Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: šparoga u liječenju raka

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno šparoga u liječenju raka

    danas dobila u mailu i stavljam tu jer mislim da može samo pomoći

    ŠPAROGE – JE LI TKO ZNAO?

    ČLANAK!
    Pred nekoliko godina upoznao sam osobu, koja je tražila šparoge (u nastavku teksta ŠP) za prijatelja koji je imao rak. Dala mi je fotokopiju članka naslovljenog „Šparoge za rak“ objavljenog u Cancer News Journalu u prosincu 1979.
    Sadržaj ću proslijediti, kao što je meni proslijeđen. Ja sam biokemičar, specijalist na području zdravstvenih dijeta već 50 godina.

    Pred nekoliko godina čitao sam o otkriću Richarda R. Vensala, DDS da ŠP možda liječe rak.

    Sam nisam bio iznenađen niti rezultatima iz knjige „Elementarna medicina“, koju je 1854. godine napisao profesor s Pensilvanijskog univerziteta, gdje se navodi da su šparoge bile upotrijebljene kao narodni lijek protiv bubrežnih kamenaca. Naveo je čak i ispitivanja o sposobnosti ŠP da „rastope“ bubrežne kamence koji su bili provedeni još 1793. godine. Pogledaj godinu!!
    RECEPT:
    Šparoge prije upotrebe treba skuhati pa su konzervirane šparoge upotrebljive isto kao i svježe. Kuhane ŠP mikserom izmiješajte u pire pa ga stavite u hladnjak. Bolesniku dajte 4 pune jušne žlice pirea 2 puta na dan – ujutro i navečer. Pire se može razvodniti i piti kao topao ili hladan napitak. Ta je terapija zasnovana na temelju dosadašnjih iskustava pa se lako može, ovisno od slučaja do slučaja, doza povećati i prilagoditi po potrebi, štetiti ne može. Prvi znakovi poboljšanja se obično pokažu nakon 2-4 tjedna primjene terapije.

    Šparoge sadrže lijepu količinu proteina zvanih histon, za koje se vjeruje da su aktivni u procesu rasta stanica. Iz tog razloga, vjerujem da se može reći da šparoge sadrže supstancu, koju ja nazivam normalizatorom rasta stanica, što ima za posljedicu njihovo djelovanje na rak. Bez obzira na teoriju, upotreba ŠP koju mi preporučujemo je bezopasna. Nitko, niti državne zdravstvene vlasti, vam ne mogu zabraniti da je koristite, a napraviti vam mogu samo dobro.
    Američki Nacionalni Institut za Rak je potvrdio, da je ŠP najviša na ljestvici testirane hrane po količini glutationa, koji se smatra jednim od najjačih ANTIKANCEROGENA I ANTIOKSIDANSA.


    Jel netko čuo o ovoj temi? ili da je nekom pomoglo?

  2. #2
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    baš sam došla da pitam dal je netko čuo već to/probao i gdje se uopće mogu nabaviti sad šparoge??

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    sad ih ima samo kisele u dućanima

  4. #4
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    ima sigurno i u konzervi, te nisu kisele.

    malo mi je to sve neuvjerljivo, ali sigurno ne škodi.

  5. #5
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Mislim da antioksidansi nisu dobri za one koji boluju od karcinoma. Ti oksidacijski proseci u organizmu su, izgleda, jedan od načina kako se organizam bori protiv karcinoma.

  6. #6
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Meni je to, najblaže rečenom, prenaivno.

    U stvari bilo koji prirodni liijek protiv raka je glupost.

    Jer rak nije jedna bolest.

    Moguće je da nešto djeluje povoljno pri liječenju jednog raka, ali sigurno ne djeluje povoljno kod liječenja drugog.

    I sigurno je da niti jedan farmaceut koji se bavi ljekovitim biljem, kao ni jedan tradicionalni kineski medicinar i ni jedna kumica s placa ne zna pouzdano, na temelju dokaza reći koja bi biljka bila dobra za koji rak.

  7. #7
    Arya avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    192

    Početno

    Sad se i o patliđanu priča kao lijeku za rak.. tko zna?

  8. #8
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Nitko. Upravo to želim reći.
    A oni koji govore da znaju, izmišljaju.

  9. #9
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Slažem se s mujicom.

  10. #10
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    ah, na žalost, kad si u takvoj situaciji, hvataš se za svaku slamčicu i isporbaš sve moguće...
    pa zato, mujice, molim te lepo - pričati o naivnosti nismo naivni nego optimistični, ne želimo propustiti ikakvu šansu/mogućnost/način da se ubije beštija!
    pa malo birati riječi, barem na ovakvim temama

    e sad - jedno konstruktivno pitanje: Jel vidio itko da se prodaje? možda smrznute? ili konzerve...HVALA

  11. #11
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Emocionalna angažiranost u smislu empatije i biranje riječi ne mijenjaju apsolutno ništa po pitanju istine o liječenju raka šparogama.
    Šparoge nisu lijek za rak. Iz razloga koje sam u prethodnim postovima napisao.

  12. #12

  13. #13

  14. #14
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Pred nekoliko godina čitao sam o otkriću Richarda R. Vensala, DDS da ŠP možda liječe rak.

    a ni na linkovima nisam našla neki stav/mišljenje protiv! dakle, mislim da nitko ovdje zaista ne misli kako je to lijek, ali svakako vrijedi pokušati, pogotov jer su vrlo zdrave
    a više me zanimaju osobna iskustva...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Rak je bolest neopraštanja. Kada potisnemo emocije duboko u sebi (u podsvjesnom umu) izaći će negdje na tijelu.
    Ako se ljutnja ne izbaci ili obradi vani, obradit će se unutra u našem tijelu i obično se razvijati u bolest ili neki funkcionalni tjelesni poremećaj.
    Negativne emocije se potiskuju, a potisnute emocije žive u nama gdje počinju rasti poput tumora ubijajući pritom osjećaj intime, razumjevanja i radosti!

  16. #16
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno



    Belisima, predlažem te za Nobelovu nagradu.

  17. #17
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Strašno! Odoh sad našpotat mamu jer ima u sebi nakupljenog bijesa, uz put ću i ja ispraznit svoj bijes, da ne dobijem i ja rak... Što sve neću pročitati...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •