Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 247

Tema: Ferritin i (in)fertilnost

  1. #1
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno Ferritin i (in)fertilnost

    mnogi repromedicinari kažu da bi rezerve željeza kod onih koje rade na zatrudnjivanju trebale biti BAREM 40, još bolje 50µg/ml ili više, tj. da se vrijednosti ispod 40 dovode u vezu s nemogućnosti zatrudnjivanja te stoga mnogi preporučuju da se rezerve popune.

    činjenica je da mnogi doktori ne dolaze uopće na ideju bi neka žena mogla imati nižu rezervu, pogotovo ako su eritrociti, hemoglobin, hematokrit i željezo u redu. čak i kada se otkriju niže vrijednosti ferritina (dakle ispod 40), a pri tome su eritrociti i hemoglobin u redu, mnogi ne pridaju posebnu pažnju niskom feritinu.
    simptomi prave anemije se nerijetko pojave tek kad se rezerve u potpunosti iscrpe, tj. kad kad padnu ispod 10.
    klasični simptomi su kronična iscrpljenost i umor, vrtoglavica, slabost, glavobolja, ispadanje kose, blijeda sluznica u ustima i zubnom mesu, naslage na jeziku, nokti s brazdama i njihova plavičasta boja, problemi sa štitnjačom..itd
    postoje i vrste anemija genetskih uzroka, u tom slučaju postoji smetnja u resorpciji željeza..

    za dijagnostiku bi uz krvnu sliku valjalo čekirati i TIBC, UIBC, feritin, zeljezo. nije loše ni čekirati B12.
    kod niske razine feritina (dakle ispod deset), mnogi doktori naginju tome da daju pacijentu infuzije željeza jer se je uz oralno suplementiranje rezerve ne mogu popuniti tako brzo.
    da bi se popunile rezerve željeza je potrebno barem tri do šest mjeseci, ovisno o tome koliko je niska razina.

  2. #2
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    moje iskustvo: nitko niije ni pomislio da bi imala nižu razinu željeza.. hemoglobin i eritrociti su super..itd.. a tko nije nekad umoran, promjene na noktima ima svaki drugi čovjek..haha
    ja sam nedavno bila kod TCM medicinara (tradicionalna kineska medicina) i doc mi je rekao da imam manjak željeza i i manji volumen krvi. imala sam dva tjedna kasnije sistematski i tražila da mi napravi dijagnostiku za željezo..pa se i laboratorijski potvrdilo ono što je on dijagnosticirao.
    moj ferritin je 24. dobila sam jednu infuziju željeza, ostalo ću suplementirati uz 100mg drugovrijednog željeza..pojačala sam unos crvenog mesa.
    inače, pred kraj prve trudnoće mi je hemoglobin pao na 10 i nedugo zatim se porodila (u 34+3), dojila sam 19mj, pola godine nakon poroda ostala trudna. tako da pretpostavljam da se moje rezerve nikad nisu oporavile.. ..a nisam baš neki mesaroš..
    Posljednje uređivanje od spodoba : 17.02.2012. at 12:47

  3. #3
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Kad smo MM i ja obavljali pretrage zbog spontanih pobačaja, medicinska genetičarka je također inzistirala na feritinu. Meni je ispao u redu. A ipak sam malo anemična.
    Jednoj mojoj poznanici je sugerirala da pričeka s novim pokušajima dok feritin ne dosegne 50 (hemoglobin i željezo u redu).
    Posljednje uređivanje od Jurana : 17.02.2012. at 12:49

  4. #4
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Moj feritin je bio 12 prije zatrudnjivanja.Hemoglobin je bio na donjoj granici ili malo ispod.Eritrociti i ostalo u granicama normale.
    U trudnoći mi je ks bila bolja nego ikad,sve je bilo super.Feritin mi nisu provjeravali jer je sve ostalo bilo odlično.
    Zanimljivo mi je pročitati da se feritin dovodi u vezu s nezatrudnjivanjem,jer smo 3.5 godine pokušavali."Tek" je 4 aih bio pogodak.

  5. #5
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Ako mogu nekome pomoći: moj feritin je bio oko 10 i nakon otprilike tri mjeseca korištenja propolisa uduplao se.
    Moja doktorica je rekla da u slučajevima gdje je feritin nizak očito postoji nešto u organizmu što "crpi" te zalihe.

  6. #6
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Berlin,kako si koristila propolis?

  7. #7
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Pila sam kapsule.
    Ne znam da li je to od toga, ali činjenica je da se feritin uduplao a da ja nisam koristila nikakav drugi dodatak.

  8. #8
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Moj feritn je bio tek nešto sitno iznad donje granice, ne sjećam se točno, ali mogu pogledati ako koga zanima...
    Sideropenična anemija je moja dugogodišnja boljka, a postupak uspio iz prve. Ne kažem da feritin nema utjecaja na plodost, već da smanjene vrijednosti ne znače nužno i neuspijeh.

  9. #9
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Moj feritn je bio tek nešto sitno iznad donje granice, ne sjećam se točno, ali mogu pogledati ako koga zanima...
    Sideropenična anemija je moja dugogodišnja boljka, a postupak uspio iz prve. Ne kažem da feritin nema utjecaja na plodost, već da smanjene vrijednosti ne znače nužno i neuspijeh.
    to je istina..kao što je istina da mnogi zapostave tu temu, amoze imati utjecaja na plodnost ili pak na odrzavanje ostvarene trudnoće.

    čak i ako niske rezerve željeza nekima nisu prepreka za zatrudnjivanje, dobro je ući u trudnoću s dobrim rezervama koja nerijetko u toku trudnoće tako i tako padnu. pa nakon poroda dolazi dojenje zbog kojeg je željezo isto tako bitno..itd.
    Posljednje uređivanje od spodoba : 17.02.2012. at 22:40

  10. #10
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Definitivno treba voditi računa o željezu, odnosno njegovim zalihama, feritinu, mislili o trudnoći ili ne.
    Dodala bi samo da, ako se uzima željezo kao terapija, nije loše tu i tamo provjeriti i B12, jer ga željezo troši u resorpciji. Da se ne desi ko meni, željezo raste a B12 pada, pa sam završila na injekcijama B12.

  11. #11
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    A kako si znala da ti je nizak b12 jesi radila testove ili? Ja se sad spremam kod jedne nutricionistice na razna testiranja jer mi je imunitet koma

  12. #12
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ja sam provjeravala hemoglobin, koji je ok, ali čim više čitam o feritinu, vidim da se svi simptomi poklapaju.
    Malo se osjećam glupo "školovati" dr. i tražiti da sad vadim i feritin.
    Jedino da zamolim endokrinologa na kontroli da mi i feritin provjere.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam provjeravala hemoglobin, koji je ok, ali čim više čitam o feritinu, vidim da se svi simptomi poklapaju.
    Malo se osjećam glupo "školovati" dr. i tražiti da sad vadim i feritin.
    Jedino da zamolim endokrinologa na kontroli da mi i feritin provjere.
    Ja imam visok hemoglobin uz nešto niži ferritin.

  14. #14
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    A kako si znala da ti je nizak b12 jesi radila testove ili? Ja se sad spremam kod jedne nutricionistice na razna testiranja jer mi je imunitet koma
    Labaratorijska pretraga, vadila sam krv. Ja uvijek kontroliram KKS, željezo (sa UIBC, TIBC), feritin, B12 i folnu. Tako me savjetovao moj hematog.
    Kakva testiranja kod nutricionistice? Ono s mjerenjem otpora na akupunkturnim točkama?

  15. #15
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    ma ne iz krvi nisam još bila ovo mi je prvi put da idem

  16. #16
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    To je sigurno bolja metoda. Što će sve gledati? Imaš neki link?
    I mene zanima, jer moj imunitet je prije trudnoće bio koma, sad sam ok. Kuc-kuc da ne ureknem.

  17. #17
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj sweety prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam visok hemoglobin uz nešto niži ferritin.
    ma ja sanjam da dosegnem za dva mjeseca tvoju vrijednost
    Posljednje uređivanje od spodoba : 24.02.2012. at 21:35

  18. #18
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    To je sigurno bolja metoda. Što će sve gledati? Imaš neki link?
    I mene zanima, jer moj imunitet je prije trudnoće bio koma, sad sam ok. Kuc-kuc da ne ureknem.
    Nemam nikakav link, dobila sam podatke od poznanice koja je bila tamo a na internetu sam našla samo podatke od firme, ali znat ću ti reć kad obavim, inače sjedište je u Rijeci

  19. #19
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    feritin 67 (30-200) mikrogr/L
    Fe 12 (8-30) mikromol/L
    UIBC 56(26-59) -II-
    TIBC 68 (49-75)-II-

    to je uredu, ajd jedna briga manje

  20. #20
    Kyra Ars avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    234

    Početno

    Dugo već nitko nije pisao na ovoj temi pa da je malo aktiviram. Moj feritin je 8, vadila sam ga na preporuku medicinske sestre kod socijalnog ginekologa i s tim nalazom otišla kod genetičarke. Ona kaže da nema smisla ulaziti u nove postupke dok ga ne dovedem do 40. Dovodi u usku vezu zalihe željeza i (ne)plodnost, baš kao što spodoba kaže u prvom postu. Nevjerojatno da nakon tri neuspješna IVF-a, mom MPO liječniku ova pretraga nije pala na pamet.

  21. #21
    mostarka86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    579

    Početno

    tek sada sam vidjela ovu temu..i ja sam neki dan vadila kopmpletnu kks, i feritin, koji je također, kao kod tebe 8. nisam obratila pažnju na to, dok nisam pročitala postove na ovoj temi...imam iza sebe 2 neuspjela postupka. ne kažem da je zbog toga, ali vrlo moguće da je jedan od faktora neuspjeha, upravo i ovaj podatak..
    cure koje su ovo prošle, možete li nam preporučiti nešto za popravljanje feritina?

  22. #22
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Kyra, pratim feritin godinama, zbog anemije, nikad mi nije bio viši od 18.
    MPO-ovc nije bio zadovoljan nalazom, svejedno smo probali i prvi postupak mi je uspio. Uzmi neko kvalitetno željezo da ga digne, to je svakako dobro, ali se nemoj fiksirati na tu brojku 40.

    Mostarka, uzmi tot'hema, francuski preparat, ima ga u BiH, u Hr nema. Meni ga je preporučila frendica magistra, odobrio hematolog koji me godinama prati. Osim željeza sadrži i bakar i mangan "u jako lijepom omjeru" kako kaže moj hematolog.
    Ne znam da li ide na recept, ali nije skup, oko 40 kuna 1 paketić za mjesec dana.

    I još... puno puta sam već pisala o tome, željezo se, to svi znamo, bolje apsorbira uz vitamin C, ali za apsorpciju troši i B12 iz organizma, pa je uputno zajedno sa željezom uzeti i B12.

  23. #23
    mostarka86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    579

    Početno

    idem odmah sutra u apoteku...hvala na odgovoru

  24. #24
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Sitnica.
    Nemoj se prestrašiti oooogromnih ampula. I pomiješaj s malo soka, ja sam s Cedevitom, pa polako, gutljaj po gutljaj "cuclaj" na slamku, da ti ne dođe u dodir sa zubima. I, ako možeš 20 min prije doručka.
    Nisam liječnik, ali vjerujem da s tako niskim feritinom možeš i dvije na dan. Mislim da u uputama piše da se mogu i po dvije, provjeri, konzultiraj se s magistrom ili dr.o.p.

    Moja frendica je imala feritin 2, htjeli su ju zadržati u bolnici, ali ih je nekako odgovorila, samohrana je majka pa su popustili. Nakon 3 mjeseca po 2 ampule, popeo se na 20, doktorica je na kontroli izrazila sumnju u vjerodostojnost uzorka krvi, pitala ju je dva put: jeste sigurno vi dali krv?

  25. #25
    Kyra Ars avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    234

    Početno

    Hvala ti Mojca. Liječnica mi je rekla da pijem Heferol ili Ferosanol kapi uz vitamin C i Folacin (koji već pijem). Vidjet ćemo kako će se stanje popravljati...

  26. #26
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Iza nas je neuspjesni postupak... A iza mene godine i godine, i godine borbe sa mikrocitnom anemijom. Mislim da u zadnjih 10 godina nisam uspjela sastaviti 6 mjeseci da ne uzimam neki nadomjestak zeljeza, a rezultati su stalno isti. Zeljezo je max 8 dok je feritin max 10. Stalno sam umorna, stalno mogu "ubit" oko i ne mogu bez toga. Naime, rekli su mi da tu nema pomaka, da je vjerojatno negdje na crijevima neko mikro krvarenje koje cini svoje. Uz to je manji volume krvi, i keritrociti su uduplo manji nego bi trebali biti. Mozda bih trebala inzistirati na idlasku hematologu!? Mogu li i kod kod koga?

  27. #27
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Rominka, svakako odi hematologu. Provjeri B12, ja sam tako bila, spavala bi non stop, nisam mogla na drugi kat se popeti... dok nisam izvadila B12 i nakon katastrofalnog rezultata završila na injekcijama B12 koje su me prepoprodile. Živi doping, koja lakoća nakon njih, sve sam mogla.

    Kyra, Heferol je usto super, njega sam koristila prije nego sam otkrila tot'hemu. Ako možeš provjeri i B12, kad kreneš s terapijom željeza, mogao bi ti B12 pasti, pa bi ja provjerila zalihe, prije nego ga željezo počne ubrzano trošiti.

  28. #28
    Kyra Ars avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    234

    Početno

    Hoću, sutra idem kod svoje liječnice opće prakse pa ću s njom malo o tome porazgovarati. Hvala ti, Mojca...

  29. #29
    *mare* avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    333

    Početno

    Mojca i Mostarka, dajte pls informaciju; tot'hema (ako sam dobro napisala) u kojem je obliku? i jel se može uzeti bez recepta?
    moj feritin je koma, a za vikend sam u Bosni pa si sve mislim da bih je mogla i uzeti..

  30. #30
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    *mare*, tot'hema je u obliku ampula koje sadrže tekućinu, odlomiš s jedne strane, postaviš nad čašu sa sokom, odlomiš s druge strane, tekućina iscuri i popiješ. Može bez recepta, bar mojim vezama nitko nije tražio recept.
    Pogledaj u klub 39+, tamo ima još jedna preporuka za željezo.

  31. #31
    mostarka86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    579

    Početno

    meni je dr.imunolog dala recept za njih, ali mislim da može i bez.
    dr.kaže da su najbolje za željezo i feritin...
    meni je dala da pijem po 3 ampule dnevno, 14 dana.

  32. #32
    elen avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    91

    Početno

    Evo još jedne bljedunjave...već duži niz godina muku mučim sa sniženim vrijednostima željeza, hemoglobina i feritina. Čak sam u dva navrata završila u bolnici na transfuziji i venoznom punjenju (fe-1, hgb-60, feritin 2,8). Iako sam prošla sve postojeće pretrage uzrok takvim padovima nisu našli. Zadnjih godinu dana pijem ferrum lek i uspjela sam dići željezo na 26, hgb na 130 a feritin čak na 32,8 .
    2011. godine smo bili u icsi postupku...no nažalost neuspješno (tad sam imala sve vrijednosti u granicama normale osin feritina koji je bio 10). Pitala sam i hematologe i gastroenterologe i ginekologe dali sniženo željezo i feritin mogu biti razlog neuspjeha ali nitko mi nije znao točno i jednoznačno odgovoriti...ugl. svi odgovori su bili u smislu da su normalne razine željeza i feritina važne za održavanje trudnoće ali nitko nije povezao snižene vrijednosti feritina sa neuspjehom postupka.
    Ukratko, to je moje iskustvo...očito mi ne preostaje ništa drugo nego umjetno puniti zalihe i nadati se najboljemu...
    Zna možda netko, može se Tot-hem kupiti u Mađarskoj ili Sloveniji?

  33. #33
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Elen, nema ti pravila. Moj feritin je bio malo iznad donje granice kad sam krenula u postupak i sve je bilo ok. U trudnoći, a i sad dok dojim mi je željezo odlično. Osobno, mislim da je ga je meni stres na poslu pojeo, otkad ne radim, željezo mi odlično, a iza mene trudnoća i 11 mjeseci dojenja... različiti su uzroci pada željeza, a i brzine ponovnog dizanja.

    Tot-hema koliko znam nije u ponudi u Sloveniji, bar nije bio kad sam ga tražila pred 3 godine. Ako se nešto promijenilo, ne znam.

  34. #34
    Kyra Ars avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    234

    Početno

    Citiraj mostarka86 prvotno napisa Vidi poruku
    meni je dala da pijem po 3 ampule dnevno, 14 dana.
    Mostarka86, samo 14 dana? Meni je doktorica rekla da pijem Heferol tri mjeseca...
    Koliko jedna ampula ima mg željeza? Čisto da usporedim... nekako se bojim kako će se moje zalihe puniti.

  35. #35
    elen avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    91

    Početno

    Mojca, puno ti fala na odgovoru i drago mi je što su ti nalazi kroz trudnoću i nakon poroda u poboljšanju
    Ja imam pozitivni nalaz hemoculta pa doktori pretpostavljaju da su (isto kao kod Rominke) uzrok anemije mikrocitna krvarenja u bespućima probavnog sustava. Zbog svega skupa stres i kod mene igra veliku negativnu ulogu (gastritis), al nažalost ne mogu živjeti pod staklenim zvonom i jesti ciklu nego se truditi, misliti pozitivno i nadati dobrim nalazima. I pozitivnoj beti

  36. #36
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Da, to je najčešća pretpostavka, kad ne znaju što je.
    Pusti ciklu, drmni po nečem konkretnijem. Cikla, da bi željezo bilo iskoristivo treba biti kontroliranog porijekla, iscijeđena u sok, po mogućnosti u sokovniku s niskim brojem okretaja, pa joj treba poboljšati okus mrkvom, jabukom, limunom... pa taj sok treba cuclati odmah i polako, polako, probava počinje u ustima, svaki gutljaj dobro natopiti pljuvačkom... (a istovremeno treba i sokovnik čistiti da se boja ne primi ) sve je to divno, ako imaš puno vremena.
    Jednostavnije je i brže uzeti tabletu ili ampulu.

    Ako možeš, konjsko meso je odličan izvor željeza...

    U Sloveniji se prodaju jako dobri sokovi u ljekarni. Pokušati ću se sjetiti kako se zovu i postati link.

  37. #37
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ih što volim google. Odmah je znao na što mislim!

    http://www.moja-lekarna.com/p-355-dr...z-zelezom.aspx

  38. #38
    Kyra Ars avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    234

    Početno

    Draga Mojca, baš si me nasmijala

  39. #39
    elen avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    91

    Početno

    puno fala na linku i korisnim savjetima )
    ja žvačem ferrum lek+c vitamn, a u prehrani dominira razno meso, povrće i žitarice (proso, amaranth),..+ kupinovo vino

  40. #40
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Kyra, a što ćeš se tek nasmijati kad saznaš da savjet za konjsko meso daje dugogodišnji vegetarijanac.

    elen, dodaj popisu i leću i zeleno lisnato povrće.

  41. #41
    mostarka86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    579

    Početno

    Citiraj Kyra Ars prvotno napisa Vidi poruku
    Mostarka86, samo 14 dana? Meni je doktorica rekla da pijem Heferol tri mjeseca...
    Koliko jedna ampula ima mg željeza? Čisto da usporedim... nekako se bojim kako će se moje zalihe puniti.
    da, tako mi je rekla, i da onda iskontrolišem krv.
    u tothemi je 50 mg željeza. a što se tiče straha od popunjavanja zaliha, ista sam ti, mislim da me neće ništa napuniti
    a što se tiče prehrane, kaže meni dr. možeš jesti spanaka koliko hoćeš, ali bez dobra komada crvenog mesa, nema ti pomoći

  42. #42
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mostarka, pliz napravi pauzu između kontrolnog vađenja krvi i zadnje ampule tot'heme. Bar 10 dana.
    Ako ti dr. o.p. kaže da je 3 ili 5 dana dosta, vjeruj mi nije.

  43. #43
    mostarka86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    579

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Mostarka, pliz napravi pauzu između kontrolnog vađenja krvi i zadnje ampule tot'heme. Bar 10 dana.
    Ako ti dr. o.p. kaže da je 3 ili 5 dana dosta, vjeruj mi nije.
    hoću, hoću, uvijek tako i uradim, bilo koji kontrolni nalaz i pregled da bude.

    pored tot'heme, pijem oligogal se (vitamini A,C,E i selen), te matičnu mliječ, i malo prirodno, cvekla, kupina, frape od banana, jaja, kakkaa...uglavnom, bombardujem anemiju maximalno, dobila je bitku, ali ne i rat, cccc

  44. #44

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Citajuci vas i ja sam pronjuskala svoje nalaze od lane i situacija nije bajna..

    Zeljezo 11
    Feritin 24
    Hemoglobin 121..

    E sad,postupak mi je u 10 mj.cim dode menga..
    Sta mislite,dali da uzmem nesto na svoju ruku da poboljsam zeljezo.ili da rade ne?

  45. #45
    Kyra Ars avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    234

    Početno

    Joj cure, ovaj forum je stvarno divota... Svaki odgovor stiže u trenutku, utješim se i nasmijem... Sve se čini lakšim... Hvala vam...

    Milasova8, mislim da ti neki nadomjestak željeza ne može škoditi. Možda neke kapi iz biljne apoteke ili nešto slično (među zadnjim postovima na temi 39+ imaš neke prijedloge).

  46. #46

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Kyra Ars ,hvala na odgovoru..počet ću od sutra uzimati nešto od željeza pa sve dok ne dobim mengu to je nekih 15-ak dana..e sad hoće li mi za 15 dana se povisiti željezu u krvi,pitanje je..ali kao što si rekla,ne može škoditi pa budem probala..

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Evo upravo dobila od Bodege-Iron complex..šta mislite da li to mogu piti i za vrijeme postupka(dok se pikam)?

  48. #48
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    A zašto ne?

  49. #49

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    A zašto ne?
    ne znam,pitam samo..više ne znam šta smijem šta ne..pa reko idem provjeriti..prvi mi je postupak i pomislih bolje pitat nego zeznuti nešto..iako sam i pretpostavila da mi ne može škoditi..
    hvala Mojca

  50. #50
    Kyra Ars avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    234

    Početno

    Mostarka86, jesi kontrolirala feritin? Ja se baš mislim kad bih napravila prvu kontrolu...

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •