69

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    157

    Početno

    Evo dižem malo ovu temu...

    zadnji put sam Fe i HB vadila u 05/2013. Bili su uredni.
    Tada nisam bial vadila feritin....
    Danas sam dobila nalaze feritina,ali nisam vadila Fe i Hb. Feritin mi je 7,a ref vrijednosti su 30-200...
    Nikad mi feritin nije bio iznad 18,tj.otkad ga vadim... (2012.g)
    Međutim sve ovo vadim i pijem na svoju ruku...
    Dr me ne shvaćaju ozbiljno,jer su mi kao Fe i Hb uredni...

    Kome da odem?

    zatrudnit pokušavamo već preko 3 god. Imala jednu biokem prije malo više pod god dana...

  20. #70
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pa jesi pokazala nalaze feritina Šparcu ili Poljaku?
    Oni te ne doživljavaju ili netko drugi?

  21. #71

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Pa jesi pokazala nalaze feritina Šparcu ili Poljaku?
    Oni te ne doživljavaju ili netko drugi?
    U vezi feritina me nitko ne doživljava...
    Rekla i Poljaku i svojoj gin i dr.op p.
    Jedino Šparcu nisam....

  22. #72
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Šparac je moj feritin bio uzeo ozbiljno. A bio je oko 14, mislim.

  23. #73

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    157

    Početno

    A sta ti je rekao?
    Jel te poslao kome ili sl?

  24. #74
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ja sam već bila na terapiji, samo je komenirao da je dobro da sam na terapiji.
    Odi nekom dobrom hematologu. Fe je stanje željeza u krvi, može oscilirati unutar dana, osim toga ako se ne analizira odmah ili ne skladišti dobro između uzimanja i analiziranja, često dođe do lažnih vrijednosti. Tako sam ja jednom imala Fe 24, vadila ponovno u drugom labu koji ima bolje protokole i bilo je očekivano niže. Feritin je pokazatelj zaliha željeza u depoima, što je jako važno u trudnoći.
    Nađi hematologa.

    No... ne brini previše, nizak feritin ne mora nužno biti prepreka, moj nije bio bog zna koliko visok, nije bio preko 20... pa sam uredno zatrudnila i rodila.

  25. #75
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Podižem temu.

    Čitam malo na ovoj temi o feritinu i vidim da ima različitih iskustava, tj. cure koje su ostajale trudne i sa nižim vrijednostima feritina.
    Moj feritin je 20, a po medic. genetičarki bi trebao biti min 40. Sada ću uzimati nešto za željezo, folnu pijem, vitamin C, kalcij, a za konkretnu terapiju ću pričekati kontrolni pregled kod medic. genetičarke. Ali planiram slijedeći postupak u 11. mjes, pa se pitam da li vrijedi možda pričekati na postupak da povećam taj feritin i da mi dr. da konkretno nešto (teblete Heferol) ili ne?

  26. #76
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja sam u dobitni postupak ušla s feritinom 8, dakle na tvom mjestu ne bih odgađala ali bih svakako odmah krenula s Heferolom...

  27. #77
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Argente hvala, postupak neću odgađat, a Heferol se može samo na uputnicu od liječnika dobit, jel tako, a do toga ću svakako kupit Iron Complex koji sadrži željezo, vitamin C, B, folnu kiselinu i bakar. Čitala sam da su neke forumašice uzimajući ovo u roku od 2,5 mjeseca povećale feritin na prihvatljivi nivo. Drago mi je vidit da je tebi uspjelo sa feritininom 8.

  28. #78
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Da, taj recept ti može dati i opća praksa.
    Svaka čast Iron complexu no to je više kao nadopuna prehrani, a tebi treba terapija; u 1 kapsuli Iron Complexa imaš 29mg željeza, a u 1 kapsuli Heferola 350mg (meni je nakon poroda prepisana doza 2x1), vidiš koja je to razlika...Kod mene se feritin nije pokazao presudnim ali bolje ti je što prije početi puniti zalihe, trebat će ti uostalom i u trudnoći.

  29. #79
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Argente još jednom hvala na savjetu, tako ću i napravit što prije po uputnicu za tu terapiju, ako mi ne da moj ginek. (jer dr. opće prakse mi ne daje ništa vezano za ginekologiju), onda će mi dati medic. genetičarka. A do tada ću sa Iron complexom i vitaminima se šopati.

  30. #80
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Potpis na Argente.
    Moj feritin je bio oko 15, nemoj čekati, ali kreni s terapijom sto prije.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    152

    Početno

    Evo i mene na ovu temu. Krvna slika i željezo uvijek su mi tu negdje oko doje granice, ali ne ispod, i nikad do evo sad nisam inzistirala na provjeri feritina. I tako eto dođe nalaz Feritin=9,9 ug/L (10,0-120,0)(mikrogram=ug, nemam taj znak). Molim vas savjetujte me što da radim. Ako uspijem, s obzirom na štrajk, trebala bi u postupak idući tjedan na vv. Jel to strašno nisko i da odgodim postupak, ili?? Odmah sam naručila ferro sanol duodenal kapsule od 100mg koje mi stižu isto idući tjedan. Hoće li mi te kapsule biti dovoljno?

  32. #82
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Marlen, bilo bi dobro da sa tim nalazom odeš svom ginek. ili mpo dr-u i da ti on da adekvatnu terapiju za povećanje feritina. Tako ću ja napraviti, ali ja ću nalaz odnijet medic. genetičarki koja mi je i dala da izvadim feritin. A do tada svakako je dobro da piješ nešto za željezo, ja sam baš jučer kupila Iron complex od Borgena, nema ga baš u ljekarnama, ja sam naručila u jednoj i došlo im odmah (govorim za ST). A evo bilo je primjera da su cure i sa niskim feritinom ostajale trudne, ali svakako to onda treba nadoknaditi u trudnoći tako da ja barem zbog niskog feritina (moj je 20 ng/mL) neću odgađat postupak u 11. mjes.

  33. #83
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    ja mislim da bi vam opća praksa morala dati recept, pa nisu zalihe željeza vezane samo uz ginekologiju, njegov nedostak djeluje na cjelokupni organizam
    ako je ispod ref. vrijednosti sigurno, ali većina daje i ako je samo u 'donjem domu'

  34. #84
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    To kako koja, meni je moja rekla da sve što je vezano za ginekologiju ona ne daje već ginekolog, a kada sam svog ginekologa ovo ljeto sama tražila uputnicu za željezo i feritin, reka mi da ja to ne mogu na svoju ruku tražit i uputio me med. genetičarki, al drago mi je svakako da sam išla u med. genetičake (ja i mm zajedno) radi tih malo detaljnijih pretraga, neće škodit. Al to je moj slučaj, znam cure kome dr. opća prakse ili soc. ginekolog bez problema daju te uputnice, a onda valjda i terapiju.

  35. #85
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    ja sutra vadim feritin i zeljezo
    i bome ste me isprepadale sa ovim , pa svakom je nizak a kao nije dobro .....
    meni zeljezo uvijek na sredini ali zadnji put u 8mj je bio nizak pa me bas zanima kakav je sada

  36. #86
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Ako se dobro sjećam, ti ideš kod dr. Vide u Split na savjetovanje?
    Pripremi se, ona svakom kaže da mora podignuti željezo. Meni je feritin bio 50, pa je vrtila glavom poluzadovoljno.
    Njen cilj je da se digne na 70.

  37. #87
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj Marlen prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i mene na ovu temu. Krvna slika i željezo uvijek su mi tu negdje oko doje granice, ali ne ispod, i nikad do evo sad nisam inzistirala na provjeri feritina. I tako eto dođe nalaz Feritin=9,9 ug/L (10,0-120,0)(mikrogram=ug, nemam taj znak). Molim vas savjetujte me što da radim. Ako uspijem, s obzirom na štrajk, trebala bi u postupak idući tjedan na vv. Jel to strašno nisko i da odgodim postupak, ili?? Odmah sam naručila ferro sanol duodenal kapsule od 100mg koje mi stižu isto idući tjedan. Hoće li mi te kapsule biti dovoljno?
    kod takve vrijednosti mozes slobodno uzimati i dvije dnevno. tj. pocni s jednom da vidis kako podnosis zeljezo, pa onda uvedi jos jednu, dakle dva puta dnevno. mislim da tijelo odjednom moze resorbirati max 100mg, tako sam negdje citala.

  38. #88
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    da Jurana idem krajem mjeseca , pa kako ona misli da feritin bude iznad 50 , kome je tako ??

    ma cim dođe nalaz ako bude nizak uzet cu nesto za piti a postupak bome necu odgađat zbog feritina
    a ljuti me da u ovih 4 godine koje sam u MPO vodam nitko nikad nije rekao d a izvadim feritin i da je on bitan , eto to me ljuti

  39. #89
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Meni je dr. Vida rekla min 40 da mora biti. Crvenkapice nije ni meni rekao nitko ni dr. P., a niti B. u kbc, mislim da oni to ne smatraju da je to uzrok zašto ne dolazi do implantacije, odnosno zašto postupak ne uspijeva, dr. P. je rekao da je to sve "lov u mutnom". Crvenkapice, javi koliki ti je feritin kad ti stigne nalaz!

  40. #90
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Dr. opće mi dala uputnice za feritin, željezo, UIBC,TIBC. Feritin je 29 i šta sad? Dr. je vidio i ništa...

  41. #91
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Frćka draga, ne moraš se sada brinuti zbog toga. Meni je jedino medic. genetičarka rekla da feritin mora biti min 40, a moj ginek (kod kojeg sam baš danas bila i vidio mi nalaz feritina i komentirali smo ga) i 2 mpo dr-a na to nisu obraćali pažnju, dakle oni ne smatraju da je to presudan čimbenik kod zatrudnjivanja. Al svakako ga je dobro povećati, kupiš nešto u ljekarni za željezo, neće ti škodit..al to nije razlog odgađanja postupka ili sl. Meni će med. genetičarka sigurno dati terapiju za to, a ja sam dotad kupila Iron complex i pijem to. A ti da odeš u svog ginek. i pokažeš mu nalaz i vidiš šta će ti on reći??

  42. #92
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    hocu, vadila sam privatno pa ocekujem sutra mail, ma sigurno ce biti ispod 40
    sara i dr. nista ne vele posebno za feritin ? ne treba odgađat ivf ?

  43. #93
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Pa evo ja sam nedavno bila na pregledu kod dr. B u kbc i dogovorili postupak u 11. mjes, a vidio je nalaz feritina, donijela sam mu ga zajedno sa svim dr. nalazima i nije ništa rekao da bi trebala odgodit ili da bi trebala povećat f, uopće bije ništa spominjao u vezi feritina, a dr. Poljak mi nikad to nije niti dao da vadim...Al dr. Vida bi sigurno inzistirala na tome da se ne ide u postupak dok ga ne dignem, al meni to nema smisla pogotovo što je u pitanju muški faktor neplodnosti, a budem li to čekala, proći će mjeseci, a vrijeme ide....

  44. #94
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Isto je i samnom, vadila sam ga na svoju ruku, dr. nije komentirao nista, nikakvo odgadjanje postupka niti kakve tablete kao nadomjestak! Drzim se ja savjeta s foruma, sama cu ga nadodat! Meni je i prolaktin bas visok, 738, pa i za to da nije bitno! Postupak mi se moze odgodit samo sto mozda ne bude ljekova!

  45. #95
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Frćka prvotno napisa Vidi poruku
    Dr. opće mi dala uputnice za feritin, željezo, UIBC,TIBC. Feritin je 29 i šta sad? Dr. je vidio i ništa...
    Pa nije to loš nalaz.
    Čemu drama?

  46. #96
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Pa kazu da nije dobro ispod 50?

  47. #97
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ma pusti... ok, bustaj željezo, može pomoći, dobro je da feritin bude visok, ali nije to presudno.
    Ja sam imala ispod 20 kad sam zatrudnila... a imam dugogodišnji karton kod hematologa. Nekoliko puta sam bila na bolovanju zbog anemije, zano mi je biti i 6... ali ga iznad 20 nisam digla.

    Tako da, je, lijepo je imati optimalnu brojku, ali nismo mi strojevi da funkcioniramo po dijagramima i tablicama. Različiti smo, različit nam je kapacitet pluća i mišićna masa, pa opet svi hodamo, jedni ovako, drugi onako...

  48. #98
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Mojca mudro zbori
    Moj je na pocetku trudnoce bio 34 (prije postupka ga nisam vadila)
    Ja sam na heferolu, al meni su i svi ostali pokazatelji niski
    Nisam inace imala problema s anemijom, al eto, vec vise od 5 godina sam ili u postupcima, ili trudna, ili dojim (uglavnom ovo drugo dvoje)
    Malo se organizam iscrpio valjda...

  49. #99

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    152

    Početno

    Evo stigle su mi kapsule ferrosanol i od danas ih pijem pa budemo vidli. moja dr opce prakse nije nista komentirala niski feritin, valjda zato jer su svi drugi nalazi ok. Željezo mi je 9,2 pri donjoj granici ali u normalnim referentnim vrij.
    Mislim da i nar ima željeza, a sad je sezona, pa ću zobati!
    Željeza svima!!!!

  50. #100
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    evo moj feritin je 10 (15-160 ) da placem ???

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •